Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Dilikutya válasza ripla (#1900) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs nagy bajom a postaládással, sőt az UPS-el se, ha tudom, hogy az hozza, mert akkor a munkahelyemre kérem egyből.
A köteteik jó részét amúgy tényleg be lehet szerezni máshonnan is, de pl. a Fantasztikus Négyes ezüstkor köteteket szerintem nem. Abból meg a most megjelent 2. rész már most sold out a kiadónál, februári előrendeléssel.
Eleve nem értem, miért csak a posta játszik nekik, abból is a biciklis kézbesítős, miért nem lehet MPL automatába kérni. Az UPS-t meg végképp nem értem, arról szó sem volt.
Kingpinnél vagyok még így, bár őket legalább lehet postán maradóra kérni, ott nem érhet elvileg meglepetés, bár automatának náluk is jobban örülnék, az inkább útba esik, mint a belvárosi posta, ahol még parkolni is alig lehet.
Volt körzetes postánk, de azt bezárták a rezsidémon miatt mindössze egyetlen télre, amit menet közben módosítottak véglegesre. Na ez sem tesz jót a színvonalnak, hogy a 70 ezres lakóhelyemen kevesebb mint fele maradt meg a postáknak, de a megmaradókon ettől még nincs több ablak nyitva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1902) Laska23 válasza Dilikutya (#1901) üzenetére


Laska23
csendes tag

Megkérdeztem és a Kingpin-nél van lehetőség MPL automatás kézbesítésre:

"És igen, a webshopos rendelést is tudod automatába kérni a csomagot. Csak abban az esetben azt kell megadni szállítási címnek, plusz a megjegyzésbe is be kell írni, hogy automatába kéred."

(#1903) ripla válasza Dilikutya (#1901) üzenetére


ripla
őstag

Fantasztikus négyes:
Első rész
Második rész
A kettő együtt

A Frike-ot annyiban nem értem, hogy miért csak 500 darabot nyomtak a 2 Ezüstkor kötetből.

[ Szerkesztve ]

(#1904) Dilikutya válasza ripla (#1903) üzenetére


Dilikutya
félisten

Baszakodok én a postával, jobban jövök ki előrendelve. Az 1. kötet ára különösen humoros, tipikus marketplace-es árazás.
Néha már elszégyellem magam, hogy némely kiadványt kinyitok, lapozok, elolvasok. A kingpines keményfedeles Alex Ross féle Fantasztikus Négyes is legalább dupla áron megy már most is, én meg összefogdostam, lapoztam az enyémet. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1905) reelc válasza Dilikutya (#1904) üzenetére


reelc
veterán

Nem védeni akarom őket, de az első úgy látom a Frikénél sincs már.
A fentebb felsoroltakon kívül még megnéztem a Kingpint is, és csak 1 helyen látom a korábban linkelteken kívül.
Fantasmania 9990Ft.
(A Fantasmanián az egyetlen vásárlásom a Képkockás X-Men széria még kapható tagjai voltak borítóáron, 2021-ben, amikor már máshol nem is voltak már).

Nem azt mondom, hogy ez jó irány, hanem ami ma 10000Ft-ért megy (és ezek még újak), meglehet nézni kéz alól mennyiért mennek amikor ezeken a helyeken se lesz már, és mondjuk valaki a pl. a 4-ik rész körül csatlakozna be.

Nagyon tetszett az Alex Rossos F4, na meg a Marvels (Csodák kora) képregény is!

[ Szerkesztve ]

(#1906) ripla válasza Dilikutya (#1904) üzenetére


ripla
őstag

Végignéztem 7 másik webshopot, az első részt újonnan egyik sem árulja már. Valahol érthető is, hiszen mint mondtam, 500 darab lett nyomva, se több, se kevesebb. Ennyit azért elkapkodnak pillanatok alatt.

(#1907) Dilikutya válasza ripla (#1906) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem megvannak, csak azért ezeket hoztam fel, mert pelda arra, hogy más forrásból ezeket nem nagyon lehet beszerezni a kiadón kívül.
Az alap problémám az, hogy a UPS hozta ki címre, aki se a postaládába, se a postára nem tudja lerakni, és szó se volt futárcégről.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1908) reelc válasza Dilikutya (#1907) üzenetére


reelc
veterán

Ha lehetne mindent automatába kérnék, de pl. a Kingpinnél nincs ilyen opció.
Itt a csomagokra gondolok, nem előfizetésre.

Vajon élő előfizetést át lehet irányítani a következő számtól postán maradóra?
Inkább az, mint a horror a postaládába gyömöszöléssel.

(#1909) MageRG


MageRG
addikt

Sziasztok!
Ajándéknak keresnék egy minőségi hard-fantasy képregény kötetet, lehetőleg magyarul, ami itthon is megvehető.
Olyasmi kellene, mint Vincente Segrelles: A zsoldos c. műve.

Tudnátok ajánlani valamit?
Esetleg Conan meg Witcher képregények jutottak eszembe...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1910) ripla válasza MageRG (#1909) üzenetére


ripla
őstag

Ha magyar kell akkor ez.


Belül ilyen:

Innen rendelhető

Ha angolul is jó, akkor meg ezt.
Belül ilyen:
Ehhez rendeléshez az Amazont ajánlanám, az Enbook-on nem találtam, a Libristo-nál meg elfogyott. Utóbbi kettőnek van magyar elérhetősége, csak azért.

[ Szerkesztve ]

(#1911) ripla válasza MageRG (#1909) üzenetére


ripla
őstag

(#1912) WhiteWalker válasza ripla (#1910) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én nem ismerem ezt a képregényt , de a kép alapján , a rajz és grafika ezerszer jobban néz ki , mint ezek az ujkoriak. pl: Hihetetlen Pókember

[ Szerkesztve ]

(#1914) reelc válasza ripla (#1913) üzenetére


reelc
veterán

Igaz még nem olvastam, de veszem egy ideje a Monstresst. Majd egyhetes szabadságon nekiülök.
Nincsenek mangáim, de ez a keleties rajzstílusa bejött.
Tudom nem ez számít, de jelölve voltak már jópár díjra és vittek is el belőle.
A Molyon is elég magasra vannak értékelve a kötetek.

De azt ajánlottad, legyen itt más is, én ezt ajánlanám: Alan Moore: Halo Jones balladája
Betekintő képek (pdf), adatok az adatlapján vannak, érdemes a Fumaxnál nézni.
Ez így teljes. Olvastam, hogy elvileg lett volna folytatás, csak Alan Moore összerúgta a port a kiadóval.

(#1915) reelc válasza WhiteWalker (#1912) üzenetére


reelc
veterán

"pl: Hihetetlen Pókember"

Erre mondják, hogy ízlések és pofonok.
De.

Elvileg a Pókember címek zászlóshajója, meg minden.
Néha én sem értem a rajzoló választást. Vannak tehetségesebbek.
Aztán eszembe jut, hogy lehet bizonyos rajzolók gyorsabbak azoknál, akiknek a rajzait jobb lenne nézegetni.

De az Amazingnél sűrűn előfordult és tartósan, hogy havi 2-3-4 is kijött belőle.
Ez nem azt jelenti, hogy mind a hármat ugyanaz rajzolta, hanem mondjuk minden hónapban 1 fő egyet, az író ugyanaz. De gondolom volt olyan időszak is, hogy mind a 2 füzetet ugyanaz rajzolta.

Arra célzok, hogy a tömegtermelésnek is köze lehet a dologhoz. Mert lehet az 1 Póki mellé még mást is rajzol, szintén határidőre.

Épp azért szomorú, hogy az Amazing fontos kiadvány, és olyanok a rajzok, amilyenek.

Amazing v4 összesen 32 füzet lenne, de pl. 1.1 és 1.2 stb. külön sztorikkal összesen 38 füzet 2015 december - 2017 november között!
Ezt fejezte éppen a Kingpin, most elmennek 801-ig, majd jön a v5 ami szintén sok füzet.

[ Szerkesztve ]

(#1916) ripla válasza reelc (#1914) üzenetére


ripla
őstag

(#1917) reelc válasza ripla (#1916) üzenetére


reelc
veterán

Köszi, ránéztem.
Biztos érdekes, de jelenleg maradok a Monstressnél.

Infinity kiadó új hírek.

[ Szerkesztve ]

(#1918) MageRG válasza ripla (#1911) üzenetére


MageRG
addikt

Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat!
Esetleg kifejezetten a sword & sorcery zsánerből valami?
Nem vagyok annyira otthon a képregényekben.
Még a Berserk manga jutott eszembe, de aki azt elolvassa, lejön az életről...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1919) reelc válasza MageRG (#1918) üzenetére


reelc
veterán

(#1920) MageRG válasza reelc (#1919) üzenetére


MageRG
addikt

Cromra, igazad van!

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#1921) ripla válasza MageRG (#1920) üzenetére


ripla
őstag

Én ezt vettem meg 2 hete. Zsír új kiadvány, a megjelenés napján lett rendelve. Klasszikus stílusú rajzolás, Rob de la Torre nevű művésztől. Nagyon bejön, hogy egy az egyben mintha maga Buscema rajzolta volna. A kompozíció, a beállítások, a mozdulatok, minden passzol.

[ Szerkesztve ]

(#1922) ripla


ripla
őstag

Még egy, hátha érdekel.
A Bubi Bolt márciusi egyik kiadványa ez lesz. Alapból ajándék füzet előrendelőknek, szóval csak 24 oldal. Viszont nagyon limitált példányszámokat nyomnak belőle, hamar elfogy.

Szintén szuperhősös, csak fantasy stílusban.

(#1923) Dilikutya válasza MageRG (#1918) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kingpin Marvel Albumok Extra 1: [link]
Kingpin Marvel Albumok Extra 2: [link]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1924) reelc válasza Dilikutya (#1923) üzenetére


reelc
veterán

Nagyon belenyúltunk a Conanos megjelenésekbe, friss hír, hogy jön a Fumaxtól májusban a 6-ik kötetük.

(#1925) Dilikutya válasza reelc (#1924) üzenetére


Dilikutya
félisten

Érdekes, hogy nekik a vaskos, drágább kötet bejött. A Kingpin írta nemrég, hogy nekik nem volt nagy siker, nem is lesz folytatása egy darabig biztosan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1926) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Megjelenik az Alien - Nyolcadik utas a Halál képregényben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1927) Golden9 válasza Dilikutya (#1926) üzenetére


Golden9
addikt

Hulkalien.

[ Szeretkezve ]

(#1928) reelc válasza Dilikutya (#1926) üzenetére


reelc
veterán

Itt fent van mindkét verzió adatlapja, mintaoldalakkal, előrendelési elérhetőséggel.

(#1929) Dilikutya válasza reelc (#1928) üzenetére


Dilikutya
félisten

A limitált fekete-fehér?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1930) reelc válasza Dilikutya (#1929) üzenetére


reelc
veterán

Igen, és sokkal nagyobb méretű.

(#1931) reelc válasza Dilikutya (#1925) üzenetére


reelc
veterán

Gondolom több oka lehet.
Pl. az író vagy a rajzoló.
Vagy van akinek az album formátum nem jön be.
Stb.

Most nézem, a Kingpin 4 éve ad ki albumokat, és csak a limitált Alex Rossos fogyott el, de az hamar.

(#1932) WhiteWalker válasza ripla (#1913) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi az ajánlást , a Tokyo Ghost tetszetős , nem olvastam még , de hallottam róla.
Megnézem ezeket :R

(#1933) Dilikutya válasza reelc (#1931) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Alex Ross F4 kicsit kilóg, eleve kemény fedeles, album olyan csak ez az egy volt

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1934) reelc válasza Dilikutya (#1933) üzenetére


reelc
veterán

Ráadásul limitált is volt (kis példányszám) és kb. világpremier.

(#1935) ripla


ripla
őstag

Csak engem akaszt ki, hogy képregény dömping van kis hazánkban, de a képregény TÁROLÁS néven úgy kell összevadászni mindenféle titkos helyekről, eldugott webshopokból, szóbeszédek alapján a kartont, fóliát, hordozótáskát?
Pedig egy magára valamit is adó képregény-fogyasztónál ennek ugyanúgy fogyóeszköznek kellene lennie, mint pl. a felcímkézett dividernak (ami szintén olyan mint a fehér holló).

A legutóbb már külföldről rendeltem 12 darab vászonból készített, direkt képregény tárolásra kialakított, merevített oldalfalas táskákat, mert kis hazánkban egészen egyszerűen senki nem árul ilyet. A fólia is olyan, hogy talán 2 helyet tudok ahol vásárolható, de a hozzá való kartonok már luxus kategória, ahonnan szoktam venni, ott már hónapok óta kifogyott és még mindig nem pótolták.

[ Szerkesztve ]

(#1936) cactuar


cactuar
aktív tag

"Figyelem, nagyon fontos poszt következik!

Mint már tudjátok, idén befejezzük a Star Wars kiadást, ami mostanáig lefedte a kiadói kapacitásunk jelentős százalékát. Ez azt jelenti, hogy lehetőségünk nyílt a jövőben teljesen új területeket, brandeket felfedezni, és az egyik ilyen elképzelésünk egy saját DC Univerzum megteremtése lenne.

Mit jelent ez?
Bár DC Comics kötetek már évtizedek óta és a mai napig jelennek meg magyar nyelven, úgy gondoljuk, hogy ez az univerzum még mindig rengeteg kiaknázatlan kincset rejt magában. Számos ikonikus történet nem látott még idehaza napvilágot, némelyeket pedig már csak antikvár állapotban, nehezen lehet beszerezni.

Mi alapvetően három főbb csapásirányt tűznénk ki célul:
- Adnánk ki kerek egész, önállóan is élvezhető címeket,
- Szemezgetnénk hosszabb terjedelmű, hiánypótló sorozatokból,
- Továbbá elhoznánk régi klasszikusokat is, köztük akár olyan címekkel, amik korábban ugyan jelentek meg magyarul, de ma már ritkaságnak számítanak.

A mi kiadásunk értékét növelné, hogy minden képregényt nagyalakú, keménykötésű, a jelentőségükhöz méltó kivitelben szeretnénk prezentálni számotokra. Teljes történeteket, kihagyás nélkül.

Mitől függ „a Szukits DC Univerzuma?”
Tőletek, az olvasóktól. Ugyanis még nem szerződtünk le semmire, ez a poszt csupán igényfelmérés. Ellenben már összeállítottunk egy kezdeti elképzelést 13 DC Comics kiadású kötetből, ami lefedi a fentebb írtakat. Ezúttal is nagyon hangsúlyosan arra kérünk titeket, hogy jegyezzétek elő azokat a kiadványokat, amiket szívesen olvasnátok magyarul, magas minőségű gyűjteménykötetben! Ha elegendő számú előjegyzés gyűlik össze a weboldalon, csak akkor tudunk belevágni a felvázolt projektbe.

Megköszönjük, ha más rajongótársakhoz is eljuttatod a hírt.

DC Univerzum - igényfelmérés

És hogy mi a helyzet a The Boys - A Fiúk és az Invincible - Legyőzhetetlen felmérésünkkel? Nos, annyit mondhatunk, hogy ez a vonal sincs elfelejtve!"

(#1937) ripla válasza cactuar (#1936) üzenetére


ripla
őstag

Supergirl? Swamp Thing? Green Lantern? JUSTICE LEAGUE DARK!? :Y
Utóbbi kötet teljes, komplett kiadása jelenleg kicsit több mint 50.000 forintért megy ott, ahonnan én szoktam vásárolni angol nyelvű köteteket! Amúgy 1648 oldal a teljes sor.
Jézusom ez a hír... hova rakjam majd őket? Hova rakjam? Nincs már polcom se több. :D

[ Szerkesztve ]

(#1938) cactuar válasza ripla (#1937) üzenetére


cactuar
aktív tag

Nekem amúgy nem tetszik a Szukitsnak ez az előjegyzős rendszere. Bejelentettek most egy csomó mindent, + korábban a Boyst és az Invinciblet is, de fele lehet nem is valósul meg, mert nem kap elég előjegyzést.
Vannak évekkel ezelőtti előjegyzéseim, amikre még mindig várok, hogy elkészüljön.

(#1939) Dilikutya válasza ripla (#1935) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem semmim sincs, igazán nem.is tudom, mire jó a karton, hogy jó tárolni. Mondjuk nem sok füzetes kiadványom van, többnyire köteteket veszek, azokból több is jelenik meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1940) reelc válasza ripla (#1937) üzenetére


reelc
veterán

Érdekes, hogy ebből egy csomó olyan, ami lehetne Fumaxos is.
Nem csak a kemény fedeles formátum miatt gondolom.

Konkrétan a Black Labeles és DC Vertigo kiadványokra gondolok.
A Fumax adott már ki több Black Labelest, a Kingpin talán egyet?

Ennyire megnyílt volna a DC a kb. egy évig tartó nem szerződnek korszak után?

(#1941) WhiteWalker válasza Dilikutya (#1939) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én vettem több iratrendező mappát+ "bugyit" hozzá , azokban vannak a képregények.

(#1942) ripla válasza cactuar (#1938) üzenetére


ripla
őstag

Maga a rendszer nekem sem szimpatikus, de így esély legalább van. Amúgy a Gabo kiadó fog idén hozni szintén csak DC köteteket, most március végén az Omega Men kötettel nyitnak.

#1939Dilikutya
#1941WhiteWalker
Milyen gyűjtők vagytok ti!? :D
A karton is, és a fólia is olyan anyagokból van gyártva, amikre az van írva hogy teljesen vegyszermentesek, így idővel ezekből nem szivároghat át semmi a füzetekbe, pl. elszíneződést okozva.
Ezért sem nyerő, ha valaki beleteszi egy sima mezei fóliába, iratrendezőbe pl., mert az nem lesz jó, az adalékanyagoktól kezdve a belekevert ragasztóig idővel minden nyomot hagyhat a füzeten. Ezeket meg direkt erre a célra gyártják, állítólag még az UV fény behatását is minimalizálja.
A karton és a fólia is különböző méretekben kapható, attól függően hogy füzet, album vagy épp manga a kiadvány.
A fólia megvédi pl. a folyadékoktól meg a portól, a karton meg mereven tartja, hogy ne hajoljon el amikor állítva be van téve a gyűjtőtáskába. Létezik visszazárható is.
Nekem mind a 700+ füzet, TPB, manga be van fóliázva, kartonnal. Csak a keménytáblások vannak polcon. :D

#1940reelc
Fumaxék azóta nem hoznak semmit a DC-től, amióta, ahogy írod is, ennyire macerás leszerződni velük bármire. Nem tudom hogy ez változott-e meg, vagy a Szukits az aki még nem tudja hogy mi vár rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#1943) ripla


ripla
őstag

Az UV-ben nem voltam biztos, azt csak olvastam valahol, de ez viszont ott van, "Acid free, no PVC".
Ha sokáig meg akarod őrizni, akkor csak ez a jó hozzá. :)

(#1944) cactuar válasza ripla (#1942) üzenetére


cactuar
aktív tag

A Fumaxnál is újraindult a DC kiadás, most jött ki a Dark Nights: Metal.

(#1945) ripla válasza cactuar (#1944) üzenetére


ripla
őstag

Tényleg, de jó!

(#1946) reelc válasza ripla (#1945) üzenetére


reelc
veterán

Illetve a DC Vertigos Lucifer is várható tőlük a DC vonalon maradva.

[ Szerkesztve ]

(#1947) ripla válasza reelc (#1946) üzenetére


ripla
őstag

Igen, azt most láttam. :)

Eközben Kingpinék már megint megkavarják a kiadási sorrendet, ha eddig káosz volt ami náluk megy a sorrend terén, akkor ez már konkrétan egy tornádó ami épp feldúlja a partszakaszt.
Nem is igazán az új sorral van bajom, hanem azzal hogy a Peter Parker Pókember sorba IS bele lesz vegyítve, így a benne futó klasszikus sornak kb. soha nem fogunk a végére érni....

"Magyarul még nem túl sok Spectacular Spider-Man képregény jelent meg, mi pedig segíteni szeretnénk ezen a tarthatatlan állapoton: idén kettőt is elindítunk belőle!
A Spectacular Spider-Man 1976. decemberi dátummal jelent meg először, harmadik Pókember-címként (az Amazing Spider-Man és a Marvel Team-Up után), és a 263. számmal ért véget 1998. végén, amikor az akkori 4 Pókember-sorozatból (Amazing, Spectacular, Web of és sima Spider-Man) kettőt megszüntettek, illetve lecseréltek olyan új Pókember-címekre, mint a Webspinners és a Tangled Web (ez volt a régi Csodálatos Pókember 120-127. számának korszaka). De aztán 2017. második felében a Spectacular Spider-Man visszatért, méghozzá nem is akármilyen íróval, mert Chip Zdarsky (Pókember: életút - Hihetetlen Pókember 2021/3 különszám) írásával kezdtek bele; újra egy 1-es számmal indítva (amit később visszaszámoztak persze).
Az eredeti sorozatot a Peter Parker Pókemberben kezdjük kiadni, az új sorozatot pedig a Hihetetlen Pókember különszámaiban olvashatjátok majd el, lévén, hogy szorosan köze lesz a fő eseményekhez, sőt: az egyik legfontosabb épp ott zajlik le. Ezzel már a HP 2024/3-as különszámában szembesülhettek, júniusban."


Kicsit azt érzem velük kapcsolatban, hogy olyanok mint egy bőrönd, amelyik már gömbölyűre feszül a benne lévő ruháktól, a varrásai szakadnak, az oldala elkezdett repedni, és akkor előhúznak a szekrényből még egy adag ruhát....

[ Szerkesztve ]

(#1948) NyMRooD válasza ripla (#1947) üzenetére


NyMRooD
őstag

Lassan indíthatnak egy sorozatot ami az olvasási sorrendet magyarázza, egyre rosszabb a kingpin. Baromi idegesítő, hogy 27 sorozatból kell összeszedni ami érdekel, erre meg jönnek a hülye dupla borítók meg minden más baromság, aztán ha valami nem megy akkor jön a kasza meg a sírás, hogy milyen rohadékok az olvasok (ezt nem csak ők csinálják) :W

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1949) reelc válasza ripla (#1947) üzenetére


reelc
veterán

Nekem tetszik, mert ugyanabból a korszakból kapok olyan sztorikat, amiket nem ismerek. Ugyanaz a klasszikus korszak (a PPP esetében).
Megvan a Semic sor, legalább ritkábban futok bele olyanba, ami már megvan, amit ismerek.

Veszem a PPP-t, régen volt a Semic, nincs problémám az ilyen duplikátummal, hogy ennyi idő urán megvehetem jobb minőségben. + most újdonság is kerül bele.
Vagyis nekem tetszett eddig is, és ez az újítás is.

Leírták miért nem tudják külön újságként bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#1950) WhiteWalker válasza ripla (#1942) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szerintem ez a fólia dolog túl van fújva és tolva egy kicsit.
Kb mint hogy "ne hagyd egész éjjel a telefont a töltőn mert baja lesz az akksinak".

Most itt van nekem a több mint 30 éves a Csodálatos Pókember sorozat összes része szép állapotban , ha eddig kibírtak fólia nélkül ennyi időt , akkor ezután is kibírja ebben a "bugyiban".

A karton az egyértelmű hogy hasznos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.