Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!
Virtual boxban tesztelgetem a Fedorát (38) és az smb megosztással nem bírok.

Ezt megcsináltam.

sudo dnf install samba
sudo systemctl enable smb --now firewall-cmd --get-active-zones
sudo firewall-cmd --permanent --zone=FedoraWorkstation --add-service=samba
sudo firewall-cmd --reload

Meg ia lett az smb fájl és hiába írom be a sort, hogy az smb1-et lássa, nem teszi. Mit nem csinálok jól?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33252) tasiadam válasza Sub-ZeRo (#33251) üzenetére


tasiadam
veterán

Akarsz samba-t sharelni? Mert ahhoz a configot is meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#33253) Sub-ZeRo válasza tasiadam (#33252) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyit akarok hogy egy Nas-t elérjek és másoljak fel rá meg le. Ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33254) Sub-ZeRo válasza tasiadam (#33252) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem meg lesz a hiba.
Eddig virtual boxban néztem meg a rendszereket és próbálgattam óket. Ott ment ez a samba beállítás. Most a gépek (talán így van magyarul) amúgy boxes a szoftver neve, itt egyik rendszerrel sem működik. Sem ubuntu alatt sem fedora alatt.
Virtual boxban meg olyan jól ment. Ott vagy 4 rendszeren is kipróbáltam és jó volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33255) prohar


prohar
friss újonc

Collectd-t használja közületek valaki?
Amikor felraktam, azt hittem, ez egy elterjedt szoftver, most szükségem lett volna a gyűjtött adatokra és sorra pattanok le a különböző oldalakon megjelent webes felületeiről, a legtöbb helyen csak egy 404 fogad.
Mit kezdjek ezzel a nagy halom RRD-vel, hogy értékelhető adatokat, grafikonokat kapjak belőlük?

(#33256) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ti hogyan csinálnátok meg egy, a termelésben használt Linuxos PC-t, ami egy célprogramot futtat?
Tegyük fel, hogy szünetmentes táp ellenére is előfordulhat, hogy kihúzzák a tápot vagy egyszerűen nem szabályosan állítják le, csak kinyomják...

Az az elképzelésem, hogy a root partíciót csak olvashatóra csatolnám fel, a célprogram pedig egy második partíción futna és oda is dolgozna, ő írogat kis szöveges fájlokat egy mappába.

Eredetileg Raspberry-t használtam volna erre ahol meg tudtam volna oldani hardverből a leállítás elindítását tápelvétel esetén is, lett volna kis áthidaló aksi / szuper kapacitás, de a célprogramom egyik részét nem tudom ARM procira portolni, így kénytelen vagyok rendes PC-t használni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33257) emvy válasza CPT.Pirk (#33256) üzenetére


emvy
nagyúr

RO FS az jo otlet. Ezenkivul nyilvan kell journaling FS, plusz attol fuggoen, h a programok hasznalnak-e rendesen fsync-et, esetleg ki kell kapcsolni a write cache-et.

while (!sleep) sheep++;

(#33258) CPT.Pirk válasza emvy (#33257) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A szokásos Ext-4 erre jó? Fsync használatról fogalmam sincs.

Egyébként egy Lubuntu lesz az alap mert nagyon kevés erőforrást kér, miközben rendes GUI-t ad.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33259) emvy válasza CPT.Pirk (#33258) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ext4 jo, igen. Mi az a program, aminek az adatait meg kell vedeni?

while (!sleep) sheep++;

(#33260) ivana válasza CPT.Pirk (#33256) üzenetére


ivana
Ármester

Tegyük fel, hogy szünetmentes táp ellenére is előfordulhat, hogy kihúzzák a tápot vagy egyszerűen nem szabályosan állítják le, csak kinyomják... Ragaszd bele a gép kábelét a szünetmentesbe ;) (Komolyan)

Ilyesmi működhet, pl. embedded rendszerek esetén rendszeres. A kulcsszó az overlayfs. Az ext4 elég elavult fájlrendszer, lehet érdemes elgondolkozni egy BTRFS-en. Az biztosan feljön crash után, max. elvesznek egyes fájlok. Az ext4 simán lehalhat teljesen.

(#33257) emvy Nem szabad kikapcsolni a page cachet, mert baromi lassú lesz. Inkább limitálni kell, hogy mennyi ideig lehetnek a dolgok a memóriában [link]

(#33261) gregory91 válasza CPT.Pirk (#33258) üzenetére


gregory91
senior tag

"Tegyük fel, hogy szünetmentes táp ellenére is előfordulhat, hogy kihúzzák a tápot vagy egyszerűen nem szabályosan állítják le, csak kinyomják..."
Ha ez esetben nem akarsz fsck-t rendszeríndításkor, akkor ne a ext2-t válaszd.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#33262) CPT.Pirk válasza emvy (#33259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Saját fejlesztésű termék teszter, én írom Lazarus alatt. Pár kB-os log fájlok gyűlnek a műszakok során, míg nem valaki x időnként lementi a gépről. Ennek jobb módja SQL adatbázisba (is) feltöltés lenne és régebben így is működött, de most erre nincs lehetőség.

ivana: még nem használtam brtfs-t de ismerős amit mondasz, ránézek.

gregory91: nem, azt nem terveztem. :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33263) csixy válasza CPT.Pirk (#33256) üzenetére


csixy
addikt

Csinálnék egy debian telepítést élesre, ezt úgy kezelném a magam szemszögéből, mintha nem írnék a saját user mappájába soha közönséges mindennapi használat mellett. Megtanítanám neki hogy milyen külső tárolókra hova és hogyan mentsen. Ezután a Linux Live Kittel csinálnék belőle egy konzervet. [link] , [link] Ezt a konzervet telepíteném a megfelelő mennyiségű RAM-mal ellátott munkahelyi gépre és load live to ram opcióval elindítanám. Ha leáll egy áramszünet miatt, akkor is így kell megint elindítani. ... Az eredeti telepítéssel követném a fejlesztéseket frissítéseket és időnként csinálnék belőle egy újabb konzervet. ... Ez így biztosan műköködik, kipróbáltam számtalanszor, de csak a debiánt szereti.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33264) csixy válasza csixy (#33263) üzenetére


csixy
addikt

Itt lenne egy leírás a használhatóvá tételről főleg, azért, ha szükség van UEFI bootra, de hagyd ki belőle a boot mappa mentését és a slaxos scriptek beleszerkesztése sem kell , mert nem vált be. [link]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33265) CPT.Pirk válasza csixy (#33263) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, de Debianra nem tudok alapozni ezen a téren mert a nekem szükséges QT5 csomagok túl régiek benne.

Valszeg a világ másik felén lesz a rendszer, ha egyszer ott összerakjuk, akkor azt úgy lesz ahogy lesz. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33266) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Bárki futtat Armbiant, Kodit, Libreelecet S912-n még?
Meg lehet egyáltalán oldani, hogy FullHD -t lejátsszon normálisan? :D
A gyári droidal nem szívesen tenném rokonnál hálóra, Kodival viszont pl. tök jó lenne, csak szaggat a HEVC/H264, ilyesmi. Nincs sok ilyen videóm, de azzal a párral minddel elkezt szaggatni, pedig a Kodi szerint jó a 3D gyorsítás, és alapból a felület is gyors, procihasználat minimális. (Beelink GT-1 az eszköz, állítólag ennek 4K is kéne játszania... 8 mag, meg ilyesmi.)

Köszi minden infót :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33267) vargalex válasza hcl (#33266) üzenetére


vargalex
félisten

S912-re inkább CoreELEC-et tennék. Nekem nincs gondom 4K-s anyagokkal sem S905 és S905x3 boxokon sem. De ez inkább ide való. Közben látom, hogy a linkelt topicba is beírtad a kérdést.

Alex

(#33268) hcl válasza vargalex (#33267) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Közben felkalapáltam SD-re egy Libre-t, az jól megy. Az Armbian-ra rakott Kodi nem az igazi, megy, de még működő 3D gyorsítással is lassú a lejátszás. (Néha meg szaggat.)
Libre-el meg sima ügy a FullHD.

A Core-t megnézem, főleg, ha az megy a belső flashre. (De ahogy nézem, az se, szóval ugyanott vagyok, kivéve, ha az updatelése kényelmesebb.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33269) hcl válasza vargalex (#33267) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Core erre nincs is. Ahogy nézem S912-re nincs Coreelec image, nem hogy erre a Beelink GT1 Ultimate (ha egyáltalán az) (s200 development board :D ) -ra.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33270) vargalex válasza hcl (#33269) üzenetére


vargalex
félisten

Hogyne lenne CoreElec S912-re. Annyi, hogy csak 9.2.8 verzió van Leia-val (a CoreELEC-Amlogic.arm-9.2.8-Generic.img.gz kell neked) és a megfelelő device tree file-t kell bemásolnod dtb.img néven az első partíció gyökerébe. Utóbbihoz az S905 topic téma összefoglalójának 62b pontjában találsz segítséget.
Illetve a CE telepíthető belső flash-ra is. Ehhez az összefoglaló 62f pontjában találsz némi leírást.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#33271) hcl válasza vargalex (#33270) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, köszi :R
Meddig lesz supportált a 9.x...?
(Ennyiben lett volna jobb az Armbian, hogy arra odapakolom az update scriptem, és a világ végéig frissül, néha egy dist-upgrade-el.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33272) vargalex válasza hcl (#33271) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem frissítések már nem jönnek a 9.2.8-ra (rendszer szintű). A Kodi kiegészítők természetesen frissülnek.

Alex

(#33273) hcl válasza vargalex (#33272) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez az :)
Hálózatra lesz téve, szóval nem árt egy supportált cucc.
Amúgy nincs a LE-vel sem gond, ott még elég új a 11.0.1 és a következő főverzióig minimum támogatott.

Az igazi deal az lenne, ha az Armbian-on menne rendesen a Kodi, mondom :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33274) olivera88


olivera88
veterán

Tegnap este ott hagytam gépet olyan 10 percre... És mire visszamentem nem volt hajlandó reágálni ez egér kattintásra...Egy kijelentkezés megoldotta problémát...
De azóta állandóan elöjön bizonyos idő mulva... Böngészés közbe vettem észre csak eddig ezt. Ma eljátszotta ezt egy 5-6x biztos. Baromi idegesitő mert állandóan ki kell jelentkezni h helyrejöjjön. Mi történhetett vajon?
Debian 11 KDE a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33275) hcl válasza olivera88 (#33274) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alt-Tab-ra reagál?
Ha igen, akkor : a KDE-nek volt mostanában egy ilyen bugja, hogy eldobja a kompozitort, és az ablakkezelő nem igazán működik. A kompozitálás kikapcsolása segít (akkor nem csinálja). Ha meg megállt, akkor átmész az egyik szöveges konzolra, és sima userként kwin -- replace (ehhez nem kell kijelentkezni a grafikusról, azért jó).
Mondjuk nekem ez csak pár naponta jött elő (sleepben van a gép, nem lekapcsolom).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33276) olivera88 válasza hcl (#33275) üzenetére


olivera88
veterán

Ja reagál az alt tabra. Érdekes sose nem volt ilyen problémam amióta Debian 11 et használok, de előtte se asszem. Csütörtök este óta meg most állandóan az miatt szenvedek...
Most kapcsoltam be gépet és már úgy indult h nem működött a kattintás, mert az este így lett kikapcsolva gép. És ki kellett jelentkezni megint..
Mi az a kompozitálás?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33277) hcl válasza olivera88 (#33276) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KDE bug, nem Debian függő.

Kompozitor az az eleme az ablakkezelésnek, ami az asztali effekteket + működést oldja meg a 3D gyorsítóval. (Ez úgy 2005 óta a fullosabb asztali környezeteken alap, hogy használja az OpenGL 3D rendert az asztalhoz, mert úgyis mindenben van.)
Kikapcsolni, bekapcsolni így : https://askubuntu.com/questions/758250/how-to-deactivate-all-the-desktop-effects-of-kde-permanently

Illetve ha a tálca nem trér magához, akkor egy plasmashell & grafikus terminálba (és utána ne zárt be a terminált :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#33278) olivera88 válasza hcl (#33277) üzenetére


olivera88
veterán

Hiába kapcsolom ki kompozitort. Ugy is sikerül elöidézni ezt a hibát.. :((
Hülye kérdés lehet, de létezhet h böngésző miatt jön elő a hiba? Akárhányszor eddig elöjött mindig Chrome használáta közben.
Az előbb úgy használtam gépet egy darabig h nem volt nyitva a Chrome. Gépen csináltam ezt azt, videót néztem, fájlokat helyeztem át, futattam Python scriptjeim, letöltö scripteket futtattam. Aztán megnyitottam Chromet h megnézzek ezt azt, és kb fél órába se telt bele asszem h előjöjjön a hiba. :O

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33279) hcl válasza olivera88 (#33278) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáld meg másik böngészővel. (Simán lehet más hiba is, csak tippeltem. Fura, hogy a jelenség ugyanaz.)

Illetve a kwin --replace megoldja...?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33280) sh4d0w válasza olivera88 (#33278) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

nouveau driver?

https://www.coreinfinity.tech

(#33281) olivera88 válasza hcl (#33279) üzenetére


olivera88
veterán

Nem oldja meg kwin --replace. Vivaldit próbaltam egyszer de ott is ez lett.
sh4d0w Nincs olyanom.

kwin --replace Amúgy valami errorokat is dob

A A KDE fórum találtam megoldást elvileg. [link]
rm -r ~/.local/share/kscreen/
And redo your display configuration.

De nem próbáltam még.
Ez milyen beállításokat töröl amúgy?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33282) hcl válasza olivera88 (#33281) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ez nem az a bug (kérdés ez jó, vagy rossz).

Jó kérdés, hogy mit töröl, de ha azt a mappát lemásolod, vagy átnevezed, akkor vissza tudod tenni, ha valami hiányolná.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33283) olivera88 válasza hcl (#33282) üzenetére


olivera88
veterán

Na úgy nézem sikerült rájönni mi váltja ki a hibát. Most sikerült böngészőn kivül is előidézni a hibát. Mégpedig ha az egérgörvővel kattintok, probáltam Dolphinban kétszer is egymás után, hogy megnyitok egy mappát egy új fülön, és egyböl elő is jött hiba.
Aztán kipróbáltam 1x Chromeban is, hogy megnyitok egy linket görgővel új fülön, és egyböl előjött a hiba.
Eddig nem volt ilyen problémám, napi rendszerességgel szoktam görgővel kattintani böngészőben és sose lett ilyen probléma.
Mi lehet erre megoldás? Igy h elvileg most már tudjuk mi okozza a hibát.
Megpróbálok egy másik egeret, azt hiszem van egy régi működő Logitech egerem.
Létezhet h egér állhat probléma hátterében?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33284) hcl válasza olivera88 (#33283) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF!!!! :Y
Nem, nem az egér lesz, ez valami kemény bug. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33285) olivera88 válasza hcl (#33284) üzenetére


olivera88
veterán

Csak az egér volt a hibás úgy néz ki... Mert ma vettem egy újat. És azzal nem jött elő az a hiba még.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33286) hcl válasza olivera88 (#33285) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy MI :D
Egy hibás egérgörgő alatti kapcsoló ilyet csinál, hogy többet kattint, meg nem kattint, de hogy kifagyjon tőle az ablakkezelő, az elég WTF

Mutogatni való hater díszpinty

(#33287) JoinR válasza hcl (#33286) üzenetére


JoinR
senior tag

Hihetetlen dolgokat tud produkálni egy hibás egér. Nekem pár éve volt olyan, hogy a gép random elkezdett szaggatni, csak tölt és tölt, a feladatkezelő is alig válaszolt. Néha megjavult, de pár percen belül újra előjött. Már nem tudtam mit csinálni, újrahúztam a gépet is, de attól se javult meg. Kihúztam a laptopból mindent, és lám, minden hibátlan. Akkor mondta barátnőm, hogy jaa, kiborult valami az asztalra, az egér is elázott. :C

(#33288) hcl válasza JoinR (#33287) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is WTF :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#33289) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Sziasztok
használ itt valaki cockpit-et linux szerver managementhez?
lecseréltem a retek netplant NetworkManagerre, azóta a metrics nem mutatja a hálózati csatolókat, ezt szeretném kibogozni
(első képen jobb felső sarok)
köszönöm :R

(#33290) hcl válasza R̲e̲m̲ (#33289) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És a NM manageli is a használt interface-t? Olyan hibákat láttam hirtelen Google-zva, hogy nem is ment a NM... (Btw az is egy retek :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#33291) R̲e̲m̲ válasza hcl (#33290) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

igen, és ezért fura...


a networkmanager nekem még mindig barátságosabb, mint a netplan - valszleg azért mert többet találkoztam vele.
Ahogy olvastam a cockpit nem is támogatja a netplant, nincs api hozzá.

(#33292) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

megpróbáltam reprodukálni vm-ben és meglepő módon nem sikerült...
mindenesetre legyalultam a cockpitet, újraraktam, és most jó :W

(#33293) hcl válasza R̲e̲m̲ (#33292) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:Y :O

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33294) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok srácok!

Segítstek már. Keresek megoldást, de nem lelem. ha belépek tty-re, akkor autologint már elvileg tudok csinálni, de hogy indítsak onnan automatikusan appot? :F

Tehát bebootolok 3-as futási szintre, tty auotologin utána automatikusan indítson el egy alkalmazást.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33295) ivana válasza Vladi (#33294) üzenetére


ivana
Ármester

Tehát bebootolok 3-as futási szintre, tty auotologin utána automatikusan indítson el egy alkalmazást.

Ez valami sysvinit? Vagy mar systemd? Mert utobbiban nincsen ilyen futasi szint szeru baromkodas. Mi az, hogy tty es autologin? Daemont akarsz inditani, scriptet futtatni? Megvaltoztatni a login binarist (utobbi kicsit meresz)?

(#33296) Vladi válasza ivana (#33295) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Mert utobbiban nincsen ilyen futasi szint szeru baromkodas."
dejó... x nélkül fut a gép s amikor loginolok kéne automatikusan indítani egy user jogú appot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33297) R̲e̲m̲ válasza Vladi (#33296) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Gondolom vmi headless disztróról van szó gui nélkül.
Bepakolod a szkriptedet a végére:
user szinten ide:
/home/$USER/.profile
globálisan:
/etc/profile

ubuntu server 22 alatt müxik.

[ Szerkesztve ]

(#33298) Vladi válasza R̲e̲m̲ (#33297) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi!

Viszont bé terv lett, nem lesz headless, inkább telepítettem egy slitazt... te jó ég! Mekkora komoly kis disztró! Hol bujkált ez eddig? :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33299) gregory91 válasza Vladi (#33298) üzenetére


gregory91
senior tag

5.0-nál tart jelenleg.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#33300) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
A shell script topik, meg pár másik is 404 az összefoglalóban, így ide linkelném a kezdősben feltett scriptet, ott nem válaszoltak rá.
clamscan a dolog, --multiscan szvsz ott nincs, de esetleg más hibát láttok-e benne?
[link] Köszönöm a segítséget :R

hcl: Te itt is itt vagy? :Y OK, Nextcloud-os cikked olvastam, kipróbáltam, de nem tetszik, mert miazmá' hogy lokálba ne smb-zzek mellette... :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.