Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108851) #20221952 válasza shield (#108845) üzenetére


#20221952
törölt tag

Köszönöm, mi is így gondoljuk, ha meglesz, akkor megírom, hogy milyen a minősége a tv-vel is.

(#108852) dethroner válasza Flashget (#108833) üzenetére


dethroner
veterán

Miért vagy naiv és miért hitegetsz másokat olyasmivel, ami nem létezik? Magyarán, már nincs, nem gyártanak valós 100Hz-s FHD tévét, egyik gyártó sem. Az UHD modellek között is tömegével vannak az 50Hz-es modellek, és ezzel nem a samsung az élenjáró, megtalálhatók ezek a Pana és Sony olcsó UHD készülékei között is. Tényleges 100Hz-es UHD drága, mindegy ki gyártja.
Vagy ha tudsz, off-ban bedobhatnál pár olcsóbb ajánlható Pana vagy Sony modellt :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108853) dethroner válasza jozsi252 (#108837) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem valamit benéztél. A film mód, amiről többnyire és most is írnak az a képmód, amit pedig te kérdezel, a képopciókban található, film1 és film2 és kikapcsolt állapot lehet. Hogy mire is jó valójában, azt szerintem senki sem tudja biztosan és semmi tesztelés alapján nem vehető észre különbség.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108854) jozsi252 válasza dethroner (#108853) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem néztem be semmit, Film mód néven van benne a menüben is. ;), én konkrétan erre vagyok kíváncsi, nem pedig a másikra ami melegebb árnyalatot ad a képnek.

Így is írtam le:

Ez a film mód nemtom mire való pontosan. Asszongya: A film mód gördülékenyebbé teheti a képkockaátvitelt régebbi videóforrásokból..bla bla.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#108855) krx21 válasza dethroner (#108852) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont tavalyi 100hz-es fullhd, még elérhető...

(#108856) amadeus11 válasza dethroner (#108852) üzenetére


amadeus11
senior tag

200 alatt nem nagyon van olyan 50-es tévé, ami interpolációt használ. A legrosszabb, hogy ezekben az olcsó UHD tévékben a BFI is használhatatlan, hiába pakolják bele. Nagy valószínűséggel ki kell kapcsolnod, mert villogni fog, nem lesz fényerő vagy dupla kontúrokat látsz stb. A drágább modellekben érdekes módon jól működik. 200 alatt VA panellal olyan TV, ami tud interpolációt : Panasonic 50DS630E, illetve LG 50UH635V. Az LG pár napja 170k volt az MM-ben, ennél jobb ajánlat nem nagyon van. Még 6 éve, mikor első lapostévémet vettem, itt ezen a fórumon óva intettek és kifejezetten ellenezték az 50 herzes tévék vételét. Most meg 200 alatt csak azok vannak.

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#108857) krx21 válasza amadeus11 (#108856) üzenetére


krx21
nagyúr

A drasztikus fényerő csőkkenés most is megvan. Aki szeretne használni BFI-t, javaslom próbálja ki, hogy az adott típus milyen fényerővel tudja produkálni.
Amúgy egy jó BFI-t mindenképp érdemes használni, mert jelentősen javul a mozgó sorfelbontás. Bár megjegyzem, hogy 1080sor fölé még senki nem tudott menni, ami elgondolkodtató, hisz akkor elméletileg a mozgásban lévő részletek, bizony 4K anyag és 4K TV esetében sem több mint fullhd esetében...

[ Szerkesztve ]

(#108858) dethroner válasza jozsi252 (#108854) üzenetére


dethroner
veterán

Még most is azt mondom, amit te kérdezel, az a képopciókban található :K Amiről beszélni szoktunk az a képüzemmód. amit nem lehet kikapcsolni, csak kiválasztani valamelyik előre beállított képi világot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108859) dethroner válasza krx21 (#108855) üzenetére


dethroner
veterán

Ha a J szériára gondolsz, az nem tavalyi, hanem tavaly előtti. 2016-van már nem volt 100Hz-es FHD samu. Elérhető lehet, de ha már nincs gyártásban akkor lutri hogy hol kapható, meg az is újracsomagolt, esetleg javított darabot kaphatsz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108860) dethroner válasza amadeus11 (#108856) üzenetére


dethroner
veterán

A nagysikerű és ajánlott H6400 is borzasztóan használja a BFI-t. Nemcsak a fényerő csökkenés a vibrálás zavaró ezeknél, hanem semmi érzékelhető javulást nem okoz. Ellenben a képkocka beszúrás jól működik benne. De megfigyeltem, ha csak rámegyek a BFI (ledes képtisztaság) menüre, a kép sokkal folyamatosabb lesz, de amint OK-val rögzítem, visszaesik a fény, villog és megszűnik az OK lenyomása előtti folyamatos kép.
Az hogy manapság nincs olcsón ajánlható tévé csak 50Hz-es, az még nem jelenti azt hogy ezeket kell ajánlani. Sajna annyit tehetünk ha valaki a véleményünk kéri hogy azt mondjuk jót csak drágán kap, ha nincs rá sok zsé, akkor pedig kössön nagyon sok kompromisszumot. Vagy használja csak játékra :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108861) Attila0 válasza dethroner (#108860) üzenetére


Attila0
őstag

Igaz nekem újabb és olcsóbb tévém van de, a ledes képtisztaságtól én sem vagyok elájulva! :N

[ Szerkesztve ]

(#108862) PuMbA


PuMbA
titán

Keresgéltem még egy kicsit tovább, de nem találtam az interneten olyan tesztet, ami azt mutatná, hogy ne a Film mód lenne a legközelebb a kalibrált képhez bármelyik Samsung TV-nél. A Samsung hivatalos oldaláról is elcsíptem egy mondatot: "Movie mode: Suitable for watching TV or movies in a dark room while reproducing the colors of real life in a very natural way", tehát állítja, hogy a Film módban a legtermészetesebbek a színek. Aki valamiféle más mérést lát véletlenül unalmában az linkelje, mert nem néztem át a fél internetet :)

[ Szerkesztve ]

(#108863) #94529552 válasza dethroner (#108860) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van még 100Hz-es tv, a 220Volt nevű webshop-ból: UE50J6200[link]

(#108864) Attila0 válasza PuMbA (#108862) üzenetére


Attila0
őstag

Tudom hogy ez már unalmas lehet de, ez a mondat vajon az összes tévére vonatkozik vagy csak a drágábbakra? Oké, oké azt javasoltad hogy menjek el egy moziba, de, félek tőle hogy a tévém film módban akkor sem fog szebb képet adni.

(#108865) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Fu mi folyik itt! :DD

Film mod ami a legkozelebb van a valosaghoz azt kesz! Ennyi.
Allitsd film modra azt nem kell babralni.

[ Szerkesztve ]

(#108866) jozsi252 válasza KD6-3.7 (#108865) üzenetére


jozsi252
veterán

Én még mindig nem arról a film módról beszélek amiről a többiek! Leírtam hogy én melyikről..Na de inkább beillesztek egy képet.
Remélem így most már érthető amit írok. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#108867) patow


patow
senior tag

Film módban a kép olyan mint egy régi megsárgult fénykép ,vagy természetesre vagy normálra kalibráljatok.,,le a film móddal :)

(#108868) Attila0 válasza patow (#108867) üzenetére


Attila0
őstag

Szerintem nálad a meleg 2 színtónus miatt sárgás a kép! Nálam viszont a normál-hoz képest zöldes árnyalatúbb.

[ Szerkesztve ]

(#108869) Motion_Blur válasza patow (#108867) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én se értem miért jó az hogyha fehér szín helyett sárgát látunk :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108870) KD6-3.7 válasza patow (#108867) üzenetére


KD6-3.7
őstag

En Movie, Film, Mozi modban nezem a TV-t miota az eszemet tudom es en nem latom sargasnak a kepet!
Ha az okosok szerint az a legjobb, akkor miert neznem en valami eltolt, tulszaturalt, hideg modban??

(#108871) Attila0 válasza KD6-3.7 (#108870) üzenetére


Attila0
őstag

Én azt figyeltem meg hogy kalibrálás nélkül a J5100-nál a természetes mód van túlszaturálva. Szóval ott a normál-hoz képest egy kicsit ridegnek tartom a színeket

[ Szerkesztve ]

(#108872) Motion_Blur válasza Attila0 (#108871) üzenetére


Motion_Blur
félisten

55KU6400-nál természtes módban minden részlet elveszik és neonzölden virít a foicpálya füve és a snooker posztó is... én úgy próbáltam belőni a képet mint ahogy az előző IPS paneles LG is be volt állítva, meg ahogy a bekalibrált monitorom is be van lőve.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108873) patow válasza KD6-3.7 (#108870) üzenetére


patow
senior tag

Az "okosok "nézzék film módban de nem tudom miért erőlködnek vele mikor nagyjából tízből legalább hétnek nem tetszik, amúgy pl természetesben is lehet meleg1 vagy meleg 2-re állítani ahol már egyáltalán nem hideg a kép :)

(#108874) Attila0 válasza patow (#108873) üzenetére


Attila0
őstag

Ez igaz de, akkor nálam elég sok részlet elveszik amit normál módban észreveszek

[ Szerkesztve ]

(#108875) patow válasza Attila0 (#108874) üzenetére


patow
senior tag

Nem rossz a normál mód sem ,egy darabig nálam is az volt kalibrálva

(#108876) Attila0 válasza patow (#108875) üzenetére


Attila0
őstag

Akkor meg miről beszélünk? :Y

(#108877) patow válasza Attila0 (#108876) üzenetére


patow
senior tag

Vagy természetes vagy normál ,szerintem a kettő között nincs olyan nagy különbség mintha filmre állítod

(#108878) bghistvan válasza Gizmo94 (#108847) üzenetére


bghistvan
senior tag

Na akkor az hogy lehet hogy a 6240-re. +2 év 49990?????

(#108879) Attila0 válasza patow (#108877) üzenetére


Attila0
őstag

Ha neked az nem nagy különbség hogy normál módban kicsit lágyabbak a színek akkor valóban nincs!

[ Szerkesztve ]

(#108880) bghistvan válasza bghistvan (#108878) üzenetére


bghistvan
senior tag

A Mysamsung.com-ra belépve az accountommal a +1 év regisztráció után csak hüledeztem ezen az összegen.

(#108881) sandró60 válasza Motion_Blur (#108869) üzenetére


sandró60
addikt

Ne nagyon vedd komolyan amit most írok.
Van egy film amiben az egyik szereplő ezt mondja "a vörös szín nyugtatja :D
Itt a fórumban meg a sárgás árnyalat ;]

(#108882) Kerni62 válasza #94529552 (#108863) üzenetére


Kerni62
tag

Miért jobb a 100Hz-es tv még ha csak Fhd is? Most találtam Sony 55 kdlW808 3D-s 100Hz.

[ Szerkesztve ]

(#108883) Donki Hóte válasza Gizmo94 (#108849) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyébként megvan még az ős LE40A656 is, és habár már van vagy 9 éves, de a képe olyan, mint volt mindig, tökéletesnek mondanám. A hangja meg kb. mintha soundbar lenne alatta, vagy jobb. Csak a tápban a kondik halnak ki kétévente kb.

Nekünk is megvan a 2008-ban vett FHD LE46A558 TV-nk és kiválóan működik :R

Igaz, csak monitornak jó, mert az analóg tunerje nagyon elgyengült, digitális meg nem is volt benne, és ugye USB-ről filmet sose tudott lejátszani ez a régi széria. UPC beltériről, valamint laptop HDMI kimenetéről viszont olyan kellemes színű, jól nézhető képe van, mint egy mai alsó-közép kategóriás TV-nek.

Szerencsére a tápkondik elpukkanása még nem jött elő (ismerem a jelenséget, a PC-m monitorja is Samsung).

Ma már nem csinálnak ilyen tartós TV-t, ez öngyilkosság lenne a gyártók részéről.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#108884) galaxys80 válasza patow (#108873) üzenetére


galaxys80
veterán

Én meg azt nem értem minek erőlködsz állandóan azzal, hogy a film mód ellen érvelsz.
Fogadd el, hogy rengeteg embernek ez a tökéletes.
Neked nem, használd mással.
Ettől még a valósághoz akkor is ez áll a legközelebb. És ezt nem itt a fórumon találta ki valaki.

(#108885) dethroner válasza #94529552 (#108863) üzenetére


dethroner
veterán

Apáméknak és nekem is ebből a boltból rendeltük a tévéket, semmi gond amíg nem kell gariztatni, olcsóbb mint a nagy boltok. De itt sokan ragaszkodnak a hivatalos garihoz, így ez már nem jó nekik. És felfigyeltem egy érdekes dologra, azt gondoltam hogy a mostanában tömegesen felbukkant J6240 100Hz-es. Hát nem, a 60-as méretű az 100Hz-es, alatta viszont 50Hz. Azt hiszem korábban a H6200 volt ilyen, ott a 32-es volt 50Hz-s és a nagyobbak 100Hz-esek. Mocskos egy dolog ez, még adott típuson belül is jelentős eltérések vannak, nem is beszélve a VA és IPS panel lutrival.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108886) dethroner válasza jozsi252 (#108866) üzenetére


dethroner
veterán

Látod, hiába írtam neked, te csak nem értetted meg. Pont erről írtam neked többször is. 1 2
Hagyd a picsába azt a menüpontot, szart sem ér az egész. A film mód amiről itt szó van, az teljesen más.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108887) patow válasza galaxys80 (#108884) üzenetére


patow
senior tag

Nekem semmi gondom azzal hogy ki milyen módban nézi !!! de nem én erőlködöm vele hanem azok akik állandóan csak a film módot tartják itt nézhetőnek mintha az lenne a szent grál , holott ha visszaolvasod a hsz- eket legalább annyian, vagy többen nem abban a módban nézik mert nem tetszik nekik :)

[ Szerkesztve ]

(#108888) Attila0 válasza galaxys80 (#108884) üzenetére


Attila0
őstag

Én csak azt nem értem hogy, ha tényleg a film mód a tuti, akkor a másik három miért létezik? :Y

[ Szerkesztve ]

(#108889) patow válasza Attila0 (#108888) üzenetére


patow
senior tag

Pontosan ezt akartam hozzáírni még a hsz hez :)

(#108890) jozsi252 válasza dethroner (#108886) üzenetére


jozsi252
veterán

Tisztába vagyok vele hogy melyikről van szó amiről a többiek beszélnek. Én csak arra voltam kíváncsi hogy ez mégis mi a francot csinál(hat), mert semmi különbséget nem vettem észre amikor be van kapcsolva.

Film mód nekem sem jön be, akárki akármilyen tesztet mutat. Egyszerűen csúnyán néz ki a kép annyira sárgás (meleg) az árnyalata neki. Nem azt mondom hogy hideg árnyalatú kell, de az a beállítás egyszerűen nem jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#108891) Attila0 válasza jozsi252 (#108890) üzenetére


Attila0
őstag

Az elvileg a képkockasebességet szabályozza.

(#108892) Attila0 válasza jozsi252 (#108890) üzenetére


Attila0
őstag

Annak közvetlenül nincsen köze a film módhoz mert a meleg 2 színtónus miatt van

[ Szerkesztve ]

(#108893) galaxys80 válasza Attila0 (#108888) üzenetére


galaxys80
veterán

Hogy az olyanok, mint te tudjanak mást is választani. :)
Kicsit úgy érzem mintha magatokat akarnátok meggyőzni, igazolni ezzel a folyamatos film mód elleni hadjárattal.
Én itt még senkitől nem olvastam, hogy rá akarná erőltetni másra a film módot.
Ha valaki érdeklődik a legvalósághűbb beállítás iránt akkor ezt szokták javasolni. Ahogy szinte az összes teszt vagy szaklap is.

(#108894) dethroner válasza Attila0 (#108888) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy miért? Vannak azok a nők, akik nagyon jól néznek ki, ha végigmész velük az utcán mindenki rád irigykedik csak ki ne nyissák a szájukat mert a sötétség árad belőlük és még frigid is. Aztán vannak azok akik nem néznek ki olyan jól, és nem is nagyon buták, marha gazdag és kitart téged ha szeretnéd, de közös témátok nem sok van, főzni nem tud. És van az átlagos kinézetű, nem gazdag de okos, bármikor bármiről tudsz vele beszélgetni, istenien főz és egy démon az ágyban.
Az hogy kinek mi kell, egyéni döntés ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108895) Attila0 válasza dethroner (#108894) üzenetére


Attila0
őstag

"Kicsit úgy érzem mintha magatokat akarnátok meggyőzni, igazolni ezzel a folyamatos film mód elleni hadjárattal"

Én egyáltalán nem folytatok hadjáratot ellene csak, jeleztem hogy az én J5100-as tévémen nem azt látom amit az itt leírtak alapján látnom kellene. Ennyi!

(#108896) dethroner válasza Attila0 (#108895) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt nem nekem szántad szerintem. De egy dolgot azért ne hagyjunk figyelmen kívül. A film mód nem a bölcsek köve, nem lesz tőle pöpec egy alsó kategóriás tévé. Ha valaki megfelelő képességű tévét használ, az kalibráltassa műszerrel ha tökéleteset, vagy közel tökéletesen szeretne. És bármilyen hihetetlen, a kalibrációt film módban csinálják :) Nem megbántva a kispénzű, vagy alacsonyabb igényű embereket, azt várni, hogy egy belépő szintű tévétől el fog ájulni és azt fogja látni amit kétszer-háromszor drágább tévé tud, naivság.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108897) Attila0 válasza dethroner (#108896) üzenetére


Attila0
őstag

Tényleg nem. Sorry! Egyébként én is azt gondolom hogy a film mód csak a drágább készülékeken és ott is csak kalibrálás után mutat jól. :K

[ Szerkesztve ]

(#108898) lightblue


lightblue
csendes újonc

Sziasztok. Vettem egy UE40K5502 típusú TV-t webshopon keresztül, ami meg is érkezett. A dobozt én bontottam ki, a garancialevél benne volt pecsét és kitöltés nélkül. Egyből hívtam a boltot, de azt mondta hogy nem is kell, a számla fontos. Beszéltem a Samsung-al is, ők viszont kijelentették hogy garanciajegy nélkül nem foglalkoznak vele. Max visszaküldöm postán hogy töltsék ki. Volt valaki hasonló szituációban már? Köszi, Zoli .

(#108899) patow válasza lightblue (#108898) üzenetére


patow
senior tag

Szerintem neked EU garancia leveled van ami a dobozban volt ,a magyar garilevél a doboz oldalán egy kis ragasztott zacsiban van amit az eladó cég tölt ki (eladás dátuma, készülék sorozatszáma ,bélyegző.aláírás) Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#108900) lightblue válasza patow (#108899) üzenetére


lightblue
csendes újonc

A bolt: digitalko.hu . A dobozon nem volt más, csak a számla. A másik furcsa dolog a garancia időtartama. Szinte az összes hely, ahol lehet kapni 2 évet ír. A második évhez már regisztrálni kell, ahol elakadtam, mert 1: ilyen típus nincs a Samsung Magyar weblapján, 2: a sorozatszám szerint ezt nem a Magyar Samsung hozta forgalomba, így nincs második év. Ismét felhívtam a boltot, ahol mondták hogy nyugodjak meg, él a két év, és bármelyik szerviz meg fogja javítani. Kicsit bizonytalan vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.