Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max

Hozzászólások

(#120) Nyúltáp


Nyúltáp
senior tag

huhú, itt már kezd elmenni a dolog művészet/nem művészet irányba, ez meg ugyebár abszolót szubjektív. Én azt mondom, tök mindegy milyen eszközzel készült vmi, ha bennem az művészi benyomást kellt, akkor az számomra művészet. Például ott van a fotográfia. Végülis csak egy gombot kel megnyomni (persze leegyszerűsítve), és mégis rengeteg művész van, művészi képekkel/alkotásokkal. Számgépes rajz és normál festészet közt (alap esetben) annyi a különbség, hogy tabletnél a toll az ecseted, és a monitor a vászon. Az persze más kérdés, hogy szg-pen sok más dolgot is meg lehet csinálni, de alapjában véve ha normális technikával akarsz egy képet megfesteni ecsettel/tablettel, a folyamat ugyanaz, csak tablettnél egyszerűbb plö a rétegeknek köszönhetően. De olyan, hogy photoshop megmutatja neked, merre kell húzni az árnyékot, olyan nincs:)
És az is egy nagy alaptörvény, hogy ha szabadkézzel nem tudsz rajzolni, akkor akármennyit izzadhatsz, tablettel se fogsz tudni.
Ez a fantasy-s dolog, meg azért elég nagy beskatulyázás:)) Ezzel az erővel mondhatnám, hogy a hagyományos festészet is milyen ötlettelen, mert mindig csak Istent, meg béna királyokat festegetnek, ugyanabban a kompozícióban:DDD
Mindkettő ugyanakkora butaság.
Ajánlom figyelmetekbe plö ezt a tutorialt:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Én sehol sem látok ''Hé fotosop, ide húzzad a vonalat'' gombot:DD
No mindegy, tényleg tök fölösleges erről vitatkozni, mert nekem ez a véleményem, nektek meg az. (azért hozzáteszem én sem tartom azt művészetnek, mikor a vászon közepén ott árválkodik szűzies zavarában egy piros négyzet...asszem Louvre-ban van kiállítva:F )

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  3D Studio Max
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.