Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) csabaizoli80


csabaizoli80
kezdő

Sziasztok!
Ingyenes MindigTV-hez DVB-T képes TV-t keresek, használtakat Eger közelében(vétel előtt látni szeretném...), ők maradtak, kb. ua. árban.....
https://www.facebook.com/marketplace/item/5224161021024396/
https://www.facebook.com/marketplace/item/1051299462208326/
a 2. linkelt samsung már fullHD, igaz csak DVB-T képes...(ue32d5700)
Ez VA panelos ahogy nézem az LG meg IPS (focinézésre melyik jobb? /melyik nem húz csíkot a labda után? képfrissítés/Hz szempontjából?).....samsungon több a csati lehetőség (jack is van, számítógéphez használt mélynyomó+2kis hangfal is ráköthető az 1 jack bemeneten...), szebb is nekem, új távval adja.....háát, nagyon nehéz dönteni......lehet az LG viszont frissebb modell is a DVB-T2 megléte miatt? (de kevesebb csati, távirányító elég kopott...)
samsungot szervizes árulja, 3hó gari, LG-t számítógép szaküzletes/szervizes 1 hó gari van, üzemórákat viszont én nem látom/nem tudom megnézni, úgyhogy lutri melyik bírja tovább/van jobb állapotban.....szerintetek? melyiket vennétek inkább?

(#40952) morfondőr válasza csabaizoli80 (#40951) üzenetére


morfondőr
őstag

Sziasztok!
5 éves Samsung Tv képernyőjének szélén kettő lilás folt jelent meg. Utána olvastam, valószínűleg a háttérvilágítás ledjei közül öregedett el néhány. Ilyet lehet cserélni? Kb milyen összeg lehet egy ilyen javítás?
A választ előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#40953) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözletem!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek! :B
Ha az ember vesz egy TV-t (most az mindegy, hogy milyen típus/márka), és az a teszten a gyári média lejátszó szoftverével nem játszik le bizonyos állományokat (hang és videó is), de az Android rendszerű, és feltelepítek rá másik média lejátszót például a Kodi-t, akkor már le fogja játszani a korábban nem játszott állományokat, vagy nem?
Tehát az a dolog szoftveres vagy hardveres hiányosság? Vagy ez totál TV típus/gyártó függő?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40954) Wandamme


Wandamme
tag

Sziasztok!

Van egy LG OLED smart tv-m webos oprendszerrel. Hogyan tudnék úgy rákötni egy külső adattárolót, hogy azt hálózaton keresztül elérjem és ne kelljen mindig a filmeket pendrive-ra másolgatni gépről. Routeren nincs usb csatlakozó. NAS-t kicsit drágának találom.
Milyen megoldás jöhet szóba?

Köszi!

(#40955) hoffman_ válasza tibaimp (#40953) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szoftveres, sok esetben 3rd party lejátszóval menni fognak a filmek. persze van olyan formátum, kódolás vagy anyag, amit egy Kodi / VLC / stb. sem eszik meg.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40956) tibaimp válasza hoffman_ (#40955) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40957) section9


section9
őstag

Ma megérkezett az új TV-m az Euronics-tól, ellenőriztük a csomagolást, nem volt semmi hibája, azonban kibontás után észrevettük, hogy a bal felső sarokban a keret alatt mintha valami nagyon apró furcsaság lenne, mintha megrepedt volna. Bekapcsoltuk és természetesen hibás volt a kijelző. :(((

Azonnal jeleztem a hibát az Euronicsnak képpel együtt, a kicsomagolásról van videó is, azon látszik, hogy frissen bontjuk ki és nem vágtuk oda sehova sem, úgyhogy egyelőre várom, hogy mit mondanak. Intézett már itt valaki ilyet? Mire számíthat az ember? :R

(#40958) bolic válasza section9 (#40957) üzenetére


bolic
őstag

Ha megkötötted a baleseti biztositási garanciát, cserélni fogják, különben nem cserélnek! :P ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#40959) section9 válasza bolic (#40958) üzenetére


section9
őstag

Nem nyert. Jön egy futár a tv-ért, egy másik futár meg hozza a cserét. :)

(#40960) bolic válasza section9 (#40959) üzenetére


bolic
őstag

Nem tudom milyen az euronics, de ott kötöttem törésvédelmi biztosítást a tabletre. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#40961) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

LG 43lf510v TV-hez keresek tápegységet.
Tudnátok segíteni, hogy honnan lehetne rendelni?

Aurea mediocritas

(#40962) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan feladat, hogy a céges tárgyalóban videó konferenciát kellene megoldani, tartósan stabilan.
Kellene egy olyan TV aminek van kamerája, mikrofonja, mondjuk Androidos és fut rajta a Teams vagy Zoom vagy stb.
Megköszönném, ha lennének ötletek.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#40963) Dnalorr


Dnalorr
tag

Sziasztok,

jó árban hozzá tudnék jutni egy használt 120 centis 3-4 éves LG tv-hez, annyi, hogy nincs hozzá távirányító.
A kérdésem az lenne, hogy van bárkinek tapasztalata, az ilyen [link] és hasonló utángyártott távirányítókkal? Tökéletesen használható?

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#40964) gyeniko válasza Dnalorr (#40963) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem van több is, kifogástalanul működnek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40965) IcePriviX


IcePriviX
újonc

Üdv mindenkinek! Új vagyok itt. Az lenne a kérdésem hogy itt a fórumon csináltok beárazást is esetleg?
Lenne egy régebbi érdekes Samsung modellem, de hibás.

Előre is köszi :R

(#40966) Neked Az


Neked Az
csendes újonc

Sziasztok!

Nyugdijas szuleimnek szeretnek segiteni es en is ehhez kernek segitseget.
77cm-es allvanyra/ kisasztalra keresnenk a:
- leginkabb ajanlott TV-et
- a legjobb ar / ertek aranyu TV-et
- ha a fenti kategoriak nem teljesulnek akkor max. 100 e Ft bol a fentiek.
Koszonom
N.

(#40967) Dnalorr válasza Wandamme (#40954) üzenetére


Dnalorr
tag

Szia,

az nem opció, ha DLNA-n keresztül megosztod PC-ről, vagy laptopról a filmeket? Nem kell másolgatni semmit. Ajánlom erre a Serviiot. [link]

(#40968) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

Adott egy Xiaomi Mi TV, amelyre ha rádugom a laptopot HDMI-n, majd a szokásos képernyőklónozást, vagy a kiterjesztett asztal lehetőséget választom Win10-ben, a tévét a megfelelő bemenetre kapcsolva nem a laptop képe jelenik meg, hanem a tévé a Live TV alkalmazást akarja indítani.
Átnéztem az összes beállítást, letiltottam a Live TV app-ot is, de a problémát nem oldotta meg.
Segítsetek kérlek, köszönöm! :R
(Ugyanez a laptop másik tévére kötve hibátlanul működik)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40969) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Üdvözletem kedveseim.

Szeretnék második monitornak venni egy tv-t, nem nagy feltételekkel.
De mivel ebben egyáltalán nem vagyok jártas, így megkérdezlek titeket, hogy mit ajánlanátok.

Paraméterek:
FullHD felbontás, 60hz,
Jó betekintési szögek,
Legalább 90cm képátló,
Rendelkezzen minimum egy hdmi, vagy egy displayport aljzattal,
Illetve legyen a hátulján Vesa 10x10cm-es tartó konzol(szabványméret), mert fel szeretném szerelni egy falra szerelhető állványra.

Keretet nem tudok írni, mivel nem tudom, hogy mit ajánlanátok. Valami olcsó, de megbízható legyen.
(Használtat tervezek venni, de ha van újonnan is, akkor oké az is.)
Legyen mondjuk max ~50.000ft.

(#40970) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!
50es méretben mik most az ajánlott vételek 200k-t nem nagyon átlépve?
airplay, ami mindenképp szempont.
lg 42lf652 -t vàltana.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40971) flash-


flash-
veterán

ezek a mostani android tv-k az 50fps youtube videót hogy jelenítk meg ?

TCL C725 qled tv-n (60hz) hiába 50fps videót nézek nem totál folyékony a mozgás hanem kissé darabos.
(regebben a pc-n aminek ugyancsak 60fps a monitora tokeletes volt mostanaban mar azon is picit darabos ezt mindjuk nem értem miert..mkv-n a pc tokeletes szepen levalt a monitor 50hzre)

ilyenkor ezek a tv-k nem birnak 50fps váltani?
vagy csak a yt app a rossz?van erre megoldás ?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#40972) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Van egy régebbi LCD tévénk, 42"-os LG 42LF2510.
Nem okos, de nagyon szép képe van, VA paneles, legalábbis felvillan mikor megkocogtatom.
1080p, 60Hz-et tud.
Utólag aktiváltam a pendriveról lejátszást mert gyárilag nem tudta.
Egyszer lett javítva axlrose32 által, kiszáradt a Z-irányba vezető paszta.
Talán ebből kifolyólag van egy halvány sárga függőleges csík a bal szélétől 6-7 centire.
Filmnézés közben egyáltalán nem zavaró, ha fekete a kép nem látszik, leginkább csak világos-fehér jeleneteknél.
A távirányítója megvan, bár nem az eredeti, hanem utángyártott, de az eredetivel teljesen megegyező, nem ilyen univerzális sz*r.
Kérdésem, hogy ez mennyit érhet?
10 ezres ajánlatom van rá.
A csík miatt jó az az ár is, vagy tartsam meg tartalékba?
Ilyen tévéket már nem gyártanak :D De már 55 meg 65 tévék vannak itthon.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#40973) flash-


flash-
veterán

ha a tények korábbi adásait szeretném visszanézni akkor azt Android tv-n milyen appal - hogyan tudnám megtenni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#40974) bentami


bentami
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy Silicon Power A60 256GB M.2 PCIe SSD-t hozzá egy ugreen házat.
A PC szépen felismeri, írtam is rá.. viszont a tv nem látja (Xiaomi MI TV Q1 75"), semmit sem reagál, a letöltött fájlkezelő azt írja hogy:
"This usb device is unformatted or has unsupported file System partitions"
Leformáztam , csináltam egy MBR beállítást a parancssorban + NTFS fájlrendszer..
Másoltam is rá egy filmet, de semmi reakció..
(exfat, fat32 re nem lehet formázni, a korábbi kingston pendrive NTFS, volt és azzal nincs gondja a TV nek.)
Az SSD ház visszajelző ledje világít, tehát az energiaellátás okés.

Létezik bármi megoldás?

(#40975) flash-


flash-
veterán

a Dolby Vision filmeken azok a részek alulexponáltak amiknek világosabbnak kellene lenniük(emberi arcok) az azert van mert a tv-m (TCL) 300nit es?(kintrasztarány 5000:1)
vagy elégnek kellene lennie 300nitnek is a Dolby Vision -höz?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#40976) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Xiaomi Mi Q1 75 TV, összekötve Samsung Q800A soundbarral.

Tv távirányitóval nem tudok hangot állitani, miért lehet ez? soundbar vagy tv beállitás? Előző soundbar előző tv-vel plug and play működött.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40977) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Ilyen TV-m van: Sencor SLE-43F11M4
Ilyen külső HDD van rádugva: Western Digital My Passport 2.5 5TB USB 3.2 (WDBPKJ0050B)

A külső HDD-re rámásoltam 312 db filmet, de az a gondom vele, hogy csak 250 db filmet jelenít meg belőle a TV.
Szerintetek van rá valamilyen megoldás, hogy a TV megjelenítse róla az összes filmet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#40978) coppola válasza Vismajor01 (#40976) üzenetére


coppola
tag

Mivel kötötted össze? Hdmi-n, bluetooth-on szokott működni, optikán pl. nem.

#40977 neo81
Van ilyen, vagy tegyél max 250 filmet rá, vagy rendezd mappákba/almappákba a könyvtárfát

(#40979) Vismajor01 válasza coppola (#40978) üzenetére


Vismajor01
addikt

Samsung tv is optikaval volt osszekotve samsung soundbarral és simán működött.

Ezt lehetne HDMI-vel is de úgy nem adott hangot és nem találtam meg hol lehetne ezt allitani

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40980) coppola válasza Vismajor01 (#40979) üzenetére


coppola
tag

Hdmi-vel pedig működnie kéne ezen az összeállításon is baron hdmi out, vagy arc megy a tv in-re (ezt szokták rosszul bekötni) aztán vagy plug and play, vagy tv-n hdmi hangkimenet kiválaszt. Ha így se, akkor marad a bt, az se gáz sztem

(#40981) Vismajor01 válasza coppola (#40980) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hang sourcenal csak TV speaker es Optika valaszthato (akkornis ha hdmi bevan dugva de optika nincs)
Ha inputnal hdmit valasztok akkor no data received. Termeszetesen SB hdmi outputban.

Annyi h 3 hdmi csatlakozo van es en csak kettobe probaltam, lehet harmadik az ARC vagy ilyen nincs?

Tv Xiaomi MI Q1 75

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40982) coppola válasza Vismajor01 (#40981) üzenetére


coppola
tag

Hát tutira kipróbálnám, arc 1db szokott lenni csak

(#40983) coppola válasza coppola (#40982) üzenetére


coppola
tag

[link]
Ott van ilyen, hogy allow tv to control hdmi devices, nemtom a droidnál van-e cec, de olyat is kerenék

(#40984) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.
Egy Hitachi tv-n (55HAL7150) kijött pár dead pixel (sajnos pont középtájt). Még 2020-ban vettem, de 5 év jótállással az emagban.
A közeljövőben garanciáztatnám és érdeklődnék, hogy van-e ezzel kapcsolatban tapasztalat, mire számíthatok (átfutási idő, javítás, egyéb).

sweetlou6.wordpress.com

(#40985) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretné kérni. Most jött el az idő, hogy le szeretnénk cserélni az 5 éves 50colos tv-t valami nagyobbra és Dolby Atmososra, mert a soundbar is csere érett már (folyton elveszti a bt párosításokat), és Atmososat szeretnénk abból is.
Melyik márkából van most ár/érték arányban a legolcsóbb olyan 60-65col környékén ami tudja az Atmost?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#40986) Vismajor01 válasza coppola (#40983) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia,

Köszi. A TV-ben a középső az eARC, meg a soundbaron is rávan irva a két HDMi közül h egyik HDMI mási kmeg HDMI for eARC to TV.

Szal elvileg jó felébe van dugva mindkettő. Az allow TV to control HDMI az be van kapcsolva. Viszond sound beállitásnál még mindig csak TV Seaker vagy Optika választható.

User Manualt meg nem kaptam a TV-vel és ha jól látom online sem elérhető...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40987) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#40986) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ok megoldottam. Amikor INPUT-nál kiválaszottam a csatlakoztatott HDMI-t akkor kijött h NO DATA, de ott settings gomb megnyomásra egy újfajta beállitás menü jött elő, ahol megtaláltam az ARC ENGEDÉLYEZÉSE pontot, és azt benyomva egyből megtalálta magát a SB és a TV, működik is f*szán.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40988) coppola válasza Vismajor01 (#40987) üzenetére


coppola
tag

:W a "no data" jobban kellett oda, mint egy "more settings" mondjuk. Kancsók ezek...

(#40989) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Ez a tévém van "LG LED TV 55un74003lb" nem rossz de kb fél éve hát ö hogy is irjam le, a böngészöben, ha mondjuk elindítok 1 nem youtube videós oldalról egy videót, akkor újra indul a tv kb így, lefagy pár másodperc után újraindul a tv., ma megnéztem hogy youtubeon böngészövel ujra indul e, nem még egy 4K HDR videónál sem.

Segitsen valaki abban hogy mi az amitől restartol a tv, valami webos chromium tesztre gondoltam :)

(#40990) Abrion válasza Abrion (#40989) üzenetére


Abrion
senior tag

ezzel menjek máshová?

(#40991) SZN


SZN
tag

Sziasztok!
Nincs valakinek feleslegben egy HDMI - RCA kábel?
Köszönöm

(#40992) Gardaai


Gardaai
senior tag

SVC menüben le lehet nullázni a display time-ot?
Van nálam egy outlet termék ami szinte újnak néz ki, de azért volt rajta bőven ujjlenyomat, szerintem használhatták, mégis szerviz menüben display time 0hrs. Tegnap raktam bele 2 órát, rendesen mér.
Ami még fura, hogy a factory reset histroyban van egy sor. Úgy emlékszem akárhányszor factoryztam a régi TV-met, sose írt oda be semmit. Lehet a szerviz menü factory reset más mint a felhasználó oldali factory resetnek hívott alaphelyzetbe állítás?
Nyomtam egy SVC resetet, de az csak alapra állította a TV-t mintha menüből csináltam volna. Azt gondoltam az nullázná a display time számlálót, ha már az SVC menüben található.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#40993) somfalvi


somfalvi
tag

Sziasztok! Van ez a 4k tv-m [link] ! 2019-es vásárlás. Mostanában olyan hiba ütötte fel a fejét, hogy UPC Direct One -on való tévézés közben beakad a kép, kb 30 percenként ! Távirányitó kézbe, egy csatornával le- vagy fel kapcsolom, majd vissza az eddig nézett csatornára. Ez segít. Telekomos 2000/1000 -s netem van. Volt valakinek hasonló gondja? Mi lehet a megoldás? Ha rossz helyre írtam, akkor irányítsatok át oda, ahol esetleg válaszolnának. :R :R

(#40994) somfalvi válasza Neked Az (#40966) üzenetére


somfalvi
tag

Én a szüleimnek Media Markt-s , saját márkás , OK 4k tv-t vásároltam tavaly. Kifogástalanul működik. [link]

(#40995) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
A munkahelyemen találkoztam egy számomra ismeretlen gyöngyszemmel amit csak úgy kiraktak a kuka mellé... :)
A márkája ez lenne: Exclusiv EXL-40ODHDM
Csatolok pár képet amin látható a képernyő hibás működése is.
Szerintetek érdemes vele kezdeni valamit vagy nem?! :U
[link]
Köszi a választ előre is! :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#40996) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

lenne egy kérdésem, adott egy pixelhibás tv jobb felső sarokban 3 pötty. engem annyira nem zavar ill back up tv lenne. külsérelmi nyomot nem látok a tv-n, mi okozhatta ezt a pixelhibát?
ill. számíthatok-e rá hogy napról napra több pixel fog igy meghalni? az ilyen pixelhibákat hogy lehet javítani? kijelző csere? gondolom akkor GTK...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#40997) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! A szülők 5 éves Philips 49PFS5301 -e a képen (bíró és kék 30as) látható túlfényesedést produkálja most már két helyen is (sokáig csak egy volt). OIyan mintha maxon menne hátul a led. Ez panel csere vagy lehet valahogy máshogy javíttatni? Avagy tv csere mert nem éri meg?

(#40998) hallerlaller válasza tobias88888 (#40997) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én úgy tudom a fényes hibák könnyen javíthatók, csak leesett a lencse a led előtt. [link] [link]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#40999) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

szülőknek tv + film leginkább netflix és HBO felhasználásra melyik tv lenne a legjobb választás?
mindegyiket újonnan tudnám venni:
philips 58PUS8507: 163 ezer Ft
samsung QE55Q60BAU: 125 ezer Ft
hisense 55A7GQ 84 ezer Ft

jelenleg egy Samsung 48H6500 van nekik, ezt váltaná.

köszönöm előre is!

(#41000) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Skacok,

Kezd idegesitove válni a laggolas.

Alabbi videóban is látható,

Kihagy a hang, felirat meg egyáltalán nincs, pedig be van kapcsolva.

Tv ujrainditas megoldja. Másik Tv wifivel csatlakozik a hálózathoz, és ott nincs ilyen jellegű probléma (Pár éves Samsung UE65TU7022)

Youtube link

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.