Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) káen


káen
tag

Kedves Huma!

Nincs igazságtartalma annak, amit állítasz. Két kezemen meg sem tudnám számolni, mennyiszer járkáltam századmagammal CIVIL, eltűnt emberek után mondjuk aratás előtti kukoricásban, nyakig érő csalánban, ugyanekkora parlagfűmezőn, 40 fokban, tökig izzadtan. Vagy Pécs összes (érted: összes) járőrével közösen kerestünk egy eltűnt kislányt és a bejelentéstől számítva fél órán belül meg is lett a kicsi. Vagy múltkor Szegeden a "hidi fesztiválon (asszem ez volt a neve) egy kétségbeesett apa jött oda a hozzánk, hogy eltűnt a tömegben a kisfia. húszan ugrottunk rá és 10 percen belül megtaláltuk őt is.

Nyugodtan és teljesen őszintén kijelenthetem neked, hogy nem teszünk különbséget civil és kolléga között.

A néhai pszichológusnő (nem vagyok biztos benne, hogy hivatásos volt) ügyét az ismerősei hajtották fel ennyire. Fél napja sem tűnt el, a fészbúk és Pécs már tele volt az eltűnésnek hírével és plakátokkal. Ezt nem a Rendőrség tette.
És hadd ne kérjünk már elnézést, hogy megtaláltunk egy gyilkost ilyen hamar...

(#6802) Huma válasza káen (#6801) üzenetére


Huma
addikt

"És hadd ne kérjünk már elnézést, hogy megtaláltunk egy gyilkost ilyen hamar..."

Szerintem a leghalványabb utalást sem tettem arra, hogy helytelenítem az alapos és eredményes munkát.

"Nyugodtan és teljesen őszintén kijelenthetem neked, hogy nem teszünk különbséget civil és kolléga között."
A kollégád viszont azt mondta, hogy másképp kezeli a rendőrség a civil és nem civil áldozatokat. Akkor most hogy van? Nem kötekedésképp kérdem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6803) S e t h válasza Huma (#6800) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azért annak a büntetőeljárásnak még nem nagyon vége és kérdés, hogy tettes mellett van-e társtettes vagy éppen részes.

A korábbi témához csak annyit, a jogalkotó nem véletlenül részesíti fokozott büntetőjogi védelemben a hivatalos és a közfeladatot ellátó személyeket, szerintem ennek okát nem is kell boncolgatni, mivel közérdek.
A média hatását meg már leírtátok.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6804) káen válasza Huma (#6802) üzenetére


káen
tag

Előfordulhat, hogy van ilyen utasítás, tévedek én is néha :)
Én még nem láttam, akkor értsd így kérlek. Én csak azt tudom írni, amit az előbb: -nem nyomozóként- kidolgoztuk elég sokan, nem egy-két esetben a lelkünket civil eltűntekért.

Visszaolvasva, a kolléga nem áldozatokról írt. :)

(#6805) Huma


Huma
addikt

Értem, értem.
Nem kell nagy feneket keríteni a dolognak. Tudom, hogy nektek személy szerint semmi közötök nincs ezekhez a szabályokhoz, rendeletekhez vagy akárminek is hívják őket.

Az meg dicséretes ha valaki ilyen lelkiismeretesen végzi a munkáját. (káen)

Amúgy sok itt a rendőr. Kényelmetlenül érzem magam.
Gondolom ez nem a legalkalmasabb hely a THC-ról beszélgetni. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6806) káen válasza Huma (#6805) üzenetére


káen
tag

Sokan végezzük lelkiismeretesen a munkánkat, csak ennek nincs olyan hírértéke, mint a hibáinknak :)

(#6807) Huma válasza káen (#6806) üzenetére


Huma
addikt

Minden tiszteletem az olyan rendőrnek aki így tesz.

Bár ma is volt egy érdekes eset. Nem rendőrök hanem közterületesek voltak. Találtak némi szabálytalanságot aztán várták a "borravalót". Persze ilyen emberek mindenhol vannak csak nem túl kellemes mikor valaki visszaél a hatalmával.
Rendőrökkel viszont még nem volt rossz tapasztalatom. Eddig még csak normálissal futottam össze. Csak hallottam már ilyen olyan rémtörténeteket.

Emlékszem egyszer majdnem átmentem a piros lámpán (gyalog). Elnéztem jobbra és ott állt mellettem kb fél méterre egy rendőr. No akkor talán mégsem kéne, gondoltam magamban. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6808) S e t h válasza Huma (#6805) üzenetére


S e t h
nagyúr

"Amúgy sok itt a rendőr. Kényelmetlenül érzem magam."

Pedig én még Diablózni is akartam veled, csak közben ráuntam. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6809) Huma válasza S e t h (#6808) üzenetére


Huma
addikt

Aztán meg lecsuksz ha ellopom a karaktered véletlenül leejtett cuccát. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6810) Lauda válasza Huma (#6787) üzenetére


Lauda
félisten

"Sokkal jobban rajta vannak, mintha egy sima civil tűnt volna el" - mondta akkor egy, a lány szomszédságában élő lakos az [origo]-nak.

Gondolom az a lakos pontosan tudja, hogy hany rendor keres egy eltuntet, aki nem rendor pl. Le merem fogadni, hogy fogalma sincs semmirol, csak hajtja a suket szoveget. Minden jott ment dumajanak nem kell felulni.

[ Szerkesztve ]

(#6811) Huma válasza Lauda (#6810) üzenetére


Huma
addikt

Te követsz engem? :D
Amúgy meg nem csak a lány mondta. De lezárhatnánk már ezt a témát?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6812) Lauda válasza Huma (#6811) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy en kovetlek? Ezt nem ertem. :F

Amugy en nem lennek azon se meglepve, ha tobben keresnenek egy rendort. Azert rendor nem tunik el gyakran, nem olnek meg rendort gyakran szerencsere. A kollegadat meg lehet akkor is keresned, ha senki nem utasitana ra, en legalabbis biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#6813) Huma válasza Lauda (#6812) üzenetére


Huma
addikt

"Hogy en kovetlek? Ezt nem ertem"

Gyakran tűnsz fel azokban a topicokban ahol vagyok. Vigyázz, itt sok a rendőr. Még a végén feljelentelek zaklatásért. :D

Bár az a 10e feletti közösségi hozzászólás inkább azt sejteti, hogy te mindenhol ott vagy. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6814) Lauda válasza Huma (#6813) üzenetére


Lauda
félisten

En mar regota irok ebbe a topikba es ma is irtam mar a temaban elotted, ezert nem ertettem miert kovetnelek barhova is.

Dehogy vagyok ott mindenhol, csak ami erdekel. ;)

(#6815) szasanyi válasza Huma (#6802) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem vagyok rendőr... már nem. :N Az eltűnt személy az eltűnt személy és még nem áldozat, és nem is elkövető. Áldozat akkor lesz ha bűncselekmény áldozatává válik, de ugyanúgy lehet belőle elkövető is ha bűncselekményt követ el!
Egyébként Te csak a rendőrökre és rendőrségi alkalmazottakra asszociálsz, amikor "kivételezett" személyekre gondolsz.
Nos, akkor a teljesség igénye nélküli példák: nem mind1, hogy például egy eltűntként bejelentett civil személy rendelkezik-e fegyverrel (engedéllyel, vagy illegálisan), esetleg anélkül is ön-, vagy közveszélyes, súlyos beteg és/vagy önmagáról gondoskodni képtelen, stb., stb. Gondolom ilyen esetekben számodra is nyilvánvaló a megkülönböztetett figyelem, a kiemeltként való kezelés és az ezeknek megfelelő kiemelt intézkedések oka és szükségessége. És ez így is történik, ha éppen a média nem is foglalkozik vele, és nem látható a tv-ben.
Ezek az általánostól szintén eltérő esetek ugyanúgy "kivételt" képeznek mind egy rendőr, rendőrségi alkalmazott esetében is, ahol nem pontosan ugyanazok és/vagy ugyanolyan sorrendű intézkedések történnek az intézkedések során.
Sarkítva, az előzőhöz hasonlatosan: ugyanúgy különös figyelem és megítélés, valamint kiemelt intézkedés "jár" bizonyos esetekben és személyek számára noha azok civilek.
Mint már hangsúlyoztam, az ok - vagy ha úgy tetszik a miért - a lényege annak, amikor az általánostól eltérő ("kivételezett") megítélésben és eljárásban részesítenek valakit vagy valakiket. Erre pontos, írott szabályok, előírások vannak amiktől nem lehet eltérni.
Remélem, hogy ezzel együtt érthetőbbé tettem a dolog lényegét és a miérteket is.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6816) Sanyabá válasza Huma (#6807) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A közterületesekről lehetne nyitni egy topicot! Nem akarod ezt meg tenni? :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6817) Huma válasza szasanyi (#6815) üzenetére


Huma
addikt

"Egyébként Te csak a rendőrökre és rendőrségi alkalmazottakra asszociálsz, amikor "kivételezett" személyekre gondolsz."

Nem csak rájuk. De mivel épp egy ilyen esetről volt szó ezért egyértelműen őket emlegettem többet.

"Az eltűnt személy az eltűnt személy és még nem áldozat, és nem is elkövető. Áldozat akkor lesz ha bűncselekmény áldozatává válik, de ugyanúgy lehet belőle elkövető is ha bűncselekményt követ el!"

Ezt vágom. Csak helytelen szót használtam.

"Remélem, hogy ezzel együtt érthetőbbé tettem a dolog lényegét és a miérteket is."

Érteni értettem én eddig is a lényegét. Mindenesetre most pár fontos infóval gazdagodtam. Volt amit eddig nem tudtam. Köszönöm a kimerítő választ!

(#6816) Sanyabá: Nem hiszem, hogy jó vége lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6818) BÁ Nutrition válasza Huma (#6817) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

eleve ha csak nem jelzed előre (normális indokkal: betegség, balesetet szenvedtél stb) hogy nem tudsz bemenni munkahelyre időben, vagy késel olyan fegyelmi eljárást baxnak a nyakadba hogy attól kódulsz.. ill elvileg azonnal köröztetni kezdenek..
ez szerintem valahol abból is adódik hogy rendőrként lemondaz bizonyos alkotmányos jogaidról és a hétköznapokban ez a főnököd számára úgy jelenik meg hogy mi az hogy ez a faxfej esetleg horgászik szabadidejében és nem elérhető? mondjuk nincs épp térerő..

ill teljesen helyénvalónak érzem, hogy mint az alábbi esetben is kiemelt ügyként kezelték az eltűnést, ill az elkövető felderítését is :U

az hogy neked nem tetszik...nem kommentálom..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6819) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Akkor mesélek egy sztorit, mennyire vesszük komolyan az eltűnést:

Papika bejelentést tesz az ügyeletre, hogy "eltűnt a fia, aki rendszeres gyógyszeres kezelés alatt áll!".

Összes ügyeletes ráugrik, azonnal tipegjünk kifelé, hát gyerek is, meg gyógyszeres kezelés is, kéklámpa, szalagok, nénózás, stb...

Kiérek, 75 éves rokkant papika... Hosszas kérdezgetésre elmondja, hogy a fia 40 éves (!!!), nagy nehezen kiszedem belőle, hogy nem is itt lakik, hanem csak látogatóba jött 3 hétre Pestről, és most visszament, illetve a "rendszeres gyógyszeres kezelés" alatt Ő azt értette, hogy néha altató kell neki, hogy este tudjon aludni! :W

Azért kissé ingerülten visszakérdeztem, hogy akkor mégis miért hívott ki minket, erre közölte, hogy Ő rokkant, és a fia látta el a 40 disznót, ami ott van a ház mögött. Tekintettel arra, hogy a fia felment Pestre, ezért nekem kellene megetetnem a disznaját!!! :W :W :W

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6820) káen válasza Vertigo18 (#6819) üzenetére


káen
tag

és az egyszeri járőr nap mint nap találkozik efféle őrültekkel...

(#6821) Reno7 válasza Vertigo18 (#6819) üzenetére


Reno7
senior tag

Ez igazi Monty Python-ba illő jelenet :))

Egyébként hallottam hogy a pécsi gyilkosnak véletlenül az orra is eltört...kíváncsi vagyok milyen büntetést kap majd a gyilkos, figyelembe véve a Cozma ítéleteket.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#6822) BÁ Nutrition válasza Reno7 (#6821) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

köztársasági érdemrendet kb..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6823) Vertigo18 válasza Reno7 (#6821) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hozzá nem mernék nyúlni, és mindenkitől elszigetelném, nehogy valami eljárásjogi hibára hivatkozva, egy pofon miatt felmentesse valami zugügyvéd...

Majd ítélet után, ott bent úgyis megkapja a magáét...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6824) -NOKIA- válasza greenmukk (#6750) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem akarok beleszólni, de szerintem hagyd ki a Rendészeti Szakközepet, mert azzal csak az idődet pocsékolod.
És most jöhet az szöveg hogy hú de tapasztalt rendőr leszel, és ez után leszel tiszt, és belelátsz a dolgokba stb...
De az a szomorú valóság hogy adott 4 kategória, aki tiszt lehet:
-Rendészeti után Rendőrtiszti
-Rendészeti után akár óvónéni diploma + átképző
-Rendőrtiszti nappali tagozat
-Közalkalmazott rendőrségi alkalmazásban, majd akár óvónéni diploma + átképző.
És elárulom neked, az a nagy büdös magyar valóság hogy a fenti kategóriák közt abszolút nem tesznek különbséget, mind tiszt azt jólvan! Láttam én már csodákat, pedig még csak pár éve vagyok a pályán!

(#6825) greenmukk


greenmukk
tag

na ez aztán jót tesz a rendőrség megítélésének:
Szolgálatban lévő rendőr lopott marihuánát a drogterjesztőktől Budapesten

Hogy a jó életbe jut eszébe ilyet csinálni egy "rendőrnek".... :W

(#6826) FerNandor válasza -NOKIA- (#6824) üzenetére


FerNandor
őstag

szia,
látom te értesz ehhez. én is most felvételiztem RSZKI-ba, csak annyi a különbség, hogy egy hajszál választ el a diplomámtól, 2 elöadásom van hátra, szóval, mire végzek az RSZKI-val, addigra böven meglesz a diplomám (elvileg még a télen sikerül).
szóval hogyan müködik ez az átképzö? mit jelent pontosan? mennyi ideig tart stb?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6827) szasanyi válasza -NOKIA- (#6824) üzenetére


szasanyi
félisten

...a fenti kategóriák közt abszolút nem tesznek különbséget... - ez sajnos nagy hiba, és nem azért, mint hirtelen gondolják többen is, biztos vagyok benne. Persze nem könnyű dolog, de nagyobb odafigyeléssel és az állománnyal szorosabb munka, odafigyelés javítaná.
Saját tapasztalatom szerint az az óriási gond, hogy aki évekig vagy akár egy évtizedig is tiszthelyettesként szolgált, és közben elvégezte a főiskolát majd sikerült tiszti beosztáshoz jutni - mert egyébként talpraesett, jó felkészültségű és jó hozzáállású rendőr -, azokból kevés esetben lesz jó vezető (pk.) is. Egyszerűen "megrekedt" a tts-i szinten, nem tud megfelelően "továbblépni" és "nagyobb léptékben" gondolkodni - ez különösen igaz akkor, ha uo. közegben, szolg. helyen folyatja már tisztként.
Ez nagy baj, és ennél némileg jobb a helyzet a civil főiskolát végzettek között, aki csak aztán lesznek rendőrök. Persze ott meg a gyakorlat, tapasztalat hiánya a problémásabb, de nem biztos, hogy az óvónéni diploma + átképző után nem lesz jobb középvezető abból az emberből!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6828) -NOKIA- válasza FerNandor (#6826) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

2 dolog kell hozzá, ha van diplomád:
-Valamely rendőri szerv folglalkoztasson téged hivatásosként vagy közalkalmazottként,
-Amelyik rendőri szerv alakalmazott, annak a vezetője elküldjön átképzőre.
Mondok egy példát:
amikor gyakorlaton voltam az egyik kerület vizsgálati osztályán, volt ott jogász is, meg pedagógus diplomás is tiszthelyettesként felvéve a full civil életből. Ezt követően küldték őket átképzőre és tisztek lettek.
Az átképző néhány hónapos, mindig változtatják azt hogy mennyi ideig tart.

(#6829) FerNandor válasza -NOKIA- (#6828) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi, akkor ez nekem végülis mindegy, addigra már úgyis rendörként dolgozok majd (a rendészeti szakközép után).
Pár hónapos az átképzö??? az azt jelenti, hogy pár hónap alatt meglesz a rendörtiszti fösulis diplomám? :Y tudtam, hogy van ilyesmi, de hogy ilyen rövid lenne...????

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6830) szasanyi válasza FerNandor (#6829) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem egészen, de végül is a lényege az az. Korábban felsőfokú rendőri szakképesítést adott, nem tudom változott-e az elmúlt pár évben.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6831) BÁ Nutrition válasza szasanyi (#6830) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én úgy tudom hogy ezt teljesen megszűntetik hamarosan. ill tavaly már úgy volt hogy akkor indulnak az utsó tanfolyamok. persze ezt mindig halljuk párszor mire tényleg megszűnik valami

az új életpályamodell alapján ugye alosztályvezető is lehetsz zászlós rendfokozattal

ill tökre nem értek azzal egyet hogy egy óvónő 3 hónapos átképzővel jobb vezető lesz mintha vki gyakorlattal és rátermettséggel kivivja magának a pozíciót.. tipikusan ilyenekből lesznek a hülye beképzelt pi**ák.. legtöbbször azért mert elvárják a feletteseik hogy szétszivassa az állományt és meg is teszi zokszó nélkül, ill mivel soha az életben nem csinálta azt amit irányít nem is látja át rendesen, és nem veszi észre hogy hülyeségeket csinál. ezért van az hogy a beosztott meg lesz*pja magát, mert ugye végrehajtani aztán köteles.. jah és a lényegtelen dolgokon lovaglás és fontos dolgok lexarása, nemmegoldásának művészete..

és akkor még nem is beszéltünk arról micsoda gusztustalan beltenyésztés megy egyes helyeken a tiszti karban..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6832) FerNandor válasza BÁ Nutrition (#6831) üzenetére


FerNandor
őstag

ez sicher, de szerintem nem csak a rendörségnél van ez, akárhol beszélek akárkivel, senki nem ért semmihez! de szó szerint!

de én meg azt nem értem, hogy egy ovónéni diplomás hogy a gyíkba lesz rendör? én most akartam menni, de már nem lehet, mint régen, kötelezö a rendörszakközépiskola, vagy egyböl a tiszti fösuli. elvileg nem vesznek már fel valakit más végzettséggel, aztán majd elküldik képzésre... nekem legalábbis a humánosok ezt mondták..
és azért k*rva bosszantó lenne és beb*szna ha mégsem így lenne, mert az tenyleg bosszantó.

mit értesz beltenyésztés alatt? :DDD folyamat egymással szaporodnak? ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6833) Vertigo18 válasza greenmukk (#6825) üzenetére


Vertigo18
addikt

Remélema "tippadóval" együtt szívtál el, és volt egy utolsó, vicces szolgálata... :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6834) adalbert1 válasza greenmukk (#6825) üzenetére


adalbert1
veterán

Én azon gondolkoztam, hogy aki egy ilyenbe belemegy, annak valószínűleg nem ez lehetett az első "megingása". Ezt láttátok? Érdekes lenne ilyenekkel lefedni a kritikus pontokat, kíváncsi vagyok, hogy mennyivel esne vissza bűncselekmények száma (vagy csak új terület után néznének az elkövetők).

(#6835) Vertigo18 válasza adalbert1 (#6834) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jájj, a mókás, hogy jobban fel van szerelve, mint a mi Örsünk! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6836) Lauda válasza Vertigo18 (#6835) üzenetére


Lauda
félisten

Majd amikor egy ilyen kontenert akarnak elpasszolni a gazsik a vasasnal. :DDD

(#6837) benvolio válasza adalbert1 (#6834) üzenetére


benvolio
őstag

(#6838) greenmukk válasza BÁ Nutrition (#6831) üzenetére


greenmukk
tag

Köszönöm,hogy ezt így kifejtetted,ugyanezt szerettem volna leírni ;)

-NOKIA-

Persze választhatnám a könnyebb utat azzal,hogy megcsinálok valami hulladék diplomát aztán jelentkezek rendőrnek és egyből tiszt leszek. Köszönöm szépen ebből nem kérek. Nem gondolom,hogy az ilyen rendőrök szakmailag toppon vannak és maximálisan el tudják látni a feladatukat. (tisztelet a kivételnek) Én olyan rendőr szeretnék lenni aki igazán érti a dolgát, akiben bíznak és maximálisan el tudja látni a feladatát. Sokan sok helyen mondják,hogy nehéz feljebb lépni de nem gondolom,hogy lehetetlen.

Szerintem egyáltalán nem lesz elpazarolt idő az a két év.

de egyébként írod hogy: "rendészeti után rendőrtiszti" ez a tervem :K

[ Szerkesztve ]

(#6839) -NOKIA- válasza FerNandor (#6829) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Naaa...ennek azért szerintem te is érzed, hogy köze nincs a Rendőrtiszti Főiskolán nappali vagy levelező tagozaton verejtékkel megszerzett diplomához...
Ez egy pár hónapos tanfolyam, ahol kapsz egy "rendőrszervező" (vagy Isten tudja hogy nevezik most éppen) bizonyítványt, NEM diplomát!
Ez csak egy kiegészítés a civil diplomád mellé, amely lehetővé teszi hogy tiszti beosztást betölts vele.

BÁ Nutrition: a megszüntetéséről mindig is volt szó, de sosem tették, és szerintem nem is fogják.

greenmukk: ehhez csak gratulálni tudok, minden elismerésem és tiszteletem a tiéd! Hajrá! :R

[ Szerkesztve ]

(#6840) BÁ Nutrition válasza greenmukk (#6838) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyébként azt ne gondold hogyha odamész egy akármilyen diplomával és elvégzel saját költségen egy átképzőt akkor majd tiszt leszel..
nekem több volt munkatársamnak megvolt a rendes RTF, szal nem átképző tanfolyam, és úgy sem kaptak tiszti állást. viszont az origami diplomás kiscsávó pár hónapos átképzővel egyből az lett..
így beszéltem hogy beltenyészet van..
ja ráadásul rtf-el még csak szolgálatparancsnokok se lehettek.. csak pofára és ennekannak a parancsnoknak fia unokahuga stb képességek alapján lehetett előlépni bárhová..
így lettek szarjancsik tiszthelyettesből egyből századosok.. stb :)
nekem normális civil diplomám van, de megmondták hiába csinálok meg akár átképzőt akár rtf-et úgysem fognak támogatni.. ha nem tetszik mehetek amerre akarok..
ja egyik munkatársamnak beajánlottak egy tiszti állást mikor elvégezte az rtf-et(pedig nem volt csókja) de csak azért hogy visszamondja azokat a lehetőségeket amit felajánlottak neki különböző kapitányságokon. majd hopp mégse leszel tiszt :)
nem is sajnálom hogy megszűnt a cég.. bár a söpredék biztos jó helyre került így is..
hányós szmájli nincs marad ez :W

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6841) greenmukk válasza BÁ Nutrition (#6840) üzenetére


greenmukk
tag

Ez így elég elkeserítően hangzik,de én bízok benne,hogy sikerül elérni amit szeretnék. Sok víz lefolyik még a Dunán amíg odakerülök ;)

(#6842) szasanyi válasza greenmukk (#6841) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó mondás, csak van itt még egy, ami jó ha szintén észben tartasz: Isten malmai lassan őrölnek! :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#6843) BÁ Nutrition válasza greenmukk (#6841) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ja, addig valószínű minden megváltozik :) főleg most hogy felbaxták a nyugdíjkorhatárt 100 évre, és jó gyorsan fognak üresedni a tiszti helyek... :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6844) greenmukk


greenmukk
tag

Értelek tieteket,komolyan. Nincsenek illúzióim a jövőről,csak próbálok minél pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz. Nem indulhatok neki az egésznek úgy,hogy -ejj bazmeg szar itt minden éhen fogok dögleni ráadásul szarba se vesznek- mert ez sehova nem vezet. Aki így áll hozzá annak garantáltan semmi nem fog sikerülni.

Kitűztem a célokat és ezeket el szeretném, érni:

1.vegyenek föl
2.a lehető legjobb eredménnyel végezzem a rendészetit
3.kemény munka,tapasztalat gyűjtés és önképzés 2-3évig
4.levelezőn bűnügyi igazgatás-bűnügyi szakirány
5.a lehető legjobb munka megszerzése

Tisztában vagyok vele,hogy ezek nem fognak az ölembe hullani. Dolgozni kell érte. Azzal is tisztában vagyok,hogy sokszor hiába a kemény munka,valami/valaki miatt egyszerűen nem tudok tovább lépni egy darabig, szóval jó adag szerencse sem árthat...

Mindezek ellenére én meg fogom próbálni. Kizárt dolog,hogy fogom magam és hátat fordítok az egésznek azért mert bizonytalan és nem túl fényes most a helyzet. Azt gondolom,hogy ez így helyes.

béke ;)

(#6845) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6840) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ejj, Te annyira negatív vagy! :D

Ilyenek nincsnek is, ezeket csak Te vizionáltad! :B :P :DDD :DD

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6846) gejzanet válasza greenmukk (#6844) üzenetére


gejzanet
tag

6. 32 évesen nyugdíjba menni... ja nem arról már lecsúsztál :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#6847) BÁ Nutrition válasza greenmukk (#6844) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

persze csináld csak, nem lebeszélni akarlak
kellenek hősök is :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6848) káen válasza gejzanet (#6846) üzenetére


káen
tag

ejj, be jó is lenne, már három éve élvezhetném :)
(bár már olvastam egyes fórumokon "huszonéves rendőrnyugdíjasokról" is :D )

(#6849) Vertigo18 válasza káen (#6848) üzenetére


Vertigo18
addikt

neee, ez már tényleg túlzás lehet csak! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#6850) káen válasza Vertigo18 (#6849) üzenetére


káen
tag

az emberi hülyeségnek nincsenek határai...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.