Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158201) Sped válasza Vhiktor (#158187) üzenetére


Sped
aktív tag

Igen a 'minél nagyobb annál jobb elv' az sejtettem hogy nem változott, köszönöm az infókat.
Egyelőre kivárok, mert az említett TV amit cserélnék, elkezdett csíkozódni alul, főleg a világosabb képi tartalomnál, de még nem annyira zavaró, gari viszont már nincs, ezért elkezdek gyűjteni és tájékozódni. :)

#158197 AMD Power
És jól érzékelem, hogy már sokáig nem lesz kapható? :U

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#158202) tunkiih válasza Mauzes (#158192) üzenetére


tunkiih
őstag

Sziasztok! Lenne egy 2020as Q70T tv-m, mai naptol olyat produkal hogy konkretan csak a set top box kapcsolokent akar mukodni, tehat a home menut sem tudtam elohozni. Aramtalanitas, ujraparositas sem oldotta meg. Betudom kapcsolni a tv-t, de a smart hubot abszolut nem tudom elohozni meg semmit.. valami tipp?? :D

(#158203) AMD Power válasza Sped (#158201) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Már nagyon a végét járja a a pályafutásának...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158204) tunkiih válasza tunkiih (#158202) üzenetére


tunkiih
őstag

Update: Aramtalanitas masodjara megoldotta, nem is ertem. :D

(#158205) Luigi962 válasza Sped (#158201) üzenetére


Luigi962
őstag

QN90B-re nekem azt mondták kifutott és annyi. MM-ban van még belőle úgy tudom .

(#158206) kcsa válasza Mauzes (#158198) üzenetére


kcsa
veterán

eARC egyébként is néha hibádzik. Normális minőségű kábelt használok (szerintem :) ), és mégis elő-előfordul, hogy hang nélkül indul valamelyik streaming app, ilyenkor stop-start általában javítja, de bosszantó, pláne hogy TV és soundbar is Samsung.

(#158207) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Új Firmware 2020as Q80T szériás tévékhez(2501.2)! Esetleg valakinek infója,mi van benne?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#158208) Mauzes válasza kcsa (#158206) üzenetére


Mauzes
őstag

Nálam olyat csinált néha, hogy egyszerűen nem látta tv a soundbar-t. Újraindítás vagy áramtalanítás segített...

A soundbar meg a wifi jelet dobálja néha... Szóval az elektromos eszközökkel csak a bajok vannak.

(#158209) tunkiih válasza MikaVejneGI (#158207) üzenetére


tunkiih
őstag

Befutott az XCloud, Geforce Now :) Ez fix, Amugy
passz.

[ Szerkesztve ]

(#158210) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Van egy nem túl fiatal Samsung UE40F6100AW készülékem. Mivel beüzemeltem egy NAS-t arra gondoltam, hogy jó lenne a médiatartalmakat közvetlenül arról elérni és nem szórakozni azzal, hogy külső HDD-t/Pendriveot dugdosni mindig a TV-re.

Tekintettel arra, hogy ez nem okostv és nincs benne sem wifi, sem LAN csatlakozási lehetőség, mi a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb módja annak, hogy elérjem a NAS-en lévő tartalmakat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#158211) Peter.70 válasza Qtya123 (#158210) üzenetére


Peter.70
őstag

tv boxon keresztül?

(#158212) blakey válasza Qtya123 (#158210) üzenetére


blakey
titán

Egy médialejátszó, TV-okosító a megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#158213) Qtya123 válasza blakey (#158212) üzenetére


Qtya123
őstag

Rendben, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#158214) NoX válasza MikaVejneGI (#158207) üzenetére


NoX
senior tag

2020 QLED TVs and TU Series
Update version 2501.1 or 2501.2 - September 2023
- Fixed an issue with the sound when the soundbar was turned off and Q-Symphony was activated.
- A bug with TV Plus has been resolved.

(#158215) csabai022


csabai022
tag

Sziasztok ! Most váltottam Panasonic plazmáról Samsung 65" Q60C QLED 4K.
Olyan kérdéseim volna,hogy kép a képben funkció, és tv nézés közbeni képmegállításra van e lehetőség?
A Samsung feliratnak a tv alsó részén lehet bekapcsolni háttérvilágítást? Valahol láttam a neten,hogy világított.

(#158216) lala666 válasza csabai022 (#158215) üzenetére


lala666
senior tag

Pip külső eszközöknél van ,megállítani és adást felvenni nem lehet az újjabb samsung tévékkel a régióban.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158217) csabai022 válasza lala666 (#158216) üzenetére


csabai022
tag

És milyen régióra kell állattan,hogy működjön?

(#158218) lala666 válasza csabai022 (#158217) üzenetére


lala666
senior tag

Hiába állítod át nem megy, próbáltam már. Ezek szoftveresen vannak tiltva sajnos.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158219) Istyu74 válasza csabai022 (#158217) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Szervíz menüben tudod bekapcsolni PVR-t. Persze ha TV ben egyáltalán benne van.
Nálam Q95B-n így sikerült.

Press Mute, 1, 1, 9, OK, you’re in the Service Menu
Press 1, 2, 3, 4
Go to Option -> OK
Go to Local Set -> Set to EU-Total
Back

Üdv, István.

(#158220) prannk


prannk
őstag

Üdv.

HD tv adáson mint pl HBO miért van alul felül fekete csík? Meg letöltött filmnél is.

qe55qn91 tv.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#158221) Celtis válasza prannk (#158220) üzenetére


Celtis
veterán

Mert a tv képaránya 16:9 a filmé pedig 1,85:1 vagy 2,39:1.
[link]

(#158222) Szabotomi881


Szabotomi881
friss újonc

Sziasztok . Lenne egy samsung ue55h8000 tv ,ami panel hibás. Ez javítható? Ha igen ,kB milyen költséggel lehet számolni? Köszönöm

(#158223) Batib válasza Szabotomi881 (#158222) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem felejtsd el! Talán lehet szerezni hozzá de 100-150k csak az alkatrész. Esetleg bontott, de ahhoz óriási mázli kéne.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#158224) mano81


mano81
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék vásárolni egy 43Q60TAUXHH tv-t, ami tudja a PVR felvételet és az lenne a kérdés, hogy valakinek tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy felvétel közben ami előre programozott,lehet-e előről elkezdeni nézni és felvétel közben régebbi felvett anyagot megtekinteni? Egy hete vettünk egy LG 200e-ft-os PVR-es tv-t és felvétel közben nem tudja a már felvett anyagot lejátszani,a régebbi samsungunk 40f6500-as ezt tudja.Előre is köszi! :)

(#158225) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok van egy Samsung UE55AO71.. led tv-m amin elment minden bemeneti jel . Minden működik a tv-n , de sem a médiaboxot nem látja sem pedig a házimozit ,de az appok sem elérhetőek rajta , mert a Source gombra nem reagál a tv a távirányítóval sem és a manuális gombra sem . A menü elérhető és kapott egy gyári visszaállítást ,de semmi . Nem garis már . Mi lehet a baja szerintetek ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#158226) Donki Hóte válasza Celtis (#158221) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Régebben volt olyan beállítási lehetőség a TV-ken, hogy ne alul-felül legyen fekete csík a szélesvásznú filmek esetén, hanem kétoldalt vágja le a képtartalmat és akkor nincs fekete csík.

Ilyen állítási lehetőség ma már nincs?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158227) Vhiktor válasza Donki Hóte (#158226) üzenetére


Vhiktor
veterán

De van. De mi értelme, amikor képtartalmat vesztesz vele?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158228) Celtis válasza Donki Hóte (#158226) üzenetére


Celtis
veterán

Igen. Főleg régebben volt sok önérzetes tv vásárló, aki ragaszkodott hozzá, hogy ha a teljes tv-t kifizette, akkor az egész képernyőn legyen kép. Nekik lettek kitalálva a különböző képtorzító funkciók. Levágás, nyújtás, stb.

(#158229) mephi666 válasza Vhiktor (#158227) üzenetére


mephi666
nagyúr

...vagy szét kell húzni függőlegesen a tartalmat, jöjjenek a csúcsfejek :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158230) Donki Hóte válasza Vhiktor (#158227) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szokott érdemi dolog történni a filmekben a kép jobb alsó sarkában :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158231) PuMbA válasza Donki Hóte (#158230) üzenetére


PuMbA
titán

A lényeg inkább az, hogy nem véletlenül létezik a negatív tér fogalma :) Filmek mellett fotóban, grafikai dizájnban is stb.

Ha egy festmény felső részén csak egy üres ég van, az akkor is úgy lett festve, mert úgy akarták. Ha levágnád azt az üres teret, az már teljesen más festmény lesz. Ugyanígy az open-matte film verziók sem azt tükrözik, ami a cél lett volna. Egy művészeti alkotás legjobban úgy értelmezhető, ahogy megalkották. Egy múzeumban egy festményhez se mész oda, hogy én levágom bal csücskét, mert ez itt nem tetszik nekem. Nem azért nézel művészeti alkotásokat, hogy a te ízlésedet tükrözze az összes, mert akkor teljesen felesleges bármi. Azért nézed, hogy kitáguljon a látóköröd, új "inspirációkat" kapj.

[ Szerkesztve ]

(#158232) mephi666 válasza Donki Hóte (#158230) üzenetére


mephi666
nagyúr

inkább másik oldalról közelítsd meg: van egy 1920x1080 felbontású megjelenítőd, amire 16:9 helyett 2.39:1-es képet akarsz kirakni, ahol 1920:2.39=803 pixel a magasság 1080 helyett... 138-139 pixel magas lesz a 2 fekete sáv alul-felül... te ebbe bele akarsz nagyítani, ami által oldalt fog leesni 1-1 sáv... :) kb 34%-ot kell belenagyítanod, hogy a képarányok borulása nélkül kitöltsd az alsó-felső sávot... lényegében ekkor lesz a képmagasság 803 pixel helyett 1080, viszont az eredeti 1920-as szélesség már 2573-ig megy fel... nagyítás utáni 653 pixel fog leesni kétoldalról :) plusz a 34%-os nagyítás miatti minőségromlásról még nem is beszéltünk (amit szoftveresen nem tudom melyik tv mennyire jól old meg)

remélem jól matekoztam ki :) én nem foglalkozok az alsó-felső sávokkal, elférnek... gondolj inkább arra, hogy ott nem kell kapcsolgatni fényerőt, kisebb a fogyasztás :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158233) bence188


bence188
tag

Sziasztok! Régi samsung tv-mben nincs bluetooth vevő, így nem tudok rá csatlakoztatni fejhallgatót. 55eh6030 a típusa, USB bemenetére nem lehet valami vevőt venni, hogy csatlakozzak rá a fülessel? Igazából a PS5 miatt kellene, de azért nem veszek PS fülest, hogy utána a tv-t ne tudjam azon hallgatni. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#158234) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Samsung TV-kre (55qn91a) van pixel garancia? Cégre szeretnénk vásárolni, itt jár a rendes gyári gari, vagy csak az 1 év?

Van olyan bolt, ahol el tudok állni a vásárlástól céges ellenére (emag volt ilyen anno), ha véletlen pixelhibás lenne?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#158235) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis tanulság:

UE43NU7402UXXH, Tizen rendszerű smart TV.

Nem voltam megelégedve a képi világával. Nyáron kapott egy friss firmware-t (1334-est).
A szervíz menüben az Advance módot előhívva, a Pictur_2D menüben 100-ra emeltem a PWM értékeket. Kapott Factory resetet is a szervízmenüből.

Namármost, nyílván elszúrtam a factory resettel.

A képi világ tökéletes lett, pláne , hogy bekapcsoltam a SVC almenüben a CAL-Day/ CAL-Night képi üzemmód opciót. Most Cal-Day képi üzemmódban és 100-ra emelt PWM értékekkel , mintha teljesen más panel lenne a tv-ben. Sokkal jobb lett a kép.

Viszont a resetelés kilőtte a S/N számot és a régiókódot.

Az S/N számot vissza lehet írni a SVC menüben, de a modellnév után lévő UXXH régiókódot már nem lehet.
Emiatt nem tölti le a felhasználási feltételeket, a smarthub használatához (érvénytelen modelkód-ra hivatkozva.)
Így lőttek az összes smart funkciónak.Nincsenek app-ok, nincsen samsung account, se mobilról távirányítás. (nem mintha használtam volna ezeket :) )

Ne nyomj a szervízmenüben factory resetet!!!!
Szintén ne nyomj a SVC reset menüjében semmire!!!!

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#158236) Donki Hóte válasza mephi666 (#158232) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A kereskedelmi TV-k az esetek 95 %-ában alsó-felső sötét csík nélkül adják a filmeket FHD-ban.

Ők hogyan oldják meg az általad írt problémát :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158237) redingitell válasza Donki Hóte (#158236) üzenetére


redingitell
senior tag

A kereskedelmi tv-k nem a legújabb filmeket adják, azok pedig 16:9 -es filmek, így teljes képet látsz

(#158238) PuMbA válasza Donki Hóte (#158236) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy ő írta. Belenagyítanak a filmbe, ezzel levágva a széleket, de legtöbbször tényleg az a helyzet, amit redingitell írt, mert ma már szerencsére nagyon ritkán rontják el így a műveket. Van jó pár 16:9-es film is, mind régről, mint manapság (pl. Avatar 2 vagy a nemrég moziban lévő Barbie is).

[ Szerkesztve ]

(#158239) beci


beci
őstag

Sziasztok.
QE75QN90BAT tv-t rakott már valaki falra?
Kell hozzá a csavarhoz távtartó? És mekkora csavar kell hozzá?
Köszönöm. :R

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#158240) rainman72


rainman72
nagyúr

Nem tudom mennyire elárazás de [az 55Q80C 237e az MM-ban]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#158241) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, van esetleg valakinek tapasztalata a Harman/Kardon Enchant 1300-assal? Összevetésben hogyan állja meg a helyét az újabb eszközökkel szemben (pl. Samsung Q990), ha nem feltételnül a hátsó hangszórókra vagy a mélyládára hegyezzük ki, hanem inkább általános hangminőség, a soundbar egység minősége, stb.

Korábban ez a H/K volt a tesztek szerint az egyik "csúcs" bar a hangminőséget tekintve, amely akár önmagában is megállja a helyét (persze sub-bal ütősebb, de sub nélkül sokkal jobb, mint egyéb barok).

(#158242) Donki Hóte válasza redingitell (#158237) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt hogyan kell érteni? Leforgatták a Csillagok háborúját 2,35:1 arányban a mozik és 1,78:1 arányú verzióban is külön a kereskedelmi TV-k számára? (a 16:9 az megfelel a 1,78:1 aránynak)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158243) blakey válasza Donki Hóte (#158242) üzenetére


blakey
titán

A fekete sávokat utólag is a filmre lehet helyezni, természetesen nem 2x forgatják. Virágboltokban néha találni ún. Open Matte anyagokat, ott nincs fekete sáv. A TV-k gyakran a képanyag kárára nagyítanak bele a filmbe, hiába hiszik sokan, hogy a széleken nincs semmi érdekes, az anyag úgy lett elkészítve, tehát "ott kell lennie".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#158244) Mauzes válasza Mauzes (#158241) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocs, rossz helyre...

(#158245) sakeee1982


sakeee1982
csendes tag

Üdvözlet,
Eddig csak IPS paneles tv-kel hozott össze a sors, szeretem is őket az élénk színek és betekintési szög miatt.
De most jó áron tudnék venni egy 55Q80B-t és gondoltam akinek van vele tapasztalata megoszthatná velem.
Nem csak a kép, az a csoda 2+2+2 hangrendszer is érdekelne mit is produkál.
Kb 3.5 méterről néznénk.

Köszönöm szépen előre is.
Sakeee

(#158246) NoX válasza sakeee1982 (#158245) üzenetére


NoX
senior tag

3,5 méterre 85"-os TV-t kell venni. Az 55"-hoz 2,3 méter a megfelelő nézési távolság a tudomány szerint.

Nade a realitások talaján maradva azért 65"-nál véleményem szerint nem kéne lejjebb adni ekkora távolságnál.

(#158247) blakey válasza NoX (#158246) üzenetére


blakey
titán

…a tudomány szerint. - mert mindenki tudományosan nézi. Akkorát kell venni, amekkora az adott helyiségbe "illendő", szükséges, elegendő, tehát egy 20nm-es szobában a 85"-os TV qrva nagy és olyannak, akinek csak TV-zéshez, film- és sorozatnézéshez kell, nincs egyéb hangrendszerre, teljesen felesleges. Ráadásul túlságosan nagy. Egy moziszobában, már jó lehet, de ott meg inkább projektor. Az ajánlások nem kötelező és betartandó írások, ahogy a kalibráció sem, pedig személy szerint kötelezővé tenném. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#158248) Mauzes válasza blakey (#158247) üzenetére


Mauzes
őstag

+1, nem kell minden nappalinak a moziélményt imitálnia a látószög szempontjából (az emberek többsége nem is akar ilyet otthonra).

(#158249) sakeee1982 válasza NoX (#158246) üzenetére


sakeee1982
csendes tag

Jelenleg egy 49-es LCD teljesít szolgálatot, így már az 55 is előre lépés lenne.
Beleférne a 65-s, de most az 55-st kapnám nagyon jó áron.
Remélhetőleg vannak jó tapasztalatok a TV-vel.

[ Szerkesztve ]

(#158250) Sonex79 válasza sakeee1982 (#158249) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Sztem elég lesz az 55 is a 49 után, ha amúgy az nagyjából megfelelt. Én 3 méternél csináltam ezt a váltást és tök jó, nem vennék nagyobb tv-t.
Hangrendszere sztem otthoni sima felhasználàsra teljesen jó, mélyek is vannak, de természetesen nem kell várni h úgy szóljon mint pl. a q800c soundbar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.