Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Sanyabá válasza greenmukk (#6750) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jó úton haladsz,így tovább!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6752) Vertigo18 válasza greenmukk (#6750) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ohh, a jövő főnöke! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6753) káen válasza Sanyabá (#6751) üzenetére


káen
tag

Srácok, ez a saját szubjektív véleményem, tapasztalataim a KR-nél alkalmazásra kerülő újoncokra értettem :)
Amúgy ez nem csak a saját, hanem a kiképzőink véleménye is (no jó, ők kicsit keményebben fogalmaznak néha...).
Nálunk munkaidőben lehet edzeni, ha olyan a szolgálat. Sőt, gyakorlatilag kötelező az edzés (kondi, judo vagy szimplán csak alakzatban futás, tömegkezelési feladatok gyakorlása, esetleg tonfahasználat). Ennek ellenére mit látok? A teremben vagyunk hárman a 40 fős alosztályból...
Kifogások:
"á, most szaunázni megyek" értitek, szauna, mint edzés...ritkán néztem olyan bután, mint mikor ezt mondta egy 21 éves, 60 kilós kolléga, akinek kilátszanak a bordái.
"á, most van a pihenőnapom"
"jujj, most nagyon fáj a vállam/hátam/bicepszem/usw (éppen amit edzetni szeretnék velük), ezt most kihagyom, majd legközelebb" (aha, csak várjam ki...)
"fene vigye el, egy NAGYON fontos jelentés kell megírnom" (jelentés lakcímváltozásról)

és akkor meg sem említem, mikor csak szimplán lelépnek a pihenőkörletbe.

Többek között ezért vagyok mérges rájuk. Ilyen szempontból a KR kinyalja az alkalmazott seggét, de sokan basznak rá. :W
Rendőrszakmai szempontból kettő..ismétlem: KETTŐ használható, okos gyerek van a tavalyi eresztésből. Sajnos az egyiknek akkora a mellénye, hogy nem fér be az ajtón (fél év után kijelentette, hogy már megérett a jőrvez beora). Kár, hogy fizikailag egyik sem üti meg a szintet :(
Fizikailag ugyanez. Van egy-kettő életképes (mármint a mi alosztályunknál), a többi meg a fent említett kategória.
Panaszkodom, mert tudom, hogy egy cudarabb helyzetben nem mi leszünk az erőnyerők :) (látva a fentieket és a gyakorlásokra alapozva)
Sajnos ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül, 2006-os "veteránok" is így gondolják.

A használható fiataloknak amúgy hatalmas riszpekt!

(#6754) Vertigo18 válasza káen (#6753) üzenetére


Vertigo18
addikt

Munkaidőben edzeni??? :O

Nálunk az az edzés, hogy 12 óra gyalogos... Iron man-re ha készülünk, akkor esőben is, hóban is ugyanez... :D

Tonfahasználat? Ott porosodik a szekrényemben... Hiába pampogok, hogy a törvény engedi, az Rtv. azt írja "rendőrbot", valaki kitalálta és nem lehet nálam...

40 fős alosztály? :C 15 fős a közrend nálunk, ebből 5 hiányunk van...

Kifogások, miért nem edzenek? Nálunk nincs ám heti 2 óra sport se! ;)

Nagyon irigylem, amiről beszélsz, és le a kalappal előtted, hogy ennyire reaálisan látod a dolgokat... :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6755) S e t h válasza Vertigo18 (#6754) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én fűtéscsövön húzódzkodok, általában 200-400x, ha éppen nem esik be senki a bűnügyre, aki akar, az talál alkalmat a mozgásra.
A kocsit már tavaly tavasszal lecseréltem bringára, egészségesebb és a pénztárcámnak sem mindegy.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6756) Lauda


Lauda
félisten

Rendőrt vertek meg Siófokon

A túlerőben lévő banda tagjai a szemtanúk szerint a földön is ütlegelték a rendőröket, miközben a korzó tele volt sétálgatókkal, de senki nem lépett közbe.

Elcsepelt duma, de ez az orszag tobbekkozt ezert tart itt. Nyugodtan szurjak le a mellettem allot, en nem lattam semmit... :W

(#6757) hucsikoi válasza Lauda (#6756) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A szolgálati fegyverüket gondolom nem merték használni, mert attól tartottak, hogy a végén őket veszik elő? Minden normális országban lelövöldözik az ilyen söpredéket.

(#6758) szasanyi válasza Lauda (#6756) üzenetére


szasanyi
félisten

A kiemelt rész szvsz mutatja a rendőrség általános megítélését, egyúttal a rendőrökkel kapcsolatos szimpátiát - pontosabban annak hiányát - is. :U
Amit még kevésbé értek: a kiérkező kommandósok a rendőrökre támadó csapatból több embert is megbilincseltek - miért nem döngölték őket a földbe? Mert nyilván ellenálltak, ahogy addig is! :Y

[ Szerkesztve ]

(#6759) Vertigo18


Vertigo18
addikt

"Van egy ország... ahol álmomban jártam,
Magyarország..."

:(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6760) BÁ Nutrition válasza szasanyi (#6758) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mert túl sok már a fényképezőgép.. ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6761) hucsikoi válasza szasanyi (#6758) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szerintem meg nem feltétlen a rendőrök megítélése miatt van.Nem vagyok róla meggyőződve, ha odamegy néhány civil segíteni a rendőröknek és levernek pár támadót, hogy utána nem veszik elő őket ugyan úgy mint a támadókat.Természetesen nem azokra gondolok, akiknek a segítségére siettek.

(#6762) Debilon válasza hucsikoi (#6761) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk aki már volt nyáron azon a sétányon, az tudja, hogy milyen alja nép szokott ott tartózkodni, rendszeres, hogy 2 fő, vagy a végeinél 2-2 fő járőr van és oldd meg ha valami baj van

állandó tömegnyomor, mint a heringek úgy vannak ott az emberek, a sétány két vége távirányítással működő lesüllyeszthető oszlopokkal van lezárva, autót csak a biztonságiak engedhetnek be.

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6763) greenmukk válasza Sanyabá (#6751) üzenetére


greenmukk
tag

köszi ;)

káen: Nem értem,hogy miért nem élnek a lehetőséggel. Ahelyett,hogy örülnének,hogy edzhetnek (ami ráadásul nekik is jó mert egyrészt jobban éreznék magukat tőle,másrészt egy rendőrnek legyen már olyan edzettsége, hogy rendesen helyt tudjon állni ha szükséges. (szerintem)

Vertigo18: "Nálunk nincs ám heti 2 óra sport se!" Ez durva. Nincs előírva semmiféle kötelező mozgás? Vagy fizikai felmérések nincsenek?

Egyébként milyen lehetőségei vannak egy rendőrnek,hogy képezze magát? És ezeket támogatják-e a felettesek? pl tanulás terén,tanfolyamok elvégzése,levelezőn egyetemi végzettség szerzése(pl olyan amit én is írtam egy pár hsz.-el ezelőtt) stbstb

Vagy pl ami érdekel még,hogy lőtérre eljárni és csiszolni a teljesítményen, erre milyen lehetőség van? Remélem nem az lesz a válasz,hogy szabadidőben,önköltségen nyugodtan lehet...

[ Szerkesztve ]

(#6764) BÁ Nutrition válasza greenmukk (#6763) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Vagy pl ami érdekel még,hogy lőtérre eljárni és csiszolni a teljesítményen, erre milyen lehetőség van? Remélem nem az lesz a válasz,hogy szabadidőben,önköltségen nyugodtan lehet..."
pedig kb jah :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6765) Vertigo18 válasza greenmukk (#6763) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nos, a heti 2 óra sport-kedvezményt a törvény írja elő, az jár, azt nem lehet elvenni... Kiváve itt!

És sportfelmérő ugyanúgy van nálunk is, felkészülsz rá, ahogy akarsz...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6766) szasanyi válasza greenmukk (#6763) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyébként milyen lehetőségei vannak egy rendőrnek,hogy képezze magát? - óóóó a lehetőség az számtalan! Csak attól függ, mennyi a szabadidő és rá fordítható pénz. Arról nem beszélve, ha már család is van arra a kemény ~100k-s fizetésre... :U

(#6767) BÁ Nutrition válasza Vertigo18 (#6765) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kivéve itt? :F

én inkább úgy mondanám hogy hol van egyeltalán valóságban is. végrehajtó állománynál nem nagyon.. max irodista közalkalmazottaknak meg vezetőknek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6768) S e t h válasza Vertigo18 (#6765) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem csak akkor ha nem veszélyezteti a szolgálatellátást, az meg a fluktuáció miatt hol nem valósul meg?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6769) BÁ Nutrition válasza S e t h (#6768) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyel alattad leírtam hol :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#6770) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Igazatok van! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6771) Debilon válasza Vertigo18 (#6770) üzenetére


Debilon
addikt

nálunk van :) heti 2 óra amikor kérem, és nincs olyan feladat :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6772) Vertigo18 válasza Debilon (#6771) üzenetére


Vertigo18
addikt

mázlista!!!

Becsüld meg azt a helyet.!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6773) Debilon válasza Vertigo18 (#6772) üzenetére


Debilon
addikt

igyekszem :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6774) Vertigo18 válasza Debilon (#6773) üzenetére


Vertigo18
addikt

vagy gyere át hozzánk! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6775) Debilon válasza Vertigo18 (#6774) üzenetére


Debilon
addikt

jó nekem itt minálunk, igaz augusztusban a mesz-hez vagyok vezényelve kaposvárra

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6776) káen válasza Debilon (#6775) üzenetére


káen
tag

mesz Szegedre te is? :)
(Brankóval összefutottam ott)

(#6777) Debilon válasza káen (#6776) üzenetére


Debilon
addikt

elvileg Fonyód vagy siófok lesz a cél, állítólag, de majd kaposváron derül ki minden a jövő hónapban

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6778) Vertigo18 válasza Debilon (#6777) üzenetére


Vertigo18
addikt

Siófokon vigyázz! :D

nem olvastad? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6779) Debilon válasza Vertigo18 (#6778) üzenetére


Debilon
addikt

de, olvastam.. 3 éve voltam utoljára, akkoris csoda dolgokat láttam azon a tetves sétányon... csak lekéne dózerolni ahogy van

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6780) Vertigo18


Vertigo18
addikt

KÖCSÖG GYILKOS!!!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6781) káen válasza Vertigo18 (#6780) üzenetére


káen
tag

Kíváncsi vagyok, melyik sztárnak kikiáltott ügyvéd fogja védeni és mekkora büntetést fog kiszabni rá a bíró.

(#6782) Lauda válasza káen (#6781) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy valakire sikerul rakenni, hogy lezart legyen az ugy. :U

(#6783) káen válasza Lauda (#6782) üzenetére


káen
tag

Volt rá példa :)

Ennek ellenére én bízom a kollégákban. hírek alapján a DNS minta egyezik, beismerő megvan...innentől majd az ügyvédje megmagyarázza, hogyis volt az.

(#6784) Lauda válasza káen (#6783) üzenetére


Lauda
félisten

En is bizom benn, hogy a megfelelo ember kapja a bunteteset es az eleg sulyos lesz a tettehez merten. ;)

(#6785) Sanyabá válasza káen (#6781) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Remélem csak kirendelt ügyvédje lesz,az is egy kezdő.
:(((

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6786) Debilon válasza Sanyabá (#6785) üzenetére


Debilon
addikt

az a baj, hogy ilyenkor mindig előkerül valaki eddig névtelen gyökér, és grátisz megpróbálja a hírnévért

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#6787) Huma


Huma
addikt

Azért ez elég durva ha igaz:

"A fiatal lányt rengeteg rendőr kereste a múlt szerdán Pécsett. "Sokkal jobban rajta vannak, mintha egy sima civil tűnt volna el" - mondta akkor egy, a lány szomszédságában élő lakos az [origo]-nak. A rendőrök kis csoportokban jártak, minden házba becsengettek, bementek, és körbenéztek. Egy rendőr az [origo]-nak azt mondta, volt, ahol még ástak is."

Egyrészt szégyen, hogy egy rendőr élete többet ér a rendőrség szemében mint egy civilé. Másrészt meg kicsit túllépték a hatáskörüket.

Mindenesetre örülök hogy meglett az elkövető.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6788) FerNandor válasza Huma (#6787) üzenetére


FerNandor
őstag

mivel lépték túl a hatáskörüket? én nem értek hozzá úgy kérdezem :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6789) szasanyi válasza Huma (#6787) üzenetére


szasanyi
félisten

Rendőr, rendőrségi alkalmazott, és néhány más (speciális munkakört, beosztást betöltő) személy eltűnése esetén az ő felkutatásokra külön protokoll van, ami nem teljesen egyezik meg egy általánosságban vett eltűnési ügyben irányadó intézkedésekkel - okkal!
Persze ezt Te nyilván nem tudhatod, de mivel határozottan rosszindulatot éreztem a hsz-ben, ezért ennyit mindenképpen meg kellett jegyeznem viszont ennél többet nem.

[ Szerkesztve ]

(#6790) Huma válasza szasanyi (#6789) üzenetére


Huma
addikt

Akkor másképp fogalmazok. A kormánynak és/vagy a rendőri vezetésnek fontosabb egy rendőr élete mint egy civilé. Az hogy milyen okok miatt, lényegtelen. Elméletileg minden állampolgárt egyformán kellene kezelni.

(#6788) FerNandor:
A lakásba bejárkálással meg kertásással. Persze ha a tulajdonostól engedélyt kaptak rá akkor nem történt szabályszegés. Csak egyáltalán nem szokványos dolog.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6791) FerNandor válasza Huma (#6790) üzenetére


FerNandor
őstag

értem, sajnos nem látok ebbe még bele :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6792) szasanyi válasza Huma (#6790) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, sarkosan fogalmazva így is lehet mondani. Csak, hogy pont ebben tévedsz: Az hogy milyen okok miatt, lényegtelen. Éppen az a lényeg, a munka amit végzett, az információ amit tud, ami esetleg az eltűnésével is összefüggésbe hozható, stb., stb.
Téves az az elgondolásod ha azt hiszed, őket csak úgy kezelik kiemeltebben... mint mondtam az OK a lényeg amiért ez így történik, nem pedig önmagában a személy van kiemelten kezelve!
Ennél részletesebben nem tudom elmagyarázni, és ha valami miatt nem akarod megérteni és/vagy elfogadni ezt, akkor úgysem fogod mind1 hogy fogalmazok.

MOD - természetesen én sem voltam ott, részletekkel én sem rendelkezem, és nekem nem feladatom illetve lehetőségem nincs semmire, ami alapján megítélhetném: sértettek-e esetleg bármi szabályt az intézkedések és keresés során. :N

[ Szerkesztve ]

(#6793) Vertigo18 válasza Huma (#6790) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha eltűnik egy rendőr, azt azonnal keresni kell, ugyanis minden esetben elérhetőnek kell lennie, ha nem elérhető, akkor fenyítik...

Ergo, ha egy rendőr nem elérhető, akkor valami történt vele...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6794) Huma válasza szasanyi (#6792) üzenetére


Huma
addikt

Értem én. Elsőnek is értettem. Csak nem értek vele egyet. Azért nem egy országelnök. Nem hiszem, hogy olyan kritikus infókat tudott volna ami miatt ekkora felhajtást kellett csapni.
Vagyis nem a felhajtással van a baj hanem azzal, hogy egy civil esetében ilyen nem történik, pedig történhetne.
Amúgy meg az is érdekes hogy külföldiek esetében is nagyobb felhajtás szokott lenni. Pl a francia lány. Tudom, hogy országimázs meg minden, de azért egy magyar állampolgár nem érdemli meg, hogy mindent tűvé tegyenek érte és felkutassák a tettest?

De mindegy. Nem akarom ebbe az irányba elvinni a topicot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6795) szasanyi válasza Huma (#6794) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyrészt minél többet "beszélsz" annál inkább kiderül, hogy sok dologról nincs helyes infód, vagy nem tudsz. Nem tudom hány éves vagy, mivel foglalkozol, és a világnézetedet sem akarom megváltoztatni, de:
- sem téged, sem engem sem más "halandót" nem kérdeztek, kérdeznek meg erről (sem, meg sok minden másról sem, aki meg valszeg másoknak nem/sem tetszik), de ezt felelős emberek okkal döntötték el, ebben biztos vagyok
- a rendőrség nem rangsorol és nem véleményez, a rendőrség a hatályos jogszabályok és normák alapján végzi a munkáját (az is előfordul, hogy nem hibátlanul ezt is tudjuk, mint ahogyan más területeken sem tökéletesek az emberek)
- civil személyek eltűnése esetén is megvannak szabályok, protokoll ha úgy tetszik, a rendőrség az esetben az annak megfelelő előírások szerint jár el (ez nem szimpátia kérdése, ezt értsd meg!)
- végül, de nem utolsó sorban: nem a rendőrségen múlik, hogy miből csinál a sajtó hírverést, így lehetett több hasonló ügy és tevékenység amiről pölö azért nem tudsz, mert a sajtó abból nem csinált "ügyet" (és mert nem vagy rendőr)
Én (ha hiszed, ha nem) ennél fontosabb dolgokat is tudnék mondani amivel többed magammal nem értek egyet, viszont az sem érdekel senkit (mármint olyat, aki befolyással lehetne az azt érintő esetleges változásra), és ennél fogva nem is befolyásol semmit.

(#6796) Vertigo18 válasza szasanyi (#6795) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sanya, nagyon ne oltsd le, kellenek a topikba "nem rendőrök" is! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6797) szasanyi válasza Vertigo18 (#6796) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem ez sokkal inkább egy higgadt, értelmezést segítő és informatív magyarázat volt, mintsem "leoltás". :N
Sajnos nem mindig tudom megállni, hogy ne válaszoljak amikor fals, nyilvánvalóan helytelenül kialakított véleményeket olvasok amik a hozzá nem értés, információhiány vagy félreinformálás, esetleg pusztán rosszindulatú előítélet következtében alakulnak ki.

(#6798) Huma válasza szasanyi (#6795) üzenetére


Huma
addikt

Mondom hogy ezekkel (nagyjából) tisztában vagyok. Csak nem tetszik a rendszer. Mert akárhogy is magyarázod szabályokkal, eljárással, protokollal, azokat is kitalálta valaki és egyik embert fontosság szerint a másik fölé helyezi. Pedig nem kéne rangsorolni az embereket.
Persze kivételes esetekben igen, de csak azért mert az illető egy rendőrségi pszichológus...

"de ezt felelős emberek okkal döntötték el, ebben biztos vagyok"
Én sokkal kevésbé vagyok bizakodó.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6799) Vertigo18 válasza Huma (#6798) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem sem tetszik, ha esik az eső, vagy fúj a szél, esetleg, hogy megy az idő...

Tudok ellene tenni? Nem...

Meg tudom magyarázni, miért van? Igen...

Érdemes rajta idegeskednem? Nem...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#6800) Huma válasza Vertigo18 (#6799) üzenetére


Huma
addikt

Én nem idegeskedem, csak nem tetszik. És ez nem időjárás mert ezen lehet(ne) változtatni.

De amúgy mindegy. Hagyjuk a témát. Az a lényeg, hogy megvan a tettes.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.