Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) smallmer válasza redingitell (#23349) üzenetére


smallmer
őstag

Ennek a terméknek mi a gyengesége? :R

(#23352) pulutodurumo válasza smallmer (#23351) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az, hogy 200€. Meg hogy hülye a marketinges.

"The Arctis Pro headset features premium speaker drivers with high-density neodymium magnets that reproduce Hi-Res audio out to 40,000 Hz, nearly double what most standard headsets are capable of (22,000 Hz)."

Ha tényleg tud 40 kHz-et (amit kétlek), az sem jó semmire. Nincs olyan ember aki azt hallja. A denevérek meg nem játszanak. Kölyökkoromban valahol 18 kHz körül hallottam, mára ez 14-re csökkent. Másrészt meg semelyik játékban nincs ilyen frekvenciájú hang.

Egyébként becsületes darabnak tűnik, kényelmes fülpárnákkal.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23353) Rexton


Rexton
tag

Na egy minimális szösszenet az MH752-ről:

Teljesen korrekt hangja van, kiegyenlítettebb, mint a Cloudoknak. Ez lehet negatívum, illetve pozitívum is, nekem jobban tetszenek ilyen téren a HyperX-ek.
Nagyon kényelmes. De tényleg. Az átlagnál nagyobb fejjel rendelkezem, és eddig ez a legkényelmesebb fejhallgatóm. Szó szerint olyan érzés, mintha nem is lenne a fejemen. Ehhez nagyban hozzá járul szerintem az is, hogy nagyon könnyű az egész.
Cserélhető a kábele, és kompatibilis a V-Modának a BoomProjával is, kipróbáltam. A mikrofonja természetesen levehető, és teljesen jó a hangminősége. Discordon nem is tudta senki sem megmondani, hogy éppen a gyárit használom, vagy a BoomPro-t.

Egy kis negatívum:
Az anyaghasználat/összeszerelés minősége nem a legjobb. Persze nem borzalmas, de a Cloudokkal összehasonlítva ég és föld. Szerintem a fülpárnája sem cserélhető. Próbáltam leszedni, de már kezdtem félni, hogy elszakítom, ha erősebben próbálkozom.

Összességében teljesen vállalható kis cucc, de véleményem szerint érdemesebb rákölteni a pluszt a Cloud Alphára, vagy kicsit kevesebbért egy Cloud II-re. Ha valakinek viszont ez a plafon, abban az esetben tudom ajánlani az MH751-et vagy 752-t. Sajnos a tartósságáról nem tudok nyilatkozni 3 nap alatt, ezt majd az idő eldönti.

Megjegyzés: A hozzá adott hangkártyáról nem tudok véleményt mondani, azt nem próbáltam ki.

(#23354) redingitell válasza smallmer (#23351) üzenetére


redingitell
senior tag

Látom a választ már megkaptad, de azért pl hasonlítsd össze ezzel

(#23355) sting2 válasza redingitell (#23347) üzenetére


sting2
addikt

Nagyon jó kis ajánlás!

Még azért a ATH PDG1 és ADG1X-et is ide venném, mert akármilyen valamire való Audio Technica fejes járt nálam , mind nagyon jól muzsikált játékkal.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#23356) smallmer válasza redingitell (#23354) üzenetére


smallmer
őstag

Lehet, hogy furcsának találjátok, de szeretném ha kinézetre is tetszene.

Felsorolom ár szerint csökkenő sorrendben amelyek tetszenek:

- Audeze Mobius Bronz- Álom kategória. ~ 140.000Ft

- SteelSeries Siberia 840: Kinézetre nagyon tetszik. Vezeték nélküli. Sokkal drágább mint az említett keret, de amennyiben azt mondjátok, hogy megéri a pénzt, akkor raknék még a kerethez. ~ 100.000Ft

-SteelSeries Arctis Pro Wireless: Kinézetre nagyon tetszik. Vezeték nélküli. Sokkal drágább mint az említett keret, de amennyiben azt mondjátok, hogy megéri a pénzt, akkor raknék még a kerethez. ~ 100.000Ft

- Razer Nari Ultimate : Talán ez tetszik a legjobban. ~ 57.000 Ft

- Razer Tiamat 7.1 : ~ 52.000Ft

- SteelSeries Arctis Pro ~ 50.000 Ft

- Razer Kraken Pro V2 ~ 25.000 Ft

Mos jöjjenek azok, amelyektől nem vagyok elájulva kinézetre, de még elfogadható:
- Audio-Technica ATH-PG1 ~ 65.000 Ft

- Audio-Technica ATH-PDG1 ~ 65.000 Ft

- Beyerdynamic Custom Game ~ 60.000Ft

Mint láthatjátok elég képlékeny az ár. Amennyiben mindennapi használat mellett nem hallok nagy különbséget a fejhallgatók között, akkor feleslegesen nem költenék sokat, viszont ha tényleg van érdemi különbség közöttük akkor simán.

A felsoroltak közül hogyan kategorizálnátok? Melyek a legjobbak és melyek a legrosszabbak? :)

A sennheiser-t nem igazán szeretem, de végső esetben nincsen kizárva :)

köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#23357) Rexton válasza smallmer (#23356) üzenetére


Rexton
tag

Az alsó 3-mal biztos nem nyúlnál nagyon mellé. Mint már írtam, a Tiamatot személyesen nem ajánlom, ráadásul a valós 7.1 miatt kell hozzá olyan hangkártya, ami tud is valós 7.1-et, és nem csak virtuálisat. Alapból én Razer terméket nem tudok jó szívvel ajánlani senkinek, állandóan szívtam velük. A Razer nem gyárt konstans minőséget. Ki lehet persze fogni tartós dolgokat, de nem jellemző sajnos. Az Audeze Mobiust én is ki szeretném próbálni valamikor, elég jókat írnak róla. A Nomononál egyeztetés után ki is lehet azt hiszem próbálni. Egyébként a HyperX ki fogja dobni kb. ugyan ezt a közeljövőben, Orbit, illetve Orbit S néven. Olcsóbbak lesznek valamivel, és nem lesz bennük bluetooth.

Tipp: Ne kinézet alapján válassz fejhallgatót.
Esetleg: Cloud Alpha (most nézem, ennek feljebb ment egy kicsit az ára), Creative BlasterX H5

[ Szerkesztve ]

(#23358) atua válasza smallmer (#23356) üzenetére


atua
aktív tag

A hozzászólásaid alapján nem tűnsz vájt fülűnek vagy audiofilnek, szal én a helyedben biztos nem költenék ennyit erre. 30k körül nézelődnék, pl. ott a cloud alpha, amit sokan ajánlanak, oszt jónapot...

(#23359) smallmer válasza atua (#23358) üzenetére


smallmer
őstag

Igazad van.
Este gondolkodtam és rájöttem, hogy felesleges ennyit költenem rá, viszont a HyperX nem a kedvenc márkáim közé tartozik. Én is úgy gondolom, hogy maradok a 30-40 ezer forintos kategóriánál. Abból kell válogatnom.

(#23360) RazoR


RazoR
veterán

Egy BD 770 Pro mennyire lehet jó játékra esetleg egy erősítővel megtámogatva?
Néztem a Custom Game-et de nem igazán értem a felárat.....

(#23361) Rexton válasza RazoR (#23360) üzenetére


Rexton
tag

Gondolom szubjektív, hogy kinek mi felel meg, de egy rendes erősítővel szerintem maga lehet a Kánaán(mondom ezt úgy, hogy nekem nem az volt a favorit fejhallgatóm eddig) :DDD
A lecsatolható, mikrofonos kábel biztos dob valamit a Custom Game árán, de jó eséllyel a "gémer" jelzés is kiveszi a részét belőle...

(#23362) RazoR válasza Rexton (#23361) üzenetére


RazoR
veterán

Nem kell mikrofonos fejes, asztali mikrofon a terv...

(#23363) sutyesz96 válasza smallmer (#23359) üzenetére


sutyesz96
őstag

Menj el, nézz meg egy Steelseries fejest, és máris lemondasz róla. :)

Élőben nagyon gyenge minőségűnek tűnik a többi mellett, ennyi pénzt semmiképpen nem ér egyik sem.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23364) redingitell válasza smallmer (#23356) üzenetére


redingitell
senior tag

A fejeden lesz, hacsak nem tükör előtt játszol akkor hagyd a fenébe a kinézetet. A 30-40-es kategóriában pedig ha tetszik ha nem, a hyper x fejesek az elfogadhatóak. De mint már írtam, a te pénzed, te döntésed. De már a sokadik ajánláson vagyunk túl, mindig előjön valami kifogás a részedről az ajánlott termékekkel kapcsolatban.
Nincs is ezzel semmi gond, csak ha 5. alkalommal kérded 2 napon belül, akkor sem valószínű, hogy mást ajánlanak,

(#23365) smallmer válasza redingitell (#23364) üzenetére


smallmer
őstag

Teljes mértékben igazad van. Minden vásárlást túlpörgök.
Feleslegesen nem szeretnék többet fizetni. Ez alatt azt értem, hogy mivel alaplapi hangkártyáim vannak, lehet, hogy nem érdemes egy bizonyos ár/minőség fölé menni.
Ma pl voltam az egyik boltban, ahol egy XTRFY h2, illetve egy Steelseries Artics 5 fejhallgatót felpróbáltam. Mindkettő nagyob tetszett. Az XTRFY borzasztóan kényelmes volt. Abból van egy H1-es verzió. A boltban nagyon dícsérték. Most pl ez tetszik, de alig találok róla véleményt.

(#23366) Rexton válasza smallmer (#23365) üzenetére


Rexton
tag

Ez az XTRFY H2 teljesen olyan, mint a HyperX Cloud II. Valószínűleg ez is egy licencelt Taskstar Pro 80-as, több-kevesebb módosítással. Ha annak tetszett a hangja, és kényelmes is volt, akkor vedd meg azt.

@RazoR
Ja hogy te ajánlást kértél igaziból. Azt hittem már 770 Pro-d van. :D
Az egy elég jó fejhallgató, nem nagyon tudnál vele mellé nyúlni. Viszont elég "érzékeny" tud lenni a hangforrásra, így mindenképpen kellene mellé szerintem valami normális erősítő/hangkártya.
Viszont nagyon tudom tanácsolni, hogy vásárlás előtt próbáld ki valahol, lehet neked nem jön be a hangképe.

[ Szerkesztve ]

(#23367) redingitell válasza smallmer (#23365) üzenetére


redingitell
senior tag

A legjobb vélemény a sajátod!
Ha kényelmes volt, és tetszett a hangja, akkor ne habozz!

(#23368) CsonkaImo válasza RazoR (#23360) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Erősítést igényel, de teljesen megfelelő otthoni multimédiára, így játékra is. Én 2 évig használtam PC gamingre, teljesen jó.

(#23369) RazoR válasza CsonkaImo (#23368) üzenetére


RazoR
veterán

A 32 Ohmoshoz elég lehet egy Strix Z270 alaplap hangkarija vagy vegyem a 80 Ohm-ost és egy DAC-ot?

(#23370) CsonkaImo válasza RazoR (#23369) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Alaplapról semmiképp sem hajtanék Beyert.

(#23371) sutyesz96 válasza smallmer (#23365) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nekem most jött meg a Razer Kraken Pro 2019 Edition.
Azért ahhoz képest ahogy itt lehúzzák a többiek, abszolút nem egy rossz választás. Sőt!

Nekem pozitív csalódás teljesen, tegyél vele egy próbát, ha ennyire közel áll a szívedhez, vagy csak szimplán ez tetszik legjobban. 14 napos pénzvisszafizetési gari gyakorlatilag mindenhol él. :)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#23372) smallmer


smallmer
őstag

Felmentem a caseking oldalára csak úgy heccből. Mi fogadott? :D

[link]

ennyiért ajándék? :D

(#23373) Rexton válasza smallmer (#23372) üzenetére


Rexton
tag

Jó árban van valóban, de még mindig azt mondom, hogy meg kell hallgatni. Lehet nem tetszene a karakterisztikája. Vagy próbáld ki, és max visszaküldöd.

(#23374) smallmer válasza Rexton (#23373) üzenetére


smallmer
őstag

Így akkor azt hiszem maradok az Xtrfy H1-nél. Nagyon kényelmes volt.
Egy dolog nem tetszik benne, mégpedig az, hogy nem lehet cserélni a kábelét, de reménykedem, hogy nem fog megtörni. (mennyire gyakori, hogy ilyen hiba előjön?)
Holnap szerintem meg is veszem

(#23375) RazoR válasza CsonkaImo (#23370) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor jól sejtettem hogy a fejes, mikrofon, erősítő kört nem úszom meg 100-120k alatt...

(#23376) Rexton válasza smallmer (#23374) üzenetére


Rexton
tag

Viszont ha tetszett ez az XTRFY, akkor szerintem a Cloud Alpha is tetszene. Annak cserélhető a kábele(ha már ez is szempont).
A vezetéktöréssel meg nem nagyon tudsz előre számolni, max ha valaminél ismert szériahiba. Ha "üti vágja" valaki, annál nagyobb eséllyel fog úgyis előjönni.

[ Szerkesztve ]

(#23377) redingitell válasza smallmer (#23374) üzenetére


redingitell
senior tag

Hát, szerintem az ATH-PG1-el sem lehet nagyon mellényúlni. Azért az árért, amit linkeltél, majdnem ajándék. 39 ohmos, tehát eldöcög alaplapi hangkarival is, amíg találsz egy rendeset.

(#23378) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Megvásároltam az Xtrfy H1 fejhallgatót. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Amennyiben bárkinek van kérdése a későbbiekben a fejhallgatóval kapcsolatban, bátran irányítsátok hozzám.

Írok róla pár szót így néhány óra viselés után.

Első ami a legfurcsább volt, hogy kb olyan mintha zajszűrő lenne a fejhallgatóban. Nagyon minimális hang szűrődik be, ugyanez elmondható kifelé is. Nem hallottak semmit a mellettem ülő emberek.
Én úgy gondolom, hogy nagyon jól szól, nem vagyok whitefülű, de minden esetre tetszik.
A kábel jó minőségű,pont elég lágy.

Összességében jó választásnak tűnik. :R

(#23379) Tomdriver válasza CsonkaImo (#23370) üzenetére


Tomdriver
őstag

+1, én is ezt használom játékhoz is és tökéletes, de kell a DAC (nekem M6 van hozzá)

(#23380) RazoR válasza CsonkaImo (#23370) üzenetére


RazoR
veterán

Az mindegy ha lesz erősítő, hogy a 32 vagy a 80 ohm-ost veszem?

(#23381) CsonkaImo válasza RazoR (#23380) üzenetére


CsonkaImo
addikt

32 Ohm-oshoz elég egy jó hangkártya is. 80-ashoz mondjuk egy Sound Blaster E5 már jó szerintem, az hangkártya meg DAC egyben. 250-eshez már komoly lánc kell.

Szerk.: Most nézem, hogy az E5 50 ezer forint otthon?! :Y Annyiért meg ne vedd. Akkor inkább egy Sound Blaster Z, az is elég jó erősítővel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#23382) Rexton válasza smallmer (#23378) üzenetére


Rexton
tag

Köszönjük a véleményt, használd egészséggel! :K

[ Szerkesztve ]

(#23383) RazoR válasza CsonkaImo (#23381) üzenetére


RazoR
veterán

Az a baj, hogy a pci hangkártya nem opció, mATX gépem van és nem szeretnék semmit rakni a vga elé.

(#23384) Rexton válasza RazoR (#23383) üzenetére


Rexton
tag

AudioQuest DragonFly? Ha jól emlékszem azt írtad, hogy mikrofont úgyis külön szeretnél, akkor meg elég lehet egy jobb fajta DAC, mikrofon bemenet nélkül. Ráadásul azt még telefonhoz is tudnád használni.

[ Szerkesztve ]

(#23385) RazoR válasza Rexton (#23384) üzenetére


RazoR
veterán

Biztos jó, csak ennyit nem szeretnék rászánni, drágább mint a fejes...
Olyan 20- max 30k-ra gondoltam, de nem kell ilyen pici, nem hallgatok zenét telefonon, kocsival járok.

(#23386) Rexton válasza RazoR (#23385) üzenetére


Rexton
tag

Tessék :)
Én is tőle vettem.

(#23387) RazoR válasza Rexton (#23386) üzenetére


RazoR
veterán

:R

(#23388) totesz09


totesz09
csendes tag

Sziasztok! :Y :C

Fejhallgató vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket a LOGITECH G433 fülesről. Ha esetleg hasonló árkategóriában maximum +5000 értékben, hasonló szövetpárnás fülessel jobban járnék kérlek segítsetek ki vele.

[link]

A szempont, amiért rá esett a választás az mindenképpen az, hogy szövetpárnás és nem foszló bőr borítású.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R :R :R

(#23389) Rexton válasza totesz09 (#23388) üzenetére


Rexton
tag

Esetleg egy XTRFY H2?
Próbálni nem próbáltam ugyan, de egy jó minőségű fejhallgató az alapja, így nagyon rossz nem lehet.
Megjegyzés: Most nézem, hogy a pixelnél rosszul van kiírva a fülpárna fajtája. Biztos, hogy nem műbőr.

[ Szerkesztve ]

(#23390) totesz09 válasza Rexton (#23389) üzenetére


totesz09
csendes tag

Igen ezt néztem én is, de ami a fejre fekszik rá az, mintha műbőr lenne és azért vetettem el a XTRFY H2-t.

(#23391) Rexton válasza totesz09 (#23390) üzenetére


Rexton
tag

G433-ról nincs tapasztalatom, nem próbáltam. Viszont ennyi pénzért nekem nem tetszik a full műanyag felépítmény. Még az állító pánt is műanyag. Lehet előbb eltörik, mint ahogy egy minőségibb műbőr fülpárna elkezd foszlásnak indulni. A hangzása attól még lehet jó.
Mikrofonos fejhallgató jöhet csak szóba?

(#23392) totesz09 válasza Rexton (#23391) üzenetére


totesz09
csendes tag

Úgy gondolom [ennyiért] szerintem megéri az árát. Igen, mikrofonos.

(#23393) #56474624


#56474624
törölt tag

Itt is szólok, hogy gamer fejhallgatók hirdetése a Hardver-Multimédia-Fejhallgatókon belül történne egyébként, de ez oda is lett írva néhány hete a TV, Audión belül a Hi-Fi fejhallgatóknál zárójelben, ha a Hi-Fi jelző önmagában nem lett volna elég egyértelmű. De így sem az, úgy tűnik. :N

(#23394) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok! A cooler master mh750 fejessel van valakinek tapasztalata? Mikrofonja milyen minőségű?

(#23395) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Gamer notihoz keresek fejhallgatót és böngészve a topikot, átolvasva az összefoglalót valamelyik Hyper X lenne az, 10-20K között.

A Cloud Pro-t nem láttam az ajánlóban, viszont egy helyen egész jó áron van most, közel azonos árban az ajánlott Stinger-hez.
Ti melyiket javasolnátok?

A Stinger-nek van egy olcsóbb (core) változata is ami elvileg PS4-re lett fejlesztve, de ahogy láttam teszten PC platformra is jó.
Szerintetek itt hangzásban lehet a különbség vagy anyagminőségben a kettő között? (vagy csak mert utóbbival egy viszonylag szúk réteget céloztak meg)
Mellényúlnék a Core változattal nagyon, vagy noti hangkártya mellé az is elég lehet?

[ Szerkesztve ]

(#23396) F.B.I. válasza Tomdriver (#23395) üzenetére


F.B.I.
veterán

Gyereknek vettem PS4-hez de PC-el is jól muzsikál, az anyaghasználata olcsóbb, egyszerű de ha vigyázz rá az ember, hibátlan, ár-érték arányban meg teljesen (Stinger Core).
Olvasni való róla. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23397) Tomdriver válasza F.B.I. (#23396) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszönöm! Sokat segítettél. :R

(#23398) Physicist03


Physicist03
senior tag

Sziasztok

Melyiket ajánljátok inkább Razer Kraken 7.1 V2 Oval vagy HyperX Cloud II?

(#23399) Rexton válasza Physicist03 (#23398) üzenetére


Rexton
tag

Ha teheted, próbáld ki mind a 2-t, és válaszd azt, amelyik jobban tetszik.
Az én ajánlásom a Cloud.

(#23400) sutyesz96 válasza Physicist03 (#23398) üzenetére


sutyesz96
őstag

Személyes tapasztalat alapján én a Razert ajánlanám.

No matter what, you keep finding something to fight for.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.