Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128251) PuMbA válasza ToBeY (#128244) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem lenne felskálázás, akkor ott lenne középen az 1080p kép, hiszen ilyenkor 1 pixel a videóban az 1 pixel a panelen és körülötte a képernyő nagy része fekete lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128252) ΞΔGLΞ válasza rouvenor55 (#128245) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyértelmű a hiba. Van akit nyilván nem zavar(na), engem igen.

(#128253) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#128251) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Biztos nagyon durva meló lenne megcsinálni, hogy a tv ebben a f@sza szoftverben kiírja, hogy a felskálázás megtörtént. Függetlenül attól, hogy mekkora lenne középen az 1080-as kép, sok félreértést elkerülnének vele.

(#128254) ΞΔGLΞ válasza ToBeY (#128244) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha tv adásra gondoltál, az "csak" 1080i.

(#128255) Celtis válasza Takika14 (#128248) üzenetére


Celtis
veterán

Tudtummal a smart vagy one vagy akármi nevű kis távirányító is infra (is). De, hogy a TV infrával is kezelhető az tuti. Tehát hiába veszel egy infrás távot, az vinni fogja mindkét készüléket, hacsak nagyon ügyes árnyékolást nem csinálsz, ami nem könnyű, mert baromi érzékenyek ezek a vevők.

(#128256) gippazoid válasza Fishor (#128220) üzenetére


gippazoid
senior tag

Itt összehasonlíthatod:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/33817911d

Az M-es modell 2017-es, az N-es meg 2018-as. A régebbi modell még tud DTS hangot lejátszani ha USB-ről filmet játszol le, az újabb meg már nem mert kivették belőle ezt. Cserébe HDMI2.0-s csatlakozók vannak az újon, a régin meg 1.4-es.

A régin még van 3,5-es jack kimenet, az újon már nincs.

A régin az LCD panel megvilágítása a panel szélén körbe, az újon elvileg a panel mögött, direct LED-es kivitelben.

Választék nem nagyon van ebben a méretben.

Gippazoid Novelties Inc.

(#128257) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#128253) üzenetére


Celtis
veterán

Nem hiszem, hogy hasznos lenne. A TV dolga, hogy a forrás jelét teljes képernyőn jelenítse meg, függetlenül a forrás felbontásától. Mégis mit írjon ki a TV? "Felskálázás 4K-ra történt"? Ennek mi értelme lenne?
- aki hülye hozzá azt se tudja mi az a 4k meg a skálázás
- aki ért hozzá, az úgyis tudja, hogy a panel fizikai felbontása adott, felskálázás nélkül nem lenne teljes kép
- aki azt hiszi, hogy ért hozzá de mégis felmerül benne a kérdés, az miért pont ebből értené meg?

Akit érdekel, az megnyomja az info gombot és ott lát valami infót a bejövő jelről. Na azt mondjuk lehetne cizellálni.

(#128258) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#128257) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most akkor konkrétan lehülyézted azokat, akik ezzel nincsenek tisztában. Mert ugye nem olyan rég raktak fel a kérdést emiatt már sokadszorra. Erre írtam, hogy akár egy kis pop up ablak jelezhetné, hogy a tévé mi a k anyját csinál néha a háttérben. Nekem aztán tökmindegy... :)

[ Szerkesztve ]

(#128259) Fr3eWar válasza kkp900 (#128242) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szuper passzos, nekem rendkívül pozitív volt kézbe véve, nagyon jó a fogása, apró minta van rajta, kb bőrkanapéhoz tudnám a felületi struktúrát hasonlítani, nem csúszik, és nem könnyű bele rakni a távirányítót olyan passzos. Por nem fog mellé bemenni az fix. Kb egy hónap használat után vettem észre hogy fluoreszkáló anyagból van, telefon "zseblámpával" lehet rajzolni rá :D. Mi a kéket vettük, de rendeltem egy zöldet is tartalékba.
Akkor ezek szerint nem érkezett még meg.

(#128260) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#128258) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel PC-n a videólejátszók és a külső médialejátszók sem írják ki sosem, ha teljes képernyőre teszel egy 720p videót FullHD monitoron, így egyáltalán nincs benne a köztudatban a dolog. Automatikusan működött eddig is, a TV pedig nem fog eltérni a megszokottól.

(#128219) direwolf: A remuxnál nagyon nagy számban a forrás egy Blu-ray lemez és ott épp azt jelenti a remux :)

[ Szerkesztve ]

(#128261) kkp900 válasza Fr3eWar (#128259) üzenetére


kkp900
senior tag

Ma jött meg már most be is üzemeltem vártam először,higy átvegye a szoba hőmérsékletét!Á beszarás milyen képe van!A tavalyi modell ami nálam járt Q8 az se semmi volt de ez.. Egy még jobb ha lehet iylet írni!Na akkor rendelek is eggyet én is hozzá a távirányítóra!Mége gy kérdés így gyorsba mi van akkor ha nem veszem le a sima fóliát a képernyőről?Lesz baja a képernyőnek?

(#128262) Fr3eWar válasza kkp900 (#128261) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elvileg nem melegedik rá annyira hogy rásüljön, de idővel rászáradhat ami után nem lesz egyszerű leszedni.
Viszont engem rettenetesen zavart, hogy iszonyat tükröződős volt a fóliával, első körben kerülgetett a szédülés, hogy a régi TV bevonata mennyivel jobb volt, aztán jöttem rá, hogy fólia van rajta. Utána már az új tv tükröződés mentes bevonata odaverte a régit. Illetve némi homogenitást is rontott test pattern esetén nálam a fólia. Szóval csúnyább a kép ha rajta van, te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#128263) mpo válasza kkp900 (#128261) üzenetére


mpo
veterán

Ez nem mobil, amit védeni kell a karcolástól, mert ezt nem fogod zsebben hordani.
Ez a szállítási sérülésektől óvja, le kell szedni.
A szándékos rongálástól úgyse védené meg.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#128264) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#128260) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem mondod? wow

(#128265) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#128258) üzenetére


Celtis
veterán

A hülye szó alatt nem a kérdezőt értettem, hanem akit nem is érdekel a technika, csak nézi a TV-t. Ha másra gondoltál, akkor is igyekeztem finoman fogalmazni.

(#128266) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#128265) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem tökmindegy, mert én tudom mit, hogyan csinál a tévé a háttérben, ezt arra értettem, hogy, kb 1 órás kódolásba sem kerülne, ha infóként, pl a jobb alsó sarokban feldobna egy kis ablakot, hogy most ezt csináltam.

(#128267) 741105 válasza mpo (#128263) üzenetére


741105
csendes tag

Már volt róla szó, nem is olyan régen. Valaki a hátsó részén hagyta rajta a védő foliát[nem tudni milyen megfontolásból] azt írták, hogy csak a szállítás közben védi a televíziót. Az elejéről minden képpen le kell szedni, mert a műanyag tudva lévő jó hőszigetelő, ezért hosszú távon nem egészséges!

[ Szerkesztve ]

(#128268) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#128264) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, csak na, szóval ezért nem írják ki sehol, mert eddig se csinálták :) A kavarodás ott van, hogy 4K felskálázással hirdették / hirdetik a TV-ket, mikor eddig is volt bennük felskálázás, csak nem írták rá a TV tulajdonságai közé, hogy FullHD felskálázás a FullHD TV-k esetén.

[ Szerkesztve ]

(#128269) direwolf válasza PuMbA (#128260) üzenetére


direwolf
őstag

Halmazelmélet megvan? Részhalmazok?
Hagyjuk...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#128270) ΞΔGLΞ válasza kkp900 (#128261) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A tavalyi modell ami nálam járt Q8 az se semmi volt de ez..

Te most Q8-cat cseréltél Q9-re? Vagy milyen tévéről van szó?

(#128271) Fr3eWar válasza ΞΔGLΞ (#128270) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Volt nála egy Outletes 2017-es Q8FAM vagy Q7FAM (volt pár napig kavarodás itt a topicban hogy pontosan mi, mert ilyen olyan talpa volt, le volt szedve a gyári cimke a panelről, szoftverben Q7-et írt, one connectre Q8 volt írva stb.) azt visszavitte, és vett egy 2018-as Q9FN-t hivatalos forrásból, ha jól emlékszem MM-ből.

(#128272) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#128271) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah értem, igen emlékszem.

Csak azért, mert valahogy úgy jön le, hogy a Q8 és a Q9 között ég és föld a különbség, na már most, kb annyi különbség van a két tévé közt, hogy ember legyen talpán aki ezeket észreveszi. Ahhoz meg, hogy ki is tűnjön, pontosan az kell, amit eddig írtam. Valódi 4K HDR tartalmú gyári blu ray korong, vagy annak egy az egyben lemásolt és a warezként letölthető változata. A többi csak "elméleti" bullshit. :)

De ezzel nem a Q9-cet akarom degradálni, csak nincs ilyen látható különbség, amiről Ő írt...

[ Szerkesztve ]

(#128273) Fr3eWar válasza ΞΔGLΞ (#128272) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezzel vitatkoznék, de nem veled.
Q9-nél filmek esetén alsó felső sáv= nem létezik mert végtelen fekete. Illetve szemből nézve nagyon minimális szinte észrevehetetlen a blooming is. Gyakorlatilag fekete a fekete című műsorban nem hiszem hogy egy ligában játszik a Q8-al. Q6-os kollégám is volt nálam meg én is néztem az ő TV-jét nem kicsi a különbség.
OLED-es barát is mondta, hogy szemből nézve hozza az ő OLED szintjét. Tény hogy amint felállsz vagy elmész oldalra néhány fokos szögön kívül egyből jönnek a bevilágítás hibák, de nekünk a 3,7m-es kanapé minden pontjáról még szemből vagyunk, mivel 5,5m hosszú a szoba.

(#128274) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#128273) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván én abból indulok ki, hogy az Angliából vásárolt (és már eladott) Q8 értékek, ami itthon nem kapható, azok szinte megegyeznek (majdnem) a Q9-cel. Ezek szerint Q8-ból ide valami butított szart árulnak ebből is.
De akár Q8, vagy Q9 ezt még egyszerűen kár is említeni egy OLED-del, ha feketéről van szó. Szóval ezt tényleg hanyagoljuk. Nappal viszont a qled-ek, illetve a világos tartalmú részeknél jobbak, vagy szebbek a színek, mittomén, de valószínűleg a fényereje miatt szebbnek látszik.

De este, sötét résznél, vagy akár egy feliratos film, amikor megjelenik a felirat, konkrétan széjjel cseszi az egészet a QLED-en, szemben az oled-del. Nem tudom érthető-e, amit írtam, de a qled feketéje köszönő viszonyba nincs egy oled feketével.

(#128275) Callisto válasza ΞΔGLΞ (#128274) üzenetére


Callisto
őstag

Amiről Ő beszél Q8 az edge, amiről te az FALD. Kétféle van belőle. Sőt három: EU Q8FN (edge), EU Q8DN (fald) és US Q8FN (fald).
Felirat nálam nem csesz szét semmit amúgy. De sötétben sötét jelenetnél és részeken OLED jóval jobb.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#128276) Fr3eWar válasza ΞΔGLΞ (#128274) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nyilván tavaly (2017) Ben nem volt szignifikáns különbség a q8 q9 között nem úgy mint 2018.ban
Szívesen meghallgatnám az objektív véleményed miután láttad mindkét modellt otthoni környezetben sötétben. Amíg ez nem áll fenn, pusztán feltevésekből nyilatkozol, ami halottnak a csók kategória.
Nyilván meglehet a véleményed vakon is, melyet rendszeresen ki nyilatkoztatsz, a fórum keretein belül. A fenti okból nem tudom az ezirányú megjegyzéseid hitelesnek tekinteni.

(#128277) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#128276) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

sorry...ez itt törölhető...

[ Szerkesztve ]

(#128278) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#128276) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De te konkrétan azt állítod, hogy a Q9 feketéje olyan, mint az OLED feketéje, amit ha lehet egy OLED topikban szerintem ne nagyon hangoztass. Nem is értem, hogy lehet ilyet állítani. Holnap után megnézem ezt a Q9-ces tévét, na nem azért, mert annyira furdal a kíváncsiság, én már qled-be nem nyomok pénzt, hanem mindenképp mentem volna megnézni az új sony oled-et.

És ha van rá lehetőséged, akkor hasonlítsd össze te is, de ne legyél már te is abban a 98%-ban, ami ezen a fórumon megy. Konkrétan, ha valaki birtokol egy terméket, jobban elfogult lesz iránta és védi, mintha az anyját kurváznák. :) Na ezek aztán nagyon hiteles szakmai hozzáértők, az a jó és a frankó, ami neki van! Eddig olvasva téged nem ilyennek ismertelek meg, emiatt gondolom, hogy csak támaszkodtál egy fals baromságra, hogy a qled, legyen az akármilyen elit kategória, egyenértékű lehet egy oled-del.

----------

(#128275) Callisto

Az edge meg direct fald között van különbség, ez nem is vitás. De egyik sem oled.

[ Szerkesztve ]

(#128279) 741105 válasza ΞΔGLΞ (#128278) üzenetére


741105
csendes tag

Ebben egyet értek veled. Ma az oled a legjobb, fekete megjelenítésben.
A Q9 az LCD-k között az egyik legjobb.
Szerintem itt a fórumon a másik óriási probléma, hogy pár ember olyan
óóóóóóóóóriásikülönbségeket emleget, ami egyszerű hazugság!!
Vannak különbségek, de nem óriásiak.
Ezzel könnyen meg lehet téveszteni azokat, akik nem látták a
különböző típusokat hasonló körülmények között egymás mellett.
Pláne, ha hasonló árkategóriákat is figyelembe vesszük!

[ Szerkesztve ]

(#128280) Fr3eWar válasza ΞΔGLΞ (#128278) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hát ahol kikapcsolt a háttévilágítás ott olyan a fekete mint az OLED-en.
Soha nem állítottam, hogy jobb mint egy OLED, mert ez hazugság lenne, viszont az én családom felhasználási szokásait nézve nekem és a pénztárcámnak jobb, mivel nagyon hamar tönkretennénk az OLED tv-t. (ez is csak feltevés, hogy jobb nekünk, mert ha 2 év után összefossa magát a Samsung akkor jelentős mértékben kidobott pénz volt, és annyi erővel OLED-et is beégethettem volna.)
Ismerősnek 55B7-es OLED-je van, azt láttam élőben sötétben, és nagy fekete részekben ugyanolyan fekete mint a Q9FN, apró képrészletekben melyek feketét is tartalmaznak már jobb az OLED, illetv off-angle összehasonlíthatalanul jobb az OLED, mert az onnan is jó marad, a Q9FN meg hányás lesz oldalról nézve.
Azt hogy a fekete hozza az OLED szintjét ő mondta nem én, viszont ahol kikapcsolja az LD a háttérvilágítást ott tényleg egyforma a két fekete.

HDR-es feliratoknál igazad van, sajnos az alsó csontfekete sávban bántóan fényes a felirat. Meg a hangerő növelés csökkentés is ha van valami sötét jelenet simán bevilágítja az egész nappalit, vacsorázni lehetne mellette.

Most hogy hazaértem ment a TV szokás szerint statikus tartalommal már vagy egy órája (mese pause) gyerekek fürdenek, TV-n meg ment samsung logo-s képernyőkímélő. Levideóztam, és szépen lehet látni, hogy nem lehet látni a TV határait széleit. Mellette jobbról íróasztalon az asztali PC világít valamelyest.
Balról a videó elején a fehér nyomtatóról vetítődik fény a falra. Alatta balra erősítő készenléti narancs pöttye, jobbra lent falra villog a router LAN/WAN csatlakozója. Ennyire fekete a fekete.

Itt a videó. 46 mega, nincs profi gépem, telefonnal készítettem.

Én leszek az első, aki OLED-et fog venni, ha garantálják, hogy legalább 8 évig nem degradálódik a kép és nem fáradnak el a pixelek 1-2%-fényerő csökkenésnél jobban. Ez lehet hogy még el fog nekik tartani 10 évig.

[ Szerkesztve ]

(#128281) Fr3eWar válasza ΞΔGLΞ (#128278) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A 98%-ba meg szerintem nem tartozok bele, elég kritikus vagyok magammal szemben is.
Attól hogy van egy iPhone XS telefonom, még azt mondom rá, hogy számomra szarabb mint az elődje ami egy iPhone 6S volt. Bepróbáltam, hátha megszokom, de egyszerűen irdatlan nehézre csinálták, mérete is kicsivel nagyobb lett a 6S-nél, hogy pont roppant kényelmetlen legyen nadrágzsebbe hordva.
Kapott OLED kijelzőt amin végtelen a kontraszt és fekete a fekete, valakinek ez egy telefonnál biztos fontos, viszont ennek a telefonnak a fényerejét nem lehet annyira levenni mint a korábbi telefonomnál, este ágyban minimum fényerőn is bevilágítja a szobát, plusz a max fényereje nem éri el a 6S fényerejét, októberben vettem, volt még pár napos nap, nem volt túl könnyen olvasható a képernyő. Összességében életem legrosszabb telefonvétele volt, ha beleszámítom az árát is. Egyébként hibátlan készülék.
VGA kártyából sem tudom mit tudnék ajánlani bárkinek nyugodt szívvel. A mostani MSI 1080-amon 1-2 hónapja bedöglött a HDMI port, vissza kellene küldeni gariban még nem jutottam oda. Előtte kifogtam egy hibás 1080Ti-t a ASUS-tól, idle állapotban 10 másodpercenként felpörgette a ventiket mert olyat fogtam ki ami nem tudta 20% alá szabályozni magát. Előtte egy orrba szájba sípoló (coil whine) EVGA 1070-em volt. Az előtt volt egy Gainward 1070 ami hibátlan volt, meg korábban MSI 970 ami hibátlan volt. stb..

(#128282) 741105 válasza Fr3eWar (#128280) üzenetére


741105
csendes tag

Szerintem teljesen rendben van a Q9-es. Nekem Q7 van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Nekem is hasonló a véleményem az oled-ről.
Számomra csak este, vagy sötétben van előnye az oled-nek a
qled-del szembe, de nekem FullHD projektorom van esti mozira, amit mostanában cserélek 4K-s projektorra.

(#128283) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#128281) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:R

Az előbbivel is egyetértek, meg a mostanival is, majdnem mindenben. Majd válaszolok is rá, de most a 3 kislányom közül kettő a fejemen mászik már. :DDD

(#128284) Celtis válasza Fr3eWar (#128280) üzenetére


Celtis
veterán

Nem kétségbe vonva a TV-d remek feketéit, hadd jegyezzem meg, hogy egy ilyen videó nem mond semmit. A fekete mértéke a felvételen csak a rekesz kérdése. Szerintem akár egy IPS panelről is lehet ilyen videót csinálni, de nem ez a lényeg.

Az nyilvánvaló, hogy ahol a local dimming teljesen ki tud kapcsolni, ott teljesen fekete lesz a kép, akár egy OLED-nél. A probléma ott van, hogy az ember általában nem fekete csíkokat néz. Ahol pedig már van valós képtartalom a FALD durva felbontása óhatatlanul a fényes képrészlet környezete is világosodik. Ilyen értelmeben felesleges az OLED-hez hasonlítani. Főleg, hogy a panel natív kontrasztja kb. ugyanott van, mint a localdimming nélküli társainál.

FALD-s TV-m még nem volt. Az edge LED-es local dimming pedig borzalmas, nem látom értelmét.

(#128285) Fr3eWar válasza 741105 (#128282) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az előző 55H6400 előtt egy EPSON TW980-at használtam évekig, sima fehér falra vetítősen (előtte rolós vászonon, de az kicsi volt meg hullámos..), hát szokni kellett a 110" után az 55"-os egérmozit. De megvolt ott is a kompromisszum, a két legrosszabb tényező a meleg volt, írtózatosan fűtött, és persze úgy kellett elhelyezni, hogy nagyjából a nézési pozíció felett. A másik a zaj volt, hogy a ventilátor folyamatosan ment benne. Továbbá kellemetlen hogy totál be kellett sötétíteni, alacsony fényerejű proji volt. Most építkezünk, legényként úgy voltam vele, lesz majd moziszoba, de 350K körüli m2 árral úgy döntöttem nem is kell az annyira :D Azzal is jól felültünk a szopórollerre, Jan 15-én kellett volna szerződés szerint elkészülni a háznak, de szerződtünk egy túlvállalós kóklerrel, így most mondjuk fel a bulit vele, nyár óta húzódik a felmondás igazságügyi szakértő, műszaki ellenőr stb...

(#128286) kkp900 válasza ΞΔGLΞ (#128283) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem van a Q9FN és a tavalyi sorozatú(azt hittem csak idei van de mégsem tavaly is volt már) Q8 volt nálam egy napig mert össze lett keverve a doboza és ezért Q7 írt ki de közbe ő egy Q8 volt amúgy.Szóval van összehasonlítási alapom ugyan abban a szobában van ugyan azt nézem néztem rajtuk.Ez a Q9 mégis jobb és nem bántam meg ,hogy 50 -nel többe került akciósan!Azt meg főleg bem ,hogy vissza vittem az Outletes Q8 és vettem a MM Q9-est akcióba.Azt meg ,hogy közöttük beszoptam az LGSK8100-al és rohadt szar színei és képe volt az már csak másodlagos...Na mindegy végre jó tv van nálam!Az meg külön szopás ezzel is és vihetem vissza az UPC Directos felvevős beltérit mert kép van hang nincs..A Q8 al simán működött Q9 ugyan az mint az LG kép van hang nincs és azt mondják hogy az UPC ,hogy a gyártók a buzik..Kérdem én ha HDMI az egy szabvány akkor ,ha azzal kötöm össze akkor ez ,hogy lehet??Egyik tv van hang is másik tv one hang csak kép.Más dolog egy kérdésem lenne ,hogy akinek 1000 nete van a Telekomtól és van hozzá tv is annak miylen a képe minősége felbontása?Érdemes e lecserélni az UPC tányérost rá?Holnap vezetik be az 1000 netet lehet megbeszélném akkor a tv-s dolgot is vele majd.Plusz persze kap majd a tv is egy Cat5 E kábelt ,hogy megfelelően kihasználja majd a tv a netet.

(#128287) mpo válasza kkp900 (#128286) üzenetére


mpo
veterán

Plusz persze kap majd a tv is egy Cat5 E kábelt ,hogy megfelelően kihasználja majd a tv a netet.

Valószínűleg ebben is 100 Mbit/s lesz kábelen, az 5 GHz-es WIFI-vel jobban jársz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128288) bl4ze válasza Fr3eWar (#128241) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, nem célom dönteni, forgatni, stb.
Én is olyat szeretnék ami elég jól a falra simul.

Azt lehet tudni az 55-ös MU6122-nek mi a felfogatási mérete ? VELS 400x400 talán ?

Megfelelő lehet Nekem, én sem dugdosok ki-be nagyon semmit : nagyon ritkán egy USB pendrive, USB HDD 2160p filmhez, mert a media playerem azt nem eszi meg.

Bárki más esetleg, egyéb tipp fali konzolra?

Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#128289) kkp900 válasza mpo (#128287) üzenetére


kkp900
senior tag

Miért lesz kevesebb a net kábelen mint wifin?A CAT5E állítólag tudja a 1000-et de ha csak 500 az is elég szerintem már egy tvnek az alkalmazásokhoz.

(#128290) kokokka


kokokka
őstag

Kérdésem volna : 65Q6F-et mivel, pontosabban hogyan lehet Gipsz karton falra rögzíteni? Vagy felejtsem el?

(#128291) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok,

Hálóba szeretnék venni TV-t (40"-43"), de sajnos ledöbbentem, hogy még mindig az ezeréves gombos távirányítókat adnak az olcsóbbakhoz.
Samsung oldalán szűrve ezeket dobta ki a gép az újabb távosokkal, de sajnos mind 150e felett kezdődik:
Samsung kereső

Van lehetőség Samsung UE40NU7122-t, vagy UE43NU7022-t utólag felokosítani okos távosra? Nem kell a fémnek lennie a távosnak, jó lenne olyan is ami a soundbarhoz van, csak ne az az ósdi sokgombos.

Illetve BT-t lehet bennük szervíz menüben aktiválni? A 49Mu6452-es TV-m hangja egyenesen szörnyű, kénytelen voltam egyből soundbarral ellátni.

A Samsung oldalán a specifikációnál az alábbi rész az ARC-re vonatkozik? (43nu7122)

"HDMI A / Vissza csat. támogatás
Igen"

Leginkább filmezésre elalváshoz lenne használva leginkább Raspberry PI-n Kodival hajtva, illetve asszonynak kis UPC TV (kártyával).

Mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm!
Laci

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#128292) Fr3eWar válasza bl4ze (#128288) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Samsung letöltőközpontos user manual alapján 400x400-as lesz.

(#128289) kkp900

Sajnos a TV-ben csak 100 megabites LAN chip van, így hiába tudna a Cat5.e gigabitet, a TV csak 100 megabittel csatlakozna. 2018-ban nem volt gigás lan se LG se Sony se Samsung TV-ben. Hátha idén meglépik.

(#128293) lala666 válasza kkp900 (#128289) üzenetére


lala666
senior tag

Mert a tévében csak 100-as lan van, azért.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#128294) Celtis válasza kokokka (#128290) üzenetére


Celtis
veterán

Pár javaslat:
Feltétlenül olyan tartót válassz, hogy minél közelebb legyen a TV súlypontja a falhoz, és csak nyírásra legyen terhelve a tipli. (Ha pl. kihúzható konzolt választanál, az tuti kiforgatná a rögzítést a falból)
Sok tiplivel rakd fel és olyannal, amelyik a karton túloldalán szétnyílik. A legjobb ha a falban lévő fémprofilba tudsz belefúrni.
Mivel a TV nagy, azt is megteheted, hogy vágsz egy kb 10x20 cm-es nyílást a gipszkartonba a tartó szintje alatt, és a tartót átmenő csavarokkal, a túloldalra benyúlva jó nagy alátétekkel rögzíted. A nyílást hagyhatod úgy ahogy van, esetleg vihetsz a falban kábeleket (láthatatlan kábelezés) vagy lezárhatod egy gipszkarton szerelőajtóval.

(#128295) Celtis válasza Laci.M (#128291) üzenetére


Celtis
veterán

A dizájn távirányító miatt nem adnék egy fillérrel sem többet. A sokgombosat jobban is fogod tudni használni, mert többféle gomboz tudsz Kodi funkciókat rendelni.
A soundbarhoz a HDMI ARC, az RPi-hoz a HDMI-CEC (Anynet+) kell. Ha ezeket tudja, akkor egy távirányítóval fog menni minden.

[ Szerkesztve ]

(#128296) Laci.M válasza Celtis (#128295) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én nagyon szeretem a 6452-höz kapott távosomat.
Kép

A hálóban nem lesz soundbar a terveim szerint, így a BT jól jönne, mert ki tudja mi lesz pár év múlva, hol köt ki a TV.

Azt tudom, hogy ARC és CEC kell, csak az zavar, hogy a gyári Samsung oldalon nem így szerepel a specifikációnál. :W

Aláírás

(#128297) kokokka válasza Celtis (#128294) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi az ötleteket! Egy ismerősöm úgy oldotta meg, hogy a TV háta mögé aljtól plafonig vágatott egy MDF lapot (nem tudom milyen szélességben) azt fogatta fel a gipszkartonra, majd arra a TV-t. Jó megoldás, de én valami dísz falat (téglalapot, 3D hungarocell szeretnék arra a falszakaszra, így az MDF lap nem jó megoldás nekem. Azt nem tudom, hogy teljesen gipszkarton, vagy a gipsz mögött van e válaszfal? Kéne egy próbafúrást csinálnom lent a szegély körül, de oda nem tudom mikor jutok el. A baj az, hogy a gipszkarton tiplikben nem nagyon bízom, ha ekkora TV-ről van szó...

(#128298) Zigi válasza Laci.M (#128291) üzenetére


Zigi
senior tag

Az 'okos'távírányító egy lapát fos....14 gomnyomással lehet eljutni az elalvásidőzítő menübe!!!!! (megszámoltam) Régen sleep gomb megnyom és csókolom.....micsoda fejlődés.....

(#128299) ΞΔGLΞ válasza kkp900 (#128289) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahogy írták is Mpo és Lala kolléga, egy gagyi százas lan kártya van benne, ami gyakorlatilag 70-85mb/s sebességet tud.
5ghz-es wifin viszont elérheted a 200-300 közötti is, de akkor a router-nek a tv közelében kell majd lennie.
Jah elég gáz, hogy a felső kategóriásba is, 2019-ben ezt az elavult kártyát rakják még mindig. Szóval, tök felesleges emiatt össze-vissza kábelezni a szobát.

(#128300) Laci.M válasza Zigi (#128298) üzenetére


Laci.M
senior tag

Sleep gomb már évek óta nincs, de a gyors menü gomb az tényleg hiányzik. Viszont az ágyban a legjobb, ha nem kell rálátás mert nem infrával megy.

Követelünk Sleep gombot minden távosra!!!!! :C

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.