Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Headless válasza Indiant (#18350) üzenetére


Headless
őstag

szia, openwrt rndelkezik egy read only squashfs /root könyvtárral, és erre rácsatolódik egy "overlayfs" ezt a teljes overlay tartalmat le tudod menteni, minden telepített csomag, minden beállítás ide kerül. azt ne felejtsd el, hogy ha van utólag telepített kernel modulod, az is itt lesz és az a különböző verziók miatt problémákat okozhat.

/overlay/upper

ez másolható, persze megválogathatod, mit akarsz benne hagyni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#18352) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, segítsetek. Van egy éve egy borther nyomtatóm, wifivel kapcsolódik, hibátlan. December óta van openwrt a xiaomi ax3600-as routeren, hibátlan.
Egy hete gépcsere volt, összeraktam magamnak egy új gépet, asszony kapta az 1 éves 'régi" gépemet, és azóta a nyomtató kölönös dolgokat csinál. sokadik nap, hogy nyomtatáskor egyik rendszer se találja, és egy másik ip-n kerül elő. A routerben a dolgok 90%-a fix ip-n van, a maradéknak nem kell.
Mindig az történik, hogy nincs meg a nyomtató, szoftver uninstall, újratelepítés, utána lehet nyomtatni. Átnéztem a routert, nem tudok semmiről, amit állítottam volna. mindösszesen egy pihole került fel a nasra, és a dns szerver onnan megy, de a dhcp szerver marad a routeren.
A router látja a nyomtatót, de nem mutatja az ip-jét. ez hogy lehet? Az ismert jó ip-n most még elérhető, holnap már tuti nem lesz, és nyomtatni se lehet...
Mindig mindenhol volt ip- most a brothernél alul nincs...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18353) Rick4 válasza Rick4 (#18352) üzenetére


Rick4
félisten

Amit látok, hogy az "Aktív DHCP bérletek" között minden eszköz ott van, még az is, ami fix ip-t kapott, kivéve a nyomtatót. Szóval itt lesz a gond..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18354) vargalex válasza Rick4 (#18353) üzenetére


vargalex
Topikgazda

DHCP-re van config-olva a nyomtató? Szerintem a fenti képen akkor nincs IP cím, ha statikus IP van rajta beállítva.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18355) Rick4 válasza vargalex (#18354) üzenetére


Rick4
félisten

A nyomtatvány nincs lehetőség állítani ilyesmit, ez egy 1222we típusjelű brother nyomtató. Előtte a 181 végű belső ip-n volt, de ott ugyanezt csinálta, driver a telepitéskor. 30- as végű ip-n találta meg, akkor mondom maradjon ott. Ma is újra kellett telepíteni a drivert. Ha eltávolitom a nyomtatót, a 30- adta rakja magát, én egész biztos nem állítottam oda...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18356) yodee_


yodee_
őstag

Üdv!

Az miért lehet, hogy ha valamit definiálok az rc.local-ban akkor nem fut le induláskor? Hogyan tudom kideríteni mi a baja?

Köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#18357) vargalex válasza yodee_ (#18356) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugye az exit 0 sor elé írtad a futtatandó parancsot? Egy logolást érdemes lehet beletenni, vagy többet is, ha a futtatandó egy script. Vagy mit futtatnál?

Alex

(#18358) yodee_ válasza vargalex (#18357) üzenetére


yodee_
őstag

Még mindig a mikrotik lte modemmel szívok. Közben kiderült hogy lefut, csak a sleep volt kevés neki. Viszont ez a megoldás csak reboot esetére oldja meg a gondom. Egy újratárcsázást követően megint nem jó... Mindig manuálisan kell AT parancsokat küldenem a modemben hogy működjön.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#18359) Indiant válasza Headless (#18351) üzenetére


Indiant
addikt

Szia! Köszönöm megkerestem. Az /overlay/upper/etc mappa jött le.141kb. Nekem ez nem tűnik érdekes mappának, se csomag, se beállítás nincs benne.

A jelenlegi buildet, ha vissza akarnám állítani egy amolyan failsafe esetre. Akkor miképp kelle a mostani működő rendszert menteni?

(#18360) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

OpenWRT-zni van jobb, kompatibilisabb eszköz AX Wi-Fi-vel 25--30k-ig, mint az ASUS RT-AX53U/ASUS RT-AX1800U? Ha jól tudom, ez a két eszköz naggyából ugyanaz, csak névben térnek el.

Szóbajöhet más gyártó is, csak lehessen a ház megbontása nélkül telepíteni. Kettő darabot szeretnék, ha jól tudom, OWRT tud roaming-ot.

Giga/300-as DIGI netet kéne kihajtania, így gondolom ilyen áron az MT7621 és hasonló platformok a reális választási lehetőség ha szeretném kihasználni a sebességet IPv4 és v6-on is.. Szeretnék VLAN-okkal szeparált hálózatokat is létrehozni. A jelenlegi Ubiquiti EdgeRouter ER-X hibátlanul megfelel a feladatra, de az új setup-hoz kéne Wi-Fi pluszban a nálam jól működő rendszeren túl. Így gondoltam nem szórakoznék külön vezetékes router + AP kombókkal, hanem mindent egybe intéznék.

Köszi!

üdv, adika4444

(#18361) xabolcs válasza adika4444 (#18360) üzenetére


xabolcs
őstag

Szivem szerint ujonnan vagy hasznaltan a mediatek/mt7622 target routerjeit es a friss ipq807x target routerjeit tudom ajanlani.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18362) vargalex válasza xabolcs (#18361) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pont a Dynalink DL-WRX36-ot ajánlotta figyelmembe egy ismerős. Ígéretesnek tűnik...

Alex

(#18363) woodworm válasza vargalex (#18362) üzenetére


woodworm
veterán

Decemberben már én is szemeztem vele, csak nem mertem karácsony előtt terhelni a családi kasszát.

(#18364) xabolcs válasza vargalex (#18362) üzenetére


xabolcs
őstag

Kivulrol olyan, mint egy DIR-860L, belulrol meg mint egy AX3600, a LED-je, meg annyira vakito, mint az AX3200. :DDD
Multkor meg $70 volt amazon, de talan ez a mostani $80 is turheto. +Posta.

Erdekes, hogy az acelfodemet ugyanugy viszi at, mint az AX3600. Azt hittem, hogy lesz valami hatranya a belso antennaknak. Bar a DIR-860L-re se volt terero panaszom.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18365) Indiant válasza vargalex (#18362) üzenetére


Indiant
addikt

Érdekes, hogy lassan két éves és itthon még nem is említik. A német amazonon sem ismerik.

[ Szerkesztve ]

(#18366) adika4444 válasza xabolcs (#18361) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! Az eMAG-on sajnos ezekből nincs 30k-ig megfelelő (most csak onnan jöhet szóba és csak közvetlen eMAG forgalmazású, nem piacteres eszköz), így nekem legjobb választásnak az ASUS tűnik. Az RT-AX1800U-ra felhegeszthető az OpenWRT? Nagyon keresgélek, de nem jövök rá egyértelműen, hogy biztosan egyezik-e az AX53U-val, ami támogatott.

üdv, adika4444

(#18367) vargalex válasza xabolcs (#18364) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Azért itt erős plusz az AX3600-hoz képest a 2,5G-s WAN port, a több LAN, gyorsabb CPU és több RAM.
Egy helyen találtam nagyon olcsón, ki is fizettem PayPal-al, de még csak zárolva van az összeg és a weblapon is azt látom, hogy fizetés folyamatban (megint ki tudnám fizetni, mert ott a gomb).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18368) vargalex válasza xabolcs (#18364) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyébként te OpenWrt-vel használod a Dynalink-et? Ha igen, akkor mennyire stabil és minden működik?

Alex

(#18369) yodee_


yodee_
őstag

Tudna valaki nekem ötletet adni, hogy milyen konfig fájl alapján tárcsáz ba alapértelmezetten az LTE kártya a rendszerben? A WAN interfész DHCP protokollt használ, és alapérelmezetten NAT-olt IP-t kapok rajta. Amennyiben kiadom a következő parancsokat:

echo -e "AT+ZGDCONT=5,"IPV4V6","vitamax.snet.vodafone.net",0" > /dev/ttyACM0
echo -e "AT+ZGPCOAUTH=5,"","",0" > /dev/ttyACM0
echo -e "AT+CFUN=1" > /dev/ttyACM0
echo -e "AT+ZGACT=1,5" > /dev/ttyACM0

Publikus IP-t kapok. Ezt kellene automatizálnom. De hogyan? :F :W

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#18370) vargalex válasza yodee_ (#18369) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én a következő lehetőségeket látom:

1. Megoldod hotplug scriptben. Ebbe viszont valószínűleg kell egy wan down/up is.
2. Módosítod a /lib/netifd/dhcp.script script-et, amit az udhcpc futtat. Ha jól nézem, nincs lehetőség több script futtatására. Persze kérdés, hogy ilyenkor van-e már ttyAMC0-d.

Alex

(#18371) yodee_ válasza vargalex (#18370) üzenetére


yodee_
őstag

A /lib/netifd/dhcp.script-ben nincs semmi LTE-re utaló rész. Honnan szedi hogy hogyan kell tárcsázni?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#18372) vargalex válasza yodee_ (#18371) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most esik le, hogy neked akkor a ttyACM0 a WAN interface-od gondolom...

Alex

(#18373) xabolcs válasza vargalex (#18368) üzenetére


xabolcs
őstag

Termeszetesen. :K

Egyelore fo router + MESH node + 2.4G AP: minden rendben.
Sot, az AX3600-as MESH problemam is meggyogyult (szerintem a wolfSSL-es csere-beretol, de nem vagyok biztos).

A sysupgrade + DIGI internet nem baratok, de ez nem a router hibaja. Tul gyors a router! ;]

A bootm parancsba a biztonsag kedveert benne hagytam az USB-rol initramfs-t boot-olo parancsot, ha valamit nagyon elrontanek:

# fw_printenv 
bootdelay=2
baudrate=115200
mtdids=nand0=nand0
mtdparts=mtdparts=nand0:0x6100000@0x7a00000(fs),0x6100000@0x1000000(fs_1)
bootcmd=usb start && fatload usb 0:1 0x44000000 openwrt-ipq807x-generic-dynalink_dl-wrx36-initramfs-uImage.itb && bootm 0x44000000; setenv bootargs console=ttyMSM0,115200n8 ubi.mtd=rootfs rootfstype=squashfs rootwait; ubi part fs; ubi read 0x44000000 kernel; bootm 0x44000000#config@rt5010w-d350-rev0

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18374) xabolcs válasza vargalex (#18372) üzenetére


xabolcs
őstag

Szerintem az a soros portja a modemnek.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18375) yodee_ válasza vargalex (#18372) üzenetére


yodee_
őstag

Ezek vannak:

/dev/ttyACM0
/dev/ttyACM1
eth4

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#18376) bali66


bali66
tag

Sziasztok. Egy A7 V5-re honnan tudnék szerezni a flash-be írható tartalmat? Valamit olvastam, hogy a letölthető firmware-ből is kiszedhető, de nem értem. Ha valakinek lenne mentett flash tartalom megköszönném. A gyártó support nem tud segíteni?

(#18377) yodee_ válasza vargalex (#18372) üzenetére


yodee_
őstag

Ez tűnik a legjobb megoldásnak:

[link]

Viszont ebbe a /etc/gcom/r11.gcom fájlban nem igazodom ki hogy hova is kéne betenni a korábban említett sorokat.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#18378) Indiant válasza vargalex (#18362) üzenetére


Indiant
addikt

Ami egy Askey RT5010W, Dynalink felirattal.

(#18379) xabolcs válasza Indiant (#18378) üzenetére


xabolcs
őstag

:K
Az eszkoztamogatoi forum is pont igy kezdte!

Mar csak az a kerdes, hogy melyiket konnyebb/olcsobb beszerezni!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18380) Indiant válasza xabolcs (#18379) üzenetére


Indiant
addikt

Sajnos ahogy látom, csak az amazon.com-on van 100$-ért. (Askey, meg szinte sehol)

(#18381) fatpingvin válasza xabolcs (#18321) üzenetére


fatpingvin
őstag

így...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18382) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 802.11r, 802.11k, 802.11v finomhangolásban. 2x Asus AX53U van a legújabb snapshottal. r,k,v bekapcsolva de valahogy nem sikerül bekonfigurálni a dolgokat úgy, hogy a roaming is tökéletesen működjön, de tx power is maradjon. Nem szeretném túlbonyolítani, a DAWN elég komplex konfigrendszerét berheltem minimálra, egyszerűen ahol jobb a térerő, oda kéne menni, 5GHz -t preferálva, 2.4GHz -ről is :F

Ki - mit használ erre? DAWN? Usteer? Konfig beállítások, finomhangolás? Tudnátok segíteni? :R

(#18383) haddent


haddent
addikt

+1 kérdés, lejárt a szerkesztés sry. Xiaomi AX3600 -on mennyire futnak jól a dolgok? Teljesen problémamentes az OpenWrt? Próbálnék abból is vadászni 2 darabot, kérdés mennyire feszüljek meg, mert a kis AX53U -n hibátlan :R

(#18384) xabolcs válasza haddent (#18382) üzenetére


xabolcs
őstag

Pont tegnap olvastam _FailSafe hozzaszolasait a nemzetkozi forumon, ugyanebben a temaban.
O az usteer-t uzemelte be, es szerencsere konfigot is kozolt.

Ha sikerult mukodore bekonfigolni, akkor szivesen olvasnek egy beszamolot, mert legalabb egyvalaki kivancsi rajtam kivul ezekre a k, v es r beallitasokra. :K :R

AX3600? Azert vannak korlatai: 3 LAN port, nincs USB es szerintem tularazott. Annyival szerintem nem jobb, mint amennyivel dragabb.
Persze ha tudsz valami szuper jo vetelt, akkor hajra! :K
A nemreg szobakerult Dynalink / Askey mindenben felulmulja az AX3600-at, es talan meg az araban is. :U

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18385) haddent válasza xabolcs (#18384) üzenetére


haddent
addikt

Köszi! Hasznosnak tűnik. Én mindenképpen játszani fogok vele és jelentkezem!

Xiaomi AX3600 kapcsán: nekem kizárólag AP üzemmódban lenne, 2db, ".11r, .11k, .11v mesh / wired mesh" módban. Szerintem a külső antenna hasznosabb, mint az emelt órajelű proci nekem, nem?

(#18386) xabolcs válasza haddent (#18385) üzenetére


xabolcs
őstag

A tobb memoriaval tobb klienst tud kezelni a Dynalink. ;]
Illetve en nem vettem eszre acelfodem atsugarzasban kulonbseget (se hatranyt, se elonyt) a beepitett antennas Dynalink DL-WRX36 es a Xiaomi AX3600 kozott.

Egyebkent meg sztem nem sok elorelepes lenne az AX3600 a mostani AX53U-hoz kepest, ha csak ezeket a funkciokat nezzuk. :B

Van egy porosodo AX3600-am, privatban megbeszelhetjuk egy proba reszleteit.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18387) ArthurShelby válasza xabolcs (#18384) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Engem is érdekel a k, v, r, meg úgy roaming témában minden, mert nekem az kicsit olyan misztikus dolgonak tűnik. :))
Jól működő roamingot még csak enterpise környezetben láttam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18388) haddent válasza ArthurShelby (#18387) üzenetére


haddent
addikt

Az utóbbi 2 hónapban azzal teltek a mindennapjaim, hogy access pointokkal rohangáltam ide-oda, mert egyik sem volt megfelelő, vagy ár/érték arányban nevetséges volt (értsd: Ubiquiti U6-PRO, Tp-Link Omada EAP653 stb. - pl roaming tök jól működött, de mocsok drágák voltak illetve sebességben konkrétan egy TpLink AX10 verte őket....). Abban viszont nem hiszek, hogy éppen linux-szal ne lehetne a k,v,r -t belőnni. Csak nem turn-key plug&play, húha, túlélem szerintem, ha már mindent IS itthon hosztolok egy szervergépen és jórészt szakmabelinek tekinthető vagyok :DDD
Na, de próbálom is amint xabolcs linkelt feljebb, aztán jelentkezem. Ráadásul ha nálam jó lesz, akkor valszeg jó eséllyel másnál is, mert a tesztalany egy iphone, ami hírhedten egy "ragadós kis köcsög", nem engedi el az AP -t amíg nem "muszáj" :R

(#18389) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Kellhet még ehhez a leíráshoz valami? (nem tűnik működőnek)
Az IPv6 hálózat NAT6 konfigurációja az internet eléréséhez

3. Alapkonfiguráció
Állítsa be a wan6-ot az alapvető IPv6-os internet-hozzáféréshez, a protokoll DHCPv6-kliens, a tűzfal pedig általában a wan területre van állítva.
A LAN port konfigurációja, DHCP szolgáltatás-IPv6 beállítás, RA szolgáltatás, DHCPv6 szolgáltatás,
ez a két paraméter állítja be a szerver módot, majd tiltsa le az NDP ügynököt.
Hálózat, tűzfal beállítások, NAT-szabályok, nat6 szabály hozzáadása, címtípus korlátozása csak IPv6-ra, protokoll bármely kimenő területre, forráscím bármelyikre, célcím bármelyikre, művelet MASQUERADE-re.
https://blog.x-wrt.com/docs/ipv6-docs/nat6.html [link]

Gyurka

(#18390) haddent válasza xabolcs (#18384) üzenetére


haddent
addikt

Na, hát még nagyon korlátozott a tapasztalat, de az általad linkelt FailSafe konfigból kiindulva, még beleölve pár órát és konfigolgatva most kiadta:
Fizikai séta telefonnal a kezemben. AP1 -ről indultam, elmentem AP2 -höz, majd vissza. Logok:

AP1:
Mon Feb 27 20:11:13 2023 user.info usteer: usteer event=signal_kick node=hostapd.AX53U_1_5G thr=-78/-75
Mon Feb 27 20:12:31 2023 user.info usteer: usteer event=assoc_req_deny node=hostapd.AX53U_1_5G sta=14:2d:4d:d5:07:82 reason=low_signal signal=-62 thr=-62/-60
Mon Feb 27 20:12:34 2023 user.info usteer: usteer event=assoc_req_accept node=hostapd.AX53U_1_5G sta=14:2d:4d:d5:07:82 signal=-55

AP2:
Mon Feb 27 20:11:03 2023 user.info usteer: usteer event=assoc_req_deny node=hostapd.AX53U_2_5G sta=14:2d:4d:d5:07:82 reason=low_signal signal=-61 thr=-61/-60
Mon Feb 27 20:11:03 2023 user.info usteer: usteer event=assoc_req_deny node=hostapd.AX53U_2_5G sta=14:2d:4d:d5:07:82 reason=low_signal signal=-61 thr=-61/-60
Mon Feb 27 20:11:06 2023 user.info usteer: usteer event=assoc_req_accept node=hostapd.AX53U_2_5G sta=14:2d:4d:d5:07:82 signal=-54
Mon Feb 27 20:12:40 2023 user.info usteer: usteer event=signal_kick node=hostapd.AX53U_2_5G thr=-78/-75

Azt ne kérdezzétek, hogy a signal_kick event -ben mégis hol látszik a station mac -je, mert úgy tűnik sehol. De a sebesség (végig mértem közben), a telefon wifi térereje (nagyon professzionális 0-3 csíkig ugye) és a logok időpontjai is egybevágnak. Szerintem működik ez. :B Ráadásul iphone, ami elvileg elég ragadós állatfaj wifi tekintetében.

Tesztelek majd más eszközzel is, de nem túl sok olyan eszköz van ami elég modern és megbízható véleményem szerint, hogy tuti implementálták a .11r,k,v -t, ráadásul az sem árt ugye ha megfelelően.

(#18391) xabolcs válasza haddent (#18390) üzenetére


xabolcs
őstag

Jo lenne tesztelni pl. a VoWiFi-t / WiFi Hangot is, janos666-nal elegge hasznalhatatlanna valt a felrekonfiguralt halozat.

Kivancsi vagyok a tovabbi eredmenyekre! :K

Az emlitett _FailSafe forumozo nyitott egy uj temat konfig kibeszelesre: Proper configuration of 802.11k and 802.11v, illetve emlitett egy masik, inkabb csak beszelgetos topikot is: Lets talk about usteer

Akinek kedve van, a kovetheti oket.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18392) haddent válasza xabolcs (#18391) üzenetére


haddent
addikt

Kapóra jött, barátnőm épp hívott whatsappon, befogtam őt folyamatos beszédre és körbejártam a házat. Hát, az egyik emeleten a fürdőszobában a zuhanyzóban állva megreccent egyszer-egyszer, bevallom :DDD A váltás hibátlan volt, abszolut észrevehetetlen. Géppel ugyanez a művelet rossz esetben 4 ping esett ki, jóban még az iperf sem múlott ki, csak AP1 5G -> AP2 2G -> AP2 5G lett.

Az a baj, hogy mióta legutóbb írtam folyamatosan játszom a paraméterekkel. Nem találomra, logikusan. Mindig kicsit jobb lesz, aztán tiszta szar :DDD Ezt eljátszottam már 3x, most harmadjárra tök jó a működés. Lehet le kéne állni, tökéletes sosem lesz, jónak meg jó. :U

(#18393) haddent


haddent
addikt

Van viszont valami, ami zavar... A Wireless menüpontban a stationöknél pl a telefonnál ez látszik:

960.7 Mbit/s, 80 MHz, HE-MCS 9, HE-NSS 2
1020.6 Mbit/s, 80 MHz, HE-MCS 10, HE-NSS 2, HE-GI 1

Mégis, csak ritkán megy át rajta 6-700mbps, általánosságban olyan 300mbps+ -t tud. Ez miért lehet? Értem, hogy az csak a phy elméleti érték, de valami alapján csak kitalálja, illetve csökken szépen ahol rossz a térerő - na ez is érthetetlen, hogy a phy csökken, pl felére, ilyen 4-500mbit/s -re, viszont a gyakorlati érték szinte alig, nagyon max 250mbps -ig megy le. :F

Sokszor olyan érzésem van, mintha vagy a telefon, vagy az AP visszafogná magát, hiába beszéltek meg egy elég korrekt, szinte WiFi6 2x2 elméleti max sebességet egymás közt.

Nem openwrt hiba, ugyanezt csinálta ez a telefon, másik is, laptop is mindennel. Ubiquiti, TpLink Omada, Asuswrt AX5400 TUF minden minden.. :F Szóval ide csak tanácsért jövök, meg tanulni, megérteni, hátha valakinek van ötlete :R

(#18394) vargalex válasza haddent (#18393) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdekes, mert nekem ugyan csak 500 Mbps-es netem van, de az AC-s wifi-vel rendelkező telefon esetén is átjön. AX-nél természetesen szintén.

Alex

(#18395) haddent válasza vargalex (#18394) üzenetére


haddent
addikt

Hát ez nálam az év rejtélye, vagy szimplán még vissza kell ülnöm az iskolapadba és valami banális baromságot nem szúrok ki. A poén, hogy pl Intel AX210 -es laptop is ilyen 300 körül tud, sőt, van ,hogy 200-250 amikor épp ez a "negatív" állapot van. Tényleg mindent is próbáltam, most épp pl. olyan csatornán van amit a scan sehol nem lát és 100% -ra tudom, hogy nincs is, 27dBm és egy szobában vele :F Tudok vele élni, inkább az zavar, hogy nincs rá racionális válasz eddig. Se itt ubi/tplink fórumokban, se ubi/tplink support, se egész konkrét hálózatos kollégák melóban, senki, csak néznek mint a moziban :DDD

(#18396) Rick4 válasza haddent (#18395) üzenetére


Rick4
félisten

AX210-es asztali gépen átjön 650, ez egy xiaomi 3600-as, igaz kertes házban élek, nincs 5GHz-en se telítettség, se átfedés.
A gyári szofttal átjött 900 Mbit körül telefonnal (Oneplus 8 pro), de openwrt-vel eléggé nyögvenyelős, még sokszor 5GHz-re se akar fellépni, pedig szabad rálátás van, közelről 2-300-akat tud, messzebbről 70-et... Ott, ahol a gyárival ment 250 fölött..
Próbálkoztam a coverage density-vel, mindennel, eredménytelenül.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18397) Indiant válasza vargalex (#18367) üzenetére


Indiant
addikt

Van valami fejlemény Dynalink DL-WRX36 ügyben? Az akciós hely működik? (37 font?)

(#18398) vargalex válasza Indiant (#18397) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajna nem működik. Éppen PayPal eset van folyamatban. Az érdekesség az, hogy az isemerősöm utánam 1 nappal rendelt (fél nap, mert én vasárnap este, ő hétfő reggel) és egyszerre írtunk a PayPal-nak. Neki azonnal visszautalták a pénzt, nekem viszont azt válaszolták, hogy felveszik a kapcsolatot az eladóval. Később az eladó küldött követési számot, amit valóban Budapestre szállítottak ki múlt csütörtökön (de Spanyolországból adták fel). FedEx-es tracking Nr. volt, így felvettem a kapcsolatot a FedEx-el. Természetesen sem a címzett, sem a cím nem egyezett. Ezt is mellékeltem a PayPal esethez.
Ugyanakkor az ismerősöm is kapott a PayPal-tól követési számot, amit már Angliában adtak fel, tegnap szállították ki, de nem neki... :)
Úgyhogy még folyamatban az ügy. Remélem visszakapom a pénzem. Túl szép lett volna $37-ért az a router.

Alex

(#18399) Indiant válasza vargalex (#18398) üzenetére


Indiant
addikt

Szorítok, remélem mihamarabb rendeződik. Valóban túl szép lett volna.

(#18400) yodee_ válasza haddent (#18395) üzenetére


yodee_
őstag

Igaz az enyém AX3200, viszont a laptop szintén AX210. Nekem ennyit hoz. Az AX3600-hoz érkező LAN-on megvan a sebesség?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.