Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158051) lala666 válasza Donki Hóte (#158050) üzenetére


lala666
senior tag

Nagytudású te fent ülsz a Samsung szopórollerén gondolom!
Nyald akkor körbe őket....:DD

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158052) Donki Hóte válasza lala666 (#158051) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mi van, egyszerre olajcserés az asszony, meg a szeretőd is, hogy ennyire feszülnek benned az energiák, amit csak itt tudsz levezetni :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158053) herrká válasza Oposzumtoszó (#158038) üzenetére


herrká
senior tag

Mióta megvan - par hónapja - a 75"-os Q70, fali konzolra akarom tenni. Már meg is vettem a konzolt, csak még idő nem volt kivitelezni. Ugyan csak 30kg, de már nem először látom ezt, hogy kb a tartoknal keletkeznek kijelző hibák.
Nem tudom ezek után jó ötlet egyáltalán felszerelni? Vannak még negatív tapasztalatok? Vagy éppen ellenkezőleg, több hónapos, éves pozitív tapasztalatok? Lehetőleg legalább 75"-ban!
Még így talpon is, ha oldalról belenezek, van benne hullám... Már más is észrevette, de szerencsére nem nagy, illetve a képen nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#158054) lala666 válasza Donki Hóte (#158052) üzenetére


lala666
senior tag

Csak egyszerűen nem bírom az okoskodó embereket akik meg akarják magyarázni, hogy a kocka kerek! Ráadásul nem állnak ki az igazukért....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158055) Oposzumtoszó válasza herrká (#158053) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Ezután elgondolkodom rajta, hogy inkább leszedem a falról és talpra állítom. De várjunk meg mást is, hátha van még tapasztalat.

(#158056) Donki Hóte válasza lala666 (#158054) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ráadásul nem állnak ki az igazukért....

Látod, pont ezt teszem :K Nekem semmi bajom a Samsunggal, ki is állok a véleményem mellett.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158057) Milka 78 válasza Donki Hóte (#158056) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezzel nincs is baj és értem, hogy neked még nincs bajod, viszont nekem (meg egy rakat embernek) van.
Tele van ez a kis fórum "technológia velejárója" dumával a részükről, de van itt pár békéltetős ügy is, pedig ez egy kis fórum.
Samsung Hungary a részemről és emellett én állok ki...ja azóta sincs számlám és nem is ismerik el, hogy az én tulajdonomba lennének a készülékek. :DDD
Az meg hogy elcseszik a tv-m egy fw-vel és kerek 1 év dzsihad kellett hozzá, hogy javítsák az nonszensz.

(#158058) herrká válasza Oposzumtoszó (#158055) üzenetére


herrká
senior tag

Mostmár várom is! :) Nem szeretném kinyirni ezzel a tv-t. Csak a baj, hogy eleve falra szerelés volt a terv, hogy szükség esetén le lehessen elé engedni a projektor vásznat. Viszont ha sok a negatív tapasztalat, meg kell fontolni!

(#158059) Oposzumtoszó válasza herrká (#158058) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Nekem is feladták a leckét, gondolhatod. Az a baj, hogy ez nem az "ide teszem-oda teszem" méret.

(#158060) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

Sziasztok!

Van itthon egy UE55AU7102 típusú tv-m és szeretném a ps5 controllert BT-n csatlakoztatni. Ez egyszerű művelet, minden oké vele de ha felcsatlakozik akkor kb. 10 mp után bontja is a kapcsolatot.

Beállításokban nem találtam semmiféle menüpontot ehhez, ahol tudnám piszkálni. Minden egyéb dolgot kikapcsoltam a tv körül ami zavarhatna. Amennyiben kábelesen csatlakoztatom akkor semmi gond nincs. Nem vettem észre valamit vagy ennyire gagyi lehet a tv-ben a BT? Járt már valaki így? (kar feltöltve, ps5-ön keresztül tökéletes)

Egyébként a gyárilag telepített xbox alkalmazáson keresztül gondoltam streamelve játszani, van aki már próbálta?

(#158061) Celtis válasza herrká (#158053) üzenetére


Celtis
veterán

Magam is olvastam ilyen véleményeket, de nem osztom ezeket. Szerintem mechanikailag kisebb igénybevétel ha a tv-ben lévő függőleges bordák középen vannak rögzítve mint legalul. Kisebb hajlító nyomatékok jelentkeznek. De az is igaz, hogy másutt.
Próbálj meg egy papírlapot az alsó élénél fogva tartani úgy, hogy egyenesen álljon és görbüljön meg.

Nálam hosszú évek óta minden tv fali konzolon van és ebből még soha semmilyen probléma nem adódott. Még a samsung tv-vel sem.

[ Szerkesztve ]

(#158062) mephi666 válasza Celtis (#158061) üzenetére


mephi666
nagyúr

25+ évvel ezelőtti fizikatudásomra alapozva ha alulról rögzíted, akkor függőlegesen le-fel hatnak az erők és egyenlítik ki egymást... tiszta... viszont ha középen hátul van rögzítve, akkor az erők iránya már nem ilyen könnyen behatárolható, mert azt a 30-40kilós sz*rt húzza lefelé a gravitáció és a hátsó rögzítés miatt pofával előre szeretne nagyon borulni :DDD ehhez ha hozzávesszük a melegedést, valamint a képernyő belső rögzítését, franc tudja, hogy az milyen erőket kap meg ebből...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158063) Celtis válasza mephi666 (#158062) üzenetére


Celtis
veterán

Egyrészt a konzolon is lóg, és kb ugyanaz a rögzítés síkja, mint ha lábakon áll, 2-3 centi a különbség. Az igaz, hogy a lábakon jellemzősen függőlegesen áll, a konzolon meg akár dőlhet előre.
Maradjunk abba, hogy ez csak spekuláció volt a részemről. A tapasztalat viszont valós. Az is valós, hogy a tv-ken gyárilag van fali konzol szerelési lehetőség, tehát fura lenne, ha ettől hibásodna meg.
BTW, max foltosodásra szoktak panaszkodni. Az, hogy elmegy a háttérvilágítás, azt végképp abszurd a konzolra fogni.

(#158064) Celtis válasza Donki Hóte (#158050) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tapogatózol rossz helyen, mert én konkrétan a Samsung CEO-nak terveztem megírni, hogy micsoda ocsmány módon bánnak Magyarországon a vevőkkel. De aztán végül megelégedtem azzal, hogy a samsung visszavásárolta a hulladékát.

(#158065) herrká válasza Celtis (#158061) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#158066) Oposzumtoszó válasza Celtis (#158063) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Bocsánat, nem ment el a háttérvilágítás. Egy sötét folt jelent meg a tartócsavarok rögzotési pontjával megegyező sávban.
Amúgy az új kijelző hátulján mitatták a szerelők a rögzítő vasalatot, egy 20-25 centis fémdarab az egész, egy ekkora kijelzőnél.
Én csak egy egyszerű szakács vagyok, de így laikusként is láttam, hogy a méretarányok nem megfelelőek. :R

(#158067) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung ue50ru7402uxxh típusú tv, ami most lenne decemberben 4 éves készülék. A napokban olyat kezdett el csinálni, hogy a kép közepén vízszintesen szinte elvan választva a kép, baloldala sötétebb, jobb oldala meg normális, de ezt így egyik másik napra kezdte el. Egy vagy két napra rá teljesen normálisan működött, azóta viszont ugyanúgy megvan hülyülve. Állítgatva nem volt, random jött a hiba, utána hiába próbáltam bármin állítani, a bal oldali fele sötétebb ha fentebb veszem a fényerőt, háttérvilágítást stb...Most ez mitől lehet? Végét járja a tv?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#158068) t.kristof válasza t.kristof (#158067) üzenetére


t.kristof
senior tag

Szerk.: Függőlegesen van elválasztva a kép. :))

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#158069) Borisz76 válasza t.kristof (#158067) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem vagyok TV szerelő és hasonló hibát sem láttam még élőben ....de az itteni TV-s fórumokat azért szoktam olvasgani.
Ebből azt a következtetést vonom le , hogy a háttérvilágítás döglött be. Aztán ha igazam van....akkor "csak" led-et / led-eket kell cserélni.
Ha a ledek jól....akkor a vezérlésük szállhatott még el.
Érdemes egy szerelővel megnézetni.....
Egy próbát megér...attól függ, hogy mit mond mennyibe is fájna a javítása.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#158070) Morzsa81 válasza GeoJoe (#158060) üzenetére


Morzsa81
újonc

Szia!

Sajnos ezzel a típussal, csak usb kábellel megy a PS5 controller.
Az xbox Cloud működik, azzal nem lesz gond.🙂

(#158071) t.kristof válasza Borisz76 (#158069) üzenetére


t.kristof
senior tag

YouTube videókat nézegetve, nem egyedi eset ami nálam történt :((( elég jól szét kell kapni a tv -t, itthon nem igen állok neki, így megpróbálok keresni valakit ez ügyben.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#158072) GeoJoe válasza Morzsa81 (#158070) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Köszönöm! Kipróbáltam tegnap, megy minden remekül csak kell egy hosszabb kábel :DDD

(#158073) LurkerSheik válasza Celtis (#158064) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nekem egy továbbadott Samsung Z Fold4 gariztatáshoz kérték a garijegyet mert azzal hívott a vevő, nem fogadták el a számlát az S/N-el.
Oké….
Hívom a call centert, mondom ez mi és hogy? Nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.
Küldik postán a papír garijegyet utólag.

A számlákkal is hadilábon állnak, volt, hogy kiszállítás után még egy héttel se volt számla hozzáférhető a rendelt termékeimhez.
Rendelést törölni nem lehet, visszaküldeni egy pdf kinyomatasával, kitöltésével és visszaküldésével lehet 2023-ban.

Komolyan mintha egy garázscég lenne az egész Samsung Magyarország. :DDD
Egy román Emag vagy lengyel Alza jóval ügyfélbarátabb teljes mértékben. :K

A Samu TV garis ügyintézéseken már meg se lepődök ezek után. :U

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#158074) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Buta kérdés de összehasonlítva az árakat jelentős a különbség, ennyivel jobb a qn95c qled modell s90c és s95c oleddel szemben? Ennyire szar az samu oledje vagy ennyire jó a qledje?

(#158075) Celtis válasza Habsteve (#158074) üzenetére


Celtis
veterán

Önmagában az oledjük bitang jó. Ha nem samsung lenne, már vettem volna.

(#158076) lala666 válasza Habsteve (#158074) üzenetére


lala666
senior tag

Drágább az előállítása...nem jobb egyáltalán.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158077) Teka007


Teka007
csendes tag

Sziasztok!

QN95C-vel esetleg van bárkinek tapasztalata?

Köszi!

(#158078) AMD Power válasza Teka007 (#158077) üzenetére


AMD Power
titán

Ami fontos. Ez már nem One Connect boxos!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158079) Vhiktor válasza Teka007 (#158077) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kalibráltam már 95C-t. Mi a kérdés?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158080) Teka007 válasza AMD Power (#158078) üzenetére


Teka007
csendes tag

Igen, ezt olvastam, de ez nem olyan nagy baj nem?

Vhiktor:

Elsősorban az érdekelne, hogy ha nem OLED TV-t szeretnék akkor ez jó választás lenne e (esetleg mi lenne a legjobb ha nem ez?). Úgy tűnik, hogy a bloomingot jól kezeli, de videókat látva a nagyon sötét jeleneteket alig lehet látni, elvesznek a részletek.

Ezen mennyire lehet javítani szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#158081) AMD Power válasza Teka007 (#158080) üzenetére


AMD Power
titán

Ez attól függ..... Nekem nem lenne az.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158082) Vhiktor válasza Teka007 (#158080) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak a tisztán látás végett. QN95C vagy S95C?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158083) Teka007 válasza Vhiktor (#158082) üzenetére


Teka007
csendes tag

QN95C.

Azért is lenne egyebek mellett az a kérdésem, hogy a nem OLED kínálatból mi lenne ma a legjobb vétel? QN95C? Még Sony-kat néztem (X95K, X95L) de nagyon erős bloomingot látok azokon és mintha a Samsung ebben jobb lenne.

(#158084) Vhiktor válasza Teka007 (#158083) üzenetére


Vhiktor
veterán

A kalibrálást az s95c-re értettem.

Sony nem éri meg a hatalmas felárat.
Qn95C-hez nem volt még szerencsém, de qn95B-n nem volt balck crush. A sony tudtommal ips paneles, biztos nem kellene nekem. Tavaly a TCL C835 nagyon jó volt minden téren.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158085) Teka007 válasza Vhiktor (#158084) üzenetére


Teka007
csendes tag

Akkor Sony kilőve! :D

Jelenleg TCL TV-m van (C639) és nagyon szeretem. Viszont szerettem volna szintet lépni, ezért kezdtem el nézelődni.

TCL C835 és Samsung QN95C között elég nagy az árkülönbség, inkább a TCL-t ajánlanád vagy menjek a Samsungra? Ha ezen sem lenne black crush akkor efelé hajlanék.

(#158086) Vhiktor válasza Teka007 (#158085) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hol olvastad hogy van black crush a samsungon?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158087) Teka007 válasza Vhiktor (#158086) üzenetére


Teka007
csendes tag

Ebben a videóban láttam:

https://youtu.be/P3r34GFVYos?si=XM8IZ-MzXvOTQZkw

Itt a Sony X95L-el hasonlítja össze és 2:51-nél látszik, hogy elég sok részlet elveszik a Samsungon :/

[ Szerkesztve ]

(#158088) Vhiktor válasza Teka007 (#158087) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kisebb a kontraszt aránya a sonynak, ezért nem anyira mélyek a feketék sem, meg amit Vincent is említ, hogy más a local dimming megközelítése (ezt egyébként befoláysolhatja a fw is). Az is látszik, hogy nagyobb a blooming a Sonyn.
De a Sony is jó tv, ha ez alapján jobban tetszik akkor azt kell venni, mert lehet ha máshogy döntesz csalódás lesz a vége.

OLED nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158089) Teka007 válasza Vhiktor (#158088) üzenetére


Teka007
csendes tag

A blooming jobban zavar, úgyhogy inkább a Samsungot választanám :D

OLED-től túlságosan félek, nagyon sokat TV-zek (főleg gaming) és félek hogy nálam hamar beégne. Ez az auto dimming se jön be, értem hogy kell a képernyő védelméhez de engem nagyon zavarna, ha egyszer csak látványosan elsötétülne a kép.

Én ezzel a TV-vel most hosszú távra terveznék (5+ év) és ha OLED lenne eléggé esélyes hogy már előtte beégne :(

(#158090) AMD Power válasza Teka007 (#158083) üzenetére


AMD Power
titán

Sony az drága és ez Android ami van rajta... :N

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158091) Teka007 válasza AMD Power (#158090) üzenetére


Teka007
csendes tag

És a Tizen jobb? Csak videón láttam, nincs vele tapasztalatom :)

(#158092) AMD Power válasza Teka007 (#158091) üzenetére


AMD Power
titán

Androidos tévénél szerintem bármi jobb. Tizen, Webos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158093) Teka007 válasza AMD Power (#158092) üzenetére


Teka007
csendes tag

Hmmm, hát lehet, hogy most akkor próbát teszek vele.

Cserében itt Samsungon nincs Dolby Vision. Még annak fájhat a hiánya.

(#158094) Celtis válasza AMD Power (#158092) üzenetére


Celtis
veterán

Ennek sokan gondolják pont az ellenkezőjét. Magam is.

(#158095) LurkerSheik válasza AMD Power (#158092) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Már elég jó vasat pakol a Philips a Google Tv alá a Sony-nál meg azzal nem nagyon volt gond.
Philips 8807-en pl meglepődtem milyen reszponzív a felület, gyors, pörgős, alig gondolkodik pl a csatornaváltás is, appról visszatérve.

Samsung Tizenje nekem is jobban bejön, (bejött eddig) az idei C modelleken már kicsit túltolták az appokra fókuszálást és elvitték WebOs , Google Tv irányba.
QN90-en (2021) sokkal átláthatóbb szerintem egy alsó sávban.
A 2019-es RU8000 és 2018-as NU7600 tv-imen a szürkés/fehéres színű iPhone-os felület meg még jobb, hightech-ebb volt.

Szóval pont a Tizen ami egyre elb@szottabb lesz évről évre. :(((

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#158096) NoX válasza Teka007 (#158093) üzenetére


NoX
senior tag

És DTS sincs benne.

(#158097) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!
TV: qe55q70ratxxh
távirányító hozzá elvileg: BN59-01312G

Haldoklik a távirányító sajnos. Csak ez a típus lenne jó hozzá? Sajnos nem találok ilyet M.O.-n. És nem lenne gáz ha nem kéne heteket várni rá. :U

Köszi!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#158098) AMD Power válasza Bossp (#158097) üzenetére


AMD Power
titán

MM vevőszolgálatán kérdezz rá. Szerintem 4-5 nap munkanap alatt berendelik neked.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158099) Batib válasza Bossp (#158097) üzenetére


Batib
őstag

Gyakorlatilag bármelyik Samsung táv jó hozzá. Legfeljebb a dedikált gombok mások. Még a régi sokgombos is viszi.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#158100) Bossp válasza Batib (#158099) üzenetére


Bossp
addikt

Igazából nincs használva. Csak ha meghülyül nem csatlakozik instant a tv-hez. Na ilyenkor a telekomos távkapcs-al bekapcsolva nem jön be automatikusan a használt hdmi és újra kell csatlakoztatni. És ez sajna nem megy az időseknek akik használják a tv-t (:. Nem tudom hogy ezt egy régi típus megoldaná e.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.