Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30101) -PLevi- válasza echterion (#30096) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Pedig az SD-re menti! :K DCIM/Camera
Viszont ha a felvételt nem a "négyzettel", hanem a szünettel (két függőleges vonal) állítod le, akkor nem menti el. Én szívtam már a gyári kamera app-al így. :(

(#30097) C.Balint

Éppenséggel lehetne (!), ha nem lenne már benne így is az összes, egymással "kompatibilis" buhera. Ha találomra telepítesz valamit, akkor valószínüleg összeakad valamivel. :)
Telepítés menete: 1. letöltöd | 2. reboot CWM | 3. mounts and storage - mount system és/vagy data* | 4. majd install zip from sd card | 5. reboot

*Az oldalon ahonnan letöltötted általában írja, hogy mit és hogyan kell. Ha nem akkor mountold mindkettőt, baj elvileg nem lehet belőle.
Ja és ajánlott előtte egy CWM backup, ha nem akarsz szívni, mert valami elcsesződött. :K

(#30098) PistiSan

Igen, tovább bírja, mint a stock.
Az alap firekernellel 20%-tól merül majd, mint a Titanic. :D :))

(#30102) #52560384


#52560384
törölt tag

Hali!
A problémám a következő volna: a galaxy ace-emre felraktam egy nem hivatalos cm 10.1-et (4.2.2)-t és ekkor kezdődtek a problémák... Az elején még mintha jó lett volna az aksi, de 1-2 nap eltelt, belaktam a rendszert, és az akksi nagyjából fél-egy órát bírt ki folyamatos használat mellett. Próbálkoztam battery calibration-nel, cwm recoveryben töröltem a battery cachet, jópárszor, egy csomó háttérben futó alkalmazást kikapcsoltam, de semmi nem segített. Gondoltam, h felrakom a cm 7.2-est hátha az megoldja a problémát, de nem oldotta meg. A furcsa az egész dologban, hogy sikerült barátnőm galaxy mini2-esével kicsréltük az akksit, és egyiknek se volt baja... Nála az én akksimnak töltöttségét 90%ra írta, és alig merítette, ergo annak nem lehet baja, az ő akksiját az én telefonom viszont ugyanúgy NEM merítette, mintha az ő telefonjában lenne, viszont amint visszacseréltük nekem ugyanaz a problémám volt, h nagyjából 1 óra alatt lemerülök. Megköszönném ha valaki tudna segíteni ezügyben, mert elég furcsa számomra ez a probléma....

(#30103) C.Balint válasza -PLevi- (#30101) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Akkor ezért hüpürcülkülődött meg anno a 4.2 nél, amikor frissítettem Plus-ra, mert csak úgy feltelepítettem.. :)

(#30104) kmarci25 válasza C.Balint (#30103) üzenetére


kmarci25
veterán

Félreértetted sztem. Plevi nem a Holo Plus-ra írta a választ, hanem a teljesítménynövelő scriptre.
tehát, helyesen: teljesítménynövelő scriptet (sőt, bármilyen scriptet) nem érdemes telepíteni xperionra, mert nagy valószínűséggel össze fog akadni valamelyik tweak-kel, scripttel. Felesleges is, mert minden benne van, ami kell/lehet.
A Holo Plus-t én simán telepítettem a v5-re (nem warez, megvettem), bár ha jól emlékszem a v4.2-nél ez nem ment simán nekem se, ezért v5 alatt a Plus telepítése előtt feltettem valami nagyon kicsi launchert, hogy ha baj van, akkor azért elinduljon a készülék.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30105) -PLevi- válasza kmarci25 (#30104) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igen, én is így gondoltam/értettem! :)

Más: System/etc-ben hogy kell módosítani a gps.conf-ot? Esetleg van valami gps fix cm7.2 alá?

(#30106) vadkörte válasza -PLevi- (#30105) üzenetére


vadkörte
addikt

Faster fix nem működött?
Cm7.2-vel néhány sec alatt pozícionált, CM10.1-el több percig homokórázik mize talál műholdat, még fix-szel is... :S

Üdv. V. Körte

(#30107) -PLevi- válasza vadkörte (#30106) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Nem próbáltam még semmit.

Linket kaphatnék? :B

(#30108) vadkörte válasza -PLevi- (#30107) üzenetére


vadkörte
addikt

De kényelmes valaki... ;]
FasterFix

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30109) -PLevi- válasza vadkörte (#30108) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszönöm! :)
Igaz. De ezek szerint nem xda-n kellett volna keresnem. :DDD

(#30110) ronin79


ronin79
őstag

Nos valami ilyesmi a végleges kinézet :)

A beállítások menü ikonjain gondolkoztam, lecserélni színesekre, de lehet rontaná az összhangot, kék-fehér nekem bejön, de jöhetnek ötletek amíg fel nem töltöm az update.zippet :D

(#30111) youngboy válasza ronin79 (#30110) üzenetére


youngboy
senior tag

Adnál valami kiinduló pontot, linket, hogyha én is szeretnék ilyet csinálna vagy csak éppen egy kicsit megismerkedni a mikéntjével? Egy kicsit már keresgéltem, de eddig nem találtam semmi hasznosat. Biztos én voltam a béna, de ez elő szokott fordulni. :)
Egyébként gartula, mert jó lett. :C

[ Szerkesztve ]

(#30112) C.Balint válasza kmarci25 (#30104) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Bocsánat, nem néztem hogy melyik kérdésemre érkezett a válasz :) Köszönöm a segítséget.

(#30113) C.Balint


C.Balint
csendes tag

Elkezdi telepíteni, majd kiírja, hogy "az alkalmazás nincs telepítve"...

(#30114) ronin79 válasza youngboy (#30111) üzenetére


ronin79
őstag

Leírás van a neten rengeteg, meg xda-n is, de nagyvonalakban amire szükség van:
1. apk-multi-tool (én ezt használom jelenleg, korábban apk managert, de ott a compile folyamatnál gyakran volt hiba).
2. Notepad++ - xml fájlok módosításához
3. Gimp - ikonszerkesztéshez, ha pl. áttetsző hátterű ikonokat kell szerkeszteni
Az apk-multi-tool letöltött zipjét kicsomagolni a c meghajtóra, lehet neki adni tetszőleges nevet majd vagy a linkelt oldalon található framework listből kiválasztani a megfelelő framework-res.apk-t vagy a módosítani kívánt romból is ki lehet venni és az apk-tool other mappájába másolni. Ezután indítani a setup.bat-ot majd értelemszerűen először setup directories (3) majd installing framewrok-res (2) - ezt csak első indításnál kell eljátszani. Ha ez megvan a módosítani kívánt apk-t bemásolni az apk-tool place-apk-here-for-modding mappájába és script.bat klikk, majd jöhet a mókolás. 24-apk kiválasztás, 9-decompile és a projects mappában megvan a kicsomagolt apk, lehet ikonokat cserélni, xml fájlokat módosítani. Módosítás után 11-compile, ha pl. témát szerkesztünk és sima apk-ként akarjuk majd telepíteni akkor még szignózni kell.
Xml fájlokra kell esetleg rákeresni, vagy ha nincs leírás a módosításról xda-n, neten akárhol akkor valahogy kiszagolni melyik xml-ben kell mókolni. Pl. a fenti téma kék beállítások hátteréhez egyszerűen betettem a téma styles.xml-jébe a tárcsázó hátterét :DDD
"<item name="android:windowBackground">@drawable/custom_background_dialer</item>"

Jaj meg a gépen legyen java telepítve és a patch beállítva, mert anélkül nincs apk-tools sem, de youtubeon van erről is video ami alapján pofon egyszerű az egész.

(#30113) C.Balint

Ez még Holo launcherről szól? Mert ha igen, akkor az már itt ki lett tárgyalva párszor :)

[ Szerkesztve ]

(#30115) youngboy válasza ronin79 (#30114) üzenetére


youngboy
senior tag

Köszi a választ. Bíztam benne, hogy valami egyszerűbb módja is van. :)
A különböző APK tool-val már elkezdtem ismerkedni a CM10.1 settings.apk módosítása miatt.
Miután te írtad, hogy kiszedted a benne lévő Superuser-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#30116) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
A telefonomon CyanogenMod7-Xperion-v4.1 van.
A napokban az akkumlátor teljesen megőrült.
Van, hogy két napot kibír, de van, hogy egy 5 perces beszélgetés csontra meríti.
Internetezés közben látványosan esik a töltöttség, és kb 10 perc alatt képes kikapcsolni.
Ez akksi problémára utal, vagy egy ROM csere ráférne?
Köszi előre is!

(#30117) KurtCobain válasza urbanjozsi (#30116) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én rom újrarakással vagy cserével kezdeném, utána akku. Új, vagy próbaképp cserélni valakivel.

Mmm'kay?

(#30118) urbanjozsi válasza KurtCobain (#30117) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Értem! Mi most az ajánlott rom? :) Az 5-ös xperion spórolós?

(#30119) vadkörte válasza urbanjozsi (#30118) üzenetére


vadkörte
addikt

v4.2, v5, vagy vársz a v6-ra, ha megszállott vagy bepróbálkozhatsz a Cm10.1-el.
Én inkább a v4.2 <> v5 közül választanék a Helyedben.

Üdv. V. Körte

(#30120) GTR222HUN válasza PistiSan (#30098) üzenetére


GTR222HUN
csendes tag

Az szép idő, amíg nekem ilyen telefonom volt, az 1 napnak örültem visszafogott használattal :D

(#30121) C.Balint válasza ronin79 (#30114) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Igen, arról.Majd akkor visszaolvasgatok.
Amúgy V5-höz most akkor nem kell telj.növ. script? Gond hogy ha már telepítettem ? Törölni hogyan tudom esetleg?

(#30122) ra^ven válasza ronin79 (#30110) üzenetére


ra^ven
senior tag

Halihó!

Összességében nem rossz, színes ikon sem rontaná el szerintem, nekem egy dolog van amivel nem szimpatizálok, az a status bar, nekem kicsit puritán. :B

Ha jól értettem ez a verzió nem adrenalinra épül?

Szerintem bő 2-3 hónapja fent van a V5, eddigi legjobb, kár hogy frissebb firekernelt azóta nem láttam.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#30123) vadkörte válasza C.Balint (#30121) üzenetére


vadkörte
addikt

"Igen, arról.Majd akkor visszaolvasgatok."
Telepíts valami kicsi launchert. Ha van fent valamilyen alkalmazáskezelő - Titanium backup, System App Remoover, stb... - azzal távolítsd el a Holo-t, amikor rákérdez, válaszd ki a frissen telepített launchert. Telepítsd fel újra a Holo-t, add meg neki a Plusz-t (ha van megvetted, vagy megszerezted), válaszd ki a Holo-t alapértelmezett launchernek. Az alkalmazáskezelő app-ban jegeld* a másik launchert.

"Amúgy V5-höz most akkor nem kell telj.növ. script? Gond hogy ha már telepítettem ?"
Ha figyelmesen elolvastad volna az Xperionok leírását és/vagy a többiek ezirányú kérdéseit/válaszait rájöhettél volna, hogy nem, nem kell. Mert van benne. És igen. Gond lehet, mert a két script "összeveszhet"

"Törölni hogyan tudom esetleg?"
Erre, majd a nálam okosabbak válaszolnak.

*: a jegelés/elvávolítás RÁD van bízva. Én egy ~2-300 KByte-os launchert nem szoktam törölni.

Üdv. V. Körte

(#30124) C.Balint válasza vadkörte (#30123) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Köszönöm válaszod.
Tájékozatlanságom a szabadidőm hiányának tudható be.Ez a spéci szoftver se lenne rajta, ha a gyári nem fagyott volna úgy le, hogy csak poháralátétnek legyen jó a telefon.. :)

[ Szerkesztve ]

(#30125) #30734848


#30734848
törölt tag

Felraktam a CyanogenMod 7-es Nightly Cooper verzióját, kb két hónapja van fent. Az utóbbi időben alig tudok telefonálni vele, mert egy pillanatra kihangosítja a készüléket, és utána engem már nem hallanak.

Van erre valami "gyógymód", vagy rakjam újra?

(#30126) kmarci25


kmarci25
veterán

Úgy érzem kezdi az akkum az utolsókat rúgni. Már korábban is éreztem, hogy mintha nem úgy lenne minden, ahogy megszoktam. Aztán tegnap este 99%-nál levettem a töltőre, kicsit még nyomkodtam, kb. negyed órát, ekkor már leesett a töltöttség 45%-ra. Letettem éjszakára, repülőmód, alacsony fényerő. Éjjel háromkor kikapcsolt (egyet rezzent, onnan tudtam). Ilyen még sosem volt.
Még szerencse, hogy már útban van az új akksim... :)) Egyébként ez egy első generációs (ami még jól bírta) gold akksi, kb. 1,5 éves.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#30127) Caaabi


Caaabi
senior tag

sziasztok, sammobile oldaláról szeretném letölteni a legfrissebb telenoros romot a készülékhez, de mindig azt írja, hogy "Error connecting to checker. Please try again." és akárhányszor próbálkozom mindig ezt hozza, tudnátok segíteni h honnan tudom még letölteni hozzá a legfrissebb telenoros romot amit odinból tudok telepíteni?

(#30128) Caaabi válasza Caaabi (#30127) üzenetére


Caaabi
senior tag

1 órán keresztül próbálkoztam, vegre megjavult :)

[ Szerkesztve ]

(#30129) Probert75 válasza kmarci25 (#30126) üzenetére


Probert75
addikt

Valami beragadt. Nekem is volt már ilyen vagy 2x. Restart megoldotta. Néha kell egy.

(#30130) Caaabi


Caaabi
senior tag

a készülék S5830i tipusú, letöltöttem sammobilról a hozzá tartozó legfrisebb telenoros romot : XXLA4 ha minden igaz, de a letöltött zip-ben csak egy MD5 file van, meg egy dll fájl, Multi CSC nincs hozzá, azt honnan tudom letölteni hozzá ?

(#30131) ronin79 válasza Caaabi (#30130) üzenetére


ronin79
őstag

Nem kell hozzá, de ugorj át az i- s topikba, ott megtalálsz mindent.

(#30132) echterion válasza -PLevi- (#30101) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a tippet. Nem emlékszem már, mivel állítottam meg, de nagyon mérges leszek, ha ez a gond. :(

**********

(#30133) #30734848


#30734848
törölt tag

Valaki használ ilyen/ ilyen jellegű tokot? Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#30134) #30734848 válasza #30734848 (#30133) üzenetére


#30734848
törölt tag

bocsi, nem ide akartam, töröljétek pls

(#30135) karmin


karmin
csendes tag

Emlékeztek még, hogy írtam, a pc istennek sem akarja felismerni V5 rommal a telefont? Sőth! Mostanság a töltést sem vette mindig. :F

Mondom magamba, a V5 romnak mennie kell :N Pedig imádom, gyors, keveset eszik stb stb. De ez így nem állapot. :(

Már előttem a gyári rom, a Win7 telepítő. Dugom rá a gépre, össze-vissza mozog a micro usb csati..nem jó ez így.. :(

Kihúzom, belenézek.. mondom neeeee! XD

Volt benne valami kis szálka, aminek a két vége mostanra kopott ki annyira hogy lötyögjön a csati. :W Kipiszkáltam fogpiszkálóval, és elsőre érzékelte a telefont háttértárként, meg ami kell :DD

Szóval bék és nyugalom! :))

[ Szerkesztve ]

(#30136) karmin válasza karmin (#30135) üzenetére


karmin
csendes tag

ilyen is csak velem történhet :DD :DD :DD

(#30137) tgaly válasza ronin79 (#30131) üzenetére


tgaly
csendes tag

Üdv ronin79,
Általános kérdés (annak reményében, hogy nemsokára tesztelhetem az Xperion V6-ot, ill. a CM 10.1 vRonin79-t :) ) :
Ha az aktuális ROM után (most szinte mindegy milyen van fent) egy másikat próbálnék, akkor melyik a célravezetőbb "előtisztítás"? Az FR+full wipe+format data/cache/system/SDext, avagy a stock reinstall with ODIN ?

Jókat!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8 - O 8.0.0

(#30138) KurtCobain válasza tgaly (#30137) üzenetére


KurtCobain
őstag

Így, ebben a sorrendben. :)

Mmm'kay?

(#30139) vadkörte


vadkörte
addikt

Nem tudom mi találta a telefont, de mintha megtáltosodott volna. Néhány napja véletlenül fent hagytam a töltőn. Majdnem egy napig lógott rajt, mire eszembejutott, hogy le kellene húzni.
Viszonylag visszafogott használattal, ~30-35 perc csacsorászás, jó néhány SMS, 2G-s állandó mobilnet kapcsolat, e-mail értesítések megtekintése 1-2 -re válasz - úgy néz ki lassan meglesz a 4 napos készenléti idő. Nagyjából tudjátok mi és hogy van beállítva. Ez azért nem olyan rossz egy Cm10.1-től... :P
Lehet, hogy kellett az akkunak egy jókora regenerálás?

Üdv. V. Körte

(#30140) domerator


domerator
veterán

Hali,

Xperion v5 dalvik cache törlést hogyan kell megejteni? Simán CWR-ből, vagy az int2ext-hez való CWR flashelhető tool kell, vagy valami más?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30141) ronin79 válasza tgaly (#30137) üzenetére


ronin79
őstag

Üdw, mehet mindkettő, egy fr+wipe cache aztán odin de én odinnal csak akkor játszottam amikor egymás után cserélgettem a romokat. Mondjuk egy cm7 cm10 közt nem szoktam. Amúgy v6 nincs készülőben, amit korábban linkeltem az csak egy téma volt, meg egy próba a Fly-on modra ami nem igazán jött be, legalábbis nálam nem hozott valami egetrengető változást inkább ellenkezőleg és cm10en is visszatértem a silk v2-re.

(#30140) domerator

Már annyi appot telepítettél hogy szükséges? CWM mehet simán, TB szintén használható és a wipe tool is, szóval van választék :D

(#30142) domerator válasza ronin79 (#30141) üzenetére


domerator
veterán

Koszonom!!
Dehogy telepitettem annyit... csak elore felkeszulnek a droid nyavajaira. Ket eve van droidom es az a velemenyem, hogy egy heti-ketheti cache es dalvik wipe nem art az egeszseg megorzese erdekeben... :)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#30143) tgaly


tgaly
csendes tag

Köszönet KurtCobain & ronin79 a válaszokat, megnyugtató volt olvasni, hogy eddig sem csináltam túl sok rosszat kedvenc Ace-ünk lelkivilágának!

Kellemetes hétvégét!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8 - O 8.0.0

(#30144) Bass válasza ronin79 (#30141) üzenetére


Bass
addikt

Szia
Hol található a v6-s téma? cm10 by ronin mikor várható,úgy is tüntetünk :C :R Te meg úgy sem bírod ki hogy ne tökéletesítsd :DD :C :R

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30145) ljungberg


ljungberg
tag

Hello!

CM7-ről cm recovery-vel vissza tudok menni gyári 2.3.7-re, vagy csak odin féle megoldások vannak a samfirmware-ről származó rom-okkal?

(#30146) Farkas86 válasza ljungberg (#30145) üzenetére


Farkas86
senior tag

A cm7 a 2.3.7
A gyári romot csak odinnal tudod felrakni.

(#30147) ljungberg válasza Farkas86 (#30146) üzenetére


ljungberg
tag

Igen, a gyárira voltam kíváncsi.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30148) vlevi válasza ljungberg (#30147) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gyáriból csak 2.3.6 van.
De ha bármelyik cm féle 2.3.7 után rakod vissza odinnal a 2.3.6-ot, akkor két dologra kell számítani. Az egyik, hogy a CM is eltűnik. A másik, hogy a 2.3.6 telepítése után rögtön recoveryben (ami már az alap recovery lesz), rögtön törölni, wipeolni kell mindent. wipe data, wipe cache, szóval mindent amit lehet. Nekem legalábbis az volt a tapasztalatom, hogy enélkül nagy eséllyel nem bootol a telefon. csak bejön a samsung logo, aztán 1 perc múlva újraindul, és megint, vég nélkül.

(#30149) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Na felraktam végre az XpreionV5-öt, de nem vált be. Iszonyú lassú. :(
Lassúbb, mint a sok hónapos megfáradt Apo Final. :O
Úgy 45-50 telepített alkalmazásom van, de ebből jelenleg csak néhány fut aktívan a háttérben, az egyik az Avast, másik a Tasker.
Performance cpu gov van beállítva és úgy laggol, mint állat.
Holo launchert letöröltem, helyette LauncherPro van fent, de ez se úgy megy, ahogy kéne neki.
SuperSU nem akart együttműködni a TB-vel, ezért Superuser ment fel helyette.
Addig volt gyors ez a Rom, amíg nem volt belakva és fel nem kezdtem rakni az alkalmazásaimat. Az azt követő reboot óta fájdalmasan lassú. De annyira nem reagál, hogy legszívesebben földhöz csapnám a telefont. :W
Tárcsázó ezen is kifagyasztja a telefont akár egy percre is.

Az iránytűm még mindig nem működik, Smartcompass szerint nem elérhető.

Ötlet?

(#30150) ljungberg válasza vlevi (#30148) üzenetére


ljungberg
tag

OK!

Köszönöm a jó tanácsot! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.