Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#123) DrSoul válasza Nyúltáp (#120) üzenetére


DrSoul
őstag

Már hogy ne lennének ilyen lehetőségek?
Veszel egy fényképet, kiszeded a színeit, világosítod-alakítgatod, és szépen látod az árnyékokat, amiket lemásolhatsz egy új kompozicióhoz. Ez csak egy példa (ha így se érted, egyszer megmutatom :D bár én nem vagyok ennek a mestere, de van, aki igen.).
Másik: a tutoriálodban ott vannak a Smudge tool, a Dodge tool... Ezek mik? Olyan dolgokat tudsz velük csinálni, olyan effekteket érhetsz el, hogy azt vásznon, igazi festékekkel már mesteri szinten kell bánni velük. Egy PS-ban meg bárki megcsinálja. ÉS csak elolvas egy Tutorialt, leírják neki, hová rakja és használja a kül. Toolokat, és mindenkiből művész lesz. Érted? De ha eléraksz egy élő modellt, azt se tudja, mit kéne csinálni, honnan indulni. Persze vannak olyanok, akik igazi művészek, és esetleg poénból PS-ezgetnek. Félreértés ne essék: ezek tök jó dolgok, nekem is tetszik, de nem művészet. Sose lesz egyedi. A program dolgozza ki helyetted az algoritmusokat, hogy mennyire világosodjon ott a szín, stb. Nem mondom, tudni kell ezekkel bánni, de az még a művészettől távol áll.
Egyébként a fényképészetet se tartom valódi művészetnek, így van. Modern művészet, azt elfogadom. De voltam én már NAt. Geografic fényképkiállításon, ami agyon volt reklámozva, órákat álltunk sorba, meg mindenki csak erről beszélt, hogy ''HIIIII'', meg ''Húúúú'', és közben semmi különös nem volt számomra. Volt néhány jó kép, de semmi több.
Talán így már érthetőbb, amit mondok. :))
Azért merek csak erről beszélnio, mert festettem már, meg sokat rajzoltam, meg láttam másokat is... Tehát tudom, mit beszélek, két kategória a kettő.

Mindig az X jelöli a pontot...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.