Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158901) Roland861010 válasza MaDDoXX (#158900) üzenetére


Roland861010
addikt

LG nem játszik?

(#158902) MaDDoXX válasza Roland861010 (#158901) üzenetére


MaDDoXX
tag

Nem tudom... media markt-ban azt mondták, hogy sokkal több a panelhibás belőlük, mint a samsungokból...

(#158903) Celtis válasza MaDDoXX (#158902) üzenetére


Celtis
veterán

Nyilván az MM eladókat folyamatosqn tákoztatják a szervizek a meghibásodási statisztikákról. :W Esetleg nem samsung feliratos pólóban volt az "eladó"?

Amúgy is hülyeségeket mondanak. Enegm majdnem egy mosogatógépről beszéltek le, hogy nincs rá elég garancia, különösen a vízkárra. Aztán kiderült, hogy a jótállás 10 év, a vízkárra meg élettartam biztosítás van. Pedig ezek olyan paraméterek, amit ő is tudhatna, és nem meghibásodási, amiről fingja sem lehet.

BTW a TCL miniledes tv-ket most piszok jó áron szórják ki 5 év garancia kiterjesztéssel.

(#158904) ρσгτσ válasza MaDDoXX (#158902) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mini LED jobb választás, de én inkább a szomszédban néznék körül. VA paneles TCL Mini LED -ek között.

Samsung -ból QN90C lehetne jó választás, de tudtommal ADS.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158905) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Szülőknek szeretnék új tévét venni és annyi igény merült fel, hogy Samsung legyen és 65" képátlós. Anyám az HBO Maxot és más streaming szolgáltatókat szereti nézni leginkább, szóval valami ilyesmi tudás is kellene hozzá. 200-250k között gondoltam árban maximum.

4lzáról leginkább ezt a típust nézegettem: [link] Mi a véleményetek róla? A leírásban az 50-60 Hz-es képfrissítés szerepel, az nem kevés kicsit?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#158906) lala666 válasza MaDDoXX (#158902) üzenetére


lala666
senior tag

Az csak az oled tévénél van így.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158907) Celtis válasza Rowon (#158905) üzenetére


Celtis
veterán

Ez egy belépő model, ennek megfelelően elég alacsony képminőségel. Az 50-60Hz nem kevés, pont elég tv nézéshez.
Az mondjuk nem értem miért kritérium valakinek a samsung márka és nem mondjuk valamilyen képminőségre vonatkozó paraméter.

(#158908) Rowon válasza Celtis (#158907) üzenetére


Rowon
veterán

200-250k között lenne más ajánlatod? Én ehhez nem értek, az okos TV vásárlós topik pedig elég kihalt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#158909) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Adott egy Samsung Q80C 55" TV, és hozzá egy PS5.
Ma vettem a PS-t, összekötöttem őket, megy is minden, egy gondom lenne: a VRR valamiért OFF-on marad a TV-n a játék módban, nem tudok rájönni, miért.
A játék mód beállításai között sem látok konkrétan VRR megnevezést, ahol ON-OFF státuszok állíthatók.

A PS-hez gyárilag járt HDMI kábellel kötöttem össze, a TV-n a kontroller ikonnal ellátott HDMI aljzatba dugtam a kábelt.

Van valakinek ötlete, mi a gond?

Köszönöm.

Malaka!

(#158910) ρσгτσ válasza spleenszuru (#158909) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azt próbáltad, hogy a game mode -ot kilövöd, aztán újra be? Újraindítással.

Normál esetben a VRR -t automatikusra lehetne állítani. Természetesen a PS -en, nem a TV -n.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158911) Celtis válasza Rowon (#158908) üzenetére


Celtis
veterán

Ne viccelj. A milyen tvt-t vegyek topik pörög.

(#158912) Celtis válasza Celtis (#158911) üzenetére


Celtis
veterán

(#158913) AMD Power válasza Roland861010 (#158899) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel én is egyetértek. De én ha költség hatékony szeretnék lenni akkor Q80C, ha nem akkor QN90C.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158914) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Végre jött egy (számomra) normális távirányító a gyárilag csomagolt helyett. A kép jobb oldalán. Én ezeket jobban kedvelem. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158915) persil válasza ρσгτσ (#158914) üzenetére


persil
nagyúr

Csakis a bal oldali! :D
Olyanom van, csak picit mas gombkiosztassal es ilyen kis szexi hajlitott kivitelben.

Egyedul azt nem ertem ezeken, hogy a sok felesleges, szaz evente hasznalt funkcio(rakuten, disney, web, stb.) helyett miert nincs dedikalt youtube gomb ezeken. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158916) ρσгτσ válasza persil (#158915) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah az tudom melyik. Van ebből pár fajta verzió, dizájn, gombkiosztás. Ahogy teltek az évek. Nekem QN90A -hoz megint már kicsit más fajta volt.

Egyiket sem szerettem, de ez már az én bajom. :D Vagyis nem annyira nagy gond, mert lehet helyettesíteni.

YouTube gomb amúgy nekem is hiányzik mindegyik távirányítón. :D Én is szoktam nézni a TV -n, de a gyerek miatt is sok mese megy onnan. Jobb minőségben van fent, mint valamelyik gyerekcsatornán nézve. Pl. Bogyó és Babóca.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158917) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!

Több éve vagyok elégedett tulajdonosa egy Samsung UE55NU8052 készüléknek és azon gondolkodok, hogy egy új és nagyobb méretűre (65") váltanék.

Ha elégedett vagyok vele, van értelme egy nagyobb méretűre cserélni azt?

- Max. keret 300ezer HUF + a jelenlegi tv eladás után bejövő összeg.
- Film- és tévénézésre.
- Tekintési távolság 3,5-4 méter, szemből és enyhén oldalról is.
- Világos nappaliban, nappal és este is.
- Netflix szolgáltatás és hálózati NAS csatlakozási igényekkel.
- Csak új, garanciális készülék.

Fentiek alapján melyik Samsung készüléket javasoljátok helyette?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#158918) boborján2 válasza persil (#158915) üzenetére


boborján2
tag

Mert a disney és a gyártó jobb bizniszt csinált ,mint a google és a gyártó :)

Egyébként nekem android tcl tévéhez hasonló van mint bal , csak netflix,yt, media player stb gombokkal.
+csomagoltak mellé egy hagyományosat is (jobb oldalihoz hasonló) de ez még ki sem bontottam.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#158919) ρσгτσ válasza boborján2 (#158918) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem TCL -nél, LG -nél sincs YouTube gomb. Így már hozzászoktam. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158920) boborján2 válasza ρσгτσ (#158919) üzenetére


boborján2
tag

Azt hittem google tévénél ez alap.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#158921) ρσгτσ válasza boborján2 (#158920) üzenetére


ρσгτσ
őstag

TCL -nél tavaly kezdtek el olyan távirányítót adni, ami neked is van. Az enyém 2021 -es modell.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158922) csonkadavid válasza Oraculus (#158917) üzenetére


csonkadavid
tag

A samsungnak néha van olyan akciója, hogy a nagyobb méretet adja 1-el kisebb árában. Én egy ilyen akcióban váltottam 75” ra.
65 -re én nem váltanék.

(#158923) handrash válasza handrash (#158532) üzenetére


handrash
őstag

Mi a tapasztalat az ilyen (lásd előzmény) háttérvilágítás hibák garanciális javíttatásával?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#158924) ballazol válasza persil (#158915) üzenetére


ballazol
senior tag

+1!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#158925) kcsa válasza ρσгτσ (#158914) üzenetére


kcsa
veterán

Szigorúan a bal oldali, a sokgombos tele van olyan gombokkal ami nem kell. A billenős hangerőszabályzó a legkényelmesebb megoldás evör :D sötétben keresni se kell.

(#158926) tachikoma válasza kcsa (#158925) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Plusz rádiós, nem infrás, lehet bármilyen irányban tartani a távirányítót, és tök jó gyorsan reagál

(#158927) ρσгτσ válasza tachikoma (#158926) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Infrás távirányítóval sem kell a TV felé mutogatni.

A gyári távirányító vezeték nélküli módjának számomra semmilyen előnye nincs. Persze tudnám a másik szobából, vagy akár a kanapé mögött is kapcsolgatni a TV -t, de az annyira nem hoz lázba. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158928) boborján2 válasza kcsa (#158925) üzenetére


boborján2
tag

Tökéletesen egyetértek.
Amikor konzerválom magam a vastag takaró alatt ,hogy átmelegedjek , tök jó hogy nem infrás és a kezemet sem kell elővenni.
Tanulság: ahogy öregszem egyre jobban utálom a téli időjárást :D

Egyébként meg kitalálhatnák már a gondolatolvasós tévét , és egyetlen sz@ros távirányítót aem kellene nyomkodni. Az lenne az igazi.

@ρσгτσ
gyári távirányító vezeték nélküli módjának számomra semmilyen előnye nincs

Ezt most úgy írtad ,mint ha bármelyik is vezetékes lenne :)

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#158929) ρσгτσ válasza boborján2 (#158928) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Direkt úgy írtam, hogy a "gyári távirányító vezeték nélküli módjának". Tehát nem úgy általában értettem, hanem arra a típusú vezeték nélküli kapcsolatra gondoltam. :)

Egyébként smart home -ba integrálva a TV hangutasítással is vezérelhető. A gondolataidat nem olvassa, de így lehet hozzá beszélni. :D

Szerk.:
Plusz ott a SmartThings app is, amivel szintén kiváltható a távirányító. Csak az necces a takaró alatt, mert nem érzed a gombokat és nem tudod mit nyomkodsz. :D

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158930) boborján2 válasza ρσгτσ (#158929) üzenetére


boborján2
tag

Az érintőkijelző "okostelefon távirányító" a világ leghülyébb találmánya.
Épp azt a funkciót veszíti el ,hogy fizikailag tapintható és egyből tudod a gombot nyomni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#158931) ρσгτσ válasza boborján2 (#158930) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, bár vannak dedikált gombok is az egyéb opciók mellett. Azt mondjuk nem értem, hogy a PS ikon miért nem látszik...de amúgy ott van az is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158932) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Gyári solar smart taviranyito egyszercsak elkezdett nem működni. Bármilyen gombot nyomok, nem reagál a tv. A piros gomb sem villog felül. Radugom töltőre, nagyon gyorsan villog a piros, de akkor sem csinal semmit. Rakta volt 20 percet töltőn, továbbra sem semmi. A piros led sem világít, bármit nyomok.
Van erre ötlet valakinek?

(#158933) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Noob kérdés következik:
Samsung Q80C-n hogyan tudom ezt a bekeretezett menüt behozni, amikor PS5-ben vagyok?

Ez a remotem van hozzá:

Bármit nyomok, nem jön be.
Lehet azért, mert az Anynet+ be van kapcsolva, és akkor a PS5 menüt is vezérli a távirányító?

Malaka!

(#158934) kcsa válasza spleenszuru (#158933) üzenetére


kcsa
veterán

Fogaskerekes gomb, és utána van info/menü opció. Fejből pontosan nem tudom, és nem otthon vagyok, de ott van elrejtve :)

(#158935) kcsa válasza AndrewTdi (#158932) üzenetére


kcsa
veterán

Gyors guglizás alapján több helyen párosítással kapcsolatos ajánlásokat tesznek.

(#158936) persil válasza spleenszuru (#158933) üzenetére


persil
nagyúr

"Signal info" vagy hasonlot keress a beallitasok menuben.
Ha nincs dedikalt gomb a tavon(marpedig nincs), akkor ez marad.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158937) james001


james001
veterán

Sziasztok!
Remélem maradhat,nem igazán tudom hol tudnék segítséget kérni ez ügyben.
Szóval lenne egy Samsung UE49NU7102 4K tv-m,de sajnos előjött rajta a "dirty screen effect" jelenség,vagyis a képernyő közepén egy "árnyékos" csík jött elő... Ez főleg ugye világos képen látszik igazán,de nagyon zavaró lett már mindenhol.
Két kérdésem lenne ez ügyben: ezt lehet javítani vagy érdemes egyáltalán pénzt költeni a javítására,mert azt tudom hogy ezt itthon nem lehet csak úgy már orvosolni?
Másik hogy ha inkább megválnék így tőle,akkor kb mennyit kérhetek így ilyen hibával érte?
Köszönöm a segítségeteket :R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#158938) AndrewTdi válasza kcsa (#158935) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ezek közül egyik sem működik, mivel semmilyen gombnyomásra nem reagál

(#158939) Celtis válasza james001 (#158937) üzenetére


Celtis
veterán

Valószínűleg a LED háttérvilágítás ment tönkre egy részen. 10-20e forint körül lehet venni alkatrészt. Megfelelő affinitással és gyakorlattal házilag is cserélhető.
A gond az, hogy a led szalagok minősége nagyon eltérő, kifoghatsz valami vackot is.

(#158940) Bandeee82 válasza Roland861010 (#158861) üzenetére


Bandeee82
tag

Történt már valami az ügyedben?

(#158941) kcsa válasza AndrewTdi (#158938) üzenetére


kcsa
veterán

valami nagyon hagyományos usb töltővel (tehát csak 5V páramper) próbáltad? Arról volt már itt szó, hogy a gyorstöltőkkel nincs barátságban.

(#158942) james001 válasza Celtis (#158939) üzenetére


james001
veterán

Értem köszi. Akkor nem hiszem hogy bajlódok ezzel. Ilyen hibával mennyit érhet akkor?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#158943) Celtis válasza james001 (#158942) üzenetére


Celtis
veterán

A fene tudja. Gyors jófogás keresés alapján kb 20-30 ezret, de nem biztos, hogy ennyiért meg is veszik.

(#158944) handrash válasza Celtis (#158939) üzenetére


handrash
őstag

Garanciában javítják az ilyesmit, vagy kijelző csere?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#158945) Celtis válasza handrash (#158944) üzenetére


Celtis
veterán

Ha garanciális még a készülék akkor nyilván javítják. Hogy mekkora részegységet cserélnek, arról fogalmam sincs.

(#158946) Roland861010 válasza Bandeee82 (#158940) üzenetére


Roland861010
addikt

Szia!
Semmi! Az alkatrész lassan a szervizben de addig nem rakhatják össze a tv-t amíg a központ nem dönt mi fog történni. Csak alkatrész csere vagy teljes tv vagy utalvány... 30 napjuk van kivizsgálni az ügyet. 1 hét telt még el csak azt mondják és hogy legyek türelmes. Mondom egy 650k TV-t zúztak le a szervizbe és még én legyek a türelmes..hát persze hogyne. :W

(#158947) spleenszuru válasza persil (#158936) üzenetére


spleenszuru
őstag

Megvan, köszönöm! Ide is: #158934kcsa :)

Igazából mindketten egyet mondtatok, csak 2 irányból. Jól el van dugva.

Viszont meglett a legkönnyebb verzió is: Anynet+ OFF, így simán a középső gombot lenyomva már le is ugrik az a menü a képernyő felső részén. :)

Malaka!

(#158948) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok
[link]
Samsung UE75CU8002KXXH 280k :Y :R
Arat tekintve nagyon BB kategória arukereson, vagy csak koran van és beneztem valamit.

VA panel? Q60A hoz képest színek tekintetében nagy lenne a visszalepes vagy nagyjából ugyan azt tudhatja?

(#158949) lala666 válasza Bagan (#158948) üzenetére


lala666
senior tag

A lényeg, hogy visszalépés lenne.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158950) Bandeee82 válasza Roland861010 (#158946) üzenetére


Bandeee82
tag

Szokásos Samsung-Oktogon történet sajnos, bár itt most az Oktogon a hunyó. Nem értem hogy működhetnek így. Ha nekem ilyen vállalkozásom/cégem lenne, kínosan érezném magam. Múltkor a Samsung ügyfélszolgálatosnak mondtam, hogy menjen át az LG-hez inkább dolgozni, neki is jobb lesz 😀
Na, de akkor elfogadod a javítást? Ha igen, nem fognak új tv-t adni. Az Oktogon engem megpróbált betrükközni ezzel, aztán a Samsung el is utasította a csere igényemet, de szerencsére sikerült mégis megoldani, de sok fenyegetés kellett, és hogy a MM-t is bevontam.
Amúgy nem értem az Oktogon miért a Samsung válaszára vár, mivel ők okozták a kárt, nekik kéne megtéríteni. Nyugodtan mondd nekik! Meg hogy hetekig, hónapokig nincs tv-d az egy külön történet. Nekem több, mint két hónapig húzták.
A Samsung amúgy ki fogja várni a 30 napot ténylegesen, előtte ne is várd, hogy válaszoljanak. Ügyfélszolgálat meg csak annyit mondd, hogy várd a választ 30 napon belül. Sakk matt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.