Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) brownus


brownus
veterán

sry, ezt nem ide

[ Szerkesztve ]

(#302) Bad Pritt válasza gyáliSanyi (#300) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Láttad a Dark Knight Returns rajzfilmet?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#303) Wolverine válasza Bad Pritt (#302) üzenetére


Wolverine
félisten

A Dark Knight Returns képregényben olvasandó el :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#304) Hintalow


Hintalow
senior tag

Illetve megemlítendő, hogy alternatív történet, nem kánon.

(Amúgy volt már az idők során pár egymásnak feszülésük, de ez a legismertebb)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#305) Bad Pritt válasza Wolverine (#303) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az több idő, mint megnézni egy mesét. :D
Amúgy megjelent magyarul? Angolul végiglapoztam, gondoltam is rá, hogy megrendelem Ebayről, de több változata van, ahogy láttam.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#306) .LnB válasza gyáliSanyi (#300) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A képregény szerint a SPOILER: kormány.
De le merem fogadni, hogy a filmben Wonder Woman lesz az ok. A Batmobilomat rá! ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#307) Hintalow válasza Bad Pritt (#305) üzenetére


Hintalow
senior tag

Kemény négy részes minisorozat, nagyon a bötűvetés művészetének elején kell járjon valaki, ha tovább tart mint a kétrészes movie :D
Szerintem nem létezik magyarul, hacsak valamelyik honosítóoldalon nincs meg.
A több változat max reprint lehet szerintem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#308) spammer válasza Hintalow (#304) üzenetére


spammer
veterán

Van még olyan a (szuperhősös) képregényeknél, hogy kánon? ;]

szerk: a képregényt nem olvastam, de azt olvastam pár helyen, hogy elég csúnyán lett rajzolva, és hogy az animációs filmben mennyivel szebb. A filmet láttam, az tényleg faszán nézett ki és a legjobb DCUAOM. :K Ez a Batman történetek Watchmenje. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#309) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Innen, kishazánkból, mit kell tennem, ha eredeti nyelven szeretnék képregényeket olvasni? Az eredeti alatt az angolt értem, de gondolom többségben is az van.

Persze most nem digitális formátumra gondolok.

(#310) Hintalow válasza KisTücsök (#309) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát itthon valóban kevés füzetet fogsz megtalálni angol nyelven.
Ami szóba jöhet az kinti rendelés, amerikából felejtős szerintem a drága szállítás miatt, inkább eu-ból érheti meg (kezdetnek pl. a bookdepository.co.uk, nem kifejezetten képregénybolt, de anglia talán legnagyobb webshopja, szinte ingyen szállítanak, és képregényből is brutális mennyiség érhető el náluk)
De a legfontosabb, hogy tudd mi érdekel, mert iszonyat sok megjelenés van, egyszerűen nem megoldható, hogy szépen vásárolgasd a füzeteket egyesével. (illetve megoldható, csak büdös drága) érdemes a gyűjteményes kötetekkel foglalkozni, amik komplett storyvonalakat tartalmaznak egyben.
Ha nincs ami konkrétan érdekelne, akkor apróhírdetési oldalak, alexandra stb is szóbajöhet szerintem

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#311) KisTücsök válasza Hintalow (#310) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi! Megnézem.

Aztán ha minden kötél szakad, itt van a digitális formátum is.

Viszont... Nem voltam eddig képregényes. Ajánlanátok néhány sorozatot? A szuperhősösökön kívűl. Majd azokra is ránézek, de ott kb tudom, hogy hogyan keressek rá.

1-2 Alien-t olvastam, azokat tetszettek. Most belekezdtem a Walking Deadbe, mondjuk ezt csak akkor folytatom, ha eltér a sorozattól. Ha úgy van, inkább a sorozatból szeretném megtudni a dolgokat.

(#312) Hintalow válasza KisTücsök (#311) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez nehéz ügy, mert rengeteg lehetőség van.
A fő vonal a mindenki által ismert szuperhős mammutok--> DC/Marvel
Rajtuk kívül még van jópár nagynevű kiadó (pl. Image, Wildstorm, Vertigo, Darkhorse), amik sokszor brutál sztorikat tudnak produkálni, főleg azért mert jóval kevésbé kötik őket az elvárások.
Amiket szeretek: Planetary, Authority, The Boyz, Transmetropolitan, Y: the Last Men, A God Somewhere (ez pl rövidebb pár részes, de iszonyatosan letaglózó mű)

Alienből is van mit csemegézni ha tetszett.
Ez jól pldázza, hogy milyen brutálsok lehetőség van bármiből (legalább ennyi predator és Alien Vs Predator kiadvány is akad)

A walking dead szintén jó, sőt képregényben jó igazán, ott sokkal többet be mernek vállani, mint a sorozatban, eléggé eltérő a sztorija is, előrébb is jár, hiszen a comic már több mint 10 éves, valahol a 130 rész környékén lehet.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#313) KisTücsök válasza Hintalow (#312) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R Köszi szépen!

Majd csemegézek belőlük.

(#314) Wolverine válasza KisTücsök (#311) üzenetére


Wolverine
félisten

A Walking Dead képregény eléggé eltér a sorozattól. Talán érdemes lehet beleolvasnod Kirkman másik hosszú ideje futó sorozatába, az Invincible-be is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#315) KisTücsök válasza Wolverine (#314) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

Ha eltér, akkor jó, akkor folytatom. Megnézem a másikat is.

(#316) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
Szeretném elkezdeni a The Flasht, de nem tudom honnan lehetne beszerezni? És annyira nem vagyok otthon képregényben, de valami olyan kéne ami nem nagyon régi.
Előre is köszi!

(#317) Cranium válasza b.daniel (#316) üzenetére


Cranium
tag

Hali, magyar nyelvű Flash képregényről nem tudok, szóval angollal kell beérned. Ezt megteheted digitálisan a comixology-n, vagy pedig rendelni ebay-ről, vagy amazonról. Kezdésnek javasolnám a New 52 Flash-t, ami azt takarja, hogy 2011-ben rebootolták a DC univerzumot, és újra kezdték a számolást. Elsőnek ajánlom a The Flash Vol. 1: Move Forward (The New 52) -ot, ez 192 oldal és kb 10 dollár a papírfedelű kiadás. Továbbá van még a The Flash, Vol. 2: Rogues Revolution (The New 52), The Flash Vol. 3: Gorilla Warfare (The New 52). Ha valami nem tiszta írj nyugodtan, mert szokásom hogy össze-vissza írok rendezetlenül. :DD

(#318) dokee78


dokee78
félisten

Civil war megjelent ebook formában magyar nyelven?

(#319) .LnB válasza dokee78 (#318) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Magyarul szinte kizárt. szvsz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#320) lorcsi


lorcsi
veterán

(#321) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Valaki rakja már tisztába nekem az Avatar képregényeket. Wikiből nem sokat értettem, bár annyira nem is mertem belemenni, nehogy elspoilerezzek valamit magamnak. A sorozat (the last airbender) képregényes formája a The Lost Adventures? Belekezdtem, de eléggé belecsapott a lecsóba, nulla előzménnyel, nem is mertem folytatni. Mekkorák az eltérések?

A The Promise
The Search
The Rift
The Rift

És ezekkel mi a helyzet?

(#322) Hintalow válasza KisTücsök (#321) üzenetére


Hintalow
senior tag

A sorozatot láttam, képregényről azt sem tudtam hogy létezik, de elég könnyen összerakható:
a "hivatalos" sztori 4 részben van, értelemszerűen követik egymást
The Promise-->The Search-->The Rift-->Smoke and Shadow (ez még meg sem jelent, ha jól értem :F )

A lost adventures pedig afféle töltelék-sztori gyűjtemény, különböző íróktól/rajzolóktól, amik gondolom beilleszthetők a fő sztoriba mellékszálakként, nem semmi érdemit nem adnak hozzá, csak egyfajta "extra"

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#323) KisTücsök válasza Hintalow (#322) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

(#324) boost


boost
addikt

Egy kérdés:

2012-es Avengers sorozat, második szám.

Pókember miért hálálkodik, hogy kap pénzt kap, be belép a bosszúllók közé? :) Valamiről nagyon lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#325) Hintalow válasza boost (#324) üzenetére


Hintalow
senior tag

Fogalmazd újra, mert az elgépelések/szóismétlések miatt, én biza nem értem mire irányul a kérdés.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#326) boost


boost
addikt

Pókember miért hálálkodik, hogy kap pénzt, ha be belép a bosszúllók közé? :)

Be lehet új, olvasatlan amerikai kurrens Marvel képregényeket, mint pl az új tegnap megjelent Star Wars sorozat szerezni papír formában? Kicsit sokallom a digitálisért az 5€-t.

[ Szerkesztve ]

(#327) Dilikutya válasza boost (#324) üzenetére


Dilikutya
félisten

Régen is így volt. Pókember 40 éven át akart beszállni közéjük. Állandóan anyagi gondjai voltak. Nem olvastál régi Pókembert? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#328) Wolverine válasza boost (#326) üzenetére


Wolverine
félisten

Pókembernek állandóan anyagi gondjai voltak, és May néni betegségei is sok pénzt igényeltek. Anno az F4-hez is jelentkezett (még 1963-ban), de hamar lelépett, több okból... az egyik a fizetés hiánya volt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#329) dokee78


dokee78
félisten

Avangers képregény jelent meg magyar nyelven?

(#330) Dilikutya válasza dokee78 (#329) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az új Bosszú Angyalai
Illetve a 90-es években a Marvel Extra füzetekben jöttek még ki történetek, de összesen talán 24 számot élt meg az, és nem csak Bosszú angyalai voltak benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#331) dokee78 válasza Dilikutya (#330) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Itt már az X-menek is benne vannak?

(#332) boost


boost
addikt

Az új Marvel StarWars-t megrendelte valaki papíron?

A pókember teljesen kimaradt, én az Avengers mozik miatt érdeklo"döm csak a képregények iránt. Elolvastam most egy két Avengerst digitálisan, és egész érdekes de jobb lenne ismerni az alapsztorikat. Rájöttem, hogy javítja az angol szókincsemet.

(#333) Dilikutya válasza dokee78 (#331) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak Rozsomák. Az Új Bosszúangyalok tagjai: Pókember, Rozsomák, Vasember, Amerika Kapitány, Póknő és Luke Cage.

Nem neked szól: Igen, Rozsomák. Én kiütést kapok a Farkastól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#334) dokee78 válasza Dilikutya (#333) üzenetére


dokee78
félisten

Hulk,Thor, Sólyomszem,Fekete özvegy hova tűnt?

(#335) Hintalow válasza dokee78 (#334) üzenetére


Hintalow
senior tag

Vonatkoztass el a filmes univerzumtól :)

Az általad írtak is mind voltak tagjai a csapatnak, de soha nem volt a filmekben beállított felállás egy időben.
Az első megjelenésük óta (aminek már 50!! éve) sacc 110-120 tagja volt, emberek, mutánsok, robotok, idegenek, természetfeletti lények, nem egyszer jó útra tért egykori ellenségek stb.
De folyamatosan változtak, elmentek, meghaltak, visszamondták az aktív tagságukat, ha jól emlékszem az is közrejátszik ebben, hogy a csapat egy "államilag elfogadott" csoport, limitálva van az egyidőben aktív állományú tagok száma 7-8 körül.
Szinte nincs olyan szóló hős, vagy csoport a marvelnél ahol ne lenne legalább egy volt/tartalékos bosszúálló tag. Ez a cserélődés szinte már védjegye a csoportnak, igazi megtiszteltetés, ha valakit felkérnek, mert - the Avengers fight "the foes no single superhero can withstand."

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#336) Dilikutya válasza Hintalow (#335) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így van. Hangyaember pl. alapítója volt, mégis csak most jön majd az első olyan film, amiben szerepel. Filmen meg Pókember nem hogy tagja nem lesz, de ott legyeskedni se fog körülöttük, mint a képregényekben, mert a Marvel kiengedte a kezei közül, ahogy az X-Ment és a Fantasztikus négyest is. Csak míg az X-Menért nem kár, mert szerintem jó kezekben van, addig a Pókember és a F4 erősen kifogásolható adaptációkat kaptak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#337) boost


boost
addikt

Megérkezett!!

A péntek estét neki szentelem.

(#338) boost


boost
addikt

Ja, és jött hozzá digitális kód is.

(#339) MTMan válasza boost (#337) üzenetére


MTMan
tag

Honnan rendelted?

(#340) boost válasza MTMan (#339) üzenetére


boost
addikt

comic.sk

5€ volt a StarWars (amcsiba eredetileg 4USD), meg a másik 2 képregény 1-1€-ra leakciózva. (ezeket a sorozatokat digitálisan olvasom, de ennyiért nem volt szívem otthagyni). Posta 2,30, de legközelebb elvitelre kérem, mert havi 2szer járok Pozsonyban.

Budapesten a Trillian képregényboltot kérdeztem, hozzájuk február elején fut be az elso" szám, és utána sorban a többi.

(#341) MTMan válasza boost (#340) üzenetére


MTMan
tag

Jó árak vannak. Köszönöm!

(#342) MTMan


MTMan
tag

Még egy kérdés:
Képregényfóliában érkeztek?

(#343) boost válasza MTMan (#342) üzenetére


boost
addikt

Igen, képregényfólia, és kemény fehér hátlap benne, hogy ne gyűrödhessen meg.

[ Szerkesztve ]

(#344) boost válasza boost (#340) üzenetére


boost
addikt

Annyi kiegészítés, hogy ez amcsiba is 5USD volt, nem 4, ahogy fenntebb írtam. Legalábbis ez van a füzeten. A tartalom meg faxa.

(#345) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Batman képregényeket olvasnék. Találtam is listát magyar kiadásokról wikin. 1989 óta van magyarul. Az első 1939-ben jelent meg amerikában.

A '39-ben megjelent első rész óta folyamatos a sztori? vagy vannak különálló részek, más íróktól?
úgy értem, hogy ha pl '79-ben az egyik számban meghalt Robin akkor azt a többi író is figyelembe veszi és nem teszi bele az újabb képregényve?

a star wars könyveknél az írók figyelembe veszik egymás írásait, összefüggnek. Nincs össze-visszaság. Ez a képregényeknél is így van?

Olvastam valahol, hogy Bruce Wayne már meg is halt és más bújt Batman bőrébe, több ember is volt már Batman. A neten is láttam olyan képet, ahol Robin halott testét fogja Batman. Akkor ha ezt figyelembe veszik az újabb képregényekben nem szerepelhet Robin, mivel halott.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#346) Wolverine válasza zolka95 (#345) üzenetére


Wolverine
félisten

Szia!

A képregény kontinuitása alapvetően folyamatos, de a sztori folyamatosan alakul. Az a kép, amit láttál, valószínűleg a Gyilkos tréfa vége volt, ahol Jason Todd/Robin holttestét hozta Batman. Csakhogy utána is viselték mások a Robin nevet és jelmezt - sőt, Jason Todd is feltámadt ~25 évvel később.
Ráadásul 2011-ben a DC alapvetően rebootolta az egész univerzumát, és gyakorlatilag kidobták a korábbi univerzumot (egyes részek azóta is megmaradtak).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#347) zolka95 válasza Wolverine (#346) üzenetére


zolka95
őstag

1980-ban is volt egy reboot, nem?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#348) Wolverine válasza zolka95 (#347) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem. 1985-ben volt valami ilyesmi, a Crisis on Infinite Worlds sztori után (és kisebb soft rebootok a további Crisis-történetekben); de 2011-ben volt a legjelentősebb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#349) .LnB válasza boost (#337) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Basszus de jól mutatnak. Úgy bábom, hogy nálunk ennyire nincs jelen ez az egész képregény kultusz. Annyira szívesen gyűjtöttem volna őket. Van ennek az egésznek egy bája.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#350) boost válasza .LnB (#349) üzenetére


boost
addikt

Pont így van, Amerika egy más világ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.