Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) runner 125


runner 125
nagyúr

Hm, de akkor mit mondotok? Nyamvadt 1km/h óra miatt vágták meg 30k-ra. Van értelme ezt fellebbezni?

Amikor mondta, h szerinte bemérték, rákerestem, s valami FAMA III nevű trafival mértek azon a ponton. Google szerint ez a legmodernebb eszköz, talán azért van 104-re állítva? Pitsába.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7052) Debilon válasza runner 125 (#7051) üzenetére


Debilon
addikt

fellebbezni értelme van-e azt nektek kell eldönteni (ha jól tudom 5k-ért, de kétlem hogy helyt adnának)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7053) runner 125 válasza Debilon (#7052) üzenetére


runner 125
nagyúr

8 napon belüli indítvány is költséges már?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7054) -NOKIA- válasza runner 125 (#7051) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

engem azért vágtam meg 30k-ra, mert az éjszaka közepén - amikor egy autó sem állt az utcán, és senkit sem zavartam - nem volt meg az 5m a kereszteződés és az autó orra közt. Térfigyelőről felnyomtak. 5 percet beszélgettem egy ismerőssel, ez elég volt nekik. Jogászokat kérdeztem, azt mondták nincs értelme fellebbezni.
Csak pénzbehajtás ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#7055) runner 125 válasza -NOKIA- (#7054) üzenetére


runner 125
nagyúr

Alapvetően tisztelem a rendőröket, szó sincs fikázásról, de ez mekkora kibszás már. Nem 170-nel meg 200-zal mérték be. Hanem 105km/h-val 90-es főúton, és már ez is 30 rugó.
A magyar utakon ki az aki 90-nel jár, de tényleg? Az autósok 90%-a 100-110-120-szal.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7056) Debilon válasza runner 125 (#7053) üzenetére


Debilon
addikt

ha nem csalnak az emlékeim, köziges ügyekben mindig van fellebbezési díj (nem ebben dolgozom, csak így emlékszem)

de egy telefon vas megyei rfk-ra ahonnan jött a levél, és elmondják pontosan

https://kozigbirsag.police.hu/ 100k-ig 5000 ft a fellebbezési illeték

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7057) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Fellebbeztem jómagam is, semmi értelme nem volt, max annyi, hogy 35k lett a végeredmény...

Azt elfelejti a tisztelt "útkereszteződésben megálló" fórumtárs, hogy a rendőr nem akkor intézkedik, amikor "akar", hanem ha észleli... Ha "nem veszi észre" a kamerán, és másnap ellenőrzi a főnöke, és megkérdezi, ugyanmár miért nem jelentetted fel, mikor itt a felvétel, akkor bizony megy a fegyelmi eljárás, meg természetesen neked a feljelentés is...

És sajnos van egy csomó olyan jogsértés/szabálysértés, ahol egyszerűen nem ad lehetőséget a jogalkotó a mérlegelésre... Megmondja: "ezt csináltad? Ennyi... Azt csináltad? Annyi!". És ha a rendőr nem AZT intézkedi, akkor mehet a levesbe...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7058) Sanyabá válasza runner 125 (#7055) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nincs értelme fellebbezni, úgy is ki kell fizetni! :K Szociális okokra lehet hívatkozni,hogy ne egyben kelljen kifizetni.
De ez max . 3 havi részletet jelent.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7059) Calogero válasza runner 125 (#7053) üzenetére


Calogero
addikt

Az ügyfél a bírságot kiszabó első fokú határozat ellen fellebbezést nyújthat be. A fellebbezési jog nincs meghatározott jogcímhez kötve, fellebbezni bármely okból lehet, amelyre tekintettel az érintett a döntést sérelmesnek tartja.

A fellebbezési eljárás lefolytatásáért illetéket kell fizetni, amelyet illetékbélyeg formájában kell leróni és a beadványra felragasztani.

100.000 forintig 5.000 Ft.,
130.000 forintnál 5.200 Ft.,
150.000 forintnál 6.000 Ft.,
200.000 forintnál 8.000 Ft.,
300.000 forintnál 12.000 Ft

A közigazgatási bírság méltányossági alapon történő mérséklésére, elengedésére a hatóságnak a hatályos jogszabályok alapján nincs lehetősége az ügyfél szociális körülményeire, illetve a cselekmény elkövetésének menthető erkölcsi voltára figyelemmel sem.

A határozat közlését követően a teljesítési határidő leteltéig - 3.000,-Ft illeték megfizetése mellett - az első fokú hatóságtól lehet kérni a közigazgatási bírság részletekben történő teljesítésének, illetve a teljesítési határidő módosításának (a továbbiakban: fizetési kedvezmény) engedélyezését, ha az ügyfélen kívül álló ok teszi lehetetlenné a határidőre való teljesítést vagy a teljesítés aránytalan nehézséget jelent.
A határidő lejárta után az ügyfél - feltéve, hogy a végrehajtást még nem rendelték el - a fent meghatározott okból igazolási kérelem egyidejű benyújtásával kérhet fizetési kedvezményt. Amennyiben a hatóság elutasítja az igazolási kérelmet és a fizetési kedvezmény iránti kérelmet, egyidejűleg dönt a végrehajtás elrendeléséről.

Halasztás
Részlet

Szerintem kevés az esély hogy a fellebbezés után elnézik azt az 1 km-t (de ez csak az én meglátásom)

[ Szerkesztve ]

(#7060) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#7057) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

"útkereszteződésben megálló" fórumtárs
Na-na-na, közel sem erről van szó.
Kimentem lemértem, kb. 4m95 volt, szó sem volt arról amit te írsz hogy én az útkereszteződésben álltam volna meg.

Pontosan tudom, amit leírsz, de hogy néhány perc alatt képesek voltak erre, hogy méricskéljenek a kamerában -sőt szerintem ez egy bejáratott hely,tudják hogy ott pont belül vagyok- + lekérjenek + feljelentsenek... ahelyett hogy elcsavarták volna és inkább a sikátor közbiztonságát figyelték volna... No mind.

(#7061) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#7060) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én sem úgy írtam, ne aggódj... És lehet, hogy észre se vették, csak másnap valami agyoniskolázott, akinek ez a feladata, visszanézte a felvételeket...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7062) Lauda válasza Vertigo18 (#7030) üzenetére


Lauda
félisten

Mennyi ott a megengedett ehhez kepest?

(#7063) Vertigo18 válasza Lauda (#7062) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lakott területen belül voltam egyéb sebességkorlátozás nélkül... 50

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7064) Lauda válasza Vertigo18 (#7063) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben nem ertem miert tartasz a megosztott felelossegtol es az emlitett kettes ponttol.... :F

(#7065) Vertigo18 válasza Lauda (#7064) üzenetére


Vertigo18
addikt

nem bízom a szakértőkben... láttam már csodákat a rövidke "pályafutásom" alatt... És el se tudom képzelni, hogy egy autó rongálódása alapján hogyan tudja megállapítani a rondálódást

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7066) Lauda válasza Vertigo18 (#7065) üzenetére


Lauda
félisten

Egy hozzaerto szakerto meg tudja allapitani.

Egyebkent eddig ami csodakat lattal, amiatt mas szopott. Most Te fogsz, az elet ilyen.

(#7067) Vertigo18 válasza Lauda (#7066) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kösz a bíztatást, igaz barát vagy! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7068) Lauda válasza Vertigo18 (#7067) üzenetére


Lauda
félisten

Nem Teged akartalak ezzel bantani, de ilyenkor latszik az, hogy xy balfaxsaga miatt (aminek a tobbi rendor pl szemtanuja), mennyi ember sziv es mennyi igazsagtalan dontes szulethet igy.

(#7069) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Üdv,

Rendőrnek kötelessége megállni amennyiben egy autóbalesetet észlel (Nem tudom, hogy magát a baleset pillanatát is látták-e)? 6 sávos út egyik menetirányának középső sávában figyelmetlenségből belémhajtott egy autós. Meg kellett állnom forgalmi okokból, ő pedig nem figyelt.

Az esetet követően 1 percen belül a belső sávban elhajtott mellettünk egy rendőr kókusz, majd még 1-2 alkalommal is amíg a középső sávot vészvillogóval foglaltuk... Segélyhívót felhívtam, rendőrbá közölte, hogy kb 3 óra mire tudna rendőrt a helyszínre küldeni ... :DDD nagyon poénos. Személyi sérülés nem történt szerencsére.

Az úttestet elhagytuk miután a csávó felelősségét elismerte és a segélyhívós rendőr elmondta mire figyeljek oda, esetleg mit írjak rá a baleseti bejelentőre.
Amíg kitöltöttük a baleseti bejelentőt még vagy 4 - 5 alkalommal elkrúzolt arrafelé a rendőrkókusz láthatóan le sem szarva az esetet.

-- end of transmission --

(#7070) -NOKIA- válasza SaNyEe (#7069) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Üdv.
- Ez kérlek úgy néz ki, hogy az általad látott rendőrök címre / küldésre mentek.
Vannak rangsorok, nyílván nem egy koccanás a legsürgősebb eset, hanem például a családi botrány, vagy egy bankrablás, stb.
- A másik, ha nincs vita, elismeri az ember a felelősséget, semmi köze hozzá a rendőrnek.

[ Szerkesztve ]

(#7071) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#7070) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viszont ha már odamegy, és meghallgatja az embereket, akkor tudomására jut egy szabálysértés, ahol intézkedni meg köteles... :/

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7072) SaNyEe válasza -NOKIA- (#7070) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Egy újabb kérdés, a válszodból következik. Ha esethez siet a rendőr kötelező-e neki használnia a megkülönböztetőjelzését?
Amennyiben igen, akkor nem sietett sehová sem, nem használt megkülönböztető jelzést.

-- end of transmission --

(#7073) Vertigo18 válasza SaNyEe (#7072) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kivételes esetekben, az ügyeletes engedélyével használhatja a megkülönbőztető jelzéseket együttesen... Általában (az esetek nagy részében) a Kresz szabályait betartva megy a bejelentések helyszínére...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7074) Sanyabá válasza Vertigo18 (#7071) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Kinek hiányzik még egy plusz jegyzőkönyvezés? :D

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7075) Vertigo18 válasza Sanyabá (#7074) üzenetére


Vertigo18
addikt

És ugye bírság, mert ha megáll a rendőr, akkor intézkedik...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7076) Lauda válasza SaNyEe (#7069) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt honnan vetted, hogy kotelezo neki megallni? Ha nem hivsz rendort es nincs szemelyi serules es nem kulfoldi az egyik resztvevo, a rendornek semmi koze hozza. Mondjuk az a 3 oras dolog nevetseges. Gondolom nincs mar kit kikuldeni, olyan keves a rendor. :W

(#7077) szasanyi válasza Vertigo18 (#7071) üzenetére


szasanyi
félisten

Bizony, hogy! Ezért (is) van olyan, ahol illetékes vezető konkrétan intézkedett arra, hogy ilyen esetben - a körülményeknek megfelelőn - intézkedni kell! Ha egyszer megjelent a rendőr egy baleset helyszínén - és mind1 észlelte-e és megállt, vagy bejelentés alapján irányították őket a helyszínre - nem jöhet el a rendőr úgy, hogy annak az intézkedésnek írásos nyoma nincs.
És a másik dolog ami ezt indokolttá tette az, amikor a felelek a helyszínről eltávoztak adott esetben kimondottan visszautasítva az ott megjelenő rendőrök intézkedést - mondván nincs ok az intézkedésre, és nekik joguk van arra, hogy megegyezzenek intézkedés és szankció nélkül is -, DE a biztosító kárrendezése során valaki valamiért nem jár jól, amit persze nem akart elfogadni, és rögvest be is nyögte: hohó... volt ott rendőr is, kérdezzék meg azt! :U És ugye ahogy képbe került a rendőrség azonnal felfüggesztettek mindent, ment a megkeresés amivel a más seggében a lóf*szt toldd meg egy lépéssel akció elkezdődött.
Nem kell rendőrnek lenni ahhoz, hogyha ezt vki ezt ép ésszel végiggondolja, az könnyedén beláthatja: ez így valóban tarthatatlan, és lehetetlen helyzetet eredményez. Gondolom Te egyetértesz velem. :)

Lauda: már hogyne kéne! Elvileg mindenkinek kötelező megállnia, különben segítségnyújtás elmulasztása vagy cserbenhagyás bcs. elkövetése miatt akár felelősségre is vonható! Ehhh, ezt valahogy elfelejti szinte mindenki... ELŐÍRJA A KRESZ. Mindenkinek. :U

[ Szerkesztve ]

(#7078) Lauda válasza szasanyi (#7077) üzenetére


Lauda
félisten

Ha latszik, hogy csak az auto serult meg, akkor miert kene megallni? Szerinted eletszeru az, hogy mondjuk az ulloin egy koccanasos balesetnel minden arrahalado auto megall? :DDD

(#7079) Vertigo18 válasza szasanyi (#7077) üzenetére


Vertigo18
addikt

A legmókásabb az, amikor valaki csak elmegy a baleset mellett, és segítségképpen bejelenti telefonon... Ő persze elköveti a Segítségnyújtás elmulasztása, vagy a Cserbenhagyás bűncselekményt ezzel, de azt hiszi marha jót tett... Közben meg kimegy a rendőr, addigra lehet megegyeztek a felek, de "Hohóóóó", itt bizony egy szabálysértés történt, az egyik fizetni fog...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7080) szasanyi válasza Lauda (#7078) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen! Ez egyértelműen szabályozva van a KRESZ által, amit sajnálatos módon a közlekedők egy része nem ismer, a többiek meg nem tartják be. És, hogy ezt is tisztázzuk: nem azért nincs ilyen ügyekben eljárás és/vagy felelősségre vonás, mert nem így van és tévedek. :( Szerencse dolga is ki mibe fut bele, kit miben sikerül elmarasztalni.
Valószínűleg nem az, de az nem is érdekes ki mit ítél életszerűnek, és mit nem (KRESZ). Amúgy pedig egy jmű. külső, menet közbeni szemrevételezéséből senki sem tudja megmondani, hogy annál a balesetnél segítségre szorul-e valaki! Erre még egy nagy tapasztalattal rendelkező igazságügyi szakértő sem vállalkozna, ellenben egy átlagemberrel ugye. :U

(#7081) Vertigo18 válasza szasanyi (#7080) üzenetére


Vertigo18
addikt

már megint ez a szó... szakértő... :/

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7082) SaNyEe válasza Lauda (#7076) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Ha figyelmesen olvasod a hozzászólásom valószínűleg felfedezed benne, hogy kérdőmondatot írtam.

-- end of transmission --

(#7083) FerNandor


FerNandor
őstag

Fegyvert adnak a tűzoltók kezébe

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7084) v!ct0y válasza runner 125 (#7051) üzenetére


v!ct0y
veterán

Be kell nyelni ez van. Úgy se nyerhetsz. Nekem is 30 at kellett perkálnom és szintén csak 1km/h volt:DDD
50 helyett mentem 69 el és 68 tól mértek. Azóta max 10 el megyek gyorsabban mint a megengedett :DDD
Meg mondjuk az a legnagyobb baj szvsz, hogy az M6 os BMW.s is 30 at fizet meg a trabantos is....

(#7085) Vertigo18 válasza v!ct0y (#7084) üzenetére


Vertigo18
addikt

hát, ha ugyanazt követik el, akkor miért kapna az egyik többet, mint a másik? :/

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7086) -NOKIA- válasza FerNandor (#7083) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem nincs ebben semmi újdonság.
2005-ben amikor az alapkiképzésem volt a Rendőrtisztin, a katasztrófavédelmi szakos hallgatók ugyanazt a kiképzést kapták mint én, a lövészetet is beleértve.

[ Szerkesztve ]

(#7087) FerNandor válasza -NOKIA- (#7086) üzenetére


FerNandor
őstag

én nem tudom, gondoltam, majd itt mondanak rá valami okosat :DDD
amúgy laikusként katasztr´pfavédelem inkább közelebb áll a rendörséghez, mint a tüzoltók. tehát ott inkább indokoltnak látnám, hátha olyan helyzetbe kerülnek, na de a tüzoltók szerintem sehol nem fegyverkeznek... ezért fura. ez olyan, nekem, mintha ezentúl a kéménysepröket fegyveres vizsgára, kiképzésre stb. köteleznék. inkább az jut eszembe, mint a kommentelök többségének, hogy kell a fegyveres erö. máskülönben miért kéne a tüzoltóknak fegyvert használniuk, ...baromság.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7088) Debilon válasza FerNandor (#7087) üzenetére


Debilon
addikt

kat. védelem jelenleg egyenlő a tűzoltósággal

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7089) FerNandor válasza Debilon (#7088) üzenetére


FerNandor
őstag

hát akkor is. nekem fura. a tüzoltó az tüzoltó, és nem fegyveres erö/szerv akármi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7090) Debilon válasza FerNandor (#7089) üzenetére


Debilon
addikt

így van, nekem is fura

de a cikkben is van, hogy bármikor átvezényelhetőek a rendőrség állományába

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7091) FerNandor válasza Debilon (#7090) üzenetére


FerNandor
őstag

na, hát az meg még furább.. :U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7092) BÁ Nutrition válasza FerNandor (#7089) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

végén még az utcaseprő meg a pék is a készenléti rendőrség alá fog tartozni..
pintér bele van buzulva ebbe? :F erre veri a f..kát?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7093) Sanyabá válasza BÁ Nutrition (#7092) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én már azon is felháborodtam ,hogy a közterületeseknek is már annyi, és olyan joguk lett(sz) mint a rendőröknek.
Már lassan ők is bilincsel és fegyverrel járkálnak. :(((
Miért, mit vársz ezektől? :U

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7094) BÁ Nutrition válasza Sanyabá (#7093) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

vasfüggöny hogy ne tudj lelépni ill a szavazójog végleges eltörlése :U
és minden születendő gyermeknek viktor legyen a neve ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7095) FerNandor válasza BÁ Nutrition (#7094) üzenetére


FerNandor
őstag

de a vezeték- meg a keresztnév is ;]
én is hamarosan lépek le, (amíg még talán nyitva vannak a "kapuk"...)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#7096) Lauda válasza szasanyi (#7080) üzenetére


Lauda
félisten

Ne viccelj mar. Dehogynem lehet megallapitani. Ha osszeutkozik ket jarmu es egyiknek kitort mondjuk a bal hatso lampaja, ott biztos nem szorul senki segitsegre. Ahol mar roncsolodott a karosszeria is, ott mar elofordulhat, de ez is igen hatareset. Azert ha ranezel egy autora, Te is meg tudod allapitani, hogy abban serulhetett-e valaki, vagy sem. :)

SaNyEe bocsanat, a kerdest, a zarojelben levore ertelmeztem, tehat hogy lattak-e a rendorok az esetet. :D

[ Szerkesztve ]

(#7097) -NOKIA- válasza FerNandor (#7087) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

katasztrofavedelem.hu
A Katasztrófavédelem - Polgári védelem - Tűzoltóság egy cég.
A kiképzés pedig azért van, mert ugyebár hivatásos állományúak, rendfokozattal, rendvédelmi szerv ez is.
Szükségállapot, hadiállapot idején ők is behívhatók.

(#7098) v!ct0y válasza Vertigo18 (#7085) üzenetére


v!ct0y
veterán

De most nem egy gyilkosságról van szó.

(#7099) Vertigo18 válasza v!ct0y (#7098) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, de a törvény, az törvény... Állítólag mindenkire ugyanúgy vonatkozik... :/ Egyébként nem vagyok tuskó, megértem, amit mondasz...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7100) szasanyi válasza Lauda (#7096) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez nem így van, és nem írok hosszú postot amiben ez - esetleg - elmagyarázhatnám neked. De nyilván sok baleset helyszíneltél, és onnan van a magabiztosságod. Ámen. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.