Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108601) sandró60 válasza toka96 (#108600) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy a tévének van valami hibája?Itt is tedd fel a kérdésedet

(#108602) bence1990


bence1990
csendes tag

(#108603) ricsik válasza index31 (#108567) üzenetére


ricsik
őstag

Kérhetnék egy linket a felső két képhez? A lemaradt részek is érdekelnének.
Köszönöm.

(#108604) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.
Az miért van, hogy a J szériát (2015-ös modellek) nagyon sok helyen akciózzák, tele vannak velük a boltok.
A K(2016) modelleket meg alig találok.
Konkrétan egy 32UEK5500-as modelt szeretnék venni.
De sok helyen csak rendelésre lenne esetleg.
Akcióban sehol sem találok sajna.
Esetleg alternatívát tudnátok ajánlani:
Feltétel full HD és Smart funkciók lennének.
Ethernet csatlakozásra szükségem van, egy Nas-ról etetném filmekkel(a beépített mdialejátszó kellene, dlna megosztással)
+ Digi tv adás menne rajta.

(#108605) PuMbA válasza cdl (#108604) üzenetére


PuMbA
titán

Sok helyen van még :) Ezekből a Media Markt ajánlott a legjobban, azután pedig Mall vagy EMag.

[ Szerkesztve ]

(#108606) FollowTheORI válasza cdl (#108604) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg több rajtuk maradt a raktárkészleten... utána meg eladhatatlan volt az új TV-k miatt.
Most valszeg leporolták őket megint, mert úgy érzik megint eladhatóak, van rájuk talán kereslet (nyilván olcsóbban).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#108607) zolimail17


zolimail17
tag

Sziasztok. Megjot a ks7000em 55". Leginkabb ps4pro val hasznalom. Tudnatok irni par tipet trukok hogy alitsam be a tvt stb. Valamit meg azt szeretnem kerdezni hogy mindegyik HDMI kimenet tudja a HDR-t? Elore is koszonom
Jah amugy szerencsere jo darabot fogtam ki. Se pixel hiba se a hatulja nem valik se kosz nincs a kepernyo mogot,szoval nagy ko eset le a szivemrol.

(#108608) PuMbA válasza zolimail17 (#108607) üzenetére


PuMbA
titán

Kalibrációshoz közeli beállítások :) A KS8000 ne tévesszen meg, mert az USA-ban KS8000-nek hívják. A fényerőt, azaz a Backlight beállítást 4-esről feljebb viheted, mert ez teljesen sötét szobára való beállítás, valamint a kis képeken találhatóakat ne állítsd be, mert ahhoz már műszer kéne nálad is, de ez is le van írva oda. Mindegyik tudja a HDR-t, de konzolt vagy PC-t érdemes a DVI jelzésű HDMI-be dugni és arra a HDMI-re be kell kapcsolnod a a HDMI UHD Color-t :) Ha a TV automatikusan HDR módba kapcsolt a PS4 Pro miatt, akkor újra be kell állítanod a beállításokat, mert oda valamiért nem alkalmazódnak, de a 20-as Háttérvilágítás értékhez ekkor óvatosan nyúlj, mert anélkül a HDR fényerő része elveszik. Csak akkor vedd lejjebb, ha zavar a nagy fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#108609) mattheus


mattheus
őstag

Nekem lenne egy olyan problémám (KS7000), hogy a TV bekapcsolásakor (logitech HArmony ONE-t használok) automatikusan elindítja a csatlakoztatott PS4-et, még akkor is, amikor célzottan csak a TV-t, pontosabban egy másik HDMI forrással kapcsolom be, amire a UPC-s setup box-ot csatlakoztattam.

Van esetleg bárkinek ötlete , tapasztalata ilyen jellegű problémával ?

Korábban, vásárlás utána hetekig ez a jelenség nem állt fent, hanem csak később (talán FW frissítés vagy HDMI kábel csere után jelentkezett).

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#108610) zolimail17 válasza PuMbA (#108608) üzenetére


zolimail17
tag

Koszi. Esetleg mas tipp?

(#108611) ImpersonatoR

Na hat voltam MM ben budaorson megnéztem az új TV -ket.
Qled felejtős 650.000 tol indul.

Van UE55KS8000 - 439.000 -ert
UE49KS8000 mar csak online van ahogy nézem.

Meg az idei UE49MU8002 szinten 439.000 -ert
Csak éppen 8 bites panellal quantum dot nélkül, kicsit nagyobb input laggal ahogy néztem.
Es valóban a demo rajta fakóbbnak tűnt mint a KS8000 -en.
Annyi, hogy az idei modellhez adnak most egy 130.000 körüli hangfalszettet.

[ Szerkesztve ]

(#108612) PuMbA válasza zolimail17 (#108610) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem több féle tipp nem létezik :D

(#108611) ImpersonatoR: Az MU8000 panelja 10 bites, de érdekes, hogy a 49"-os változat nem 100Hz-es, hanem csak 50 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108613) ImpersonatoR válasza PuMbA (#108612) üzenetére

Akkor van valami eltérés mert amit linkeltel az más mint amit én néztem.
a 49" es ben 8 bites panel van az tuti legalábbis ezt állította.
Erről van szó egyébként.
[link]

(#108614) junior11


junior11
veterán

Samsung QE65Q8C QLED 4K HDR TV Review [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#108615) PuMbA válasza ImpersonatoR (#108613) üzenetére


PuMbA
titán

Én itt nem látom a 8 bitet :)

(#108616) dethroner válasza bence1990 (#108602) üzenetére


dethroner
veterán

Vajon mennyibe került az említett UE60KS7000 feketepéntek környékén a MM-ban? ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108617) bence1990 válasza dethroner (#108616) üzenetére


bence1990
csendes tag

az ma már jelen körülmények között nem lényeg :U :DD

(#108618) dethroner válasza bence1990 (#108617) üzenetére


dethroner
veterán

Tényleg nem, de elgondolkodtam, vajon ha én vennék egy ilyen tévét, nem regisztrálnám már be a vásárlás napján, kiderítve ezzel hogy normál magyar garanciában jött-e be az országba, vagy ahogy már a MM-ban is volt példa, azt hiszem Németországba szánt termékről van-e szó, valamint hogy regisztrálva van-e már, vagyis visszaküldött darabról van-e szó. Tényleg érdekes, hogy novemberben valaki megveszi, és úgy adná el április végén hogy nincs regisztrálva. Majd az új tulaj megteszi. Ezért merült fel bennem a gondolat, hogy lehet már eleve azzal a céllal lett vásárolva, hogy kis idő múlva ha már eléggé kifutott darab lesz és az ára visszamászik a magasságba, jó befektetés egy ilyen vásárlás. Megveszed, használod fél évig, majd eladod és még némi hasznot is húzol rajta.
Jó lenne nekem is pár jóbarát Edigitál és MM ügyben :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108619) bghistvan


bghistvan
senior tag

Érdekelne,hogy használ-e valaki közületek UPC HD box-ot?
Beléptem a box-on a tv beállítások menübe,és van 3 opció a felbontást illetően,720p , 1080i , auto .
Nekem a gyári beállítások a boxban 720p-re vannak belőve,és megnéztem 1080i-n is,de az égvilágon semmi külömbséget nem tapasztalok az UE60J6240-en.........
Tudom hogy az 1080i az nem 1080p.......de vajon melyik lehetne a jobb beállítás ha csak ezen opciók léteznek? 720p , 1080i , vagy auto ?

(#108620) PuMbA válasza bghistvan (#108619) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel az adások 1080i-sek, ezért egyértelmű, hogy ez :)

(#108621) bence1990 válasza dethroner (#108618) üzenetére


bence1990
csendes tag

Jól gondolod, alapból úgy vásároltam az akcióban hogy lehet el kell majd adnom úgyhogy nem regisztráltam be, de azt én sem gondoltam hogy még mindig ilyen magasan fogja tartani az árát még a kifutási időszakban is, úgyhogy úgy tűnik ingyen (vagy akár egy kis profittal) néztem fél évig. :C

(#108622) dethroner válasza bence1990 (#108621) üzenetére


dethroner
veterán

Na baszki, elmegyek Columbo-nak, ezt milyen remekül végigelemeztem :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108623) bghistvan válasza PuMbA (#108620) üzenetére


bghistvan
senior tag

Én azt hittem ,hogy az adások 1080p-sek...........,akkor az miért van ,hogy szinte semmi különbséget nem látok a 2 beállítás között?

(#108624) blakey válasza bghistvan (#108623) üzenetére


blakey
titán

Mert az i=interlaced és ezt a tv konvertálja fel, általában a mozgásoknál lehet látni különbséget. Vált médiakártyára és nem kell a box. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108625) bghistvan válasza blakey (#108624) üzenetére


bghistvan
senior tag

Na ezen én is elgondolkodtam,hogy megszüntetném a boxot.
Személy szerint Te a boxon belül a 720p,vagy 1080i opcióra állítanád be? Van értelme,mert én tényleg nem veszek észre külömbséget......

(#108626) PuMbA válasza bghistvan (#108623) üzenetére


PuMbA
titán

"Én azt hittem ,hogy az adások 1080p-sek...........,akkor az miért van ,hogy szinte semmi különbséget nem látok a 2 beállítás között?"

Mert TV adásnál nagyon fontos a sávszélesség kímélés, azaz minél kisebb méretben kell továbbítani a képet. Biztosan tudod, hogy egy 1080p Blu-ray film és egy TV adás között mekkora minőségbeli különbség van :) Ezek mellé még rájöhet az is, hogy a UPC valamivel rosszabb képet ad, mint a többi szolgáltató.

(#108625) bghistvan: 1080i-vel jobban jársz, hiszen nagyobb felbontású, részletesebb képet ad, mint a 720p, ha van elég sávszélesség és nem utolsó sorban így kapja meg a UPC box is a kábelen a képet :)

[ Szerkesztve ]

(#108627) opti06 válasza bence1990 (#108621) üzenetére


opti06
aktív tag

jelenleg nem, most épp 450 összes MM-ban, és 20% lejön róla még holnap, azaz (360k) :DDD

(#108628) blakey válasza PuMbA (#108626) üzenetére


blakey
titán

a UPC valamivel rosszabb képet ad, mint a többi szolgáltató. - Ez pont fordítva van, tapasztalat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108629) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés, egy rokonnak ígértem, hogy utánanézek.

Samsung UE60JU6800 vagy UE65KU6000?

Előbbi mellett szól h elvileg jobb a képminőség, utóbbi mellett hogy újabb modell, ráadásul 5 inchel nagyobb.

Szerintetek melyik lenne jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#108630) bghistvan válasza PuMbA (#108626) üzenetére


bghistvan
senior tag

Akkor jön a következő kérdésem,

( blakey) : a te véleményedre is kíváncsi vagyok ,

Ha 720p (folyamatos) vagy 1080i(váltósoros) tartalmat nézek a megjelenítőn,nem folyásolja be a a panel élettartamát???

[ Szerkesztve ]

(#108631) PuMbA válasza bghistvan (#108630) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen nem. Semmi olyat nem lehet küldeni egy megjelenítőre alapértelmezetten, ami károsítaná, hiszen akkor több százezren vinnék vissza a boltba őket és az igen nagy költség lenne bármelyik TV gyártó cégnek :)

(#108628) blakey: Ezek szerint 720p-nél jobbat akkor se ad :DDD

(#108629) kevepapa: JU6800-at venném.

[ Szerkesztve ]

(#108632) bghistvan válasza PuMbA (#108631) üzenetére


bghistvan
senior tag

Van olyan szolgáltató,ami tv adásokat valós 1080p-ben sugároz?

(#108633) PuMbA válasza bghistvan (#108632) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs egy se a világon, ugyanis az 1080i az elérhető legjobb minőségű sugárzási szabvány FullHD-ig :) Az 1080p nincs benne a szabványban. 4K sugárzás már van, de még csak néhány csatorna, néhány nyugat európai szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#108634) blakey válasza bghistvan (#108630) üzenetére


blakey
titán

Ha 720p (folyamatos) vagy 1080i(váltósoros) tartalmat nézek a megjelenítőn,nem folyásolja be a a panel élettartamát???
Nem rövidit semmit, de ezt a kérdést nem tudom hova tenni.

(#108631) PuMbA
Ezek szerint 720p-nél jobbat akkor se ad :DDD
Mi szerint? Mindent úgy ad ahogy kapja, van SD, 720p és 1080i-s adás ráadásul nincsenek agyontömörítve. A box is kiadja a 1080i-t és látható a különbség, persze nem számottevő, de van illetve sok múlik a tv-n is.

(#108632) bghistvan
Van olyan szolgáltató,ami tv adásokat valós 1080p-ben sugároz?
Ezt a kérdést sem értem, mit szeretnél elérni? 1080i tökéletes TV-adásnak és FHD, semmivel sem kevesebb mint ha 1080p lenne, legalábbis képminőség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108635) bghistvan válasza PuMbA (#108633) üzenetére


bghistvan
senior tag

Éééértem :)
Ma is tanultam valamit,köszönöm :)
Visszatérve az előző hozzászólásodhoz,szerinted a júpíszítől a konkurencia jobb minőségben tudja produkálni a HD adásokat?
Egyébként nem is ragaszkodnék annyira a kábeles szolgáltatókhoz,ha mondjuk Ca modullal jobb képminőséghez tudnék jutni a jövőben ....

(#108636) blakey válasza bghistvan (#108635) üzenetére


blakey
titán

Visszatérve az előző hozzászólásodhoz,szerinted a júpíszítől a konkurencia jobb minőségben tudja produkálni a HD adásokat?
A konkurencia sehol sincs, tudom, végigjártam és több helyen telepítettem TV-ket, kártyákat.

Egyébként nem is ragaszkodnék annyira a kábeles szolgáltatókhoz,ha mondjuk Ca modullal jobb képminőséghez tudnék jutni a jövőben ....
Ez is furcsa gondololatmenet, CI modilt most is használhatod, 1221 és kérsz a box helyett egy kártyát, probléma megoldva, a minőség meg kiváló a kábeles UPC-nél.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108637) PuMbA válasza bghistvan (#108635) üzenetére


PuMbA
titán

CA modullal biztosan nem lesz jobb képminőséged.

(#108634) blakey: Értem :) Bár én műholdas UPC-t néztem egyszer vagy a fene tudja már.

(#108638) Gizmo94: A Telekomról nekem is ez a véleményem. Övéké a legrosszabb képminőség, pedig ők a legnagyobb szolgáltatók...

[ Szerkesztve ]

(#108638) Gizmo94 válasza PuMbA (#108626) üzenetére


Gizmo94
veterán

A UPC tapasztalatom szerint sokkal jobb képet ad, mint pl a Telekom, ami egyenesen gyalázatosan szar. Sőt, botrány szar. A Telekom által továbbított hd rosszabb, mint a UPC sd tartalma... Sajna többször tesztelve. Perszehogy Telekomnál vagyok....

(#108639) bghistvan válasza blakey (#108634) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ezalatt azt értettem,hogy a váltósoros megjelenítés(i),vagy a folyamatos(p) vajon leterheli-e jobban a pixeleket működés közben.

(#108632) bghistvan :

na itt jön a képbe az,hogy a tv adás 1080i minőségét összehasonlítottam a médialejátszóról és blu-ray lejátszóról küldött 1080p-vel........és oltári nagy az eltérés.

(#108640) PuMbA válasza bghistvan (#108639) üzenetére


PuMbA
titán

Váltottsoros megjelenítést nem tudnak az LCD TV-k, csak például a CRT-k :) Az, hogy egy mozgókép váltottsorosan van kódolva nem jelenti azt, hogy úgy is jelenítődik meg.

[ Szerkesztve ]

(#108641) Madwe válasza bghistvan (#108639) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lol, brhez hasonlítani meg a 4ks sugárzást se lehet majd kb, limitált a sávszélesség, jobban kell tömöríteni.

(#108642) blakey válasza PuMbA (#108637) üzenetére


blakey
titán

A kábelesről írok, műholdas az nem ua. a társaság, hiába az a nevük.

(#108639) bghistvan
Szerintem ma már ne gondolkozz tovább ezen, nem jó az irány. :)
Semmi baja nem lesz a tv-nek, azért van, hogy használd és nem lesz fáradtabb a pixeled ha váltotsorossal eteted. :)

na itt jön a képbe az,hogy a tv adás 1080i minőségét összehasonlítottam a médialejátszóról és blu-ray lejátszóról küldött 1080p-vel........és oltári nagy az eltérés.
Ahogy már írtam, ne gondolkozz, tv-adást nem hasonlítunk házi, otthoni anyaghoz amit csak te látsz, azt a minőséget még zárt hálózaton sem feltétlenül kapod meg.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#108643) Gizmo94 válasza bghistvan (#108639) üzenetére


Gizmo94
veterán

na itt jön a képbe az,hogy a tv adás 1080i minőségét összehasonlítottam a médialejátszóról és blu-ray lejátszóról küldött 1080p-vel........és oltári nagy az eltérés.

Ez az amit teljesen feleslegesen teszel, ne csináld. :DDD Természetes, hogy köze nincs egymáshoz a kettőnek, nem is lesz. ;-)

(#108644) bghistvan


bghistvan
senior tag

nem gondolkodok..tehát vagyok :)

(#108645) #94529552 válasza cdl (#108604) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már nem sok helyen van UE32K5500 valóban, de majd lesz még talán, vagy pedig jön az utódja. Ha veszel, akkor érdemes a hivatalos viszonteladóktól rendelni, (pl medimarkt, edigital, euronics, auchan, stb). Csak azoktól lesz rendes garid a tévére. Az összefoglalóban is le van írva. Helyedben én a bolti garis Mall, Emag és társai helyett az Ipont mondanám: 2 év gyári garancia...

[ Szerkesztve ]

(#108646) apezka


apezka
tag

Erre(#108555) esetleg valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#108647) sandró60 válasza apezka (#108555) üzenetére


sandró60
addikt

Mikori a tévéd?
A menüben van csatorna átvitel usb-ről menüpont?

(#108648) apezka válasza sandró60 (#108647) üzenetére


apezka
tag

A tv 11-es, a monitor/tv 13-as. mind a kettőben van ilyen menü. ezért tudtam exportálni a Samsung Channel List Editor-ba és a SamyCHAN-ba. Ott össze is raktam a listát csak vagy nem lehet vissza tölteni (hiba jelzés nélkül lefutott az import, de nem rendezte át a csatornákat), vagy át rendezte de nem abban a sorrendben amit én össze állítottam (hiába töröltem csatornát benn maradt valamint a programok nem láttak minden csatornát, pl.: M3). A kérdés az, hogy van-e valamilyen harmadik, negyedik program ami régi készülékeket is kezel?

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#108649) Tutu7030 válasza apezka (#108648) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ezeket próbáltad már? Desktop applications list

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#108650) sandró60 válasza sandró60 (#108647) üzenetére


sandró60
addikt

Válaszolok magamnak.A leírás szerint van usb csatorna átvitel.[link]
Akkor valamit nem jól csinálsz a hozzászólásodban linkelt csatorna rendezőkben.
Annó én is a 2011-D-szériás tévémben tudtam rendezni az említett programmal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.