Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) w.miki


w.miki
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy XP nem látja a netet?
Modemre dugva, Win7-es gépen bejönnek az oldalak, de ha a másik laptopot dugjuk rá (Asus EEEPC), XP-vel, akkor nem jön be semmi.
A modem kábelTV-s, elvileg nem kell beállítani semmit. Töröltem is, ami volt az explorer Kapcsolat beállításaiban. Automatikus észlelésre tettem.
Eszközkezelőben a LAN drivere fent van (Wifié nincs, azt akartam a netről letölteni.)
Tűzfalat kikapcsoltam, hátha az blokkol valamit.
De egy oldal sem jön be, se IE-vel, se FF-fel.
Mitől lehet blokkolva a net?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47502) quailstorm válasza w.miki (#47501) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincsen blokkolva semmi. Nincs router. Be kéne jelentkezni PPPoE módban talán. Akkor lenne net.
Előfizetési nevet jelszavat meg te tudod.

(#47503) brd válasza w.miki (#47501) üzenetére


brd
nagyúr

IP címet kap, ill. nem 169.x.x.x-es IP-je lesz? (Parancssorba ipconfig, ott kiírja).

The only real valuable thing is intuition.

(#47504) w.miki válasza brd (#47503) üzenetére


w.miki
veterán

most nem tudom megnézni, mert nem itt van a gép, de folytassuk hipotetikus módon:
mi van ha az ipconfig
1. visszaad címet, és úgy nincs net
2. nem ad vissza címet, és úgy nincs?

kábelTV-s net, itt nincs user/pass, csak be kell dugni

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47505) brd válasza w.miki (#47504) üzenetére


brd
nagyúr

1. XP-vel, hálókártyával (v. a driverével) van gond.
2. Pl. regisztrálni kell a MAC-et a szolgáltató felületén. A UPC-nél pl. ilyen van(/volt?) A 169.x.x.x-es kapott IP is ebbe a kategóriába esik, mert azt az OS adja magának, ha nem kap DCHP servertől.

The only real valuable thing is intuition.

(#47506) Tamy válasza w.miki (#47504) üzenetére


Tamy
senior tag

Esetleg egy modem restart sem árthat (áramtalanítsd pár percre). Illetve első körben jó lenne tudni, hogy a problémás netbook hálókártyája rendben van-e? Nincs letiltva pl.? Máshol működik normálisan?

brd: MAC regisztráció (már) nincs a UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#47507) w.miki válasza brd (#47505) üzenetére


w.miki
veterán

nem kell regisztrálni, Tarr kft, itt simán csak bedugod, és megy... elvileg...
ki/bekapcsolást többször csináltam, amíg ott voltam...
mi lehet még?
virus? régi nod van fent védelemként, de net nélkül nem is tudok más virusírtót feltenni
(#47506) Tamy: hálókártyát hogy tudnám megnézni, hogy jó-e? Az eszközkezelőben nem volt letiltva.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47508) Tamy válasza w.miki (#47507) üzenetére


Tamy
senior tag

Ténylegesen csak úgy ha valahol kipróbálod, bár ha ip-t kap, akkor mennie kell. Vagy egy másik modem/router mögé akasztod.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#47509) w.miki válasza Tamy (#47508) üzenetére


w.miki
veterán

de akkor mitől nem mehet? :F

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47510) brd válasza w.miki (#47509) üzenetére


brd
nagyúr

Hálókártya(driver)/Kártevő. Ill. esetleg ezeket a parancsokat érdemes még kiadni parancssorból, aztán újraindítani a gépet:

netsh winsock reset
netsh int ip reset %temp%\resetlog.txt

The only real valuable thing is intuition.

(#47511) rii


rii
nagyúr

sziasztok

had'kérdezzem már meg itt is ...

ha egy gépen windows xp sp2 van, és sp3-at kell rá feltennem, és ha letöltöttem a "WindowsXP-KB936929-SP3-x86-HUN" -t, akkor fog most kérdezni serial-t? (nem én pakoltam annó ezt a gépet, nem tudom ilyen értelemben mi van rajta)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47512) rii válasza rii (#47511) üzenetére


rii
nagyúr

meg is kaptam a választ

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47513) petakpa1 válasza rii (#47511) üzenetére


petakpa1
őstag

Emlékeim szerint nem, de nem 100%. Nálam az automatikus frissítések ki voltak kapcsolva, lehet, hogy ezért nem kérte.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47514) rii válasza petakpa1 (#47513) üzenetére


rii
nagyúr

itt meg be is van kapcsolva, ... nem is értem hogyhogy nincs fent
miért nem szólt, hogy letöltötte

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47515) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy sima winyóm és egy SSD a gépemben és az SSD-re feltettem a windows 7 oprendszert. A winyóra pedig szerettem volna feltenni az XP-t de sajnos nem sikerült. Az SSD miatt különböző beállításokat elkövettem a bios-ban. Ezeket.
Mikor telepíteni szeretném az XP-t a winyóra akkor ezt írja ki [link]

Tudtok nekem ebben segíteni?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#47516) quailstorm válasza Directors (#47515) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy IDE emuláció kell, ami ellenkezik minden eddigivel, vagy SATA driver talán megoldja. Bár ebben nem vagyok otthon. Korinak vagy egy SATA-s integrált XP-je, én azt nézném meg első körben.

[ Szerkesztve ]

(#47517) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

a telefonom és az androidos toikban nem jött ötlet, így itt az utolsó lehetőség.
(jobban belegondolva, itt kellett volna kezdenem.) :)

lg g2.
háttértárnak vettem egy otg pendrive-ot.
android telóról, win7-ről minden ok.
nagyon kéne, hogy az xp-s gépem is lássa.

különben hálózaton keresztül, 2 géppel kell szerencsétlenkednem. rettenet macera.
azaz az xp látja, hogy ott a pen, de olvasni, írni nem tud róla. formázni sem. semmit.

tehát létezik-e otg pen-hez valami driver, segédprogi, emulátor, akármi, amivel kezelni tudnám 32 xp-ről is a pen-en lévő adatokat?

thx! :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47518) w.miki válasza szab.tam (#47517) üzenetére


w.miki
veterán

ezt nem tudom, de én olyan pendrive-ot vennék, aminek egyszerre OTG, USB portos: 1, 2
bocs, most nézem, te is ilyet vettél...
nos... nekem is ilyen van, és XPSP3-am simán látja, ha USB portra dugom, nem tudom, mi nálad a gáz, talán próbál meg egy déli híd resetet (áramtalanított laptopon 15mp nyomni a bekapcsoló gombot)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47519) szab.tam válasza w.miki (#47518) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hopp. ez érdekes, hogy nálad látja.

én alapból megformázva kaptam fat32-re.

android
lost.dir
könyvtárak voltak rajta.

ezek után az a kérdés, hogy ha win7 alól újraformázom, akkor mi lesz? :F
1. az xp "el kezdi-e" látni?
2. a gyári formázás és mapák eltüntetése miatt a telefonom nem kezdi el "nem látni"..)

úgyhogy félnék leformázni win7 alól.
kivéve, ha biztos nincs rizikó a telefonról való láthatóság oldaláról.

csak hát a droid topikban az egyéneket jobban izgatják az ájfonosok szereplése.
ez már örökké így lesz....
:(( :(((

****

a műanyag csomagolás alatti papírját megnéztem.
ott a kompatibilitási listában nincsen xp.
gondolom, nem véletlenül.

de érdekes, hogy nálad megy.
viszont bíztató is aszámomra. :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47520) quailstorm válasza szab.tam (#47519) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eszközkezelőben látja? USB3 vagy USB2 port? Win7 alatt mindkettővel megy?
Hivatalos driver az nincs hozzá, ennek plug and playnek kéne lennie...

(#47521) szab.tam válasza quailstorm (#47520) üzenetére


szab.tam
nagyúr

win7.
ott minden ok ugye, látja, a mappákat is, írás-olvasás megy.

xp.
sajátgépben is látszik, meg is tudom nyitni.
de ott egy nagy fehér üresség van.
nem látszanak a mappák.
ha pl. totalcommander-ben rá akarok tolni valamit, rögtön síkít, formázási kísérletnél gyakolatilag beakad a gép, feladatkezelőből kell erőszakosan kilépnem.

mindenhol usb2.0.

***

viszont van másik xp-s gépem, (megkímélt telepítés), megnézem azon is.
mert ha azon megy, akkor a mindennapos xp-mmel van gond.
ha ott sem működik, akkor kell tovább agyalni.

****

de továbbra is a fő kérdés, hogy a win7 alóli újraformázás segíthet-e ezen, és nem teszi-e tönkre a telefonnal való kommunikációt.
az utóbbi a talán a legfontosabb kérdés.
mert ha leformnázom, és a pen-ről eltűnik valami, ami kell a teléefonnak, és utána az sem fogja látni, akkor annyi.
ezt a részt nagyon nem vágom.
habár a pen-en elsőre semmilyen rejtett file-t nem találtam, ami a telefonnal való kommunikációhoz kellhet.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47522) w.miki válasza szab.tam (#47519) üzenetére


w.miki
veterán

a droid teszi rá azokat a mappákat, ha tudod, nyugodtan formázhatod XP alól... kivéve ha telepítettél rá programot, akkor az eltűnik, droid alól
különben lehet gariztatnod kell... miután másik XPn is kipróbáltad, hogy jó-e

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#47523) quailstorm válasza szab.tam (#47521) üzenetére


quailstorm
nagyúr

választ kaptál, formázd le 7essel, aztán majd csak lesz valami
De akkor az eszköz legalább látszik.

(#47524) szab.tam


szab.tam
nagyúr

win7-ről látom ugye.
leformázom újra fat32-re.
és ez nem okoz problémát az androdi felé való kummunikációban, mert azokat a mappákat csak a teló pakolt rá az első találkozásról. (tehát nem gyárilag volt rajta valami, az "androidra való felkészítés miatt".)

jól értettem?

****

na, holnap megcsinálom.
majd megírom, mi lett az eredmény. :)

addig is thx. :R
(ez majdnem olyan rövidítés, mint a thm... :U :DDD )

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47525) quailstorm válasza szab.tam (#47524) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért okozna bajt? Semmi fontos nincs benne.

(#47526) Doky586 válasza szab.tam (#47524) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem FAT32 hanem exFAT van rajta...
ezt az XP csak azután ismeri fel hogy letöltöd a megfelelő frissítést rá..

[ Szerkesztve ]

(#47527) szab.tam válasza Doky586 (#47526) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor kicsit bővebben.

xp.
bedugom.
usb ikon alul megjenik.
az auto indítás panel is.
megnyitásra kattintok.
ablak előjön, de nem látszanak a benne lévő mappák.

ablakban baloldalon:
kingston (g)
cserélhető lemez
fájlrendszer: fat32

tehát látja az xp, de mégsem.
na, de megpróbálom win7 alól legyalulni....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47528) Doky586 válasza szab.tam (#47527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

igen, ezt mutatja az XP ha eltéveszti a FAT tipusát... Win7 en megnézve mérvadóbb lenne a tipus.

(#47529) quailstorm válasza Doky586 (#47528) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De az exFAT-ért a droid sincs oda, fizetős fájlrendszer.

(#47530) Doky586 válasza quailstorm (#47529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

minden SDXC kártyán ez van szabvány szerint. Persze ha csak öreg készüléke van (ami max 32GB-os SD-t kezel) az valóban nem fogja tudni.

(#47531) szab.tam válasza Doky586 (#47528) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fussunk neki újra...

2 gép bekapcs. win7, xp, hálózatban.
usb win7-be bedug.
látja rnedesen, és fat32 az biza...
hálózaton keresztül az xp alól is látom a win7-be bedokkolt usb-n lévő megosztott mappát.

win7 alól bármire leformázom, (fat32, exfat, ntsf), az xp-s gépbe átdugva ugyanaz a móka.
több usb portot is kipróbáltam, hátha...
látja, hogy fizikálisan ott van, de belépve a meghajtóba csak egy üres ablak fogad, sem olvasni, sem írni nem tudok.
ha új mappát kívánok rajta létrehozni, előugrik egy panel:
"nem lehet létrehozni a következő mappát: új mappa
a rendszer nem találja a megadott fájlt."

egyelőre az van, ha az xp-s gépben lévő háttértárról adatot akarok mozgatni a pen-re, vagy a penről egy mobillal felvett videót az xp-s gépre, akkor mindkét gépet be kell kapcsolnom.
ennél azért kicsit egyszerűbben képzeltem el a dolgot, amikor megvettem ezt a kis rohadt pöcköt...
:(( :(((

****

vajon mit szólna hozzá, ha egyszerre dugnám rá a gépre és a mobilra?
(2 vége van ugye.)
kinyírnék vele valamit?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47532) quailstorm válasza Doky586 (#47530) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban az LG G2-ben benne kéne lennie az SDXC supportnak. De nagyon sokáig nem ismerte a droid.

(#47531) szab.tam: nem hiszem hogy kárt okoznál, de azt sem hogy átdobná az eszközt.

(#47533) Doky586 válasza szab.tam (#47531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ha a win7 is fat32-nek mondja akkor a siker elmarad és keresheted tovább a hibát...

"vajon mit szólna hozzá, ha egyszerre dugnám rá a gépre és a mobilra?
(2 vége van ugye.) kinyírnék vele valamit
?"
Van esély rá hogy igen. Majd számolj be róla..

(#47534) szab.tam válasza Doky586 (#47533) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Majd számolj be róla.." :DDD

****

hm: van még xp-m.
egy alig használt gépen, megkímélt telepítés.
utolsó esély.
ha azon sem megy, akkor az xp köpi ki a pöcköt, ha azon megy, akkor érdemes kutakodni tovább, ez miért nem komázza...

****

valamiért a pen dobozában lévő kis leíráson nem szerepel az xp a komptibilitási listán...

*****

bakker.
másik xp simán látja.
na, ilyenkor mi van? :F
hol kezdjem a hibakeresést?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47535) Directors válasza quailstorm (#47516) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet. Beleintegráltam az egyik windowsba (SP3) az Asus honlapjáról letöltött SATA drivert.
Sajnos nem lett jó. Ugyan az a hibaüzenet. :(
Esetleg van más ötleted?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#47536) quailstorm válasza Directors (#47535) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én nem ezt mondtam...

Hanem a kori telepítőt. Abban 6 tonna driver van, hátha... Nem elég a sata ha nem jól van konfigolva az AHCI.

Amúgy még azt tudod hogy visszaállítod IDE-re, aztán Windows XP-ből próbálod felrakni az AHCI támogatást és visszarakod AHCI-re.

(#47537) Visormail válasza Directors (#47535) üzenetére


Visormail
addikt

Azt ugye tudod, hogy xp-n akkor se lesz trim ha ahci-ban telepíted, sehogy nem támogatja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47538) petakpa1


petakpa1
őstag

Van két WinXP SP3 Prof. rendszert futtató gépem, egy htpc és egy notebook. A htpc-n megosztok egy mappát, amiben almappák és azokban videofájlok, feliratok vannak. Mindkét gép ugyanabban a munkacsoportban van természetesen.

A notebook látja is a htpc-n megosztott mappát, listázza a fájlokat, tudok tallózni a megosztott mappa almappáiban, de notebookról se megnyitni/lejátszani, se átmásolni nem tudom a fájlokat.

Valami jogosultság problémának tűnik nekem. Van valakinek ötlete mit kellene állítanom, hogy notebook tudja olvasni a htpc-n megosztott fájlokat?

ui.: Fordítva megy: Azaz egy a notebook-on megosztott mappában lévő fájlokat htpc meg tudja nyitni. Furcsa…

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47539) petakpa1 válasza Directors (#47535) üzenetére


petakpa1
őstag

WinXP gépben milyen lap van? Úgy próbáltad telepíteni, hogy csak a HDD van a gépben SSD nincs? Esetleg egy Memtestx86-ot is lefuttathatnál, nem valószínű, hogy memória probléma van, de jobb kizárni.

Integrálás biztos sikeres volt? mivel csináltad? nLite?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47540) Directors válasza Visormail (#47537) üzenetére


Directors
senior tag

Találtam egy másik SP3-as XP-t amit feltudtam telepíteni.Szerencsére semmit sem kellett állítanom a BIOS-ban.

petakpa1
ASUS M5A87-es alaplap. Igen úgy is próbáltam telepíteni de nem akarta.Igen, nLite progival csináltam.

Köszönöm azért mindenki segítségét. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#47541) Visormail válasza petakpa1 (#47538) üzenetére


Visormail
addikt

Xp-nél a telepítőlemezről lefuttatott hálózat beállítás varázsló segíteni szokott.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47542) petakpa1 válasza Visormail (#47541) üzenetére


petakpa1
őstag

És konkrétan milyen beállítást kellene választanom?
Netet kábelmodemmel kapom, amit egy TP-Link router szét szét htpc-nek kábelen, notinak wifin, és van még 1-2 okosteló is wifin, de az irreleváns jelen szempontból.

Én inkább valami jogosultsági problémára gondolnék továbbra is, mert a htpc-t nem régiben újrahúztam. Két meghajtó van benne. SSD-n van a rendszer, amire Northon Ghost-al húztam vissza a korábban telepített és lementett "szűz" WinXP image-t, míg a szóban forgó megosztott mappa egy HDD-n van, ami másodflagos merevlemez a htpc-ben. Ezen vannak az adataim.

Annyit már tegnap megpróbáltam, hogy a próblémás teljes mappát a htpc-n saját használatba vettem, de ez nem segített. Mondjuk htpc eleve megnyitotta a mappában lévő fájlokat, ezt csak a biztonság kedvéért csináltam meg, sejtettem, hogy ez nem fog segíteni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#47543) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hi!

Hol tudom megnézni (milyen menüben), hogy milyen szériaszámú XP-ről van szó? Meg lehet egyáltalán nézni?
(Azt akarom kideríteni, hogy egy adott gépen valami tört XP van-e vagy pedig az én eredeti példányom.)

Minden a legnagyobb render!

(#47544) szab.tam válasza Rayyy (#47543) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha van a gépen aida (everest),
Operációs rendszer / Operációs rendszer / Licenc információ / Termékkulcs

biztos van egyszerűbb is, de most hirtelen nem tudom....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47545) Visormail válasza petakpa1 (#47542) üzenetére


Visormail
addikt

Nincsenek beállításai, csak hogy engedélyezed a fájlmegosztást, futtasd le mindkét gépen, tapasztalatból mondom. Illetve ha valamelyiken külső tűzfalat használsz, akkor abban is engedélyezni kell, ez termékenként teljesen eltérő. Ha utána se jó, akkor lehet a jogosultságokat nézni.

Rayyy: ProduKey (ingyenes)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47546) herdsman12


herdsman12
őstag

Üdv!
Van egy ASUS EEE PC 901, 32GB SSD-n jól működő XP-m. Ebből kb 4GB-ot foglal el az XP.
Linux próba miatt elmenteném, hogy DVD-ről bármikor visszaírható legyen.
Van erre valami tuti megoldás?

(#47547) Doky586 válasza herdsman12 (#47546) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#47548) herdsman12 válasza Doky586 (#47547) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, olvasom.

(#47549) Rayyy válasza Visormail (#47545) üzenetére


Rayyy
senior tag

szab.tam
Visormail

Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#47550) ceia válasza Rayyy (#47543) üzenetére


ceia
őstag

Ez is tökéletes erre a feladatra Windows Product Key Finder

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.