Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108401) jozsi252


jozsi252
veterán

Na meg van az én 55KU6400-as tévém is. Minden nagyon frankó rajta, végül azt a Hama HDMI kábelt vettem amit linkeltem, és szépen megy a 60Hz.

És amin csodálkozok hogy Wifin is simán megy a 4k videó, minden akadás nélkül!

Youtube-on nézegettem a tv-n pár 4k-s videót és nagyon szép képe van a tv-nek, állam leesett rendesen a minőség terén. Na most viszont yt-nál állítási lehetőséget nem láttam a felbontás terén. Akkor ezek szerint mindig a legmagasabb felbontásba mennek a videók?
Ilyenkor amikor vezeték nélküli kapcsolaton érkezik az adott dolog, akár egy film (NAS DLNA-ról), vagy mint utóbbi esetben említettem YT-on néztem, akkor a tv hány Hz-en megy, mert akkor nem írja ki jobb fent mint amikor össze van kötve a géppel pl.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#108402) #20221952 válasza PuMbA (#108396) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem, nem tudtam, de köszönöm a tájékoztatást.

Bár tudom, hogy most nagyon jó vétel a Samsung UE55KU6400SXXH készülék, de érdekelne, hogy jó választás lenne helyette a Samsung UE60J6240AWXXH készülék, amennyiben nem rendelkezek 4K forrással, de értékelném a plussz 5", amennyiben a képminőség azonos, vagy jobb.

(#108403) Motion_Blur válasza jozsi252 (#108401) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Grat!

YT-on mindig az elérhető legjobb minőségben fogja lejátszani, legalábbis én eddig így tapasztaltam.

Utóbbi kérdésre nem tudom a választ, nem NASolok :)

Menüben a KÉP-en mit állítottál eddig?

mod: egyébként hány méterről nézed? én kimértem, mi 3.5-3,7 méterről nézzük, így teljesen jók a TV-n jövő 1080i-s adások is. SD már más tészta, de arról nem a TV lehet.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108404) jozsi252 válasza Motion_Blur (#108403) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

Az az igazság hogy a linkelt kalibrálós beállításokkal nincs valami szép képe a tv-nek. Egyelőre próbálgatom a beállításokat, most ott tartok hogy

Normál képmód:
háttérvilágítás: 10
fényerő:45
kontraszt: 100
élesség 50
szín: 50
árnyalat: z50 p50
dig tiszta megjelenés: ki
auto motion plus: ki
HDMI UHD Color-t nem kapcsoltam be, mert pl. akkor az adáson nincs hang (műholdas upc beltérivel)
din kontraszt: ki
gamma: 0
csak rgb üzemmód: ki
színköz: natív

nagyjából ennyi a beállítás most. Te a tv-t wifin kötötted össze vagy kábellel a routerral?

iPhone 13 Pro Max

(#108405) #65755648 válasza PuMbA (#108400) üzenetére


#65755648
törölt tag

Láttál te KS7-et? Én monitorként használom, egy 28"-os TN panelt váltott aminek 4ms g2g válaszideje volt és semmivel sincs roszabb az utánhúzása szemre a KS7-nek. Sőt, pl. weboldal scrollozásnál élesebb a szöveg, Auto Motion-nal (BFI nélkül!) meg még sokkal élesebb, egész gyors scrollozásnál (kb 1 oldal/s) is ovasható, éles marad.

Nem beszélve arról, hogy pici utánhúzástól még csak simább lesz a mozgás. Pont az utánhúzás hiánya miatt állítgathat bármit az ember egy OLED-en, a mozgás mindig kicsit döcögős marad.

Kontrasztban pedig másfélszer jobb a KS7 mint a Q7. Na AZ tényleg előny képminőségben.

(#108406) mattheus válasza coolrob (#108367) üzenetére


mattheus
őstag

Tudtommal az újabb típusoknál spéci távirányítót használnak a service menü belépéséhez, legalábbis nekem ezt mondták, amikor erről érdeklődtem az MM-ben.

(#108407) PuMbA válasza #65755648 (#108405) üzenetére


PuMbA
titán

Nem mondtam, hogy rossz az elmosódása a KS7000-nek, mert teljesen jó, de ettől függetlenül néhány Sony TV-nek jobb volt és most ezt a Samsung is megcsinálta az idei sorozatban.

[ Szerkesztve ]

(#108408) patow válasza jozsi252 (#108404) üzenetére


patow
senior tag

Próbáld meg természetes módban kalibrálni ,nekem az jött be

(#108409) Attila0 válasza patow (#108408) üzenetére


Attila0
őstag

Hááát! Némi állítgatást követően nekem az lett a tapasztalatom hogy nem mindegyik film/műsor néz ki jól természetes módban. Szóval a legtöbbet tényleg jó film módban nézni.

[ Szerkesztve ]

(#108410) patow válasza Attila0 (#108409) üzenetére


patow
senior tag

Én az elején sokat próbálgattam de maradok ennél és abszolút nem érdekel hogy a moziban milyen a kép bár a fiam minden új filmet megnéz a moziban és átkapcsoltam neki film módra és nem tetszett neki mert azt mondta úgy kapásból hogy olyan sárgás a kép, de isten ments hogy újra vita legyen belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#108411) Attila0 válasza patow (#108410) üzenetére


Attila0
őstag

Természetesen én sem szeretnék újra vitát gerjeszteni, csupán csak, jelezni szerettem volna a saját tapasztalataimat!

[ Szerkesztve ]

(#108412) jozsi252 válasza patow (#108408) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a normál jön be nekem a legjobban, most ehhez próbálom állítgatni a dolgokat, de ha még esetleg finomítani akarok rajta akkor kipróbálom a többit is.

Közbe nézegetem youtubeon a 4k-s dolgokat, és HDR mód ha be van kapcsolva akkor folyamatosabbnak tűnik a videó maga. Pl. most néztem egy olyat ahol a patak folyt, hdr módnál folyamatosabb a videó, olyan mintha néznék egy filmet, és egyszer 25fps-ről váltanék 60fps-re. Remélem érthetően le tudtam írni hogy mi a változás a HDR módnál.

Motion_Blur

Én olyan jó 3 méterről nézem, így tökéletes ez a távolság.

iPhone 13 Pro Max

(#108413) patow válasza jozsi252 (#108412) üzenetére


patow
senior tag

Nálam 3.5m körül van és így nekem is ok, neked melyik firmware van fent?

[ Szerkesztve ]

(#108414) PuMbA válasza jozsi252 (#108412) üzenetére


PuMbA
titán

HDR-ben teljesen más beállításokkal dolgozik a TV, hiába van a képbeállításoknál beállítva, hogy az összes forrásra alkalmazza a beállításokat. Erre az egyre valamiért nem hat ki, de ezt a Samsungosok tudják, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#108415) bghistvan válasza sandró60 (#108390) üzenetére


bghistvan
senior tag

Akkor most megnyugodtam :) Érdekes megoldás,műszaki dolognál nem találkoztam még ilyennel :)

(#108416) #94529552 válasza sandró60 (#108390) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem varázsszám az, csak már mindenki el akarja kerülni a KU6000-et, a panel lottó miatt. A KS7 és KS8-at pedig kevesen engedhetik meg maguknak, a köztes modellek meg íveltek, és azok a falon se jól mutatnak.
A jóféle 100Hz-es FHD-nek már nincs itt értéke.

(#108417) savoo válasza #94529552 (#108416) üzenetére


savoo
addikt

Csak 55 colban van panel lotto.

(#108418) jozsi252 válasza patow (#108413) üzenetére


jozsi252
veterán

1168-as fw van fent.

(#108414) PuMbA

Akkor ezért néz ki folyamatosabbnak az adott adás? A HDR-t ha bekapcsolom akkor az mindenhol érvényes. Mármint nem csak akkor kapcsolja be a tv automatán ezt a funkciót ha fHD vagy 4k adást nézek, hanem sd adásnál is, bár ott nem nagyon van értelme, így nem tudom hogy ott miért kapcsolja be.
Szerintem a HDR-t csak 4k meg FHD videónál fogom bekapcsolni.

Ja és még valami. Az összefoglalóba az van hogy a PC-t a HDMI/DVI portra kell rákötni. Na most az egyik kis papírt amit kaptam a tv-hez az van hogy a HDMI STB/DVI csatira pl a műholdvevő beltérijét kell rákötni. De akkor kössem át a műholdas beltéri a HDMI IN 2 vagy HDMI IN 3 (ARC) csatira, pc meg menjen a HDMI IN 1 STB DVI csatira?

iPhone 13 Pro Max

(#108419) Celtis válasza Viktoár (#108399) üzenetére


Celtis
veterán

Ez sima high speed kábel.

(#108420) PuMbA válasza jozsi252 (#108418) üzenetére


PuMbA
titán

"Akkor ezért néz ki folyamatosabbnak az adott adás? A HDR-t ha bekapcsolom akkor az mindenhol érvényes. Mármint nem csak akkor kapcsolja be a tv automatán ezt a funkciót ha fHD vagy 4k adást nézek, hanem sd adásnál is, bár ott nem nagyon van értelme, így nem tudom hogy ott miért kapcsolja be.
Szerintem a HDR-t csak 4k meg FHD videónál fogom bekapcsolni."

Valamit félreértesz. A menüben található HDR+ beállítás csak kamu HDR-t próbál imitálni sima anyagok esetén. HDR videó indítása esetén automatikusan belép a TV HDR módba (például pendrive-ról HDR filmet nézve kiteszi a HDR logót a filmlejátszási sáv bal oldalához) és visszaváltozik a kép, amikor befejezted a nézését.

[ Szerkesztve ]

(#108421) Viktoár válasza Celtis (#108419) üzenetére


Viktoár
addikt

Én elhiszem ha mondod,de mivel tökéletesen tudja azt amire nekem kell így nem foglalkozok vele tovább. :)

Amúgy milyen van még ha ez a "sima"?

Üdv:Viktor

(#108422) patow válasza jozsi252 (#108418) üzenetére


patow
senior tag

Köszi, és nem mondanám hogy elhanyagolnák a frissítést mert nekem február óta 1142.0-val indult aztán 1160.6 majd 1165.1 és most 1168.2

[ Szerkesztve ]

(#108423) jozsi252 válasza PuMbA (#108420) üzenetére


jozsi252
veterán

Jah így már érthető, köszi!

Viszont van egy dolog amire nem tudok rájönni hogy miért van. Ha átrakom a képet tv-re, legyen az kiterjesztett, vagy csak a tv-n jelenítem meg, mindig visszaugrik 30p-re. Kézzel felrakom a driverbe 60Hz-re, aztán azon is marad. Nem lehetne ezt valahogy lefixálni hogy amikor átrakom a tv-re a pc képét akkor jegyezze meg a 60Hz-et?

iPhone 13 Pro Max

(#108424) jozsi252


jozsi252
veterán

Ja és még lenne valami, amit totálisan nem értek. Ha névnek HDMI van megadva a csatlakozásnál (szgépnél) és a felbontás 4k 60Hz, akkor mi a francért másabbak a színek, legalábbis különböző helyeken? Ha névnep a PC-t állítom be, akkor meg semmi gond. Csak ugye ott nem tudom a képet annyira finomhangolni mintha HDMI lenne a neve a csatlakozásnak. Csak hogy értsétek itt lenne pár kép.

1: 4k60hzhdmi - - 4k60hzpc

2: 4k60hzhdmi - - 4k60hzpc

Szóval aminek szürkének kellene lenni az rózsaszínes vagy milyen. :F Ja és Blu-Ray névnél is ugyanez a helyzet. Nem tudom hogy valaki találkozott-e már ilyen hibával.

Ja és ha lerakom 30Hz-re akkor meg jók a színek HDMI címke alatt is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#108425) Celtis válasza Viktoár (#108421) üzenetére


Celtis
veterán

Mindössze egy napja írtam le.

(#108426) jozsi252 válasza jozsi252 (#108424) üzenetére


jozsi252
veterán

A 2.-nál megcseréltem véletlenül a képet, ott ugyanúgy a PC-nél rendes a kép a HDMI-nél meg rózsaszínes vagy milyen.

iPhone 13 Pro Max

(#108427) SG42 válasza PuMbA (#108400) üzenetére


SG42
csendes tag

Hát az rtings szerint valóban nem sokban jobb:
Rendre:
Q7F
MU8000 (de ez az amerikai, sajnos az MU9000, ami nálunk MU8000 nincs az rtingsen még)
KS9000 (lásd az MU8000-nél irtat, ez nálunk a KS8000)

Response Time
9.9 ms
11.5 ms
16.1 ms
Overshoot
0 ms
0.3 ms
0.3 ms

itt néhány érték más: [összehasonlítás]
Szerintem a Samu kevert egyet a features-kön, paneleken:
a KS quantum dot-s, ezen fejlesztettek és lett belőle a 2017s QLED
a KS paneljével (talán), de a quantum dot réteg nélkül, pedig csináltak egy MU7-8-9 sorozatot.
De ez csak saját fikció.

Minden esetre szerintem a KS a legjobb ár/értékben ebben a kategóriába.
Én is 1 hónapja csaptam le egy KS8000-re, nagyon jó áron, és eddig eléggé elégedett vagyok vele,
van néhány kisebb nem tetszik dolog (EPG frissítés, csillogás), de nem a képpel, az nagyon rendben van.
Azért 7000 kontraszt (KS8000) a 5000 (Q7F) ellen, nem csekélység, én nem látok szürkét az enyémen, a fekete eléggé rendben van.

(#108428) Flashget válasza Celtis (#108366) üzenetére


Flashget
félisten

CES ota jol ismert milyen is az igazi Samsung marketing. :D

Realme GT Master Edition

(#108429) Flashget válasza #94529552 (#108416) üzenetére


Flashget
félisten

Az itt nincs erteke a jo FHD-nek hova erted? Topic, vilag, orszag?
Mert nincs az a isten, hogy a jelenlegi Digikabel HD adasok miatt lecsereljem barmelyik kozepkategorias J vagy K szeriara a F6640-t!
Csak 7000- tol johetne szoba 4K azokon a HD is jobban ut.

Realme GT Master Edition

(#108430) #20221952 válasza Flashget (#108429) üzenetére


#20221952
törölt tag

Gondolom, hogy nekem írta erre a hozzászólásomra.

Biztos, hogy mindenkinek igaza van abban, hogy most a Samsung UE55KU6400SXXH a legjobb választás, de a korábban is írt okok miatt (60", FullHD, HDready, SD források) szerintem - nekem - jobban megéri a Samsung UE60J6240AWXXH, arról nem is beszélve, hogy nyártól a Digi lesz kábeltvszolgálató és a kapott minőség miatt jobb oda egy FullHD, mint egy 4K, nem?

(#108431) Viktoár válasza Celtis (#108425) üzenetére


Viktoár
addikt

Rendben,nem kerstem rá a fórumon.Megírtam (visszajelzésként) hogy megoldódott a problémám mert vettem egy hdmi kábel 4000ft-ért amin szépen megy a 4k 60hz és lefotóztam mert valaki kérte.

Te azzal reagáltál hogy sima high speed kábel. Azért kérdeztem hogy miért milyen van még mert volt olyan high speed kábel is ami nem tudja a 4k-t és ez fel is volt tüntetve a dobozán.

Viszont ha ez a sima is tudja akkor miért vegyen az ember drágábban prémiumot? (rókabőr?)

Üdv:Viktor

(#108432) jozsi252 válasza jozsi252 (#108424) üzenetére


jozsi252
veterán

A Kontraszt csökkentésével (100->95) nagyjából el is tűnt ez a rózsaszínes vagy milyen árnyalat. Szerintetek azért mert a Hz-et állítom ez miért történik meg? És ha PC címkét adok a csatlakozásnak akkor 60Hz-en 100-as kontrasztnál miért nem jelentkezik? Elég érdekes jelenség, nem tudom valaki találkozott-e már ilyennel.

Ja amúgy megnéztem, ha Wifiről nézek 4k filmet a NAS-ról, akkor olyan 7-10MB/s környékén ugrál a sebesség. Szóval akkora sávszél kell neki, de nyilván ez függ attól is hogy milyen az a 4k film.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#108433) Flashget válasza #20221952 (#108430) üzenetére


Flashget
félisten

A vegen kezdem.
Igen jobb valasztas a valos 100hz-es Digikabelre, foleg ha kulso lejatszorol sem akarsz 4K-t.
Volt ido nem is olyan reg amikor a J6200-t ajanlottak kozepkategorias UHD-vel szemben. Viszont ilyen tv-t hivatalos viszonteladotol szinte mar lehetetlen venni. Bizonytalan webshopokbol venni meg kicsit lutri ha eltelik az alap 1 ev a vasarlastol szamitva garancia tekinteteben.
Ha a smart reszet nezzuk a K szeriaban mar javitott jobb Tizen rendszer van mint a J szerjanal. Minden csoda 3 napig tart (smart) egyszer mindenkit meglehet ezzel vezetni pr. reszrol "netezz a tevedrol" stb. legkozelebb mar csak a kep.minosege szamit elsosorban legalabbis nalam.
Ezeket kell merlegelned.

ui. most nezem az edivitalt linkelted, ha van naluk akkor vedd meg

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#108434) ph2012


ph2012
senior tag

Samsung UE40J6200 tv-m van. Az egyik USB-re pendrivot raktam, mp3 zenei tartalommal. A pendrive-ra automatikusan rákerül egy device_info nevű fájl:

Alatta van a Channel list, amit én mentettem ki és a csatorna listát tartalmazza.
A device_info fájl miért került a pendrivera és mit tartalmaz?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#108435) #20221952 válasza Flashget (#108433) üzenetére


#20221952
törölt tag

Először is köszönöm, hogy válaszoltál. :)

Jelenleg egy belépő szintű Panasonic TX-P42X60E plazma tv-vel rendelkezem (ennek a felbontása 1024x768, tehát csak HDready), de arra tökéletesen megfelel, hogy a UPC kábeltv ingyenes digitális kínálatát nézzük rajta a családdal. Sajnos, a gyerekek miatt ez főleg gyerekműsorok megtekintésére korlátozódik, éppen ezért vetődött fel, annak ötlete, hogy legyen a hálószobában egy másik - csak a szülők által használt - tv, amely a filmek és a sportközvetítések nézésre lenne használva. Arra szerintem az általam választott Samsung UE60J6240AWXXH meg is felelne mind méretében, mind pedig tudásában - a kérdés inkább az, hogy milyen a képminősége, eléri-e, vagy esetleg meg is haladja a most is használt plazma képminőségét (én azt gondolom, hogy VA panel van benne). :F

Ami a 4K-t illeti, mi azt gondoljuk, hogy belátható időn belül nem lesz a Digi kábeltv kínálatában 4K felbontású csatorna, de ha mégis, akkor meg meglesz az indok arra, hogy miért cseréljük a plazmát. ;)

Egyébként a Samsung UE60J6240AWXXH tv-t a Média Markt áruházban kívánom megvenni, remélem, hogy ez hivatalos helynek számít.

[ Szerkesztve ]

(#108436) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, (tudom, hogy itt nem támogatott a hajlított TV (én se preferálom), de anyukámnak lenne, ő meg nem igazán szánna rá többet), szóval az lenne a kérdés, hogy a 48-as méretben a J6300-as TV egyébként jó vétel? Mint full hd? Jó a mozgásmegjelenítése stb? 4K nem nagyon érdekel, nem hiszem, hogy neki számítana :D

(#108437) sandró60 válasza #20221952 (#108435) üzenetére


sandró60
addikt

A Média Marktos linkedben A tévé energia felhasználásánál ilyet olvastam"Energiafelhasználás (készenlét):
40 W :D
Egy kicsit soknak találom.Szerintem elírták :K Helyesen 0.4W :K

(#108438) Celtis válasza Viktoár (#108431) üzenetére


Celtis
veterán

Elég rövid és lényegretörőnek szánt hozzászólásom első mondatának tartalma ezek szerint nem ért teljes terjedelmében célba. Ezt írtam:

Egész pontosan a high speed kábel is alkalmas lehet 4k 60Hz-re, de garantáltan csak a "Premium High Speed" tudja.

A hangsúly a garantáltan szón volt. Tehát minden "Premium High Speed" jelölésű kábel tud 4k 60Hz-et, de nem minden 4K 60Hz-et tudó kábel "Premium High Speed" jelölésű.

Továbbá én vagyok az utolsó, aki drága kábel vásárlására buzdít. Pontosan az a sokszor hangoztatott álláspontom, hogy a legolcsóbb (természetesen megfelelő paraméterű) kábel pontosan ugyanazt a képminsőget tudja, mint az akármilyen hypeolt méregdrága szar. Nálam a Hama már az indokolatlanul drága kategóriába tartozik.

(#108439) Celtis válasza #20221952 (#108435) üzenetére


Celtis
veterán

Bizonyos dolgokban jobb, mint a plazmád, másokban meg rosszabb.
Az összhatást te magad tudod majd eldönteni.

Mindazonáltal nagyon nem javaslom direkt LED-es TV vásárlását sport nézéshez. Tapasztalatom szerint, és ezt a hasonló TV rtings-es tesztje is megerősíti, jelentős banding-re lehet számítani, ami egy focimeccsnél borzasztó zavaró tud lenni.

Nekem Panasonic plazma után/mellett a Sony fullHD LCD-je jött be. Szerintem egy 55W8xxC típussal jobban járnál. Nekem van itthon egy 55W829B meg egy KS7000, és megmondom őszintén a régi Sonyt szívesebben nézem, közelebb áll a képe a régi Pana plazmámhoz.

Talán még a Panasonic LCD-k között nézz körül, de azokkal nekem nincs tapasztalatom.

(#108440) Boost3er


Boost3er
tag

Elnézést lejárt a szerkesztési idő. Azt szeretném még kérdezni,hogy ue43ku6000 jó választás lehet? Tudom, hogy belépő az UHD között, de igazából ez annyira nem is fontos. A lényeg tényleg az lenne, hogy viszonylag jó áron, egy viszonylag jó Tv-t kapjunk. Ez jó választás lehet? Köszönöm előre is!

(#108441) Zozi100 válasza PuMbA (#108396) üzenetére


Zozi100
csendes tag

És ezt még meddig fogjátok így gondolni? :) Egyszerűen más régióba szánt készülékről van szó,szlovákiában például csakis 2-vel végződő sorozatok vannak,még a legfelső 9-es sorozatban is 2-vel végződnek,és azt azért még a Samsung sem engedi meg magának,hogy abban butítson bármit is,nemde?

(#108442) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Ma felfedeztem egy érdekes problémát.
A konfigurációm így néz ki:
- KS7000
- Popcorn A-400-as médialejátszó

A hiba:

egyes videók esetében , mikor a lejátszásra nyomok, akkor vagy azt írja ki, hogy nincs készülék csatlakoztatva (hang háttérben szól továbbra is) vagy 2-3 másodpercenként 1-2 képkockát kirak, majd visszavált fekete képernyőre.

a problémás videót a TV-n keresztül (beépített médialejátszó) probléma nélkül le tudom játszani.

Van valakinek ötlete ?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#108443) Clever0 válasza Zozi100 (#108441) üzenetére


Clever0
senior tag

Felmerült már az is, hogy ahol DVB-T2 szabványú földi műsorszórás van, oda olyan tunerrel szerelt tévét szállítanak, hozzánk meg csak T-set.

(#108444) Zozi100 válasza Clever0 (#108443) üzenetére


Zozi100
csendes tag

Az igaz,hogy DVB-T2 -es tuner van bennük,de ez nem hiszem,hogy butításnak számítható :)
A dobozán meg rajta van,hogy ,,A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni,szabad hozzáférésű digitális műsorszórás vételére,,

[ Szerkesztve ]

(#108445) PuMbA válasza Zozi100 (#108441) üzenetére


PuMbA
titán

Régen egyszer volt olyan, hogy a H6203 TV-nek rosszabb minőségű talpa volt, mint a H6200-nak :)

[ Szerkesztve ]

(#108446) Zozi100 válasza PuMbA (#108445) üzenetére


Zozi100
csendes tag

Lehet,de az már 3-as végződésű :)

(#108447) #94529552 válasza #20221952 (#108430) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, éppen sandró60 felvetésére írtam, de mindegy. Itt a topikban van gabo01, és bghistvan-nak is az említett va paneles méretes J6240-es tv. Aki le tud szokni a plazmáról, annak sztem nem lesz gondja ezzel, de kérdezd a 2 tulajt a tévéről.
Celtis A topikban sokáig nagyon népszerű direkt ledes 55KU6000-es tévéről még nem nagyon volt panasz a focira, vagy senki nem néz focit?

(#108448) PuMbA válasza patow (#108410) üzenetére


PuMbA
titán

Ez teljesen normális. Régen én is 9500K (azaz "kékes", hideg) színhőmérsékleten bámultam a CRT monitort, pedig akkor nagyon sokat voltam moziban. Csakhogy az ember alapesetben nem fogja fel, hogy mi történik körülötte, ha nem figyel rá direkt és egyáltalán nem vettem észre különbséget a kettő között. Egyszer emlékszem, hogy átkapcsoltam a monitort 6500K-ra, ami "sárgás", meleg Film mód szerű képet ad és kapcsoltam is vissza, hogy mi ez a szar :DDD

A lényeg, hogy bármikor megváltozhat bárkinek a véleménye vagy az ízlése, ha tudatosan, beleásva magát megfigyel dolgokat. Zenénél is pont így van, ami 5 évvel ezelőtt számomra hallgathatatlan volt, azt most hallgatom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108449) Attila0 válasza PuMbA (#108448) üzenetére


Attila0
őstag

Én film módban most a meleg1-es színtónussal kísérletezem és, azt nem vettem észre hogy nem látom annyira "sárgásnak" a képet mint a meleg2-esnél. Szóval úgy még a fehér is fehérebb!

Szóval, egy szó mint száz, az elején ellene voltam a film módnak de, már kezdek megbarátkozni vele!

[ Szerkesztve ]

(#108450) Attila0 válasza Attila0 (#108449) üzenetére


Attila0
őstag

Bocsánat elírtam! Szóval, azt vettem észre hogy számomra a meleg 1-es színtónus jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.