Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158651) ρσгτσ válasza Borisz76 (#158650) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem feltétlen arra gondolok, hanem a konnektorra, vagy esetleg elosztóra. Bár szerintem inkább valamire gerjed, ha inkább egyik oldalon zúg.

Szerk.:
Nálam egyébként egyszer sem csinált ilyet Xbox -szal egyik TV sem. Pedig Alpha Skip-Ahead vagyok. Szóval azért jönnek-mennek a hibák.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158652) persil válasza Celtis (#158648) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem olvasd el meg nehanyszor. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158653) persil válasza ρσгτσ (#158649) üzenetére


persil
nagyúr

Nincs mellette semmi olyan, ami zavarhat(szerintem).
Masik konnektorral detto ugyanez. :S

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158654) Borisz76 válasza persil (#158653) üzenetére


Borisz76
veterán

A számítástechnika világában előfordul egy jelenség , ami általában terhelés alatt hallható :
Mi az a Coil Whine, és megszabadulhatok tőle a PC-n?

Ha nincs szerencséd , akkor neked a TV-d lehet ilyen.
DE EZ CSAK EGY TIPP....mivel nem hallottam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#158655) Celtis válasza persil (#158652) üzenetére


Celtis
veterán

Akárhányszor elolvashatom, de akkor sincs benne kérdés. Egy probléma van leírva, de az nem, hogy mire vársz választ.

(#158656) persil válasza Borisz76 (#158654) üzenetére


persil
nagyúr

Nyilvan ismerem, de az tobb mint furcsa, hogy CSAK bizonyos, bal oldalon levo ikonokra allva csinalja. Ha barmi mas, mashol megy a tv-n, akkor nincs.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158657) ρσгτσ válasza persil (#158656) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Hangrendszer sincs csatlakoztatva? Vagy Xbox -on valamilyen hangbeállítás nem okozhatja? Pl. Dolby app? Esetleg kábelcsere? Xbox -hoz csatlakoztatott vezeték nélküli fejhallgató?

Gondolom ha némítva van a TV, akkor nem lehet hallani? A fényerő csökkentésével nem lesz halkabb a zaj?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158658) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#158657) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Xbox -on hogy van beállítva a háttér? Fix kép, dinamikus vagy játékonként/ikononként változó?

Ha azon változtatsz akkor sem változik semmi?

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158659) Mia-ú válasza Celtis (#158639) üzenetére


Mia-ú
csendes tag

Üdv, újra itt! Melyik okosító kütyülenne jó hozzá? Nézegettem, de már abba is belekeveredtem, rendes szokásom szerint. Most lenne jó venni, ha még tart az akció. Elsősorban nem a stickeket nézegettem.

(#158660) AMD Power válasza ρσгτσ (#158647) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mostanában azt csinálja az RU7023 ,hogy néha mintha "elmenne" a fényerő és "villog". Eddig csak este látszódott. Most már nappal is. Nem annyira zavaró, egyelőre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158661) persil válasza ρσгτσ (#158657) üzenetére


persil
nagyúr

Eloszor erre gondoltam en is, de minden ilyet atneztem a boxon is, meg a tv-n is, semelyik beallitastol nem szunik meg.

Nemara vett tv-nel is hallani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158662) persil válasza ρσгτσ (#158658) üzenetére


persil
nagyúr

Na ez egy jo otlet, ezt eddig nem neztem. Ki fogom probalni!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158663) Celtis válasza AMD Power (#158660) üzenetére


Celtis
veterán

Ha androidos a tv, akkor semmilyen okosító nem kell.
Egyébként meg kérdezed meg itt.

(#158664) AMD Power válasza Celtis (#158663) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt szerintem nem nekem szántad.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158665) ρσгτσ válasza persil (#158662) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Dashboard néha csinálhat anomáliákat. Vagyis nem pont ilyet, de láttam már fura dolgokat. Főleg, ha insider -ben vagy. Szóval még az sem biztos, hogy ezzel megoldod.

Illetve ha ez nem oldja meg a problémát, azzal még azt sem zárod ki, hogy az Xbox a hülye. :D

Teljes random előjöhet néhány érdekesség. Nekem néha rossz felbontással tölt be. De ugye Alpha Skip-Ahead -ben vagyok.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158666) ρσгτσ válasza AMD Power (#158660) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt nekem anno egy Philips csinálta, és akkor szoftveres gond okozta. Az automata fényerő. Mondjuk azt sem tudom miért volt bekapcsolva, mert egyébként sem szeretem. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158667) K2016


K2016
csendes tag

Sziasztok.
Q60C-nél, 4k filmeknél is "szemcsés" a kép.Ezt valami beállítás okozza? Úgy gondolom tűélesnek kellene lennie, több file-t is kipróbáltam.

(#158668) Vhiktor válasza K2016 (#158667) üzenetére


Vhiktor
veterán

Élesség fel van tolva.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158669) K2016 válasza Vhiktor (#158668) üzenetére


K2016
csendes tag

15-re van állítva a 20-ból.

(#158670) lala666 válasza K2016 (#158669) üzenetére


lala666
senior tag

Akkor vedd lejjebb! Mondjuk 5 re.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158671) Vhiktor válasza K2016 (#158669) üzenetére


Vhiktor
veterán

Na ez a baj.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158672) AMD Power válasza ρσгτσ (#158666) üzenetére


AMD Power
titán

Lehet,hogy kikapcsolom. Megnézem utána csinálja e...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158673) persil válasza K2016 (#158669) üzenetére


persil
nagyúr

Elesseget minden letezo eszkozon azonnal lejjebb kell venni, az a 75% nagyon sok. Eleve nem ertem maganak az opcionak a letjogosultsagat, igazi hulladek. :D

Nezd meg 0 es mondjuk max 7-8 kozott.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#158674) K2016 válasza persil (#158673) üzenetére


K2016
csendes tag

Köszi mindenkinek! Ki hitte volna, ha élesebbre veszem, szarabb lesz :D A többi optimális képbeállításhoz van esetleg valami neten fellelhető anyag? Tudom ez szubjektív, csak a kiindulási pontokra gondolok, pl mint ez az élesség volt.

(#158675) bghistvan válasza ρσгτσ (#158647) üzenetére


bghistvan
senior tag

Értem, kíváncsi leszek majd milyen benyomásod lesz a szervizről,majd referálj kérlek.
(mondjuk azt hittem panelt már helyszínen is cserélnek)
Nekem tegnap történt meg a bejelentés, remélem helyszínen találnak rá megoldást (a mély hangok totál elmentek).

(#158676) ρσгτσ válasza bghistvan (#158675) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem biztos, hogy csak a panelt cserélik. Be kell mérniük, hogy mi okozza a hibát. Lehet nem szimplán csak a panel rossz.

Meg szerintem ilyet nem javítanak helyszínen.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158677) Sonex79 válasza ρσгτσ (#158676) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Kíváncsi leszek mit mondanak majd, nekem mikor elpasszoltam tv-t valamelyik érdeklődő mondta h ez a hiba már utalhat más gondra is, nemcsak panel, de lehet csak mondani akart vmi nagyot..

(#158678) ρσгτσ válasza Sonex79 (#158677) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nálunk ez a TV baromi sokat ment... Nem tudom lényegesen kevesebb használat mellett mikor jött volna elő a probléma, de szerintem felgyorsította a magas üzemidő. Attól függ mi okozza a hibát.

Párom otthon van lassan 2 éve a gyerekkel, így sokat ment a TV háttérzajként. Gyakorlatilag a korának a felét bekapcsolva töltötte.

Ezzel arányosan nézve lehet csak 4-5 éves korában lett volna vele probléma. De lehet, hogy amúgy is előjött volna ennyi idősen, függetlenül az üzemidőtől.

Szóval biztos meg fogom majd kérdezni, hogy mi a probléma oka. Mert ezek után nagyon érdekel. Lehet tényleg csak szimplán a panel, ami ennyit bírt. Vagy valamilyen tervezési hiba, esetleg más idézte elő. Majd talán kiderül.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158679) tibur5555


tibur5555
csendes tag

Sziasztok, 7 éves UE65MU8002-mön pár napja megjelent 3 világító csík. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy tv cseréig barátkozzak meg velük? :R

[ Szerkesztve ]

(#158680) steve brown


steve brown
csendes tag

Sziasztok!

Létezik még olyan tv(nem csak samsung), melyben direkt, egy külön gombbal lehet beállítani az elalvás időzítőt?
Nekem ez nagyon fontos, és nem szeretnék a menüben turkálni 66 lépcsőn keresztül.

Köszönöm!

(#158681) Peathee válasza steve brown (#158680) üzenetére


Peathee
aktív tag

Időzítős konnektorba dugd a TV-t ;]

(#158682) Celtis válasza tibur5555 (#158679) üzenetére


Celtis
veterán

Vagy lepotyogtak a LED-ekről a lencsék vagy porlad szét a diffúzor réteg.

(#158683) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#158678) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Elvitték a TV -t. Azt mondta a Samsung -os figura, hogy "pending" státuszban van hozzá a kijelző. Így nem valószínű, hogy lesz alkatrész. Majd kiderül, mert lehet majd közben váltani fog és javítható lesz.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158684) boborján2 válasza tibur5555 (#158679) üzenetére


boborján2
tag

Hasonló nekem is. Csak én napocskát kaptam a sarokba :)
(10 éves tv)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#158685) moco22


moco22
aktív tag

Sziasztok.
Kérnék egy kis segítséget.
Lassan 10 éves a UE40F7000 tévém. Nincs semmi baja, soha nem is volt.
Ki is néztem az utódját (QE43QN90CAT)
, meg is vettem, de nem volt az a WOW! érzés. 2 dolog tetszett csak, az a távirányító és az internet.(a régi tévére már nem jön frissítés, az internet korlátozott)
Úgyhogy vissza is vittem .
Én olyan tévét keresek, ami 2022-2023-as, 43’-nál ne legyen nagyobb, tudásban tudjon többet, (min.4k, internet , mozgás vezérlés , hangvezérlés, stb.) mint az elődje. Egyszerűen elvesztem a kínálatban.

Samsung S22 Ultra

(#158686) lala666 válasza moco22 (#158685) üzenetére


lala666
senior tag

Vegyél 42 es lg oledet az jóval másabb lesz....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158687) Pupi60


Pupi60
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung QE65QN91B tvt az alzánál, ami igazából egy q90B.
Valaki tudna nekem segíteni az ideális kép beállításában, hogy maximalizálni tudjam az élvezetet :). Köszönöm előre is.

(#158688) Borisz76 válasza Pupi60 (#158687) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd kb 100 órát, aztán beszélj Vhiktor-al.
Kalibrálással foglalkozik ha jól emlékszem....úgy kapod a legjobb képet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#158689) Celtis válasza Pupi60 (#158687) üzenetére


Celtis
veterán

Kiindulásnak ezt nézd meg.A fehéregyensúly részletes beállításait valószínűleg nem érdemes követni, mert az egyedi lehet.

(#158690) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#158683) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ma szóltak vissza a Samsung -tól. Elég hamar. Nem tudják javítani a TV -t, nincs hozzá kijelző. Bemegyek majd hozzájuk a csereutalványért, mert úgyis lesz arra dolgom.

Egyébként ennél az utalványál hogy működik? Párom elfelejtette megkérdezni... Beviszem a kereskedőhöz, és ha náluk nem találok olyan TV -t, ami nekem megfelel, akkor ők adják vissza a pénzt? MM -ban lett vásárolva.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158691) Celtis válasza ρσгτσ (#158690) üzenetére


Celtis
veterán

Nemrég tárgyaltuk ki. Vagy tudnak adni ugyanolyan készüléket vagy a pénzt kapod vissza.

(#158692) ρσгτσ válasza Celtis (#158691) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, ezt olvastam, de Media Markt -nál nem működik másképp?

Mert most olvasom az oldalukon, hogy online vásárlásnál el kell küldeni nekik az utalványt postán. Személyes vásárlásnál meg abba a Media Markt üzletbe kell menni, amelyikben vásároltuk a TV -t.

Persze fel tudom őket hívni és megkérdezni, de gondoltam hátha van itt velük tapasztalat.

Szerk.:
Közben már beszéltem velük. Egyedül azt nem tudta megmondani MM üfsz. lány, hogy készpénzben vagy átutalással adják vissza a pénzt. Abban az üzletben, ahol vettem.

Mivel nincs náluk TCL, és valószínű azt veszek helyette, így nem túl sanszos, hogy náluk cserélek.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158693) Celtis válasza ρσгτσ (#158692) üzenetére


Celtis
veterán

Az emagnál most nagyon le van árazva a C805.

(#158694) ρσгτσ válasza Celtis (#158693) üzenetére


ρσгτσ
őstag

A c845 -öt néztem. Az is akciós, csak máshol.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158695) Celtis válasza ρσгτσ (#158694) üzenetére


Celtis
veterán

Kb. egykutya, de a 805 olcsóbb. Rendeltem én is egyet, de erősek a kétségeim.

(#158696) AMD Power válasza ρσгτσ (#158690) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek nagyon gyorsak voltak most.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158697) ρσгτσ válasza Celtis (#158695) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Sajnos nem tudom még mi legyen..845 -höz kapcsolódó problémák miatt sem, amit a TCL topikban olvastam Viktor -tól is.

Meg aztán azon is agyaltam, ha ilyen minőségi problémák akadnak a Samsung -nál, akkor nagy rá az esély, hogy magas üzemidő mellett 2 évente díjmentesen cserélgetni tudom a TV -t az aktuális modellre. :D Pl. egy S90C -vel folytatva a sort.

Nem tudom még mi legyen, de szerencsére olyan helyzetben vagyok, hogy nem kell azonnal eldöntenem.

AMD Power:
Őszintén megmondom én a legrosszabbra készültem, és pozitívan csalódtam bennük.

Az ügyfélszolgálat kedves volt és jól tudtunk kommunikálni egymással. Nem volt akadékoskodás, meg amúgy semmi gond. Maximum 24 óra alatt mindig válaszoltak, de inkább hamarabb.

A szerviztől akik jöttek jó arcok voltak. Az egyik gondolom a szállító, másik pedig valamilyen Samsung szakmai képviselő lehetett. A hívástól számítva néhány munakapon belül kint voltak és gyorsan jelentkeztek utána is.

Ami hosszú ideig tartott, az a bejelentés és a szerviz hívása között eltelt idő. Ezzel a részével nem igazán voltam elégedett.

A csereutalvány már nálam van.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158698) Roland861010 válasza ρσгτσ (#158697) üzenetére


Roland861010
addikt

Jó neked, hogy már reagáltak is !
1.5 hete várok arra hogy a szervíz felhívjon mikor jönnek a tv-t megnézni vagy elvinni...

(#158699) ρσгτσ válasza Roland861010 (#158698) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nálam 2 hét volt.
Sőt, ha azt nézzük bejelentéstől számítva mennyi idő telt el, akkor még több.

Ahogy írtam ezzel a részével nem voltam elégedett. Minden más nekem oké volt.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#158700) Roland861010 válasza ρσгτσ (#158699) üzenetére


Roland861010
addikt

Kiváncsi vagyok mit reagál a hibára a szervíz ..
Amúgy egyre többször fordul elő hogy magának a tartalmaknak nincs hangjuk..
Rendszer hang van de se a YT-nak se a NF vagy HBO-nak nincs hangja vagyis a tartalomnak.. se a tv hangszorójával se a soundbarral sem ad hangot .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.