Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ez a Corsair VOID Pro CA-9011154-EU RGB Premium Gaming 7.1 megéri az árát ? HyperX Cloud Stingert cserélnék.
Fontos lenne a szövet fülpárna és jó mélyeket szeretnék.

(#24202) Amur válasza Amur (#24191) üzenetére


Amur
addikt

Srácok nekem tud valaki segíteni? Teljesen el vagyok bizonytalanodva a kínálat láttán. A gyenge alaplapi hangkártya miatt is. Mondjak le a7.1röl, mert nem fog menni, és vegyek egy jó stereot? De melyiket?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24203) Rexton válasza smiti (#24201) üzenetére


Rexton
tag

Nincs túl jó hangja a Corsair cuccoknak, én nem cserélném a Stingert.

@Amur: Cooler Master MH752

(#24204) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Sikerült 16K-ba szereznem egy új Hyperx Cloud Core fejest, ami ugye egy Cloud I, mindenféle extra nélkül.

Konzolokhoz kifejezetten tudom ajánlani, kényelem, minőség, hangerő terén simán hozza a drágább Astro A10 szintjét, sőt minőségibb anyagokból építkezik. Annyi, hogy a mikorofon némítás, csak partiból, szoftveresen oldható meg.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24205) csupa csaki válasza #48613632 (#24200) üzenetére


csupa csaki
tag

En batran ajanlom a G935-ot, nem kell jobb fules tole jatekra. Ha Angliaban elsz akkor vakarhatod a fejedet, mert a Currysban volt nem is olyan regen 70font kornyeken.

(#24206) XharX


XharX
aktív tag

Sziasztok!

Fejhallgató vásárlás előtt állok, eddig a Cloud II a kiszemelt. Ennek oka, hogy tartalmaz egy USB-s hangkártyát ha jól láttam. Viszont mivel elég sok Cloud verzió van (Alpha, core stb) így kissé elvesztem, hogy melyik is lenne a legjobb. Meg ha a cloud ii mellé adott hangkártya se tudom mennyire jó, meg mivel ahogy láttam egyetlen bemenete van, az más fejhallgatók esetében is működik a hangszóró és mikrofon is egyben?
Szóval a kérdésem az lenne, hogy Cloud II vagy valami más (esetleg sima jackes cloud) és egy olcsóbb hangkártya, pl Soundblaster E1 (meg hogy az én elképzeléseimnek az E1 megfelelne vagy sem)?

Üdvözlettel,
Péter!

(#24207) Amur válasza Rexton (#24203) üzenetére


Amur
addikt

Jónak tűnik a CM MH752, kérdés hogy csak driver kell hozzá és megy a 7.1(akár win7-en is)
vagy van saját szoftvere mint a Razereknek(és azok csak win10 kompatibilisek.azért is szórtam ki a razereket, egy fejhallgatóért most nem cserélnék OS-t)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24208) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Szerintetek melyik a jobb [Razer Thresher Ultimate PS4/PC] vagy [Logitech ASTRO A50 Wireless]? Esetleg más hasonló árkategóriában?

(#24209) #48613632 válasza csupa csaki (#24205) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi. Végülis megodódott, mert maradtam a Sennheisernél, és bevállaltam egy GSP600-at.

(#24210) Rexton válasza Amur (#24207) üzenetére


Rexton
tag

Semmi szoftver nem kell, bedugod az USB-t, és megy.

@EasyLife: Mi a terv velük? Én felvenném a listára még a Cloud Flightot is, olcsóbb is mint ezek, és elég jó a hangzása.

(#24211) raverke


raverke
tag

Én elggé beleástam magam a fejesek világába és megütötte a szememet egy hír:

HyperX Cloud Flight S Wireless Gaming Headset – Available in Q1 2020 at $199.99 MSRP
Tudja majd a 7.1-et és 3.5-ös kábelen használva is használható lesz a mikrofon.

Én pont wireless fejest keresek és már majdnem meg is rendeltem a sima Flight-ot, de lehet várok vele....bár a 200 dolcsi itthon min. 250 lesz.

(#24212) Chrys_ válasza raverke (#24211) üzenetére


Chrys_
addikt

Dolby vagy DTS? Mert a hivatalos oldalon csak custom-tuned 7.1 surround sound szerepel, jelentsen ez bármit is. Astro-nál sincs DTS, de a Dolby támogatás megvan. SteelSeries-nél éppen fordítva, de ott is van standard. Ez itt viszont elég semmitmondó, ennyi pénzért.
A legjobb - szabvány támogatás szempontjából - a Logitech G935, Dolby és DTS Headphone X v2.0 is van.

Ha minden igaz, ma szállítják ki az Astro A50 Gen4-t, XBOX változat. Vajon az ATMOS-t támogatja PC-n is? Vagy ez XBOX ONE-nal megy?

[ Szerkesztve ]

(#24213) piero86 válasza Chrys_ (#24212) üzenetére


piero86
aktív tag

Támogatja PC-n is. Az Astro A20 is támogatta, csak meg kell venni hozzá a progit.

(#24214) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Segítenétek beállítani a Hyperx Alpha fülesemet? Vagy csak elég,ha bedugom a hangkártyába,aztán már használhatom is,úgy hallo kmindent,ahogy azt kell ? :)

(#24215) #48613632


#48613632
törölt tag

Fejhallgató erősítőt Ti mit használtok? Előnyök, és hátrányok? Van egy GSP 600-am, és vennék hozzá valamit, amivel jobban ki tudom hajtani, mintha csak simán az alaplapi hangkarira dugnám.

Gondolkozom a GSX 1200-on, de vajon megér ez a cucc annyit, amennyit kérnek érte? Nem garasoskodni szeretnék, de semmi olyan featuret nem látokk, ami miatt ez ennyit érne, és kb a feléért már lehet kapni Creativet pl.
A fejhallgató elsősorban játékhoz van használva, utána film, és zene. A térhangzás nem feltétel, pl binaural akármik, vagy DD/DTS szabvány natív kezelése. Erőteljes stereo hangzás, mert jelenleg harmatos lepkefing, ami kiszól belőle.

(#24216) Rexton válasza #48613632 (#24215) üzenetére


Rexton
tag

Sound Blaster Z, ne OEM-et, vagy ha USB-s akkor Creative Sound Blaster X-Fi HD.

@Viiktor1989: Ezt Neked kell tudnod, hogy Te mire szeretnéd használni, de alapból elég az, ha csak bedugod, és használod.

[ Szerkesztve ]

(#24217) Viiktor1989 válasza Rexton (#24216) üzenetére


Viiktor1989
tag

Értem. Battlefield 5-el játszom,gondoltam hogy a lépés hangot jobban ki lehet enemelni,erre van lehetőség?😁

(#24218) Rexton válasza Viiktor1989 (#24217) üzenetére


Rexton
tag

Milyen hangkártyád van? Általában szoktak lenni direkt ilyen elnevezésű beállítások, ha nem alaplapit használsz. Pl.: "Footsteps", "Scout Mode", stb.

(#24219) Viiktor1989 válasza Rexton (#24218) üzenetére


Viiktor1989
tag

Sajnos alaplapit hasznàlok. Akkor érdemes lehet egy hangkàrtyàra berektetni? Esetleg abban tudsz/tudtok segiteni,melyik hangkártya támogat ilyen kiemelést?

(#24220) Rexton válasza Viiktor1989 (#24219) üzenetére


Rexton
tag

Pl.: Sound Blaster Z.

(#24221) Chrys_


Chrys_
addikt

Astro A50 meg is érkezett 🙂

(#24222) #48613632 válasza Chrys_ (#24221) üzenetére


#48613632
törölt tag

Gondolkodom erősen, hogy visszaküldöm a Sennheisert, és bevállalok én is egy ilyet .... :K

(#24223) Petreszku válasza Chrys_ (#24221) üzenetére


Petreszku
senior tag

Én az eggyel régebbi generációsat használom. Elégedett vagyok vele nagy, de kényelmes. Játékhoz szemüveget használok, igaz vékony kerteset és nem zavar együtt a kettő.

(#24224) Viiktor1989 válasza Rexton (#24220) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm 😊

(#24225) Amur


Amur
addikt

Tudtok webáruházat ahol van készleten a CM MH752? Mindenhol azt mondják hogy rendelés alatt. (túl jó marketinget csináltatok itt neki. ;) )

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24226) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Beruháztam egy Hyperx Cloud Flight-ra.
Kérdésem az, hogy van-e valamilyen app hozzá? (equalizer, battery level etc..)

(#24227) raverke válasza raverke (#24226) üzenetére


raverke
tag

Hát megtaláltam, de kb vicc kategória. :(((

(#24228) Rexton válasza raverke (#24227) üzenetére


Rexton
tag

Hát eléggé plug and play az biztos. Ha EQ-zni szeretnél, akkor tudom ajánlani ezt.

(#24229) atua válasza Amur (#24225) üzenetére


atua
aktív tag

alza

(#24230) Amur válasza atua (#24229) üzenetére


Amur
addikt

náluk most tényleg van. köszi! (igaz azóta az egyik helyi garázsboltban is igértek, remélem az sem kamu, annyiért ők is lehozzák mint az alza)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24231) Chrys_ válasza #48613632 (#24222) üzenetére


Chrys_
addikt

Sennheiser-m nem volt. De az biztos, hogy nekem az Astro A50 Gen4 jobb a Steelseries Arctis Pro Wireless-nél.
Ezt meg is tartom.

(#24232) #48613632 válasza Chrys_ (#24231) üzenetére


#48613632
törölt tag

Megjött az A50 is, egy órája sincs, hogy kibontottam. Elsőre sokkal jobb, mint a Sennheiser, már csak azért is, mert ez legalább kényelmes. A S-t akárhogyan állítgattam, mindig szorított. Ezen látszik, hogy igényes, minőségi darab.

Viszont nincs hozzá semmilyen szoftver? :Y

A dobozban nincs, illetve az enyémben volt egy kaparós serial number az Atmoshoz (egyelőre még ezt sem találtam meg, mindenképp fizettetni akarja a 14.99-et velem a Windows.), illetve egy nagyméretű, kihajtogatós sematikus ábra, hogy mi micsoda (okosabb nem lettem tőle)
Meg van egy recyclinggel kapcsolatos útmutató, hogy hogyan szedjük ki az akksit, újrahasznosításra.
Más egyebet nem találtam, ideértve a szoftvert is, ami a gyártó honlapján sincs, de lehet, csak én voltam béna.
Egyébként megszólaltani ennek ellnére sikerült, csak a kimeneteket kellett átváltani a hangkezelőben, és voila.
De pl a ki/bekapcsoló alatt van egy EQ és egy fejhallgató gomb. Ezek pittyennek, de változást nem tapasztalok a hangzásban. Valahol benéztem én azt a szoftvert, kell annak lennie, szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#24233) piero86 válasza #48613632 (#24232) üzenetére


piero86
aktív tag

[Astro Command Center]
:)
Astro A20-nál kicsit fapados volt a szoftver, A50-nél nem tudom miben más.

[ Szerkesztve ]

(#24234) #48613632 válasza piero86 (#24233) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen igen, meglett közben, én voltam béna. Ez sincs túlkomplikálva, de lényeg, hogy van. Mondjuk furák kicsit ezek az előre beállított hangszinek.

(#24235) Chrys_


Chrys_
addikt

A software nem bonyolult, de elég.
Én nem használom a Dolby Audio v2-t, szerintem nem jó, inkább pass-trough-ra állítom a base-t (csillag jel a Dolby jel helyett) és bekapcsolom a spatial sound-t (ATMOS-t még nem próbáltam). Játékok közben viszont kikapcsolom a spatial-t, így mindig tökéletesn szól. Ez gyorsan megy Windows-ban, a hangszóró ikonon jobb klikk és rögtön ott van a menüben a beállítás.

Engem az zavar egy kicsit, hogy a sidetone minden bekapcsolás után aktív, hiába kapcsolom ki. Szerencsére nem max. hangerőre állítva. Még megnézem "sync to device" után, hogyan viselkedik.

Még valami: az biztos, hogy kényelmesebb a Steelseries Arctis Pro-nál, viszont jobb oldalon mégis nyomta kicsit a fülem. Ez is hasonlóan kis méretű párnákkal van ellátva. Én eddig a Logitech-nél (nálam G933-nál) jobb megoldást nem láttam, az a legkényelmesebb, 8cm*5cm a belső rész.

(#24236) Chrys_ válasza #48613632 (#24232) üzenetére


Chrys_
addikt

Neked sikerült már beállítani a Dolby ATMOS-t PC-n? Nálam elfogadta a kódot, fel is van telepítve a Microsoft Store-ból, látszik is az előbb leírt módon az ATMOS, de kiválasztani már nem tudom.

És ez csak 2 éves subscription, aztán lehet érte megint fizetni.

Mod:
Valószínűleg nem elég, hogy Microsoft account-tal letöltöttem a Store-ból, ugyanezzel a MicrosoftAccount-tal kell a Windows-ba is bejelentkezni. Még ezt kipróbálom.
A Dolby Access-ben a Feedback-n keresztül lehet segítséget kérni a beállításhoz, és ott kötelező adatként kérik az Acc e-mail címet.

[ Szerkesztve ]

(#24237) #48613632 válasza Chrys_ (#24236) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, mindenképpen az adott accounthoz kell csatolni. Én úgy döntöttem, inkább megveszem. Azt csak egyszer kell, és életre szól. Ez meg előbb-utóbb lejárt volna, meg így teljes marad a szett használtan is. Meg akkor már megvettem a DTS-X-et is. Fogalmam sincs, eddig a létezéséről sem tudtam, de valahogyan odakeveredtem, és megnéztem a promóit. Nekem bejött.
Szóval így most nekem ez látszik.

Kipróbálni meg most szeretném. Ebben a pillanatban telepítettem fel a Resident Evil 2-t, az Dolbys, ha jól tudom, vagy így első blikkre a Shadow of Tomb Raider van még meg, amiről úgy rémlik, hogy Dolbys cuccok. DTS-X-et meg így hirtelen nem tudok, de majd rákeresek.

Szerk:
Bocs, DTS-X a trial idejét tölti éppen, és majd meggondolom, hogy megveszem. Az Atmosra nekem már sajna elhasználódott, de akkor nem fizettem elő rá. De végülis sok Dolby cucc van, így ezt biztosan nem bánom meg, viszont így hirtelen nem találtam DTS-X cuccot, bár lehet, csak hülyén kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#24238) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Az alany egy Logitech G633. Eddig tökéletesen működött, de most nincs hang. PC-n néztem, itt korábban semmi gond nem volt. Csatlakozás rendben, felismeri. Eszközkezelő rendben, lényegében minden teljesen normálisnak tűnik (világít stb), csak nincs hang. Sok mindennel próbálkoztam, de eredménytelenül. Feltettem a legfrissebb G Hub-ot, kitöröltem az eszközkezelőből, és kifogytam az ötletekből. Megnéztem egy laptopon is friss Win10 rendszerrel. "Eszköz beállítása folyamatban van", majd amikor elkészült, itt sem volt hang, tehát nem a pc-vel vagy a laptoppal van gond, mind a két helyen egyforma "hibát" produkál. Ha lejátszok zenét, a hang tulajdonságainál is minden normális. Látom ahogy mozog az indikátor, pont úgy, mintha lenne hang.

Amikor legutóbb használtam (1 hónapja), semmi gond nem volt vele. Bedugtam, 2 másodperc, és volt hang. A mikrofon lehajtásánál is megjött a "dallam", hogy aktív. Most ha lehúzom, nincs aktivitást jelző hang se. Az 1 hónap alatt itt pihent az asztalomon biztonságban.

Van esetleg ötletetek mi lehet ez?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24239) zack válasza zack (#24238) üzenetére


zack
nagyúr

Megoldódott.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24240) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Megvettem tegnap egy Cloud2-es fejhallgatót. Tényleg nem rossz, bár nekem egy kicsit szorosnak tűnik a pántja, de gondolom ( remélem) majd tágul a használat során.
A kérdésem arra irányulna, hogy lenne-e lényeges javulás a hangjában ha még megtámogatnám egy rendes hangkártyával? Megéri-e még a további ráfordítást?

Ha igen, akkor milyen hosszabbító kábelt kellene venni hozzá és honnan?

(#24241) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Gép előtt, lakásban-való-járkálás/játék közbeni kommunikációra.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20 000 Ft
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezeték nélküli
(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos
(6) Milyen hangzást vársz?
Lehető legjobbat ami belefér árban
(7) Milyen csatlakozású legyen?
USB (Wireless?)
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált alaplapi.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Könnyen kapcsolható mikije legyen, akár hajtogatós is jó. A fülpárna ne szövet vagy málós műbőr legyen.

Perpill egy Genius Cavimanus van használatban, hangzásra és kényelemre tökéletes. Átnéztem a 10-30 ezres listát, meg vissza olvastam pár oldalt de nem találtam megfelelőt.

(#24242) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. HyperX Cloud Alpha S ezen nagyszerűen kijelölt része fémből van, mint a Cloud II esetén?

Illetve PS4 kompatibilis a 7.1-es dongle? Cloud II-höz találtam frissítési lehetőséget a kompatibilitásra, Alpha esetén is működik? [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#24243) Amur


Amur
addikt

Köszönöm az ajánlást, megvettem a Coolmaster MH752-öt, és teljesen betalált.
Kiváló mikrofon, az eddigi legkényelmesebb füles amihez szerencsém volt, és a hangzás is elég erőteljes, tiszta. Nem győzöm keresni a surround filmeket, játékokat.
Az külön jóság hogy 3,5 jack és usb verzió is játszik, így a telefonra is rá tudom dugni.
A kinézete teljesen szolid(gamer füles kellett de filmnézésre, és egyébként sem jönnek be a ledes villogós csilivili fülesek, pláne hogy csak zavarnám a családot vele, mert éjszakába nyúlóan filmezek)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#24244) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!
Lehet az a füles hibája, ha valaki beszél discordon, akkor van (értsd néha) olyan hogy tőlem visszahallja magát? ez valami beállítási probléma? (hangkártya van, a füles meg sennheiser game one) ma mondjuk elég sokszor volt :(

köszi előre is :)

(#24245) Aszi10


Aszi10
tag

Üdv Mindenki!

Érdeklődnék , h kinek van tapasztalata RoG Centurion fülessel? Mi a véleményetek róla? Nagyon gondolkozom a vásárlásán...
Jöhet pro és kontra ha van tapasztalat...
Köszönönöm előre is!
:)) :R

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus,amit mindenki megengedhet magának,függetlenül attól, hogy mennyi pénze van." Giorgio Armani

(#24246) atti78 válasza Drenadar (#24244) üzenetére


atti78
csendes tag

Én tapasztaltam olyat teamspeak-en Cloud Alpha-val. Miútán bekapcsolta mindenki az echo cancellation-t, javult a helyzet. Esetleg vedd lejebb a mikrofon érzékenységet is.

[ Szerkesztve ]

(#24247) Drenadar válasza atti78 (#24246) üzenetére


Drenadar
veterán

jó kipróbáljuk, csak tudod azt nem értem, hogy hogy lehet az hogy a füles mikrofonjába hallatszódjon bármi bele, ha rajtam van a füles? hangfal nincs, és eléggé halkan használom nem üvölt...

de lehet a füles hibája, mert pl a mute funkció se működik már rajta.
(pedig azt hittem hogy egy sennheiser jó minőség és nem megy tönkre ~2-3 év alatt)

(#24248) atti78 válasza Drenadar (#24247) üzenetére


atti78
csendes tag

Hát azért nem találom lehetetlennek. Ha túl érzékenyre van beállítva a mikrofon, talán felveszi. Vagy ki tudja, talán átmegy a rezgés, habár nem tudom ez mennyire lehetséges. Nem gugliztam utána, hogy mitől lehet, de mások is tapasztaltak ilyet.
Viszont az biztos, hogy amíg külön volt a mikrofon, ilyen nem volt nálam..

[ Szerkesztve ]

(#24249) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Van egy "kis" Hyperx Cloud Flight problémám.
Egyenlőre a Battlefield V-el játszottam csak (WIN10 x64), a társak jól hallanak, DE vissza is hallják saját magukat, ILLETVE az én játékomat is. Tehát amit én hallok, valahogy átmegy a mikrofon csatornáján hozzájuk is!
Akinek van ötlete, hogy mi okozza, kérem ossza meg, mert így hasznavehetetlen ez a füles.

(#24250) Chrys_ válasza raverke (#24249) üzenetére


Chrys_
addikt

Vedd kisebbre a mikrofon boost-t a sound settings/record device-nál. Talán segít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.