Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) superg válasza BBéci (#33898) üzenetére


superg
senior tag

Nem vagy troll meg ilyenek.Van egy sommás véleményed amivel nekem pl nincs bajom de a helyén kell kezelni mert a 100 ezres tévéket keresgélő embereknek úgyis csak "fos" tévéket tudnál ajánlani ennyiért alsó esetleg középkategóriát(lg,samsung 6-os széria) van.Ami nyilván a te szemszögedből fos.Ezzel sincs probléma.
Lg-re akkor én reagálnék ,szerintem ez egyszerű LG-t a profit érdekli és mindig is az alsó és közép kategóriában volt erős.Tényleg ez van monitor fronton is,nagyon ritkán alkottak maradandót,talán régebben volt 1-2 darabjuk,egyébként ott is tömegigényt elégítik ki,és ez be is jön nekik eladási statisztikákat vezetik,és nem az Oled tévéjükkel.

(#33902) BBéci válasza superg (#33901) üzenetére


BBéci
titán

Amikor legutóbb néztem, még a Samsung vezette az eladási statisztikákat. Óriásplakáton is "market leader"-ként reklámozták magukat. Ez már a múlté?

A fosozás nem kellene, nem használtam azt a szót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33903) superg válasza BBéci (#33902) üzenetére


superg
senior tag

Igaz a második hely(szorosan) világszinten ,egyszerűbben fogalmaztam,de azis igen kiváló eredmény anyagilag.Itt PH-sem véletlenül pörög az LG topik a legjobban.
Lehet nem fosoztál,csak nagyon határozottan nyilvánítottál vélemény,az említett tévék minőségi színvonalát illetően,remélem így oké.

(#33904) BBéci válasza superg (#33903) üzenetére


BBéci
titán

Azt is leírtam, hogy létezett és létezik olyan LG TV, ami nagyon jó a maga kategóriájában, de nekem akkor is inkább tetszik valamelyik konkurensének a terméke. Ebből következik, hogy azokat fogom ajánlani, a legkisebb rosszindulat nélkül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33905) superg válasza BBéci (#33904) üzenetére


superg
senior tag

Nálam teljesen rendben is van,nem is velem kell megbeszélni nyilván hanem "ősellenségeddel" Pummával :D

(#33906) liszi70 válasza philoxenia (#33889) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha valaki így áll hozzá, akkor a véleménye, mint szélsőség eleve kizárható..."

Ez a lényeg, pontosan erről van szó! A márka-imádat vagy jelen esetben elfogult márka-előítélet a legkevésbé sem szakmai megközelítés. Aki igazán hozzáértő, annak nincsenek ilyen elfogultságai, hanem helyén tud kezelni minden gyártót, és elismeri amiben jó, még ha összességében húz is a véleménye valamerre.

"Kb. mintha Kim Dzsong Un mondaná, hogy a parlamenti demokráciát, mint rendszert nem ajánlom..."

:DDD

(#33891) Dave567 "Ha végig nézed, és az itteni fórumlakók alapján akarsz tévét venni, kinek a tanácsát fogadnád meg?"

Én a magam részéről azét semmiképp sem, aki szakmaiasságot nélkülöző érzelmi márka-utálat alapján szűri az ajánlatait. És elvakult márka-fanét sem fogadnám meg, de ha a visszaolvasható tényeket nézzük, akkor ilyennel nem nagyon találkoztam itt, pedig jó ideje olvasom a topikot. Mindenki húz valamerre, és nincs különbség pozitív és negatív elfogultság között.

(#33896) Dave567 "Csak az bosszant, egy bizonyos embernek fáj ha másik nem ajánlja az Lg"

Pont ellenkezőleg. Annak a "bizonyos embernek" az ajánlatai fájnak 1-2 embernek, és ez a fő probléma, ebből adódik a rengeteg személyeskedés, sértés.

(#33898) BBéci "Erre viszont: "Mivel LG-t semmi szín alatt nem ajánlok senkinek, marad a két Samsung." azt kaptam, hogy troll vagyok, utálkozom, gyűlöletet keltek."

Nem, nem konkrétan erre kaptad, hogy utálkozol. Hanem pl. ilyenek miatt :

"Ha neked szimpatikusabb egy önjelölt fórum megmondóember véleménye, akkor rajta, a Te pénzed."
Vagy :
"Azok dicsérik az LG tévéket, akiknek érdekük fűződik hozzá...........Vagy jutalékot kapnak az ajánlásokért."

(#33901) superg "LG-t a profit érdekli"

Mert a többi gyártó jótékonysági intézmény, mi? :D

"mindig is az alsó és közép kategóriában volt erős........ tömegigényt elégítik ki...... eladási statisztikákat vezetik"

HA ez tényleg így van, akkor ez megfelelő árat is jelent, és ez már pont elég ok arra, hogy ne szabadjon az LG-tévéket úgy ÁLTALÁNOSSÁGBAN lehúzni, szarozni, az azt ajánlókat pedig sértegetni.

(#33904) BBéci "létezik olyan LG TV, ami nagyon jó a maga kategóriájában, de nekem akkor is inkább tetszik valamelyik konkurensének a terméke. Ebből következik, hogy azokat fogom ajánlani, a legkisebb rosszindulat nélkül."

Na, ez remek, reméljük tényleg így LESZ ezután, nem úgy, ahogy eddig volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#33907) superg válasza liszi70 (#33906) üzenetére


superg
senior tag

1.Nem írtam hogy a többi nem a profitért csinálja,egy szóval sem nem kell ebbe belekötnöd.
2.LG ajánlókat sőt LG tévéket általánosan lehúzó véleményt sem olvashattál soha tőlem.Úgyhogy ezt nem isveszem magamra.

(#33908) liszi70 válasza superg (#33907) üzenetére


liszi70
nagyúr

"LG tévéket általánosan lehúzó véleményt sem olvashattál soha tőlem.Úgyhogy ezt nem isveszem magamra."

Nagyon jól teszed, hogy nem veszed magadra, mert természetesen NEM neked szólt. Bocsánat, félreérthető lett.
(Az első mondat nem "belekötés" volt, hanem kiegyensúlyozás. :D )

[ Szerkesztve ]

(#33909) BBéci válasza liszi70 (#33906) üzenetére


BBéci
titán

Nézd már meg a hozzászólások sorrendjét, mielőtt támadsz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33910) philoxenia válasza Dave567 (#33891) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megnézem a műszaki jellemzőket majd a tévéket élőben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33911) BBéci válasza philoxenia (#33910) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem mindkettőnél többet és az olyan portálok tesztje, mint a HDTVtest, FlatpanelsHD, avforums, stb. Hacsak az élőben megnézés nem olyan kalibrált tévére vonatkozik, amit lakószobai és annál sötétebb környezetben nézel meg az általad ismert lejátszóval és filmekkel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33912) #94529552 válasza BBéci (#33886) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a bizonyos mondat Dave56-ról szólt, hogy a "főnöke", vagyis te nem tesztelsz tévéket, legalábbis senki nem tud róla. Ezeréves elavult tesztekkel meg semmire nem megyünk, csak esetleg akik öreg tévéket vennének. Teljesen más a paletta. Nem a múltban kell élni, 2016 van.
Itt a fórumon talán egyedül elefant mondható tv tesztelőnek, mást nem tudok. De Coolman intelme szerint felejtsük el egymást inkább. :=(

[ Szerkesztve ]

(#33913) philoxenia válasza BBéci (#33898) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel úgy zártad ki az LG-ket en bloc, hogy a legtöbb típust közelről nem is láttad ez bizony trollkodás. Arra hivatkozni meg, hogy mi van otthon, meg mit láttál fölösleges. Maradjunk akkor lakásoknál. A Rózsadombon lakó, milyen alapon ad tanácsot valakinek az ügyben, hogy Újfehértón, vagy Hajdúhadházon vegyen lakást? :F
Itt ezen a Fórumon véleményt alkotni egy termékről úgy volt szokás eddig, hogy legalább ismertél olyat aki látta.... összehasonlítani meg pláne egymás mellett kell két terméket, mert az emlékezet csalóka. Milyen alapon mondjak rossz véleményt a friss NV vagy AMD csúcskártyáról, ha utoljára mondjuk három éve játszottam, akkor is három játékkal egész évben....

A linkelt hozzászólásodból:

Ha valakinek adni lehet a véleményére, akkor az János. ex cathedra kijelentesz valamit, majd az lesz a bizonyíték a véleményed mellett... Pista véleményére is adni lehet, meg Sándoréra is, ők meg mást mondanak... Természetesen, ha az illető azt mondta volna, hogy a Samsungnak nem volt jó LCD-je, akkor már nem lehetne adni a véleményére gondolom...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33914) philoxenia válasza BBéci (#33911) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drágább tévét semmiképp nem érdemes anélkül venni szvsz, hogy nem láttad a képét élőben. Természetesen saját forrású anyaggal nézve, hallgatva. Ízlések nagyon sokat számítanak és sok órát nézel egy tévét az élettartama alatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33915) liszi70 válasza BBéci (#33909) üzenetére


liszi70
nagyúr

Segíts, mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#33916) BBéci válasza philoxenia (#33913) üzenetére


BBéci
titán

János, akit említettem, tévéket (vetítőket, monitorokat, nyomtatókat) kalibrál. Szerte az országban, sok éve és az egyik legjobb műszerrel, szoftverrel. Mindenféle gyártmányt, nincs semelyik irányába elkötelezve és a tapasztalatai, valamint mérési eredményei alapján jelentette ki azt, amit idéztem. Erről a fórumról több tucatnyian ismerik és elismerik a tudását, azért merészeltem az Ő véleményével példálózni.
Az, hogy melyik modellt, típust láttam közelről, csak én tudhatom. De ha már szóba került, ezt írhatnád másoknak is, akik számolatlanul szórják a tanácsaikat. Olyanokról van szó, akik életükben nem végeztek műszeres mérést, kalibrációt, csak a netről szedegetik össze az információ morzsákat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33917) dave118 válasza #94529552 (#33887) üzenetére


dave118
senior tag

Kösz! j6200 nemnagyon van készleten sehol, valszeg az olimpiások elkapkodták :)
Most éppen ezeket nézem. A 43" megér ennyi felárat? A kettő közül a 6400 a jobb vétel gondolom.

SAMSUNG UE40H6400AWXXH

SAMSUNG UE43J5500AWXXH

130-140 fölé nem szívesen mennék. Panákat is néztem de hát azok már más árkategória :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#33918) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék, a problémám a következő:
Van egy Philex Celcus DLED39167FHD 39" Full HD TV-m, ami ma egyszer csak kikapcsolt magától filmnézés közben. A led az elején ütemesen villog, és ha közel hajolok hozzá, furcsa cicergő-kattogó hang jön a hátuljából. Kicsit olyan, mint amikor a videó kártya kondija cicereg, csak ez inkább "kattogósabb".
Először arra gondoltam, hogy talán túl melegedett, kihúztam a konnektorból, vártam egy órát, de miután visszadugtam, csak a led villog megint az elején, és nem lehet bekapcsolni.
Mi lehet az oka? Nem tudok most sok pénzt szánni a javíttatására, meg lehet bütykölni? :(

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#33919) BBéci válasza AzŐsgén2 (#33918) üzenetére


BBéci
titán

Van TV hibák topik, ott kérdezősködj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33920) AzŐsgén2 válasza BBéci (#33919) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Oké, köszönöm, nem tudtam hogy van ilyen topik is, elkerülte a figyelmemet. :R

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#33921) #94529552 válasza dave118 (#33917) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem érné meg a felárat, mert a J 5500-as gyengébb minőségű, és kisebb tudású mint a 40H6400.

AzŐsgén2 Garancia nincs már a tévédre?

[ Szerkesztve ]

(#33922) DeadBullet


DeadBullet
tag

Draga forumtarsak. Segitsegeteket kerem. LCD tevet szeretnek vasarolni. De nem igazan tudom mire kell oda figyelnem es mit erdemes venni. Megprobalom megfogalmazni az igenyeimet. Eloszor egy regi CRT tevet fog valtani, egy 54 cm-es Thomsont, tehat semmi tapasztalat LCD tevekben. Monitor teruleten is csak tavaly tertem at LCD-re, mondjuk iden felugortam minosegben egy Dell U2715H ips dragasagra, amit en hasznalok. A tevet foleg anyukam fogja hasznalni klasszikus tv-re, ami nagy valaszinuseggel Digi CI+ pluszos elofizetes lesz, mert jelenleg csak szimpla analog van bevezetve az alberletbe. De mindenkeppen szeretnek halozaton keresztul rakuldeni film tartalmat egyenlore a sajat gepemrol gigabites belso halozaton kabelen. Szeretnem ha kepminosege jo legyen, ne szidjam ha ranezzek a monitorom utan, ha eppen azon akarok filmet fogyasztani. Hangja nem hatrany ha nem annyira szornyu, de jobb mozi elmenyhez hajlando vagyok egy olcsobb 2.0 szetet venni hozza, ami elfogadhato hangminoseget produkal (pl Genius 2.0 HF1250B-re gondoltam). Idovel lehet, hogy lesz melle htpc, vagy mediaszerver a lakasban (kulon kis gep ami tarolja a filmeket, mert anyukamat is raakarom szoktatni, hogy nezzen ertelmesebb tartalmakat es ne kommerc tv-s szemetet amik altalaban vannak sugarozva), barmilyen tanacsot elfogadok, hogy hogyan epitsem ki a dolgokat, kb ez az elkepzelesem. Romaniai vagyok tehat gonosz leszek egy kicsit, s linkelek egy helyi webshopot ahonnan vennek s megadom a helyi valutaban az abszolut maxot, de szeretnek azert 2000-2500 RON kozott maradni, az abszolut max 3000RON. Ja es igen a tv meret 40inch korul, lehet nehany inchel nagyobb. Nezo tavolsag kb 3-4 meter kozott lesz. Nem akarok meretben nagyon elugrani, hogy jo minoseget kapjak panelban es tudasban. A webshop linkje ez es bealitottam, hogy 40 inch fellet legyen es legyen rajta rj-45 csatlakozo, mert hogy kabelen akarom a netet adni neki. Tudom a webshop romanul van, de modell szam szepen ki van irva, s gondolom eleg nektek, hogy azutan boldoguljatok. Azert linkelek helyi webshopot, mert nalunk az arak sokkal massabbnak talalom mint nalatok, legalabbis a szamitogep vasarlasnal voltak jelentos arkulonbsegek mint nalatok (dragabbak voltak egyes cuccok sokkal, mert nem reg vettem uj gepet, meg profilban nem irtam at.)

Hataron tulrol! Steam: DeaDBuLLeT Origin: LorDDeaDBuLLeT

(#33923) philoxenia válasza BBéci (#33916) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Óvónéni a Pistike is! Nemár, hogy ilyesmire hivatkozol....
Amúgy meg igen kevés ember kalibráltatja a 100k-s tévéjét és az ĹG szóban forgó készülékeinek nagy része ilyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33924) ngyjns


ngyjns
tag

Hallott már valaki erről a GABA GLV-5500 UHD tv-ről, MM-ben 150eFt most.HDR-t 10 biten tudja :) ? Milyenek ezek (Sencor SLE48F12, Navon N48TX276FHD, Orion OT 4816/D/LED) az olcsó tv-k 100eFt alatt? Egy LG 55LB730V van a nappaliban de megszoknám a méretet a hálóban is ezért kérdezem.

(#33925) BBéci válasza philoxenia (#33923) üzenetére


BBéci
titán

Több száz TV műszeres mérése után csak kialakulhat vélemény az egyes gyártók termékeiről, azok általános képminőségéről.
Szerinted mire lehet hivatkozni, ha erre nem?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33926) philoxenia válasza BBéci (#33925) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Műszerrel nehéz mérni a képminőséget. Ráadásul az LG panelgyártó is, azaz sokszor lehet LG panel más gyártó készülékében. Magam az olcsó szegmensben nem làtom rosszabbnak az LG tévéit, mint pl. a Samsungéit. Van mindkét gyártótól több készülékem a tapasztalatom pedig az velük, hogy alapvetően az ártól függ a minőség mindkettőnél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33927) BBéci válasza philoxenia (#33926) üzenetére


BBéci
titán

Csakis műszerrel lehet hitelesen és dokumentálhatóan mérni a képminőséget.
Több topikban akarták elharapni a torkomat, amikor azt mertem írni, hogy a HDMI kábelek hatással vannak a képminőségre. Azzal jöttek, hogy mutassak mérési eredményeket.

A műszeres kalibrálás közben szemmel is nézzük a képminőséget, annak változásait. Amikor elkészült, lefuttatjuk a szokásos és állandó filmrészleteket, azokkal vizsgáljuk a képet.

Képminőség szempontjából a panel legfeljebb 50 %, a másik fele a mögé tett vezérlő elektronika és a szoftver.

Az kétségtelen, hogy az ár meghatározza a minőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33928) AzŐsgén2 válasza #94529552 (#33921) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Nincs, használtan jutottam hozzá nemrég, az előző tulajnak azért nem kellett már, mert nem működött az usb portja, nem tudott filmet nézni pendrive-ról. Nekem az meg úgysem kell, gondoltam jó lesz ez nekem, én úgy is a pc-re kötöttem volna, hát erre megdöglik. Kotorásztam a neten, de már nem is lehet kapni ezt a típust, gondolom nem mai darab, meg a belevaló panelek is hiánycikkek. Szóval ezért nem tudom, hogy mit csináljak vele, de egyre erősebb az az érzésem, hogy a kukában fogja végezni. :(

(ingyé' volt, szóval nem bukok pénzt vele...)

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#33929) philoxenia válasza BBéci (#33927) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csakhogy nekem más a szép kép, mint mondjuk Neked. Anno nekem a Kodacolor Gold volt a csúcs Kodak Royal papíron, másnak meg Fuji Velvia például Fuji papíron...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33930) BBéci válasza philoxenia (#33929) üzenetére


BBéci
titán

Van ilyen, de valami etalont csak kell állítani, hogy rangsorolni lehessen a tévék képminőségét. Színhelyességre létezik ilyen, Rec 709 a neve, olyan, mint monitoroknál az sRGB. De ez még nem minden, a mozgóképfelbontás is mérhető, valamint a mozgásmegjelenítés szintén döntően meghatározza a képminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33931) blakey válasza philoxenia (#33929) üzenetére


blakey
titán

A kalibrálás nem szubjektív valami, az egy pontosan definiált képi megjelenítés, ehhez szokták állítani a tv-ket, ettől még lehet, hogy nem tetszik de az akkor is a helyes beállitás, egyes tv-k ezt nem tudják, azaz nehezen beállítható és ez sajnos elég gyakori az alsó és néha a középkategóriában is.
Kodak, Fuji, stb. másik téma, ott sokszor más miatt használták és nem feltétlenül a színhelyes megjelenítésre törekedtek. A fotózás művészet, a tv-zés nem és ha szeretnénk a lehető legjobbat kihozni a tv-nkből akkor kalibráltatni kell. Arról nem beszélve, hogy ha manapság digitális fotózással szeretnénk ugyanazt elérni akkor olyan monitorra van szükségünk amihez viszonyítani tudunk és az nem más, mint egy kalibrált monitor.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33932) Dave567 válasza BBéci (#33898) üzenetére


Dave567
addikt

Igaz nem volt célszerű, de már mindegy. :R

(#33910) philoxenia: És gondolom abból megtudsz mindent... Én azért egy tapasztaltabb embert megkérdeznék előtte, ha netán szebbé akarnám varázsolni a tévének a képminőségét, ne hogy kikeljen dobni mert egy sz@r.

(#33906) liszi70: Menj vissza jó pár évet, a topicon belül, de át is olvashatod az összeset, utána irkálj ilyet. :R

(#33933) liszi70 válasza Dave567 (#33932) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jó lenne ha befejeznétek ezt a folyamatosan előkerülő, személyeskedő témát. Ha gondotok van vele, jelezzétek a moderátoroknak.

[ Szerkesztve ]

(#33934) Dave567 válasza liszi70 (#33933) üzenetére


Dave567
addikt

Nem jelzek senkinek semmit, még egyszer mondom olvass vissza.. :))

(#33935) #94529552 válasza liszi70 (#33933) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerinted aki csak láthatóan provokálni, és trollkodni jár a fórumba, az mikor fejezi be ez irányú tevékenységét? Mintha a pusztába kiabálnál annyit értél el most.
Az off-os hsz-ei csak provokálások tömkelege. Te magad is hiába írtad le ide többször is a véleményedet.
Valahogy fordítva van minden amit leír:
"Csak az bosszant, egy bizonyos embernek fáj ha másik nem ajánlja az Lg-t."
Nem véletlenül neki okoz fájdalmat a két betű, meg akit itt utánoz és segít neki gyűlölködni? Mert a József mondta, vagy a Pistike, aki a képminőséget műszerrel méri :( :N .
Neked mondja, hogy olvass vissza. :Y Lollollolol.

(#33936) #94529552 válasza liszi70 (#33933) üzenetére


#94529552
törölt tag

A példaképe vagyoni helyzetével érvelni: "kb olyan cuccai vannak, mint kb amennyit a Te házad ér", az megint csodálatos volt.

[ Szerkesztve ]

(#33937) ph2012


ph2012
senior tag

Vettem egy Samsung 40" J6200-as TV-t. Olyan gondja van, hogy magyar beállításnál nem lehet a csatornák sorrendjét változtatni valami magyar szabályozás miatt, hogy kötelezően az M1-2-3-4-5 Duna legyenek elől. Más tv-knél hallottatok ilyenről?
Megoldás, hogy Román vagy Belga beállítással kell a tv csatornakeresését elvégezni, de akkor meg van olyan csatorna ami románul van feliratozva.

(#33938) blakey válasza ph2012 (#33937) üzenetére


blakey
titán

Van egy ilyen szabályozás, de azért vannak olyan tv-k ahol megoldható a sorrend változtatása, Panasonic, Sony és talán LG-nél is működik. Próbáld meg úgy, hogy nem választod ki a szolgáltatót hanem egyéb vagy teljes kereséssel hangolod be a csatornákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33939) #94529552 válasza ph2012 (#33937) üzenetére


#94529552
törölt tag

5 vagy 6 éves Samsungon nincs ilyen probléma, itt nézz utána, hogy mire érdemes állítani.

(#33940) superg válasza ph2012 (#33937) üzenetére


superg
senior tag

Nem csak a a szolgáltatóknak írák elő hogy előre tegyék állami agymosoda csatronáit?Hogy ezek sorrendjét ne lehessen változtatni már a tévégyártókat is meg kellene rendszabályozni ami elég lehetetlennek hangzik.Samsungnál inkább a lement,progival rendez majd visszatölt volt a megoldás a beépített csatornarendező hiányosságai miatt.

(#33941) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket válasszam:

LG 43LH630V 145 000 ft
Sony KDL43w755 160 000 ft

Nagy dillemma, android vagy web os3? Melyik az ígéretesebb és használhatóbb op.rendszer?

(#33942) blakey válasza kispéé (#33941) üzenetére


blakey
titán

Sony-t, jobban használható az android és a Sony képminősége is jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33943) philoxenia válasza blakey (#33931) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Váltogass csatornát, ahány adó, ahány műsor annyiféle kép... hiába kalibrálsz ez nem igazán változik sajnos. Fényképeket eleve ritkán nézek tévén, a többi tartalom meg forrásoldalról necces legtöbbször. Most pl egy Samu tabról írok, ezt a képminőséget tévén a legtöbben nem tudjuk megfizetni... Hangsúlyozom, a 100 - 150k -s kategória merül fel itt legtöbbször a topikban, ha jól látom. Emellé egy több tízezerre rúgó kalibráció nemigen fér bele.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33944) philoxenia válasza Dave567 (#33932) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

(#33910) philoxenia: És gondolom abból megtudsz mindent... Én azért egy tapasztaltabb embert megkérdeznék előtte, ha netán szebbé akarnám varázsolni a tévének a képminőségét, ne hogy kikeljen dobni mert egy sz@r.

Ne vedd személyeskedésnek, de egy magyarul jól beszélő embert megkérdeznék mielőtt nyilvános fórumon törni kezdem a magyart... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33945) blakey válasza philoxenia (#33943) üzenetére


blakey
titán

Mindenkinek más fér bele. Kalibráció nem tv-adáshoz igazított, de ott is alkalmazható. 5-10e között is lehet kalibráltatni. Mindenki döntse el, hogy mi éri meg neki, de minden tv-n, kategóriától függetlenül, a kalibráció sokat segít, felesleges ennek az ellentétét állítani.
Nyilván aki ért hozzá és kalibrálni is tud, annak a 10e-s tv-je is kalibrált.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33946) philoxenia válasza BBéci (#33930) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen senkinek semmi kifogása nem lehet az ellen, ha mérési eredményekkel bizonyítva jobb egy adott Samsung tv képe egy adott LG tv képénél. Azonban ezt mindig konkrétumokkal illik alátámasztani. Másképp városi legenda lesz, mint VW- k károsanyag kibocsátása...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33947) FRENK1988 válasza FRENK1988 (#33892) üzenetére


FRENK1988
veterán

valaki tud segíteni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33948) philoxenia válasza blakey (#33945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szolnoktól 20km -re például mennyi lenne szerinted [link]

FRENK1988: máshol nem olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33949) #94529552 válasza FRENK1988 (#33947) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Smart 3D-s H 6400-as a jobb vétel. Ráadásul ez egy valós 100 Hz-es tv, gyors mozgásokhoz jobb lehet. 2 db szemüveggel és egy extra Smart távval(ezek érnek kb. 15-20k-t). Itt olvashatsz róla bővebben[link].

blakey 5k a kalibráció? Viccelsz, vagy tényleg ennyirel felment az ára? :N Mint tudjuk a tv vásárlók kb. 90-95%-a ha jól emlékszem erre az adatra; úgy használja a tévét, ahogy a boltból hazaviszi. Nuku kép beállítással. De amúgy a legtöbbet nézett Barétok közt-re meg a Jó és rosszban-ra nem hiszem hogy kalibrálni kellene, de még a híradóra sem. A kalibrálást szükségességét csak a nagyon minimális kisebbség állítja itt. Mondjuk talán 1000-ből ti ketten!

[ Szerkesztve ]

(#33950) FRENK1988 válasza philoxenia (#33948) üzenetére


FRENK1988
veterán

Lehet olcsóbb de sajna csak náluk tudok részletre vásárolni (illetve sokkal nem drágább és még házhoz is szállítják)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.