Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) vargalex válasza szimla65 (#19200) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor marad a wifis kapcsolat. Vagy egy switch a mostani helyre is és egy a kamerákhoz...

Alex

(#19202) szimla65 válasza vargalex (#19201) üzenetére


szimla65
aktív tag

Akkor legyen az első kísérlet a wifis és ha nem lesz jó akkor a switch-es verzió.

(#19203) fecus


fecus
őstag

Van valami jó trükk arra, hogy ha nem javasolt egy routeren az openwrt frissítéskor a beállítások mentése, valamilyen formában mégis ki tudjam menteni a mostani beállításokat, hogy ne felejtsek el vissza/beállítani mindent?
Pl. olvashatóvá tehető a mentés ember számára?
Egy DIR-860L V2-n frissítenék a "Optimized build for the D-Link DIR-860L"-ről a "hivatalos" legújabb buildre. De ha maradok akkor sem javasolják a legújabb verziónál megőrizni a beállításokat.
Most állandóan dobja a 2,4-es WiFi-t és 140Mbps-nél nem megy feljebb a Digi 1G-s Interneten.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19204) hmzs válasza fecus (#19203) üzenetére


hmzs
csendes tag

Lehet hogy nem értelek, de luciben "Biztonsági mentés vagy firmware beírása" menüpontban ott a "Biztonsági mentés". Ami be van állítva, azt kimenti egy tar.gz fájlba, amit win alatt winrar vagy 7-zip is gond nélkül kezel, linux alatt meg nem kérdés, hogy olvasható. A tömörített fájlban a konfigurációs fájlokban szöveges állományok vannak, olvashatóak.
Csak a mentés beállításaiban ne felejtsd el felvenni, hogy mik legyenek a mentésben.
Pl tedd bele: /etc, így minden konfig benne lesz, aztán tudod finomítani, hogy mire is van szükséged ténylegesen.

(#19205) fecus válasza hmzs (#19204) üzenetére


fecus
őstag

Ez lesz az.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#19206) @Jocó@ válasza szimla65 (#19191) üzenetére


@Jocó@
tag

Suste csinált egy jó WDS leírást pár éve: link
Ezen el lehet indulni. Akár wifi akár kábeles WDS lesz.

Ha szorul az UTP, javaslom, hogy ketten "dugjatok", behúzó kábellel, folyékony szappannal síkosításnak. A végére egy cigi a jól végzett munkához! :D

Alternatíva lehet még, ha nem kell a gigabit, de ragaszkodsz a kábel nyújtotta stabilitáshoz, akkor egy UTP kábelt "ketté lehet vágni" 2 db 100 Mbit-essé.

Ha meg már perverziókról esett szó, USB-sje van mind a két routernek. ASUS RT-AC65P-be USBs LAN adapter?
Elég csúnya, és nem is lesz gigabit, de stabilabb lehet, mint egy wifi.

Nekem van 2, néha 3 kamerám wifin. Belekerül 1-2 másodpercbe, mire képet kapok, illetve néha laggol a stream. Javaslom a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#19207) szimla65 válasza @Jocó@ (#19206) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a segítséget.Megkérdezem a szakembert.

(#19208) szimla65 válasza vargalex (#19201) üzenetére


szimla65
aktív tag

Üdv!
Kaptam egy új lehőséget.#19206@Jocó@ Ha azt mondod jó megoldás akkor holnap megpróbálok ki juttatni egy vezetéket(UTP).

(#19209) @Jocó@ válasza attilav2 (#19174) üzenetére


@Jocó@
tag

Vettem egy ilyet kipróbálni. Xiaomi AX3200 RB01 modell érkezett, 1.0.28-as firmwarrel.
Telnet lezárva, a python környezetet meg nem akartam összelőni.
Maradt az UART. Windows alatt valamiért nem ment a tftp boot (TP-Link és Cudy felismerte. Firmware neve stimmelt.)

Maradt a virtualbox + live linux distro, és ott TFTP boot-al vissza az 1.0.27-es firmware. Onnan U Boot, majd TFTP-ről az openwrt initramfs-recovery.itb betöltése.

Arra egy community által fordított openwrt release, majd a magam által fordított.

Hát... nem volt egyszerű.

Guide innen.

(#19210) hmzs válasza @Jocó@ (#19209) üzenetére


hmzs
csendes tag

Úgy emlékszem suste-val jött fel a téma, akkor beszéltük, hogy van hozzá program. Tuti nem telepítettem semmit, dos batch fájl a menüje, megold mindent a háttérben. Vagy csak mázlim volt a használatakor... :)

(#19211) attilav2 válasza @Jocó@ (#19209) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem simán ment a pythonos scripttel(amit kicsit módosítani kellett hogy a friss python-nal működjön) meglett a netmode4(mesh mód), aztán aztán az amdinisztrátori munkamenet url-jéből kilopott stok-id -val be kellett írni néhány url-t, pár reboot, és lett telnetem, ahol az openwrt guide-nak megfelelően felflasheltem a hivatalos 23.05-öt. Xabolcs segített, illetve google-zni is kellett.
Módosítani kellett a mesh-t bekapcsoló python scriptet így:
Aláhúzott rész, ezután sikeresen lefutott megkaptam a netmode4-et(még nem lesz ettől telnet, de ez a lépés kell hozzá).
Miután meglett a netmode4, a következők szerint kellett eljárni a telnet megszerzéséhez:
https://forum.openwrt.org/t/adding-openwrt-support-for-xiaomi-redmi-router-ax6s-xiaomi-router-ax3200/111085/936
Másik ax3200 már nem kell a műveletekhez mert a netmode4 mesh-t a python script bekapcsolta.
Ezután egy scripttel a sorozatszám megadásával le kell generálni a telnet jelszót, és az owrt wiki alapján felflashelhető a a factory image. Az image routerre juttatásához a python beépített webszerverét ajánlja a leírás, nekem meg kellett adnom az indításkor a --bind paramétert is, aminek értékeként a router által a gépnek kiosztott ip-t adtam meg, különben a 0.0.0.0-n indult el, ami nyilván nem jó.

Ha ennyire értessz a sorosportos mókoláshoz akkor akár rendelhetted volna az itt régebben xabolcs ajánlott mediatek filogic-es asust, annak van usb-je ha gyakrabban torrentezni szeretnél az lehet jobb vétel lett volna.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19212) Puro


Puro
aktív tag

Ilyenkor mi történik, miért nem lehet frissíteni 22.03.5-ről 23.05.2-re.

Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-i18n-mwan3-en.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-i18n-nlbwmon-en.
* check_data_file_clashes: Package libustream-mbedtls20201210 wants to install file /builder/build_dir/target-mipsel_24kc_musl/root-ramips/lib/libustream-ssl.so
But that file is already provided by package * libustream-wolfssl20201210
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-ssl.
make[2]: *** [Makefile:189: package_install] Error 255
make[1]: *** [Makefile:154: _call_manifest] Error 2
make: *** [Makefile:274: manifest] Error 2

(#19213) @Jocó@ válasza vargalex (#19178) üzenetére


@Jocó@
tag

Egyébként természetesen egy radio tud egyszerre kliens és AP is lenni

Köszönöm a tippet, bejött! :R
Megspóroltam egy USB aljzatot és egy külön wifi kártyát!

(#19214) szimla65 válasza @Jocó@ (#19206) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Próbálgatom a beállításokat(amit küldtél linket) egyenlőre wifi-n.Nem volt időm foglalkozni a vezeték behúzással.Egy valamit nem találok amit a 2-es routerre ír ,ROUTER2 jel ismétlő wifi-je.Na ez hol van ebben kérek segítséget.

(#19215) vargalex válasza szimla65 (#19214) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha az alapból létező wifi-t kliensre módosítottad, akkor csak nyomsz egy hozzáadás gombot és létrehozol egy AP-t. De ez benne is van a leírásban.

Alex

(#19216) szimla65 válasza vargalex (#19215) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a segítséget.De csak nézek és fogalmam sincs,hogy mit,hova, hát nem tudom lesz-e ebből valami.

[ Szerkesztve ]

(#19217) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Openwrt rendszerre szeretnék unifi controllert telepíteni. Van valaminek tapasztalata ilyen terén? Docker vagy esetleg mehet fel a rendszer mellé? Rpi4

(#19218) BullZeye


BullZeye
veterán

Épp vendégségben vagyok, digi netes routerből kábelen jött ki másik routerbe is internet ami plusz wifit adott, de behalt ez.
Hoztam egy xiaomi A4 routert nekik amin openwrt van, régi router kuka, így fogalmam sincs mit kell beállítani, és hova kell kötni a digi routerbol jövő kábelt. Tud valaki segíteni?

Wan portba megy a kábel ilyenkor?

192.168.100.1 a digi router wifit ad, így gondolom nem bridge mode
192.168.1.1 az openwrt.

Ez a statikus beállítás nem ad netet az új routerre kötve Wan porton.

[ Szerkesztve ]

(#19219) adika4444 válasza BullZeye (#19218) üzenetére


adika4444
addikt

Csatlakoztass rá egy laptopot LAN-on a DIGI eszközre, kap-e IP-címet. Ha kap, az OpenWRT WAN portjába dugd a kábelt, állítsd a WAN-t DHCP-re és menni fog.

üdv, adika4444

(#19220) BullZeye válasza adika4444 (#19219) üzenetére


BullZeye
veterán

Sajna nem kapott IP-t, másik kábellel sem, de beállítottam DHCP-re és beállítottam WIFI-t hátha magára talál.

(#19221) adika4444 válasza BullZeye (#19220) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor nem is hiszem, hogy fog, PPPoE kapcsolatot kell konfigurálni, ha a DIGI eszköz simán nem ad netet DHCP-vel.

üdv, adika4444

(#19222) BullZeye válasza adika4444 (#19221) üzenetére


BullZeye
veterán

PPPOE se működött, fogalmam sincs miért. (laptopot rákötve sem)

Gyári routerhez meg nem tudom a jelszót, így nem tudtam megnézni azon mi van beállítva. :\

Mindegy, marad a gyári wifije.

(#19223) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Wifi extendernél nem tudom elővarázsolni az ipv6-ot. Main routeren megy, a repeateren nem tudtam megcsinláni. Leírás szerint így nézne ki:
"1. Go to Network / Interfaces and create a new interface. Name it WWAN6, using protocol DHCPv6, cover the WWAN interface. In the Common Configuration of the new interface, configure: Request IPv6 address: disabled. In the Firewall settings: check that the “lan / repeater bridge…” line is selected. Leave the other settings by default, especially, leave the “Custom delegated IPv6-prefix” field empty. On the Interfaces / overwiew page check that the WWAN interface gets a public IPv6 address. 2. Edit the LAN interface settings, DHCP server / IPv6 settings: check/modify the following settings: Router Advertisement Service: relay mode, DHCPv6 service: disabled, NDP-Proxy: relay mode. 3. Open a SSH session on your OpenWrt device. Issue the following commands: uci set dhcp.wan.interface=wwan uci set dhcp.wan.ra=relay uci set dhcp.wan.ndp=relay uci set dhcp.wan.master=1 uci commit"
A végén az ucis parancsok nem mennek hiba miatt 23.02 Xiaomi M4AG). Tud valaki segíteni/van valakinek videója nooboknak? :DDD

(#19224) vargalex válasza BullZeye (#19222) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Digi HGW kell, hogy DHCP-n IP-t adjon, így alap konfigurációval rákötve egy routert, annak menni kell, legfeljebb a LAN tartományt kell módosítani (nem lehet ugyan az a subnet). Persze így NAT-olni fog a másodlagos router is. Ha nem kell NAT, akkor a másodlagos routeren a WAN portot a LAN-hoz kell rendelni (vagy network, vagy switch konfigurációval verziótól függően) és a LAN-t kell DHCP-re állítani (vagy manuálisan a Digi HGW tartományába egy biztosan nem kiosztandó IP-vel, megadva a Digi HGW IP-jét gateway-nak és DNS szervernek).

Alex

(#19225) adika4444 válasza Toninho13 (#19223) üzenetére


adika4444
addikt

Mi lenne a pontos cél? Ha egy L2 subnet-ed marad az extender után is, azaz tényleg csak a hatótávot akarod kiterjeszteni, nem kell konfigurálni semmit, az adja a v6-ot, ami a v4-et. Ha egy másik router v6-ját osztanád tovább, az bonyolultabb, mert szabvány szerint nem nagyon lehet bontani egy /64-es subnetet, itthon pedig csak a Telekom ad /56-ot, de kérdés, hogy Telekom-od van-e és ha igen, tovább tud-e adni a sajátján túl másik /64-et az elsődleges router. DIGI-n például ez a mutatvány csak NAT-tal működőképes az egyetlen egy /64 prefix miatt, aminek v6-nál sok haszna nincs, beállítani viszont igen macerás.

üdv, adika4444

(#19226) Toninho13 válasza adika4444 (#19225) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Egyelőre elég kezdő vagyok a témában.A cél az lenne, hogy a fő router által osztott ipv6 címet kapják az eszközök az extender után is, ahogy ipv4 esetén alapból kapják. Az openwrt-s relay bridge szövegét másoltam be. Azt szeretném megcsinálni. :B Kb így néz ki a hálózatom:

[ Szerkesztve ]

(#19227) E.Kaufmann válasza Toninho13 (#19226) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jobb lenne kábelesen összekötni, akkor nem kéne proxyzgatni meg subneteln, vagy gyári Mesh rendszer kellene neked.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19228) vargalex válasza Toninho13 (#19226) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen hibát adnak az uci parancsok? Ha van dhcp config-od és abban wan szekció (alapból kellene), akkor nem igazán adhatna hibát.

Alex

(#19229) Toninho13 válasza vargalex (#19228) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Azt hiszem, hogy valami ilyen volt: "uci parancs nem értelmezhető". A sima wan protokolt töröltem. Jelenleg az alábbiak vannak: lan, proto_relay, wwan, wwan6. Lehet legközelebb, ha megyek Faterhoz, akkor megcsinálom a mesht. Mesh esetén van előnye, ha a 2,4-es és 5ghz-en is megcsinálom a mesh kapcsolatot? :B

(#19230) vargalex válasza Toninho13 (#19229) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha nincs wan DHCP config, akkor nem fognak menni az uci set dhcp.wan.* parancsok. 

Alex

(#19231) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
usteer tapasztalatok után érdeklődnék. Összelőttem a 2ap-m és a 2x2 hálózatomat, a folyamatosság tök jól működik. A problémám egyelőre a dologgal, hogy ha levált 2,4ghz-re az egyik AP-n, akkor utána ha közel kerülök a routerhez, akkor se hajlandó visszaváltazni 5ghz-re. Nektek van valami extra tweak, ami bevált?
Edit: Ki és visszakapcsoltam a telefonon a wifit, azóta most egész jól vált a sávok között.

[ Szerkesztve ]

(#19232) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Van egy ASUS RT-AX1800U típusú routerem, rajta a legújabb OpenWRT 23.0. DIGI előfizetés mögött, IPv4 és IPv6.

A problémám: HA az OVH szerveremre iperf3-mal mérek egyet a belső hálón valamely gépről, vagy FTP-zek, VPN-nel SAMBA-zok, a feltöltési sebességem konstans 6--8 MBps. Ha viszont a routerről tesztelek, jellemzően 19--20 MB/s stabilan. IPv6-on mérek, v4-en limitált a szerver sebessége. Más hálózatból hibátlan és a szerverről nézve más irányokat is hibátlan a gigabit.

Mi okozhatja, hogy a router mögötti klienseken ennyivel lassabb a sebesség? DIGI topikban írta valaki, hogy v6-on a MTU-t kell lenntebb venni... Lehet ez a megoldás? Hogyan lenne érdemes nekiállni a hiba felderítésének?

üdv, adika4444

(#19233) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Azt jól értem, hogy openwrt használatával egy ASUS router VLAN képessé tehető? Mennyire bonyolult? GUI, vagy parancssor kell hozzá?
Ami a cél lenne: 3 alhálózat:
1) belső hálózat (NASt, kamerát eléri) - 10db
2) elszeparált hálózat, ami nem látja 1,3,4-et, de netre ki tud menni - 40 db
3) vendég wifi - 5db
4) IOT dolgok (ha lehet neten kívül minél kevesebbet lásson) - 10db

Mögé beírtam kb. eszközök darabszámát (nem egyszerre, de akiknek látok jelenleg IP címet kiosztva a mostani routeren). Jelenleg ezt egy RTN18U (tomatoval) szolgálja ki, de kezd gyengélkedni - szerintem túl van terhelve + öregszik + stb.

Gyárilag a legolcsóbb megoldás az RT-AX86U-pro, csak kicsit sokallom az árát. Van olyan olcsóbb ASUS router, ami openwrt-vel a fentieket meg tudja ugrani (tartalékkal).
(vagy ez rossz kérdés, vagy legalábbis rossz helyen feltett: openvrt vagy tomatot érdemes használni fentiekre?)
(DIGI FTTH, 1000/300, ONT bridge módban)

(#19234) krealon válasza Lasersailing (#19233) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az utóbbi 5 évben kiadott otthoni routerek gyakorlatilag mind VLAN képesek, mert olcsóbb 1 db switch IC-t beforrasztani és utána VLAN-okkal szeparálni a LAN és WAN oldalt.

Az más kérdés, hogy a bennük levő processzor (CPU) valószínűleg karcsú lenne - több VLAN esetén - az inter-VLAN routing és összetettebb tüzfal funkciók ellátására, így a felhasználói felületre ki sem jelzik, hogy a motorháztető alatt VLAN-okkal dolgoznak.

Az OpenWRT viszont minden hardveres erőforráshoz hozzáférést enged, hogy a hozzáértő / kreatív felhasználók, a megfelelő tudás birtokában, a limitált gyári lehetőségeket kiterjesszék.

(#19235) Lasersailing válasza krealon (#19234) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszi a gyors választ!
"hogy a hozzáértő / kreatív felhasználók, a megfelelő tudás birtokában, a limitált gyári lehetőségeket kiterjesszék."

Hozzáértőnek semmiképpen sem nevezném magamat, akkor marad az AX86u PRO nekem, vagy más még drágább megoldás. :(

(#19236) ArthurShelby válasza Lasersailing (#19233) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Attól függ milyen asus routered van. Rengeteg asus router wifi része nem támogatott az openwrt által, mert a broadcom-nak nem nyílt forráskódúak a driverei.
De pl tomato (freshtomato) rengeteg asus routert támogat, ott van vlan és wifi is ;) (és szerintem kezdőbbeknek sokkal egyszerűbb a felülete egy openwrt-nél).
Ha gyári asus támogatás kell és vlan, akkor ax-es asus routert kell venned (cserébe megmaradt az aimesh támogatás és lesz gyári wireguard megoldásod is, csak hát drága)

szerk:
Jelenleg ezt egy RTN18U (tomatoval) szolgálja ki
Most olvasom, hogy képben vagy, mondjuk egy n18u nem mai darab már... :)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#19237) Lasersailing válasza ArthurShelby (#19236) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm Neked is. Az hogy képben vagyok költői túlzás: elég csak megnézni, hogy milyen szinten fogták a kezemet a tomatos fórumban, hogy be tudjam állítani. De amit írtál az alapján egyértelmű, hogy nem openwrt-t akarok én...

(a routert úgy értettem, hogy milyet vegyek, hogy openwrt-vel fel tudjam okosítani VLAN-ra, de most már látom, hogy az openwrt nem nekem való :) )

(#19238) yodee_ válasza tlac (#19173) üzenetére


yodee_
őstag

Sziasztok!

Korábban Én is szemeztem a fancontrol -lal, mivel ubuntu alatt nagy megelégedettséggel használom. A leírás alapján minden megcsinálok, telepítek minden függőséget. Lefut a pwmconfig és létrejön a fancontrol konfiguráció.

root@OpenWRT_x86-64:/etc/fan$ ./pwmconfig
# pwmconfig version 3.6.0
This program will search your sensors for pulse width modulation (pwm)
controls, and test each one to see if it controls a fan on
your motherboard. Note that many motherboards do not have pwm
circuitry installed, even if your sensor chip supports pwm.
We will attempt to briefly stop each fan using the pwm controls.
The program will attempt to restore each fan to full speed
after testing. However, it is ** very important ** that you
physically verify that the fans have been to full speed
after the program has completed.
Found the following devices:
   hwmon0 is acpitz
   hwmon1 is coretemp
   hwmon2 is w83627dhg
Found the following PWM controls:
   hwmon2/pwm1           current value: 255
   hwmon2/pwm2           current value: 255
   hwmon2/pwm3           current value: 255
   hwmon2/pwm4           current value: 255
Giving the fans some time to reach full speed...
Found the following fan sensors:
   hwmon2/fan1_input     current speed: 1917 RPM
   hwmon2/fan2_input     current speed: 6026 RPM
   hwmon2/fan3_input     current speed: 0 ... skipping!
   hwmon2/fan4_input     current speed: 0 ... skipping!
   hwmon2/fan5_input     current speed: 0 ... skipping!
Warning!!! This program will stop your fans, one at a time,
for approximately 5 seconds each!!!
This may cause your processor temperature to rise!!!
If you do not want to do this hit control-C now!!!
Hit return to continue:
Testing pwm control hwmon2/pwm1 ...
  hwmon2/fan1_input ... speed was 1917 now 1917
    no correlation
  hwmon2/fan2_input ... speed was 6026 now 6026
    no correlation
No correlations were detected.
There is either no fan connected to the output of hwmon2/pwm1,
or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
the pwm outputs connected to the fan connectors,
check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)
Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)? n
Testing pwm control hwmon2/pwm2 ...
  hwmon2/fan1_input ... speed was 1917 now 1896
    no correlation
  hwmon2/fan2_input ... speed was 6026 now 6026
    no correlation
No correlations were detected.
There is either no fan connected to the output of hwmon2/pwm2,
or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
the pwm outputs connected to the fan connectors,
check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)
Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)? n
Testing pwm control hwmon2/pwm3 ...
  hwmon2/fan1_input ... speed was 1917 now 1906
    no correlation
  hwmon2/fan2_input ... speed was 6026 now 0
    It appears that fan hwmon2/fan2_input
    is controlled by pwm hwmon2/pwm3
Would you like to generate a detailed correlation (y)? n
Testing pwm control hwmon2/pwm4 ...
  hwmon2/fan1_input ... speed was 1917 now 1917
    no correlation
  hwmon2/fan2_input ... speed was 6026 now 6026
    no correlation
No correlations were detected.
There is either no fan connected to the output of hwmon2/pwm4,
or the connected fan has no rpm-signal connected to one of
the tested fan sensors. (Note: not all motherboards have
the pwm outputs connected to the fan connectors,
check out the hardware database on http://www.almico.com/forumindex.php)
Did you see/hear a fan stopping during the above test (n)? n
Testing is complete.
Please verify that all fans have returned to their normal speed.
The fancontrol script can automatically respond to temperature changes
of your system by changing fanspeeds.
Do you want to set up its configuration file now (y)? y
What should be the path to your fancontrol config file (/etc/fancontrol)? /etc/fan/fancontrol
Loading configuration from /etc/fan/fancontrol ...
Select fan output to configure, or other action:
1) hwmon2/pwm3         4) Save and quit
2) Change INTERVAL     5) Show configuration
3) Just quit
select (1-n): 1
Devices:
hwmon0 is acpitz
hwmon1 is coretemp
hwmon2 is w83627dhg
Current temperature readings are as follows:
hwmon0/temp1_input      27
hwmon0/temp2_input      29
hwmon1/temp1_input      29
hwmon1/temp2_input      27
hwmon1/temp3_input      28
hwmon1/temp4_input      24
hwmon1/temp5_input      28
hwmon2/temp1_input      26
hwmon2/temp2_input      0
hwmon2/temp3_input      23
Select a temperature sensor as source for hwmon2/pwm3:
 1) hwmon0/temp1_input
 2) hwmon0/temp2_input
 3) hwmon1/temp1_input
 4) hwmon1/temp2_input
 5) hwmon1/temp3_input
 6) hwmon1/temp4_input
 7) hwmon1/temp5_input
 8) hwmon2/temp1_input
 9) hwmon2/temp2_input
10) hwmon2/temp3_input
11) None (Do not affect this PWM output)
select (1-n): 8
Enter the low temperature (degree C)
below which the fan should spin at minimum speed (20): 30
Enter the high temperature (degree C)
over which the fan should spin at maximum speed (60): 55
Enter the minimum PWM value (0-255)
at which the fan STOPS spinning (press t to test) (100): 100
Enter the minimum PWM value (100-255)
at which the fan STARTS spinning (press t to test) (150): 110
Enter the PWM value (0-100) to use when the temperature
is below the low temperature limit (0): 0
Enter the PWM value (100-255) to use when the temperature
is over the high temperature limit (255): 255
Select fan output to configure, or other action:
1) hwmon2/pwm3         4) Save and quit
2) Change INTERVAL     5) Show configuration
3) Just quit
select (1-n): 5
Common Settings:
INTERVAL=10
Settings of hwmon2/pwm3:
  Depends on hwmon2/temp1_input
  Controls hwmon2/fan2_input
  MINTEMP=30
  MAXTEMP=55
  MINSTART=110
  MINSTOP=100
  MINPWM=0
  MAXPWM=255
Select fan output to configure, or other action:
1) hwmon2/pwm3         4) Save and quit
2) Change INTERVAL     5) Show configuration
3) Just quit
select (1-n): 4
Saving configuration to /etc/fan/fancontrol...
Configuration saved

Érdekesség, hogy a pwmconfig lefuttatása előtt a fancontrol egy futtatható állomány, utána nekem kell azzá tennem. Amint ezt megteszem, és próbálom futtatni ezt kapom:

root@OpenWRT_x86-64:/etc/fan# ./fancontrol &
root@OpenWRT_x86-64:/etc/fan# ./fancontrol: line 5: hwmon2/pwm3=hwmon2/temp1_input: not found
./fancontrol: line 6: hwmon2/pwm3=hwmon2/fan2_input: not found
./fancontrol: line 7: hwmon2/pwm3=30: not found
./fancontrol: line 8: hwmon2/pwm3=55: not found
./fancontrol: line 9: hwmon2/pwm3=110: not found
./fancontrol: line 10: hwmon2/pwm3=100: not found
./fancontrol: line 11: hwmon2/pwm3=0: not found
./fancontrol: line 12: hwmon2/pwm3=255: not found
[1]+  Done(127)                  ./fancontrol

Nem tudom merre induljak el. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19239) yodee_ válasza yodee_ (#19238) üzenetére


yodee_
őstag

Bocsánat a dupláért! Meglett a hiba! Én amatőr összekeveredtem és az eredeti fancontrol szkriptet felülírtattam a pwmconfig által generált fancontrol config fájllal. Minden rendben, köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19240) tha_answer


tha_answer
őstag

Collected errors:
 * opkg_download: Failed to download http://downloads.openwrt.org/releases/18.06-SNAPSHOT/targets/ipq60xx/MiWiFi/packages/Packages.gz, wget returned 1.
 * opkg_download: Failed to download http://downloads.openwrt.org/releases/18.06-SNAPSHOT/packages/arm_cortex-a7/base/Packages.gz, wget returned 1.
 * opkg_download: Failed to download http://downloads.openwrt.org/releases/18.06-SNAPSHOT/packages/arm_cortex-a7/packages/Packages.gz, wget returned 1.
 * opkg_download: Failed to download http://downloads.openwrt.org/releases/18.06-SNAPSHOT/packages/arm_cortex-a7/routing/Packages.gz, wget returned 1.

archive megvan vhol? (RA67)
thx

[ Szerkesztve ]

(#19241) xabolcs válasza tha_answer (#19240) üzenetére


xabolcs
őstag

Azokat kerdezt, ahonnan a routeren futo firmware-t szerezted! ;]

A legjobb, amit tudsz tenni, hogy nem futtatsz "opkg update"-et! Illetve koveted az "Add support for Xiaomi AX1800 Wifi 6 router" nemzetkozi forumot!

Ha van kedved, akkor kovetheted robimarko munkajat! A qualcommax-ipq60xx branch relevansnak tunik.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19242) tha_answer válasza xabolcs (#19241) üzenetére


tha_answer
őstag

full gyari. root utani. nem az egesz, csak nehany package kell mert dependency miatt az ujabb version ok nem mennek fel ra. szetheggeszteni meg inkabb nem. :DDD
thx

[ Szerkesztve ]

(#19243) xabolcs válasza tha_answer (#19242) üzenetére


xabolcs
őstag

Probalkozhatsz (/etc/opkg/distfeeds.conf, /etc/opkg/customfeeds.conf) a legutolso 18.06-os csomagokkal, de sem "ipq60xx" nincs, sem "arm_cortex-a7", szoval inkompatibilitas konnyen elofordulhat.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19244) tha_answer válasza xabolcs (#19243) üzenetére


tha_answer
őstag

mar probaltam mert hatha, de sajnos:
found, but incompatible with the architectures configured
ezert kerdeztem az archiveot

[ Szerkesztve ]

(#19245) tlac válasza tha_answer (#19242) üzenetére


tlac
nagyúr

de ez a hivatalos openwrt?
ez a router? [link]
mert azt mondja, hogy nem is kompatibilis vele

[ Szerkesztve ]

(#19246) xabolcs válasza tlac (#19245) üzenetére


xabolcs
őstag

Ez a szokasos QSDK-s, gyartoi (ebben az esetben: Xiaomi) "OpenWrt".
Azert jar a macskakorom, mert ez csak kiindulaskor volt OpenWrt, most mar csak a nev gyalazasa. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19247) attilav2


attilav2
őstag

Az /proc/fs/nfsd/max_block_size -t akarom átírni, de egyszerűen sehogy sem sikerül. Az nfs-ről lejátszott filmek akadoznak, echo 4 > /proc/fs/nfsd/threads megvolt de önmagában nem segít.
Ha fut az nfs szerver akkor a max block size-t nem engedi átírni, ha leállítom akkor eltűnik a bejegyzés aminek az értékét át akarom írni, ördögi kör...
Openwrt nfs wiki ezt írja:
(Performance / Tuning rész)
Check out /proc/fs/nfsd/max_block_size if client reports other block size then what you have specified. It can be changed if the server is not running, but nfsd mounted. Now you can echo the right value to it.

"It can be changed if the server is not running, but nfsd mounted."
Ezt az állapotot hogyan érem el ?
Hogy lehet az nfs szolgáltatást úgy leállítani hogy az "mounted" állapotban maradjon ???
Valami egyéb megoldás van az nfs max block size átírására, pl konfigurációs fájl létrehozása valahol ? Esetleg az /etc/init.d/nfsd -t át lehet úgy írni hogy indításkor a max block size értéke a 32768-at vegye fel ?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19248) tlac válasza attilav2 (#19247) üzenetére


tlac
nagyúr

biztos, hogy ehhez hozzá kell nyúlni?
videólejátszóban nem elég megemelni a buffert?

(#19249) tha_answer válasza xabolcs (#19246) üzenetére


tha_answer
őstag

de hh maradnak evekkel le? miert nem upgradelnek? tenyleg szornyu.
vagy jovanazugy mentalitas? nemeleg h lelopjak, meg szarnak is ra es evekig azzal adjak ki?

(#19250) attilav2 válasza tlac (#19248) üzenetére


attilav2
őstag

Növeltem a buffert a vlc-ben de ugyanúgy akad, ezeknek a wiki-ben írt tveakeknek az nfs átviteli sebesség feltornászása a célja mert alapból elég gyatra, ahogy a wiki írja, ezért az akadozás. De lehet csak a vlc hülyesége, megpróbálom mással is.
Samba sajnos nem fér rá az AC57U tárhelyére a sok függősége miatt, pedig tennék vele egy próbát. Most csak torrentezni meg nasnak használom az AC57U-t dumb ap módban, a net az ax3200-ról megy.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.