Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Létrehoztem egy User felhasználót, majd letiltottam a Rendszergazda felhasználót, így nem enged a User alól semmit . Hogyan hozhatom vissza a rendszergazda-t?

User alól a kezelésen belül nem lehet. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47452) brd válasza atti1848 (#47451) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg csökkentett módban be tudsz vele lépni. Ha nem akkor: Offline NT Password & Registry Editor, ezzel tudod engedélyezni.

The only real valuable thing is intuition.

(#47453) atti1848 válasza brd (#47452) üzenetére


atti1848
senior tag

Nagy köszönet. A progival már megoldottam. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47454) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a frissen telepített 64 bites XP borzasztó lassan indul? 25-30 "bootcsík" is lemegy, amire hajlandó beadni az asztalt. Még csak a nyers Windows van fenn, semmi driver, semmi program. Ilyenkor régebben 1-2 "bootcsík" szokott lenni, de most valamiért irgalmatlan lassú. Mi lesz, ha felteszem a drivereket, akkor még lassabb indulás várható? :F :W

A konfig a profilomban látható. Annyira azért nem gáz, hogy egy XP-t ne vigyen el. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47455) quailstorm válasza csabyka666 (#47454) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezen a win7-nek is repülni kéne... Nemrég raktam az itthoni Athlon 64 x2-re is, mert kapott 4GB RAMot és csak IGP van.
Szerintem a HDD környékén keresd a hibát.

Meg eseménynapló.

Egyébként a 64 bites XP-nek sok értelme nincs szerintem, otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#47456) csabyka666 válasza quailstorm (#47455) üzenetére


csabyka666
addikt

A 4 giga memória miatt használom, mert a 32-es ugye csak 3 giga körül kezelné. Tényleg érthetetlen, de ma megint beleásom magam. Vinyó éppen lehet, mert egy 120-as notivinyó van most benne (ebben a gépben még nem használtam...), de attól még gyorsabbnak kellene lennie...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47457) ceia válasza csabyka666 (#47456) üzenetére


ceia
őstag

Én aztán tényleg egy XP fan vagyok, de ha majd 4 vagy több mega ramot akarok, inkább 7, mint a 64 bites XP..

        it's more fun to compute

(#47458) kraftxld válasza csabyka666 (#47456) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakj fel egy 64bites Win7-et, mindenki boldogabb lesz :)
A 64 bites Win7 egy herélt Windows Server 2003 x64, nem sok dolog fut rajta normálisan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47459) csabyka666


csabyka666
addikt

Igazatok van, de - és ezt elfelejtettem mondani - nekem csak az XP jó, mert a külső hangkártyám Win7 alatt nem működik rendesen. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47460) csabyka666


csabyka666
addikt

Ami még furcsa, hogy amikor már látom a Windows logót, akkor kb 20 "bootcsík" üresjáratban megy, nem is tölt a vinyó (nem villog a led), aztán elkezd villogni, és egyből belép. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47461) quailstorm válasza csabyka666 (#47460) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eseménynapló?

(#47462) Doky586 válasza kraftxld (#47458) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te aztán fura fazon vagy...
Méghogy Win7: "nem sok dolog fut rajta normálisan"... :F de azért tegye fel..

(#47463) quailstorm válasza Doky586 (#47462) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elírta. XP 64bit, na az amire gondolt és azon tényleg alig megy valami. Nem otthoni OS.

(#47464) csabyka666


csabyka666
addikt

Ne mondjátok már, tök ugyanaz, mint az XP 32 biten. Ha driverek vannak hozzá, akkor nincs probléma.

Amúgy volt több változat is, lehet ti másik 64 bites XP-re gondoltok. Korábban beszéltük itt a topicban, ha jól emlékszem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47465) csabyka666


csabyka666
addikt

No, egy érdekesség! Amikor a partíciót csináltam a vinyón, nem engedte a telepítő a teljes 120 gigát (114471MB) egy partícióként kezelni, hanem egy 8 megás részt mindig különválasztott, és így 114463MB volt a rendszernek, a 8 megás partíció meg csak ott állt magában. Eddig ezt nem láttam, mert egyből rányomtam a formázásra. Lehet, hogy emiatt indult lassan? Mindenesetre megcsináltam egy partíciókezelővel, hogy ne legyen 8 mega üresbe, hátha most gyorsabban bootol.

Telepítek...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47466) #41133696


#41133696
törölt tag

A Windows XP hibajelentés eszközt az utolsó foltozó kedden nem tiltotta le a Microsoft? Mert egy már nem támogatott OS esetében elég furán nézhet ki, a szokásos tájékoztató szöveggel. ☺

(#47467) cigam válasza csabyka666 (#47465) üzenetére


cigam
félisten

Mindig is ott volt. A dinamikus lemezzé konvertáláshoz szükséges fentartott terület.
Setup Reserves Disk Space for Upgrading to Dynamic Disk

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47468) csabyka666 válasza cigam (#47467) üzenetére


csabyka666
addikt

Óh, na ma se keltem hiába. Akkor én azért nem figyeltem eddig, mert általában úgy hoztam létre rendszerpartíciót, hogy leválasztottam a vinyóból egy kisebb részt. Most pedig az egészet akartam használni rendszernek.

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47469) kraftxld válasza Doky586 (#47462) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A 64bites XP-re gondoltam, nem lett egyértelmű a hsz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47470) csabyka666


csabyka666
addikt

Áh, vinyóprobléma lesz. Feltettem egy 32 bites XP-t, és azzal is ugyanúgy rossz. 30 bootcsík ment le egy teljesen friss, driver és programmentes indulásnál. :W

Csak azt nem értem, mi a baj a vinyóval? Jó, nem mai, és ráadásul SATA1-es és 5400RPM-es, sőt ugye notivinyó, de a notiban hasított vele a WinXP. Mi a különbség az asztali meg a laptop vezérlője között? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47471) quailstorm válasza csabyka666 (#47470) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HDDsentinel mit mond?

(#47472) csabyka666 válasza quailstorm (#47471) üzenetére


csabyka666
addikt

Mármint? 100/100-as, vagy hogy érted?

MOD: Jajj, bocsi, most látom, hogy nem írtam, milyen a vinyó. Minden rendben van vele, nincs sem gyenge, sem hibás szektor rajta.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47473) quailstorm válasza csabyka666 (#47472) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor aztán nem értem. Láttam már 5400RPM-es HDD-ből tróger lassút, ami a Lenovo Y500-ban van, de amit írsz az tán még ahhoz képest is túlzás.

(#47474) csabyka666 válasza quailstorm (#47473) üzenetére


csabyka666
addikt

Én is tanácstalan vagyok - egyelőre. :(((

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47475) ceia válasza csabyka666 (#47470) üzenetére


ceia
őstag

Esetleg attól is lassulhat, ha a sata vinyó ide-ként van kezelve. Nézd meg a biosban, sata-ként megy-e a vinyó.. :U (integrated peripherals, on-chip sata)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47476) csabyka666 válasza ceia (#47475) üzenetére


csabyka666
addikt

Az enyémben nem találtam olyat, hogy IDE-ként vagy SATA-ként akarom kezelni, ilyenek vannak csak:

A vinyó pontos típusa pedig WD1200BEVS-22USTO. Találtam viszont jumper beállításokat: talán ezzel lehetne kezdeni valamit?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47477) csabyka666 válasza ceia (#47475) üzenetére


csabyka666
addikt

Megszámoltam, 26 bootcsík ment le. 23-ig semmi aktivitás, nem villog a led sem. 23-nál elkezd villogni, 3 bootcsík, és belép. Kb ez lenne a normális, friss telepítésnél legalábbis. Nálam még egy szénné használt WinXp sem szokott 10-15-nél többet produkálni. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47478) quailstorm válasza csabyka666 (#47477) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor az addig vár valamire

(#47479) kraftxld válasza csabyka666 (#47477) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hiányzó chipset vagy storage driver is szokta ezt okozni, vagy láttam még ilyet amikor a raid kártya firmware-jéhez nem megfelelő driver lett telepítve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47480) csabyka666 válasza kraftxld (#47479) üzenetére


csabyka666
addikt

Gondoltam rá én is, telepítettem kétféle drivert is. Egyiket az nVidia oldaláról töltöttem, másikat az Abit-ról szedtem le anno, de mindkettővel ugyanaz a probléma. Vagy csak nem szereti a vinyót a SATA-vezérlő?

Van egy SATA-kártyám is, amit az XP telepítője nem lát, és úgy szoktam megoldani, hogy az alaplapi SATA-vezérlővel telepítem a rendszert, majd a nyers XP-vel felismertetem a kártyát, feltelepítem a driverét, átdugom a SATA-kábelt, és simán bootol akkor már a kártyáról is. Ezzel a vinyóval pedig vagy missing NTLDR-t kapok, vagy pedig elkezdi tölteni az XP-t, és kékhalállal újraindul, ha ezt a módszert csinálom.

Mivel ez a vinyó még nem volt ebben a gépben, én arra gondolok, valahogy összevesznek, de furcsa, hogy csak áll és vár, semmi sem történik jóideig. :(((

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47481) kraftxld válasza csabyka666 (#47480) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, ez már kb ipari kókányolás, hályogkovács szint :D Szerintem egyszerűbb lenne kivágni az USB-s hangkártyát és venni egy Win7 kompatibiliset. :)

Amúgy meg ezt a receptet próbáld még ki:

Legfrissebb AN8 bios feltelepít
Legutolsó nfroce 4 driver letölt [link]
Ebből kiszeded a megfelelő SATA drivert (attól függően, hogy a raid-ot használod-e vagy sem)
WinXP x64 SP2-es !!!gyári!!! iso file elővesz, nem jóskapista féle über 2353 in 1 edition.
Nlite-vel beleintegrálod a SATA drivert a telepítőbe.
Telepít
Talán örül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47482) csabyka666 válasza kraftxld (#47481) üzenetére


csabyka666
addikt

Nyilván egyszerűbb lenne egy Win7 kompatibilis eszköz, de egy valamirevaló külső hangkártya többtízezer forint, és most nem akarok arra költeni.

Megpróbáltam ezzel a driverrel is, ugyanúgy rossz. Mintha a betöltéskor megállna az idő, aztán elkezd dolgozni, és akkor már gyors. Aztán ki tudja, hogy amúgy használat közben is így gondolkozna-e?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47483) csabyka666


csabyka666
addikt

Huhú, megoldódott a rejtély! A következő felállás miatt volt lassulás:
SATA részen 1 darab vinyó, IDE részen a MASTER szekcióban egy rack, a SLAVE részen pedig egy DVD-író található. A gond az volt, hogy a MASTER részen lévő rack jelenleg üres, és ez bolondította meg az OS-t a boot során - csak SLAVE meghajtót látott, és gondolom várt a MASTER-re. Most felcseréltem a kábelt: MASTER lett az író, SLAVE pedig a rack, már amikor persze rakok bele vinyót. A Win7 vélhetően nem foglalkozott ezzel annyira, azért ott gyorsabb volt a betöltés.

Így ismét frankón gyors, a friss telepítés után nemegészen 2 bootcsík volt, és most driverekkel is 6-7-nél nem megy többször.

Köszi a segítséget! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47484) ceia


ceia
őstag

Egy kicsit én is nézelődtem az eszközkezelőben, és ezt találtam! :Y

Ez bizony a sata2 vinyóm. (másik nincs) Miért nem használja a dma-t, van valakinek valami ötlete? A biosban az on-chip sata autora van állítva, tehát az jó kell legyen, sataként kezeli. A másodlagos vezérlőn a dvd udma 5-ön van..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47485) brd válasza ceia (#47484) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg.

The only real valuable thing is intuition.

(#47486) ceia válasza brd (#47485) üzenetére


ceia
őstag

Ezzel rendbejött, már a vinyó is udma 5-ben van! Egy ideje nekem is be volt lassulva a gépem, de "csak" a fájlműveletek. Malware nincs, vinyó Sentinel szerint tökéletes, az XP-re gyanakodtam és éppen a napokban akartam újrahúzni, pedig már 4 éve fent van - és most megint száguld, ahogy szokott! Köszi, király vagy :R

Volt egy kis affér a lassulás előtt, egy Avira full scant le akartam állítani, de nem állt meg, ezért kilőttem a taskot. :B Remélem, csak az XP óvintézkedése volt a pio mód, és most már nem lesz semmi baj.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47487) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Találkoztatok olyannal, hogy XP alatt nem akar települni a Java, Adobe Reader, Firefox, Air, Schockwave, AVG stb?

2 gépen is kipróbáltam, és mindegyiken ez a probléma áll fenn.
Mind a kettő formázott hdd-re került, nem volt maradék, szemét egy esetleges előző rendszerből.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47488) quailstorm válasza Shkiz0 (#47487) üzenetére


quailstorm
nagyúr

java8 telepítőjét direkt úgy írták meg hogy ne menjen fel, de mivel a telepítő csak a telepítőt telepíti, és utána az telepíti a javat, ezért a win7 mappáiból ki tudtam nyerni egy XP-n is használható msi-t.

SSE2 mentes AMD Athlon XP-n fenn van itthon a legújabb Fox, Shockwave, Adobe reader 11, Avast. Fraps meg Avira bajos. SSE2 kéne nekik.

Saját XP-men meg kb minden megy. Aminek nem követelménye az újabb.

(#47489) Shkiz0 válasza quailstorm (#47488) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Itt meló helyen is van XP-s gép Athlon procival itt minden frankó, a 2 gép egyike valami régi sempron proci, a másik meg egy 2.6 intel.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47490) quailstorm válasza Shkiz0 (#47489) üzenetére


quailstorm
nagyúr

akkor ott más gáz van
XP legeslegújabb 2014. áprilisi kiadás?

(#47491) Shkiz0 válasza quailstorm (#47490) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

hálózati probléma volt

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47492) quailstorm válasza Shkiz0 (#47491) üzenetére


quailstorm
nagyúr

proxy? Vagy net se volt?

(#47493) Shkiz0 válasza quailstorm (#47492) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

proxy

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47494) moma


moma
őstag

Sziasztok,
Azt meglehet valahogy oldani XP alatt, hogy ha megnyitok egy beállítások ablakot, akkor attól még csinálhassak dolgokat a főablakban és ne vegye el teljesen a fókuszt addig amíg le nem zárom? És pl az alkalmaz gombbal úgy próbálgathassam a beállításokat, hogy nem kell újra és újra megnyitni?

we all deserve a bit of luck.

(#47495) ceia válasza moma (#47494) üzenetére


ceia
őstag

Milyen beállításra gondolsz? Az biztos hogy van ilyen, én is bosszankodtam már emiatt de most nem ugrik be, hol volt.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47496) sandró60


sandró60
addikt

Elnézést,ha nem ide való a kérdésem :B
XP-t használok rajta IE8-böngészőt.A kérdésem.Amikor a PH-aprón böngészek(csak itt) akkor ez a hibaüzenet jön fel-"Űzenet a weblapról-Stack overflow at line:0"
Ha háromszór rákattintok akkor előbb a felső reklmácsik jön be utána a második kattintásnál a job oldali sáv a harmadik kattintásnál lehet csak böngészni.Mindig ugyanarra a hibaüzenetre kell katintanom.
Ha lehet valami megoldás akkor szives köszönettel elfogadom. Lehetőleg ne az legyen,hogy váltsak böngészőt :R

(#47497) moma válasza ceia (#47495) üzenetére


moma
őstag

bárhol :) szerintem ez a standard működés win alatt. pl firefox/eszközök/beállítások. de az összes alkalmazásban ez van. (linuxon annyival kényelmesebb, hogy nem veszik el a fókuszt(kontrollt) a fő ablakról ezek a pop upok, egyszerre él a kettő)

we all deserve a bit of luck.

(#47498) ceia válasza moma (#47497) üzenetére


ceia
őstag

Hát.. keresgéltem, de egyelőre nem találtam az XP-ben ezekre példát. Sem a végrehajtás gomb utáni kilépésre, sem a kizárólagos, csak a fókuszban lévő panel használatára. A Firefox beállítások menü tényleg kizár más tevékenységet a böngészőben, amíg be nem zárod a panelt. De ez a FF, így van kódolva. Az XP viszont ekkor is használható marad, pl. a start menüből, vagy ha van nyitott alkalmazás, az Alt + Tab -bal át tudsz váltani rá. Van a végrehajtás gomb utáni egyből kilépés, én is szívtam már vele, de lehet, hogy nem az XP-ben, hanem valami felhasználói programban. :U

        it's more fun to compute

(#47499) moma válasza ceia (#47498) üzenetére


moma
őstag

Jah igen úgy értettem, hogy csak a saját fő programjától veszi el a fókuszt/kontrollt(a többi alkalmazás használható). Ezt tényleg csinálja minden. Word, excel is ha beállítások ablakot megnyitom. nem lehet azt, hogy ott állítgatok, a fő ablakban meg figyelem és próbálgatom a változásokat.

Lehet akkor ez itt valami szabvány szerűség, hogy az alkalmazások csinálják, de itt így is van elvárva tőlük.

Köszi azért nagyon, hogy utánanéztél :R

we all deserve a bit of luck.

(#47500) ceia válasza moma (#47499) üzenetére


ceia
őstag

Az XP szívügyem :P Különben ha jobb klikket nyomsz az asztalon, a megjelenést állítgathatod az alkalmaz-zal, egyből van változás, és nem lép ki csak ha OK-t is nyomsz. Éppen próbálgattam pár skint, de maradtam a jó öreg kék Lunánál :R

        it's more fun to compute

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.