Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) ceia válasza w.miki (#47700) üzenetére


ceia
őstag

Elvileg ha már nincs használatban a pendrive (írás/olvasás) nem valószínű, hogy baj történne. De szerintem azon ne múljon, én mindig szabályosan távolítom el. Ha a tálcán nem jelenik meg az ikon, esetleg nézd meg a sajátgépben, jobb klikk a pendriveon, és ha minden igaz, ott lesz a menüben.
Vagy használhatsz külső programot is, pl. ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47702) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egy Windows XP repair install esetén mire számíthatok? Appok, driverek, játékmentések, dokumentumok, mi törlődik, mi nem?

(#47703) brd válasza quailstorm (#47702) üzenetére


brd
nagyúr

Úgy történik, hogy az alap telepítéskor létrejövő dolgok újra beállítódnak (driverek, gyári programok file-jai, bejegyzései újraregisztrálódnak), de a többi megmarad, ideértve az utólag telepített drivereket (pl. egy TV-kártya drivere megmarad) és programokat is, továbbá a user profilok, így a dokumentumok is megmaradnak. Röviden: törlődni alapvetően semmi nem fog, esetleg egy-két, alacsony szinten regisztrálódó program beállítása, vagy regisztrációja (de ez viszonylag ritka).

The only real valuable thing is intuition.

(#47704) quailstorm válasza brd (#47703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Király. Ez azt jelenti hogy ha énnekem sikerült működésre bírni az android MTP-t, és magam se tudom más gépem megismételni, akkor az megmarad?
Meg mondjuk egy Burnout Paradise, vagy Max Payne mentés ott marad a documents and settingsben?

(#47705) brd válasza quailstorm (#47704) üzenetére


brd
nagyúr

Az előbbi nem biztos, lehet, hogy az alap USB-s driverek bejegyzésekor belenyúl a működésébe. Utóbbiak megmaradnak. De vigyázz, tényleg javítótelepítést csinálj, ez csak akkor lesz úgy, ha odáig jutsz, hogy azt írja a telepítő, van már telepítve egy XP, és megkérdezi, kijavítsa-e.

The only real valuable thing is intuition.

(#47706) quailstorm válasza brd (#47705) üzenetére


quailstorm
nagyúr

igen, van olyan telepítőm amiben ez benne sincs :DDD

(#47707) Bargab


Bargab
tag

Üdv,
meg lehet-e oldani hogy xp alatt adott mappákat csak külön jeszóval lehessen elérni?

Több ember használja a gépet, de van rajta 1-2 mappa maiben olyan dokumentumok, számlák stb vannak amikhez nem szeretném ha más is hozzáférjen.
Arra gondoltam hogy lehet-e külön jelszó, csak adott mappára amit akkor kér be ha valaki meg akarja nyitni.

Külön user beállítása nem megoldás mert csak 2-3 perc vagy 1-2 dokumentum nyomtatása miatt nagyon macerás a felhasználóváltás.

előre is köszönöm.

(#47708) Visormail válasza Bargab (#47707) üzenetére


Visormail
addikt

Folder Password Lock
IObit Protected Folder

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47709) Bargab


Bargab
tag

köszönöm, meg is nézem őket :R

(#47710) King Unique válasza w.miki (#47700) üzenetére


King Unique
titán

Tipikus, random jelenség XP alatt...

Megoldás, futtatásba beírni ezt:

rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL hotplug.dll

[ Szerkesztve ]

(#47711) psg5


psg5
veterán

Segítséget szeretnék kérni!

XP alatt mappát jelszóval program nélkül le tudom védeni?

F.K.T.

(#47712) Doky586 válasza psg5 (#47711) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

igen is nem is

(#47713) psg5 válasza Doky586 (#47712) üzenetére


psg5
veterán

Konkréten?

F.K.T.

(#47714) Doky586 válasza psg5 (#47713) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Home verzióban nincs titkosítás, korlátozott a jogosultságkezelés.
Prof verzióban van titkosítás, van teljes jogosultságkezelés.

Volt aki már elvesztette egy reinstall során féltve őrizgetett családi fotóit mert nem értette mit is jelent ha az intézőben zöldek a fileok... le voltak védve más elől, reinstall után mindenki elől - visszavonhatatlanul. Hiába volt másik hdd-n reinstall alatt lehúzva.

(#47715) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Ha beviszek egy pc-t szervizbe és kérem az xp telepítését abba mi tartozik bele?
Úgy értem,hogy csak az xp-t rakják föl vagy a pc-hez tartozó drivereket is?
Ha meg már itt járunk szerintetek mennyiért csinálják ezt meg átlag árra gondolok

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47716) petakpa1 válasza hódmaci (#47715) üzenetére


petakpa1
őstag

Ha nem sürgős én megcsinálom Neked ingyen:)) Milyen gépre kellene telepíteni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47717) Doky586 válasza hódmaci (#47715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A végén kérjél róla áfás számlát. Aztán kezdd el diktálni a cégnevet: NAV, Bp, Váci út...

(#47718) psg5 válasza Doky586 (#47714) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, akkor hagyom!

F.K.T.

(#47719) hódmaci válasza petakpa1 (#47716) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm a felajánlást Nagyon örülök neki,hogy vannak segítőkész emberek! :)
De nem ez miatt kérdem,hozott hozzám gépet egy kedves ismerősöm,hogy telepítsem meg,de mindenáron fizetni akar érte.
Hiába győzködöm hogy szívesség meg hogy hagyja már de ő hajthatatlan.Aztán most érdeklődöm,hogy mennyit is kellene mondani mert fogalmam nincs az árakról.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47720) hódmaci válasza Doky586 (#47717) üzenetére


hódmaci
senior tag

Miért kellene kérnem tőlük áfás számlát?????????

Amit anno vett XP szoftvert annak a támogatásával megszűnt a jogtisztasága is?Ez cefet érdekes lenne mert akkor pl. a céget ahol dolgozom rohadtul megbüntetnék.
Vagy mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47721) lev258 válasza hódmaci (#47720) üzenetére


lev258
veterán

Ha beviszed egy szervizbe a gépet, ott vagy egy kéznél levő OEM telepítőt nyomnak rá, vagy valami nem egészen tisztát. Nem pedig az általad megvásárolt licence kódot használják. Innentől kezdve olyan rendszerrel rendelkezel, amit nem vettél meg. A megszűnt támogatásnak semmi köze a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47722) hódmaci válasza lev258 (#47721) üzenetére


hódmaci
senior tag

Jah.
Ezt nem tudtam oszt ez miért jó nekik?
Mármint nem mindegy,hogy az enyém vagy az övék?
Ezek szerint biztos nem.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#47723) #41133696


#41133696
törölt tag

A világ legismertebb tájképe Az XP-ből ismert kép az OS-ben:

A kép 1996-ban készült

2006 novemberében ugyanaz a táj

Illetve nyáron valamikor

(#47724) ceia válasza #41133696 (#47723) üzenetére


ceia
őstag

Na a tájra legalább még mindig megy a frissítés :)
Akinek kell, innen letöltheti a jó minőségű, 600dpi változatát. Az XP-hez csak 640x480-ast adtak, ha jól emlékszem.

        it's more fun to compute

(#47725) ceia


ceia
őstag

Vagy inkább a háttérképre még van update :P

        it's more fun to compute

(#47726) #41133696 válasza ceia (#47724) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg az eke :D

[ Szerkesztve ]

(#47727) itouchfan


itouchfan
senior tag

hali!
érdekelne, hogy ti milyen beállításban használjátok az Automatikus frissítéseket! kinek mi a tapasztalata?
én most bekapcsoltam, automatikusra, de vagy 30 prc volt mire kikapcsolt, és amikor újra bekapcsoltam, 4 bites színminőség és 480x640es felbontás fogadott, meg idegesített hogy mindig újra akarja indítani magát, szóval most visszaállítottam, hogy ne frissítsen. Tapasztalatok, ötletek vannak ilyesmiről?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47728) #41133696 válasza itouchfan (#47727) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Windows XP támogatása véget ért.

Az utolsó frissítéseket még egy ideig talán le tudod tölteni, de a rendszer immáron védtelen az újabb sebezhetőségekkel szemben.

(#47729) itouchfan válasza #41133696 (#47728) üzenetére


itouchfan
senior tag

ohh köszi :) szóval akkor kikapcsolt frissítések
amúgy ez lehet hülyeség, meg logikátlan, de én jobb szeretem az XP-t, mint a 7-et, vagy a 8-at..(mindkettőt használok a drága XP-m mellet :DDD )

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47730) King Unique válasza itouchfan (#47729) üzenetére


King Unique
titán

XP-vel is lehet még játszadozni, nosztalgiázni alkalomadtán, de komolyabb dolgokra, v személyes adatokat érintő műveleteknél már inkább felejtős. A WU meg mindig is nyögvenyelős volt rajta...
Hülye módon nálam is ki volt egy ideig kapcsolva XP-n is frissítés és csak havonta kapcsoltam vissza... :B , mert a 100% svxhost.exe és wuaclt.exe probléma katasztrófális volt...
Újabb Windows-okon már sokkal gördülékenyebben megy, szinte "öröm" rajta frissíteni, én ált. félautomatára szoktam állítani, csak értesítést és letöltést kérek, a telepítést magam engedélyezem manuálisan. :)

(#47731) itouchfan válasza King Unique (#47730) üzenetére


itouchfan
senior tag

igen, még azután hogy írtam, megnéztem még egyszer és átraktam én is arra..
egyébként igazad van , de ez a használhatóság-szimpátia kérdése, szubjektivitás avagy objektivitás, de mivel olyan komoly dolgokra nem használom ezt, ezért jó lesz ez még egy darabig :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47732) King Unique válasza itouchfan (#47731) üzenetére


King Unique
titán

Ne ezen nézz mailt-t, meg netbankolj, írd a fontos doksikat, aztán kész.
Kezelgetni meg nem nehezebb egy 7-est, de 8-ast se, ha csak desktop részét nézzük. Bár szerintem XP után újabbakhoz való hozzászokás is csak idő kérdése, ha megvolt, utána már XP lesz "idegen" :)

(#47733) itouchfan válasza King Unique (#47732) üzenetére


itouchfan
senior tag

persze, de nem az hogy nehéz hozzászokni, vagy nem tudom kezelni, egyszerűen ezt szeretem jobban , ez tetszik jobban, lehet hogy tényleg csak a megszokás miatt de nem tudom
amúgy most már akkor SP-t se lehet frissíteni? (most vettem észre hogy SP3 van)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47734) King Unique válasza itouchfan (#47733) üzenetére


King Unique
titán

Én meg azokat, másikakat, ennyi. Megszokás miatt. ;)
SP update passz...de elvileg legtöbb XP-s gépen azért SP3 fent szokott lenni.

(#47735) itouchfan válasza King Unique (#47734) üzenetére


itouchfan
senior tag

nem hivatalos sok van, csak az a kérdés, hogy le merjem-e tölteni (pl ezt: [link] ??

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47736) King Unique válasza itouchfan (#47735) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak az SP3 után április/ májusig megjelent összes frissítést (+ pár extrát) foglalja magába, nem hivatalos SP... de attól még akár fel lehet pakolni, próba szerencse. Bár XP-re már nem oszt, nem szoroz milyen frissítést teszel fel... :D

[ Szerkesztve ]

(#47737) itouchfan válasza King Unique (#47736) üzenetére


itouchfan
senior tag

hagyom inkább... a zsémbes, öreg urakat nem jó ötlet piszkálni általában, így van ez az XP-vel is :N ;)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47738) ceia válasza itouchfan (#47737) üzenetére


ceia
őstag

A M$ valaha kiadott legjobb oprendszere, én is kedvelem és még vagyunk páran :) A régebbi (jobb) idők hangulatát, egyszerűségét hozza vissza elénk a desktopra. Az újabb rendszerek vívmányait valahogy én is tudom nélkülözni.. :P

        it's more fun to compute

(#47739) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok Bluetooth mono headsetet szeretnék PC-hez párosítottan fülhallgatóként használni. A párosítás OK, de a Windows XP nem mutat semmilyen audioeszközt a fülessel kapcsolatban, így nem ad hangot. Kell valamilyen driver hozzá? A füleshez nem járt semmi ilyesmi. Telefonnal párosítva jól működik (van hangja).

[ Szerkesztve ]

(#47740) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Adódott egy problémám, és a segítségeteket szeretném kérni.

Frissen telepítettem a 64 bites XP-t az asztali gépemre, de egy számomra szükséges program nem működik. Ez a kép fogad:

A program az Internet Explorer-t használja, ezért úgy sejtem, valahol ott lesz a probléma, de én kifogytam az ötletekből. :(
Találkozott már valaki a jelenséggel? A laptopon ugyanúgy XP-t használok, de ott a 32 bites verziót, azzal nincs baj, be tudok lépni. IE verziója is ugyanaz mindkét gépen, pont ezért nem értem, mi folyik itt.
Már sok mindent megpróbáltam, de mindig ugyanez a helyzet. Telepítettem 8-as Explorert (újabb verzió nem települ XP-re), mindenféle Flash Playert felraktam, Adobe AIR-t, JAVA-t, megpróbáltam szűz Windowsra feltenni egyedül a NetBet klienst, de semmi előrelépés...mindig ez a szöveg jön elő. Nem proxy-n keresztül netezek, szóval ez sem lehet gond. Ha Explorerben flashes animációt nézek, akkor elindul, majd hamarosan ugyanezt a szöveget adja be, amit a NetBet kliense is bedob. Ugyanaz az animáció Firefox-on tökéletesen fut, nem ír ki ilyet.

Fontos lenne, hogy a 64 bites XP-t használjam, szóval Vista, Win7, Win8 kizárva.

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47741) csabyka666 válasza csabyka666 (#47740) üzenetére


csabyka666
addikt

Megoldódott a probléma! Életemben először segítségemre voltak a Windows frissítések...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47742) brd válasza csabyka666 (#47741) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor a jövőre vonatkozóan is elraktározhatnád, hogy (ha nagyon kell) a működő állapot elment, majd frissítések telepítése, és utána kezded el érdemben használni (persze nem az XP-t, hanem az aktuális, még támogatással bíró OS-t, ha netre van kötve). Ki fognak simulni a ráncaid. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#47743) csabyka666 válasza brd (#47742) üzenetére


csabyka666
addikt

Természetesen elkészült a ghost file. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47744) PanUser


PanUser
tag

Sziasztok!
Ismerős gépén XP van, nem tudtam segíteni a problémáján. DOC fájlon 2x kattintva a Word elindul, de nem tölti be a fájlt. Valakinek van ötlete, mi lehet a hiba oka?
Kösz

(#47745) csabyka666 válasza PanUser (#47744) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

A fájl jó? Másik gépen megnyílik? Ezen a gépen más doc fájlok megnyílnak?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47746) PanUser válasza csabyka666 (#47745) üzenetére


PanUser
tag

Szia, kösz,
a fájl(ok) jó(k), más gépeken megnyílnak, de ezen a gépen egyik DOC fájl sem nyílik meg.

[ Szerkesztve ]

(#47747) King Unique válasza PanUser (#47746) üzenetére


King Unique
titán

Office ok, megfelelően működik alapból is, esetleg vírus???
Futtass le egy Malwarebytes-ot, hátha segít.

Esetleg nincs rajtuk vmi írásvédelem, v ha újabb Windows-okon lettek létrehozva, vmi jogosultsági beállítás?
Lehet saját tulajdonba kéne venni őket, v a tartalmazó mappát, csak egy tipp.

Illetve ilyet, h nem tölti be, akkor láttam még, ha docx volt a formátum és régi Office nem kezelte, le kellett hozzá tölteni a külön kompatibilitási csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#47748) PanUser válasza King Unique (#47747) üzenetére


PanUser
tag

Igen Office rendben.
Kicsit talán pontatlanul fogalmaztam először, szóval 2x katra Word indul, csak a fájlt nem nyitja meg; Fájl-Megnyitás után megnyitja, onnantól hiba nincs.
A gépen korábban rendesen működött minden, a hiba minden DOC-nál jelentkezik, azoknál is amit azon a gépen hoztak létre...

(#47749) Doky586 válasza PanUser (#47748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kéne nézni hogy vannak a DDE beállítások egy jól működő gépen és hogy a tieden, aztán átállítani.

Explorer: Mappa beállításai - filetípusok - adott kiterjesztésen: speciális - open-en: szerkesztés...

Valami (valaki) elállíthatta.

[ Szerkesztve ]

(#47750) quailstorm válasza quailstorm (#47706) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gond van, az az SP2-es telepítő sem kínálja fel amiről anno fel lett rakva... Ilyenkor mi van? Rakhatom újra az egészet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.