Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) agabe válasza Piftuka (#33644) üzenetére


agabe
addikt

A 40WD650-es Sony nem annyira ajánlott mint ahogy a 6000 alatti samsungok, vagy 652 632 alatti LG-k sem.
Azonban árkategóriát is figyelembe lehet venni.

A 40"-os nem valós 100Hz-es tv-k ára szerintem max 90-95ezer Ft körül kellene, hogy legyen márkától függetlenül, így 110-120ezer forintért 50Hz-es TV egyik márkából sem ajánlott 40"-os méretben.

(#33652) BBéci válasza agabe (#33651) üzenetére


BBéci
titán

Ritka az 50 hertzes TV, mint a fehér holló, ugyanis a háttérfény villogtatás is növeli a frekvenciát és azzal a mozgóképfelbontást, ami az egésznek az értelme.
Ráadásul a 100 Hz is kevés, mert azzal sem jön össze a 1080 soros mozgóképfelbontás, ahhoz is kell BFI.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33653) Piftuka válasza #94529552 (#33648) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezek felelnek meg a kívánalmaidnak, mert valós 100-as tévék, plusz a 42-es méretben az LG 42LF652V, ha még az is befér. Ezekben kevesebb az utánhúzás és az elmosódás például az általad említett típusnál, ami csak 50 Hz-es tv."

Köszönöm! Értem, és jól is hangzik mindez. :K

A kérdésem még az, hogy a 3 Samsung modell között milyen különbségek vannak? Tehát, ha egy üzletben mindhárom modell kapható, akkor melyik a legjobb vétel közülük?

És mennyi az input lag értékük? Van erről információ?

Illetve az említett LG 42LF652V minőségben mindhárom Samsung készüléknél jobb vétel? És annak mennyi az input lag értéke?

"Aquila non captat muscas."

(#33654) Piftuka válasza agabe (#33651) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen jogos az észrevételed! Köszönöm! ; ;)

"Aquila non captat muscas."

(#33655) Piftuka válasza BBéci (#33652) üzenetére


Piftuka
veterán

A fentiek tükrében ez mit jelent pontosan a gyakorlatban?

Hogy nem számít, ha 50 Hz-es egy készülék, az elektronika képjavító funkciói képesek azt kompenzálni, és adott esetben egy másik 100 Hz-es készüléknél is jobb képet tud produkálni?

"Aquila non captat muscas."

(#33656) izee válasza izee (#33642) üzenetére


izee
senior tag

Megvettük. KDL-40WD650 lett. Próbáltam én Hz-ben jót, de +20k-tól indult volna. Néha majd visszanézek, mi közvélemény ezzel kapcsolatban. :)
Gari az kiterjesztett, 5 évre szól és külön fizettünk érte.

Kiegészítésként írom: dobozhangja van.
A távirányító nem gáz, csak középen a gombjai nem a legjobbak, el bírnék viselni valami jobban reagáló gombkört.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33657) akos712


akos712
csendes tag

Minap jártam a Media Marktban megnézni egy Samsung J6200at amit majd venni akarok...Viszont azt mondta, hogy az 50 hrzes panel nem tud 60 hrzet... Neked meg játszani kéne... Igaz ez? Akkor milyet vegyek játszani? 48 inch..

(#33658) #94529552 válasza Piftuka (#33653) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs általános legjobb, hanem kinek melyik. 4 Az input lag tekintetében a 652V 30 ms, a Samsungok 44 ms., még ez sem sok. A H széria 2014-es, és 3D-s, a H6200-hoz nem adnak 3D szemüveget. A J6200-as nem tud 3D-t, de újabb modernebb szoftvere van.
Már hogyne számítana, hogy valós 50 vagy 100 Hz-es a tv, pont erről beszéltünk.

(#33659) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

Gondolkodom nagyobb TV vásárlásán. Jelenlegi 40" cserélném le 55 max 60"-ra. (nagy a nappali :) )
LG,Samsung, Panasonic jött szóba. 3D annyira nem lényeges inkább legyen szép a 2D-s képe... :)
Árban olyan 300K körül gondolkodtam. Ha lehet legalább 2év de inkább több gari legyen rajta...

Javaslat amiket érdemes megnézni? Ha 3D akkor ha jól tudom a passzív ami ajánlott...

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#33660) fulminee


fulminee
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
SHARP LC-40LE810E típusú TV-nk van otthon, és az utóbbi időben elkezdett vibrálni/villogni a kép.
Általában 1-2-3 óra használat után kezd el, bekapcsoláskor nincs semmi baja. ez egy kb. 4-5 éves TV.
Valakinek van valami hasonló tapasztalata? Esetleg van erre valami megoldás?
Köszi :)

(#33661) Lauda válasza fulminee (#33660) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Keress egy tv szerelot es nezesd meg.

(#33662) fulminee válasza Lauda (#33661) üzenetére


fulminee
újonc

Köszi...:)
Egyéb hasznos tanács?:D

(#33663) f4lcon


f4lcon
őstag

euronics-ban sikerült hétfőn lőni egy KDL-40R450C-t 89.099-ért
ennyi pénzért meglepően jó

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#33664) #63761920 válasza #94529552 (#33648) üzenetére


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget, a pénztárcámat bővítem az ajánlottakhoz.
Pumma és #33651 agabe :R

(#33665) ph2012


ph2012
senior tag

Kicsi Off.

Tudnátok ajánlani olyan digitális felvevőt amivel a tv adásokat tudnám felvenni? Jó lenne olyan amihez pendrivot is tudnék csatlakoztatni, hogy a felvett tv adást átvigyem a számítógépre.

Köszi.

(#33666) gyeniko


gyeniko
őstag

Egy 32" TV-t cserélnék le olyanra, amelyre tudok Samsung mobilról képernyőt tükrözni, illetve van - vagy külön vásárolható - hozzá "mutogatós" smart távirányító. Mindenképpen 100 Hz-es kellene. Tudtok ilyet? A Samu 32H6400 lett volna ideális, de már nem lehet kapni, a J6200-hoz tudtommal nem lehet "mutogatós" távot csatlakoztatni. A jelenlegi LG-ket, Sony-kat nem ismerem jól, illetve azt sem tudom, hogy megy-e rájuk a screen-mirroring Samu mobilról. Esetleg lehetne androidos Sony is. Nagyobb TV nem fér el, mert keskeny a 2 ajtó közötti faltest, amelyre rögzítenem kell. Ha szélesebb, akkor vagy nem jutok ki tőle a terszra, vagy nem jutok be a hálószobába...
Tudtok ajánlani valamit a fentiek szerint?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33667) blakey válasza gyeniko (#33666) üzenetére


blakey
titán

Van olyan tv amelyik tud képernyőtükrözést de nem fogad el bármilyen eszközt ami szintén tudja? Nekem eddig a tv-im ill. a lejátszóim, amennyiben tudták a Miracastot, bármilyen androidos mobilt fogadtak. Vettem egy ilyen cuccot az androidos lejátszóhoz, tv-ken is működik, nem hinném, hogy márka függő lenne a dolog. Talán ez is megoldás feltéve, hogy támogatja a bill. + egér párost.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33668) gyeniko válasza blakey (#33667) üzenetére


gyeniko
őstag

Az LG BP640 lejátszó nem párosodik (felismeri, de nem tud csatlakozni) a Samu Galaxy S5-tel, ezért jutott eszembe, hogy Samu esetleg csak Samuval párosodik.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33669) blakey válasza gyeniko (#33668) üzenetére


blakey
titán

Annak más oka is lehet, Lg, Sony, Panasonic tv-khez valamint Samsung, Panasonic, Sony Blu-ray lejátszókhoz bármelyik androidos eszközzel tudtam csatlakozni. Nem volt semmi gond. Igaz, egyik sem volt Samsung telefon, Xiaomi, Huawei, Lg, Sony telefonok voltak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33670) BBéci válasza Piftuka (#33655) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik nem 50 hertzes a gyakorlatban, mert bár az összes LCD panel frekvenciája alapból annyi, interpolálással vagy háttérfény villogtatással többszörözik. Úgy lesz belőle 100; 200; 400; stb.
Tehát nem létezik magyarországi forgalomban olyan LCD TV, amelyik képjavító funkciók nélkül 100 vagy több hertzes lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33671) liszi70 válasza BBéci (#33670) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én is így tudtam, és alapvetésnek fogadtam el régebben. De elképzelhető, hogy manapság ez már nem igaz. Legalábbis számomra elég meggyőző volt áprilisban az az illető, aki szerint már léteznek valós 100Hz-es LCD panelek.

(#33672) BBéci válasza liszi70 (#33671) üzenetére


BBéci
titán

Nem léteznek és kétlem, hogy a következő 5-6 évben lesz olyan. Nem megvalósítható az LCD kristályok lassú mozgása miatt. Igazából szükség sincs rá, mert a jelenlegi módszerekkel remekül sokszorozható az alap 50 Hz, sokkal jobbak a tévék mozgásmegjelenítés és mozgóképfelbontás terén, mint a 4-5 évvel ezelőttiek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33673) liszi70 válasza BBéci (#33672) üzenetére


liszi70
nagyúr

De honnan tudod? Mi, vagy ki a forrásod, hogy ennyire biztos vagy benne? Sok víz lefolyt a Dunán azóta, amióta ezt "szabályként" elfogadtuk, és lehet, hogy ma már csak egy üres dogma.
Tényleg kíváncsi lennék a jelenlegi igazságra, mert úgy látszik, megoszlanak erről a vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#33674) DarkUBi


DarkUBi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Tudnátok ajánlani pár típust, amit érdemes lehet megvenni a következők alapján?
Smart
Min. 107 cm
FullHD, esetleg UHD
Lan, WiFi
3D nem kell
A keret kb. 130-140.000

Előre is köszönöm!

Ne félj, lehet ez még rosszabb is!

(#33675) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
A kérdés talán dilettánsnak tűnhet, vagy talán az is.Most ismerkedem az első lapos tévémmel, ami egy LG 50LF652V . Sajnos esélyt sem látok, hogy betudjam állítani a T-Home cisco epc3925re rögzitett 4:3 képarányú képanyagokat úgy, hogy kitöltse a teljes képernyőt. Ha maradnak a fekete sávok a széleken,valóban hazavágom a tv-t? (a gyártó ezzel riogat az user manual-ban)

(#33676) BBéci válasza middleaged (#33675) üzenetére


BBéci
titán

A lehető legnagyobb butaságok egyike a 4:3 arányú képet 16:9-re torzítani, vagy nagyítani. Másik rettenet a 21:9 nagyítása 16:9-re.
Semmi baja nem lesz a tévédnek, valamit félreérthettél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33677) middleaged válasza BBéci (#33676) üzenetére


middleaged
tag

Szeretném hinni, és fogom is, de ez akkor egy öncélú riogatás, nem ég be a kép több órás feketeségtől sem a széleken? Sok avi filmem van mobilvinyon, most meg frankon parázok,meg nem is merem nagyon nézni őket.

(#33678) blakey válasza middleaged (#33677) üzenetére


blakey
titán

Nem fog beégni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33679) BBéci válasza middleaged (#33677) üzenetére


BBéci
titán

Fizikai képtelenség, lehetetlen, hogy a fekete részek, ahol nincs képtartalom, beégjen. Az még a beégésre hajlamosabb plazmákon sem fordulhat elő, nemhogy LCD-n.
Ismétlem, valamit félreértettél, ilyen butaságot egyik kezelési leírás sem tartalmazhat.

(#33673) liszi70
Kérdezd meg Jánostól, majd Ő szakszerűen elmagyarázza.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33680) Lauda válasza middleaged (#33675) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel riogat az user manualban?

(#33681) middleaged válasza Lauda (#33680) üzenetére


middleaged
tag

"Kérem, figyeljen arra,hogy a kijelzőn ne legyen sokáig állókép,vagy 4:3-as beállítás, mert beégést okozhat"[link]

[ Szerkesztve ]

(#33682) liszi70 válasza middleaged (#33681) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sokkal ritkább, mint plazmán, de LCD-n is előfordulhat extrém körülmények esetén képvisszamaradás, hallottam már ilyenről. Viszont kizártnak tartom, hogy a sok 16:9 tartalom mellett esetenként előforduló 4:3 adás miatt neked bármitől is tartani kelljen. Biztos, hogy nem tudsz annyi 4:3 műsort nézni, hogy az meglátsszon a képernyődön. :)

[ Szerkesztve ]

(#33683) agabe válasza middleaged (#33681) üzenetére


agabe
addikt

Lehet, hogy az oled -re készültek ezzel :D
Egyik lcd-n sem fog okozni problémát hacsak nem évekig napi 24 órában lesz ugyanaz a képen, mert akkor előfordulhat, de ha te akár hetekig egyfolytában csak 4:3 -as, vagy csak 21:9-es fimet nézel folyamatosan akkor sem lesz beégés, de még annak kezdeménye sem.

(#33684) middleaged válasza agabe (#33683) üzenetére


middleaged
tag

THX a megnyugtató válaszokért, hamar meg is nézek 20 epizódot A buszon klasszikusból.Nem igazán vágtam miért korlátozza a gyártó bármely tartalom tartós megtekintését az általa gyártott készüléken. Bár ezt még most sem értem.

(#33685) Lauda válasza middleaged (#33681) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Hat ilyenrol sem hallottam meg. Legutobb plazma teveknel. :Y

(#33686) blakey válasza middleaged (#33684) üzenetére


blakey
titán

Samsung korábban plazmákat is gyártót, oda be kellett írni. Ebből kiindulva védi magát, tehát ha extrém használat mellett, 10 éven át 4:3-ban nézed a műsorokat az LCD tv-n és nyoma marad akkor nem tudod beperelni, mert ő erre felhívta a figyelmedet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33687) akos712


akos712
csendes tag

Az 50 Hzes panelek meg tudnak jeleníteni 60 képkockát másodpercenként, vagy euban nem kapok olyat, ami nem csak kezeli?
Amúgy J6200 vagy L632V? 48 col, játszani... Esetleg a L652V...
Ha ki van kapcsolva a passzív 3d, látszik bármi különbség a polírozás miatt?

[ Szerkesztve ]

(#33688) Piftuka válasza #94529552 (#33658) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat! :R

Az árakat is figyelembe véve jobb vétel szerintem az LG készüléke.

A Samsung-ok kapcsán pedig ha jól emlékszem az elmúlt évek itteni beszélgetéseire, a korábbi szériák jobban sikerültek, mint az újabb J szériások.
Legalábbis a 6xxx alapmodelljei képminőségben jobbak, ugye ez még mindig így van? Vagy csak az "E" és "F" szériák utáni "H" sorozat jelentett visszalépést?

"4 Az input lag tekintetében a 652V 30 ms, a Samsungok 44 ms., még ez sem sok. "

Az itteni tesztekben és hozzászólásokban korábban azt olvastam, hogy 30 és 40 ms között még elfogadható az input lag, de annál magasabb értéknél nem ajánlott játékra az adott TV.

(Éppen ezért volt - emlékszem - néhány éve itt a topic-ban "sláger" a SONY több készüléke, a maga tizen-huszonegynéhány ms-os input lagjával.)

Akkor most mi az igazság? :F

"Már hogyne számítana, hogy valós 50 vagy 100 Hz-es a tv, pont erről beszéltünk."

Én BBéci hozzászólásában azt látom, éppen hogy nem számít az 50 Hz, mert úgyis megsokszorozza azt a képjavító eljárások valamelyike.

"Aquila non captat muscas."

(#33689) Piftuka válasza fulminee (#33662) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem jó tanácsot adott.

Az, hogy pár óra után jelentkezik, de biztosan jelentkezik a probléma, arra utal, hogy köze van a készülék melegedéséhez.

Tehát egy reprodukálható, bizonyos körülmények között jelentkező, vagy azok által kiváltott technikai gond feltételezhető. (Egyébként az ilyen hibát könnyebb javítani, mint azt, ami teljesen véletlenszerűen jelentkezik.)

"Aquila non captat muscas."

(#33690) Piftuka válasza BBéci (#33679) üzenetére


Piftuka
veterán

"(#33673) liszi70
Kérdezd meg Jánostól, majd Ő szakszerűen elmagyarázza."

A #33670 számú hozzászólásodra is válaszolva...

Azt én is nagyon szívesen elolvasnám, mert ezzel az információval megleptél!

"Aquila non captat muscas."

(#33691) akos712 válasza akos712 (#33687) üzenetére


akos712
csendes tag

Oops lf632v
és lf652...

(#33692) BBéci válasza akos712 (#33687) üzenetére


BBéci
titán

Igen, 60 a maximum.

(#33690) Piftuka
Több szempontból számít.
Azok a tévék, amiket itt 50 hertzesnek neveznek, azon nem képesek képkocka interpolálásra, csak háttérfény villogtatással tudják elérni a 100/200/400 hertzet. Ezt nem mindenki szereti, mert némi vibrálást észrevehetnek az arra érzékenyek. Valamint az ebbe a csoportba tartozó tévék majdnem minden szempontból egyszerűbbek, kevesebb beállítási, kalibrálási lehetőséget kínálnak. Viszont a kijelző panel gyakran pontosan ugyanaz, mint az eggyel magasabb kategóriás, interpolálással is többszöröző testvérmodelleké.
Azok a tévék, amiket sokan valós 100 hertzesnek neveznek, az interpolálás (például Motion Plus) kikapcsolásával azonnal 50 hertzessé válnak. Kivéve, ha külön alkalmazható a háttérfény villogtatásos frekvencia többszörözés (BFI) és azt engedélyezik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33693) #94529552 válasza akos712 (#33691) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LF652V(30ms) és J6200(44ms) jobbak játszani. A 632V-nek 50 ms körüli input lagja van. Az már van akinek sok. Ha a 3D-t nem kapcsolod be, akkor ugyanolyan, mint egy 3D nélküli tv.

(#33694) akos712 válasza BBéci (#33692) üzenetére


akos712
csendes tag

Akkor a gyártók miért 50 Hzesként reklámozzák a tvket? Tehát biztos nem csak 50-et jelenít meg és a többit levágja?

(#33695) BBéci válasza akos712 (#33694) üzenetére


BBéci
titán

Van fogalmad, mit jelent az 50 Hz?
Melyik gyártó reklámozza 50 hertzesként a tévéjét?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33696) akos712 válasza BBéci (#33695) üzenetére


akos712
csendes tag

Hát ha megnézed az összes mozgás megjelenítésre használt skálában az Eus tvket 50-nel oszthatónak minősítik, amcsiban meg 60-nal oszthatónak... Tehát ebből következtetve valahol 50 és 60 van a matekban...
És az 50 Hz azt jelenti, hogy a panel 50-szer változtatja a képét...
Azonban felmerül a kérdés, továbbra is, hogy az natív 50Hzesnek "mondott" panel valójában 60 Hzes-e...

(#33697) akos712


akos712
csendes tag

Egyébként ha lassúak a kristályok, akkor hogy léteznek a 120 és 144Hz-es monitorok?

(#33698) krx21 válasza akos712 (#33697) üzenetére


krx21
nagyúr

A lassú kristályok okokzta gond a mozgófelbontásban jelentkezik. Pont ezt hivatottak javítani, a különböző trükkökel...

(#33699) lorinser válasza liszi70 (#33673) üzenetére


lorinser
senior tag

Ez már én is kérdeztem és akkor az volt az indok, hogy mert az EU-ban 50Hz-es a hálózati frekvencia....

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#33700) akos712 válasza krx21 (#33698) üzenetére


akos712
csendes tag

De hogy lehetnek lassúak ha léteznek natív 144Hzes monitorok? Azok nem trükközve vannak...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.