Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Dave567 válasza philoxenia (#33944) üzenetére


Dave567
addikt

Nem sértődtem meg, de ha neked ennyi jött le az egészből, akkor nincs mit tenni.

Taníts mester.. ;]

(#33952) blakey válasza philoxenia (#33948) üzenetére


blakey
titán

Sok tényezőtől függ, ha helyi lakos akkor kedvező az ára, ha nem akkor régebben voltak olyan kezdeményezések, hogy többen kérték a kalibrációt és így kedvezményes volt az ár.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33953) szg2


szg2
újonc

Üdv,

Sok idő után ismét tanács kellene. Fiam kizárólag konzolra használt tvje beadta a kulcsot. 40es lcd kellene, semmi extra, de a játékot (xbox one) jól kellene követnie. 4k nincs (egyelőre), nem költenék rá többet, mint muszáj. 100körül létezik ilyen? Segítsetek! Köszi előre is!

(#33954) DV


DV
senior tag

Van egy Samsung 40" A656-os S-PVA paneles TV-m (2008-ban vettem), (kalibrált fogyasztás 99W, link) nem tudom, hogy meddig bírja még, ezért elkezdtem keresni egy utódot.

Nem használnám játékra, sem 3D-re, hang, smart funkció nem számít, full HD felbontás elég, méret hely miatt 42-46", az esetek 90%-ban számítógép monitornak van használva, onnan nézek (3 - 3.5m-ről) filmeket.

Az LG 42LF652V képe (észrevehetően) jobb-e a mostani TV-től?
Samsung/Panasonic/Sony-tól melyik modell lenne képminőségben hasonló?
Várható-e 1-2 éven belül 40-46" OLED (full HD) TV?

Segítséget, tanácsokat, válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33955) kispéé válasza blakey (#33942) üzenetére


kispéé
aktív tag

Köszi, én is arra felé hajlok, pedig a mostani TV-m is LG.
Xbox-hoz ajánlott a w75?

(#33956) ph2012


ph2012
senior tag

A most vett Samsung UE40J6200-as tv csatornalistáját nem lehet megváltoztatni ha Magyarország beállítással keresek rá a csatornákra. Nem tudjátok melyik minisztérium vagy államtitkárság a felelős ebben az ügyben, hogy ilyen tv-ket kell készíteni Magyarországon?

Köszi!

(#33957) gyeniko válasza #94529552 (#33949) üzenetére


gyeniko
őstag

Én 2 éve kalibráltattam egyszerre a 4 nagy TV-t, már csak az egyik van meg, abban is új alaplap van. A 4 TV + 1 vetítő kalibrálása volt 40 e Ft, ebből a vetítő kb. a fele, ha a ráfordított időt nézem.
A mostani TV-ket már én végpontozom, az újbóli műszeres kalibrálást "tologatom", mert nem nagyon nézünk filmeket TV-n, a TV adáshoz pedig tényleg felesleges lehet.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33958) BBéci válasza philoxenia (#33948) üzenetére


BBéci
titán

A kalibráló mester, akit emlegettem - janos666 - Szolnok közelében lakik, vedd fel vele a kapcsolatot.
A laptopomra sem tudnék úgy ránézni, hogy nincs kalibrálva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33959) Danesz94


Danesz94
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni Tv vásárláshoz!

Szüleimnek lenne egy tv vásárolva viszont nem udom, hogy jelenleg mi jó vétel.

140-150.000 ig tudnék elmenni és leginkább Lg vagy Samsungba gondolkodom.

Amire ők használják Tv nézés (digi) és ami a legfontosabb film nézés külső HDDről. Full Hd.

Köszönöm!

(#33960) #94529552 válasza Danesz94 (#33959) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyik: Nemrég jelent meg a boltokban az LG 43LH630V, ami most itt van a legjobb árban. Az idei FHD-kből talán a legjobb.
A másikból jelenleg csak a már 2 éve futó UE40H6200 van az ajánlott típusokból.[link]

gyeniko Biztos a nagybani kedvezmény+ az azonos helyszín miatt lehetett ilyen kedvező az ár. Ha jól sejtem, azok között még volt plazma tv is, ami leginkább indokolja a műszeres beállítást. Annál meg még 1-2 év után ismét el kellene végezni a műveletet?
Nos, a leírtak szerint a te véleményed is hasonló erről.
Amúgy meg én megszoktam a saját beállításaimat, és úgy tetszik, ahogy van. Rá se tudnék nézni a tévékre, ha valaki elállítgatná. :D :))

(#33961) liszi70 válasza gyeniko (#33957) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem 15k volt a kalibráció, aminek szerintem a fele útiköltség volt. Megcsináltattam az 50ST50-en, és később a 65ST50-en is. A 65ST50 esetében alig okozott változást, mert nem sokat kellett állítani rajta, elég jó volt a gyári érték. Az 50-esnél jóval többet kellett korrigálni.
Nem kell csodát várni a kalibrációtól, de nekem például fontos a színhelyesség tudata, ezért a komolyabb tévéimet (későbbiekben esetleg projektoromat) valószínűleg mindig kalibráltatni fogom.

(#33962) blakey válasza kispéé (#33955) üzenetére


blakey
titán

Igen, ajánlott Xbox-hoz is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33963) superg válasza gyeniko (#33957) üzenetére


superg
senior tag

Te sem vagy az "átlag felhasználó" :D

(#33964) gyeniko válasza superg (#33963) üzenetére


gyeniko
őstag

"Fejileg" az vagyok.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33965) superg válasza gyeniko (#33964) üzenetére


superg
senior tag

Csak a tévék számára írtam 4 nagy(plusz a kicsik) + vetitő,itt már azért is érdemes kalibráltatni hogy mindegyiken ugyanazt lásd

(#33966) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

Úgy 120, maximum 140k körül milyen FullHD, 40-42" körüli TV-t ajánlanátok, aminek azért elviselhető a képminősége?

Elsősorban TV-ként funkcionálna (film, sorozatok, rendes adás nagyon ritkán, akkor is inkább hírműsorok), de később menne alá a 2 új konzol (PS, XO)

Márka mindegy, de mivel ez lesz az első TV-m, jó lenne ha minél egyszerűbben működne (ha esetleg meg lehet úszni ezt android meg efféle baromságok nélkül, az nagyon jó lenne, de ha nem, az sem gond).

Előre is köszönöm.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#33967) errorcode06 válasza errorcode06 (#33966) üzenetére


errorcode06
őstag

Azt még elfelejtettem hogy legalább 1 USB legyen már rajta :R

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#33968) szg2 válasza szg2 (#33953) üzenetére


szg2
újonc

Üdv, közben visszanéztem pár oldalt, ezek jöttek fel
Lg40lf632v
Pana tx40c200e

Lehet ezekkel játszani? Pana ára túl olcsónak tűnik... vélemény?

W75 micsoda? Én ezzel a kóddal csak egy negyedmilliós tvt láttam, azt meg nem kap a gyermek, még akkor se, ha már akkora, mint én (195)

[ Szerkesztve ]

(#33969) mrmft


mrmft
senior tag

Iranymutatast szeretnek kerni. Haloba 1,7m-rol nezve keresek TV-t. Jelenleg egy 32" 1080p IPS LG van, de mar leszolgalta az idejet es vannak zavaro megjelenitesbeli gyenegesegei, de szeretjuk a kepet.
Nezett anyagok 1080p mkv-k (DLNA, USB driveok), neha egy kis youtube, TV musor soha. Ha UHD-t vennenk akkor az ujabb anyagok 2160p felbontasban lennenek raengedve. Viszont a regi FHD cuccok felskalazasa nem tudom mennyire megy jol ezeknel az eszkozoknel.
A meret a legyeg, hogy 40" fole nem mennek, a leheto legjobb kepminoseget es mozgasmegjelenitest szeretnem, valamint a beepitett medialejatszonak is jol kellene mukodnie -pl ha tudna DLNA-n hagsavot valtani az jo lenne, mivel a mostani nem tud, USB-rol is boldoguljon a 2160p tartalommal. Arban modjuk 170ezer-ig mennek el. 200 szeles VESA konzolon van a falon, ezt nem szeretnem cserelni.
Samsungot biztosan nem szeretnek, 2 ilyen TV volt a csaladban mindegyik kritikan aluli osszeszerelesu volt, es garnaciaban tonkre is ment. Soha tobbe ezt a markat.
LG-ben a 40UH630V-t neztem de a 43LH630V-t ajanlottak, ha lenne 40"ban hasonlo mas markanal megneznem azt is. Thx.

(#33970) Lauda válasza szg2 (#33968) üzenetére


Lauda
félisten

Panabol a 6-os szeria ajanlott, tavalyi 40CS630E, idei 40DS630E. W75 sony bravia lesz, 43W755 , kivalo tv! Esetleg LG42LF5800.

[ Szerkesztve ]

(#33971) Danesz94 válasza #94529552 (#33960) üzenetére


Danesz94
senior tag

Köszönöm. Az lg lejátsza az mkvt hddről?

(#33972) #94529552 válasza szg2 (#33968) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Panasonic tévék az input lagjuk miatt nem túl jók játékra. Meg úgy tudom, hogy az olcsóbb Pana tévék csak átcímkézett vestel gyártmányok. Ezért az olcsóság úgy az 500-as szériáig. 6-os sorozat és felette az ajánlott a márkától. A Smart 632V-sem a játékra való igazán, én 50 ms-ot találtam róla, ami közepesnek számít, de mások 63-at is írnak, ami lehet hogy sok egy kicsit, inkább az 5-ös alap tévék, mint pl. 42LF561(30 ms), és Samsung-ból a J5100-as típus, ami beleférhet a 100k-ba. W75 az pl. KDL43W755C-t jelenthet, és az 155k körül van.

superg Pont most írta gyeniko, hogy nem kalibráltat már tévéket, hanem beállítja maga. Meg miért is kéne ugyanazt látni, amikor nem egyszerre nézi mindet ;) ?
Danesz94 :K Igen.

(#33973) szg2 válasza Lauda (#33970) üzenetére


szg2
újonc

Köszi! Ha csak játszik Xboxon a gyerek, másra nincs használva, megéri a sony? Mire figyeljek?

Bocs pumma, írtam éppen... a tipped nyerőnek tűnik! 42LF561 köszi!

[ Szerkesztve ]

(#33974) Lauda válasza szg2 (#33973) üzenetére


Lauda
félisten

Panat inkabb filmezesre javasolnam, bar van akinek nem tunik fel az input lagja, ami magasabb mint a sony-e. Engem zavart, a sony-e hibatlan, sokkal gyorsabb. Filmezesre, teve nezesre tokeletes a panasonic, ha jatek is lesz inkabb a sonyt ajanlanam. Hogy megeri-e? Ezt neked kell eldonteni. :)

Mire figyeljek? Mivel kapcsolatban kerded? ;)

[ Szerkesztve ]

(#33975) szg2 válasza Lauda (#33974) üzenetére


szg2
újonc

Mi az, ami a játéknál számít? A ms amit pumma ír, gondolom a képfrissítés lesz. Erre gondoltam, gondolom a játékoknál ez fontos. Sony nagyon kilóg a költségvetésből, mit mondasz 42LF561-re?

(#33976) #94529552 válasza szg2 (#33973) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megéri az is a 43-as, de nagyon drága, amikor 200 alatt volt az 50"-os.
Amit előtte néztél arról itt van egy teszt a PH-n, amiben magas input lagot mérték, viszont én a 40"-os változatról találtam egy tesztoldalnál az 50 ms-os értéket. Szóval nem egyértelmű, csak egy saját teszteléssel lehetne tisztázni.
Van még kicsit még drágább az előbbinél, még amit játékhoz szoktak használni, de ez Smart3D-s tv, az LG 42LF652V, aminek szintén csak 30-as lagja van, ami fontos tényező a játékhoz.

[ Szerkesztve ]

(#33977) Lauda válasza szg2 (#33975) üzenetére


Lauda
félisten

Az az igen, az input lag. A sony 36ms korul van, pana a duplaja kb. Arrol semmit sem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#33978) szg2 válasza Lauda (#33977) üzenetére


szg2
újonc

http://www.displaylag.com/display-database/

Ők 28ms írnak, igaz 42LF5600 név alatt. Lehet ugyanaz?

(#33979) Lauda válasza szg2 (#33978) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom. Pumma irta, hogy 30ms a lagja.

(#33980) #94529552 válasza Lauda (#33979) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, annyi az értéke.
szg2 Az lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#33981) szg2 válasza #94529552 (#33980) üzenetére


szg2
újonc

Köszi srácok, nagy thx! Megrendeltem a kölöknek, megérdemli... :)

(#33982) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Valamiért nem tölt be az első h.sz.-t,más topikokban működik,na mindegy,szóval.

Édesanyámnak keresek Lcd tv-t,3D nem kell,Internet nem kell.Max.32"-ig érdekelne és árban olyan 70-90ezer körül.Kábel tv-vel használná amin tudomásom szerint analóg jel jön a szolgáltatót,sőt biztos mert képcsöves tv-je van dekóder nélkül és szinte minden adó van ami a listában szerepel.Éles kép és szép színek lenne a lényeg(gondolom mint mindenkinek) :)
Pixel garancia nem árt!

Tudnátok valamit ajánlani?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#33983) liszi70 válasza Normi™ (#33982) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Valamiért nem tölt be az első h.sz."

Lehet, hogy azért, mert nincs? :D

(#33984) hitman, válasza liszi70 (#33983) üzenetére


hitman,
őstag

:DD :DD :DD

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#33985) Normi™ válasza liszi70 (#33983) üzenetére


Normi™
őstag

Téma összefoglalóra gondoltam...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#33986) kispéé válasza blakey (#33962) üzenetére


kispéé
aktív tag

:R

(#33987) Tegla80 válasza Normi™ (#33985) üzenetére


Tegla80
addikt

Ő is. ;)

Sony® & PlayStation®

(#33988) Normi™


Normi™
őstag

Köszönöm szépen a sok segítséget!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#33989) Agyas válasza BBéci (#33958) üzenetére


Agyas
aktív tag

Üdv BBéci,

Az lcd-knél hogy jönnek ki a 600hz, 800hz és 1000hz?
Ha 100hz-es a panel "alapból" akkor a Motion Plus bekapcsolásával lesz 200hz, a ledes mozgásjavítás bekapcsolásával 400hz, a többi az hogy jön ki?
Amikor teszteltek akkor ti ezek nélkül vagy ezekkel teszteltek? Nagyobb kategóriás tv-knél is zavaró ha bekapcsoljátok őket?
Nekem csak egy samsung j6200 van, én mindent kikapcsoltam, de ha pl. egy ember csak sétál és közelebbről mutatják akkor a mozgása természetellenes. Olyan mintha kicsit gyorsabb lenne. Nem tudom pontosan leírni, a természetellenes talán a legjobb szó rá.
Az előző tv-m samsung c650 volt, ami 50hz-es. Ott nem volt ilyen a kép, igaz jobban mosódott amikor mozgásban voltak az emberek.
Egy komolyabb tv-n is zavaró ha aktiválod ezeket a funkciókat?
Éppen Trónok harcát nézek azzal tesztelgetek. :)

(#33990) #94529552 válasza Normi™ (#33982) üzenetére


#94529552
törölt tag

Analóg adáshoz nem vennék digitális tévét. Ha jót akarsz, nézz utána a szolgáltatódnál a digitális átállás megvalósításának, + a HD adásoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#33991) krx21 válasza Agyas (#33989) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos nem. Tv-nél a panel 50-60hz-es, interpollációval lesz 100hz, majd erre rájön a ledes mozgásjavítás (led Vibráltatás). Ezek összeségétből lesz a megadott adat. De hogy pontosan hogyan, azt nehéz megmondani, nincs konkrét származtatás, úgyanis ezek a számok a marketing asztalon születtek...

A másik amiről beszélsz az a szappanopera hatás, az interpolláció csökkentésével lehet a jelenségét szintén csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#33992) liszi70 válasza Agyas (#33989) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az lcd-knél hogy jönnek ki a 600hz, 800hz és 1000hz?"

Interpolációval és/vagy háttérfény-villogtatással.

(#33993) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 80 centis tv-t, anyukámnak lesz, nincsenek nagy igények. Mindigtv lesz rajta nézve (a kinézett tv hd ready, nem tudom ez jó lesz-e ehhez). Szempont, hogy legyen fülhallgató kimenete. A képminőségben nincsenek nagy elvárások. A hangja jó lenne, ha viszonylag normális lenne. És mindezt valami ismertebb márkából, és minél kevesebbért. Lg-t, vagy Samsungot gondoltam, de ha jól látom az olcsóbb modellekben nincsen fülhallgató kimenet. Találtam ezt a Philips-et (Philips 32PHH4100), nem tudom meg szabad-e venni szerintetek.
[link]

A másik kérdés, hogy tartok tőle, hogy pixelhibás lesz, ha így lenne, szeretném visszavinni. Neten veszem, van a 14 nap, eddig ok. Viszont szeretnék rá venni plusz 4 év garanciát ("extragarancia"). A kérdés, hogy ha ezzel gyütt veszem a tv-t, -ami tulajdonképpen egy biztosítás kötése -, akkor vajon, mi történik, ha visszaviszem 14 napon belül, hogy mégsem kérném a készüléket. Bukom a biztosítás árát, vagy azt is visszafizetik?

Előre is kösz ha valaki tud segíteni.

Üdv,
Viktor

(#33994) #94529552 válasza Vikusz77 (#33993) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annak elég gyenge hangja lenne, meg amúgy a rossz szervizháttér miatt se venném, ha lehet a Samsung UE32J5100 vagy LG 32LF5610, ezek már 2x10W-os hangzást tudnak.

(#33995) A214


A214
aktív tag

Sziasztok!
Euronicsba szeretnék tv venni max 120e a keret.
Melyik az általatok ajánlott legjobb vétel?
Ami talán szükséges:
LED ,Full HD, DVB T/C , 40" -42 "
T Homos rendszeren lenne használva.

(#33996) Vikusz77 válasza #94529552 (#33994) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszönöm a segítséget!
Ahogy látom a samsung kevesebbet fogyaszt (nem mondtam, de ez is szempont, mert nagyon sokat fog menni), szóval akkor egyelőre ebben gondolkodom.
További felmerülő kérdés, hogy a mindig tv adása nem lesz-e homályos a fullhd kijelzőn. Rémlik, hogy ismerős vett egy full hd tv-t és a kábel tv adása homályos volt. De lehet, hogy keverem, és az volt a baj, hogy analóg volt az adás?
Szóval a full hd jó lesz a mindig tv-hez?
A hangzásnál nem is a hangerő a lényeg, hanem, hogy a szöveg mennyire érthető. De ha azt mondod, ezeknek a 2*10 wattal jobb a hangminősége, akkor veszem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#33997) gianni85


gianni85
veterán

Sziasztok!
Lassan időszerű lesz lecserélni a régi 47" tévét egy nagyobbra-újabbra. A megjelenítés szempontjából kiigazodok, meg is találom minden gyártónál a számomra megfelelő modellt, csak az okostv rendszerekkel állok hadilábon, és egyelőre fél óra guglizás után fel is adtam a témát. Melyik okostv rendszer használható a legjobban? Gondolok itt media lejátszásra (populárisabb nagy felbontású videók, semmi BR50 iso és hasonlóak), böngészés, esetleg spotify kliens.
Eljátszottam a gondolattal, hogy a céges laptop mellett felszámolnám az ultrabook-ot, ha alapvető dolgokat meg tudnék oldani a tv-vel egy hozzá csatlakoztatott touchpad-os billentyűzettel.

[ Szerkesztve ]

(#33998) BBéci válasza gianni85 (#33997) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik TV internetes képességei nem hasonlíthatóak egy PC tudásához, használhatóságához.
Ez mindenre vonatkozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33999) blakey válasza gianni85 (#33997) üzenetére


blakey
titán

Androidos tv-k már jól használhatóak, jó a netezés, gyors a Youtube, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34000) errorcode06 válasza BBéci (#33998) üzenetére


errorcode06
őstag

És 120-140k-ért lehet már játékra is alkalmas (pc, konzol) Tv-t venni? (FHD) Vagy ilyen kategóriában kicsit alább kell adni az igényekkel?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.