Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) xabolcs válasza E.Kaufmann (#19548) üzenetére


xabolcs
őstag

ramips: add support for 6.1 kernel.

Ez csak azt jelenti, hogy lehet fordítani 6.1-es kernellel is már, de a snapshot-ban még nem elérhető?

Pontosan ezt jelenti! :K
Ha van kedved, akkor forditasz egyet es 6.1-es kernellel hasznalod az eszkozodet.
SNAPSHOT-ban majd akkor lesz elerheto, ha atallitjak ("switch").

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19552) roti86


roti86
őstag

Sziasztok!

Egy kis tanulságos történetet szeretnék veletek megosztani Xiaomi AX3200-al kapcsolatban. A gyári firmwaret hamar cseréltem openWrt-re, azonban nem voltam elégedett az 5Ghz-es Wifi sebességével, már kipróbáltam az OpenWrt 23.05.2, Immortal Wrt és XWrt releaseket is, azt gondoltam valami driver probléma áll a háttérben (firmware-t már 10 perc alatt cserélek gyári szoftver vissza facinstall segítségével, majd XMIR Patcher-el gyári Rom SSH unlock 2-es gomb, majd 7-es Install firmware és kész ;] ). Találtam olyan releaset is, amiben a gyári MTK driver van, de az még OpenWrt 22 alá volt csak portolva, azzal sem voltam elégedett. AC-s klienssel (Intel AC-8265) 80Mhz-en nem tudtam 300-400 Mbit/s sebesség fölé menni speedtest cli-vel (céges gépen iperf3-at megfogja a tűzfal) router mellől sem Digis 1000/300 nettel, Lan-on megvolt a 940Mbit/s (SW+HW offload, WED enabled), a Wifi 866.7 Mbit/s linksebességet jelzett vissza Win alatt. AX kliens egyedül egy Samsung S10+, az tudta viszont a 750-800Mbit/s sebességet 1200-as link mellett (80Mhz).

Ma reggel tettem fel még az 1 héttel lementett OpenWrt snapshot buildet, gondoltam teszek vele még 1 próbát, annyit csináltam másként, hogy a Wireless security résznél az Encryption WPA2 PSK/WPA3 SAE Mixed mode-ról WPA2-PSK-ra. Azt hiszem ez az alapbeállítás is, de én valamiért mindig átállítottam Mixed-re. És láss csodát, az AC-s kliens sebessége felugrott 550-600Mbit/s-re (617 mbit/s volt a csúcs). :Y Az S10+-al 850Mbitet sikerült kicsikarnom. Valamint az egész böngészés smoothabb lett, gyorsabban is töltenek be a weboldalak.

Bocsi ha hosszúra sikerült, de gondoltam másnak is hátha belefut ebbe és talán segít neki.

[ Szerkesztve ]

(#19553) vargalex válasza roti86 (#19552) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Korábban is írtam, hogy én nem tapasztaltam hasonlót. Pedig nekem is mixed mode-on van az 5 GHz-es sáv.

De egyébként miért rakod vissza mindig a gyári firmware-t egy firmware cserénél?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19554) roti86 válasza vargalex (#19553) üzenetére


roti86
őstag

Nem tudtam biztosra, hogy a különböző releasek openwrt, immortal wrt és X-Wrt hogyan viszonyul egymáshoz és átjárhatóak e sysupgrade-el , így jobbnak láttam visszatérni stockra. Amit említettem a facinstall úgy működik mint a sysupgrade, csak a stock imaget rakja vissza open wrt alól. Ugyanaz a szerzője (remittor), mint az XMIR patchernek. Úgy látom már elkezdte a 6.1-es kernelhez is a javításokat. Vannak új hozzászólások az openwrt fórumban is.

Egyébként érdekes, hogy nálad nem jött elő a probléma, már azóta olvastam máshol is, hogy nem ajánlott mixelt encryptiont használni. Lehet csak bizonyos kliensek nem tudják megfelelően kezelni.

(#19555) attilav2 válasza E.Kaufmann (#19548) üzenetére


attilav2
őstag

Az AX53U-n kiadnál egy df -h /overlay parancsot ? Kíváncsi vagyok mekkora tárhely elérhető.
Gondolkodok egy ilyen routeren(illetve a klónján az AX1800U-n), csak torrentezésre kellene, dumb ap módban.
Jó lenne erre a célra az itt ajánlott dynalink is, sőt jobb, mert sokkal erősebb, de sokkallom az árát plusz erre még vám és áfa is rakódik.(Meg a vámeljárás macerás)
Most ugyan van torrentezni egy AC1200GU-m, de keveslem a ramot és az elérhető tárhelyet, az AX53U egy kis előrelépés lenne.
Routernek Ax3200-at használok nagy megelégedettséggel, csak ennek nincs usb-je.
Vargalex:
Magyarországon(az EU-ban) szerinted leglálisan forgalomba lehetne hozni a Dynalinket ? USA táp jár hozzá, ez ha jól gondolom kizáró ok lehet, de ha lenne magyar forgalmazó akkor mellékelhetne hozzávaló EU-s tápot. A másik buktató hogy a dynalink gyári szoftverében EU-s ország/régió választható e ? Mert ha nem akkor nyilván nem forgalmazható, az eltérő wifi szabályozás miatt. De ha tegyük fel minden követleménynek megfelel, akkor van szerinted annyi potenciális, openwrt-s múlttal rendelkező, leendő dynalink vásárló magyarországon hogy egy magyar forgalmazónak megérje piacra dobni ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19556) vargalex válasza roti86 (#19554) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ami OpenWrt alapú firmware, az sysupgrade-val cserélhető. Egyébként is van platform vizsgálat a sysupgrade során.
A 6.1-es kernelhez tartozó linkelt módosításokat nem nevezném javításnak. Egyszerűen megemelték a kernel méretét, mert gondolom annyit hízott maga a kernel, hogy a korábbi 4 MB-ba nem fért bele. Bár, az, 1,5x-es méret növelés kicsit durva. Persze biztosan gondoltak a jövőre is.

Alex

(#19557) hmzs válasza attilav2 (#19555) üzenetére


hmzs
csendes tag

Javaslom, hogy fontold meg valamilyen pc alapú router lehetőségét, vagy akár csak letöltésre is valamelyik vékony kilenst, vagy mini pc-t. Openwrt is van x86.

(#19558) E.Kaufmann válasza attilav2 (#19555) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem van mindkettő és ugyanazt írta ki. (Van amúgy minimális különbség, a SoC "eco" verziója eltér, nem tudom mi ez, valami revízió talán)
root@OpenWrt:~# df -h /overlay
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/ubi0_1 33.4M 1.6M 30.0M 5% /overlay

De szerintem is csak AP-nak használd, mert azért egy combosabb másolás olyan 800Mbps környékén már megizzasztja CPU-t. Nem is csodálom, hogy olyan rádióval párosították, ami csak 80MHz-t tud, azt a kis sebességelőnyt (tudom, elvileg dupláznia kellene, de amúgy sem fér át gigabites csatolókon) már nem bírná el szerintem (routerként használva meg pláne). Próbáltam WED-et meg bridger-t, de ezek nem is biztos, hogy működnek ezeken és nem is éreztem javulást, sem sebességben sem CPU használatban.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19559) bmxbandita


bmxbandita
tag

Sziasztok!

Tudom sokat volt téma itt is, és az Asus routerek topikban, de 100%-ban nem vagyok biztos az alábbiakban:
Openwrt-vel Asus AC65P-n sikerült valakinek 1733Mbit/s linksebességet elérni 160Mhz-en? Bárhogy configolom a TX ág marad 80Mhz-en, 866Mbit/s linksebességen. Jelenleg egy AX210-es laptop klienssel maximum ~380-390 Mbit-es sebességet sikerült elérnem a kábelen lévő szerverem és az AX210-es laptopom közt. Természetesen ha a laptop is kábelen van akkor 800+ mbit, úgyhogy aúgy tűnik a wifi a bottleneck.
Nyilván nem célom az 1,7 gbit-es wifi, de örülnék neki, ha 500-600Mbit körülre fel lehetne tuningolni. Vagy elérhetetlen álmot kergetek?

(#19560) E.Kaufmann válasza bmxbandita (#19559) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A 160 MHz nekem se nagyon akart összejönni AC65P-vel

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19561) bmxbandita


bmxbandita
tag

Kezdek arra gyanakodni, hogy az Intel AX210 nem tud többet AC-n, mert jobban belegondolva még 866Mbps mellett is többet kéne tudni 380Mbit-nél úgy, hogy a router mellett vagyok 2 méterre.
+ találtam egy hozzászólást, ahol vargalex 80Mhz/866Mbps mellett is 500+ Mbit-et hozott össze iperf3-mal, csak neki Intel 8265 kliense volt. Eredetileg én is AC-s 9260-at akartam venni, de már sehol nem találtam, csak AX-est. :(
Na mind1, ebből lehet az lesz, hogy beruházok pl. egy AX4200ra. Csak arra meg körülményes felrakni az Openwrt-t egyelőre. Nálam pedig kritikus pont, mert muszály emelnem a transmit poweren, mert nagy a ház, mesh-hez meg ethernet backhault meg nem tudok behúzni bontás nélkül :) (és szerencsére senkit nem zavar a környéken)

[ Szerkesztve ]

(#19562) yodee_ válasza bmxbandita (#19561) üzenetére


yodee_
őstag

Miért feltétel az AC? Xiaomi AX3200-al AX-en megvan wifin a gigabit, AP módban.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19563) roti86 válasza bmxbandita (#19561) üzenetére


roti86
őstag

Olvastad ezt? Hátha segít.

yodee_: hogy sikerült a gigabit? Szintén AX3200- eddig 850-nél több nem jött át 80 Mhz-en. Milyen klienssel méred?

[ Szerkesztve ]

(#19564) bmxbandita válasza roti86 (#19563) üzenetére


bmxbandita
tag

Sajna WPA2-PSK-n van nálam, de köszi!.

#yodee_: Azért feltétel, mert a routerem AC-t tud csak :D

(#19565) yodee_ válasza roti86 (#19563) üzenetére


yodee_
őstag

Természetesen 160Mhz-en, Intel AX200-al. Azért nem árt egy szobában lenni a routerrel, de bárhol 500 fölött van a lakásban.

Link sebesség:
Feltöltés Letöltés

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#19566) roti86 válasza yodee_ (#19565) üzenetére


roti86
őstag

Áh, sajna nincs 160Mhz-et támogató kliensem, viszont ha beállítom a 160Mhz-et openWrt-ben, a 80mhz-es kliensek sebessége kb 40%-al visszaesik :(

Más:

A routert fekvő helyzetből élére állítva kb. 7 fokot csökkent a CPU hőmérséklete :) Jelerősségben is nyertem pár decibelt, hogy erre mi a magyarázat. Talán az antennák magasabb helyzetbe kerültek.

[kép]

(#19567) kbela365 válasza roti86 (#19566) üzenetére


kbela365
tag

Bocsánat, nem témába vág: mivel nyered ki a hőmérséklet adatot az OpenWRT-ből és mivel vizualizálod?

(#19568) bmxbandita


bmxbandita
tag

@roti86, @yodee_
Erre a Xiaomi AX3200-ra mennyire nehéz felrakni az openwrt-t? Az adatlapja szerint nem egyszerű eset :(
+ mennyire stabil? Mert az AC65P-m lassan 2 éve tartja a frontot szinte kiesés, agyvérzés nélkül :)
Mert bárhogy nézem... b@kker, egy ~20asért elég verhetetlennek vételnek tűnik... AX3200, 4x4, 160Mhz :Y

[ Szerkesztve ]

(#19569) hmzs válasza bmxbandita (#19568) üzenetére


hmzs
csendes tag

1db AX3200-at használok egy félig vasbeton társasházban, igaz én csak AP-nek.
A jelerősség 3 vasbeton falon keresztül ~8m távolságra már nem izmos, de azért 200-250Mbps sebesség van az ax210-es kártyákkal. Mondjuk gigás átvitelt sem mértem még 2méternél távolabbról, de lehet hogy finomítani kellene a konfigot, igazából erősen alap beállításokkal megy az 5GHZ-es wifi. A 2,4 ki is van kapcsolva, több mint 50db adót számoltam legutóbb ebben a sávban, nem látom értelmét használni.
Mióta megvan, még sem szakadást, sem semmi rendellenességet nem vettem észre. Mondjuk kevés kliens van ami wifin csatlakozik, 3db elitebook, 3db samu mobil, kettő samu okosóra, a többi vezetékes.

Az egyszerűbb telepítés miatt kínai verziót szereztem be annak idején, de azóta bármelyik régióshoz van program amivel megoldható az openwrt telepítése. Erről volt itt szó a topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#19570) roti86 válasza bmxbandita (#19568) üzenetére


roti86
őstag

Kb 10 perc felrakni, régen még nehéz volt, de XMIR patcherrel gyerekjáték. Nem kell előtte telnetet, ssh-t se nyitni, mert megoldja magának.

160Mhz-en csak 2x2-t tud, 80Mhz-en tud 4x4-et.

(#19571) roti86 válasza kbela365 (#19567) üzenetére


roti86
őstag

Azt hiszem két package kell neki: luci-app-statistics és collectd-mod-thermal. Utána megjelenik egy statistics menüpont, ott lesznek grafikonok.

Szerk: úgy tűnik nem mindegyik eszköz támogatja: link

[ Szerkesztve ]

(#19572) E.Kaufmann válasza roti86 (#19566) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A visszaesés nem csoda, ha jól értelmezem a témában az ábrákat, ugyanannyi energia oszlik szét 80 és 160MHz módban azonos teljesítmény beállítás mellett, csak ugye 160 MHz esetén a csak 80MHz-t használó kliensek felé kevesebb energia "hasznosul" pongyolán fogalmazva.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19573) kbela365 válasza roti86 (#19571) üzenetére


kbela365
tag

Köszönöm, megnézem.

(#19574) bmxbandita


bmxbandita
tag

Köszönöm mindenkinek a választ, arra jutottam, hogy a Xiaomi AX3200-at nem vállalom be, mert az openwrt-s fórum alapján a router mellé grátisz kapnék egy hobbi projektet is. :D
Úgyhogy mivel egyébként sincs a laptopomon kívül más AX-es eszköz a házban, ráadásul egész 4 ezer forintocskáért találtam egy AC-s intel 9260 wifi modult, így az AX upgrade helyett maradok a jó öreg AC65P router mellett, és a laptopomban lévő egyetlen AX-es eszközömet is downgradelem AC-sre :D :D Technological advancement a javából :D

(#19575) vargalex válasza bmxbandita (#19574) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi az, ami ennyire elrémisztett az AX3200-tól? Milyen hobbi projektre gondolsz? Egyszer kell felrakni az OpenWrt-t...

Alex

(#19576) kutga válasza vargalex (#19575) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyszer kell elrontani, és jön a hobbi projekt. :)

ON
Amúgy a leírás alapján szerintem nem olyan vészes feltenni.

Let the Zone take me if I am.

(#19577) bmxbandita válasza vargalex (#19575) üzenetére


bmxbandita
tag

- Random brickek random restartok után több embernél (bár úgy néz ki erre van fix)
- Nem lehet sysupgrade-del openwrt-t frissíteni az újabb hardvereken csak ha uart-on visszaflasheled a gyári firmware-t, legalábbis ez egy known issue az adatlapja szerint.
- Instabil/lassabb wifi ha emelsz a transmit poweren.

Ezek voltak a legszembetűnőbbek, ezt értettem hobbi projekt alatt, hogy ilyenekkel kelljen szórakozni :)
Természetesen simán lehet, hogy túl óvatos vagyok, és olyantól félek amitől nem is kéne.

Na de mindegy, most már csak kíváncsiságból is megnézem, hogy az AC-s intel kártya tényleg többet tud-e AC-n, mint az AX210. Ha igen, akkor maradok a múltban, ha nem, akkor Xiaomi AX3200 vagy Cudy wr3000, vagy esetleg TUF AX4200 kicsit drágábban. :)

(#19578) xabolcs válasza bmxbandita (#19577) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha veszel egyet akkor szivesen odaadom az enyemet, aminek semmi telepitesi, ujraindulasi baja nincs. ;]
Acelfodemet nagyon szepen atsugarozza, 5-600 Mbit/s kapcsolati sebesseg marad.

Viccet felreteve szivesen segitek a telepitesben, akar online, akar postazva.

A legfurcsabb - megoldatlan - problemat Mushoz-tol olvastam a nemzetkozi forumon: rendben lemegy a telepites, de az OpenWrt bootolasa utan az elso ujraindulaskor bootloop-ba kerul az eszkoz! :)) :W

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19579) xabolcs válasza bmxbandita (#19559) üzenetére


xabolcs
őstag

Windows alatt nekem is csak ennyit produkal, mikozben Linux alatt 800Mbit+ ugyanaz az iperf3 teszt. :W

A kapcsolati sebesseg megvan (80 MHz-es AC miatt) az 1200 Mbit/s, de az atvitel nem megy 400 mbps fele. Eloszor azt hittem, hogy rosszul kotottem be a kartyat, de aztan Linux alol kiprobaltam, s hozza a kotelezot. :U

Ha sikerul kiturni a megoldast, legyszives oszd meg! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19580) vargalex válasza xabolcs (#19579) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyszerű: Nem kell windowst használni... :)

Alex

(#19581) Geth válasza vargalex (#19580) üzenetére


Geth
addikt

Itt a legratyibb Win laptoppal bőven megvan a 400 Mbps, szerintem van egyszerűbb megoldás :)

(#19582) chros válasza vargalex (#19522) üzenetére


chros
őstag

Alex, a Cudy wr3000-hez egy patch-elt wifi regdb-t tudnal forditani (mint a regi szep idokben)? Koszi

(#19583) djfreeway


djfreeway
friss újonc

Kedves Szakik! Az OpenWRT 23.05.0 sikeresen feldobtam a TP-LINK TL-MR6400 v5.30 routeremre. Távoli gépemről interneten keresztül szeretném elérni a LuCi felülelét, de nem tudom beállitani sehogysem! Kérlek segitsetek! Hálásan köszönöm előre is. :)

(#19584) xabolcs válasza djfreeway (#19583) üzenetére


xabolcs
őstag

A legegyszerubb ha regisztralsz valami wireguard alapu szolgaltatonal es feltelepited a gepedre is meg a routerre is a programjukat es mar mukodik is! :K

Ilyen szolgaltato a Tailscale meg a ZeroTier is. Mindkettonek van OpenWrt-s csomagja, szoval tenyleg next-next-finish.

Ha pedig kivancsi vagy a reszletekre, akkor magad csinalod wireguard-ot! Van hozza nehany iras itt a Logout-on is.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19585) paparazzi2 válasza roti86 (#19570) üzenetére


paparazzi2
tag

Kedves Roti86! Xiaomi AX3200 (RB01 model) boldog tulajdonosa vagyok. Írásod nyomán elgodolkodtam, hogy erre a routeremre is felrakom az OPEN WRT-t.

https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3200

XMiR-Patcher” method 2,3,4 lépések ezek szerint elavultak a leírásban? Ajánlanál videót, leírást a felrakásról?

Köszönöm

(#19586) attilav2 válasza paparazzi2 (#19585) üzenetére


attilav2
őstag

Én így raktam fel az openwrt-t(netmode4 módszer):
https://prohardver.hu/tema/a_nagy_openwrt_topic/hsz_19211-19211.html

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19587) attilav2 válasza chros (#19582) üzenetére


attilav2
őstag

Ha jól emlékszem már kérdeztem tőle egyszer hogy a DFS-t hogyan tudom kivenni, de azt írta inkább állítsam dél afrikára az 5ghz-t mert ott nincs DFS a 100-as csatornákon. Ez be is jött, csak arra figyelj hogy a jelerősséget ne hagyd driver defaulton, szerintem felesleges ordíttatni, nekem 3 szobás panelra elég a 21dbm. Lehet hogy magyar régiónál is valami elképesztő 'driver default' értéket fog beállítani, érdemes ellenőrizni, pl Archer C7 v5-nél így jártam 23.0.5.2-vel, 30dbm-et állított be :DDD Az archer melóhelyen szolgáltat wifit, az 5ghzt-t magyar régióra állítottam, nem panaszkodnak hogy elmenne a wifi a DFS miatt(mondjuk a város leg szélén van cég, lehet nincs mi zavarja a DFS-t), a teljesítményt visszavettem 20dbm-re.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19588) roti86 válasza paparazzi2 (#19585) üzenetére


roti86
őstag

Szia!

Nem kellenek a method 2,3,4 lépések.

Letöltöd az XMIR patchert, kicsomagolod, majd bemásolod a letöltött OpenWrt factory.bin fájlt a firmware mappába.

Majd a lépések: XMIR patchert elindítod (!START.bat), az 1-es pontban megnézed, hogy a routered IP címe az e, amit ott mutat (ez ugye alapesetben 192.168.31.1).
Ha igen, mehet a 2-es szám (connect to device), itt kérni fogja a routered beállított jelszavát.

Ha sikerült az unlock SSH, akkor utána mehet a 7-es szám (Install firmware).

Ha ez is kész és minden rendben, akkor újraindul a router és elvileg már a frissen telepített OpenWrt-t tudod elérni a 192.168.1.1 címen. XMIR patchert bezárhatod a 0-s gomb megnyomásával.

Szerk: itt egy videó oroszul 4PDA-ról. Ugyanezeket csinálja, amiket leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#19589) kutga válasza djfreeway (#19583) üzenetére


kutga
nagyúr

Én openvpn-t tettem fel erre a célra az openwrt wiki oldalan található leírás alapján. Ehhez persze az kell, hogy a routernek legyen publikus ip címe és legyen valami dinamikus DNS szolgáltatás is beállítva.

Let the Zone take me if I am.

(#19590) E.Kaufmann válasza xabolcs (#19584) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha már Wireguard, akkor Windows alá melyik most az ajánlott kliens? Próbáltam a Wireguard-ost, de az nem valami stabil (nem mindig csatlakozott) de cserébe régi valamint van a Wiresock, de annál meg hiába jelenik meg egy interfész a hálókártyák alatt, látszólag nincs sok köze a tényleges forgalomhoz, ha szolgáltatásként indítom.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19591) Tangerine válasza paparazzi2 (#19585) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én is 2 napig szoptam vele, de végül jó lett. 1-2x debrickelni is kellett. RB01-es verzióm van.
Ez alapján tettem fel: [link]

Végül még ezt is megcsináltam [ezen topikban találtak szerint] , mert állítólag 10-15 újraindítás után brickelődik, ha ez nincs még utána beállítva:
Type any command on stock firmware:
dd if=/dev/mtd2 2>/dev/null | grep -cF " 2022 - "
dd if=/dev/mtd2 2>/dev/null | grep -cF "do_env_export"
dd if=/dev/mtd2 2>/dev/null | grep -cF "GigaDevice"
result 0: older bootloader
result 1: freshed bootloader
Nekem 1-es lett, azaz az újabb bootloader van az RB01-emen.
Ezután beléptem ssh-val és lefuttattam a következő parancsokat:
nvram set boot_fw1="run boot_rd_img;bootm"
nvram set flag_try_sys1_failed=8
nvram set flag_try_sys2_failed=8
nvram set flag_boot_rootfs=0
nvram set flag_boot_success=1
nvram set flag_last_success=1
nvram commit

Azóta működik, újraindítottam tesztelésképpen vagy 15x, de nem lett brick.
(ha a régi fajta bootloader van, akkor máshogy kell)

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#19592) Tangerine válasza xabolcs (#19578) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ilyenem is volt, de a gyári debrickelő program 5 perc alatt helyreállította. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#19593) paparazzi2 válasza Tangerine (#19591) üzenetére


paparazzi2
tag

ezt az infót mivel hozod elő?

"Type any command on stock firmware:
dd if=/dev/mtd2 2>/dev/null | grep -cF " 2022 - "
dd if=/dev/mtd2 2>/dev/null | grep -cF "do_env_export"
dd if=/dev/mtd2 2>/dev/null | grep -cF "GigaDevice"
result 0: older bootloader
result 1: freshed bootloader"

(#19594) xabolcs válasza Tangerine (#19592) üzenetére


xabolcs
őstag

Mushoz-nak sem az a baja, hogy nem tudja debrickelni.
Az a baja, hogy nem tudja huzamosabban hasznalni az OpenWrt-t.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19595) bmxbandita válasza xabolcs (#19579) üzenetére


bmxbandita
tag

Nos, végigmértem most mindent. Nekem Ubuntu 20.04 és Windows 10 között elenyésző különbség akadt.
A legjobb eredmény az AC65p 160Mhz-en az Intel AC9260-as wifis laptoppal az alábbi lett:

Felső teszt: Routeren futó iperf -> wifis laptop, 530Mbit/s
Alsó teszt: Kábeles szerveren futó iperf3 -> wifis laptop, 475Mbit/s

Az AC65p-vel bármit csináltam nem akart 160Mhz-es TX-et, csak az RX-re engedte. DE meglepó módon 160Mhz RX/80Mhz-es TX-en a fenti 470Mbit/s jött, viszont ha átállítottam 80/80-as RX/TX-re akkor csak ~400. Tehát egész sokat hozott ha legalább az egyik fél 160Mhz-en van.

Na de úgy néz ki ez ennyi, ennél nem fogom tudni feljebb tornászni :(
+ Még egy érdekes dolog:
Kábeles szerver -> kábeles laptop: 950Mbit/s
Kábeles szerver -> routeren futó iperf3: 700Mbit/s
Routeren futó iperf3 -> Kábeles szerver: 670Mbit/s

(#19596) attilav2 válasza Tangerine (#19591) üzenetére


attilav2
őstag

Fasza, akkor 15 áramszünet és tégla lesz az enyém is ? Mondjuk szerencsére elég ritkán van nálunk áramszünet, de elég para hogy elvileg 15 reboot és brickelődik. Mondjuk tftp-vel vissza lehet állni a gyárira gondolom, onnan meg elölről kell kezdeni mindent, kiegészítve ezekkel a plusz lépésekkel a brickelődés megelőzése érdekében.
Lehet veszek tartalékba egy CudyWr3000-t(vagy egy másik ax3200-at, amire már a plusz lépésekkel kiegészítve rakom fel a wrt-t), megöl a család ha kiesik a net hosszabb időre.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#19597) djfreeway válasza xabolcs (#19584) üzenetére


djfreeway
friss újonc

Köszi szépen! Próbálkozom vele saját magam mindenképp! :)

(#19598) xabolcs válasza Tangerine (#19591) üzenetére


xabolcs
őstag

Azt nem ertem, hogy miert kell ilyen cifra lekerdezeseket futtatni, ahelyett, hogy konkret U-Boot verziot mondana.

Csak mert nalam a 3 vizsgalat (evjarat, fuggveny, flash csip) kozul az utolso ketto megvan, mikozben 2021-es az U-Boot: semmi baja az ujrainditasokkal

root@AX3200-B24:~# strings /dev/mtd2 | grep ^U-Boot
U-Boot
U-Boot console
U-Boot
U-Boot BUG at %s:%d!
U-Boot 2014.04-rc1 (Aug 07 2021 - 08:08:31)

Egyebkent sikerult soros portot applikalnom ra, igy megprobalok OpenWrt-s U-Boot-ot kesziteni hozza. :B
(Maga a kinyitas tenyleg nehez ugy, hogy ne torjenek a fulecskek. :W )

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19599) vargalex válasza xabolcs (#19598) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A múlt héten én simán a házon keresztül betoltam apa dupont kábeleket a soros portra úgy, hogy a fekete műanyag borítást leszedtem róluk. Pont befér a rések között. Szerintem ennél a routernél felesleges a szétszedés...

Alex

(#19600) xabolcs válasza vargalex (#19599) üzenetére


xabolcs
őstag

Tudom, en irtam be a wikibe is ezt a trukkot! :B
Csak ilyen szuper dupont kabeljeim nincsenek.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.