Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bambano válasza Met (#100) üzenetére


bambano
titán

persze, Déri is, meg Bálint György is ott volt gyakran látható

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#102) TA68


TA68
senior tag

Emlékeztek az Ifjúsági Magazinra? Mindig megvettük a bátyámmal, ha találtunk benne valami jó képet, azt kiraktuk a szobánk falára. Az egyiken Samantha Fox pózolt topless-ben, évekig a falon volt egy Hair poszter társaságában.
Veres Pali bácsinak volt benne egy állandó rovata az orvos válaszol. Rengeteg hülye kérdésre válaszolt a maga szókimondó stílusában.

[ Szerkesztve ]

(#103) vargalex válasza bambano (#92) üzenetére


vargalex
félisten

A poptarisznyát én is sokszor hallgattam házi írás közben. Ennyire nem volt vészes, de jól visszaadja B. Tóth László stílusát. :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#104) ViZion válasza vargalex (#103) üzenetére


ViZion
félisten

Apukám világa és Danubius Hot Mix... Mondjuk ez má' a '90-es évek... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#105) TA68


TA68
senior tag

A szomszédnak volt egy ilyen TESLA lemezjátszója. Egész nyáron a sajtból van a holdat nyomatta az udvaron egy Bergendy kislemezről. :W Hiába kiabálták neki a szomszédok, hogy Gyula kapcsóóód máááán leeee!, rá se bagózott. Azóta is ökölbe szorul a kezem, ha meghallom ezt a számot.

(#106) sziku69 válasza TA68 (#105) üzenetére


sziku69
senior tag

Régi szép idők! :D

(#107) TA68 válasza sziku69 (#106) üzenetére


TA68
senior tag

Később a felesége véletlenül ráült a kislemezre. :D Volt még neki egy pacsirta rádiója, azt párszor kirakta az ablakba, de hamar elunta cipelgetni, mert nehéz volt. :)

(#108) TA68


TA68
senior tag

A nyolcvanas évek elejének egyik ikonikus tárgya volt a 7 zenés kvarcóra. Akinek ilyen volt, az nagyon menőnek érezte magát.

Én még egy dallamcsengőt is bütyköltem belőle..

(#109) TA68


TA68
senior tag

Kicsit kezdek a topikban túltengeni, úgyhogy abba is fejezem. :)

(#110) ViZion válasza TA68 (#108) üzenetére


ViZion
félisten

Mi anno a piezzot cserélgettük benne, mert hátha azon van a zene... :B
Nem nagyon volt sikerélmény. :O

Utána jöttek a "water resist" órák, nah az má' király volt. A számológépes meg már májkölnájtot csinált az emberből... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#111) sziku69 válasza ViZion (#110) üzenetére


sziku69
senior tag

A számológépesre emlékszem. Az egyik havernak is volt. Azzal csajozott! :D Akkora gombok voltak rajta, mint a gombostű gombja. :DDD

(#112) róbert gida


róbert gida
tag

Trapper, alföldi papucs, tisza cipő, hmm de rég voltak.. Junoszty kis tv-m volt amivel két adó jött be :D
Mindig a hét műsora ment vasárnap este mikor mentem vissza a kóterba :U

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#113) bambano válasza róbert gida (#112) üzenetére


bambano
titán

ritmo cipő...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#114) sziku69


sziku69
senior tag

Győrből feljöttünk Pestre vásárolni Adidas cuccokat, a Váci utcába. Emlékszem, nyitáskor volt vagy 20 méteres a sor.
Banánért és narancsért is így álltunk sorba karácsony előtt.

(#115) Met


Met
nagyúr

Igen, csak karácsonykor volt banán, narancs, mandarin.
Szaloncukorból is csak néhány féle volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#116) ViZion válasza Met (#115) üzenetére


ViZion
félisten

EmléXem, ünnep volt, mikor Danette pudingot ehettem. A főzött puding is uhh... vagy 6-7 évesen ettem. Bele is szerettem. :B

Dán rokonok hoztak egy Puma, majd egy Nike cipőt. Mikor már beCartam, úgy szorított akkor is abban jártam... hiába no, az istencsászárságot nem adják ingyen. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#117) sziku69 válasza ViZion (#116) üzenetére


sziku69
senior tag

Popper frizura. Répa nadrág. :)

(#118) Penty válasza TA68 (#108) üzenetére


Penty
tag

Egy 16 zenés Montana van még mindig itt a lábam mellett a fiókban egy világoskék, számológépes kvarcórával egyetemben. Ha visszarepülhetnék az időben 30 évet, ezekkel én lennék az királyistencsászár az osztályban. :D

[ Szerkesztve ]

(#119) sziku69


sziku69
senior tag

A Hungária együttes fénykora.

Karácsony környéki vicc a nyolcvanas évekből.

- Hallottátok hogy feloszlik a Hungária?
- Nem. Miért?
- Mert kivágták a Fenyőt!
:)

(#120) sziku69


sziku69
senior tag

Kinek mond valamit ez a mozaikszó? KMK
Ha tudjátok mit jelent, akkor írjátok meg az élményeket ezzel kapcsolatban. (ha volt) :)

(#121) róbert gida válasza sziku69 (#120) üzenetére


róbert gida
tag

Közveszélyes Munka Kerülő

Az én ismerőseim között nem volt mert anno ezt büntették !

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#122) ViZion válasza róbert gida (#121) üzenetére


ViZion
félisten

+1
régi szép idők! :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#123) ViZion


ViZion
félisten

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#124) sziku69 válasza róbert gida (#121) üzenetére


sziku69
senior tag

Az egyik barátom 1986-ban májusban vonult be katonának. Szolnokon volt a kiképzése, és az esküje is. Ugye az eskü, 4 hét kiképzés után volt. Én akkor végeztem a sulival, a középiskolában. Akkoriban még a személyigazolványba írták bele a munkahelyet. Benne volt, ha jól emlékszem, dátum szerint az iskola vége, pecsételve. Az új munkahely még nem volt benne. A Rába Vagon és gépgyárral kötöttem még szerződést, amikor elkezdtem az iskolát. Ők fizették az ösztöndíjamat is. A szerződés szerint, az iskola végeztével volt még két hetem, hogy jelentkezzek munkára. Vagyis még volt időm. Még pecsét tehát nem volt, hogy lenne munkahelyem.
Győrből mentünk Szolnokra vonattal az esküre. A Keleti pályaudvaron voltunk, ahol igazoltattak a rendőrök. Majdnem bevittek, mert nem volt munkahelyem. Magyaráztam, hogy most végeztem a sulival, és hogy szerződésem van a vagongyárral. Még szerencse hogy haverokkal mentem, akik megerősítették az állításomat. :)
Nekem ennyi kalandom volt a KMK-val kapcsolatban. :)

(#125) sziku69


sziku69
senior tag

Ennyire behalt a 80-as évek?
Pedig rengeteg dolog történt abban az évtizedben. Rendszerváltás, Csernobil, Szovjetúnió-Magyarország 6-0.
Sorolhatnám.
Senkinek egy élménye?
A világ legizgalmasabb évtizede volt!! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#126) bambano válasza sziku69 (#120) üzenetére


bambano
titán

persze, az egy jó blog volt régen :)

ahogy te is írtad, úgy jártam én is, csak egy sorral cifrábban... megkaptam a személyimet, majd amikor befejeztem a gimit, beleírták, hogy már nem vagyok gimis, nem munkahelyem a gimi. utána személyit kellett cserélnem, mert lejárt, és akkoriban cserélték, ha kicsit viseletes volt.
szóval érettségi, kiléptem a gimiből, majd elvittek katonának. leszerelés után futottam össze egy rendőrrel tilosban parkolás okán, aki elkezdett erősen érdeklődni, hogy több, mint egy éve nincs munkahelyem, hogyisvan ez? az volt a szerencsém, hogy a seregben a munkaviszony igazolásához adtak egy hivatalos pöcsétes papírt, hogy ettől eddig sorkatonai szolgálatomat teljesítettem, a munkahelyem számítsa be. na ez nálam volt, ezt adtam oda a rendőrnek a munkahely hiány igazolására. ettől megenyhült, a tilosban parkolásért se büntetett meg végül.

ismerős ismerősének rendőrfőhajakend volt az apja. gyereket elkapta a rendőr, hogy megállt a pirosban, rögtön vigyorgott, hogy itten intézkedés lesz foganatosítva. kérte az iratokat, gyerek kiszólt/beszólt, hogy apuci morcos lesz... rendőr olvassa a személyit, kicsit sokáig, majd rákérdez: maga az alezredes elvtárs fia? igen. na egyezzünk meg döntetlenben: maga se látott, én se láttam...

másik sztori: előttünk leszerelt csapatban volt egy tábornok csemete. hogy miért volt katona, nem tudom, de eléggé "vigyáztak rá" a tisztek. leszerelés előtti napon történt egyszer, hogy a század vigyázzmenetet tanulta, a gyerek meg üldögélt az árnyékban. Odament hozzá az ügyeletes tiszt, és megkérdezte, hogy minden rendben van-e, van-e valami gondja, stb. A gyerek mondta, hogy persze, remekül érzi magát, de ha ő lenne az üti, felsepertetné az alakulóteret... Az üti értette az erőviszonyokat, rögtön lerendelt két századot és feltakarították az alakulóteret. Épp csak végeztek, megjelent egy helikopter, leszállt az alakulótér közepére, pizsamás apuka bedobta a gyereket majd elrepültek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#127) sziku69 válasza bambano (#126) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor veled is történtek cifra dolgok :)

A mai fiatalok nem tudhatják milyen az, ha pl. nincs telefonjuk. Az hagyján hogy nincs telefon, de hogy a faluban is csak egy legyen....
Nálunk a faluban a 70-es években csak pár kiváltságosnak volt telefonja.
Egy szem nyilvános telefon volt a Tanácsháza előtt, de azt is csak napközben lehetett használni, amíg a Tanácsháza nyitva volt.
Nővéremre este 9 óra tájban jött rá a szülhetnék. Mentőt kellett hívni, mivel autó sem volt. Főleg késő este.
Még szerencse hogy az utcánkban lakott anyámnak a barátnője, aki a tanácsházán volt takarító. Eltekert a falu túlsó végére telefonálni, és mentőt hívott. Mire a mentő kiért, a nővérem megszülte az unokahúgomat.

Na, ilyenek is voltak. :)

(#128) bambano válasza sziku69 (#127) üzenetére


bambano
titán

telefon... ahh... (nevet cseréltem az inkognitóm miatt :) )

anno, még a 60-as évek vége felé, mikor a bátyám született, anyámék kicsit összevitatkoztak a nevén. így azután apám úgy döntött, hogy amikor én születtem, nem foglalkozik a névadással, anyám választott egyedül. Akkoriban még annál is kevesebb telefon volt, mint amit te írtál, gyakorlatilag csak munkahelyeken. Anyám leszervezte előre, hogy ha megszülettem, ő egy barátnőjét hívja csak fel a kórházból, hogy ne kelljen sokáig telefonnal szöszölnie, és majd ő értesíti a családot. Fenti két ténynek az lett a következménye, hogy felhívta apámat egy ismeretlen női hang, és közölte, hogy Péter jól van. Fater mondta, hogy rendben. Mire megint: de péter jól van. fater mondta, hogy oké, de ki az a péter? :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#129) bambano


bambano
titán

annakidején a faterom főagronómus volt a helyi tsz-ben. így ismerte a falu vezetését, tanácselnököt, stb, egy darabig jó viszonyban is voltunk. a faterom névnapjára is meghívtuk őket, el is jöttek. egy ilyen névnapon próbált jófejkedni velünk, gyerekekkel a tanácselnök, megkérdezte tőlem, hogy mit gondolok a faluról, mit kellene csinálni? Én meg beszóltam, hogy az utca, ahol lakunk, még mindig földút, ideje lenne már leaszfaltozni.

Bazira hízott a májam, mikor két hónap múlva arra jöttünk haza nyaralásból, hogy le van aszfaltozva az utca :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#130) sziku69 válasza bambano (#129) üzenetére


sziku69
senior tag

A sógorom meg párttitkár volt a szomszéd faluban. Persze ezt annak idején még fel sem fogtam mit jelent. Szép nagy házuk volt a nővéreméknek. Megvolt mindig mindenük. A sógorom kőműves volt amúgy.
Aztán amikor leszereltem, már rendszerváltás után, már megértettem. :) A sógorom akkor kezdett el inni. Véget ért a párttitkárság. :)

(#131) mefistofeles

Ó istenem a 80-as évek! Nekem tényleg a tinédzser éveim voltak.....
Keresztapám 100-as skodája, telefon a szomszéd utca végén egy fülke, a rendőrök kb. naponta igazoltattak, (hosszú haj, farmer szerkó), talán 88-ban lett meg az első fülbevalóm. Akkoriban kezdtem melózni és kb. egy hétig kellett bizonygatnom a szakiknak, hogy nem vagyok buzi.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#132) sziku69 válasza mefistofeles (#131) üzenetére


sziku69
senior tag

Kemény idők voltak :D

Ha lenne valami mesélnivalód az említett időszakból, szívesen elolvasnám. Falusi búcsú, katonaság, csajozás, stb.
:R

(#133) sziku69


sziku69
senior tag

Hát, sajnos ez a topik se megy. Hihetetlen, hogy senkinek sincs mesélni valója. :W

(#134) ViZion válasza sziku69 (#133) üzenetére


ViZion
félisten

Háááát... el is felejtettem, h van ez a topik :D
Igazán inkább a '90-es évek volt ami nekem megmaradt, bár az is csak szilánkokban...

Arra például még emléXem, h a TTT-nek hogy örültem, mikor már 10+ lettem... Eltelt pár adás, mire rájöttem, h ami 9 évesen nem tetszett, az 10+ évesen sem tetszik. :(((

Iskolai "diszkó", szar zenék (Modern talknig, R-go, ilyesmik) a jó zenéket alig lehetett találni pl Falco, You Spin Me Round...

Sokminden nem történt, vidékiként elég kevés lehetőség volt itt akkor, csavarogni nem lehetett, tanulás és kazettás magó FTW... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#135) sziku69 válasza ViZion (#134) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszönöm, hogy írtál! :R
Ezek szerint nem volt túl izgalmas gyerekkorod? Szerencsés vagyok. Volt 4-5 barátom "csibésztársam" akikkel mindíg összehoztunk valami kis kalandot. Izgalmas környék volt a miénk. Tizenéves korom első felében is például. Szerencsére nem nagyon voltam "megkötve". Szüleim dolgoztak, én meg éltem a szabad életet. De ennek ellenére sem kallódtam el. Szerencsére. Nem lettem alkesz, elég jól tanultam. Jó, nem lettem "értelmiségi", de megélek a munkámból. :)

Lehet, rossz témát választottam. Egész egyszerűen, csak a kamaszkorról kellene írni. Mindegy ki mikor élte meg.

(#136) ViZion válasza sziku69 (#135) üzenetére


ViZion
félisten

Apám buszsofőr volt, egész nyáron kirándultam, mert ő különjáratos volt, nem fix. Voltam minden felé, rengeteget nyaraltunk, stb... mégsem sok maradt meg az emlékezetemben. De nem unatkoztam, 5-en voltunk gyerekek az unokatesóimmal...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#137) sziku69 válasza ViZion (#136) üzenetére


sziku69
senior tag

Akkor biztos eszedbe jut valami kaland, esetleg csínytevés. Valami poénos dolog. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.