Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Wolverine


Wolverine
félisten

A Humble Bundle egy Doctor Who-képregénycsomagot kínál két hétig.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#252) .LnB válasza Bad Pritt (#249) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már napok óta akartam neked írni.
Elolvastam az összes Zöld Lámpás V4 füzetet amik fellelhetőek magyarul. Ez 28 + 6 füzet. Baromi jó volt, epikus magasságokba emelkedett ez a sztori!
Csak most gáz van mert nincs meg tovább magyarul :) Van, sőt megjelent magyarul a folytatás, de az pár részen keresztül egy felújított eredettörténet. Zöld Lámpás: A kezdet titka Most lezárult a sztori egy része, de már tudni, hogy itt valami elképesztően durva dolog fog következni. 67 füzetes ez az egész történet. Szóval rengeteget kell angolul olvasnom. Talán decemberre végzek :)
Ezért most csúszik az általad ajánlott Superman sztori is, pedig nem felejtettem el, tervben van!
Te olvastál valami jót?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#253) Bad Pritt válasza .LnB (#252) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lantern kell majd nekem is, most New 52 Superman, utána Stormwatch (egy sztori a Supermanből ide ágazik, kíváncsi leszek rá), utána Aquaman meg Lantern. Ha már Aquaman: lesz neki meséje.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#254) .LnB válasza Bad Pritt (#253) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre, hogy itt vagy :)

Olvastam én is az Aquaman mesét.
Tegnap néztem meg a JL: War c. mesét. Azt hagyjuk is milyen "fura" volt , hogy mesét nézek. De nem volt rossz. Mondjuk a képregényben máshogy volt. Abban benne van Aquaman, és nincs még Shazam. Nem volt rossz :)
Superman-t én is szeretnék, de nagyon sok a GL. Még a V4-ből is rengeteg van, és ma is csak kettőt tudtam elolvasni (melóba :DDD )

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#255) Bad Pritt válasza .LnB (#254) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Senki nem mondta, hogy könnyű a képregényes biznic. ;]

A War egy jó első mese a New 52-nak, de azért ennél több kell majd később, sztoriban nem volt erős. A Green Lanternnek is van saját meséje (Emerald Knights), ha ennyire tetszik, lehet érdemes lenne bepróbálnod. :)
Superman annyira nem jó, vagy lehet az All-Star túlságosan fölhelyezte a lécet, egyszerűen nem olyan érdekes. Stormwatch-ot lefújták, úgyhogy azt legalább elejétől a végéig el tudom olvasni gond nélkül. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#256) .LnB válasza Bad Pritt (#255) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Emerald Knights-et is megnéztem hétvégén (ezt a kettő), a First Flight-ot elkezdtem.
Konkrétan a JL: War így van benne a 52 JL első pár számában. Csak az más amit leírtam. Mondjuk a JL: War-ban elég nevettséges figurát csináltak Hal Jordan-ből. Elég nevetséges lett.
Stormwatch-ot nem is tudom mi, sose hallottam, én inkább a mainstreamebbeket ismerem csak még.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#257) Bad Pritt válasza .LnB (#256) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen az nekem is furcsa volt, mintha Flash-féle vicces vonalat akarták volna erőltetni vele, pedig totál nem az a karakter.
Tényleg: a Brian Breynolds féle Lantern filmet láttad? Az nagyon tuti. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#258) .LnB válasza Bad Pritt (#257) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

3x-4x láttam csak :)
2 szer mikor nem tudtam mi az a zöldlámpás, és egyszer (vagy lehet kétszer) miután tudtam. Így jobban figyeltem a részletekre.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259) Bad Pritt válasza .LnB (#258) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az jó sok. Én kétszer. Egyszer nem tetszett, egyszer meg talán még kevésbé. Bár sosem akartam úgí értelmezni, mint a Lantern univerzum adaptációját, mivel sosem ismertem eléggé. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#260) Cranium


Cranium
tag

Én tegnap néztem meg a Green LanternThe Animated Series-t, Bruce Timm felügyelete mellett, és azt kell mondjam, hogy nagyon jó kis sorozat lett. Bár a grafika elsőre zavaros, az űr, bolygók ábrázolása, és a harcok is jól sikerültek. Sajnos 1 évad után kaszálták :( Ugyanez a Young Justice-al... úgy látszik a DC nem szereti ha minőségi rajzfilmet gyártanak nekik.

(#261) spammer válasza .LnB (#254) üzenetére


spammer
veterán

Annyira mese, mint a Nolan filmek vagy bármelyik másik szuperhősös film. Nem attól lesz mese valami, hogy animációs, és nem attól lesz valami "nem mese", "komoly" vagy "felnőtteknek szóló", hogy élőszereplős.

Ne keverjük már ezeket a fogalmakat. :)

szerk: Warnál nem sok szarabb DC animációs van. :P

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#262) Bad Pritt válasza spammer (#261) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De még így is jobb, mint a Marvelek többsége szvsz. :P

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#263) .LnB válasza Bad Pritt (#259) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én sem azért néztem meg mert jó, csak mert nincs más Zöld Lámpás film.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#264) spammer válasza .LnB (#263) üzenetére


spammer
veterán

TDK Returns, Batman: Year One, JL: Flashpoint Paradox, Batman: Under the Red Hood

Ezeket csekkold, ha még nem láttad őket. A legjobb (és legkomolyabb) DC animációs filmek.

Marvelnek valóban nagyon gyenge az animációs felhozatala, nyomába sem ér a DC-nek. Bár ha már az élőszereplősökből is ilyeneket tudnak összehozni, amilyeneket, akkor nem csodálom. ;] Nálam kivétel a Doctor Strange, az a témája miatt tetszett, és egész jó kis animációs volt, bár a vége picit gyenge lett.

szerk: mondjuk jó, hogy képregény topik és nem szuperhős filmek topikja, itt sem sokkal "ontopikabb" a téma (bár engem nem zavar, meg amúgy sem pörög a téma) :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#265) .LnB válasza spammer (#264) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nagyon szeretem a TDK trilógia filmeket. De mint képregényhőst én nem tudom túl komolyan venni a Batman-t. Kicsit erőltetettnek tűnik nekem a szerepe például a JL-ben is. Ráeröltetik a "főnök" szerepét, hogy legyen vele valami.
Shazam érdekel még nagyon, ha lesz időm nekiállok olvasni azt is, az érdekes hősnek tűnik.

Beszéltünk itt korábban a a GL filmről, és látva a Marvel filmek sikerét én nem értem miért nem filmesítik meg a GL: Sinestro Hadtest sztorit (és a folytatását). Igaz egy filmbe bűn lenne beleeröltetni, de elég epikus a GL: V4 sztorija, és még el sem jutottam a Blackest Night-ig. Ahova majd ez az egész vezet. Lehet azért tetszik annyira mert nem olvastam még sok mindent, de belegondoltam milyen jó film lenne belőle.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#266) Hintalow válasza .LnB (#265) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért csak így bedobni egy Sinestro Corps-ot elég merész húzás lenne, amikor a népek nagy része semmit nem tud az előzményekről.
Ez kb olyan lenne, mintha a marvel "már úgyis volt egy avengers movie" felkiáltással leforgatna egy civil war-t, esetleg egy secret war-t inyencebbeknek.
Nem fognak belefogni egy ekkora előképzettséget igénylő projectbe, mert félnek, hogy nem értik a népek.
Dc animációs filmekből szerintem még a New Frontier kiemelkedő, jól hozza az arany/ezüst korszak hangulatát.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#267) .LnB válasza Hintalow (#266) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is így értettem, és írtam is, hogy nem egy film kellene. De végül is, Sinestro már be lett mutatva részben.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#268) spammer válasza Hintalow (#266) üzenetére


spammer
veterán

Ja, a New Frontier is jó volt, jól állt neki a régi korszak/stílus/hangulat. :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#269) Hintalow válasza .LnB (#267) üzenetére


Hintalow
senior tag

Igen az a helyzet, hogy dc-ék csak mostanában kezdenek hozzá a konzekvens felépítésének a filmes univerzumnak, a korábbi Green Lantern film csak lógott a levegőben (szerintem) hoszabb távú elképzelés nélkül.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#270) Bad Pritt válasza Hintalow (#269) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg a Superman Returns is csak volt, de minek.
Pedig akkor már kezdett körvonalazódni a Marvel világ, lehetett volna rá készülni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#271) dokee78


dokee78
félisten

Azazel szexelt Mystiqueel és az ő fiuk Nightcrawler?
Nekem ez jött le az olvasottakból.

Ezen a Marvel Wikián elég sok van pl. Magnetóból és Pókemberből is.

[ Szerkesztve ]

(#272) Bad Pritt válasza dokee78 (#271) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt már kérdezted egyszer és akkor is igen volt a válasz. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#273) dokee78 válasza Bad Pritt (#272) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor a fia-e,az volt a kérdés. :)
Ki tudja még kinek milyen rokona.

(#274) Bad Pritt válasza dokee78 (#273) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát eredetileg igen. A filmekben szerintem nem, legalábbis sok kizáró tényező van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#275) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap voltam Auchan-ba, láttam Pókember, és Batman képregényeket. Jó volt a kezembe fogni :) Jó lenne mindet amit olvasok. Nem vettem meg mert nem érdekel egyik sztori sem, pedig első számok voltak. Tőlem messze van Auchan, nem tudnám mindig megvenni :) Batman 850ft, Pókember 750ft volt.

[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#276) Bad Pritt válasza .LnB (#275) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Melyikek? Érdekes, lehet majd benézek. Helyette vettél rózsaszín pezsgőfürdő korongokat, mi? ;]
Én a Sandmant fogdostam meg hétvégén, de csak a fele van magyarul, úgy meg nem fogom megvenni. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#277) .LnB válasza Bad Pritt (#276) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Voltak marha aranyos DC karakteres trikók gyerekeknek, azt akartam! Volt JL-es, Batman, Flash.
De sajnos a kisfiam kicsi, és nem volt a méretébe. Meg akartam venni így is, gondoltam majd belenő :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#278) Bad Pritt válasza .LnB (#277) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Előrelátás mindenképpen szükséges. Superman-es pólómat lehet xl méretben rendelem, ha újra elkezdenék edzeni. ;]
Gojira hogy tetszett? :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#279) .LnB válasza Bad Pritt (#278) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt még emésztem, holnap szerintem leírom a film topikba. Lehet jobban jartam volna ha elolvasok pár képregényt :) De azért annyira nem negatív a véleményem mint sokaknak.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#280) Wolverine válasza dokee78 (#271) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, a képregényekben ez a sztorija Kurt Wagnernek. Mondjuk a Battle of the Atom alapján Mystique hamarosan megint terhes lesz, ezúttal Logantől :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#281) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na már csak 12füzet van a GreenLantern V4-ből. Sajna lassan haladok, napi 1 (max 2füzet). Mindig ezzel indítom a napot melóba :) Nagyon alakul a történet, nem hiába mondják, hogy az egyik legmonumentálisabbak egyike. Aztán jöhet All-star superman, majd szerintem Shazam, vagy nem tudom... :)

Egy cseppet átfogta anno ez a Blackes Night sztori a DC univerzumot :P [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#282) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Leggazdagabb szuperhősök. Csóri Magneto. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#283) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na ez érdekes lehet: valami forma (vagy több forma) Batmannek öltözve protezsál a vb ellen Brazíliában.
Kép Kép Kép Kép

Bónusz: Batman hétköznapjai
(A Giffendél nagyon elhúz a Házak versenyén ;] )

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#284) .LnB válasza Bad Pritt (#283) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudtad, hogy Effleck megy reklámozni a filmet a VB alatt? :D

(az a gif nem tetszik most, -5pont!)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#285) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon király képek. The Secret Life of Heroes

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#286) bandiras2


bandiras2
senior tag

Na emberek, akkor csatlakozok én is. Jópár éve olvasok amerikai képregényeket, de elég ritkán, és rendszer nélkül. Többnyire. És szerencsére főleg angolul, bár találkoztam már olyan fordítással, ami színvonalasabb lett mint az eredeti szövegezés, gondolok itt a Transmetropolitan-re [link]
Aki nem ismerné a sztoryt, annak röviden:
TANSMETROPOLITAN
Spider Jerusalem híres újságíró... volt. Pénzhez jutván felköltözött a hegyekbe, minnél meszebb az emberektől, akiket annyira szeret gyűlölni, de pénze fogytán kiadója perrel fenyegeti, ha nem szállítja a két hátralevő könyvet amit megígért, úgyhogy ismét alászáll a városba, hogy gyűlöletét a rettegő politikusokra zúdítsa. Másfél fejű mutáns macskája, valamint segédje társaságában terrorizálja az egész várost újságcikkein keresztül, mígnem sikerül túl magasra csapnia, és elszabadul a pokol. Az eddig elhangzottak ellenére, ez egy nagyon kemény politikai mű, és súlyos társadalomkritika bújik meg a felszín alatt.
Warren Elliss zseniális antiutópiája a jövőről. sírvaröhögős, elborult, időnként borzalmas cselekmény, 100 füzet + extrák. Részben hozzáférhető magyarul, de a fordítás évek óta nem halad, aki el akarja olvasni, az kénytelen lesz angolul. Feltétlenül megéri.

Wildstorm univerzum [link]
Ezzel nem olyan régen ismerkedek, korábban leragadtam ott ahol a fordítás félbemaradt, és csak most néztem utána jobban annak hogy hol is állnak.
Az Authority vonal teljesen le van magyarítva, és bár van utalás a korábbi cselekményekre, párhuzamosan olvasva a már magyarul megjelent Planetary számokkal nagyjából érthető lesz. Sajnos a Planetary csak részben van meg magyarul, de feltétlen ajánlott.Nem lehet leírni az amin Mr Snow és díszes csapata keresztül megy, miközben megpróbálják kirakni hogy mi is történt valójában az elmúlt 100 évben. Most fejeztem be a sorozatot, és folytatni a korábbi wildstorm kiadványokkal fogom. Olvasottabb, idősebb közönségnek ajánlom, főleg mivel az író tálalásában tényleg terítékre kerül az elmúlt 100 év scifi történelmének színe java, a betmenektől H.G.Wells-ig.
Az Authorityt talán úgy lehetne jellemezni, mint az igazság liga egyfajta helyi mását, csak sokkal kevesebbet tökölnek és moralizálnak. Ha arról van szó, akkor a civilekkel teli Empire State Buildinget fogják hozzá vágni az idegen űrhajóhoz, mielőtt az a fegyvereit kiélesítve rommá lőné a várost. Áldozatok márpedig mindig vannak, és ha zuhanó csecsemők után futkosnának, akkor nem lenne idejük levakarni az égről az alien űrhajót helyette inkább az idegen admirális kitépett gerincével ütik széjjel a többi tisztet a hídon. Justice League on crack, and LSD. Feltétlen!

Bátran merem Ajánlani Warren Ellis bármely további munkáját, Mind részletesen kidolgozott, élő univerzum, a maga idióta, és őrült csavarjaival. Rövidebb művei: Ocean(magyarul is), Ministry of Space(magyarul is)stb.

Alan Moore: Top Ten v1 (ABC Comics, 1999–2001) 6 füzet,
Illetve a 2003-mas SMAX című spinoff- 5 füzet.
Ezek Magyarul is hozzáférhetőek.
A Neopolisi rendőrörs "mindennapi" kalandjai, az új lány a csapatban, a csendes veterán társa, és az a tömény hülyeség ami rájuk vár. Nem ajánlott nagyon fiataloknak, illetve gyenge gyomrúaknak.

A mainstream képregények közül kizárólag az Injustice-t követem, mert ez végre be merte vállalni mindezt amit eddig leműveltek.
Bárkinek ismerős bármi abból amit fentebb leírtam?

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#287) Wolverine válasza bandiras2 (#286) üzenetére


Wolverine
félisten

A Transmetropolitan és az Authority is tervben van nálam, de nem tudom, mikor fogok eljutni odáig, hogy elolvassam őket... jelenleg nyakig ülök az X-Menekben és a kapcsolódó sorozatokban, amik 1963 óta megjelentek.

szerk: Ellistől a Downt, a Meket, a Redet és a Reloadot olvastam korábban, mind angolul.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#288) Hintalow válasza bandiras2 (#286) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ismerősek hát, a top tent nagyon régen olvastam, a wildstorm univerzum (ha jól tudom időközben "összeolvadt" a dc-vel) pedig alap, jól megmutatja milyen lehet egy szuperhumánokkal benépesített föld/történelem a képregényes máz, fennköltség nélkül, a maga nyers valójában :K
A Planetary iszonyat jó X-akták & szuperhősök mix, az Authority pedig valóban jól bemutatja milyen lehet egy Justice League / Avengers szintű csapat ha reálisan, moralizálás nélkül zúznak. (és amúgy is, a karakterek ütnek mindent abban a csapatban :D )

Alapigazság, hogy az "egyéb" kiadók sztorijai sokkal brutálisabbak, merészebbek tudnak lenni, mert jóval kevesebb megkötésük van.

Magyarul nem fogod megtalálni, de amit még javaslok egyik kedvencemként, az a The Boys, szerintem sok vonatkozásban felülmúlja a fentieket.
Röviden spoiler nélkül: egy olyan világban játszódik, ahol a szuperhősök léteznek, (szinte az összes a "nagy kiadók" hőseinek/csapatainak kifordítása) ők az emberek kedvencei, iszonyat pénzek vannak a képregényekben, játékokban. Közben a felszín alatt az egész rendszer rohad, a hősöket csak a pénz érdekli, sokszor a nagy világmegmentéseik is kamuk, a legtöbbjük teli van devianciákkal, valamilyen függő stb.
Azért, hogy ne boruljon ki a bili, létezik a "The Boys" szupertitkos CIA alakulat, akik lényegében szupererős ügynökök, akik elrendezik a helyzetet, ha valahol kiderülne az igazság/végleg megkattanna egy hős/ vagy csak "nem tudná hol a helye"
Brutalitásban simán odaver az authoritynek, és rohadt jó és csavaros a sztorija (hosszúnak számít 72 szám)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#289) bandiras2 válasza Hintalow (#288) üzenetére


bandiras2
senior tag

A boys első 4 kötete magyarul már régóta hozzáférhető, még ment a széria mikor már fordították, sajnos ez is félbe maradt. Akkor rákerestem már a folytatásokra, de nem volt még kint mind, ezért hanyagoltam. Most jön lefelé, kösz az infot, így megint rácuppanhatok.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#290) Alcatraz13


Alcatraz13
tag

Röviden-tömören: Mivel fordíthatnék képregényeket? Tudom vannak ezek az ún. OCR progik, de valahogy egyik sem működik rendesen. Valami ötlet? :F

"SIGNATURE"

(#291) .LnB válasza Alcatraz13 (#290) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mikor nekiálltam én is keresgéltem, de nem találtam semmit. Ha valamit nem értek akkor GoogleTranslate. Más megoldást nem tudok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#292) Alcatraz13 válasza .LnB (#291) üzenetére


Alcatraz13
tag

Azt hiszem, egy kicsit elbeszéltünk egymás mellett :DDD Lefordítani le tudom őket; a problémám az, hogy mivel tudom átírni a szövegbuborékokat?

"SIGNATURE"

(#293) spammer válasza Alcatraz13 (#292) üzenetére


spammer
veterán

Photoshop. :)

szerk: mármint direktbe nem tudsz beleírni, hiszen képfájlok, nem layerezett nyersanyag. Marad a satírozás és beleírás.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#294) Alcatraz13 válasza spammer (#293) üzenetére


Alcatraz13
tag

Igen, eddig én is így csináltam, csak így kicsit lassan megy :O

"SIGNATURE"

(#295) .LnB válasza Alcatraz13 (#292) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:K Akkor igen, elég rendesen elbeszéltünk egymás mellett. De most újra elolvastam a kommentedet, simán félreérthető.
Ilyen fordítással kapcsolatos dolgokkal próbálj meg valakit felkeresni az alábbi oldalakon. Ők fordítanak rendszeresen. Biztosan tudnak segíteni fórumon.

newgencomics
halozsak.hu
blateco.com

Tiprre én is a PS-t mondanám mint ahogy spammer írta.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#296) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ahogy feljebb írták, más megoldás nincsen mint szépen "kézimunkázni" photoshoppal/gimppel.
Elég nagy meló, nem véletlen, hogy a honosító oldalakon is többen csinálják munkamegosztásban, általában fordító-->beíró-->korrektor a sorrend.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#297) bandiras2 válasza Hintalow (#288) üzenetére


bandiras2
senior tag

Akkor a The Boys letudva. Eszméletlen, olyan plot twistekkel, hogy az összes maradék hajam égnek állt tőle. A karakterek pedig nagyon szerethetők. Nagyon beteg cucc, a szupik nem is annyira rejtett mocskos kis titkairól, és a bevert képükről, ha nem tudják hol a helyük. Billy és a fiúk eljönnek és helyre teszik az össze felsőbbrendű pöcsfejet, és nem finomkodnak az eszközökkel.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#298) Cranium válasza bandiras2 (#297) üzenetére


Cranium
tag

Igen, Garth Ennis nagyon tud csavaros, beteg történeteket írni. Tőle még jó a Crossed az Avatar Press-től, viszont elég...beteg, Preacher, Punisher MAX is eszméletlen. Mondhatni ő a kedvenc íróm Geoff Johns mellett.

(#299) brownus


brownus
veterán

(#300) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok képregényesek!

A Batman és Superman összecsapásnak mi a kiváltó oka képregény szerint?

Live poor, die ritch.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.