Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Debilon válasza #90933760 (#7898) üzenetére


Debilon
addikt

már kérdeztél valamelyik topikban ilyesmit, talán itt és akkor kaptál is rá választ, keresd vissza

kérdésed nagy része értelmetlen, és logikus, hogy egyáltalán nem érdekel senkit sem, hogy van B-d és C kategóriát vezetsz vele, az is engedély nélküli vezetés, mert az adott kategória nincs meg

a biztosítás meg kötelező felelősség biztosítás a nevében is benne van, hogy kell hogy legyen

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7902) #90933760 válasza Debilon (#7901) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem pont ezt kérdeztem, de hasonlót. Ha kaptam volna rá már akkor is normális választ akkor nem kérdezném újra.

Azt meg a hülye is tudja, hogy nem lehet jogsi, biztosítás, műszaki, forgalmi, gépjármű nélkül vezetni maximum magadat az úton, de én konkrétan a büntetés mértékére és az egyéb lehetőségekre illetve csavarokra vagyok kíváncsi (mert engem is érdekel, meg mert ismerőseimet is érdekli). És nem a Blikkből akarok tájékozódni.
Normálisan feltett kérdésre normális választ vártam, erre mindig ez jön vissza, nem véletlenül írtam már az elején is, hogy mindig le vagyok baszva érte, aztán meg a sírás van, hogy a rendőr topik mindig feszült és irgumburgum.
Lehet rá mondani, hogy hülye nyomorék kérdéseim vannak, de ettől még valamiféle választ vártam. Szakmai topikban se küldenek el minden újoncot a francba, hogy te fallosz még bekapcsolni se tudsz egy PC-t akkor minek vagy itt.

(#7903) Debilon válasza #90933760 (#7902) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem akkor is normális választ kaptál, csak jött a szöveg, hogy "de ha földúton, megyek" meg a sok "de ha"

kell jogsi a kategóriára, kötelező a felelősségbiztosítás egyértelműen, innentől kezdve mit vársz?
"csavarok" nincsenek, minden értelemszerűen le van írva, ha bebukod/bukjátok büntetés van, mit számít hogy mennyi?

amúgy fix 45k a helyszíni bírság és a duplája lehet ha feljelentenek

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7904) Winnie The P válasza Debilon (#7903) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szerintem halmozott szabálysértés elkövetésekor nem lehet helyszíni bírságot alkalmazni, ott csak a feljelentés van.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#7905) káen válasza Winnie The P (#7904) üzenetére


káen
tag

A tavalyi szabstv. óta nincs halmozott szabálysértés, egyszerre több szs. esetén is mehet a helyszíni bírság.

(#7906) Winnie The P válasza káen (#7905) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor bocsi, mióta nem vagyok a szakmában nem követem nyomon a változásokat (annyira).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#7907) Debilon válasza Winnie The P (#7904) üzenetére


Debilon
addikt

ez nem halmozott, ez csak az engedély nélküli vezetés jutalma!

halmozottkor is lehet kiszabni, de maximum 70k lehet az összege (plusz figyelembe kell venni a bírság mértékénél hogy az elmúlt fél évben volt-e és milyen szabálysértés [fix bírságos vagy normál] és mennyi volt az összege), ha ennél több lenne akkor élből feljelentés

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#7908) #90933760


#90933760
törölt tag

Értem. Volna még pár részletekbe menő kérdésem, de inkább megtartom őket.

(#7909) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A szomorú igazság...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7910) #90933760 válasza Vertigo18 (#7909) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ilyenkor mondjuk megértem, hogy nem szívesen válaszoltok egy idióta felesleges kérdéseire még ezek után pluszba... :(

(#7911) Sanyabá válasza #90933760 (#7908) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha esetleg életszerű , a minden napokban is előforduló dolgokról kérdeznél, biztos kapnál rá érdemi választ (is).
Konkrét dolgokra mindenki jobban reagálna, mint az általad leírt hipotézisekre. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7912) mocsanisi válasza Sanyabá (#7911) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem életszerűtlen, nagyon sok ismerősöm motorozik úgy hogy B-je van csak. Illetve sok olyan akinek A2-je van (régebbi a korl.), és olyan gépet vezet amihez korlátlan kéne.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7913) Sanyabá válasza mocsanisi (#7912) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nos, ha vennék a fáradtságot és meg szereznék a korlátlant , ami ugye B esetén csak rutinból ill, vezetésből állna , nem kellene reszketni az igazoltatásoktól.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7914) mocsanisi válasza Sanyabá (#7913) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ez nem így van, el van cseszve az egész rendszer. B-ről 125-re lehet menni, az semmire nem elég maximum egy robogó. Onnan lehet majd mégegy különbözetivel átmenni A korlátlanra tudtommal. A2-esek nagyobbal pedig azok és sokan vannak, akik már elkezdték a korlátlant, de a törvényváltozás miatt (21-ről 24 év korhatár), már nem tudnak elmenni csak A2-re vizsgázni. Nagyon nem életszerű, és rohadtul szigorú ez az egész, motoros topicban ki lett tárgyalva. Olyanok alkották a szabályokat, akik nem látják át ezt az egészet, sőt lehet még életükben nem ültek motoron. Ez itt a legnagyobb probléma. A másik meg hogy jogsinál se tanítanak semmit a motorosoknak ami használható a kreszen kívül, ha valaki technikát akar tanulni elmegy vezetéstechnikára. De akkor ezt a 2-őn miért nem lehet összevonni, és szakember döntsön akár hogy lehet-e jogsija az egyénnek. Mindegy is csak felidegesítem magam.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7915) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Akkor egy másik, ami nem újdonság...

Egyébként egyszerű a válasz a kérdésre... Jogsi hiánya 45.000 Fix. Kategória hiánya ha jól emlékszem 25.000 Ft. fix. Ha nagyon kell megnézhetem, de az Örsön van a táblázatom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7916) káen válasza Winnie The P (#7906) üzenetére


káen
tag

Np, manapság elég gyakran változik...

(#7917) #90933760


#90933760
törölt tag

Gondolom a quadot már hiába tolja az ember ott már nem áll fent az a szituáció, hogy gyalogos vagy.

(#7918) Sanyabá válasza mocsanisi (#7914) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mondjuk ember legyen a talpán ki követni tudja manapság a jogszabályok változását.
Arról meg hogy mi a jó, és mi nem , naphossza lehetne beszélni.
Jogalkotók meg hozzák a jogszabályokat, az állampolgár meg tartsa be,ha tetszik , ha nem! :U

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7919) MmDorian


MmDorian
őstag

urak!

most egy kicsit szakmaibb kérdésem lenne. rongálás, kisebb értékű (kukarugdosás), első alkalom. meg lehet ezt úszni pénzbírsággal ? a jogszabályban 1 évig terjedő szabadságvesztés, közmunka és pénzbírság van. hogy működik ez a valóságban ? gondolom az első alakom és a beismerés enyhítő körülmény.

mielőtt bárki megkérdezni, nem én voltam. :DDD jóbarát kérdését közvetítem.

(#7920) BÁ Nutrition válasza MmDorian (#7919) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez kb figyelmeztetés normálisabb esetben szerintem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7921) djdaniel válasza MmDorian (#7919) üzenetére


djdaniel
senior tag

Én februárban jártam hasonlóan, persze nem kukát rugdostam :DDD

én egy üveget törtem ki véletlenül, miután kitört kijött egy férfi ( szemtanú) szétvágta a csuklómon az egyik eret go kocsiba és irány a sürgősségi.
Úgy-e súlyosbító volt az én esetemben, hogy elmentem a helyszínről de nem tudtam ott maradni, mert elvéreztem volna úgy-e ez érhető.

Feljelentettek és mehettem a bíróságra (20k-ás üveg miatt)

mivel büntetlen előéletű voltam, és nem volt még rendőrségi ügyem, így a bíróság azt ítélte meg hogy ;
meg kell térítenem a kárt és figyelmeztetésben részesítettek.

(#7922) #90933760 válasza djdaniel (#7921) üzenetére


#90933760
törölt tag

A szétvágta az ered az mi? Az üveggel, vagy késsel vagy mi? Neked támad? És ugye ezt jelezted is a rendőrség felé?

(#7923) djdaniel válasza #90933760 (#7922) üzenetére


djdaniel
senior tag

én fogalmaztam meg rosszul :B

nem támadót meg senki.
szemtanú alatt meg azt értem, hogy miután kitört az üveg, kijött egy férfi és látta hogy eltávozok a helyszínről.

amikor kitört az üveg, a leeső üveg ddarab vágta el a csuklómon az ért.

[ Szerkesztve ]

(#7924) S e t h válasza djdaniel (#7921) üzenetére


S e t h
nagyúr

Konkrétan milyen cselekmény miatt indult veled szemben eljárás?Csak a véletlen üvegtörés miatt kérdezem, mert ennyi erővel, ha vki elájul és egy kirakatba esve okoz kárt, akkor vele szemben is eljárás lenne indítható, ami így nem kerek.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7925) djdaniel válasza S e t h (#7924) üzenetére


djdaniel
senior tag

tulajdon elleni rongálás.

bírónő annyit mondott hogy ; mivel hozzá értem az üveghez, abba a pillanatban már meg valósult a rongálás vétsége.

tehát gyakorlatilag ráteszed valamire a kezed, vagy hozzá érsz és össze törik az már szándékos rongálásnak minősül, lényegtelen hogy úgy estél be a kirakatba, vagy úgy löktek be.

[ Szerkesztve ]

(#7926) Vertigo18 válasza djdaniel (#7925) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyáltalán nem mindegy!

Arra való tekintettel, hogy mind a rongálás (ez bűncselekmény, 50.000 Ft felett), mind a Tulajdon elleni szabálysértés (pl. rongálás 50.000 Ft alatt) csakis szándékosan követhető el. Gondatlanságból elkövettt bármiféle "rongálás" csakis költségtérítést vonhat maga után.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7927) S e t h válasza djdaniel (#7925) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem, egyáltalán nem lényegtelen, mivel a rongálást csak szándékosan lehet elkövetni, gondatlanul nem, a bizonyítási kényszer meg nem téged terhel, szóval bizonyítani kell, hogy szándékosan követted el.
Ugyan nem írtad le részletesen, nem is igazán látom át, hogy miként zajlott a te eseted, miképpen tört ki az üveg, de ez a rohanásos dolog is fura, hová tudsz szaladni, mentőállomásra, ügyeletes orvoshoz?A helyszínre is tud segítség érkezni.
Az öcsém egyik ikergyereke, a vásott unokaöcsém pár évesen belehajtott egy kirakatba kerékpárral és nem indult, nem indulhatott volna eljárás ellene és nem azért mert gyermekkorú, hanem mert egészen egyszerűen tényállási elem hiányzik, mivel a rongálás megállapításához szándékosság szükséges.
Ha az utcán felrúgsz egy kukát és bár ez most rossz példa, de abban kár keletkezik, akkor garázdaság mellett indulhatna eljárás veled szemben rongálás miatt is(más téma ,hogy nem fog az értéke miatt), de ha te sétálsz és egy részeg autós elől kell félreugranod, közben egy kukára esve azt eltöröd, akkor te nem vagy felelősségre vonható, mivel nem az a szándék vezérelt, hogy abban kárt tegyél.

ui:Vertigo megelőzött. :D

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7928) djdaniel válasza S e t h (#7927) üzenetére


djdaniel
senior tag

egy pénteki napon bementem az orvosi rendelőbe receptért, úgy-e a doktornő kiment egy beteghez és az asszisztensnő adta oda a receptet, megyek ki a rendelőből be akarom csukni az ajtót tisztára szorul és az üveg is lötyög benne mint a sz*r, tehát nem lehetett normálisan becsukni és ahogy kicsit erősebben megnyomtam hogy becsukódjon az ajtó kitört az üveg és elvágta az egyik ért a csuklómon.

Miután kitört az egyik várakozó beteg ki jött a rendelőből hogy megnézze mi volt ez a nagy zaj és azt látta hogy én gyorsan el megyek a helyszínről és fogom a csuklom, ez után az a beteg aki látott szólt a rendelőben az asszisztensnőnek hogy mi történt és kihívta a rendőrséget és mivel tudta a nevemet így feljelentettek.
másnap tudtam hogy feljelentettek mikor vissza mentem a rendelőbe hogy szóljak hogy én törtem ki.

Mivel ömlött a csuklómból a vér azt se tudtam hogy mit csináljak, nem akartam elvérezni, azt láttam célszerűnek hogy gyorsan elmegyek a honvéd kórházba sürgősségire úgy-e ott gyorsan és szakszerűen ellátnak, az asszisztensnő meg nem tudott volna velem mit csinálni, max bekötötte volna ami esetemben sz*rt sem ért volna, úgy-e kocsival gyorsabban beértem mint ha mentőt hívtam volna...

Vissza kellet volna mennem szólni, de ilyen állapotban nem tudtam.
És akkor pár hét múlva jött egy levél a rendőrségtől, hogy menjek be kihallgatásra és akkor elmagyaráztam hogy mi történt és vittem magammal az ambuláns lapot.

A bíróságon úgy-e ott volt az a beteg aki kijött a rendelőből miután kitörtem az üveget, tehát tanúskodott , egyébként sz*rt se látott csak azt hogy ki van törve az üveg és tiszta vér minden és fogom a csuklom és elmegyek a helyszínről. ( gyakorlatilag egy idióta volt, aki össze vissza magyarázott az asszisztensnőnek azt mondta hogy én az öklömmel ütöttem bele, bíróságon meg azt mondta hogy miután hallotta a nagy zajt utána kijött és látta hogy fogom a csuklom és elmegyek)
A bírónőnek elmagyaráztam a szitut, és azt mondta mivel hozzá értem és kitört tulajdon elleni rongálásnak
számít, vagy valami ilyesmi pontosan már nem emlékszem.

Kaptam egy figyelmeztetést és kikellet fizetnem az üveget (20k) és a bírósági költséget ami 1500ft volt.

(#7929) BÁ Nutrition válasza djdaniel (#7928) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

megtehetted volna azt is hogy te jelented fel őket :) de az már annyira nem tetszett volna nekik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7930) qdak válasza djdaniel (#7928) üzenetére


qdak
addikt

Ezutan biztos h megtorolnam vhogy, es 1 fillert se fizettem volna.

Engem behivtak olyanert tanunak amihez semmi kozom, mikor megkerdem h mi jogon rangatnak be ide, meg nekik allt feljebb.
Bezzeg mikor hozzank betortek nagyivbe pedig ugy szivigattak le az alkoholt a hordobol pl...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7931) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Lehet kicsit off, de még mindig ebbe a témába vág bele a legjobban.

Szóval, vásárolni szeretnék egy szgk-t Magyarországon, érvényes külföldi okmányokkal, a regadót, illetve a forgalomba helyezést azt én intézném el, de nyilván addig haza szeretném hozni a kocsit az eladótól. Ez kb 170km, na most én milyen úton-módon közlekedhetek ezzel a kocsival? Útvonal engedély vagy bármi igazolás, okmány szükséges hozzá? Vagy ha esetleg megállítanának, elég bemutatnom az adásvételit és nem szőröznek tovább (jó esetben)?

Illetve, ugyanez a kérdés lejárt külföldi okmányokkal is, ahhoz mi szükséges?

Hátha van erre fele valaki, aki ért hozzá, köszi előre is. :R

(#7932) Hujikolp válasza Herczi (#7931) üzenetére


Hujikolp
őstag

Én úgy tudom, hogy érvényes okmányok nélkül nem vezetheted. Ez akkor azt adja, hogy határtól szállítatnod kell, szerintem.

(#7933) Dluinet válasza Herczi (#7931) üzenetére


Dluinet
nagyúr

magánszemély: tréler
amelyik cégnek/vállalkozónak van rá engedélye az válthat ki "P"-s rendszámot, ami egy évre 150-700ezer forint

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7934) mocsanisi válasza Dluinet (#7933) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Illetve P rendszámot lehet bérelni napi 5-10K-ért. Racingbazar.hu-n van egy csomó ilyen hírdetés. :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7935) Vertigo18 válasza mocsanisi (#7934) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az kemény, és gondolom adják mellé aznapra az indítónaplót is.,..

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7937) Herczi


Herczi
senior tag

Köszi a válaszokat. Szóval akkor tulajdonképpen egyszerűbb ha az eladóval intéztetem el, vagy marad a P-s rendszámmal való mutyizás, ami nem valami szimpatikus, főleg, hogy az se jogszerű akkor.

[ Szerkesztve ]

(#7938) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mai poén.
sok lakásos zuglói társasház. megfigyelőcsapat parkol, hesszel. valszeg nincs leegyeztetve a kerületi járőrökkel. járőr jön. nekiáll villogni, mert intézkedni fog. gyanús verda az út szélén. kevés csillagos kislány kiszáll. megfigyelő kiszól, kiint, kapálódzik, akármi. járőr hangosan visszaszól: ja, sziasztok!!! visszaszáll. villogó vissza, továbbhalad.

a célszeméy biztos semmit nem vett észre az egészből.
kongratula.

:C :C :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7939) aimettirlz válasza szab.tam (#7938) üzenetére


aimettirlz
tag

MAGYARORSZÁG. Jobb kéz sohasem tudja mit csinál a BAL kéz. :C

® aimeTTi atticuS ™

(#7940) BioNiCMaN válasza szab.tam (#7938) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hangyányit dekóztak... :U Van ez így.

(#7939) aimettirlz

Nem is kell tudnia a mezei járőrnek, hogy mit csinálnak ott mások.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#7941) Calogero


Calogero
addikt

[link]

Afelől érdeklődnék pusztán kíváncsiságból hogy hozzátartozó ügyében intézkedhet-e rendőr?

(#7942) Sanyabá válasza Calogero (#7941) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Itt mondjuk nem intézkedésről van szó, hanem helyszínelésről. Azt hiszem jogszabály nem tiltja, de a hozzátartozó kérheti hogy más folytassa le a helyszínelést .Mondjuk ez érthető is.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7943) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, tudnátok arról valami infót mondani nekem hogy ha tiszt szeretnék lenni akkor milyen főiskolát kell elvégezni hogy átképzés után hivatásos állomány tagja lehessek? Hallottam több verziót is, legutóbb pl azt hogy bármilyen főiskolával elvégezhetem a féléves átképzést.
Ill lenne még egy kérdésem, ha tiszt helyettesként dolgozom 1-2 évet és utána szeretnék beiratkozni az RTF-re akkor ugyan úgy 3év maga a suli mint ha civilként kezdeném el, vagy van esetleg valami könnyítés?

(#7944) -NOKIA- válasza Sakab (#7943) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Átképző: bármilyen fősuli jó,ha a főnököd elküld átképzőre,tehát már a rendőrségen kell dolgoznod.
NKE RTK levelezőn is 3-4év

(#7945) BÁ Nutrition válasza Sakab (#7943) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

olyan főiskolát kell elvégezni hogy legyen minimum 1 alezredes ismerősöd aki egyengeti az utad.
különben baromira nem fognak elküldeni átképzőre.. nálunk volt 3 kolléga is aki meló mellett elvégezte a rendes rtf-et, de úgy sem nevezték ki őket semminek.. ill folyamatosan szivatták őket plusszban..

rendőrségnél csak 1 jó döntést tudsz hozni, mikor aláírod a leszerelési papírod ;)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7946) Vertigo18 válasza BÁ Nutrition (#7945) üzenetére


Vertigo18
addikt

+1 rep! :C

Ahhoz meg bátorság kell...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7947) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy közúti ellenőrzés során miket szoktak ellenőrizni és mik a leggyakoribb hibák, amiért büntetés is jár?

Szoktam nézni, hogy újabb kocsik megállításánál is 15-20 percig intézkednek, pedig feltételezem, hogy a kocsival rendben van minden, forgalmi rendben, jogosítvány rendben lehet. Mi másért lehet még kibukni?

Live poor, die ritch.

(#7948) Calogero válasza gyáliSanyi (#7947) üzenetére


Calogero
addikt

Tőlem a papírokon kívül általában nézik a mentődoboz-t elakadási háromszöget, mellényt.
10 esetből 4szer azért szóltak hogy hiányos az izzó készletem (nincs benne tompított izzó xenon miatt)
Szokták még nézni a világítást, de szemöldökért még soha nem szóltak (csak a műszakin)
Nézik hogy nincs-e szabálytalanul fóliázva az autó (Itt Debrecenbe erre nagyon harapnak)
Néha kérték a vontató kötelet, illetve a pótkereket.

(#7949) Dluinet válasza Calogero (#7948) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a vontató kötél kötelező?
izzókészlet is kell? Amikor sok autóban nem is lehet cserélni házilag.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7950) Vertigo18 válasza Calogero (#7948) üzenetére


Vertigo18
addikt

Te hova járkálsz? Horvátországba???

Mert az általad felsoroltak nagy része nem is kötelező...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.