Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Wolverine válasza brownus (#97) üzenetére


Wolverine
félisten

Elírtam: nem First Year, hanem Year One :B A First Year sztorikat mostanában kapta fel a DC, pl. Nightwingről (Dick Grayson) adtak ki egy ilyet nemrég.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#102) adalbert1 válasza Wolverine (#101) üzenetére


adalbert1
veterán

Ettől függetlenül megtaláltam. :)
A Year One egész jó lett
(SPOILER nekem főleg Gordon figurája tetszett, ahogy a korrupt kollégák ellen küzd, vagy őrlődik a felesége és a munkatársnője között SPOILER OFF), a Man Who Laughs is.

Viszont rájöttem, hogy nagyon utálom a crossover storykat mikor 4-5 újság különböző számait kell összevadászni ahhoz hogy meglegyen a komplett történet. :( Emlékszem gyerekkoromban a titkos háborút se olvastam pont emiatt sose végig, mert apám egyszerűen nem akart annyi képregényt megvenni nekem. :DDD

A No Man's Land-et olvasta valaki? A 2-3 felvezető storyval együtt eddig ez a leghosszabb Batman story amit eddig találtam.

(#103) Wolverine válasza adalbert1 (#102) üzenetére


Wolverine
félisten

A crossovereket ki szokták adni gyűjteményes formában az USA-ban, nálunk meg mostanában eleve antológiaként jelenik meg, ami megjelenik... (lásd House of M hamarosan :D)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#104) Pitterix


Pitterix
őstag

Esetleg nem tudna valaki olyan oldalt mondani, ahol a Marvel szereplők életét leírták magyarul??? Mert ez megvan, de vagy én vagyok a béna és nem találom, vagy nincs is mindenkiről leírás magyarul....Marvel

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#105) Dilikutya válasza Pitterix (#104) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem akiről itt nincs, arról sehol.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#106) Pitterix válasza Dilikutya (#105) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszönöm szépen!!!!!!!
Jó kis oldal!!!! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#107) Foglalt név válasza Foglalt név (#88) üzenetére


Foglalt név
addikt

Sikerült hazaérnem...
Itt pihennek nálam a táskában 1-102-ig a pókemberek. Január közepéig viheted, ha gondolod ;)
A hiányzó részek:
8, 38, 45, 50, 53, 58, 63, 95

Ezeket ha valaki tudná pótolni, azt megköszönném :R

(#108) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Dredd bíró visszatér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109) brownus


brownus
veterán

meg ér ez majd 3k pénzt? -> Superman és Batman – Supergirl: Egy lány a Kripton bolygóról :F olvastátok?

off: most nem azért a húsz fillérért, de 3k?? ennyiért egy teljes értékű scifit veszek. tavaly még 2500huf voltak ezek, de volt mindenre 10% engedményem, az még belefért, na de 3k, elmennek a picába....

off2: ok, igényes kiadások... azt aláírom...

[ Szerkesztve ]

(#110) brownus


brownus
veterán

törzsvásárlóknak: /amit lehet kérni, aztán hajrá/
Képregény akció január 19. és 24. között az Eduárd Képregényboltban!

Képregények 30 - 70% -os kedvezménnyel.

Az akcióban résztvevő képregények:

* Képes Kiadó kiadványai
o Batman képregények (30 - 50 %)
o Largo Winch (40 - 55 %)
o Klasszikus sorozat (50 %)
o Stb...
* Panini füzetek (40 %)
* Szukits füzetek (35 - 40 %)
* XIII. sorozat (60 %)
* Antológiák (55 - 70 %)

[ Szerkesztve ]

(#111) adalbert1 válasza brownus (#109) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem szvsz nem ér ennyit, pont azért mert ennyiért IT/nyelv könyveken kívül nagyjából bármilyen tartalmasabb olvasnivalót megkapok...

Ma pont voltam az egyik Alexandrában, ott találkoztam olyannal, hogy Új titkos háború. Azt ismeri valaki? (mondjuk még mindig ott tartok, hogy a régiből is csak részleteket olvastam a kiskoromban a hazai piacra begyűrűző hülye cross-over szokások miatt). Ha jól emlékszem ez is 3k volt...
Az akciót meg szerintem megnézem...

(#112) brownus válasza adalbert1 (#111) üzenetére


brownus
veterán

nem ismerem, de jónak tűnik

az akciós héten amit fentebb írtam, megvettem az arkham asylum-ot 2k-ért, szép kiadás ez is. ebből lesz pc-re játék is. kíváncsi vagyok mennyi köze lesz hozzá...

(#113) Wolverine válasza adalbert1 (#111) üzenetére


Wolverine
félisten

Csak a Wikipedián olvastam róla, magába a sztoriba nem futottam bele. Érdekes, érdekes, de nem éreztem nagy késztetést az elolvasására...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#114) Wolverine


Wolverine
félisten

Hopp, lesz mit olvasnom: Secret Invasion, teljes gyűjtemény, 97 füzet a legkülönfélébb címekből :D Egy kedves ismerősömnek jutott rá a tartalékból, így elolvashatom én is a 2008-as nagy Marvel crossovert.

szerk: ja igen, és még vár a The Dark Knigth Returns, a Marvel 1602, a Marvels, a Marvels - Ruins, a Sleeper és a Nocturnals :) No meg vadászom a Preacherre is.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#115) adalbert1 válasza brownus (#112) üzenetére


adalbert1
veterán

Az arkham asylum nem volt rossz, mondjuk nem az a tipikus Batman story volt, számomra jóval elvontabbnak tűnt a dolog...
Amúgy borítóra és kötésre milyenek amiket megvettél? Csak mert a linkelt oldalon a fórumban erősen panaszkodnak jó pár kiadásra hogy olyan mintha szét akarna esni...

Engem egyelőre az első titkos háború érdekelne (ill. nem biztos hogy első, hanem a régi), beszerzési tipp valakitől?

Wolverine : ha jól emlékszem az első X-men szám ami itthon megjelent az volt mikor Vihar totál bekattan, nem?

Amúgy jó hogy idővel ilyen új infókat találnak ki, ill. dobnak be a köztudatba mint hogy Wolwerine-nek már gyerekkorában is voltak karmai, csak csontból...

Nekem is hegyekben áll jópár Batman amire egyszerűen nem tudok időt keríteni, na meg egy pivotos monitor se lenne rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#116) Face8814 válasza adalbert1 (#115) üzenetére


Face8814
őstag

ha jól emlékszem az első X-men szám ami itthon megjelent az volt mikor Vihar totál bekattan, nem?

Bár nem engem kérdeztél, de nekem úgy rémlik hogy egy Pókember mellékletként olvashattuk először itthon az X-Man-t, ahol Drakula ellen küzdenek. Egy kép ugrik be rögtön, ahol Drakula földre kényszeríti Colossust és valami olyasmit mond neki, ".... erős vagy, de az erőd porba hull az enyém mellett...." vagy valami ilyesmi. :B

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#117) Wolverine válasza Face8814 (#116) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, az volt az első történet, amikor Viharból vámpírt csinál Drakula; a Kolosszus/Árnyék/Rozsomák/Kitty gárda pedig megpróbálja megmenteni :) Az első önálló füzetben Vadóc csatlakozik az X-ekhez, és japánba mennek, ahol Logan épp nősülni készül: Mariko Yashidát akarja elvenni. A dolog természetesen nem megy probléma nélkül, mert az Ezüst Szamuráj (Mariko féltestvére) és Vipera el akarja tenni láb alól mind Rozsit, mind Marikót, és az X-Men is beleesik a szórásba... A sztori végén - részben Yurikónak köszönhetően - Vihar megváltozik, és a megközelíthetetlen esőistennőből bőrszerkós punkká válik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#118) Face8814 válasza Wolverine (#117) üzenetére


Face8814
őstag

Juj! Most hogy így írod, beugrottak a jelenetek.Mekkora nosztalgikus flash már!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#119) Vertigo18 válasza Wolverine (#117) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bőrszerkós punk! :C

Idetaláltam, de úgy látszik nem vagy túl termékeny, Rozsi! :N

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#120) brownus válasza Wolverine (#114) üzenetére


brownus
veterán

ez mind nyomtatott formában?? hmm....

(#115) adalbert1 korrekt kiadások, nekem semmi bajom velük, igaz nem is nyúzom őket.

[ Szerkesztve ]

(#121) Wolverine válasza Face8814 (#118) üzenetére


Wolverine
félisten

Ja, az önálló X-Men első számában van pár klaszikus... (pl. Kitty megörül annak, hogy Rozsomák elkapta Mariko apját, a jakuzavezér Shingent és lelkendezik, hogy majd meghallgathatják a börtönben - mire Árnyék lehűti, hogy aligha... :D vagy épp a rész végén a két hadra fogható állapotban maradt csapattag, Rozsomák és Vadóc elindul a Szamuráj és Vipera nyomába, és a lány megkérdezi Logant, mi fog történni, ha megtalálták őket, amire ez a válasz jön: "Hirig lesz." Ahh, a régi szép idők :DDD)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#122) brownus


brownus
veterán

(#123) csibor


csibor
őstag

Sziasztok valamikor a 80-as évek elején volt 1 kedvenc képregényem talán 1/4 évente jelent meg.Csak arra emlékszem 3-4 "gyerek"kalandozott a különböző korokban,másra nem nagyon emlékszem.Hátha ez a tömérdek információ valakinek mond valamit :)

(#124) Wolverine


Wolverine
félisten

A hétvégén szántam egy kis időt pár sztori elolvasására (itt-ott spoileres):

- Batman: The Dark Knight Returns - elég súlyos sztori, durva utalásokkal arra, ami a múltban történt (mint pl. a Zöld Nyíl jobb keze Superman miatt hiányzik...), és úgy összességében... ez bizony zsír sztori lett.
- Spider-Man: The Other - uhh. Parkert elég brutális módon végzi ki (majdnem) Morlun; ahogy a szemét elveszti... valószínűleg a Kill Bill 2. hatása van benne. És ami utána jön... az megintcsak uhh.
- X-Men/Avengers: House of M (magyarul Mutánsvilág címen adták ki nemrég) - erre nem tudok mást mondani... b+. A Spider-Man címekben leadott 5 részes tie-in is durva, de a fősztori is olyan mértékben forgatja fel a Marvel Univerzumot, amihez hasonlót nem láttam kb. az Onslaught-crossover óta... A 7. szám utolsó mondata és a 8. szám... "No more mutants." (mondjuk az előzmények pontos ismeretéhez sürgősen be kell gyűjtenem az Avengers Disassembled sztorit is, hogy Wanda őrületének eredetével is tisztában legyek)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#125) brownus válasza Wolverine (#124) üzenetére


brownus
veterán

a dark night úton van...

a másik kettőhöz priviben plz... mert a house of M-hez rengeteg találatot kidobott, nem tudom eldönteni melyik kell nekem

(#127) brownus


brownus
veterán

mire bukkantam, ismeritek?

[link]

innen, jó ez a támblr http://florencio.tumblr.com/

[ Szerkesztve ]

(#128) Louro


Louro
őstag

Bárkinek van eladó vagy kölcsönbe régi X-men, Marvel, Transformers, Batman, Pókember egy ember boldoggá tenne :) Régen megvolt az ÖSSZES X-men, sok Pókember, a Marvel Extra és pár Transformers és Batman, csak még régen drága családom feltüzelte. Szinte gyerekkorom jelentették. Az a baj, hogy levadásztam a netről digitális formában, de nem az igazi. Sehol se találom fórumokon, hogy valaki eladná, pedig uh de nagy lenne, ha megtalálnám. Tuti vákumban tartanám és csak akkor venném elő, amikor rámtőr, hogy újra végigolvassam.

A Secret Wars meg nagy kedvenc volt. Emlékszek képregényt nem vehettem egy hónapban egynél többet, de akkor kiharcoltam, amikor egy hónapban két újságban is volt Secret Wars :) Túlontúli, uh. És a kétoldalas képek :)

Mess with the best / Die like the rest

(#129) Louro


Louro
őstag

Senkinek sincs akár kölcsönbe pár régi darabja? :) Ha kell "zálogba" hagyok én ott pénzt vagy valamit. Csak annyira jó lenne kézzel fogható X-ment olvasgatni esténként :) Újra gyerekké válnék teljesen :)

Mess with the best / Die like the rest

(#130) brownus válasza Louro (#129) üzenetére


brownus
veterán

nekem már nincs sajnos... van viszont digitális formában sok giga...

jópofa: http://comicbooks.tumblr.com/

(#131) brownus


brownus
veterán

hihi, ez jó: everyone haz tuff dayz at the office

innen

(#132) brownus


brownus
veterán

ez is király egy kép:

wolvi
innen

(#133) Wolverine


Wolverine
félisten

No, megvolt a klasszikusok közül az Age of Apocalypse. Huhh... nem egyszerű cucc, az biztos; és nincs is optimista (vagy akár semleges) vége. Viszont legalább jó, bár akadt benne idegesítően sablonos fordulat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#134) betonfelhő


betonfelhő
tag

olyat csinálok amit nem szoktam.
(amerikai) képregényt olvasok és ambient-technot hallgatok.
Elkezdtem a Blackest Night folyamot [link]. befejeztem a szeptemberi számokat, most jön október.
A Zöld Lámpás (Green Lantern) van főszerepben és egy apokaliptikus, zombis világvége kezdődik. de szerintem nem csak ennyi lesz.
Azzal indít a képregény folyam, hogy a Lantern corps ismert gyűrűi mellett felbukkan egy új, a fekete gyűrű. rögtön fel is támasztja fekete kezet. ugyanis ezt teszi a fekete gyűrű. halottakat támaszt fel... Halott szuperhősöket!! és mindegyik gonosz, megállíthatatlan zombi!!! superman, aquaman, az elhunyt lámpások... akik újabb hősöket ölnek meg (szószerint a szívüket tépik ki), és a MILLIÁRDNYI fekete gyűrűből olyankor egy megtalálja.
Hamarosan sötét, gonosz, tápos szuperhős zombi hadsereg áll fel, akik gyilkolnak és az emberek érzelmei táplálják őket.

8 hónapig tart a sorozat, december az ötödik. elég sötét. belépő barát. nem vagyok otthon a DC univerzumban és sok karaktert nem is ismerek, és nem is értem a sok utalás nagy részét. de megismertet a karakterekkel és nem kell hozzá a mély ismeret.
Nekem tetszik, és majd meglehet, hogy meg is rendelem az összes bele tartozó képregényt.

(#135) Louro válasza betonfelhő (#134) üzenetére


Louro
őstag

Képregény pontos neve a Blackest Night? És pár zene címe előadója?

Mess with the best / Die like the rest

(#136) Louro válasza Louro (#135) üzenetére


Louro
őstag

CSak szólok, hogy Március 21.: Képregénybörze!!!!!!!!!

Mess with the best / Die like the rest

(#137) betonfelhő


betonfelhő
tag

[amerikai képregények]
Elolvastam a Red Robin (DC, 2009) és az Irredeemeble (Boom!, 2009) első éveit és belekezdtem a Nemesisbe (DC, 2010). Holnap írok róluk.
A Blackest Night befejezése szerintem béna lett, ezt leszámítva nem rossz. A Brightest Day ebből következő revivaljairól még nem tudok mit mondani, mert nem volt szerencsém hozzá.

(#138) Wolverine


Wolverine
félisten

Én épp a Civil Wart gyűröm... Elég durván belenyúl a hatalmi viszonyokba, az biztos. (tudom, hogy régi a történet... de most van időm elolvasni :) )

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#139) betonfelhő válasza Wolverine (#138) üzenetére


betonfelhő
tag

A Civil Warba még bele se kezdtem :/ viszont az nem régi.
Az Age of Apocalypsbe már belelapoztam, az tényleg régebbi mert 1995-ben kezdődik :D

Red Robin: egy kicsit konfúzus, ha nem vagy egyáltalán comic-nerd akkor nagyon.
elképzelhető, hogy ez valakinek spoiler: Bruce Wayne halála után Dick Grayson (egykori első Robin) Nightwing szerepéből visszavonulva magára ölti a sötét lovag ruháit, hogy ő legyen az új Batman a mostani kaotikus időkben, Robinként pedig Damian Wayne, Bruce biológiai fia lép be. Tim Drake (a harmadik Robin) a Red Robin álruhában keresztül utazza a világot, mert meg van róla győződve, hogy Bruce Wayne még él. Erre bizonyítékot is talál.

A képregénybe több sorozat vezet bele és vannak bekötések is. Batman RIP, Final Crisis, Battle for the Cowl. Blackest Night, Blackest Night: Batman, Bat-Girl.

Nyomozós akció-kaland, ahogy az sejthető. általában 4 részes történetekből építkezik. Nekem tetszik. lehet, hogy pontosan össze kéne gyűjteni és sorrendbe rakni az összes tie-int és oldal történetet.

Irredeemable: 16 füzetből álló sorozat. a 12-iknél tartok.
A szuperhősség problémáját vizsgálja. a főhős gyakorlatilag egy superman, isteni hatalommal rendelkező, legyőzhetetlen hős - a Plutóniai -, aki bekattan. És mi lesz akkor ha a világ leghatalmasabb, legerősebb, leggyorsabb emberéből egy őrjöngő, dühős tömeggyilkos lesz? Visszafordíthatatlan, megállíthatatlan katasztrófa.
Érdekes és izgalmas. a rajzstílus hasonló mint a régi szuperhős történetekben, ettől még skizofrénebb lesz az egész. Ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#140) Wolverine válasza betonfelhő (#139) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor viszont érdemes Avengers: Disassembled; House of M; Civil War sorrendben olvasni a dolgokat :) (aztán folytatni a Secret Warral, a Secret Invasionnel és a Dark Reignnel...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#142) adalbert1


adalbert1
veterán

Rég írt ide is valaki...
A The Walking Dead sorozat két évadának megnézése után úgy döntöttem, hogy elolvasom az eddig megjelent képregényeket is. 95 szám jelent meg, a hétvégén sikerült kiolvasni őket. :)
Nekem jobban tetszett mint a sorozat, sokkal durvább dolgokat fel mernek vállalni a képregényben, mint a vásznon. :)

(#143) Dilikutya válasza adalbert1 (#142) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez érthető, végül is főműsoridős tévésorozatot forgattak belőle. Amúgy a képregényt elkezdték kiadni magyarul is, szerintem egy kötetben több számot jelentetnek meg. Eddig két kötetről tudok.

The Walking Dead Vol. 1: Days Gone Bye
The Walking Dead Vol. 2: Miles Behind Us

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#144) adalbert1 válasza Dilikutya (#143) üzenetére


adalbert1
veterán

Már a harmadik is kijött. Oké, most nézem hogy TV-14 besorolással készítették, ez sok mindenre magyarázatot ad.
Az itthon megjelent kötetek ha jól tudom 6 számot foglalnak magukba az egyenként megjelent számokból (legalábbis wiki alapján), lassan kijön állítólag a negyedik is. Igaz így az eredetileg megjelent 95 számtól (vagy ha így 6 lapszámos kötetenként nézzük akkor 16 kötettől) még elég messze vagyunk, de gondolom az itthoni piac ezt nem tudná eltartani.

(#145) Wolverine válasza adalbert1 (#144) üzenetére


Wolverine
félisten

Ráadásul még nincs vége az USA-ban sem, vagyis az a 16 kötet több is lesz :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#146) adalbert1 válasza Wolverine (#145) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, azóta kijött a 96. rész is, és a 100. számig 3 hetente jönnek az új füzetek. :)
Ha jól emlékszem, az egyik levelezés rovatban valami olyasmit írtak, hogy akár évekig, évtizedekig is folytatódhat a sorozat. Tény, hogy bőven van még benne potenciál.
A wikipédiát böngészve meglepődtem, hogy mennyire részletes magyar szócikkek vannak, itt van pl. Pókember hazai megjelenése, minden számnál leírva, hogy melyik eredeti kiadványokat tartalmazza (ugyanígy a többi hasonló képregénynél is).

(#147) #78687232


#78687232
törölt tag

Annyira sajnálom a Semic csődjét :(
Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy vége, a gyűjteményem nagy része nekik köszönhető!

(#148) Horsee


Horsee
csendes tag

Üdv! Nem tudom, mennyire ismeritek, de itt egy honosító oldal. Regisztrálás után ingyen hozzáférhető egy csomó (több, mint 1000db) képregény. DC, Marvel, kisebb kiadók cuccai. Vannak európai (francia-belga) képregények is, többek között egy csomó olyan, ami a Kockásban is futott. Egyébként folyton van tagfelvétel, aki érez magában elszántságot és tudást, az jelentkezhet.

(#149) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Gyujt valaki eredeti Snoopy kepregenyeket? Eredeti alatt az amerikai Snoopy konyv kiadasokat ertem amikben egy oldalas vagy 3 kockas tortenetek vannak osszegyujtve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#150) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

azert nagyorom es boldogsag, hogy VerebiX tantobacsit sikerutl visszaterelni a keporegeny fele, csereb most lehet olvasni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.