Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107751) Flashget válasza Daffni2 (#107744) üzenetére


Flashget
félisten

gyakorlatilag ugyanaz a kettő csak a 6000-be beerőltették a kamu 4K-t..
mindkettő 300 soros mozgásfelbontással bír egyformán szarok sporthoz, filmhez ennyit a nagyon komoly elektronikáról.

Realme GT Master Edition

(#107752) Flashget válasza Gampa (#107710) üzenetére


Flashget
félisten

régiek amik akkor készültek mikor még nem Tizen rendszert használt a samsung a tv-nél is felejtősek nem kompatibilesek, hibásan működnek.
J szériától készültek közül keress ha van egyáltalán.

Realme GT Master Edition

(#107753) Tegla80 válasza Flashget (#107752) üzenetére


Tegla80
addikt

Gondolom olvastad. "Samsung okostévék: minden hacker álma" ;)

Sony® & PlayStation®

(#107754) #94529552 válasza bghistvan (#107728) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most már igen. Szerintem a hétvégi akcióban levitték 199k-ra, ahogy Csocsy is írta. Én ma néztem meg online és még akkor is annyiért lehetett rendelni. Még meg van nyitva az oldal, kimásolom neked a kép alatti részt az árával:
A kép nagyításához kattintson ide!
SAMSUNG UE 60 J6240AWXXH Full HD LED televízió
Online ár
199991
249989
Az ön megtakarítása: 49 998 Ft
Szállítási költség: 0 Ft

Szóval nem csak egy áprilisi tréfa volt. :)
Boost3er :K Igen, és bghistvan-nak is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#107755) PuMbA válasza hjtz4t3wrseg (#107749) üzenetére


PuMbA
titán

Mert magától változtatja a fényerőt és zavaró úgy filmet nézni, hogy egyik jelenet sötétebb, másik világosabb :)

(#107751) Flashget: KU6000-ben azért ott van 60fps-re (60Hz-re) történő interpoláció, ami filmeknél megemeli a mozgásfelbontást 500 körülire :) Illetve van LED Clear Motion is, ami 1080 soros mozgásfelbontást eredményez, de több esetben szellemképet csinál az objektumok körül vagy valami ilyesmi problémát írnak, szóval nem ad annyira jó megoldást, mint a drágább modelleknél, de még nem próbáltam, csak az interpolációt az enyémen.

[ Szerkesztve ]

(#107756) stilo18 válasza Flashget (#107751) üzenetére


stilo18
addikt

Milyen kamu 4K?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#107757) PuMbA válasza stilo18 (#107756) üzenetére


PuMbA
titán

A mozgásfelbontásra gondol. Alapértelmezetten minden LCD képernyőé 300 sor 24 képkockás film esetén (FullHD ugye 1080 sor), azaz mozgás közben kevésbé részletes képet látsz :) Ezt növelni interpolációval, fekete képkocka beszúrással és háttérfény villogtatással lehet és ezek a technológiák az alsó-közép kategóriában nincsenek vagy kevésbé hatékonyak, mint feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#107758) stilo18 válasza PuMbA (#107757) üzenetére


stilo18
addikt

A KS8000 is a clear motion aktiválásával tud 1080-as felbontást ha jól tudom...

Azt hittem az LG féle RGBW technológiára gondol....

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#107759) Donki Hóte válasza Flashget (#107751) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem a K6000 nem kamu 4K-s TV, .mkv állományokról nekem úgy tűnik, hogy hibátlanul hozza a 4K felbontást.

(OK, nyilván nem számoltam meg a pontokat, de a kép észrevehetően részletgazdagabb, mint egy FHD TV esetében. Ferde vonalak esetében kiválóan látható a különbség.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#107760) PuMbA válasza stilo18 (#107758) üzenetére


PuMbA
titán

Jól tudod. RGBW szerencsére nincs Samsung TV-ben, csak az LG-nél van kamu 4K :)

(#107761) dethroner válasza stilo18 (#107756) üzenetére


dethroner
veterán

Mindig ezt szajkózza lassan két éve, de bármikor olvasom még mindig elképedek a kijelentésén :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107762) Gampa


Gampa
aktív tag

Ahogy neztem a KDB 1000-1500-2000 is bluetoothon komunikal a tv vel! Viszont KU6000be nincs blue ha jol látom! A KI BE kapcsolas mukodik egyedul de azt meg infrán kuldi azthiszem!

Ez a J szeria billentyűzet lenne?

(#107763) Csocsy válasza #94529552 (#107754) üzenetére


Csocsy
tag

Szerencsére tegnap sikerült is megvenni a ue60j6240-t ( egy 4 éves LG plazmát fog leváltani, kíváncsi leszek a különbségre), ma már újra 250 k a MM oldalán....furcsa, hogy így egy napra ekkora engedményt adnak, de legalább sikerült most kihasználni :)

(#107764) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok,

vettem egy ue55ku6000 típusú tv-t. Az alábbi problémám van.
Adott egy Samsung FE4550 házimozi amire optikán keresztül szeretném ha a tv kitolná a hangot.
A tv-n a kimenetet áttettem optikára, látszólag mutatja is hogy kiteszi a hangot de nincs semmi. Mikor a hangerőt akarom szabályozni akkor a képernyő bal oldalán megjelenik egy fehér körben két rca/optikai kábelvég ikon/rajz és nincs hang. Most az 1. hdmi-n van összekötve a Samsung FE4550-el, hang kimenetnél a hdmi(receiver) van beállítva és meghajt minden hangszórót.
Egy kisebb samut váltott ez a nagy dög (az asszony kifordult a szobából mikor meglátta ;) ) és az is optikán volt a házimozival összekötve és azon ment is minden.
Tesztelés céljából a régi tv-t újra összekötöttem a házimozival optikán, de most már az sem tolja ki a házimozira a hangot. Az erősítő audio beállításoknál két opció van - TV Sound vagy maga a házimozi.

Amit megpróbáltam még hogy a tv-t és az erősítőt/házimozit a tv HDMI/ARC csatlakozóján dugtam össze először így a hangbeállításoknál HDMI(receiver)-en küldi ki a hangot, majd külföldi oldalakon írták hogyha bármelyik másik HDMI-be dugom az házimozit és az optikát rákötöm akkor elvileg érzékelnie kell és optikán küldi ki a hangot - hát nem :( Remélem érthető ;)
A tv beállításainál DTS 2:5 Neo-ra van téve a hang mert különben mindegy milyen kódolású filmet nézek egyébként sztereót csinál a hangból.

Kérdés:
rosszul emlékszem és a HDMI-n tolja ki a hangot mindkét tv vagy netán az optikai kábel ment tönkre (megtört, alapból volt kaki stb.)?
Ennek így optikán mennie kellene ugye?
A boltban egy 49ku-t és egy soundbart optikán összekötöttek és ott működött egyből simán, az eladó szerint az optika kábel tört meg, de egyenlőre nem vettem másik optikai kábelt hátha nem a kábel rossz mindössze én vagyok a balfék?

ui.:valaki kérdezte hogy natív 4k-t kitesz-e és a hangot kitolja-e 5.1-re. A válasz igen mindkettőre. 4k filmek brutálak :)

[ Szerkesztve ]

(#107765) Celtis válasza szallasi007 (#107764) üzenetére


Celtis
veterán

Ha szól HDMI-ARC-on, az miért nem jó?

(#107766) PuMbA válasza szallasi007 (#107764) üzenetére


PuMbA
titán

"A tv beállításainál DTS 2:5 Neo-ra van téve a hang mert különben mindegy milyen kódolású filmet nézek egyébként sztereót csinál a hangból."

A 2:5 Neo is sztereóban viszi át az "5.1-et" mátrixolási technológiával, mint a Dolby Pro Logic, tehát köze sincs az igazi 5.1-hez :) Semmiképp se válaszd ezt az opciót, mert nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#107767) szallasi007 válasza PuMbA (#107766) üzenetére


szallasi007
őstag

Óóó értem köszi :C

Celtis: ha már lúd.... Voltaképp akkor az optika arra lenne jó ha lenne egy külön erősítő?

(#107768) Celtis válasza szallasi007 (#107767) üzenetére


Celtis
veterán

Az optika szerintem csak arra jó, ha az erősítő nem tud HDMI-n hangot fogadni.
Nem merem itt azt mondani, hogy a HDMI minden szempontból jobb, de hirtelen nem tudnék az optikai javára felhozni semmit sem.

(#107769) Madwe válasza Celtis (#107768) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bizony, nem tud cec-et, ráadásul kisebb a sávszélje, s tömörítetlen 5.1 át se megy rajta pl, csak a hdmin.

(#107770) Daffni2 válasza Csocsy (#107763) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem visszasírod a plazmát :O

"Aki ad,az nyer"

(#107771) PHenis válasza Celtis (#107768) üzenetére


PHenis
senior tag

Megmarad a galvanikus elválasztás, nem földeled össze a két készüléket.

(#107772) bpmcwap válasza #94529552 (#107754) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Én meg is vettem ennyiért, de egyenlőre piszok nagy csalódás egy 50-es pana plazma után.... :(

Túrista vagyok

(#107773) bpmcwap válasza bpmcwap (#107772) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Mit kell állítani a TV-n, hogy ne legyen ilyen köd fátyolos??? UE60J6240
Köszönöm

Túrista vagyok

(#107774) Attila0 válasza bpmcwap (#107773) üzenetére


Attila0
őstag

Most hogyan van beállítva?

(#107775) dethroner válasza bpmcwap (#107773) üzenetére


dethroner
veterán

Futball üzemmód ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107776) #94529552 válasza bpmcwap (#107772) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez LCD tévé, ha nem tudsz átállni rá, akkor add el, 200k-ért nem lesz nehéz. Teljesen más jellegű tv, ne a plazmát keresd benne. A kolléga is plazma után vette, és neki megfelelt, keresd vissza, vagy várj, hátha segít a beállításban. Vagy van az összefoglalóban a film móddal is tipp.

(#107777) bpmcwap válasza Attila0 (#107774) üzenetére


bpmcwap
senior tag

beállítottam a leírás lapján, így sokkal jobb, de nagyon ködös.... Ez a háttér világítás miatt lehet???

Pumma : Lehet hogy az lesz.... Húsvét után kész a plazma. Addig eldöntöm. Ekkora méretben ajánlott plazma kb mennyi lenne(mert a méret azért nem semmi :) )??? Tudás nem érdekel, csak a kijelző - van okosom... Köszi

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#107778) Attila0 válasza bpmcwap (#107777) üzenetére


Attila0
őstag

Próbálj meg visszavenni a háttérvilágításból.

(#107779) blakey válasza bpmcwap (#107773) üzenetére


blakey
titán

Sokmindent, de először is meg kéne ismerni a technológiát, másodsorban meg lehet, hogy pont nem jó példánnyal kezdted az ismerkedést. Egy jó LCD tv bizony felveszi a versenyt korábbi Pana plazmával is, igaz az nem ennyibe kerül ebben a méretben.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107780) bpmcwap válasza blakey (#107779) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem értek a technológiához, őszintén nem is nagyon szeretnék, csak élvezni pl a mostani juve-barca meccset. 6 éve a Panasonic TX-P50U30E plazma valami 180.000 volt és ajánlott, most ez a samsung 60j6240 led a fórum alapján szintén ajánlott 250.000.- A hat éves plazma ezek szerint sokkal jobb kategóriás volt mint ez a mostani led??? Nem értek hozzá, csak kérdezem!

Túrista vagyok

(#107781) blakey válasza bpmcwap (#107780) üzenetére


blakey
titán

Öszintén szólva én biztos nem ezt ajánlottam volna. Ismerem azt a plazmát, volt is olyanom, azaz UT30-am volt, a jelenlegi LCD-met viszont jobbnat tartom annál minden szempontból. Mondjuk ebben a méretben ennyiért jobbat nem fogsz kapni,. 1,5-2X annyiért viszont igen.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107782) Celtis válasza PHenis (#107771) üzenetére


Celtis
veterán

Semmi jelentősége. Digitáli átvitel, a földhurok nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#107783) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Be lehet ágyazni ICC profilt KU6000-be vagy van olyan program ami támogat spektrofotométert vagy kalorimétert és elfut rajta? Vagy marad a white level, black level, stb. alapbeállítás?

(#107784) stilo18 válasza bpmcwap (#107773) üzenetére


stilo18
addikt

Auto motion plus - Led képtisztaság esetleg?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#107785) gandalf666


gandalf666
csendes tag

Sziasztok!
Múlt héten vettem egy LG 49uh661v-t, elsődlegesen monitornak, de az RGBW mátrix miatt elég &@#ul néz ki olyan 90-100 cm-ről. Le akarom cserélni egy samsungra, 50ku6000 és 49ku6400 között vacillálok. Vagy esetleg ezek egy kisebb verziójában, de a régi 40"-os samsungom olyan kicsinek tűnik ez mellett :)
Használ valaki 49-50"-os tv-t monitornak? Nem látszódnak a pixelek 80-100 centiről? Mert jó ez a 49 col, de ha ilyen távolságról nem olvasható rendesen minden, akkor kisebb lesz.
Mondjuk a munkahelyemen két 24"-os dell fhd ips monitoron dolgozok, ezeknek a ppi értéke majdnem annyi, mint egy 49"-os 4k tvnek. Ha valami hasonlót tud produkálni az rgb-s va panel, akkor marad a 49 col samsungnál is.

(#107786) PuMbA válasza bpmcwap (#107780) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen más technológia a kettő és mindig az nyer, amelyiket olcsóbb gyártani és több a profit rajta :) Plazma esetén jobb a fekete, nincs felhősödés, azaz homogénebb a kép, jobb a mozgásfelbontás. Ezek egyikében sem tud egy sima LCD labdába rúgni :)

[ Szerkesztve ]

(#107787) PHenis válasza Celtis (#107782) üzenetére


PHenis
senior tag

Az erősítőben valahol lesz egy kis jelű analóg rész és szerintem ott már tuti számít, hogy bejutott-e valami. Én biztos nem földelném össze a tv-vel ami össze van földelve a bérház/utca összes tv-jével, de nálunk pl az oszlopra megy fel. Jó nagy antenna a zavaroknak.

(#107788) sicc33 válasza Daffni2 (#107750) üzenetére


sicc33
aktív tag

Az elso alkalommal lehet, de a wifi problema elott volt egy teljes reset.

(#107789) Celtis válasza PHenis (#107787) üzenetére


Celtis
veterán

Olvass utána, hogy mi a földHUROK.

(#107790) FollowTheORI válasza PHenis (#107787) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A szórakoztató elektronikai eszközök többsége nincs földelve... csak FYI. ;)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#107791) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok, rákérdeztem a "milyen tv-t vegyek"-ben de nem jött válasz, lett ez Samsung T32E310EW/EN. Valóban a fekete az nem fekete, de eléggé szín hűnek tűnnek így nagyon durván szabad szemre a színek, a fényerő is nagyjából jól sikerült beállítani, garikat megkapta, remélem jól bírja majd. Szerintem nem ajánlott egyáltalán a típus. A menüje elég gyors, nekem nagyon annak tűnt, nagyon gyorsan kapcsol ki/be. A hangfalait még nem teszteltem le rendesen, mivel nem volt hdmi mellékelve hozzá, ma lesz beszerezve. Hozzá egy vacak falra akasztáshoz való vasdarabot adnak, egy könnyen kicsúszó kis tápkábeljéhez szükséges két ágú vezetéket, távkapcs és ennyi. Ezekkel a teszt képekkel próbáltam beállítani, majd még próbálgatom, meg sajnos nem ismeri az .png-t ez se. Elvileg xvidtől, dvd .vob fájlon át x264-ig mindent megeszik. Nem mondom, hogy ronda, a keret is elmegy, olyan 6kg az egész. Mintha mozgásnál furán rezegnének a dolgok az interlaced kép miatt, de ez lehet a scart miatt is, gondolom hdmi-n talán már a digitális szebb lesz. Én most így elsőre kikapcsoltam szinte minden segéd funckiót, főleg ezt a dinamikus fényerő állítás ami nagyon nagy hülyeségnek tűnik. Tud dinamikusan hangszínt állítani, nem mondom hogy butaság, de lehet ezt se fogom használni nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#107792) patow válasza Skullwipe (#107791) üzenetére


patow
senior tag

Szia ,én a konyhámba vettem a kistestvérét a T24E310EW és nagyon megvagyok elégedve a képével, nagyon szépek a színek és megmondom őszintén hogy a nappalimban a KU 6400 re ráver két kört a kijelzője pedig az egy más ár kategória ,,viszont a menü gyorsasága katasztrofálisan lassú

(#107793) ph2012


ph2012
senior tag

Tavaly, 2016 augusztusában vettem a Budapest, Móricz Zsigmond téri Extreme Digitalban egy Samsung UE40J6200 típusú tv-t.
A vásárlás időpontja 2016.08.04.
1 év garanciával adták. Ehhez vettem még a boltban plusz egy 1 gyári garancia kiterjesztést. Így az 1+1 év garancia 2018.08.03. napján jár le.
Be is regisztráltam a tv a Samsung weboldalán. Ezért kaptam 1 év garanciát amit a vásárlás napjától számolnak. Ez is 2018.08.03. napon jár le.

Tehát értelmetlen volt venni a boltban plusz 1 év garanciát? A bolti plusz 1 év garancia és a regisztráció miatt kapott 1 év garancia fedik egymást. Jól látom? Azt hittem, hogy ha az Extreme Digitalban veszek plusz 1 év garanciát a tv-hez és regisztrálok a Samsung weboldalán akkor 3 év garanciám lesz. De ezek szerint csak 1+1 év garanciám van.

(#107794) blakey válasza ph2012 (#107793) üzenetére


blakey
titán

Igen, értelmetlen volt ha így nézzük. Kérdezd meg, hogy a gyári garin túlra esetleg átvariálható-e, mert úgy már talán lenne értelme. A Samsung így adja a 2 évet, 1+1 év.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107795) ph2012 válasza blakey (#107794) üzenetére


ph2012
senior tag

A Samsungnak van valami budapesti központi irodája ahol ilyen garanciális kérdésekkel foglalkoznak?

(#107796) patow válasza ph2012 (#107793) üzenetére


patow
senior tag

Hasonlóan jártam az euronicsel, 1 évet adnak és vettem hozzá 2 év kiterjesztett garit 18e ért ,aztán amikor beregisztráltam kiderült hogy kaptam az 1 évhez +1 évet tehát igazából csak 1 évet vettem pluszban 18e ért,, azért is írtam már korábban hogy egy simlis rabló banda mert ha tudatták volna velem hogy regisztrálva 2év jár akkor megelégedtem volna vele és 1év pluszért nem adtam volna 18ezret :D És van a pofájukon bőr hogy úgy hirdetik magukat hogy vásároljon szakértőtől

[ Szerkesztve ]

(#107797) PuMbA válasza patow (#107796) üzenetére


PuMbA
titán

A Euronics elég kemény akkor. Az EDigital-nál 5 évet lehet venni 20k-ért és akkor is cserélik, ha te bontod le a TV-t véletlenül :)

[ Szerkesztve ]

(#107798) dethroner válasza PuMbA (#107797) üzenetére


dethroner
veterán

Ez az utolsó mondat pontosan mit is jelent?
Az EDigital-nál 5 évet lehet venni 20k-ért és akkor is cserélik, ha te bontod le a TV-t véletlenül :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#107799) patow válasza PuMbA (#107797) üzenetére


patow
senior tag

Igen,, általában alapos vagyok de ezt megszívtam ,az edigitáltól meg már félek mert írtam hogy a T24E310EW visszacsomagolt volt és sérült

(#107800) Clever0 válasza dethroner (#107798) üzenetére


Clever0
senior tag

Eldől és összetörik. Legtöbbször a hasonló pót dolog nem garancia meghosszabbítás, hanem biztosítás, tehát néhány káreset is belefér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.