Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
Openwrtsíthető routert keresek a köv paraméterekkel:
Min 4 db gigabites lan port
Gigabites WAN port
Usb port
5GHz-es wifi
Minimum a 22.03 verziót lehessen telepíteni
64+ Mb flash
128+ Mb RAM
Preferált tp-link, xiaomi, Asus (de ezt el tudom engedni)
Hotspotnak lenne.
Tudtok ajánlani vmilyen a fentieknek megfelelő eszközt?
Köszi!

(#18852) vargalex válasza Petikeje (#18851) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha nem feltétel, hogy új legyen, akkor én innen hardverapróról vennék egy Asus RT-AC65P-t…

Alex

(#18853) Petikeje válasza vargalex (#18852) üzenetére


Petikeje
tag

THX, majd szedd le a sápot :)

(#18854) vargalex válasza Petikeje (#18853) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Majd felveszem a kapcsolatot az eladóval. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18855) katona.jozsi válasza vargalex (#18852) üzenetére


katona.jozsi
aktív tag

+1 az AC65P-nek. :)
Egyébként szerintetek az Asus gyári firmware-je kitudja váltani az OpenWRT-t torrent letöltésben (Download Master) és samba server-ben?

"Impossible only means that you haven't found the solution yet."

(#18856) efemm


efemm
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogyha feltettem openwrt-t (22.03.5 squashfs factory) egy tplink archer c6 v2-re, majd beállítottam, akkor a beállításokat (a backup-ot) hogyan tudom legegyszerűbben átvinni egy másik típusra, például tplink wr1043-r? Nyilván utóbbira is feltettem a megfelelő openwrt-t, de utóbbira visszatöltve a másik archie-ot, nem működik.

(#18857) vargalex válasza efemm (#18856) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem működik, mert valószínűleg más a hálózat konfigurációja. Ezt vagy ki kell hagyni a mentésből, vagy a visszaállítás előtt kézzel módosítani a megfelelőre, esetleg visszaállítás után failsafe módban javítani.

Alex

(#18858) adika4444 válasza efemm (#18856) üzenetére


adika4444
addikt

Egy lehetséges megoldás, hogy a /etc/config mappát lemented, írd át benne az eszközspecifikus paramétereket és másold fel rá. szerintem ennél jobb megoldás nem igazán van, főleg, ha pl. nem nyúltál egyes elemekhez, azok maradhatnak alapon. Nem tudom, a két eszköznél mi a helyzet a DSA-val, de ha pl. csak az egyik támogatja, akkor ez bonyolíthatja a beállítások mozgatását. Mivel sima konfigurációs fájlok, kézzel is jól kiigazítható.

üdv, adika4444

(#18859) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Egy TL-WDR3600-ra próbálom Debian alól a TFTPD-HPA csomag segítségével, TFTP-n át telepíteni az OpenWRT legfrissebb stabil kiadását.

A tcpdump szerint elkezdi lekérni, a syslog-ba bekerül ez a bejegyzés
2023-08-19T13:04:28.371024+00:00 adns-dell in.tftpd[1421]: RRQ from 192.168.0.86 filename wdr3600v1_tp_recovery.bin
de a gyakorlatban néhány perc után DHCP-vel címet kérve a stock firmware-t hozza be a router, nem települ az OpenWRT.

Mi lehet a gond, merre induljak tovább? :D

üdv, adika4444

(#18860) vargalex válasza adika4444 (#18859) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én soros porton néznék rá, de gyanítom, hogy tftp-n letölti ugyan a firmware file-t, de eldobja, mert valamilyen ellenőrzésen elbukik. Pontosan melyik openwrt file-t nevezted át wdr3600v1_tp_recovery.bin-re?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18861) adika4444 válasza vargalex (#18860) üzenetére


adika4444
addikt

A soros port nem játszik, nincs hozzá eszközöm :( akkor inkább marad így :DDD
Ezt próbálom openwrt-22.03.5-ath79-generic-tplink_tl-wdr3600-v1-squashfs-factory.bin. Ez kell elvileg, mivel stock FW fut rajta.

Pár hónapja próbáltam ráflashelni ugyanezt, akkor téglásodott a router (boot loop-ba került). TFTP-n rátoltam a legutóbbi gyári fw-t, attól legalább feléledt, de az eredeti problémát nem oldotta meg, továbbra sem OWRT fut rajta :D

üdv, adika4444

(#18862) adika4444 válasza adika4444 (#18861) üzenetére


adika4444
addikt

Nehéz szülés volt, de végül is sikerült.

Az alap probléma az volt, hogy a legújabb firmware blokkolja a külső FW-k telepítését, viszont TFTP-vel én sikeresen rátoltam ezt a csodát a routerre, miután féltéglásítottam :D

Unlock fw telepítése után sikerült neki beadni az openwrt binárist, már kéri a felhasználót és jelszót a friss telepítés. Így azthiszem már egyenesbe van a masina :D

üdv, adika4444

(#18863) vargalex válasza adika4444 (#18861) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most esik le: ha gyári firmware fut rajta, akkor miért tftp-n akarod feltenni az OpenWrt-t? Azt gyári felületről is felteheted, csak lehet, hogy először egy régebbi ar71xx build-et kell feltenni (pl. ezt). És lehet, hogy éppen az architechtúra különbség miatt nem megy fel tftp-n sem.

Szerk.: De az is lehet, hogy mivel új gyári firmware-t tettél fel rá (különösen, ha US régiósat), akkor elutasítja a telepítést. Kövesd a linken leírtakat és tedd fel a DD-Wrt fórumon linkelt "nyitott" firmware-t.

Alex

(#18864) xabolcs válasza adika4444 (#18862) üzenetére


xabolcs
őstag

Akkor azt mondod, hogy a TFTP recovery-vel nem lehet feltenni az OpenWrt-t? 🤔

Kar.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18865) vargalex válasza xabolcs (#18864) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A wiki tftp recovery leírásának végén említve van, hogy a legutóbbi firmware tftp recovery-je csak bizonyos méretű firmware-t hajlandó megenni.

Alex

(#18866) xabolcs válasza vargalex (#18865) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, az ugy mar sokkal hihetobb! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18867) BSOD


BSOD
senior tag

Sziasztok!
Megoldható, hogy egy wifi-klienst nem engedek ki a netre attól függően, hogy melyik SSID-re csatlakozik? Egy olyan "vendég" wi-fire lenne szükségem, amin csak belső háló van.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#18868) vargalex válasza BSOD (#18867) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Első blikkre azt mondanám, hogy pont úgy, mint a Guest Wifi-t, csak nem a WAN felé engeded, hanem a LAN felé. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a WAN felé külön tiltani is kell.

Alex

(#18869) BullZeye


BullZeye
veterán

Dynalink DL-WRX36 router wifije csak nálam hulladék?
Senki nem panaszkodik rá, de 8 méterre tőle lévő wifi doorbell már problémákkal küzd.
5Ghz-es wifi néha gondol egyet és eltűnik és akkor se találja telefon ha a router mellett állok.

(#18870) vargalex válasza BullZeye (#18869) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én nem tudok nyilatkozni róla, mert nálam még dobozban pihen. De egy ismerősnél ment egy darabig rengeteg okos eszközzel. Ő nem panaszkodott.

Alex

(#18871) BullZeye válasza vargalex (#18870) üzenetére


BullZeye
veterán

2,4Ghz-el nincs bajom (okos kütyük ezt használják), 5Ghz ami egyszerűen hektikusan működik, pedig annyira stock az a rész, amennyire lehet, csak jelszót állítottam be hozzá.
Néha eltűnik és telefon nem látja, lassú, AC-hez képest semmivel sem nagyobb a range.

(#18872) vargalex válasza BullZeye (#18871) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az biztos, hogy nála csak a 2,4GHz volt használatban. Viszont én itthon anno az 5 GHz-et teszteltem, igaz csak szobán belül, de a sebesség teljesen rendben volt. 866 Mbps-es klienssel próbáltam, ha jól emlékszem, iperf3-al 600-700 Mbps volt, ahogy a Xiaomi AX3200-nál is.

Alex

(#18873) xabolcs válasza BullZeye (#18869) üzenetére


xabolcs
őstag

Amiota katona.jozsi beirta, hogy 200-300 Mbit/s-el tolt le, azota nekem is annyi, pedig elotte volt 800-900 is! :DDD

Par hete mar kuzdenek az ATH11k-val, tobb-kevesebb sikerrel: bar jelennek meg ujabb firmware-ek a radiohoz, azok nem feltetlen jobbak, mint a korabbi verziok es van valami broadcast/multicast hiba is.

Otletem sincs, hogy mikorra fog magahoz terni, de mivel nekem nem faj (mert csak egy AP egy egyebkent is lefedett helyen) ezert en a SNAPSHOT-ot hasznalom, kovetem a torteneseket, s varom, hogy megjavuljon.
Ha ez nem kivitelezheto, akkor ki kell probalni a korabbi 23.05-RC-ket, hatha valamelyikkel jo lesz.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18874) ArthurShelby válasza vargalex (#18870) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"nálam még dobozban pihen"
Jövőbeli projekt amire egyszer majd lesz időd? :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18875) vargalex válasza ArthurShelby (#18874) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem biztos, csak egyelőre nagyon jó szolgálatot tesz a Xiaomi AX3200.

Alex

(#18876) BullZeye válasza vargalex (#18875) üzenetére


BullZeye
veterán

Holnap este vihar lesz! ;)

(#18877) Puro válasza BullZeye (#18871) üzenetére


Puro
aktív tag

Nekem 20mbit lefelé, amikor automatán választja ki a ch149-et. Ha én manuálisan ugyan azt, akkor kimaxolja az egész internetet. Tx powert nem is tudok állítani, mindig driver defaultra megy vissza, de állítólag 794mW. Tufa fal után 1-es a wifi, tégla után meg 2-es (tömör kisméretű, nem lyukacsos tégla) ;] Gyárival ezek 3-as alá le se mentek.

[ Szerkesztve ]

(#18878) BullZeye válasza Puro (#18877) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha én MANUÁLISAN választom ki a channelt, akkor megszűnik működni az 5ghz teljesen :D

2,4Ghz-en a zigbee hálózat miatt channelt kell választani és ott működik, 5ghz-nél nem.

(#18879) BullZeye válasza BullZeye (#18878) üzenetére


BullZeye
veterán

Na most 5Ghz-nél beállítottam 149-es channelt amit írtál, és 160Mhz-ről 80Mhz-re leszedtem a sávszélesget.

Így telefon azt írja 1200Mbps, speedtest pedig ennyit tud, másik szerverrel is ennyit bír. :) sőt 36-s channelt kipróbálva is 16/15Mbps

(#18880) xabolcs válasza katona.jozsi (#18842) üzenetére


xabolcs
őstag

A telefonos Ookla Speedtest alkalmazasnal (vagy inkabb a speedtest szervereknel?) van valami erdekesseg, lasd GoodSpeed hozzaszolasat a DIGI topikban:
a Microsystem-Kecskemet Speedtest szerveren "nincs korlatozva" a letoltes: a DIGI sajat!, a Telekom, Vodafone szervereken telefonnal tesztelve ~300 Mbit a letoltes, paranccsoros programmal meg 900+

Ezen felbuzdulva teszteltem iperf3-mal is a Dynalink DL-WRX36 wifijet: iperf3 szerver a telefon (pl. PingTools), a kliens egy vezetekes eszkoz, az AP pedig a Dynalink.

4 parhuzamos kapcsolattal (iperf3 -i 10 -t 60 -P 4 -c xxxxx):
[SUM]   0.00-60.00  sec  6.52 GBytes   933 Mbits/sec    0             sender
[SUM]   0.00-60.08  sec  6.51 GBytes   931 Mbits/sec                  receiver

4 parhuzamos kapcsolattal, vissza irany (iperf3 -i 10 -t 60 -P 4 -R -c xxxxx):
[SUM]   0.00-60.02  sec  3.64 GBytes   521 Mbits/sec  18735             sender
[SUM]   0.00-60.00  sec  3.63 GBytes   520 Mbits/sec                  receiver

Most epp OpenWrt SNAPSHOT, r23797-ff2379662c van rajta.
Az ath11k-firmware pedig: WLAN.HK.2.9.0.1-01862-QCAHKSWPL_SILICONZ-1
root@DL-WRX36-7DE ~ # dmesg | grep WLAN.HK
[    9.197432] ath11k c000000.wifi: fw_version 0x290984a5 fw_build_timestamp 2023-07-19 02:31 fw_build_id WLAN.HK.2.9.0.1-01862-QCAHKSWPL_SILICONZ-1

Ezek alapjan szerintem nincs baja a wifijenek.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18881) BullZeye válasza xabolcs (#18880) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát nekem 16mbites a net :D

Sőt jobbat mondok, youtube is 2-3 megaBájt/sel tölt le :D

Úgyhogy igaz én valami NSS buildet használok a jobb Wifi miatt, de akkor jó eséllyel váltok én is valami másik romra, mert ez katasztrófa.

szerk.:
Meg tudja valaki mondani, hogy most melyik Dynalink WRX36-ra a jó firmware amiben van LUCI alapból?

[ Szerkesztve ]

(#18882) vargalex válasza BullZeye (#18881) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Jelenleg snapshot van, ami ugye nem tartalmaz LuCI-t, illetve 23.05.0-rc3, ami viszont igen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18883) BullZeye válasza vargalex (#18882) üzenetére


BullZeye
veterán

De van egy pár custom rom, ahol direkt erre a termékre optimalizáltak dolgokat, vagy akkor nem érdemes ezekkel foglalkozni?

Stabil RC3 vs Snapshothoz képest van nagy változás (fix)?

szerk.
Most teszteltem amúgy, másik telefonon is 16mbit a hálózat, belső hálózat is ekkora sebesség (NAS-ról 4k film letöltéssel teszteltem). Úgyhogy a video doorbell problémám gyökere az a router -.-
Ha nézem a kamerát, akkor nem működik rendesen a csengő, és Home Assistantban be volt állítva, hogy nonstop előtöltse a kamera képét, emiatt az a hihetetlen 2 megabájt/s el volt foglalva. Idióta hiba, nem is gondoltam volna, hogy openwrt ilyeneket csinálhat.

[ Szerkesztve ]

(#18884) BullZeye válasza BullZeye (#18883) üzenetére


BullZeye
veterán

Sőt ahogy nézem a Snapshot már 2 változatot is tartalmaz:

Szabad használni a qualcommax verziót a generic helyett?

(#18885) BullZeye válasza BullZeye (#18884) üzenetére


BullZeye
veterán

The whole ipq807x target was renamed to qualcommax week ago. That is the reason for the double listing. Both should work, but "qualcommax/ipq807x" is the new updated version while "ipq807x/generic" is stale.

Úgyhogy a válasz igen, qualcommaxot kell felrakni :)

(#18886) xabolcs válasza BullZeye (#18883) üzenetére


xabolcs
őstag

Nagyon kivancsiva tettel, hogy mitol ennyire siralmasan lassu az 5 GHz-s wifi nalad.

Ha esetleg valami csoda folytan megoldodna, legyszives ne tartsd magadban a megfejtest! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18887) BullZeye válasza xabolcs (#18886) üzenetére


BullZeye
veterán

A 2,4Ghz-es is ilyen lassú, ebből indult ki az egész.

Feltettem a legújabb snapshotot nem változott, úgyhogy ha már feleségem nem dolgozik resetelem a router beállításokat, aztán meglátom mi lesz.

(#18888) BullZeye válasza xabolcs (#18886) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, szépen fokozatosan állítom be, az IPV6 gyomlálása teszi tönkre.
És hogy miért nem szeretem az IPV6-ot? Mert összesen van 60 eszköz a hálózaton, teljesen fölösleges az IPV6 és amikor azt kikapcsolom hirtelen +100mbps a letöltés.

(#18889) BullZeye


BullZeye
veterán

Van valami trükk, hogy kiderítsem milyen eszköz csatlakozik a routerhez?
Van valami amihez még nem adtam statikus IP-t és nem árul el magáról semmit:

Hogy tudnék BÁRMIT is kideríteni erről az eszközről? Szoktak lenni telefonok véletlenszerű IP-vel, de azokat beállítottam most és ez még mindig itt van és nem tudom mi ez :) Az bizonyos, hogy 5Ghz-es wifihez csatlakozik, mert amikor 2,4Ghz még nem volt beállítva ez már akkor rajta csüngött.

(#18890) xabolcs válasza BullZeye (#18888) üzenetére


xabolcs
őstag

Na, szépen fokozatosan állítom be, az IPV6 gyomlálása teszi tönkre.

... teljesen fölösleges az IPV6 és amikor azt kikapcsolom hirtelen +100mbps a letöltés.

Tudom, erto olvasas, de akkor most az IPv6 meglete vagy a hianya teszi nalad tonkre a sebesseget? :B

Az a MAC cim pedig egy Xiami eszkoze:
9C:BC:F0 Xiaomi Communications Co Ltd

A kereseshez egy OUI keresot hasznaltam.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18891) BullZeye válasza xabolcs (#18890) üzenetére


BullZeye
veterán

Amikor google keresés után az IPV6-ot elkezdem kiiktatni, akkor egyszer csak lement 8mbps-re a wifi hálózat.

Most viszont az internet sebességgel vagyok nem kibékülve.

500-550mbps a letöltés az eddig 7-800 helyett szoftveres és hardveres offloaddal is. Persze simán benne van, hogy Digi nem a legjobb itt érden.

Szuper ez a tool köszönöm! Átnézem a Xiaomi eszközeimet, sajna van egy pár :D

(#18892) vargalex válasza BullZeye (#18891) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Dynalink-en alap OpenWrt-vel nincs hw flow offload, ha jól tudom...

Alex

(#18893) xabolcs válasza BullZeye (#18891) üzenetére


xabolcs
őstag

Ahogy vargalex is irja, ennek a Dynalink-nek erobol kell megoldania a PPPoE NAT-olast.
A legegyszerubben a szoftveres offload-on felul a "packet steering" bekapcsolasaval tudsz segiteni.
LuCI-ban: Network / Interfaces menuben balrol a harmadik, Global network fulon talalod

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18894) BullZeye válasza xabolcs (#18893) üzenetére


BullZeye
veterán

Reggelre 850mbps lett a letöltés, "packet steering" bekapcsolása után pedig 920mbs.
De jól látszik, hogy azért a sebesség főleg Digitől függ.

(#18892) vargalex
Akkor ezért raktam fel tavasszal az NSS buildet, mert ott ez "működgetett", bár nem volt jobb sebesség mint most. Pont most került fel belőle új verzió, de most egyenlőre örülök, hogy hálózati gondok megoldódtak így nem tesztelem.

[ Szerkesztve ]

(#18895) xabolcs válasza BullZeye (#18891) üzenetére


xabolcs
őstag

Szuper ez a tool köszönöm! Átnézem a Xiaomi eszközeimet, sajna van egy pár :D

Ha esetleg van Android-os eszkozod, akkor kiprobalhatod az Ubiquiti-s WiFiman alkalmazast. Annak a "Discovery" oldala szepen mutatja a gyartokat.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18896) vargalex válasza xabolcs (#18895) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az a baj, hogy a legtöbb mobil esetén a random MAC használata már default beállítás. Így nem beazonosítható a gyártó, mert az eleje sem egyezik a MAC címnek.

Alex

(#18897) xabolcs válasza vargalex (#18896) üzenetére


xabolcs
őstag

Jajj, tenyleg! El is felejtettem ezt a divatot! :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18898) BullZeye válasza vargalex (#18896) üzenetére


BullZeye
veterán

Manuál beállítottam telefonokat, tableteket, hogy az eszköz MAC címét mutassa (így meglett 2 ismeretlen IP) :) ez a 164-est este kergettem, de mivel xiaomit kerestem így nem találtam :D

Mára eltűnt az eszköz restart után, úgyhogy tuti feleségemre van valami aggatva aminek még random a MAC címe. :D

NSS buildet néztétek, van értelme azzal a 3 napos builddel foglalkozni?

(#18899) xabolcs válasza BullZeye (#18898) üzenetére


xabolcs
őstag

Az NSS build engem csak akkor erdekelne, ha PPPoE alatt is mukodik a hardveres gyorsitas. Regebben nem tamogatta, azota meg mintha nem irtak volna, hogy igen ... vagy csak feluletes voltam. Annyira nem kovetem, mert most nalam csak AP-kent uzemel a Dynalink.

Az, hogy hany napos tulzottan engem nem zavar. Amikor a SNAPSHOT-on levo eszkozeimen az auc-ot hasznalom, az is par napos build-et tolt le.
Olvasni kell a forumot (ez esetben: IPQ807X NSS Build), hogy mit irnak rola, aztan ha nagyon szidjak, akkor nem kell feltenni! ;)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#18900) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

törölve

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.