Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Dareius válasza SH4D0W2011 (#23450) üzenetére


Dareius
tag

Szia, és egy valódi 7.1 milyen lehet ?

ASUS ROG Centurion 7.1 vagy Strix 7.1
Igaz az már más ár kategória de ha megéri lehet beadom a rá a derekam.

A hangkártya sajnos nem fér be a vízhűtés miatt :D, meg az majd maximum ha új gépet veszek az viszont most a fontossági lista alján van.

[ Szerkesztve ]

(#23452) pulutodurumo válasza Dareius (#23451) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Külső kártyák is vannak ám, lehet válogatni. A sok driveres fejesekben is a füled mellé van bezsúfolva minden, nem előtted és mögötted van. Szerintem maradj egy jó sztereó fejhallgató mellett.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23453) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sziasztok!
Kingston HyperX Cloud Stinger Core 13500 ft
Asus Cerberus Arctic 14000 ft

Játékokhoz szerintetek melyik a jobb?Csak ps4en lenne használva.Max ennyi a keret :R

[ Szerkesztve ]

(#23454) CsonkaImo válasza ProEvoFan (#23453) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A Cloud Stinger talán jobb.

(#23455) ProEvoFan válasza CsonkaImo (#23454) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Magyar tesztet nem nagyon találok róla, de a youtube videók alapján ennyi pénzért jó vételnek mondható.
Valaki a fórumról használ Kingston HyperX Cloud Stinger Coret?Játékok alatt mennyire szól jól a basszus?
Aztán lehet lesz egy Stinger, talán megéri az a plusz 5500 forintot...

(#23456) xxxpepe


xxxpepe
tag

Sziasztok szeretnék segítséget kérni!Szeretnék venne egy jó Fülest!
Xbox One X-hez. Lényeg hogy vezeték nélküli kellene mert elég macerás a zsinórt húzkodni!
Igazából csak este volna időm vele játszani mikor a Gyerekek már alszanak!
1:Xbox One X-hez kellene vagyis játékra.
2:40-50ezer
3:Vezeték nélküli
4: Circumaural
5:Mikrofonos
6:5.1 vagy 7.1
7:Jack vagy Usb mindegy szerintem!
8:Xbox One X-hez kell integrált!
9: Kinézet az mindegy!

Ezeket nézegettem nagyon Astro A50 Gen3 és a Turtle Beach Elit 800X ezek az elvárasaimnak is meg felelnének de ha tudtok jobbat akkor írjatok!
Előre is nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23457) CsonkaImo válasza xxxpepe (#23456) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Azthiszem ez a két gyártó csinál csak vezetéknélküli headset-et Xbox-hoz. Szóval nincs nagy választék, amelyik neked jobban tetszik.

(#23458) xxxpepe válasza CsonkaImo (#23457) üzenetére


xxxpepe
tag

És melyik volna a jobb füles???

(#23459) sting2 válasza xxxpepe (#23458) üzenetére


sting2
addikt

Az Elite jobban/másképp szól. - teresebb, hatásvadász-abb.
Az Astro sokkal, sokkal, komolyabban van megépítve, az egész fejes a kényelemről szól, de "unalmasabb" a hangzása, cserébe tovább marad a fejeden.
Nézz Vs teszteket róluk, tele a net vele...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#23460) xxxpepe válasza sting2 (#23459) üzenetére


xxxpepe
tag

Már nézegettem a neten őket de én sem tudok dönteni sajnos ezért kertem a segítségeteket!!

(#23461) xxxpepe válasza CsonkaImo (#23457) üzenetére


xxxpepe
tag

És ezekhez mit szólsz????
Logitech G933
Plantronics RIG 800LX
Astro A50
Turtle Beach Elit 800X

Ezek közül melyik szerinted a legjobb???

(#23462) CsonkaImo válasza xxxpepe (#23461) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Annyit tudok segíteni, hogy a Logitech G933 egy rossz vicc. Nézz YouTube-on kicsomagolást és teszteket, szerintem egyet fogsz érteni, hogy ez a lötyögős gagyi műanyag brutál lehúzás 40+ szerért. Azt semmiképp ne vedd. A többit nem ismerem, így nem tudok véleményt írni.

(#23463) need


need
addikt

Sziasztok némi útmutatás és tipp kellene nekem..!

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Csak Játék..

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

20 000 Ft körül.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?

circumaural de igazából mindegy..

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

mikrofonos mindenképpen

(6) Milyen hangzást vársz?

Csak 5.1

(7) Milyen csatlakozású legyen?

Jack

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya alaplapi de ez nem releváns mivel Creative Omni 5.1 van..

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)

nem bohóc akarok lenni :D

köszi nektek előre is a tippeket ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23464) gergovass_


gergovass_
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HyperX Cloud Alpha fejhallgatóm, amit egy Dell G5 laptoppal használok. Az lenne a kérdésem, hogy van-e értelme egy külső erősítőnek? Pl. Creative Sound Blaster E1? Vagy elég hozzá az alaplapi kártya?

(#23465) CsonkaImo válasza gergovass_ (#23464) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Természtesen van értelme. Egy E1-gyel jelentősen javulna a hangzás.

(#23466) gergovass_ válasza CsonkaImo (#23465) üzenetére


gergovass_
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Az E1 akkor elég vagy van esetleg más alternatíva, ha 15 ezer Ft a max, amit költenék rá?

(#23467) Brett Shaw2 válasza gergovass_ (#23466) üzenetére


Brett Shaw2
csendes tag

Tegnap jött meg a CSB E1 + Creative Sound BlasterX H5 Valencia CF Edition + Soundmagic E50C.Bejárattam 3 órát a fejest(fülest E50C).Van kb 40 gb FLAC.Meghalgattam a H5-t simán és E1-l és semmi pluszt nem tett hozzá.Ma megnézem mit produkál mobilon az E50C-el.Nagyon megbántam hogy nem egy Alpha-t vettem simán az E50c mellé(de jo fejhalgató a H5 is)

(#23468) need


need
addikt

Sziasztok..

Sajnos nem nagyon jutottam dűlőre a [kérdésemmel] átnéztem az Aprót és találtam benne olyat ami érdekelne..
Mint fentebb írtam Omni 5.1 hez keresek Gamer fülest..

Amit néztem most Razer Kraken Pro V2 vagy Kingston HyperX Cloud Stringer de találtam még HyperX Cloud II digitális 7.1 mondjuk ennél nem egészen értem hogy mi az hogy digitális..és a kis adapter se nagyon izgat..

a fent felsoroltak közül melyik lenne jó választás..?

Vagy engedjem el ezeket és az ajánlóból válasszak ami nekem szimpatikus most az pedig a
Creative Sound BlasterX H5..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23469) Rexton válasza need (#23468) üzenetére


Rexton
tag

Mivel már van hangkártyád, és az fogja "generálni" a sok pont 1-es hangzást, így egy normális sztereó fejhallgatót kéne venned. A megadott ársávban pl.: Cooler Master MH751-et.

[ Szerkesztve ]

(#23470) need válasza Rexton (#23469) üzenetére


need
addikt

köszi szépen.. :R :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23471) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Vennék egy fejhallgatót. Elsősorban otthoni zenehallgatásra. Jó ötletnek tűnhet egy USB C csatlakozós megoldás. Erősítőm, hangkártyám stb. nincs.
Ezek megoldódhatnak egy fejhallgatóval(?) Ehhez ugye nem kell vagy nem számít.

Az ASUS DELTA ROG-ban lévő DAC-ról jókat mondanak, de igazán nem értek hozzá, hogy ez egyáltalán számít-e. A meghajtó ASUS Essence. Igazán ezt sem tudom, hogy jó vagy nem.

Az lenne a kérdésem, hogy jól gondolom és jó megoldás lehet egy USB-s? Ha igen ez jó lehet vagy tudnátok ajánlani valamilyet helyette?

ROG

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
50k

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

(4) Circumaural vagy supraaural?
Elsősorban circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Nem szükséges mikrofon.

(6) Milyen hangzást vársz?
Stereo

(7) Milyen csatlakozású legyen?
USB

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Telefon (USB C), tablet, Laptop,

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#23472) pulutodurumo válasza ddanger (#23471) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Inkább valami külső DAC, mint mondjuk a Covia Zeal Edge (Japánból olcsó ebayen) és vehetsz hozzá bármilyen fejhallgatót.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23473) ddanger válasza pulutodurumo (#23472) üzenetére


ddanger
aktív tag

Köszi!
Van is egy kiszemelt fejhallgató. :)

(#23474) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

A régi fejhallgatóm megadta magát, vettem akciósat Lidl-be , de… Szóval hagyjuk, kényelmetlen, nyom, nem szól szépen. Nem vagyok túl igényes, de ez kritikán aluli.

Szóval keresek egy vezetékes jack dugós fejhallgatót játékra, filmezésre, ritkán zene hallgatásra. A mikrofon nem fontos.

Leginkább legyen kényelmes (ha jól olvastam az a fül körül támaszkodik), sztereo már jó, ha 5.1 még jobb.

Jelenleg egy Logitech Z-300-ból jövő hangerőszabályzóba van dugva, de egyébként SB Audigy FX hangkártyám van.

Lehetőség szerint ne legyen csicsás, de a kinézet egyébként nem szempont.

Ha lehet 10.000 Ft alatt legyen, de ha árban feljebb kell lépni, mert érdemes, a 15K sem gond.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#23475) pulutodurumo válasza csiga8 (#23474) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ilyen büdzsé nem sokra elég, de pár Superlux, Invitone HD 2000 még belefér.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23476) csiga8 válasza pulutodurumo (#23475) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a választ, :R a HD 2000-et megrendeltem.

(#23477) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok!
Remélem nem lesz off amit írok.

Még (közel) 2 éve vettem egy HyperX Cloud fülest és hozzá egy Asus Xonar U3-as hangkártyát az itteni ajánlások alapján. A füles még működik szépen, a hangkártya viszont már kevésbé. Ilyen pattogó, sercegő hangokat ad ki elég gyakran, és eléggé idegesítő, mert semmiféle zene, vagy más hang nem nyomja el. Kérdésem az lenne, hogy van még 1 hó gari a hangkártyára, szerintetek érdemes lenne foglalkozni vele, vagy ezzel úgysem kezdenek semmit?

(#23478) CsonkaImo válasza deny330 (#23477) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Persze hogy érdemes. Ez nem normális működés.

(#23479) atti78 válasza deny330 (#23477) üzenetére


atti78
csendes tag

Amig van gari, használd ki!

(#23480) deny330


deny330
aktív tag

:R :R :R

(#23481) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Kényelmetlensége és rossz anyagminősége miatt kiábrándultam a Mad Catz FREQ 7.1-emből, aminek ezennel utódot keresek. A vezetékes fejhallgatók csoportból már kértem tanácsot, illetve audiofilebb készülékekből is van már egy listám, de ezek sajnos mikrofon nélküliek. Ez nem kizáró ok, de szeretnék pár olyan fülest is felhelyezni a listámra, amiknél a hangfelvétel is jó minőségben teljesülhet.

Szerk.: Bocsánat, elfelejtettem lenyitni az összefoglalót :D Tételesen megválaszolva a kérdéseket:

Tudnátok adni pár ajánlást?

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Felhasználását tekintve játékok, zenehallgatás (rock, metál, instrumental, edm, klasszikus), filmezés és hobbiszintű videó- illetve hangvágás amire használni fogom.

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Keretem még nem fix, 60-150 euró közötti sávban keresek.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
A vezetéknélküli praktikusabb lenne, de ugyanabból a pénzből inkább jobb minőségű fejhallgató legyen mintsem wireless ;)

(4) Circumaural vagy supraaural?
Volt már jó és rossz tapasztalatom mindegyikkel, nincs preferenciám. Legyen jó a szigetelése (tehát elsősorban zárt).

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Ebben a topikban mikrofonosat keresek.

(6) Milyen hangzást vársz?
Virtual 7.1 és 5.1 csak akkor, ha jó minőségű hangprocesszor társul hozzá (pl.: Dolby), ezeknél sokkal fontosabb a valósághű, tiszta hangzás. :) (Valós 5.1 és 7.1 pedig kösz nem)

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack vagy USB mindegy. Telefonnal úgysem használnám, csak PC-vel, így cél a jobb minőség.

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártyám van, amit jövőre cserélek komolyabb cuccra.

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
A "gamer" kinézetet szeretném kerülni, inkább legyen igényes, stílusos a külseje, de igazából ez a szempont már tényleg az utolsók között szerepel (hiszen 1,5 évig a nem túl visszafogott Mad Catz-et is eltűrtem :D )

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#23482) Rexton válasza Johnny_vT (#23481) üzenetére


Rexton
tag

A teljesség igénye nélkül néhány ajánlott darab:
HyperX Cloud II, HyperX Cloud Alpha, Cooler Master MH751 / MH752, Sennheiser G4ME ONE, Beyerdynamic Custom Game

(#23483) Johnny_vT válasza Rexton (#23482) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

HyperX Cloud II - ez ugye 7.1, de nem találok semmilyen minőségi tanúsítványt vagy gyártót hozzá. Tartok tőle, hogy ratyibb hangja van mint a mostani fülesemnek.
HyperX Cloud Alpha - jó lehet, ki kéne próbálnom valahol...
Cooler Master MH751 és MH752 - jók lehetnek :) Mi a különbség a két modell között? Műbőr vagy valódi bőr a bevonata? (A Mad Catz-em műbőr és irgalmatlanul elkezdett hámlani már pár hónap után, mostanra pedig ocsmány a kinézete és akárhányszor felveszem, fekete darabok ragadnak az arcomra belőle...)
Sennheiser G4ME ONE - nevetségesen néz ki
Beyerdynamic Custom Game - már én is szemezgettem vele, de sajnos messze túl van a meghatározott kereten

Köszi a tippeket!

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#23484) pulutodurumo válasza Johnny_vT (#23483) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Cloud II-ről le lehet venni az USB-s 7.1 bigyót, sima 3,5 jack lesz belőle. Hangja jó, nem kell tőle tartani.

CM-ből inkább a 752, a 751-nek a kábelén van egy hangerő szabályzó poti. Nem hatalmas gond, de eggyel több hibalehetőség. A párnája műbőr persze, ilyen áron nem adnak igazit sehol. De a jobbik fajta, és lehet hozzá kapni akár plüsst is ha mégis gond lenne majd vele.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23485) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!
A Cooler Master MH75-höz képest megéri a plusz árat a HyperX Cloud Alpha? Sokat lenne hordozva, igaz, tokban, de emiatt az anyagminőség sem lenne mindegy nekem... vagy a fülhallgatónak. :DDD Mindenképp cserélhető kábeles fejhallgató kéne, mivel a kábelek mindig tönkremennek nekem néhány havonta.
Mikrofonban mekkora a különbség a kettő között? A választott terméket munkatársakkal való kapcsolattartásra (is) használnám, egy HyperX Cloud Stingert váltana, amivel meg vagyok elégedve, szóval mikrofonban nem szívesen lépnék vissza.
Köszi!

(#23486) need válasza Johnny_vT (#23483) üzenetére


need
addikt

hi..

Én Creative Omnihoz kerestem fejest és nekem a Cooler Master MH751 javasolták igaz én a 20-30 ársávot jelöltem..

Szétnéztem a használt piacon és volt szerencsém kipróbálni Sennheiser G4ME ONE ugye sok helyen ezek a csúcsok.. viszont a srác hozott még egy fejest még pedig a Hyperx Cloud Revolver-t azt kell hogy mondjam nekem simán jobb volt a hangzása és gondolkodás nélkül a Revorver mellet döntöttem..

kivételesen felcseréltem a sorrendet úgy vettem valamit hogy szinte semmit nem tudtam a Revorverröl..
Itt a fórumon megkerestem két srácot akik nagyon de nagyon készségesek voltak és segítőkészek és megnyugtattak a felől hogy jól döntöttem :D

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23487) Crucio válasza Crucio (#23485) üzenetére


Crucio
aktív tag

*MH752-höz

(#23488) sting2 válasza need (#23486) üzenetére


sting2
addikt

+1
Jó döntés volt!
A Revolver olyan jó értelemben "Audiotechnikás" hangú..
:)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#23489) Rexton válasza Crucio (#23487) üzenetére


Rexton
tag

Ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie. Én jobban szeretem a Cloud Alpha hangját, de más ízlésű ember lehet, hogy a Cooler Mastert választaná. Ha csak a felépítés minőségét nézzük, és a hangzást félretesszük, akkor jobb választás a Cloud.

(#23490) Crucio válasza Rexton (#23489) üzenetére


Crucio
aktív tag

Mikrofonban is?

(#23491) Talala


Talala
senior tag

Üdv.
Sennheiser Pc363d használható PS4-el. Neten nem találtam egyértelmű infót róla.

(#23492) Rexton válasza Crucio (#23490) üzenetére


Rexton
tag

Jó mikrofonja van mind a 2-nek.

@Talala
Első találat

[ Szerkesztve ]

(#23493) need válasza sting2 (#23488) üzenetére


need
addikt

csak az időzítés volt a lehető legrosszabb..mert amikor megvettem akkor kezdődött az oviba a szünet..
egy 5 éves gyerek mellett nincs elmélyülés a hangok világába..! na majd egy hónap múlva..

ha a Audiotechnikás gondolsz tudom milyen mert volt M50-em.. ;)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23494) pulutodurumo válasza need (#23493) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az M50X mélyben kissé túl van tolva, az elődje is ilyen?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23495) need válasza pulutodurumo (#23494) üzenetére


need
addikt

igen..
én ipod touch hallgattam lod kábellel volt össze kötve a fejhallgató erősítővel. én pont a mélyeket szerettem.

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23496) sting2 válasza need (#23493) üzenetére


sting2
addikt

Nem, nem.
Az AT párhuzamot arra értettem, hogy a Revolver is olyan, könnyed, szellős, részletező, széles térrel operáló - persze, csak majdnem, mint mondjuk egy ATH AD900 -as.
De, azért egy ATH AD500 karaktert, simán hoz szinte és ez remek fejest jelent, azoknak akik túl akarnak lépni a szokásos V karakteren, illetve a " nehéz", " csokisabb" hangon..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#23497) need válasza sting2 (#23496) üzenetére


need
addikt

így már értem.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#23498) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!

Kell jó füles...
HyperX Cloud-ról tudom hogy takstar átmatricázva, ami szuper.
Csak annyi verziója van már, hogy megkavarodtam.
Semmilyen design, huncutság nem érdekel. Legyen 1:1ben takstar, és legyen fülese. :)

Kérnék szépen egy linket/nevet h jelenleg hogy hívják :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23499) Demo07


Demo07
aktív tag

Sziasztok!

Véleményt, segítséget szeretnék kérni, mert eljárt az idő az öreg razer kraken usb-m felett és ideje vennem valami jobbat, minden szempontból. /annak idején ez fért bele/

Nagyjából 3/4 fejesre sikerült leszűkítenem a lehetőségeket... ezekről kérnék pro/kontra véleményt, tapasztalatot, stb... vagy ki milyen másik fejest ajánlana helyette, szívesen fogadom. :))
-Audio-technica ATH-PG1 és ATH-PDG1
-Logitech G935
-JBL EVEREST ELITE 750NC

Leginkább zenehallgatés és FPS játékok, néha film nézés, nagyon ritkán utazás közben...
Nem kimondottan szempont a vezeték nélküliség, de ha benne van miért ne használnám :)

Amiről hajtanám CREATIVE Sound BlasterX AE-5 hangkártya, utazás közben samsung s8
Bár a 2 vezeték nélküli fejes esetében nem sokat segít a jó hangkártyám...

Milyen tapasztalatok vannak a fenti fülesekről?
Előre is köszi :R

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#23500) Fluke


Fluke
tag

Az igaz hogy a blasterx h5 tournament edition rosszabb mint a hyperx cloud 1? Meg basszusba is?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.