Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128401) Elar válasza ΞΔGLΞ (#128372) üzenetére


Elar
senior tag

Egyébként honnan tudnék szerezni hozzá normás távirányitót?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#128402) bl4ze válasza Fr3eWar (#128292) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, én is ezt "gugliztam" ki, hogy VESA 400x400.

Két konzol ami jelenleg versenyben van, egyik amit Te ajánlottál VOGELS [link]

Illetve egy ismerősöm ajánlott, Ő ezt vette ISY [link]

Nekünk nem igazán célunk a döntés/forgathatóság. A VOGELS itt ajánlott fix fali TV konzol szimpatikusabb, kérdés abból mennyire lehet ki-be húzni 1-1 pendrive-ot stb. Mennyire lehet levenni a tv-t ha kell.
A MU6122 olyan, hogy a pendrive nem hátrafelé néz, hanem síkban van azaz nem kell 5-8 cm távolság a faltól.
Azt szeretném ha minél jobban "besimulna" a falhoz,de igény esetén 1-1 kábel ki lehet húzható, hozzáférhető.

SOHA egyetlen tv-m nem volt még konzolon. A fentiek fényében Ti melyiket ajánljátok ?
Illetve jöhet egy harmadik, negyedik "versenyző" is. VESA 400x400 a tv, és talp nélkül 15,5 kg.

Köszönöm. :R

.:. bl4ze .:.

(#128403) Bodz válasza Bodz (#128166) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem lehet.
Azt mondja a szerelő, hogy van most náluk egy másik NU7402, ami meg csak full hd-t enged beállítani frissítés után. Szintén AMD kártyával.

(#128401) Elar: Ali, eBay. Nagyon olcsón lehet távokat kapni, akár Samsung felirattal is. :) Én ilyet vettem. Angoloknál NU7400 mellé ez (ennek megfelelő gyári) is jár, elvileg minden gomb azt fogja csinálni, ami rá van írva.

[ Szerkesztve ]

(#128404) mpo válasza Celtis (#128400) üzenetére


mpo
veterán

Melyik gyártónak van olcsó, ilyen címkével ellátott terméke?

[link]

HDMI Premium Certified Cable label on the product package.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128405) Batib válasza Elar (#128401) üzenetére


Batib
őstag

Igaz nem tőlem kérdezted, de..
Tele vannak a hirdetési oldalak samu távokkal. Egy-két gomb eltéréssel minddel működik.
Másrész ha van infrás telefonod akkor van hozzá távszabi app is.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#128406) Celtis válasza V.T. (#128397) üzenetére


Celtis
veterán

Nem ilyen válogatós. Ott valami probléma van. Nekem is Yamaha erősítőm van, meg egy S905x-es box és minden flottul működik.

Kezdjük ott, hogy vedd ki az optikai kábelt. Továbbá engedélyzed a CEC-et a többi eszközön is. Optimális esetben a TV-n kell megjelenjenek ezek az eszközök és ott kell bemeneted választanod nem az erősítőn.

- ha minden ki van kapcsolva és a TV-t bekapcsolod, akkor bekapcsol az erősítő?
- ha bekapcsol az erősítő a TV-vel együtt, akkor az erősítő az ARC bemenetre vált?
- ha valahogy eléred, hogy az erősítőn a TV hangja szóljon az ARC bemeneten, akkor a TV távirányítóján a hangerő az erősítő hangerejét szabályozza?

(#128407) #20221952 válasza bl4ze (#128402) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nekem ilyen van, ezen van a 65" Samsung tv, esetleg nézd meg, hogy ez megfelel-e?

Stell SHO 3310

(#128408) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Én is szeretnék egy mindennapos műanyag távirányítót venni a Q9FN tv-hez ,mert nem szeretném a fémet leejteni se eléggé csúszós főleg ha hideg.Ha hiszitek ha nem 2 napja nem tudják megmondani a Samsung márka szervízben Kecskeméten.Hiába ajánlottam azt amit a kicsomagoló videókban láttam hozzá,arra azt mondták ,hogy nem biztos ,hogy jó hozzá...Ma felhívtam őket ,hogy végre sikerült e találni,azt mondtál,hogy még mindig nem.Barátom 2 nap alatt nem sikerült kb 7-8 távírányítóból kideríteni melyik passzol hozzá..ezek igen vicces 50 fölötti emberek .Egy papírlapot se mernék rájuk bízni ahogy kinéznek nemhogy pld egy telefon kijelzőcserét.Na vissza kanyarodva ha nem utángyártottat szeretnék Kínából rendelni akkor melyik passzolhat hozzá?Gondolom jobb minőségibb műanyagból lehet az eredeti főleg a gombok szerintem legalábbis,de lehet ,hogy tévedek.Amit láttam,hogy külföldön adnak még hozzá a csomagban pluszban csomagolva az a BN59-01268D jelű volt.

(#128409) mpo válasza Celtis (#128406) üzenetére


mpo
veterán

Én meg nem használom a HDMI-CEC-et és az AVR távján választom ki, mire akarok kapcsolni (HEOS, internet radio, media player), a tévén meg az AVR-re kapcsolok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128410) mpo válasza kkp900 (#128408) üzenetére


mpo
veterán

Biztos több ilyen hely van:
[link]

De egy tévészerelőnek (szerviznek) tele van a raktára iíyenekkel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128411) Csabi1984 válasza V.T. (#128386) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia milyen típusú Yamaha erősítőd van?

(#128412) Celtis válasza kop8 (#128392) üzenetére


Celtis
veterán

Meg rendeltem egy másik kütyüt ami a hdmiből veszi le a hangot és van rajta direkt fejhalgató kimenet is.

És azt hogy akarod használni? Az nem alkalmas a TV-ből hangot kiszedni. Csak a TV-be bemenő HDMI-ből veszi le a hangot. (ARC kinyerésére nem alkalmas, mielőtt bárki azzal jönne).

(#128413) Celtis válasza mpo (#128409) üzenetére


Celtis
veterán

Természetesen így is lehet használni, csak így két távirányító kell, illetve ha jól értem a TV hangját nem tudod az erősítőre küldeni.

(#128414) mpo válasza Celtis (#128413) üzenetére


mpo
veterán

De tudom (HDMI-ARC), csak a tévén kell átállítani a kimenetet.
Nem igazán használom, mert a médialejátszó vagy az AVR adja a filmet, zenét.
A tv jobb minőségben képes a YT videóra, mint a Minix (akár Android, akár CE) és egy koncertfilmnél inkább az AVR-re küldöm a hangot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128415) Celtis válasza bl4ze (#128402) üzenetére


Celtis
veterán

Vedd a VOGELS, a másikon nem fogod biztonságban érezni a TV-det. Az USB-re egyszerű megoldás pl. egy toldókábel, aminek a végét be tudod dugni a TV mögé, ha nem használod.Illetve a TV alja elhúzható óvatosan a faltól, ha esetleg be kell dugni egy csatlakozót.

(#128416) Celtis válasza mpo (#128414) üzenetére


Celtis
veterán

Azt ugye tudod, hogy ARC esetén is ha pl. a Minix a jelforrás, akkor az erősítő közvetlenül "kiveszi" a hangot, nem a TV-ből kapja vissza. Az ARC csak akkor használt, ha nem az erősítő felől jön a hang, hanem mondjuk a TV egy másik HDMI bemenetén vagy pl. beépített YT lejátszójából.

(#128417) Celtis válasza mpo (#128404) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudom, google ha érdekel. De miért fontos ez? Pusztán az ARC-hoz mezei kábel is elég. Főleg ha csak próbára kell.

(#128418) mpo válasza Celtis (#128415) üzenetére


mpo
veterán

Manualból:
Ha USB-hosszabbítókábelt használ,
előfordulhat, hogy a tévékészülék nem ismeri fel az USB-eszközt, vagy nem olvassa be a rajta lévő fájlokat.

#128417
Mert azt írtad, túlárazott HAMA.
Ha ez se működne jól, vissza tudom vinni a boltba.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#128419) kkp900 válasza mpo (#128410) üzenetére


kkp900
senior tag

Ilyen helyet én is találtam nem is egyet.Csak egyikhez se dobja ki a Q9FN tvt ,hogy egyiknél sincs a listába.

(#128420) bl4ze válasza #20221952 (#128407) üzenetére


bl4ze
veterán

STELL-ről jókat hallottam. Ez szimpatikus.
Azt nézem róla : VESA: 100 × 100 / 600 × 400 - az én tv-m VESA 400 x 400
Ahogy nézem "tudja" a 400 x 400-at is.
A csomag része a megfelelő csavar szett, adnak hozzá? (4 db csavar kell - ha jól nézem)

Vízmérték / Biztosíték kiakasztás ellen

Celtis : Igen, én is erre jutottam. A karost "billegősnek" érezném, a fix kéne vagy a STELL vagy a másik a VOGELS szeirntem :) Van bedugva egy USB "toldó" szóval ez pipa :)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#128421) mpo válasza Celtis (#128416) üzenetére


mpo
veterán

Ha nem tudnám mit jelent az ARC (Audio Return Channel) az nagy baj lenne, ennyi eszköz esetén.
De amit leírtam előzőleg, abból szerintem kiderült, hogy tudom mi ez.

Amit most nem tudok, hogy a DSD ISO-ból sikeresen "kicsomagolt" .dsf és .dff fájlok közül, miért nem játssza le a Denon és a Kodi a 2 channel verziójú .dff fájlt, a PC-n a Kodi meg miért tudja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128422) #20221952 válasza bl4ze (#128420) üzenetére


#20221952
törölt tag

Igen, tudja, nekem is 400x400 a méret, úgy is van feltéve.
Mindent kapsz hozzá, én ennek ellenére azért vettem négy 10cm hosszú csavart és hozzávaló tiplit is (egyébként a csomagban adott is megfelelő lett volna).
Én - amikor még a tv nem volt rajta - akkor kipróbáltam a teherbírását (a magam 115kg-jával), meg sem mozdult, így bátran ajánlom Neked. ;)

(#128423) bl4ze válasza #20221952 (#128422) üzenetére


bl4ze
veterán

Meggyőztél, más is ajánlotta a STELL-t, azt veszem.
Van a közelben egy BestByte (Allee) ott van készleten, 6K - elhozom a héten.
Szerintem én a gyári csavar+tipli szettet használom, mindössze 15.3 kg a TV :)

Köszi az ajánlást.

.:. bl4ze .:.

(#128424) direwolf válasza mpo (#128421) üzenetére


direwolf
őstag

Erősítőd tudja natívan a dsd-t? Mert a pc valszeg codecel konvertálja pcm-é.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#128425) #20221952 válasza bl4ze (#128423) üzenetére


#20221952
törölt tag

Hát, akkor azt röhögve el fogja bírni.
Sok sikert a szereléshez!

(#128426) bl4ze válasza #20221952 (#128425) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, és az ajánlást is. Berendelve, és most ugrott be van egy 5,000 Ft-os Allee utalványom, szóval 990 Ft lesz amit fizetek érte :) :R

.:. bl4ze .:.

(#128427) mpo válasza direwolf (#128424) üzenetére


mpo
veterán

Denon X1500 manual:
Compatible formats (között ez is ott van)
DSD 2.8/5.6 MHz 2-channel .dsf/.dff

Csak a dff nem ment egyiknek se, a dsf meg igen.
PC-n a Kodi mindegyiket tudta.

De nem fogom erőltetni, marad a FLAC.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#128428) #20221952 válasza bl4ze (#128426) üzenetére


#20221952
törölt tag

A mázlista! ;)

(#128429) gippazoid


gippazoid
senior tag

NU7122-es elektronikánál:

- nem célszerű bekapcsolni a szerviz menüben a Bluetooth-t?
- ha mégis bekapcsolom vajon megy majd BT fejhallgatóval?
- a dimming kikapcsolható?

Gippazoid Novelties Inc.

(#128430) direwolf válasza mpo (#128427) üzenetére


direwolf
őstag

Gondolom passthrough-t beállítottad audionál.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#128431) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

A 6-os MU szériába még mindig nem került bele a PIP frissítéssel, igaz? Mert feleslegesen nem frissítgetem a tvt. Csak azért, mert anno a SAMU fórumon az ígérték, hogy megkapjuk. :DDD

The Truth is out there...

(#128432) ΞΔGLΞ válasza Elar (#128401) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ebay is rogyásig van ezekkel, a legolcsóbb is jó erre a célra. Csak szemléltetésképp raktam be, ezek közül bármelyik jó, ha itthon is veszed, nyilván itt drágábbak valamennyivel.

(#128433) AlfaBit


AlfaBit
csendes tag

Sziasztok!
Külső HDD-n szeretnék HD, UHD filmeket nézni. Milyen formátumra ajánlott formázni? (NU7100 + WD Elements 3.0, 750GB)
Első alkalommal a TV-re kötve formázzam?
Köszönöm a válaszokat!

'I have chosen this way: not to join a trend & not to follow a crowd - because it's right for me!" Xbox One S & Ps4 Pro

(#128434) V.T. válasza Celtis (#128406) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget.
Az erősítő egy Yamaha HTR-2071 a tvt pedig már írtam. Az összes HDMI kábel ami itthon van – High-Speed HDMI-kábel Ethernet-kapcsolattal

Az erősítő tudja a HDMI ARC-t most visszakapcsoltam rajta, a tv-n látszik az erősítő menüje. A tv-n bekapcsoltam a HDMI CEC-et. Nem történik semmi. Ha megcsinálom a Forrás menüponton belül a Csatlakozási útmutató alkalmazás lefuttatását akkor lesz hang.
Mindent kikapcsolok és újra be de a Gyorsbeállításoknál a Hangkimenet Audiokimenet/Optikai pedig az Optikai kábelt kihúztam.
Eddig volt hogy itt HDMI-t írt régebben.
A Forrásoknál a HDMI3-nál néha megjelenik egy bekapcsoló gomb a pipa mellett de az erősítőt nem kapcsolja be.
Most megpróbáltam egy másik HDMI kábellel amit a Ps4 pro-hoz kaptam azzal is ugyan ezt csinálja.
Ilyenkor ha hangot szeretnék adni rá a tv távirányítójával akkor kiírja hogy Audiokimenet/Optikai a hangerő helyén és nem ad az erősítőre hangot.
Nincs ötletem :D

(#128435) ΞΔGLΞ válasza AlfaBit (#128433) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Windows alatt formázd le simán ntfs-re, másold rá a filmeket és kötheted is a tévére.

(#128436) ΞΔGLΞ válasza V.T. (#128434) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én már kukáztam az ARC-ot, főleg amiatt, mert pl Youtube-on rengeteg Dolby Digital 5.1 tartalom (is) van, és azt csak optikán tudja erősítőre küldeni a tv. Lényegében semmi nem változott, CEC ugyanúgy ki-be kapcsolja a tv az erősítőt, vagy fordítva, irányítom vele, vagy az erősítő távjával a tv-t, csak annyi, hogy most optika arc helyett.

[ Szerkesztve ]

(#128437) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Adott egy Q9FNat valamiért Iphone XS Maxról ugyan azon a wifihálózaton nem működik a Samsung Smart View alkalmazás nem látja a tvt!Már újra lecsatlakoztam a tv-vel is meg vissza a telót is újraindítottam de semmi!! :( Plusz ,hogy kell beállítani,hogy ne tudjam kikapcsolni a tv távirányítóval az Apple TV 4K-t mert nagyon idegesít ,hogy trükközni kell a kikapcsolása után gyorsan bekacsolni a tv meg be a menübe az UPC-ra átállítani.Magyarán ne lehessen vezérelni az aATV-t vele.Plusz láttam a kisegítő lehetőségekben többszörös audiokimenet ez hol és hogy lehet bekacsolni?Mert jelenleg nem elérhető.Lehet csak akkor ha Bluetooth füles van hozzá csatlakoztatva akkor lehet bekapcsolni?Valaki használta már ezt a funkciót? Előre is köszi a válaszokat! 👍🏿🙋🏿‍♂️Plusz újra a sima fekete távírányítóból melyiket kellene megvennem hozzá ,hogy működjön is vele ,mert a Samsung szervíz nem tudta megmondani 2 nap alatt..

(#128438) ΞΔGLΞ válasza kkp900 (#128437) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor ott valami nem stimmel, de azt nem tudom, hogy mi lehet a gond, mert még azonos hálózaton sem kell lenniük, ezt a hülyék terjesztették el, tehát főleg user error. Asszonynak is XS max van, simán működik vele, működött vele a Q8 is.. Nekem droid alatt (mate 10 pro és S9+) és mindig működött. És szeretem is azt az applikációt.
Igen a BT akkor állítható, ha van kapcsolva hozzá legalább egy BT audio termék.
Most mit szenvedsz már a távirányítóval? Az utolsó gagyival is működni fog rajta bármi, kivéve, hogy abba nem tudsz beledumálni.

(#128439) Batib válasza kkp900 (#128437) üzenetére


Batib
őstag

Mit értesz sima fekete távszabályzó alatt? A sokgombos hagyományost vagy olyat mint a Tied csak müanyagban?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#128440) ΞΔGLΞ válasza Batib (#128439) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolom, a sokgombos hagyományos, ahogy írtad, mert szeretne turkálni a szervizmenüben. Mert mi másnak kell egy elit kategóriába tartozó tv mellé egy gagyi pluszban. :F

(#128441) Klaya1986 válasza kkp900 (#128437) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Szia. Nem tudom milyen évjáratú a tv-d,annyira nem követem őket. Viszont ha 2018-as típus, akkor az a probléma. A smart view nem látja a 2018-as tv-ket. Nem tudom , hogy fogják-e javítani, hiszen már 2019 van és eddig se történt javítás a progiban.

(#128442) kkp900 válasza ΞΔGLΞ (#128440) üzenetére


kkp900
senior tag

Egy sima fekete kell,hogy azt használjam napi használatba.Nem tudom ebbe mi a különös nem szeretném leejteni a fémet láttam olyat hogy néz ki eléggé sérülékeny.Ezért ,hogy pld az ágyról repüljön le és stb jó lenne egy sima fekete.De akkor ha azt a BN59-1268D megveszem működik akkor vele ??Mert enynit nem tudtak megmondani a samuban 2 nap alatt se...Legszivesebben úgy elküldtem volna a francba őket mikor másodjára is bementem hozzájuk..Nem tudom mi lehet a bibi a Smart Vievvel akkor.D e nem látja a tvt!Semmit se de csatlakoztatva van a wifire a telo azt mutatja csak .

(#128443) kkp900 válasza Klaya1986 (#128441) üzenetére


kkp900
senior tag

Most vettem a MM-ba úgyhogy tavalyi modell lehet szerintem,vagyis remélem nagyon ,hogy 2018-as.De nem ismeri fel először felismerte de nem tudott csatlakozni ezt írta ki folyton.Most meg már nem is csatlakozik.A SmartThings az meg működik.

(#128444) ΞΔGLΞ válasza kkp900 (#128442) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az a távirányító azért van, hogy használd, nem mellesleg a tm1890a legalább szép is, de te inkább vitrinbe rakod, mert félted, hogy leejted? Aha. ok. De mint írtam és most sokadszorra, bármilyen jó hozzá, akár egy gagyi univerzális is, ha kiokádja magából a samsung kódokat.

[ Szerkesztve ]

(#128445) ΞΔGLΞ válasza Klaya1986 (#128441) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 2018-cas tévéket is látja, de lehet, hogy ott már vannak szórások. Azt viszont eltudom képzelni.

(#128446) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#128436) üzenetére


Celtis
veterán

A DD 5.1 miért ne menne ARC-on? Sőt, épp az optika a szűk keresztmetszet a formátumok tekintetében.

(#128447) Zigi válasza Celtis (#128446) üzenetére


Zigi
senior tag

Hang szempontjából az ARC és az optika egyenértékű. Majd az eARC lesz ami visz majd hd hangot is ;)

(#128448) mpo válasza direwolf (#128430) üzenetére


mpo
veterán

Az be van, de a Minixet be sem kapcsoltam, hanem az AVR-be dugtam a pendrive-ot, utána a Minixbe és ott is ugyanaz, a dsf ment a dff nem.
A passthrough a filmeknél kell, hogy az AVR a képet átengedje a tévére amit kap a Minixtől, a hangot meg lejátssza. Hangoknál ennek nincs szerepe.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128449) mpo válasza kkp900 (#128437) üzenetére


mpo
veterán

Ha van Android mobilod (vagy Iphone-ra is megcsinálták) a Nero Streaming Player is tud egy-két dolgot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#128450) mpo válasza Zigi (#128447) üzenetére


mpo
veterán

The biggest difference is that HDMI can pass higher-resolution audio, including the formats found on Blu-ray: Dolby TrueHD and DTS HD Master Audio. These formats can't get transmitted across optical.

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.