Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Dilikutya válasza Dilikutya (#1244) üzenetére


Dilikutya
félisten

És már a következő szám is készül. Most egy évig 80-as évekbeli sztorik lesznek.

Más: annak mi értelme van, amikor egyes sztorikat két kiadó is kihoz kis eltéréssel? Most a keménykötetes Hatchette-ben ugyanaz az X-men van, mint 2 éve a Képkocka Kiadó első X-Men kötetében. De pl. a Sötét Főnix sztorit is kihozta mindkettő.
De a Gyilkos tréfából is van Kingpin és Legendás Batman kiadás is 1-2 éven belül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1252) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Keresnék egy régebbi képregény részt / évadot akárhogyan e-book vagy bármi: [link]

Nagyon sok képregényt megtalálok eboltokban is, ezt valamiért valahogy nem (abból az időből csak Angel évadok vannak meg, Buffy egy deka sem :((( ). Bármi ötletnek örülnék, akár priviben. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#1253) ripla válasza coco2 (#1252) üzenetére


ripla
őstag

Ez nem tudom melyik, de magyarul van ilyen.

https://www.kilencedik.hu/buffy-a-vampirok-reme-1/

[ Szerkesztve ]

(#1254) coco2 válasza ripla (#1253) üzenetére


coco2
őstag

Amit linkeltél, az a Boom! studió által 2019-ben felújított brand évad kezdő (a season jelenleg #15-nél tart, és már olvastam mindet). Amit én linkeltem, az 2001-es. De azért köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#1255) Golden9


Golden9
addikt

(#1256) ny.janos


ny.janos
tag

Sziasztok!

Nincs meg valakinek véletlen a donald kacsa magazin 2008/12-es száma? Meglehetősen sokat foglalkoztunk páran a magazin digitalizálásával és már csak ez az egy szám hiányozna ahhoz, hogy teljes lehessen a kollekció (mind a 325 szám).

Minden megoldás érdekel. ;)

(#1257) erahurka válasza ny.janos (#1256) üzenetére


erahurka
félisten

Csak 325 szám jelent meg? Két hetente van új nem? Az elég karcsúnak tűnik.

(#1258) ny.janos válasza erahurka (#1257) üzenetére


ny.janos
tag

Eleinte havonta jelent meg, majd 1997 év közben váltottak át kéthetente történő megjelenésre. Évente ennyi szám jelent meg:

1995. 12
1996. 12
1997. 20
1998. 26
1999. 25
2000. 26
2001. 26
2002. 26
2003. 26
2004. 26
2005. 27
2006. 26
2007. 26
2008. 21

Ez összesen 325. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1259) erahurka válasza ny.janos (#1258) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudtam hogy már megszűnt :Y

(#1260) ígyvanferi válasza ny.janos (#1256) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kis koromban azt mennyire szerettem. Meg a Garfieldot. De az valamikor a '90-es évek végefelé lehetett, nem is tudom pontosan. Az a pár évnyi, amit olvastam a szülőknél még mind megvan. Rongyosra olvastam némelyikez, arra emlékszem.

(#1261) erahurka


erahurka
félisten

Felkerült néhány Fumax előrendelés: [link]

Transmetropolitan 1. - 9000
Transmetropolitan 1. Limitált - 15000

Nem számítottam ilyen árra a From Hell után :Y Bár az fekete-fehér volt, nyilván alacsonyabbak a költségek, plusz COVID krízis. 12 lenne a limitált lehet bevállalnám, de ennyit sajnálok kiadni érte. Valszeg marad a sima kiadás.

Tex, a Könyörtelen - 4000
Neil Gaiman: Smaragdzöld tanulmány - 3000

Utóbbi repül majd a kosárba nálam valamelyik Transmetro mellett.

(#1262) Zaied válasza erahurka (#1261) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ez a Neil Gaiman: Smaragdzöld tanulmány jó?
Transmetropolitan limitáltját én előrendeltem, de tényleg kicsit borsos.

(#1263) erahurka válasza Zaied (#1262) üzenetére


erahurka
félisten

Baromi borsos. Azt várom hátha felkerül Book24-re vagy ilyesmi, már nem emlékszem mit írtak, hogy lesz-e máshol.

Smaragdzöldet nem tudom, elvileg jó lehet. Bár csak 80 oldal.

(#1264) Zaied válasza erahurka (#1263) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Kicsi a kereslet a limitáltra, gondolom csökkentették a példányszámot a szokásoshoz képest, az is növelheti a költségeket.

A V mInt vérbosszú nem rég a sima kiadás ment el 25-ért, mikor meg még lehetett kapni sokaltam az árát, nem szeretnék úgy járni megint.

[ Szerkesztve ]

(#1265) Zaied válasza erahurka (#1261) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Megjött a limitált Transmetropolitan 1. Azért ez komoly darab, így utólag már nem is sajnálom annyira érte a 15ezret. Nagyon igényes minden tekintetben. Nem tudom milyen lehet a sima, sajnos azt nem láttam, ha látnám lehet válltozna a véleményem.

(#1266) erahurka válasza Zaied (#1265) üzenetére


erahurka
félisten

Én már a simát rendeltem be Book24-ről mert ott 30% kedvezmény van az előrendelésre.

Milyen anyagból van a borító? Már a tábla, nem az a vízhatlan cucc amit le lehet venni.

Az is eltántorít a limitáltaktól, hogy a From Hellt limitáltban vettem, és nem annyira szeretem. Féltem mikor olvasom ezt a szövetet rajta, a sima kiadás borítója meg jobban tetszik mint a limitált védőborítója.

Na meg a Transmetropolitan 3 kötet lesz, az már 45,000 forint vs 27,000. A különbség gombócból is sok. Ha adtak volna annyi kedvezményt előrendelésre, hogy legalább 12-re levigye az árát, akkor valszeg én is limitáltan vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#1267) NyMRooD válasza erahurka (#1266) üzenetére


NyMRooD
őstag

Különbözetből megtudod venni a Bugsnax-ot :D

Viccet félretéve a Sandman is hasonló árkategória volt bár talán nem volt ennyivel drágább a "sima" kiadástól, annak bőr volt a borítója (mármint a keménytáblás), és úgy érzem megérte annyiért, viszont ebből a limitált már 17k és még feljebb fog menni (bár megértem a fumax logikáját és nem mondom, hogy nincs igazuk, de akkor sem tetszik) + nem ismerem a sztorit (mondjuk a Sandman-t sem ismertem, de a Death kötet alapján tudtam kb mire számítsak), szóval szvsz nálam is csak a sima fog landolni. Egyébként engem azzal párszor, hogy plusz oldat adnak a limitáltban betudtak húzni, de amióta a nekem fontos Conan 2 limitáltról lemaradtam (pontosabban amikor sorra került volna utolsó daraboknak nagyon felnyomták az árát), amiben extra sztori is lett volna, megtanultam elengedni őket, már csak azokat veszem így amiket elve úgy kezdtem el.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1268) erahurka válasza NyMRooD (#1267) üzenetére


erahurka
félisten

Már 17? Pff.

(#1269) NyMRooD válasza erahurka (#1268) üzenetére


NyMRooD
őstag

Yep, tegnap vagy tegnapelőtt még 16 volt, szóval tempósan fogy.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1270) erahurka válasza NyMRooD (#1269) üzenetére


erahurka
félisten

Mindegy, jó lesz a sima is. Legalább kevésbé féltem majd.

(#1271) Zaied válasza erahurka (#1266) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szokásos szövet szerű dolog.

Szerintem jó összehasonlítás a Sandman-el, hasonló kategória.

5 évet dolgoztam ilyen olyan nyomdákba, kb tisztában vagyok az anyagköltségekkel, ebben a helyzetben teljesen megértem az árazásukat. A kockázat nagy részét a Fumax vállalja, gondolom van valami más költségük is a nyomdain kívül, lehet valami licenc díjat is kell a kiadás miatt fizetniük. Szóval én nem tudok rájuk haragudni e miatt, mindenki pénzből él.
A limitált meg csak e miatt a szó miatt is többet ér XD Inkább fizetek ezért mint valami nyomdai hulladékért :D

Ha meg nem veszed meg később Pistike arany áron árulja használtan. Sima V mint vérbosszú 20-25ezerért és társai. Így meg esély sincs elolvasni olcsón...

Igazából lerakom az asztalra, elkezdem olvasni és ha végeztem az egésszel csak akkor rakom vissza a polcra. Eddig nem sérült egyik se.

[ Szerkesztve ]

(#1272) erahurka válasza Zaied (#1271) üzenetére


erahurka
félisten

Nem görnyedős így olvasni? Én próbálom ágyban vagy fotelban mint valami könyvet, de a karom megadja magát :D

From Hellen elég laza a szövet, az is zavart. Meg voltak hasonló kötésű könyveim, amiket teljesen kidörzsöltem a kezemmel mire végeztem.

(#1273) Zaied válasza erahurka (#1272) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Magas az asztalom :D

(#1274) NyMRooD válasza erahurka (#1272) üzenetére


NyMRooD
őstag

Mondjuk a From Hell az nem Fumax volt hanem vadvirágok könyvműhely, tőlük a Hellboy-okat vettem limitáltban, azok elég minőségiek, egyet leejtettem 1.5m magasról, semmi baja nem lett szerencsére, mondjuk nekem egy pillanatra kihagyott a szívverésem :D.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1275) erahurka


erahurka
félisten

Basszus most rakott ki a Fu-Max egy képet a Transmetropolitan gyüjtői kiadásáról:
Ha tudom hogy ennyire király lesz, tuti ezt rendelem. Miért nem lehet ilyen infókat kitenni az előrendelés elején már? :(((

(#1276) Zaied válasza erahurka (#1275) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Amúgy erről tényleg közölhetnének előre valamit...
Hasonló a Dredd bíró limitálthoz.

[ Szerkesztve ]

(#1277) Imilenni válasza erahurka (#1275) üzenetére


Imilenni
addikt

Hu, ez elég jól néz ki, még jó hogy vártam vele :C

Press "F" to pay respects.

(#1278) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Fumaxnál a Sandman 4 kötetes lesz?

(#1279) Wolverine válasza Zaied (#1278) üzenetére


Wolverine
félisten

Erre valószínűleg ők precízebben tudnak válaszolni, és a FB-oldalukon szoktak is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1280) erahurka válasza Wolverine (#1279) üzenetére


erahurka
félisten

Amikor épp nem arról fröcsögnek, hogy ne kérdezzünk semmit tőlük mert zavarja őket a munkában...

(#1281) NyMRooD válasza erahurka (#1280) üzenetére


NyMRooD
őstag

Fb oldalukon azért nem szokásuk elküldeni, a sok telefonra és email-re értették, de tényleg szoktak pokrócok lenni, tanulnak a partnerüktől, attól híres képregénybolttól (nem jut eszembe a nevük)

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1282) Zaied válasza NyMRooD (#1281) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Való igaz nem mertem őket zavarni, múltkor szerintem megharagudtam hogy meg mertem kérdezni hogy lesz e újranyomás a V mint vérbosszúból :DDD

Gondolom a Trillian-ra gondolsz, ott is lehet azért venni jó dolgokat, megéri néha.

[ Szerkesztve ]

(#1283) erahurka válasza Zaied (#1282) üzenetére


erahurka
félisten

Azt hiszem ennek a Trilliannak volt egy olyan álláshirdetése Facebookon ami sokaknál kiverte a biztosítékot.

(#1284) NyMRooD válasza Zaied (#1282) üzenetére


NyMRooD
őstag

Igen a Trillian, erahurka által említett álláshirdetés alatt elég szépen bemutatkozott a tulaj, igaz provokálták is, de többen mondták, hogy amúgy is ilyen.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1285) Zaied válasza NyMRooD (#1284) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Facebookon keresztül szoktam tőlük vásárolni, eddig gördülékenyen ment mindig minden.
Bár azt nem értettem miért kellenek napok egy számla megírásához, amihez én nem is ragaszkodtam....

(#1291) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudja valaki, hogy a Legendás Batman sorozatban mikor jön az Első Év?

(#1292) ripla válasza erahurka (#1291) üzenetére


ripla
őstag

A Szukits-nál tudod követni hogy mikortól kapható, ha esetleg lemaradtál volna az újságos megjelenésről.
[link]

(#1293) erahurka válasza ripla (#1292) üzenetére


erahurka
félisten

Bementem néhány hete újságoshoz megvenni a Gázlángfénybent, és az eladó összekeverte őket, és az Első Évet mutatta először arra gondolok-e, mondtam hogy nem, de azt is adja :DDD Szerencsém volt.

(#1294) Dilikutya válasza ripla (#1292) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annyira nem követhető, az 57. kötetet ma személyesen is láttam az Inmedio-ban, a Szukitsnál meg bizonytalankodnak.

A Hatchette Marvel sorozata jobban nyomon követhető. A héten jön is egy Fenegyerek, a Daredevil #158-161, 163-167 lesz benne Roger McKenzie és Frank Miller közreműködésével.

Egy kis Kingpin update is:

Marvel Legendák 13: Fantasztikus Négyes (Fantastic Four #265, 275, 277, 299, 300, 356-360)
Marvel+ Különszám #2021/2 - Hulk (The Incredible Hulk #419-425)
Pókember kötetek 1. (Peter Parker: Spider-Man #20, 37, 50; The Spectacular Spider-Man #27)
Prédikátor 8. (Preacher #34-37, Preacher Special: The Good Old Boys)
A hihetetlen Pókember 2021/2 (Superior Spider-Man Team-Up #5-7)
Y, az utolsó férfi #9 (Y: The Last Man #31-36)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1295) erahurka válasza Dilikutya (#1294) üzenetére


erahurka
félisten

Én leálltam azzal a hulladék Legendás Batmannel... El is fogom adni a legtöbbet, mennyiért lehet vajon elpasszolni?

(#1296) Dilikutya válasza erahurka (#1295) üzenetére


Dilikutya
félisten

Passz. Nem is tudom, vettem-e egyáltalán ebből a sorozatból. Még a korábbi DC kötetekből megvan a Nevető ember, meg nemrég beszereztem egy vadiúj állapotú Halál a családbant 3000-ért.
Aztán láttam, hogy a Nevető embert (amúgy az egy jó sztori) az Eaglemoss a legendás sorozatban is kiadta, egy kötetben a Gyilkos tréfával, kb. akkortájt, amikor a Kingpin is megjelentette. Ennek mi értelme így? Úgyhogy megvettem a Kingpin kiadást, szerintem nem jártam rosszul vele.
Úgy láttam, hogy az újszerűeket kb. annyiért adják, amennyibe újságosnál is kerültek, aztán minél régebbi, vagy jelentősebb sztori, úgy mehet is fel az ára. Már nem emlékszem, melyik webshopban, de egy utolsó példányos Halál a családbant 10000-ért árultak. Rendes ismert képregényes oldal volt, nem antikvár, de nem ugrik be melyik, hülyeséget meg nem akarok mondani. Annyiért tuti nem venném meg.
Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, gerinces kép ide vagy oda, csak azokat veszem, amik érdekelnek. Szerencsésebb is lett volna ezt a gerincképet ejteni, vagy egy kihajtható külső borítóval megoldani, az tökmindegy, hogy a keményfedelesen vagy a külső puhán van az kép, lényeg, hogy ne bassznk már ki azzal, aki minden 10. kötetet vesz meg, mert irtó hülyén néznek így ki egymás mellett. Mondjuk ez nem a hazai Eaglemoss hibája, a köteteket így licencelik, de szerintem ez külföldön is igény lenne. Nem is feltétlen a pénz miatt, de a fizikailag elfoglalt hely ott se mindegy. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1297) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Hali! Bekontárkodok egy ilyennel (véletlenül jött szembe velem, hátha valakit "érint")

Mark Millar and Rafa Albuquerque: The Mystery of Huck. Image Comics, 2016

"Szerintem."

(#1298) csemege86


csemege86
tag

Donald kacsa magazin utolsó évadát keresem:
2008/10, 11, 12, 13

Több képregényes fb csoportban fent vagyok + folyamatosan nézem az online piactereket, de ez az évad nagyon ritka. Ha tudtok valaki, akinek megvannak, írjatok.

Andris

(#1299) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az Eaglemoss kivonul Magyarországról, a jelenleg futó sorozatait le is rövidíti.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1300) erahurka válasza Dilikutya (#1299) üzenetére


erahurka
félisten

Végre eltakarodik az a kókler banda innen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.