Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Doky586 válasza lolka1980 (#47600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor másik gépben nézd meg egy lemezellenörzéssel hogy életben van-e az a hdd. mert ha már ez is meghalt akkor nem tennék bele új áldozatot...

[ Szerkesztve ]

(#47602) Doky586 válasza lolka1980 (#47600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye a telepítést úgy kezdted hogy törölted a hdd-n esetleg meglevő partíciókat, és nem egy meglevő partícióra telepítettél..

(#47603) lolka1980 válasza Doky586 (#47602) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Ha halott a hdd akkor a win7 hogyan megy fel rá?

igen törölem mindent

[ Szerkesztve ]

(#47604) brd válasza lolka1980 (#47603) üzenetére


brd
nagyúr

Win7 telepítővel boot, javítás, parancssor, diskpart.exe, select disk 0, clean, és utána próbáld az XP-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#47605) ceia válasza brd (#47604) üzenetére


ceia
őstag

Sata driver

Bocs, ide szántam (#47603) lolka1980

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47606) lolka1980 válasza ceia (#47605) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Kis segítséget kérnék.
Egy linket kérhetnék melyik driver kellene letöltenem hozzá.

Samsung HD322HJ

Köszönöm

(#47607) petakpa1 válasza lolka1980 (#47606) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem a vinyóhoz, hanem az alaplapra integrált SATA vezérlőhöz kell neked driver!

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47608) lolka1980 válasza petakpa1 (#47607) üzenetére


lolka1980
aktív tag

(#47609) Doky586 válasza lolka1980 (#47608) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios alaphelyzetbe állítást próbálhatsz még. A Win7 ha felmegy, az egyáltalán nem jelenti azt hogy a lemez hibátlan...

petakpa1: Ha az XP telepítóCD-ről bootolva megtalálja a sata hdd-t akkor nem kell extra driver hozzá, csak akkor ha nem találja meg, de itt eszerint megtalálta.

[ Szerkesztve ]

(#47610) lolka1980 válasza Doky586 (#47609) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Nos akkor holnap BIOS macera jön. :)

Megtalálta hisz engedte partíció "állítgatást" is.
Egyébként nem tudom számít-e XP home sp2 menne föl
gyári és nem feltört.

[ Szerkesztve ]

(#47611) troland26


troland26
őstag

üdv

lenne egy olyan gondom , hogy a főnököm nem tudja a pdf fájlokat megnyitni a firefox-ba , mert folyamatosan egy ask.com keresőoldalt dob fel . Nincs a programok hozzáadásában semmilyen ask toolbar ( vagy már el lett távolítva) , a firefoxban sincs nyoma az ask-nak ..mégis folyamatosan felugrál az ask keresőlye amikor pdf-et akarok megnyitni böngészőben ..van valami tipp ? :F Kezdőoldalnak is az volt beállítva , de már átállítottam google-ra .

(#47612) Visormail válasza troland26 (#47611) üzenetére


Visormail
addikt

firefox beállítások/alkalmazások/pdf itt legyen a telepített pdf olvasó program

Kézi pucolás után az adwcleaner fog találni még egy pár ask bejegyzést :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47613) troland26 válasza Visormail (#47612) üzenetére


troland26
őstag

Sikerült az adwcleaner valóban talált még..köszi :R

(#47614) ceia válasza lolka1980 (#47610) üzenetére


ceia
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy a gyári Home SP2 tudja-e a satát.. :U Ha nem, az alaplaphoz való sata drivert integrálni kell az XP telepítőbe, pl. nLite-tal.

        it's more fun to compute

(#47615) ceia válasza lolka1980 (#47610) üzenetére


ceia
őstag

Ha a biosban nem lenne valami jó, akkor a Win7-tel sem működne szerintem. Hacsak nem az AHCI mód, ami gond lehet XP-n. Ha van ilyen opció, ki kell kapcsolni, és Legacy IDE módban megpróbálni.

        it's more fun to compute

(#47616) brd válasza ceia (#47614) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos, hogy nem ismeri, mint ahogyan egyik eredeti XP telepítő sem. Az AHCI-t pedig nem kikapcsolni kell, hanem drivert adni neki.

The only real valuable thing is intuition.

(#47617) lolka1980 válasza brd (#47616) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Jó jó de melyik driver kell neki?
Mert én már annyit vadásztam de egyértelműen nem találtam meg.

Az AHCI-t meg nem "ismeri" a BIOS
Ki lett próbálva xp proffal is hasonló a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#47618) ceia válasza lolka1980 (#47617) üzenetére


ceia
őstag

Az Asrock oldalon tényleg nincs sata driver. Rákerestem, nézd meg ezeket hátha valamelyik segít: [link] [link] [link]

(#47616) brd Én is inkább erre fogadtam volna, de már eszembe jutott, nekem anno valaki megcsinálta az XP Pro-t satásra, és én mindig azt használtam, most is :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#47619) lolka1980 válasza ceia (#47618) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
A következő dolog oldotta meg a problémát:
A BIOS frissítése.

Nem kellett semmilyen drivert installálni,vagyis az XP home sp2 kezeli a SATA-t.
Betoltam az xp gyári lemezt és megcsinált mindent szépen
AHCI pedig nincs a BIOS menüjében csak Enhanced

[ Szerkesztve ]

(#47620) brd válasza lolka1980 (#47619) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy driver lett integrálva a telepítőbe, vagy esetleg mégsem AHCI módban működik a vezérlő (hiába látszódik úgy a BIOS beállításaiban). Esetleg nem is arra a vezérlőre van kötve a háttértároló. ;]

The only real valuable thing is intuition.

(#47621) rushty


rushty
senior tag

A TEMP-et szeretném teljesen letörölni akár külső programmal is, mit tudtok ajánlani?
gyanús h egy böngésző bugot produkál, én arra gyanakszom, hogy azért mert beletöröltem a temp-be, de persze ez nem valószínű :F

Alapból nem találom a beépített (TEMP törlés) verziót, hol lehet ezt amúgy elérni, ami akkor szokott feljönni, amikor 200Mb hely sincs?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#47622) Visormail válasza rushty (#47621) üzenetére


Visormail
addikt

A lemezkarbantartó-ra gondolsz. Külső programnak pedig a ccleaner, van hogy megtalál olyan temp szemetet is amit a beépített nem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47623) rushty válasza Visormail (#47622) üzenetére


rushty
senior tag

pont a ccleanert néztem, de abban sem találom ezt az opciót

Revolut meghívó pü-ben

(#47624) Visormail válasza rushty (#47623) üzenetére


Visormail
addikt

Mindkettőben ideiglenes fájlok néven van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47625) rushty válasza Visormail (#47624) üzenetére


rushty
senior tag

lemezkarbantartót köszi!

csak olyan sokáig számolgat a tömörített fájlok ellenőrzése címszóval...
hát még ha a tömörítést is kipipálnám :Y milyen sokáig tartana? :F 40 gb-os partíció

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#47626) Visormail válasza rushty (#47625) üzenetére


Visormail
addikt

Olyankor a processzort pörgeti, elsősorban attól függ, hogy meddig tart az ellenőrzés. Magát a tömörítést jóval tovább csinálná, de pont gyengébb procival az végképp nem is ajánlott.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47627) rushty válasza Visormail (#47626) üzenetére


rushty
senior tag

2magosról van szó (talán még éppen futott is egy program -azóta már leszedve...-, ami nem írt teljes cpu használatatot közben).
(ssd vajon hány %-ot dobna 7200rpm-hez képest minden más azonos esetében?)

Revolut meghívó pü-ben

(#47628) Visormail válasza rushty (#47627) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt nem lehet megmondani %-ra, sokmindentől függ. Milyen ssd, milyen chipset van az alaplapon (ha régi egyáltalán működne e rajta ssd normálisan), sata driverek közt is vannak nagy különbségek, milyen windows (xp-vel pl nem nagyon ajánlott), milyen proci van mellette, stb. Sőt a 7200as merevlemezek közt is vannak érezhető különbségek.

Teszteket lehet találni sok helyen grafikonokkal, pl [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47629) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg van a (régi retro gépben) 2 hdd most az elsőt lehúztam ami 20gb a másik van bekapcsolva csak ami 40gb a nagyobbat ketté osztottam és felraktam rá egy windows milleniumot és egy windows xp-t. Eddig minden ok. De az lenne a kérdés mivel ezek előtt én felraktam a kisebb hdd-re egy win 95-öt, hogyan tudnám ezt a 3-at összehozni (jelenleg az xp win me jól müködik de ha rádugnám gondolom a másik hdd-t lenne egy kis kavar. Van esetleg egy boot választó program amivel ezt meg lehet oldani esetleg (illetve melyik hdd nek kellene masternek lenni és melyiknek slave-nek (vagy ez egyáltalán lényeges?)Köszönöm a válaszokat előre is és sry ha bonyolultan fogalmaztam :DDD

(#47630) ceia válasza gabesszg (#47629) üzenetére


ceia
őstag

Erre én is kiváncsi vagyok, mit csinál a Millennium ha rálel a 95-re ;]

        it's more fun to compute

(#47631) gabesszg válasza ceia (#47630) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Hát nem vártam meg mert gondoltam, hogy "balhés" lenne :DD acronis boot segédjével sikerült megoldani :)

(#47632) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Egy szerszámgépekkel foglalkozó cég felkeresett egy feladattal. Adott egy munkaállomás, nevezetesen egy szikraforgácsoló. Párhuzamos (LPT) porton komunikál jelenleg egy régi asztali PC-vel. A gépet viszont lecserélték egy modernebb laptopra. Ebben már nyilván nincs LPT port. Vettek hozzá egy USB -> LPT átalakítót/adaptert.

Délután megyek megnézni ezt a csodát, ha gond lesz az adatátvitellel, mivel álljak neki a hibakeresésnek? :) A laptopon Win XP 32bit op. rendszer van, mert a program olyan, ős régi, hogy csak azon fut el.

Kellhet neki majd driver, vagy eszközkezelőben elég ha turkálok valamit? Elég elavult technika ez, ezzel tisztában vagyok, remélem nem okoz gondot az átalakító megoldása.

:R
T

(#47633) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Ha process explorerben fut a "system" fő folyamat egy bizonyos terheltséggel, azt hogy ki lehet kideríteni, hogy pontosan mi okozza ezt? Mert az alábontásban nem írja semmire százalékot és elég sok folyamat van ott. Általában 10% körüli terheltséget mutat és ez szerintem összefügg a mostanában tapasztalt belassulásokkal.

(#47634) brd válasza Panthera (#47633) üzenetére


brd
nagyúr

System-en jobbgomb benne, Threads fül, CPU szerint rendezd.

The only real valuable thing is intuition.

(#47635) Panthera válasza brd (#47634) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm!
Ne fogod elhinni, de nekem ott csak egy idő után jelenik meg a cpu megnevezés, a többi oszlopfejléc viszont megnyitás után egyből látszik. Ezért nem vettem észre. :U

(#47636) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan tudnám beállítani az alapértelmezett szövegszerkesztôt openoffice-ra?
Outlookban mindig wordpad nyitja meg a .doc fájlokat

(#47637) Visormail válasza smallmer (#47636) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom itt mutatja e [link], vagy simán egy doc fájlra jobb gomb társítás, vagy itt [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47638) atti1848


atti1848
senior tag

sziasztok.

Ismerősnek tettem fel XP a gépére, de ha pl le akarom tölteni a JAVA legujabb erzióját 98-99%-nál megáll és nem is jön tovább. A tűzfal nem indul el, mikor el indítom valami olyat ír, hogy: a windows tűzfal nem indult el, szeretné elindítani a windows tűzfal/ internetmegosztás szolgáltatást (ICS)?

HIába indítom el, újraindításkor megint ez van.

A szolgáltatásoknál a tűzfal le van tiltva, de mikor beálítom, hogy automatikusan induljon, akkor is újraindításkor ez elvész.

A HDD 100/100% -os.Már 2x telepítettem újra, se nem találtam megoldást.mi a gond? :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47639) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Cimbimnek dobtunk fel egy friss win xp-t (nagyon régi cerkás proci) érdekelne milyen vírusírtót ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#47640) LamerGyuri válasza atti1848 (#47638) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Milyen telepítőlemezt használsz? Csak a rendszerlemez (C) van rákötve telepítés közben?

viperabácsi: cerka nem lényeg. Mennyi RAM van, és mennyire régi a merevlemez. Mert ha kevés a memória és/vagy lassú dög a vinyó, akkor bármit tehetsz rá, minden megfogja :)

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#47641) atti1848 válasza LamerGyuri (#47640) üzenetére


atti1848
senior tag

Msdnaa s telepito lemezem van.Egy 160GB HDD ami particionalva van,igy van C és D lemez is.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47642) quailstorm válasza viperabácsi (#47639) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Avast! free elég lesz, ha van legalább 1GB RAM.

(#47643) LamerGyuri válasza atti1848 (#47641) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor azon a D partíción Live lemezzel vagy egy másik gépben víruskeresést kellene eszközölni telepítés előtt, mert a tapasztalt jelenség leírása erre utal. Hiába tiszta a telepítőd, a folyamat során azonnal megfertőződik a rendszer. Ha nincs adat a D-n, akkor te fertőzöd(?) meg talán usb kulcson keresztül.
Szerintem, így látatlanban.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#47644) atti1848 válasza LamerGyuri (#47643) üzenetére


atti1848
senior tag

Ez meglehet.Mivel nincs komolyabb adat a D lemezen akkor tolok neki egy teljes formatálást az egész HDD-re,aztán kiderül hogy virus e vagy sem. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47645) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Üdv!
Adott egy régebbi gép, wint kellene újra telepítenem. Egy partició van és win7 döcög rajta, szó szerint csak döcög, ezért xp-t raknánk vissza helyette. De van egy olyan probléma, hogy beállítgatom a lemezről bootolást, de bizony mikor kiírja, hogy nyomjak meg egy gombot, akkor nem érzékeli a gombnyomást és nem indul a telepítő.
Valamiféle megoldás erre a problémára? próbáltam másik billel is

Baggio

(#47646) Visormail válasza atti1848 (#47638) üzenetére


Visormail
addikt

A java 8 egyébként nem kompatibilis az xp-vel.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47647) atti1848 válasza Visormail (#47646) üzenetére


atti1848
senior tag

Ez csak egy példa, hogy nem akar letölteni a netről, de amugy is a java 7u67 -tss tölteném le.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47648) viperabácsi válasza quailstorm (#47642) üzenetére


viperabácsi
addikt

Csak 768 mb ram van

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#47649) quailstorm válasza Visormail (#47646) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De azért elmegy az. Csak az installer installerjének installere nem kompatibilis az XP-vel...
Mivel több OS-sel dolgozok, 7-re felrakom, kiszedem a könyvtárából az MSI csomagot és megy XP-re is, oszt cső.

Igazából nem nem kompatibilis, hanem mocsok szemét tahó parasztok. Kicseréltek egy registrys parancsot olyanra, ami XP idején nem létezett még. Ennyi az inkompatibilitás :U
Böngészőben, Minecraft, GeoGebra, minden megy.

[ Szerkesztve ]

(#47650) ceia válasza viperabácsi (#47648) üzenetére


ceia
őstag

Avast fogja legkevésbé a gépet, nem nagyon van más választás.

        it's more fun to compute

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.