Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159151) boborján2 válasza capafog23 (#159148) üzenetére


boborján2
tag

5 accot lehet bevonni , a sajátodon kívül.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159152) medosz11


medosz11
tag

Sziasztok! Kézi keresésnél csak az analóg csatornákat adja ki! Digitális adókat nem lehet kézi kereséssel keresni? QE55Q60BAUXXH a tv.

(#159153) csonkadavid válasza Celtis (#159122) üzenetére


csonkadavid
tag

Nekem T1 van. Az lett a megoldás, hogy letettem alulra a házimozi erősítő tetejére . Így majdnem tökéletes. Felülre szerelve nekem sem volt jó. Van a youtube-on pár tipp hogy lehet jól megcsinálni. Plussz azért érdemes játszani a beállításokkal. Ha a szaturáció-t leveszed 10% környékére jobban eltalálja a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#159154) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok,

Van egy olyan probléma, hogy mióta a PS rá van kötve azota aThomeos box nem kapcsol be. Olyan mintha állandóan elfelejtené a boxot a tv...
Samsung 65QN90B a tv.

(#159155) Celtis válasza csonkadavid (#159153) üzenetére


Celtis
veterán

Eleve alulra szereltem fel a kamerát, mert felül nagyon bután néz ki. De ugyanolyan relatív pozícióban van a képernyőhöz képest, tehát mindegy, hogy alul van vagy felül.
Ha előrébb és messzebb raknám a képernyőtől, akkor kevésbé torzulnának a színek és látná a kamera az egész felületet, ez igaz. Viszont ez nálam nem adja ki esztétikusan és mivel mozgatható a tv konzol, a pozíció sem lenne stabil.
Jelenleg Solid módban használom, alacsony szaturációval. Nem mondom, hogy hibátlan, de már egész hazsnálható. Egy matt takaróban gondolkodom, mert persze a képtartalom átlagolása nem jó.
Ja, a support hetek óta rá se bagózik a panaszomra. Nem egy korrekt társulat.

De köszönöm az ötletet. Lehet, hogy kipróbálom.

(#159156) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Pendrive van csatlakoztatva a tévéhez.
LG tévé esetében, ha rámegyek a csatlakoztatott eszközre, van olyan lehetőség, hogy leválasztás.
Samsung okostévémen nem látok ilyen lehetőséget.
Ha kikapcsolom a tévét, akkor a pendrive nem marad áram alatt?
Így leválaszthatom?
Ha csak átváltok tévére, s lehúzom a pendrivet, számítógépre csatlakoztatás után a WIN pofázik, hogy meg kell vizsgálnia a pendrivet, hibás lehet.
De nem talál hibát.
Ti hogyan választjátok le?

(#159157) NGA válasza GEPESZ66 (#159156) üzenetére


NGA
addikt

Ezt találtam:
USB Device Removal
Press SOURCE to access the Source screen.
Select the USB device you want to remove and then select Tools at the top of the screen.
Select Disconnect USB Device from the list to safely remove the selected USB device.

(#159158) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ezen szerintem ilyen lehetőség nincs.
E televízió menüjében, a csatlakoztatott USB-nél sem találtam semmit.

(#159159) sityupityu válasza GEPESZ66 (#159158) üzenetére


sityupityu
veterán

Kikapcsolás után leválaszthatod, akkor már biztos hogy nincs áram alatt. Egyébként ezek csak ilyen biztonsági funkciók. Ha nincs adatmozgás az adathordozó és az eszköz között, akkor az sem probléma ha bekapcsolt állapotban van a készülék.
Ismerős amit írsz, a win biztonsági okokból nagyon érzékeny az ilyesmire, de 99%-ban semmi hibát nem talál akkor sem ha "helytelenül" választottad le. Viszont adatfolyam közbeni leválasztásnál valóban lehet gond, de hát ki az aki eközben lehúzza...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#159160) medosz11 válasza medosz11 (#159152) üzenetére


medosz11
tag

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#159161) Soulfly842 válasza medosz11 (#159152) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem csak utána működött (automatikus keresésben), ha a kért paraméterezéhez a voda oldalán kikerestem a településhez társítótt kódot (Hálózat azonosító), illetve miután más forrásból kibogoztam, hogy a voda esetében a megadandó frekvencia: 346 MHz, vagy 346000 KHz.

Milyen szolgáltatónál vagy, milyen településen?

Egyébként a vodnál miután kikerestem a települést ott a keresés után le lehetett tölteni a teljes csatornalistát, hogy melyiknek mi a frkevenciája (nekem inkább az automatikus keresés volt a cél)

[ Szerkesztve ]

(#159162) medosz11 válasza Soulfly842 (#159161) üzenetére


medosz11
tag

Nagykanizsa, Digi. Kézi keresésre ha rámegyek, csak az analóg csatornákat látom, digitálisat egyet sem, frekvenciát se tudom hova beírni

(#159163) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Amikor az automatikusra mentem, akkor nekem se hozott egyet sem. Megpróbálom összeszedni, hogy az esetedben mi lehet a jó beállítás.

Digi topicból:

Ha jól tudom itt vannak a Digitális csatornák, 314-től kezdjed a keresést:
S22 314,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S23 322,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S24 330,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S25 338,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S26 346,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S27 354,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S28 362,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S29 370,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S30 378,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S31 386,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S32 394,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S33 402,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256
S34 410,00 DIGITÁLIS MŰSOROK SR:6900, QAM:256

Ez alapján megpróbálnám az automatikus kereséssel kitöltve a hálózati azonosítót és a frekvenciának megadnám a 314000-t. Úgy jó eséllyel minden meg lenne.

[ Szerkesztve ]

(#159164) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#159163) üzenetére


Soulfly842
addikt

(automatikus keresésnél a hálózat-nál kell kitölteni a két adatot)

(#159165) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Pontosítok, frekvciának ezt kell megadni:
Frekvencia: 121500 Khz.

Így már mennie kell az automatikus keresésnek is ;)

(ha véletlenül MHz lenne, akkor 121,5), de újabb Samsung tv-knél szerintem mindegyiknál KHz van.

[ Szerkesztve ]

(#159166) Oncsy


Oncsy
csendes tag

Jó reggelt! Sziasztok! Van valakinek ötlete, hogy QN90B távítányítójával 2 évig tökéletesen ment a THOME settopbox (10 éves modell, ISB6030) vezérlése és pár napja akadozik, néha lép a csatorna néha nem. Újra párosítottam, de azzal sem lett jobb. Próbáltam egy másik hasonló tv távírányítójával, azzal sem lett jobb. Valakinek nincs esetleg ötlete? Köszönöm előre is!

(#159167) Soulfly842 válasza Oncsy (#159166) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem ebben a kérdésben valószínűbb, hogy a Telekom otthoni topicban kapsz majd érdemi választ.

(#159168) Roland861010


Roland861010
addikt

Mióta kicserélték a panelt azóta ha tükröződik valami fény a tv-n tiszta szivárványos...
Nem figyeltem eddig és nektek is olyan ?

(#159169) anrab válasza Oncsy (#159166) üzenetére


anrab
addikt

Szerintem csinálj egy áramtalanítást pár percre. Ha nem lett jobb, állítsd vissza mindkettőt gyári alapbeállításra. Mint új korában.

(#159170) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egy kérdés.

Próbálom egy megosztott mappát rávarázsolni a tv-re, de valamiért nem sikerül.

A helyi hálózat beállításai jók, mert a dokumentumok mappából megjeleníti a képeket, videókat, de sehonnan máshonnan hiába osztom meg. A documentumok mappában nem akarok semmit sem tárolni.

Mit hagytam ki?

[ Szerkesztve ]

(#159171) Roland861010 válasza Oncsy (#159166) üzenetére


Roland861010
addikt

Nekem az új Thome box nem jó.
Van hogy magától levált 720p-re . Majd eldobja a tv..

(#159172) Oncsy válasza anrab (#159169) üzenetére


Oncsy
csendes tag

Köszi, kipróbálom!

(#159173) boborján2 válasza Soulfly842 (#159170) üzenetére


boborján2
tag

Serviio vagy ps3 media server , ezekkel próbáld ha pc-ről akarsz dlna-n megoszatni.
Utóbbit használtam, tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159174) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Van egy 55QN90B tv.
USB-n keresztül szoktunk róla filmeket nézni. Látszódhat bármi különbség sima 2160p és Dolby Vision hdr 2160p film között ha USB-n nézzük a filmeket?

(#159175) boborján2 válasza AndrewTdi (#159174) üzenetére


boborján2
tag

Samsung tv-n nincs dolby vision támogatás.

De az alap SDR és a HDR10 között lesz különbség bőven. (Ha jól van beállítva a tv)

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159176) AndrewTdi válasza boborján2 (#159175) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tudom, hogy minden tv más, de az RTINGS-en lévő beállításokat használom, pontosabban nagyon picit eltértem tőle. De azt vettem észre, hogy a HDR filmek mintha "sötétebbek" és "tompább színűek" lennének mint a nem HDR-ek..

(#159177) wetsom


wetsom
tag

Sziasztok, Samsung UE43CU8002KXXH 4K UHD 2 nap után, természetesen megy vissza az üzletbe, de mi lesz a gond, ebben a keskeny 7 centis sávban, olyan, mintha csak 256 színt kezelne.

(#159178) Soulfly842 válasza boborján2 (#159173) üzenetére


Soulfly842
addikt

vagy hat különböző 'top' ilyen programot kipróbáltam, de el'sztek ezek mind. ;]

Végül maradt a médiafolyam beparaméterezés után a windows media player (!) mint kiderült ezt kell bekonfigurálni szépen, hogy külső programok nélkül fusson a hálózatra kattintva a lejátszás szépen a tv-n is :) Nem kellenek itt külön giccsnek tűnő profinak álcázott dlna programok.

Windows Media playerben be lehett állítani szépen az alapértelmezett mappákat (műsortárak kezelése menüpontban), a dokumentumokból is át lehet lőni máshova az alapértelmezést, ill plusz mappákat hozzáadni és minden megy is pöpecül ;)

[ Szerkesztve ]

(#159179) boborján2 válasza Soulfly842 (#159178) üzenetére


boborján2
tag

A win saját cuccait hanyagolom ha lehet.

Nekem nem hiányzik hogy az ms gondol egyet és egy update épp szétcseszi ,mert olyan kedvük van.
Meg a win media playertől a hideg is kiráz. :K

Egyébként én samba-t használok ,így most nem érint.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159180) Soulfly842 válasza boborján2 (#159179) üzenetére


Soulfly842
addikt

Félreérted, annak se kell futnia, alap szinten kezeli utána a hálózati ikonra kattintva a tv-n utána megy minden. Beállítod a vinyón a fontosabb gyűjtőmappákat és semmit se kell vacakolni vele. Stabilabb, egyszerűbb, s nevetséges giccs van a legtöbb ilyen program köré szervezve és nem is túl stabilak ahogy végignyálaztam őket. (a sambát nem próbáltam, csak úgy fő 'toplistásak' közül jó párat)

(csak az adott mappába/mappákba dobod az adott filmet/tartalmat és semmit se kell csinálni megy is szépen a tv-n)

[ Szerkesztve ]

(#159181) boborján2 válasza Soulfly842 (#159180) üzenetére


boborján2
tag

Pont ezt csinálja az általam ajánlott két progi.
Persze mindenki azt használ amit akar.

Sambát ne is próbáld , vélhetően samun nem támogatja semmi sem.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159182) Roland861010 válasza Roland861010 (#159168) üzenetére


Roland861010
addikt

Senki?

(#159183) Celtis válasza Soulfly842 (#159178) üzenetére


Celtis
veterán

A tv nem látja a windows smb fájlmegosztást. DLNA média megosztást kell beállítani, ahogy csináltad is.

(#159184) Soulfly842 válasza Celtis (#159183) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, későbbi hsz-ekből látszódik, hogy összeraktam végül :)

Köszi! :)

(#159185) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Samsung QN95C tapasztalat.

A betekintési szög meglepően jó, 45 fokból szinte semm változás.
Tükröződik rendesen, hazsbalhato tükörnek.

Blooming minimálisan látszik.

Kalibralas után 1800 nit fényerő. Kalibrálás után sdr referencia szint. Hdr is nagyon pontos.

Gyári kalibració nem acélos, deltaE 5.

Game mód szépen kalibralhato.

Filmekkel, játékokkal lehetne kontrasztosabb a képe

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159186) AMD Power


AMD Power
titán

42,48,55,65,77,83" Új Samsung OLED tévék, remélem tárolni fognak. :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159187) ρσгτσ válasza AMD Power (#159186) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Viszont a 42 és a 48 colos az LG -től kapja a panelt. Ami persze nem rossz dolog, de az ugye WOLED.

LG -nél azért kicsit egyszerűbb a panelcsere garancián belül...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159188) AMD Power válasza ρσгτσ (#159187) üzenetére


AMD Power
titán

Ahogy valószínűleg a 83" is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159189) ρσгτσ válasza AMD Power (#159188) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Elvileg az is. QD -ből maradnak a korábbi méretek: 55, 65, 77.

Ami viszont még érdekesebb, az S95D -nél debütáló tükröződésmentes felület. Nekem videók alapján elég furának tűnik...kíváncsi leszek majd az első komolyabb tesztekre.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159190) AMD Power válasza ρσгτσ (#159189) üzenetére


AMD Power
titán

Kíváncsi vagyok, majd megnézzük majd. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159191) Vhiktor válasza ρσгτσ (#159189) üzenetére


Vhiktor
veterán

Reméljük hogy nem nyírja ki a betekintési szöget.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159192) ρσгτσ válasza Vhiktor (#159191) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nagyon kell tudnia, különben kivégzi magát a Samsung az egyik legfontosabb szériában, ahol a konkurencia nagyon erős. Azt gondolom csak nem olyan hülyék...de meglátjuk.

Egyébként nekem már S90C -nél sincs különösebb problémám a tükröződéssel, és a C3 is jobbnak tűnt otthoni környezetben, mint például a C1.

Nyilván ezzel sem mindenki elégedett, valószínű igény is lenne hasonló megoldásra, ha nem okoz egyéb más problémákat a felhasználás során.

Szóval nagyon magabiztos a Samsung azzal, hogy így bedobja a mélyvízbe.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159193) coro


coro
csendes tag

Sziasztok!
Samsung qe65qn85a típusú tvn a gyári lejátszóval hogy tudok filmekhez külső feliratot hozzáadni?

(#159194) Pityu. válasza coro (#159193) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Adott egy samsung ue48h6200aw tv kép nincs de ha külső forrásról elindítok valamit hang az van akkor lehetséges.hogy a háttérvilágítás ment ki?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#159195) fbfro


fbfro
csendes tag

Samsung QE55Q80C tapasztalat:

Szeptember óta használjuk. Főként streaming (Netflix, Skyshowtime Apple TV+), de normál TV adásra és Youtube-ra is.
Előtte egy 2017-es LG LCD TV-m volt. Ég és föld a különbség. A feketék feketének látszanak, nyilván nem OLED szint, de teljesen vállalható és szép képe van. Blooming van azért, de minket nem zavar.
Foci meccseknél korábban előfordult hogy kicsit fura volt a kép, a játékosok mikor közeli képen voltak és mozogtak akkor furcsán látszódtak, de ez az utóbbi időben elmúlt.
Kalibrálva nem volt a TV, a gyári beállításokon üzemel.

És az Xbox Cloud Gaming. Hát az nagyon meglepően jól használható. Annak akinek nincs összehasonlítási alapja egy normál konzollal, az szerintem nagyon fogja élvezni. Egy PS5 kontroller van csatlakoztatva. A TV automatikusan Gaming módba kapcsol. Fortnite és Forza lett próbálva eddig.
A Fortnite a fiam elmondása szerint olyan mint ha PS-en játszana, nincs lag, nincs kép szétesés. Egyetlen bug, ami nem a TV hibája hanem az Xbox Cloudé, hogy nem tud mikrofonon keresztül beszélni a csapattársaival. De ez több helyen is írva van, majd egyszer lesz rá frissítés...
A Forza meg nekem is láthatóan gyönyörű volt. Nagyon éles és feényerős, akadás minimális. Árnyékok, vízcseppek, tükröződések nagyon jól néznek ki. Egy-egy fps drop, illetve egy-egy minimális kockásodás főleg ha az eget mutatták észrevehető volt, de teljesen élvezhető a dolog.

A TV wifin kapcsolódik egy otthoni mesh hálózathoz, és ahogy néztem 15-18 Mb/s volt az adatforgalom a Forza alatt.

Nem a legolcsóbb TV-volt, meg vannak ennél jobban ajánlott típusok olcsóbban, de nekem azt mondom hogy megérte megvenni. Gyors, szép, játszani lehet rajta és mivel 2023-as modell remélhetőleg a támogatási is majd jó pár évig kitart majd.

(#159196) spleenszuru válasza fbfro (#159195) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nekem is ugyanez a modell van, és mi is elégedettek vagyunk.
Kb. azokra használjuk, amire Ti, de nekem PS5 konzol is üzemel rajta.
Elégedett vagyok a játék teljesítményével is.
A gyári hangja is meglepően jó, én konkrétan azt használva játszom, mikor nincs kedvem/nem indokolt a füles.

Én 2 dolgot tudok negatívként felhozni, November óta:
1. Laggol a menü, késik a reagálás a lenyomott távvezérlő gombokra. Legyen ez a kezdőlap, vagy akár hangerő állítás adás/streaming közben.
2. A kékekkel van baja (vagy rosszul van valami beállítva). Mikor kék fény vetül felületekre, vagy akár arcokra, úgy néznek ki azok a fények, mintha valami matt festékkel lennének lefújva.
Ez csak adások közben értendő, játéknál nem vettem ezt észre.

Malaka!

(#159197) Pityu. válasza Pityu. (#159194) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tegnap megnéztem a tv-t rádugtam egy lejátszót és megvilágítottam a kijelzőt de semmilyen kép nem látszott csak hang volt rajta.Lehet,hogy nem is a háttérvilágítás rossz akkor vagy nem csak az?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#159198) Celtis válasza Pityu. (#159197) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig jó módszerrel próbáltad.
De mivel alap LCD tv-ről van szó, a háttérvilágítás jól láthatóan átszűrődik fekete képtartalom esetén is. Kapcsold be sötétben a tv-t. Ha szürkén világít a képernyő, akkor a háttér jó. ha tök sötét marad, akkor rossz.

Ha hátteres, akkor meg tudod javítani?

(#159199) Pityu. válasza Celtis (#159198) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd sötét szobába megnézem. Ahogy elnéztem nem olyan nagy durranás a háttérvilágítást kicserélni ha vigyáz az ember. Ha tök sötét marad akkor valami elektronika rossz?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#159200) Celtis válasza Pityu. (#159199) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nem megy a háttér akkor lehet a LED és a meghajtás is, de valószínűleg a LED sort cserélni kell mindenképp, mert az lehet a kiinduló ok. De ez csak spekuláció a részemről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.