Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) brd válasza quailstorm (#47750) üzenetére


brd
nagyúr

Hú, régen csináltam ilyet, de a telepítőben driver ugye van a háttértárolóhoz, amin a háttértár lóg (akkor érdekes ez, ha natív SATA módban van)? Ill. ha a telepített OS SP3-as, akkor úgy rémlik, a javítótelepítőnek is annak kell lennie.

The only real valuable thing is intuition.

(#47752) quailstorm válasza brd (#47751) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azzal is próbáltam, semmi. Eredetileg SP2-es volt, wupdate-tel frissült. De se az eredeti telepítő, se egy mostanság használt SP3-mas nem látja, most megpróbálom lehúzni a többi vinyót ne zavarjon...

Az a baj, hogy win7 bootloader is van már ott, nem biztos hogy felismeri. Amúgy IDE emuláció van semmi natív sata.

(#47753) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ha lehúzom a többi HDD-t, akkor az SP2-es installer beveszi.

(#47754) quailstorm válasza quailstorm (#47753) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szedtem a netről menő Msdn sp3mast. Enyém még sp2. Fut a javító telepítés.

(#47755) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sziasztok!

Szomszédom vejének lenne egy kis problémája. Az anyja kórházban van még két hétig és vett egy vodafoneos mobil sticket előfizetéssel, hogy legalább netezni tudjon, de a laptopjára elkezd települni a driver, de a legvégén elkezdi magát visszaállítani, letörli amit feltelepített és kiírja, hogy valaki megszakította a telepítést.

van vagy 6 felhasználó, ebből 2 rendszergazda, ebből az egyik jelszóval védett, de akármelyikkel próbálom telepíteni, ugyanaz a helyzet. találkozott már valaki hasonlóval?

u.i: természetesen más gépen, mindenféle rendszeren tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#47756) csabyka666 válasza tomiii. (#47755) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Csökkentett módban engedi telepíteni? Ha igen, próbáld meg onnan esetleg.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47757) tomiii. válasza csabyka666 (#47756) üzenetére


tomiii.
aktív tag

köszi, ez eszembe se jutott, az a baj, hogy csak pár percem volt rá, mert indult a buszom, de megpróbálom telefonon levezényelni. Addig is, ha valaki találkozott már ilyennel, hogy program telepítés után "visszafordult" és van megoldása, ne tartsa magában :D

(#47758) csabyka666 válasza tomiii. (#47757) üzenetére


csabyka666
addikt

Próba szerencse. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47759) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kéne!
Ha a jelenleg win xp (angol) jól futó PC-re magyar win xp-t szeretnék ráinstallálni, akkor ez olyan mintha újra telepítenék az op. rendszert?

Kösz,

[ Szerkesztve ]

(#47760) csabyka666 válasza sajog159 (#47759) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Ha magyarítani szeretnéd, akkor szerintem az nem fog sikerülni. Max úgy lehet, hogy párhuzamosan 2 XP lesz a gépen, és a rendszerindításnál meg kell adnod, hogy melyiket akarod indítani.

Vagy nem erre irányult a kérdés? :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47761) sajog159 válasza csabyka666 (#47760) üzenetére


sajog159
aktív tag

Szia,

Jól értetted a kérdésemet ... továbbkérdezve:
van egy termékkód nélküli magyar xp pro CD-em. Akkor a teendőim:
1. szerezni egy termékkódot
2. gyakorlatilag újratelepíteni a magyar xp-t? tehát vegíg menni a z egész telepítési folyamaton? :F

Kösz,

(#47762) csabyka666 válasza sajog159 (#47761) üzenetére


csabyka666
addikt

Gyakorlatilag igen. Ha nem fontos, hogy fenn legyen az angol XP, akkor én egy tiszta telepítést csinálnék inkább - meghajtó leformáz, magyar Windows feltelepít. Nem mintha nem férne el egymás mellett a kettő, de ha nem használod, akkor felesleges.

Annyit még, hogy a "szerezni a termékkódot" nem túl szép dolog, mert ha nem vásároltad meg, akkor nem lesz legális a Windows-od.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47763) petakpa1


petakpa1
őstag

Acer eMachines 620 notira szeretnék WinXP-t telepíteni AHCI módban.

Van a gépen XP, de haldoklik ezért kéne újratelepíteni. Jelenleg IDE natív módban van telepítve, de ettől függetlenül az eszközkezelőben meg lehet nézni az eszközpéldány azonosítóját. Ezt meg is tettem, és kerestem egy viszonylag friss SB600 southbridgehez tartozó AMD AHCI drivert, és annak .inf fájljában lecsekkoltam, hogy a WinXP eszközkezelőjében megtalált hardver azonosító benne van-e és igen:)

Ezt a driver integráltam NLite-al WinXP telepítőbe. Továbbá integráltam azt a driver-t is amit az Acer holland ftp szerveréről szedtem le kifejezetten ehhez a notihoz való elvileg. (Megjegyzem ennek a .inf fájljában nincs benne a még épp működő WinXP eszközkezelőjében megtalált hardverazonosító.

Az NLite-al készített iso-t kiírtam CD-re, illetve YUMI-val készítettem belőle pendrive-ról bootolo WinXP telepítőt is.

Noti BIOS-ában átkapcsoltam AHC módra.

Pendrive-ról bootolva szépen el is indul az XP telepítő, de amikor odaér ahol ki kellene választanom a notiban levő 1 db HDD-t amire telepíteni kellene nem ismeri azt fel. Ha BIOS-ban visszaállok IDE módra, akkor természetesen megtalálja a HDD-t.

Ha cd-ről bootolok AHCI módban akkor belefagy a telepítő. Feltételezem azért mert maga a WInXP telepítő CD boot rutinja nem ismeri fel az AHCI müdban üzemelő CD-t.

Van bárkinek ötlete, hogyan lehetne mégis AHCI módban telepíteni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47764) Visormail válasza petakpa1 (#47763) üzenetére


Visormail
addikt

Igen ha sata-s az optikai meghajtó akkor az is átvált ahci módra alaplaptól függően ez problémát okozhat, Keress a biosban olyat, hogy valamelyik sata csatlakozó módját külön lehet állítani, ha nincs benne ilyen funkció, akkor csak ide csatolós meghajtóról menne. Notiban általában a bios is tök hülye, meg ugye ide meghajtót se tudsz beletenni.

A pendrive-ra amivel érdemes próbálkozni módosított telepítőnél az WinToFlash, WinSetupFromUSB, Sardu (az utolsó stabilat, ne a bétát).

Illetve ezt próbáld esetleg integrálni DriverPack Mass Storage én mindig ezt szoktam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47765) lev258 válasza petakpa1 (#47763) üzenetére


lev258
veterán

Egyszer én is csináltam ilyet, de az NLite mellett a telepítőfájlokban is kellett kotorásznom. Nagyjából egy hét (ha nem több) ment el vele, mire sikerült. Viszont nem tudnám felidézni, mi is volt a menete vagy a trükk a dologban. Nem veszítesz sokat, ha IDE-ben használod.
Gondolom pingvines OS nem játszik. :D

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47766) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Hálózati kapcsolatok állítgatása során, valamit sikerült "aktiválnom" amit nem szerettem volna.
A gép indulásakor bejön egy kis téglalap alakú ablak felhasználónevet, jelszót kér.
Az a bizonyos ablak amivel én pl. könyvtárakban, számítógéptermekben találkoztam eddig, hogy a tag egyedi azonosítóval tudjon belépni.
Ezt szeretném eltüntetni.
(egyébként be tudok lépni az oprendszerbe ha csak le okézom)
Köszi!

(#47767) Temerti válasza odipapa (#47766) üzenetére


Temerti
tag

Szia!

Vezérlőpult/Felhasználói fiókok/A felhasználók be- és kijelentkezési módjának megváltoztatása -> itt az üdvözlőképernyő használata nincs véletlenül kikapcsolva?

(#47768) odipapa válasza Temerti (#47767) üzenetére


odipapa
senior tag

Nem vagyok a gépnél, de ez nem a felhasználói fiókokkal összefüggő dolog.

(#47769) petakpa1 válasza odipapa (#47768) üzenetére


petakpa1
őstag

Pedig az a megoldás amit a kolléga ír! Próbáld csak ki majd!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47770) odipapa


odipapa
senior tag

Köszönöm! Igazatok volt, valóban ott állítható vissza.

(#47771) codec


codec
senior tag

Hello!
Lenne egy olyan problémám, hogy ha neten akarok videót nézni akkor nincs hozzá hang (youtube,indavideo...)
Azonban ha Windows media playert vagy a winamp-ot használom akkor van hang.
Már megpróbáltam minden böngészőt de egyikkel sem jó.
Újratettem a gépet de semmi (XP sp3)
Észrevettem, hogy windows hangsémák sem működnek (se bejelentkezésnél nincs hang se ha kijelentkezek)
Mi lehet a megoldása ennek a problémának?
Xp friss, driverek rendben.

Előre is köszönöm a segítséget

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47772) csabyka666 válasza codec (#47771) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Hány hangkártya van a gépedben? Nem lehet, hogy van legalább 2, és a hangszóród a másodlagosba van bedugva, a Winamp pedig ezt használja, viszont a böngészők az elsődlegest - így azt értelemszerűen nem is hallhatod...?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47773) codec válasza csabyka666 (#47772) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Csak egy hangkártya van a gépben, az alaplap saját integráltja.
Erről a lapról lenne szó: [lap]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47774) brd válasza codec (#47773) üzenetére


brd
nagyúr

Újabb VGA-d nincsen? Mert azon is van hangkártya.

The only real valuable thing is intuition.

(#47775) codec válasza brd (#47774) üzenetére


codec
senior tag

Sajnos nincs másik Vga-m.
Végig próbáltam az összes trükköt amit a neten találtam ezzel a problémával kapcsolatban(registry, fixek..stb)
Semmi nem segített.
Felraktam a win7-et és az megoldotta a gondot. Pedig jobb lett volna ha marad az xp.
Ilyen hibával én még nem találkoztam.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#47776) brd válasza codec (#47775) üzenetére


brd
nagyúr

Ilyennel még én sem, csak olyannal, ahol be lehetett állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett, ill. ha olyan a kártya, akkor két független kimenet is tudott kezelni, ezt a saját programjában tudtad állítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#47777) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Xp alatt szeretnék egy megosztáshoz csatlakozni, de a saját gépemen többnyire nem tudok. Másik gépen gond nélkül csatlakozik. Kezdetben jó volt, de azóta valami bekattant.

Ilyeneket dobál:

Kicsit hasonlít a helyzet ahhoz, amikor korábban a net use paranccsal indítópultból csatoltam hálózati meghajtókat. Egy idő után azok is képesek voltak ilyesmiket produkálni.

(#47778) xuldar


xuldar
őstag

Win XP-t klónoztam HDD-ről SSD-re Macrium Reflecttel (IDE módban, mert nincs AHCI az alaplapon), és amikor indítanám az SSD-ről a rendszert, "Hiányzó NTLDR" üzenetet kapok.
Próbáltam javítani Hirens Boot 14-gyel, eredménytelenül.
Van valakinek ötlete, milyen irányba induljak tovább? Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#47779) LamerGyuri válasza xuldar (#47778) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Ugyanarra a csatira dugtad vissza az ssd-t, ahol előtte a hdd volt?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#47780) lev258 válasza xuldar (#47778) üzenetére


lev258
veterán

A problémától valószínűleg teljesen független, de szerintem érdemes átgondolni. Az XP képes egyáltalán értelmesen kezelni egy SSD-t?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47781) brd válasza Panthera (#47777) üzenetére


brd
nagyúr

Egyszerre két userrel is kapcsolódni kívánsz a másik géphez, ezt nem lehet. Ill. pl. úgy lehet, hogy az egyik név alapján (\\gépnév\megosztás), a másik IP alapján (\\IPcím\másikmegosztás) kapcsolódjon (MS, meg a végtelen bölcsessége...).

The only real valuable thing is intuition.

(#47782) brd válasza xuldar (#47778) üzenetére


brd
nagyúr

Nem volt másik partíció a gépen, ahonnan indulhatott az XP-d? NTLDR, NTDETECT.COM, és BOOT.INI van az XP partícióján (rejtett file-ok, kapcsold be a megjelenítésüket!)?

lev258: Azonkívül, hogy nem tud TRIM-et (normális SSD-t kell venni, ami ezt magától kiváltja valamivel), ill. hogy nem megfelelően alignálja a partíciókat (megfelelő software használatával kell partíciókat készíteni, nem a beépített megoldással), semmi baja nincs vele.

The only real valuable thing is intuition.

(#47783) lev258 válasza brd (#47782) üzenetére


lev258
veterán

Úgy értettem, hogy pl. ha IDE-ben telepíted fel, akkor AHCI-ra átállítva már nem indul, mivel más driver-t használ (fordítva is igaz). SSD-vel nincs még sok tapasztalatom, de egy HDD-SSD váltás esetleg szintén okozhat hasonló problémát. A hibaüzenet nem feltétlenül informatív.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47784) xuldar válasza brd (#47782) üzenetére


xuldar
őstag

A boot.ini-ben ez szerepel:

[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect

Az eredeti lemezen 2 partíció van, az SSD-n csak 1. Lehet, hogy a boot.ini-t kellene átírni?

lev258: Igen, használható SSD-ről Win xp, csak a TRIM-et manuálisan kell futtatni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#47785) brd válasza lev258 (#47783) üzenetére


brd
nagyúr

Ennek pedig semmi köze az SSD-hez, HDD-vel pontosan ugyanez a helyzet.

The only real valuable thing is intuition.

(#47786) lev258 válasza brd (#47785) üzenetére


lev258
veterán

Azt hiszem, félreértesz. Az IDE-AHCI váltás (azonos merevlemez) és a HDD-SSD váltás között vontam párhuzamot. De mint írtam, nem több egy ötletnél. Régen használtam már Windows-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47787) xuldar válasza lev258 (#47786) üzenetére


xuldar
őstag

Odaírtam, hogy nincs AHCI az alaplapon, úgyhogy biztos nem ez az oka. Nem vagyok annyira júzer, jöhetnek a legvadabb ötletek is, ki tudom próbálni. A winyóról úgyis megy a rendszer, és biztonsági másolataim is vannak.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#47788) lev258 válasza xuldar (#47787) üzenetére


lev258
veterán

Mindenesetre a partíciószámozás valóban lehet egy ok.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47789) Panthera válasza brd (#47781) üzenetére


Panthera
őstag

Tegnap nem ment IP-vel sem, ma megpróbáltam reggel, egyből jó volt. Lehet, hogy az a baj, hogy ugyanolyan a felhasználónevem többféle megosztáshoz is, bár semmi közük igazából egymáshoz.

Pl. az egyik domain-hez köthető, a másik meg egy nashoz. Utóbbival vannak gondok csak. Most kipróbáltam, a domain-es az működik most is. A NAS-hoz pedig elvileg nem is csatlakoztam többször. :F

Mindenesetre lehet, hogy egy újraindítás az segít...

[ Szerkesztve ]

(#47790) brd válasza xuldar (#47784) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a boot.ini-t kell átírni, hanem vagy másolni kell az első partíciót is, mivel azon van az XP indításához szükséges boot rész. Vagy kézzel is megcsinálhatod a mostanit: a boot.ini-ben a partition(2) helyett 1 legyen, XP telepítővel boot javítókonzol és ott:

fixboot c: aztán
x: (vagy aminek látszódik a telepítőlemez)
cd i386
copy ntldr c:
copy ntdetect.com c:

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#47791) brd válasza lev258 (#47786) üzenetére


brd
nagyúr

Nem értettelek félre, párhuzamot vontál, én pedig mondtam, hogy hibásan, mert ez független a háttértároló fizikai megvalósításától.

The only real valuable thing is intuition.

(#47792) Panthera válasza xuldar (#47787) üzenetére


Panthera
őstag

Amit te csináltál, nemrég eljátszottam én is több különböző (ráadásul futó) xp rendszerrel, semmi gond nem volt velük. (És a forrás hdd mind IDE csatolófelületű volt.)

(#47793) xuldar válasza brd (#47790) üzenetére


xuldar
őstag

Köszönöm a segítséget. Nem akarok napokig szívni, így végül arra jutottam, hogy win7 lesz, az xp meg virtuális gépen fog futni, ha az xp-only programra nagy ritkán szükség van. Így auto TRIM is lesz.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#47794) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbi problémában. Keresztfiamnál installáltam egy WIN XP-HU verziót és megszűnt az internet kapcsolat! (Talán az is lehetett a baj, h. csak alapfogalmaim vannak PC-ről, sőt biztos!) Ha jó látom az Ethernet kártyának nincs meg a drivere. Sajnos nem tudtam megállapítani milyen kártya van a gépben. Már rég használtam XP-t és nem is emlékszem hol kell ezt nézni… :F

Kösz,

(#47795) quailstorm válasza sajog159 (#47794) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondolom alaplapi a hálókártya, másik gép meg akad, hiszen arról írsz.
Az alaplapra szokott festve, szitázva, nyomva lenni a neve és száma, az alapján a gyártó honlapjáról le lehet szedni ami kell, valamint az Aida64 próbaverziója is bőven megteszi erre a célra, hogy megmondja mi van a gépben.

(#47796) sajog159 válasza quailstorm (#47795) üzenetére


sajog159
aktív tag

kösz, ez gyorsan jött! :R

(#47797) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Pár hete a következőket produkálja egy gép, jellemzően a boot során. Ha elindul, utána használható a gép, de van amikor csak sokadjára indul el az xp. Memtest, hddsentinel, chkdsk hiba nélkül lefut. Újratelepíteni van-e értelme? 1 éves a rendszer.

Ez a leggyakoribb: PFN_LIST_CORRUPT

Ezek is előfordultak:
KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

A fájlok, amikre a leggyakrabban hivatkozik (van más is): hal.dll, ntoskrnl.exe

(#47798) Visormail válasza Panthera (#47797) üzenetére


Visormail
addikt

Pl tápegység hiba lehet, arról írjál bővebben, típusa/kora. Illetve nézd meg a biosban ahol mutatja a feszültségeket, hogy nincsenek e eltérések.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47799) Panthera válasza Visormail (#47798) üzenetére


Panthera
őstag

A típust most nem tudom megmondani, talán M-tech a táp. De megnézem majd.

Multiméterrel teszteltem, megvan az 5 és a 12V. Gondolom ezt mindegy milyen csatlakozón mérem. Direkt mértem indításkor is - akkor éppen az 5V-os ágat - nem mutatott eltérést az újrainduláskor. Pontosabban most már nem indul újra, mert kikapcsoltam az automatikus újraindítást.
A BIOS-ban nem szoktam nézni ezeket az értékeket, mert a hozzáértők megbízhatatlannak tartják. Vagy azért tájékozódásképpen jó az is?

(#47800) Visormail válasza Panthera (#47799) üzenetére


Visormail
addikt

Persze ha ki tudod mérni az nyilván sokkal jobb, de a legtöbb embernél ez nem játszik. Hát az M-tech az pl gagyi márka. Milyen régi egyébként?

Mondjuk jó sok féle dologra hivatkoznak a hibák, az alaplap haldoklása is szokott ilyen lenni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.