Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Lauda válasza MasterDeeJay (#6400) üzenetére


Lauda
félisten

Tulmisztifikaltad a dolgot. Ha a haverodat lehallgatjak, akkor barkivel is folytat telefonbeszelgetest, azt hallani fogjak. Nem Teged figyeltek, hanem ot. De amugy az ilyen problemas egyedektol jobb tavolsagot tartani.

[ Szerkesztve ]

(#6402) MasterDeeJay válasza Lauda (#6401) üzenetére

Eléggé lázadó típus, kimondottan olyan dolgot nem csinált amivel kárt okozott volna valakinek. Csak éppen ebben az országban szélsőségesnek mondják az elveit. Telefonon már nem beszélek vele, néha msn-en de megegyeztünk hogy semmi olyant nem mondunk egymásnak ami félreértésre ad okot.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6403) Vertigo18 válasza MasterDeeJay (#6402) üzenetére


Vertigo18
addikt

Félreértésre, mi? :D

Jah, Én is gyakran megyek házibuliba gáz és riasztófegyver arcenállal! :D
Baromi gyakran fordul elő az ilyen! : :DD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6404) MasterDeeJay válasza Vertigo18 (#6403) üzenetére

Konkrétan fegyverb**i vagyok, nekem totál természetes hogy mindig van nálam legalább egy de inkább kettő eszköz. Nem vagyok paranoiás, nincs mitől félnem.
Egyedül a munkámat félteném, meg a cuccokat ha lefoglalják egy ilyen hülyeség miatt ugyanis nem olcsó hobbi ez. Nem tudom hogy a rendőrök hogyan viszonyulnak a hozzám hasonlókhoz.

Sokan azt hiszik hogy ha valaki szereti a fegyvereket az biztosan rossz szándékú, ez egy igen téves előítélet. (néha megjelenik egy egy idióta lövöldöző és akkor lehúzzák az összes fegyvertartót, ilyen alapján sokmindenbe bele lehetne kötni) Persze ez nem ide tartozik.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6405) Vertigo18 válasza MasterDeeJay (#6404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Belekötni mindenbe bele lehet...

De azért nem túl mókás belegondolni, hogy bemész mondjuk egy bankba és "van nálad legalább egy de inkább kettő eszköz"...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6406) MasterDeeJay válasza Vertigo18 (#6405) üzenetére

Amennyiben ki van írva hogy tilos fegyverrel bemenni, természetesen nem megyek be. A szándék nem mindegy. A fegyver csak eszköz, ennyi erővel sétabottal se lehetne bemenni, vagy féltéglával sem, sőt övet sem veszek mert még a végén megfolytok vele valakit.
Bíróságra is mentem már, ott semmi problémát nem okozott, be kellet rakni egy zárt helyre.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6407) Vertigo18 válasza MasterDeeJay (#6406) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért szeretem a hasonlatokat, mert irreálisak sokszor...

Szerinted egy biztonsági Őr, vagy csak egy sima civil állampolgár melyiktől ilyed meg jobban? A sétabottól, vagy attól, ha esetleg kiszúrja a rejtve hordott fegyveredet?
Vannak bizonyos társadalmilag elfogadott normák, amiket nem szabályoz törvény, mégis valahogy betartjuk Őket, mert ezt diktálja az élet. És aki megszegi ezeket, hiába nem büntetik "jogilag", mégis felháborodást kelt...

Meg gondolj bele, hogy pl. Én, rendőrként hogyan állnék hozzád, ha intézkedés közben kiszúrom a "dugott" fegyvert...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6408) MasterDeeJay válasza Vertigo18 (#6407) üzenetére

Ha véletlenül meglátná valaki az teljes mértékben az én problémám, ugyanis szabálysértésnek minősül ha nem rejtve viselem (engedéllyel csak így szabályos)

Intézkedésnél rendőr teljesen logikusan megkérne hogy mutassam meg a viselési engedélyt, csúnya lenne ha egyből rosszat feltételezne. Illetve rendőr remélhetőleg van olyan okos és elolvassa mi van a fegyverre írva ha elkéri, egyből látszik mivel van dolga. Nem mondhatom meg előre neki hogy mi van nálam, főleg nem is mutathatom meg.

Biztonsági őrről is feltételezek valamilyen szintű felkészültséget, azaz nem intézkedhet ha nincs rá oka. Civil valóban nem feltétlenül tudja mit gondoljon. Én egy nagyobb kardtól jobban félek mint egy pisztolytól.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6409) Lauda válasza MasterDeeJay (#6406) üzenetére


Lauda
félisten

Az sincs kiirva, hogy nem mehetsz be baltaval a postara es az sem, hogy nem mehetsz be a fatelepre baltaval. Ami az elso esetben riadalmat valtana ki, az a masodikban teljesen termeszetes. Remelem erted a kulonbseget.

(#6410) MasterDeeJay válasza Lauda (#6409) üzenetére

Itt most rejtett viselésről van szó. Amit nem látnak arról nem tudhatják hogy nálam van.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6411) Lauda válasza MasterDeeJay (#6410) üzenetére


Lauda
félisten

Rejtve semmi gond.

(#6412) Vertigo18 válasza MasterDeeJay (#6410) üzenetére


Vertigo18
addikt

Rejtve viseled és észreveszi az intézkedő rendőr... Lehet nálad akármilyen engedély, lehet akármilyen empatikus az a rendőr, vagy "okos", hidd el, más lesz az intézkedési kultúra! Most nem arról vakerálok, hogy egyből a földhöz csap, de lesz egyfajta egészséges "távolságtartás"...

De megszoktam már, hogy nem győzködök teljesen más állásponton lévő embereket. Neked ez a véleményed, nekem meg más. És ez így van jól... :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6413) MasterDeeJay válasza Vertigo18 (#6412) üzenetére

Jó, nyilván máshogy fog viselkedni mintha nem lenne nálam. Értem én mit írsz. Bevállalom ezt a kis áldozatot azért cserébe hogy akár mikor meg tudjam védeni magam. Egy sötét utcában este eleve ad egy kis biztonságérzetet ha van nálam valami ha rosszabb környéken haladok keresztül gyalogosan. Nem vagyok olyan alkatú hogy meg tudjam védeni magam ilyenek nélkül.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6414) Vertigo18 válasza MasterDeeJay (#6413) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bruce Lee se volt az elején olyan alkatú... ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6415) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6414) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem nem kéne elvárásnak lennie, hogy az embernek harművésznek kelljen lennie ahhoz hogy elsétájon bizonyos helyeken.

nem kell ehhez borsodban élni.. itt pesten pár utcára este annyi "c" lődörög hordában(ja bocs rajban :DDD ) az utcán hogy rohadtul nincs kedvem arra menni. szerencsére nincs is arra dolgom..

főleg gáz hogy ez a helyzet úgy is hogy 2 méter magas 120 kilós "rendőr" ;] vagyok

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6416) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6415) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mindenben egyet értek...

Dehát ez van, ehhez kell alkalmazkodni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6417) benvolio


benvolio
őstag

Ha már fegyverekről van itt szó, nekem ez a kedvencem: [link] ;] :P

(#6418) Vertigo18 válasza benvolio (#6417) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jó megfigyelő, jó film! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6419) Fityusz


Fityusz
tag

Szia!
Szabad tudnom hol dolgozol?:) Mivel láttam egyik hozzászólásodba, hogy említetted az 5+1 -eseket:) Mivel én is az voltam ezért érdekel.:)

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#6420) káen válasza Fityusz (#6419) üzenetére


káen
tag

Mármint kicsoda? :)

(#6421) Vertigo18 válasza Fityusz (#6419) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, ebből nem tudtunk meg sokat... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6422) Fityusz válasza Vertigo18 (#6421) üzenetére


Fityusz
tag

ja bocs azt hittem válaszra nyomtam te Vertigo!:)

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#6423) Fityusz válasza Vertigo18 (#6421) üzenetére


Fityusz
tag

Szentlőrinc?:)......

[ Szerkesztve ]

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#6424) Vertigo18 válasza Fityusz (#6423) üzenetére


Vertigo18
addikt

És mikor voltál az?

De legyen inkább pü-ben a többi, ne szemeteljünk a falra...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6425) benike123


benike123
tag

Hello!

még nyáron volt 1 buszos incidensem ahol csak félutig vettünk jegyet és rendőrt hívtak ránk... utólag kicsit vicces helyzet volt :D
amikor végre leengedtek a buszról készségesek voltunk nem akartunk kötekedni mert amugy is nagy bajba voltunk, de 1-2 dolgot kérdezgettem az adatokat felvevő rendőrtől, és volt egy olyan állítása amit kicsit furcsáltam, de nem vitattam h neki lenne igaza csak jobban ért a dolgához. Na ez az lenne hogy a nevezzük polgár (nem tudom mi a helytálló kifejezés ilyenkor) kérésére nem lehet kiadni a személyes adatokat más személynek (jelen esetbe az ellenőr) csak valami külön eljárás kereti közt, na én azt hittem hogy ez van és ezt meg is kérdeztem, de olyat mondott, hogy '90 akárhány óta ilyen nincs. A kérdés az lenne hogy ez valóban így van-e! :)

(#6426) BÁ Nutrition válasza benike123 (#6425) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tavaly még biztosan így volt.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6427) Vertigo18 válasza benike123 (#6425) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hivatalosan megkérik az igazoltatás után az adataidat a Rendőrségtől, ahol nyolc napon belül megküldik azokat, amennyiben illetékes az adatot kérő.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6428) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Igazság szerint nálam most kicsit elpattant a húr...

Tekintettel arra, hogy nagyok a hidegek, és ne törjük össze a rendőrautót, ezért azokkal nem szabad menni. Nagyon megörültem a hírnek, hiszen eddig minden évben (akkor is, amikor csak -5 fok volt) volt ilyen, ilyenkor bementünk az Örsre, és pókerezt... köhömm, akarom mondani önképeztük magunkat jogszabályokból... :C
Természetesen, ha bejelentés volt, akkor menni kellett a kocsival, mondanom se kell.

Erre délután négykor felhív a főnököm, hogy lebetegedett valaki, be kellene mennem este hétkor 12 órára. Há' be is battyogtam egy jó kis pó... önképzési tervvel a fejemben, nézem az Eligazítást: 12 óra gyalogos szolgálat! :Y

Annyi, hogy óránként bejöhettünk fél órára melegedni. -20ban! Menjen már ki az -20ban egy órára, aki kitalálta!!! Én nem ma kezdtem, de ennyire még sohasem fáztam! :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6429) káen válasza Vertigo18 (#6428) üzenetére


káen
tag

voltam két éve párszor az őrsötökön, hát csoda dolgokat meséltek a szolgálatos kollégák :)

(#6430) Vertigo18 válasza káen (#6429) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, az igazi probléma, hogy visszasírom a két évvel ezelőtti időket!

Nah, az a kemény, nem? :/

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6431) káen válasza Vertigo18 (#6430) üzenetére


káen
tag

erre most mit is mondhatnék?

őszinte részvétem a jelenlegi helyzet miatt :D

(#6432) Vertigo18 válasza káen (#6431) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gyere át, emberhiány van! :DDD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6433) káen válasza Vertigo18 (#6432) üzenetére


káen
tag

Nagyon jó nekem itt a KR-nél :)

(#6434) Vertigo18 válasza káen (#6433) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, ne kéresd már magad, gyere! :D Ha unalmas az életed, itt tuti felbolydul... Csak sajnos nem a közterületi munka, ami felbolydítja, hanem a parancsok felfogása, és értelmezése...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6435) káen válasza Vertigo18 (#6434) üzenetére


káen
tag

igen, pontosan ez az, ami nem vonz ott, eleget hallottam az ottani elkeseredett munkatársaktól :D

itt sem leányálom, mert van, hogy szopás, de néha a frusztrációdat le tudod vezetni egy kiadós kergetőzéssel :D

(#6436) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6428) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jah, akkor mit mondjak, nálunk 12 órát vagy kint, kapsz 2 db fél órás kajaváltást aztán csá

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6437) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6436) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aki kibírja, az előtt le a kalappal! Induljon az Iron Man versenyen!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6438) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6437) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hol függ össze a kettő? :)
mondjuk mozogni kell hogy ne fagyjak meg az igaz, de azért nem olyan tempóban hogy leizzadjak:)

és azt nem is mondom hogy 24órából van hogy 22 vagy kint:)
nálam a rekord 23,5 óra volt, igaz nem ilyen hidegben

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6439) káen válasza BÁ Nutrition (#6438) üzenetére


káen
tag

Tavaly, az EU soros elnökség biztosításakor kijutott a jóból a KR-nek a sok posztos, értelem nélküli szolgálatbó (csak legyél ott, oszt' kész)l.

A nagy hideg miatt bennem a Citadellás és Vörösmarty teres 18 órás fagyoskodások maradtak meg, a Citadellás a rettenetes szél miatt különösen kegyetlen volt...

(#6440) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#6438) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha hozzáadjuk, mennyi sz@rt kell még a hideg mellett elviselnünk, lassan nevezhetnénk ott is...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6441) -NOKIA- válasza káen (#6439) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem csak a KR-nek, Pest megyének is, a megyei beavatkozóknak, meg az őrezrednek is.
Értelmetlennek azért én nem nevezném.

(#6442) káen válasza -NOKIA- (#6441) üzenetére


káen
tag

Valahogy nem jött át az értelem a Citadellán eltöltött 09-02 ig tartó szolgálatból, mert január-februárban gyakorlatilag a kutya sem járt arra :)

(#6443) Vertigo18 válasza káen (#6442) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem sincs benne értelem...

Az utolsó éjszakás gyalogos szolgálatomban nálunk 22 és 05 között egyetlen egy gyalogossal, sem gépjárművel nem találkoztam!

Értelme? Annyi, hogy megfáztam, most itthon ülök táppénzen, és nem merem megközelíteni a saját kisfiamat sem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6444) szasanyi válasza Vertigo18 (#6443) üzenetére


szasanyi
félisten

Áááá csak nyápic vagy. Ráadásul a lényeget sem látod. Erről nem tehet a rendőrség, úgyhogy ne sajnáltasd megad. És különben is, jól meg vagy fizet, munkakörülmény príma, a munkateher meg.. kész láblógatás, here-vere. Nem is értem miért mondasz ilyeneket... ;]

(#6445) Vertigo18 válasza szasanyi (#6444) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nabazze, értem Én a kritikát, meg a szarkazmust... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6446) szasanyi válasza Vertigo18 (#6445) üzenetére


szasanyi
félisten

Látod, tudtam én, hogy érted a lényeget. Akkor pofa be, és alázatosan szoligáljál, mer' itten nincs rossz és különben is mindenki (!) jól járt, és ezekhez illik jópofát vágni amit szigorúan el is várnak! Bár nem látsz, de én is azt teszem... :W

Nem tudom mi lesz ha a jelenleg - legalábbis a többségben még - meglévő de szerintem nyilvánvalóan csökkenő kötelességtudat és elhivatottság - ami a pályára vitte és pályán tartja az aktív állományt - "elkopik", elvész a "nagy közmegbecsülés" közepette... ki fog rendőrként dolgozni, szolgálni? :U

(#6447) Debilon válasza szasanyi (#6446) üzenetére


Debilon
addikt

csak azt tudom, hogy rendőrként sokan fognak dolgozni..

nálunk is a most induló 5+1-re nagyon sokan jelentkeztek, többször kellett pótolni a jelentkezési csomagokat..mintha nem tudom mi lenne, annyian jöttek

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6448) káen válasza Debilon (#6447) üzenetére


káen
tag

mert nincs más és ha nem is kimagasló a kezdő fizu, de legalább biztosan jön az sms havonta. Viszont az is biztos, hogy a mostani jelentkezők 90%-a nem is lesz itt mondjuk 10 év múlva.

(gondolom, Somogyban sem javult a foglalkoztatási ráta)

(#6449) szasanyi válasza Debilon (#6447) üzenetére


szasanyi
félisten

Én szívesen elbeszélgetnék velük, mert kíváncsi vagyok mit tudnak az egészről: úgy gondolom sokak esetében érdekes lenne tudni, milyen körülmények, információk alapján döntöttek a rendőri hivatás mellett? :U
Az bizony valószínű motiváció, hogy középfokú végzettséggel (is) csak csökken a munkalehetőség. De reméljük nem így van, mert az nagyon nem lesz jó, ha ez egy kényszerpálya lesz, odakényszerült emberekkel, akik csak kényszerűségből rendőrök csak mert nincs más fizetőképes munkahely lehetőség. Aki nem szereti, nem tudja magáénak a hátrányaival és nehézségeivel együtt, az nem is lesz jó rendőr. Ezt sosem lehetett csinálni (jól főleg nem) ha csak a pénz, a munkabér volt a fő motiváció, sztem ezután sem lesz másként - hosszútávon biztos nem, és már régen nem "nyugdíjas állás". Cserébe annyi változott, hogy sok rendőr valszeg meg sem éli a nyugdíjazását. :(

(#6450) Debilon


Debilon
addikt

kvázi a "nincs más" helytálló, de például olyan is volt, aki nem sokkal ezelőttig még vasutas volt (jegykezelő), meg gimiben végzettek, akiknek a munkaügy ajánlotta..munkaügyi központban is hirdetve volt a dolog

jön a sengen monitoring és kell az ember ide,50-60 plusz emberrel számolnak hozzánk 2013 első félévére mikor jön majd a monitoring

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.