Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Visormail válasza ceia (#47050) üzenetére


Visormail
addikt

Abban sincs. Elvétve 1-2-t felismer (régi nforce pl), vagy ide-n volt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47052) brd válasza ceia (#47050) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, egyetlen AHCI vezérlőhöz sincsen benne driver alapból, amelyikre mégis települt, az nem AHCI volt. Vagy az lehet, hogy egy olyan telepítőt használtál, amelybe valaki integrált néhány drivert.

The only real valuable thing is intuition.

(#47053) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

A refurbished windows 7 Pro verziónak van downgrade joga xp-re?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#47054) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Most, hogy az XP-t nem javítgatják tovább, és kiírja, hogy "elavult", tényleg sebezhetővé válik? Akkor is érdemes lecserélni, ha van rajta vírusirtó (Kaspersky Anti-Virus 2014) program? Vagy úgy azért még 1-2 évig biztonságosan lehet használni Szerintetek? :F

Előre is köszi! :B

facebook.com/SzeretekMozizni

(#47055) cigam válasza andy83 (#47054) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ. Pl. XP-n már nem ajánlott az IE használata. Érdemes átolvasni a mostani PCworld-öt. Van róla egy cikk mire kell figyelni, és máris nem olyan veszélyes.
Még...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47056) andy83 válasza cigam (#47055) üzenetére


andy83
aktív tag

Szia!

Oké, köszi! Utánajárok! Az IE-t most sem használom, úgyhogy akkor az nem lesz baj... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#47057) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Van valakinek ötlete? Adott egy win xp. Ha google chrome-ban mondjuk soundcloudon hallgatok egy zenét,(routerrel van net a gépen,utp kábellel kapom a netet) és közben másik fülön neteznék,akad veszettül a zene,szaggat. Semmi más nem megy,nem fut,csak a böngésző,és csak az adott 2 fül. Ugyanez linuxon gond nélkül működik. Most álltam vissza xp-re,és szomorúan tapasztalom,hogy nem tudok így online zenét hallgatni :N Mi lehet a gond?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#47058) ceia válasza andy83 (#47054) üzenetére


ceia
őstag

Mondjuk ne vásárolj online bankkártyával. Ha van tűzfalad, antivírusod, kártevőirtód, nem lesz semmi probléma. Valamilyen reklám blokkoló Firefox kiegészítő sem árt ha van pl. Adblock plus, vagy egy egyszerű Flashblock is több a semminél és legalább nem jelennek meg a flash reklámok, nem indulnak el automatikusan a flash videók sem az oldalakon.

        it's more fun to compute

(#47059) andy83 válasza ceia (#47058) üzenetére


andy83
aktív tag

Tényleg, ez a reklám blokkoló jó ötlet! XP ide vagy oda, ezek a felugró reklámok mindig is idegesítettek... :))
Köszi az ötletet! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#47060) quailstorm válasza Foose (#47057) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez így van Win8.1 alatt is. Szarachrome. Nincs asztali kliens soundcloudhoz?

(#47061) Foose válasza quailstorm (#47060) üzenetére


Foose
addikt

Jó,most nem pont soundcloud a lényeg,mert rengeted oldalon hallgatok zenét. Ez így viszont nem kóser. Aham,chrome. Másik böngivel nem is próbáltam. Bár valamiért nem fűzök hozzá sok reményt.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#47062) quailstorm válasza Foose (#47061) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igazából tökmindegy, nagyon youtube-ra töltött podcastet se tudok hallgatni háttérben...
Pedig régen mintha ment volna.

(#47063) Foose válasza quailstorm (#47062) üzenetére


Foose
addikt

Hát ez így elég bosszantó. Sőt! :((

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#47064) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Vodafon usb modem install közben 1601 .NET Framework hiba lépett fel s nem megy emiatt a telepítés. Ez egy XP friss telepítés. Eddig is az ment rajta s működött, most újra kellett húzni de nem tudom a modemet telepíteni így meg nincs net... ötletek?

Máshol is feltettem de sürgős így itt is kérdezem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47065) Poo válasza Rivaul (#47064) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha jól emléxem a 4.0 framework kell neki(de mi a faszért nem tették bele a kurva telepítőbe nem tudom...). lehet hogy fel kell tedd a 3.0 és 3,5 frameworkoket mert csak úgy fog normálisan működni.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#47066) Rivaul válasza Poo (#47065) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Sajnos a 4.5 sem volt elég neki. Mindenre hibát dobott. Hazajöttem egy win7 telepítőért s megkínoztam azzal szegény régi vasat. Most azzal megy rendesen, a gazdája meg majd meg szokja. Azért a választ köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47067) Visormail válasza Rivaul (#47066) üzenetére


Visormail
addikt

A 4.5 fel sem megy xp-re.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47068) Rivaul válasza Visormail (#47067) üzenetére


Rivaul
addikt

Egyetemben a 2-3-3.5-4-el. Mindet kipróbáltam de semmi. Egy sokat használt sp3-as szűz xp volt fent.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47069) brd válasza Rivaul (#47068) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt próbáltad?

The only real valuable thing is intuition.

(#47070) Rivaul válasza brd (#47069) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem próbáltam. Elég korlátozottak voltak a lehetőségeim (mobil+net). Sajnos meló volt így nem értem rá vele várni, gyors megoldás kellett. Így is megfelel csak nem ezt akarták.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47071) moonguru


moonguru
őstag

Ezt komolyan is gondolták? :W

"Az XP támogatása megszűnt. Nézz új gépet 29 990 Ft kezdőrészlettől!" Microsoft...

Ui:

Reklám, persze a h.lyének (is) megéri...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#47072) ceia válasza moonguru (#47071) üzenetére


ceia
őstag

Ők? Hiszen M$..
Én maradok az XP-nél még sokáig, és ahogy elnézem az újab Windowsokat, lehet, hogy már nem is veszek másikat. Egyszer majd a 7 is úgy jár mint az XP, az is nemkívánatos lesz a M$-nak és akkor azt is tűzzel-vassal irtaná ki. Már nem azt ajánlgatja, hanem egyből a 8-at XP helyett. De már a 9 is készül, aki követni akarja a redmondi trendet gyűjtse a pénzt, mert már mindig gépet is venni kell, nem csak az új OS-t :P

        it's more fun to compute

(#47073) cigam válasza ceia (#47072) üzenetére


cigam
félisten

Butaság. A D630-as notim nem mai gyerek.Van vagy 4-5 éves. Gyárilag OEM Vista volt rajt, és bár hivatalosan nem támogatott, minden porcikáját felismerte a W8.1.
Nem mellesleg megnézném én, hogy 2017-ben is ugyanezzel a géppel, ugyanúgy XP-t használva ezt írod-e. n+1 olyan technológa fog megjelenni/elterjedni amit majd napi szinten használhatnál, de nem teszed, mert az a pénzéhes ms pénzt kér a fejlsztésekért.

Gondolok itt arra, hogy a '95 megjelnésekor még sehol nem volt a DVD(1997), vagy a Youtube(2005),... Persze ki lehet szálni, de a fejlődés elrobog melletted, téged meg álva hagy az út szélén.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47074) King Unique


King Unique
titán

IE használata alapból kerülendő, megvan az első sebeshetőség és ki tudja milyen ütemben jön a többi [link].

(#47055) cigam : azt a cikket én is olvastam, jól le vannak benne írogatva a dolgok, néhány még az újabb Windows-verziókhoz is hasznos lehet. :K

Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) ajánlott feltenni, külön virtuális térben való futtatás Sandboxie-val is előnyos lehet.

Így van, azért mai, v pár éves notik, PC-k esetében, amin 7 elmegy, azon nagy valószínűséggel 8/ 8.1/ 9 is el fog, max néhol lehetnek esetleg driver gondok, de azt orvosolni szokták, főleg az új rendszereknél.
A mai társadalomban több téren is ez van, h időnként költeni kell erre-arra, tervezett elavulás és társai...ami bizonyos szintig meg érthető is, nagy bővítés, új gép vásárlás szükségessége nyilván régi elavult gépek tulajait érinti. Ha nem is 3 évente fektet bele pénzt, de azért ne várja, h egy 6-10 éves konfig minden téren naprakész legyen.

[ Szerkesztve ]

(#47075) Scyth3xy


Scyth3xy
csendes tag

Sziasztok!
Mivel ez az egyetlen témakör ami még aktív és kapcsolódik a problémámhoz remélem jó helyre posztolom.

Van egy elég régi ám de eddig szinte kitűnően funkcionáló laptopom Windows Xp prof sp3 rendszerrel ami úgy 4-5 napja gondolt egyet és iszonyatosan belassult ami várható volt, hiszen vagy 1 éve telepítettem újra. No de mikor kikapcsoltam (mert általában csak hibernálom) a következő indításnál a scandisk gondolt egyet és, hogy ő majd megoldja a problémát, ám végig ilyeneket olvastam, első lépésnél hogy "a fájrekordszegmens az (****) olvashatatlan" ( ahol a * egyenlő egy számjeggyel), majd a következőnél amikor az indexeket vizsgálja, elkezdett különböző fájlokat törölni más fájlok indexéből ám itt jön a bibi mert ez a buta program a végén jött rá hogy nincs elég hely vissza állítani a fájlokat majd szépen egy olyan üzenettel, hogy "meghatározatlan hiba történt" lezárta a dolgot és otthagyott egy eléggé instabil rendszerrel ami különböző .dll-eket és egyebeket hiányolt. Ezt sikerült úgy megoldanom, hogy a Windows telepitő cd-jéről csináltam egy frissíttet telepítést tehát nem töröltem semmit, csak pótoltam a hiányzó fájlokat. Végül pedig egy Defraggler-el zártam ami szépen töredezettség mentesített is mert a beépített töredezettség mentesítő nem akart indulni.

Na de itt kezdődött a baj, a következő bekapcsolásnál a scandisk ismét lefutott és ugyanolyan hibaüzenetekkel fogadott majd megszakadt a felénél ahogy az imént is helyhiányra hivatkozva. Ami azt eredményezte, hogy bármikor amikor bejelentkezek azt az üzenetet kapom egy "beep"el társulva, hogy " Korlátozott Virtuális memória
A rendszeren nincs lapozófájl vagy a lapozófájl túl kicsi
állítsam be manuálisan stb stb"
ezután a 70Gb-os vinyómról sikerült felszabadítanom 25gb-t olyan fájlok törlésével amiket a scandisk valamiért visszahozott és ezeket nem tudta olvasni. :W

Tehát, töredezettség mentesítettem, felszabadítottam egy rakat helyet, és már a scandisk sem szarakodik.
Most viszont nem tudom mit kezdjek a lapozó fájlal. Próbáltam módosítani az egyéni méretet arra amire kell RAM másfél és kétszerese de mikor újraindítom ugyanúgy kidobja hibát. (valamint 256MB jelenlegit ír ki) A microsoft support oldalán található megoldást is próbáltam, hogy előszór nem állítok be. majd újraindítom, törölném a pagefile.sys-t ( de az nincs ott hiába állítom láthatóvá a rejtett és rendszer fájlokat) és rendszer vezérelte állítanám.
Bocsánat a fél oldal rizsáért, de nem tudom, hogy az előidéző körülmények fontosak-e.
Tehát ha van valakinek bármi ötlete azt szívesen hallanám.
Én szívem szerint újratelepíteném az egészet úgy ahogy van de mivel elég lassú a jelenlegi a netem a frissítések és egyéb programok beszerzéséhez valamint a két másik SATA-s vinyóm meg formázhatatlan így szeretném ezt helyrehozni.

Köszi a türelmeteket!

[ Szerkesztve ]

(#47076) brd válasza Scyth3xy (#47075) üzenetére


brd
nagyúr

Először azt kellene kideríteni, hogy a HDD nem hibás-e, pl. egy HDSentinellel. Amúgy a HDD-n ugye nem FAT32 van a Windows alatt? A lapozófile állításánál a "beállítás" gombot is megnyomod, ugye? Mert a sima OK nem változtat a beállításain, hiába írtad át...

The only real valuable thing is intuition.

(#47077) Scyth3xy válasza brd (#47076) üzenetére


Scyth3xy
csendes tag

A 3 közül ez az egy ami tuti rendben van leellenőriztem már korábban ahogy azt máshol is olvastam. A lapozófájlt pedig természetesen először a beállításra kattintva majd azt követően le okézva próbáltam átállítani.
Tehát mindent úgy csináltam ahogy a nagykönyvben megvan írva. hm bár nem tudom, hogy a fizikai memória a RAM meghibásodása okozhatja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#47078) brd válasza Scyth3xy (#47077) üzenetére


brd
nagyúr

Okozhatja az is.

The only real valuable thing is intuition.

(#47079) Scyth3xy válasza brd (#47078) üzenetére


Scyth3xy
csendes tag

Sajnos ( vagy inkább szerencsére) nem ez a gond kipróbáltam egy tucat másik ram modult és a hiba mindegyikkel fennáll...

(#47080) efi99


efi99
senior tag

http://inforadio.hu/hir/kulfold/hir-628565
Majd szépen kikerülnek a netre, aztán jó lesz az nekünk is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#47081) prolad


prolad
őstag

Milyen böngészőt javasoltok XP-re?

(#47082) ceia válasza prolad (#47081) üzenetére


ceia
őstag

Firefox - a legjobb :R

        it's more fun to compute

(#47083) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mostanában mikor kapcsolom be a számítógépet eltűnnek az ikonjaim és a tálca is ilyen elmosódott sötétkékes lilás lesz és se a start gomb nem látszik rajta se az óra, konkrétan nem tudok csinálni semmit, aztán mikor újra bekapcsolom a gépet akkor jó minden.

Mi lehet ennek a problémának a megoldása? Mitől van ez?

(#47084) cigam válasza szildavid90 (#47083) üzenetére


cigam
félisten

Mutass egy fotót róla! Áramtalanítod, vagy csak nyomsz egy resetet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47085) szildavid90 válasza cigam (#47084) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Majd a következő ilyen jelenségnél tudok fotót mutatni róla. Egyébként sima reset után helyre jött minden, csak ez már egy héten belül a második alkalom úgyhogy azért gondoltam rá, hogy megkérdezem itt hátha tudja valaki mi lehet ez a jelenség.

(#47086) quailstorm válasza ceia (#47082) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Australisszal is? Én maradok a chrome-nál.
Egyébként valószínűleg FF tovább megy majd XP-n, chrome lőreláthatólag 2015-ig frissül.

(#47087) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok
ugye a support megszünése nem jelenti azt hogy a M$ szerverei nem válaszolnak többé ezentúl az XP online regisztrácíós kéréseire ?

Másképp fogalmazva újratelepíthető-e az XP legálisan warez nélkül?

(#47088) brd válasza Doky586 (#47087) üzenetére


brd
nagyúr

Nem azt jelenti, aktiválni ezt követően is lehet, még az update is működik, csak az új (biztonsági) hibák nem lesznek már (elvileg*) kijavítva.

*: Néhány ország bizonyos intézményei a hírek szerint fizettek némi + idejű supportért, lehet, ebből lecsorog valami az otthoni felhasználóknak is.

The only real valuable thing is intuition.

(#47089) kraftxld válasza brd (#47088) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows.XP.Update.Pack.2014.May-WZT ? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47090) brd válasza kraftxld (#47089) üzenetére


brd
nagyúr

Biztosan ilyen is lesz, ha esetleg publikusan elérhetővé teszik a csomagokat. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#47091) Letta92


Letta92
csendes tag

Melyik az ajánlott rendszer erre a típusú laptopra; Sony Vaio VGN-AR630E (600 Series)?

XP 32bites,64bites, Win7 32bit, vagy 64bit, Win8 32bit, vagy 64bit?
Core2 Duo processor T7250, 2GB RAM. Eddig Win7 Professional 64bites futott rajta, azzal is elment sokáig, több, mint fél évig használtam, csak problémázott a driverekkel, illesztőprogramokkal. Meg hülye dolgokat kezdett csinálni, fagyott, összeakadt, ha alvó üzemmódba kapcsolt és felkeltettem kiírt egy hibát fekete képernyőn és enterrel lehetett belépni. Ezért újrahúztam, rá tettem egy Win7 Pro 32bitest, de ezzel is folyamatosan hibákat ír ki a driverek telepítésénél. Illesztőprogram-probléma. Ezt dobja fel, minden rendszer indításnál. A 64bitesnél meg mikor telepítettem a drivereket, mindig ki írta ezt is, meg hogy az illesztőprogram 32bites rendszerre lett készítve, de csak azaz egy letöltési lehetőség van a driverekhez a hivatalos Sony honlapon. Ráttettem most ugye a 32bitest és ez se jó, ugye.
Win8 32biten gondolkodtam, de nem biztos, hogy ez jó ötlet. Lehet az XP lenne a nyertes, de abból is inkább 32bit, vagy 64bit?
Ja és még annyi, hogy Vistát tuti, hogy nem raknék rá... Volt már az előző gépemen pár évvel ezelőtt, egyáltalán nem voltam vele megelégedve. A többi - Win7, Win8, XP - szerintem mondhatni rendben vannak.
A driverek miért hisztiznek erre a 32bitesre a Win7-nél??? Mit csinálhatnék vele?

(#47092) Lenry válasza Letta92 (#47091) üzenetére


Lenry
félisten

nem gondolkoztál még azon, hogyha egy darabig jó volt, aztán elkezdett problémázni, majd újratelepítés után is maradt, akkor a laptop rossz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47093) Visormail


Visormail
addikt

Hm xp-re is kijött az ie biztonsági frissítés [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47094) abteam2008


abteam2008
tag

Sziasztok!

Barátnőm laptopján kellene újratelepítenem az XP-t.. A támogatás ugye megszűnt, angol illetve magyar telepítővel rendelkezem, de telepítés után Windows Update-tel szeretném letölteni az orosz nyelvi csomagot. Lehetséges még ez?

Xbox Series X

(#47095) cigam válasza abteam2008 (#47094) üzenetére


cigam
félisten

Persze. Az aktiválás, az eddig megjelent frissítések mind elérhetőek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#47096) abteam2008 válasza cigam (#47095) üzenetére


abteam2008
tag

Rendben, köszönöm szépen a választ! :R

Xbox Series X

(#47097) kraftxld válasza abteam2008 (#47096) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De a nyelvi csomag az nem, max orosz billentyűzetre tudod átállítani. Ha váltogatni akarsz a nyelvek között akkor angolt telepíts és rá a megfelelő MUI pakkokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#47098) Bigyo13 válasza Visormail (#47093) üzenetére


Bigyo13
őstag

És hol jött ki a frissítés?
Gondolom ez az, KB2961887, de én nem találom sehol XP-hez :(

Samsung Galaxy S3/S5

(#47099) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Ja ez a frissítés az : WindowsXP-KB2964358-x86-custom-HUN
de nem tudom telepíteni :(

Samsung Galaxy S3/S5

(#47100) Bigyo13 válasza Bigyo13 (#47099) üzenetére


Bigyo13
őstag

Nagy nehezen meglett az IE8-hoz XP-hez... és azt engedte telepíteni :)
IE8-WindowsXP-KB2964358-x86-custom-HUN

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.