Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) redingitell válasza scabi78 (#23647) üzenetére


redingitell
senior tag

- PM

[ Szerkesztve ]

(#23652) scabi78 válasza redingitell (#23651) üzenetére


scabi78
senior tag

repm

Tiszta Windows, rendes ház!

(#23653) 14Spike88


14Spike88
tag

sziasztok,

olyan gamer fülest szeretnék, amely kényelmes és jó a mikrofonja (hogy a csapat társak jól haljanak / streamen (twitch) érhető legyen amit beszélek.)
Most egy steelseries siberia 200-am van ami váltotta az elődjét (steelseries siberia v2). Ezzel amugy elégedett lennék, de mindenki panaszkodik a mikrofon gyengeségére, ezért szeretnék ezen javítani.
Elég botfülü vagyok, így a hangzás nekem kb mindegy, csak kényelmes legyen extrém sok órán át is (8-10). A mostani (és előző is) fülesem is kényelmes.
Árban mondjuk egy közép kategóriát szeretnék meglőni. Azaz nem a csillagos ég a határ, de nem is kell hogy beleférjen 20K-ba.

Tudnátok segíteni? Ajánlani?

Köszönöm :R

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#23654) SH4D0W2011 válasza 14Spike88 (#23653) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

A Cooler Master MH751 és MH752 nagyon kedvelt mostanában, kényelmes és jó a mikrofonja. Nézz utánuk szerintem. :)

(#23655) 14Spike88 válasza SH4D0W2011 (#23654) üzenetére


14Spike88
tag

Köszi,
Melyiket mondanád inkább? Illetve mi a különbség? így ránézésre ugyanúgy néznek ki? :DDD

Ha írok, illik válaszolni. -Ez egy autómatikus aláírás, akinek nem inge nem veszi magára-

(#23656) SH4D0W2011 válasza 14Spike88 (#23655) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Az MH752-höz van USB-s kábel egy kezelő szervvel, amivel tudja a virtuális 7.1-et, én más nagyobb különbséget nem látok a kettő között.

(#23657) RazoR válasza 14Spike88 (#23655) üzenetére


RazoR
veterán

Semmi különbség a két füles közt, a kezelő/vezélőjük más, a 752-é ahogy előttem is írták egy USB-s hangkártya ami virtuál 7.1-et csinál (hehe :DDD ) és gombok vannak potméter helyett a hangerő szabályzásra, illetve tudod állítani és némítani a mikrofont is. Én emiatt vettem a 752-t.

(#23658) HDAdriano


HDAdriano
tag

Sziasztok!

A logitech G430 headsetem darabokra törött, mivel csak szépeket hallottam a márkáról ezért másfele nézek.
A fórum alapján a HyperX-et nagyon dicsérik, csak nem tudom melyik lenne számomra jobb.
A HyperX Cloud 2-t illetve az Alphát néztem ki. (a buget az kb 30K+)
Ami fontos számomra az a térhangzás játékokban, de ebben a témában nem igen vagyok otthon.
Amin használni fogom az egy clevo P775TM1-G (elvileg ilyen hangkártya van benne "Sound Blaster X® Pro-Gaming 360º").
Esetleg tudnátok mondani valami értelmes hangkártyát ami tud 7.1-et csinálni és laptop-al is müködik?

Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23659) Dictator^


Dictator^
veterán

A Cloud Alpha mi miatt nincs a javasolt listában?
Árban közel van a Cloud II-höz..a hangkártyája meg úgy sem javasolt, szóval..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23660) SH4D0W2011 válasza Dictator^ (#23659) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szerintem nagyon rég nem volt már frissítve. :)

(#23661) CsonkaImo válasza Dictator^ (#23659) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Hétvégén szerkesztem az összefoglalót. Bekerül a listába Cooler Master HM-ekkel együtt. Köszi, hogy szóltál. :R

[ Szerkesztve ]

(#23662) Dictator^ válasza CsonkaImo (#23661) üzenetére


Dictator^
veterán

Köszi!
Azért gondoltam, hogy ha a Cloud II benne van, akkor szerintem az Alpha is elfér mellette :)
Ráadásul volt akció rá az Alzában (még sosem vásároltam innen, de) 22900ft-ért.. de kihagytam.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23663) scabi78 válasza Dictator^ (#23662) üzenetére


scabi78
senior tag

Én is kihagytam mert nem volt a listában.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#23664) purpledonkey


purpledonkey
tag

Sziasztok!
Február óta használok egy Hyperx Alphát és valóban nagyon jó kis füles, sztem a mikrofonja is egész jó, viszont xonar dx és U3 hangkártyákkal is nagyon crosstalkos volt nekem discordon. A Hyperx Amp usb-s hangártyával viszont teljesen jó. Itt a fórumon nem nagyon találkoztam hasonló kommenttel, de a neten van találat a témában.

(#23665) Dictator^ válasza purpledonkey (#23664) üzenetére


Dictator^
veterán

Utána olvastam és szomorú, hogy tényleg ennyi poszt, topic készült erről a hibáról.
Több posztot találtam amúgy én is, hogy nagyon jó fejhallgató (headset), de ezek után én is tartok a hibától.
A Cloud II (USB) volt az első választás pont a statikus zaj miatt ami nálam az M30X-nél jelentkezett, de igazából az Alpha felé húztam volna (látatlanban).

Bár, ha a mikrofont nem az Alpháról használom, akkor elvileg nem kéne crosstalknak lennie, nem?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23666) Lokids válasza Dictator^ (#23665) üzenetére


Lokids
addikt

Nekem a cloud1-el volt ez probléma, hogy bármit csináltam a háttérben, ha volt hangja azt a többiek is hallották. Az adg1x-el semmi ilyen probléma nincs. Akkor se szedi össze, ha már úgy üvölt, hogy a másik szobában is hallani a fejest. :)

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#23667) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!
Jack dugós, 5.1-es fülest keresek, könnyű strapabíró darabot.
Felhasználási terület FPS játék, kevés film nézés, zene hallgatás, mikrofon használat minimális, de jó ha van.
Keret 20-25k, ha van olcsóbban is jó, az sem baj.
Jelenleg alaplapi hangkártya van, de valószínűleg a fülessel együtt beszerzésre kerül egy Asus Xonar DG hangkártya is. Előzőleg Sharkoon cosmic 5.1, és Roccat kave füleseim voltak, azt a szintet jó volna tartani.
Mit tudnátok ajánlani?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#23668) CsonkaImo válasza Dictator^ (#23662) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Teljesen jogos felvetés volt. Régóta ajánlott itt a topikban, általam is.

[ Szerkesztve ]

(#23669) SyLaR17


SyLaR17
újonc

Sziasztok nem igazán vagyok jártas fejhallgatók terén ezért a segítségeteket kérném. Szeretnék egy új fejhallgatót játékra maximum 75 ezer forintom lenne rá. Annyi lenne fontos nekem hogy minél jobb legyen a hangzás játékokban illetve legyen egy viszonylag tisztességes mikrofonja(discordot, teamspeaket szoktam használni). Válaszotokat előre is köszönöm.

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

Főleg játékra néha film/sorozatnézés, zenehallgatás

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

75 ezer forint

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

Igazából mind 1

(4) Circumaural vagy supraaural?

Circumaural

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

Mikrofonos

(6) Milyen hangzást vársz?

Stereo vagy real 7.1.

(7) Milyen csatlakozású legyen?

Jack vagy USB

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

Integrált hangkártya Realtek® ALC892 Codec

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)

Annyira nem érdekel a dizájn legyen strapabíró

(#23670) Qtya72 válasza Qtya72 (#23667) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Bocsi, ami kimaradt a kérdésemből: vezetékes, circumaural, jelenlegi hangkártya pontos tipusa: Realtek® S1220A 8-Channel High Definition Audio CODEC featuring Crystal Sound 3.
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Nincs ilyen igényem.
Köszönöm!

(#23671) Lokids válasza SyLaR17 (#23669) üzenetére


Lokids
addikt

Akkor neked is ajánlom most az ATH-ADG1X-et. Most Iponban és PCX-ben 60K körül.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#23672) ates2


ates2
senior tag

Cloud 2m volt de eladtam mert nem hasznaltam most viszont kelleni fog fules,cloud 1 et neztem mert lentebb olvastam hogy sok kulonbseg nincs koztuk. Plusz tetszenek a logi fuleseket is,kerdes jobb a logi fules annyira hogy megerje a tobb penzt? Illetve mi a velemeny a vezetek nelkuli fulesekkel kapcsolatban?

(#23673) HDAdriano


HDAdriano
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket vegyem, Cloud II vagy Cloud Alpha valami external hangkártyával laptop miatt, vagy valami hasonló áru headsetet (30K +-5K).
Írták sokan az Alpha crosstalkos nagyon zavaró? Jelenleg én egy G430-at használok.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#23674) purpledonkey válasza HDAdriano (#23673) üzenetére


purpledonkey
tag

Helló! Nekem zavaró volt, azért kerestem megoldást. Az Alpha tényleg nagyon jó füles, nem az volt a szándékom, hogy rossz színben tüntessem fel! A crosstalk jelenléte sztem hangkártyától is függ, mert a hyperx hangkártyával használva teljesen jó. Az okát nem írnám le, mert nem vagyok jártas a témában.
A Cloud II-höz meg adnak usb kártyát, ha jól tudom.

(#23675) atti78 válasza HDAdriano (#23673) üzenetére


atti78
csendes tag

Nekem is volt cross talk-om team speaker-en, de csak addig, amíg be nem kapcsoltam az echo cancellation-t. Az megoldja. skype-on viszont nem volt, talán azért, mert ott alapból be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#23676) HDAdriano válasza atti78 (#23675) üzenetére


HDAdriano
tag

Discordal kapcsolatban van tapasztalatod?
Akkor most végülis szoftveresen meglehet oldani, vagy rosszul értem?

(#23677) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Ps4-hez keresek gamer fejhallgatót ebben az árkategóriában.
Ezt a kettőt néztem ki, de jöhet más ajánlat is.
-Steelseries Arctis 5
-Hyperx Could 2 Pro

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#23678) atti78 válasza HDAdriano (#23676) üzenetére


atti78
csendes tag

Egyszer használtam csak, de már nem emlékszem a részletekre

(#23679) CsonkaImo válasza HDAdriano (#23673) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud Alpha + hangkártya páros a legjobb döntés ebben az árkategóriában.

(#23680) HDAdriano válasza CsonkaImo (#23679) üzenetére


HDAdriano
tag

Igen, ezért írtam eddig ezt a két modellt, de mivel laptopra kellene ezért nem tudom, hogy itt milyen hangkártyák vannak amik tudnak 7.1-et csinálni, esetleg leírnál pár hangkártyát olyan 5-10K kategóriában?
Ha nem lehet megoldani ezt amit akarok, akkor érdemes inkább a Cloud II vagy más headsetet nézem?
Leginkább játékra kellene ezért a virtuális 7.1 jó lenne, de zene film is menne rajta bőven. Eddig egy g430 volt azzal megvoltam elégedve leszámítva azt, hogy törik...

[ Szerkesztve ]

(#23681) scabi78 válasza HDAdriano (#23680) üzenetére


scabi78
senior tag

3 napja használok egy cloud 2-t, előtte g430-am volt közel egy évig. A g430-hoz képest a cloud2 anyaghasználata valóban jobb, de kevesebb a mély. 3-4 óra játék után a cloud2-nél fájt a fülcimpám alsó része, a g430-nál semmi ilyen nem volt. Egyértelműen nem tudnám kijelenteni, hogy a cloud2 sokkal jobb a g430-hoz képest. Nyilván, ha egy gagyi fejhallgató után váltasz cloud-ra akkor nagyobb a különbség és jobban megéri váltani. 7.1 nélkül használom mind a kettőt.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#23682) HDAdriano válasza scabi78 (#23681) üzenetére


HDAdriano
tag

Megkönnyítitek a dolgom.. :D
Most gondolkodtam azon, hogy elmegyek egy boltba kipróbálom de ha neked 4 óra után jelentkezett ez a probléma akkor felejtős.
Gondolom tökéletes headset ennyiért nincs, talán feljebb sem. Az én igényeim kimerülnek egy G430 hangminőségben talán kicsivel lehetne jobb hangja, 7.1, illetve legyen kényelmes, meg ne törjön el magától a headset (vicc kategória ami a logitech fülesekkel van..)
Ezzel a headsettel semmi bajom nincsen azzal a kivétellel, hogy eltörik magától a pántjánál. Lehet érdemesebb lenne ezt megcsináltatni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#23683) CsonkaImo válasza scabi78 (#23681) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Cloud-hoz mindenképp ajánlott egy fejhallgató erősítős hangkártya. Alaplappal használva valóban nem az igazi.

(#23684) Lokids válasza CsonkaImo (#23683) üzenetére


Lokids
addikt

Ezt azért hozzátenném, hogy ha kicsit magasabb kategóriás alaplapod van, ahhoz elég jó hangcsip van. ahelyett nem érdemes 10K-ért még egy hangkarit beszerzezni...
Nekem a cloud 8+ órát is volt fejemen gond nélkül.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#23685) scabi78 válasza HDAdriano (#23682) üzenetére


scabi78
senior tag

A cloud2 a gyári hangkártyával sokkal hangosabb, mint a g430 meg szépen is szól, nem lenne velem semmi bajom, ha előtte nem a g430-at használtam volna. A g430-cal 100%-os hangerővel toltam a pubg, most 50%-on is elég. Viszont zene hallgatás közben a közép magasból új dolgokat fedeztem fel a hyperx fülessel.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#23686) scabi78 válasza HDAdriano (#23682) üzenetére


scabi78
senior tag

A cloud2 mikrofonja flexibilis, ez egy jó pont!

Tiszta Windows, rendes ház!

(#23687) CsonkaImo válasza Lokids (#23684) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Viszont belépő és középkategóriás lapoknál rengeteget dob már egy normálisabb USB-s hangkártya is. 15k körül már ott az Sound Blaster E1, abban már bőven jó erősítő van a Cloud-hoz.

(#23688) Lokids válasza CsonkaImo (#23687) üzenetére


Lokids
addikt

Ez igaz. Pl az én lapomat Realtek ALC1220-al szerelték. Felveszi a versenyt az olcsóbb hangkártyákkal. Ezért írtam, hogy nem feltétlen kell venni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#23689) huby80 válasza Lokids (#23688) üzenetére


huby80
senior tag

én próbáltam már pár drágább alaplapot de semelyik nem er fel egy xonar dx szintjére sem... az alphahoz kötelező egy hangkartyat beszerezni

(#23690) Lokids válasza huby80 (#23689) üzenetére


Lokids
addikt

Volt Sonar DX-em. A mostani MSI x470 gaming pro carbon lapom hozza ugyanazt a szintet. Semmivel sem rosszabb.
Igaz, nem is jobb.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#23691) #42706048


#42706048
törölt tag

Helló!

Írtam 1-2 hete a fórumban, hogy ajánljanak egy jó fajta fejhallgatót ami aránylag jó és nem drága és lehet vele dolgozni. Meg adtam árat, de arra az árra azt mondták, hogy "Ennyiért még egy rendes mikrofon sincs, nemhogy a kettő egyben." Közben megvettem egy hete, (Sennheiser PC 5) fejhallgatót munkára és meg vagyok vele elégedve mind a hangzása mind a mikrofonja tökéletes. Csak ennyit szerettem volna írni. Képtelen lettem volna kiadni 30-40.000Ft ot egy fejhallgatóra még akkor is, ha van rá keret. Nagy segítséget nem kaptam a fórumban :R

[ Szerkesztve ]

(#23692) libus


libus
őstag

Tegnap rendeltem egy Hyperx could 2 Pro-t.
Van egy ilyen usb hangkártyám.
Szerintetek ez a jobb, vagy amit hozzá adnak?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#23693) pulutodurumo válasza libus (#23692) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az SB jobb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23694) huby80 válasza Lokids (#23690) üzenetére


huby80
senior tag

Lehet ez akkor már ízlés kérdése mert a jelenlegi STRIX Z390-F GAMING nem hozza nálam a DX szintjét
többször is probáltam mert oda akartam adni a DX-et az unokaöcsémnek de felüdülés volt ujra hallani a DX -el az Alphat alaplapi után :)

(#23695) macy válasza #42706048 (#23691) üzenetére


macy
addikt

Örülünk, hogy sikerült az igényeidnek megfelelő fejhallgatót találni, bár Te circumaural fejest kerestél, amit vettél az viszont nagyon nem az.

(#23696) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Jelenleg astro a10et használok konzolhoz. Mivel nem sokára osszerakom a pc-met ezért gondoltam veszek ahhoz is egy külön füles. Egy cloud 1-2 mennyivel szól szebben mint az a10? Van észrevehető különbség?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#23697) libus


libus
őstag

Ma megjött az emagról rendelt Hyperx Cloud 2 Pro fejhallgatóm. :))
Hamarosan teszt...
De ez nem fekete dobozban érkezett, hanem fehér-piros...
Újabban a kingston ilyen dobozba is csomagolja?
Remélem eredeti...

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#23698) RazoR


RazoR
veterán

Csak érdeklődés képpen az úgy megvan nektek, hogy:

HyperX Cloud/Cloud 2 = Takstar Pro 80

CM HM751/752 = Takstar Pro 82

A két HM hogyhogy nincs a listában?

(#23699) pulutodurumo válasza RazoR (#23698) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Megvan, és lesz. Csak nem gyorsan.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23700) Rexton válasza RazoR (#23698) üzenetére


Rexton
tag

A lista régebben volt szerkesztve, mint hogy megjelentek volna :)
Sőt, még a Cloud Alpha sincs ott.
Egyébként, ha valaki vezeték nélküli headsetet szeretne, akkor a Cloud Flight is ajánlott, legalábbis részemről mindenképpen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.