Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29451) -PLevi- válasza ronin79 (#29450) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Kezdem kapisgálni. :D
Szóval akkor egy official cm7 aosp-nak, egy Xperion pedig aokp-nak tekinthető?
Én azt hittem, az valami külön fejlesztőcsapat, mint a cm vagy miui. :DD Ezek szerint az összes ROM-ot lehetne kategorizálni aszerint, hogy aopk/aosp?

(#29452) vlevi válasza Coolby84 (#29439) üzenetére


vlevi
nagyúr

"tényleg apróság, de az smseket hogy lehet kimenteni a legkönnyebben telóról?"
SMS Backup+ alkalmazást használom erre a célra. Gmail fiókba menti az SMS-eket, MMS-t, híváslistát, és természetesen vissza is állítja.
Az utóbbi időben vagy 20x cseréltem ROM-ot, próbálkoztam mindennel, és ez tökéletesen visszatöltött mindent.
Időzített mentést is tud, beállítható, hogy csak wifin mentsen, és még ezekkel a funkcióival is ingyenes, reklámmentes, egyszóval tökéletesnek mondható.

(#29453) aelod


aelod
veterán

Lin2sd vel h tudom csatolni az ext3as partíciót stocklite v8 rom-nál?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29454) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problemam. Nem ertek a telefonokhoz, de van egy samsung galaxy ace-em, racsatlakozom a wifire, beirom a helyes jelszot, azt irja, h csatlakozott, de ha megnyitom pl a play store-t, vagy barmi mast, akkor kiirja, h no connection. Valami otlet?
Legyszi szajbaragosan magyarazzatok el, mert tenyleg okosabb a telefon, mint en :) Es raadasul meg angol nyelvu is XD Edig nem volt bibi a hasznalataval, de ezt a jelenseget nem tudom hova tenni.

Koszonom szepen elore is :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#29455) oz82 válasza ronin79 (#29432) üzenetére


oz82
senior tag

Hmm.

Leszedtem egyet az XDA-ról. Működik, csak nem alszik tőle a telefonom... (Ez, engem az őrületbe kerget csak nálam jelentkezik, más romoknál is, mint íram korábban), mindegy nem kell rádió. :W

Spanyol kt7 es van fenn alapnak, idegesítő, hogy nem enged pár appot telepíteni (sms backup restore pl.), korábban bármelyik Rom ra felment, erre nem. Nem létszükséglet a régi sms uh nem probléma.

1 dolog még:
A system/ app mappába bemásoltam pár apk-t (a telepített rom-on) mikor totalcomanderrel (root jogos, és a root is ok) ki akarom osztani a jogokat (rw-r-r), kiírja hogy hiba és nem csinálja meg. Eddig bármelyik rom nál et tapasztaltam. Egyik lehetőség, hogy erre nem a TC, ha nem akkor melyik (a Root explorer fizetős), vagy vmit rosszul csinálok...

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#29456) Coolby84 válasza vlevi (#29452) üzenetére


Coolby84
tag

köszi, ez jó ötlet...

egy gyors kérdés, felraktam telóra CWM Recovery-t és egy CM10.1-et. Minden terv szerint haladt, miután megvolt update újraindítottam és most teker egy CyanogenMod logó ezerrel már pár perce. Ez normális, hagyjam vagy valami nem ok?

(#29457) Coolby84 válasza Coolby84 (#29456) üzenetére


Coolby84
tag

hmm leírás azt mondja 3-5 perc, mert valami cache-ket első bootnál generál, de nekem ezen már túl van...

jól csináltam mindent?

Visszaállítottam telót gyári állapotba
Leformáztam SD kártyát
Rámásoltam CWM Recovery és CM10.1 zipeket
Recovery-ben feltettem mindkettőt
Majd rebootoltam.

kimaradt valami?

(#29458) ronin79 válasza oz82 (#29455) üzenetére


ronin79
őstag

Nemtom, ingyenes appokat nem igazán használok, a full verzióval nincs gond, max. annyi tapasztaltam használat után duplájára növelte a hangerőt amin csak egy újraindítás segített, de amióta lecseréltem a soundfx mapppát (beats audio) ez megszűnt.
Total commandert nem használtam telón, pc-n nélkülözhetetlen de itt nem jött be inkább Root Explorer vagy amit xperionba is tettem MyFileExplorer. Jogok módosítása előtt írhatóvá kell tenni system partíciót, lehet ezzel van gond csak.

(#29457) Coolby84

Nemtom milyen leírást skubizol, de előbb cwm-et kell telepíteni majd a többit már cwm-bő full wipe és format után.

(#29459) vlevi


vlevi
nagyúr

Már csak a Chronus miatt is megérte felrakni a cm10.1-et!
Igaz, ami benne van, az kicsit nemjól működget, nem talál időjáráshoz helyet, meg izé, de az xda-ról letölthető a frissebb, ebben már megy minden. Egy lapon az óra, időjárás, naptár. És természetesen lockscreen widgetként is. Ami megint csak egy érv a 4.2-es droid (azaz a cm10.1 mellett).

és egy kép az xda-ról.

Mégegy apróság. Ilyen miért nincs PC-re?
Kettő: Ezért nem tud labdába rúgni a win8. A csempékkel ez kivitelezhetetlen.

Coolby84 : Valamikor nekem is volt ilyesmi problémám, de tegnapelőtt raktam fel a cm10.1-t. Előfordulhat, hogy a cm recoveryben a wipe dalwik cache-t is érdemes megcsinálni az új ROM telepítése előtt. Nem tudom, hogy nekem ez segített-e vagy sem, de most felment hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#29460) Csabixxx


Csabixxx
tag

Sziasztok!
Van egy galaxy ace amit nemrég vettünk és kb fél nap alatt lemerül az aksi,ezzel még nem is lenne olyan nagy baj. Ma viszont egy új aksi került bele és azzal sem bírja jobban :W
Mi okozhatja ezt ?

(#29461) vadkörte válasza vlevi (#29459) üzenetére


vadkörte
addikt

No feltettem én is. Szokom/lakom.
Érdekes. Elsőre kicsit - nem kicsit - lomhábbnak tűnik, mint az Xperion-ok voltak. (igaz még a Trebuchet van fent nem Holo)
kérdés1., Hol és hogyan lehet kikapcsolni az animációkat?
kérdés2., Hol és hogyan lehet kikacsolni a kijelző alsó részén megjelenő virtuális gombokat?

Üdv. V. Körte

(#29462) aelod


aelod
veterán

INT2EXT+ ezt raknám fel a stocklite v8ra
lehetséges? link2sd-t letöröltem simán telefon menüből, vagy van vmi extra mókolás vele?

ezzel el tudom érni azt h az ext3-as partíciót belső memónak kezelje mint az xperionban? (gyér az angolom)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29463) hengerPHanda válasza hengerPHanda (#29454) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Valakinek lenne vmi otlete erre? Fontos lenne sracok!

Elore is koszonom.

Jah! Mas eszkozrol zavartalanul mukodik a wifi, es eddig a telefonon is siman ment.

[ Szerkesztve ]

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#29464) pető bá'


pető bá'
őstag

tudom, egy nagyon off-noob-writeonly szemét vagyok, de holnap frissítem a haverom ace-ét, sos van :D

gyári rendszerre a frissítés menete: root-cwm-és mehet a cwm-ből zip-es frissítés?
mégegyszer sry a kérdésért is, és köszönöm :R

"... and I hope you have a great day!"

(#29465) vadkörte válasza pető bá' (#29464) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem. Ha gyári ROM-ot akarsz feltenni azt az Odin-nal kell.

Üdv. V. Körte

(#29466) pető bá' válasza vadkörte (#29465) üzenetére


pető bá'
őstag

köszönöm a segítséget, kis kutatással találtam egy tényleg szájbarágós leírást. nem gyári rendszert tennék fel (nem írtam, bocs). elvileg minden megvan hozzá. :R

"... and I hope you have a great day!"

(#29467) ronin79 válasza vlevi (#29459) üzenetére


ronin79
őstag

Ezért olyan a cm10 mint a heroin, rohadtul rá lehet szokni és ha már egy hétig telón van nehezen váltasz vissza cm7-re vagy stockra :D

(#29461) vadkörte

Beállításokban mindent :D de már tuti megtaláltad, úgyhogy lehet fölöslegesen írom le:
1. animációkat fejlesztői lehetősegkben - animáció léptéke, áttünési anim, stb.
2. rendszer-navigásiós sáv ( most nem tudom hogy van angolul én erre magyarítottam aztán kidobtam ezt is mint a superusert, mert nem igen vettem hasznát)

(#29463) hengerPHanda

Sajnos nincs, gyárival nem igazán foglalkozunk :D de egy másik fórumon tuti FR-t javasolnának a nagyokosok vak tyúk is tálál szemet alapon :D

[ Szerkesztve ]

(#29468) hengerPHanda válasza ronin79 (#29467) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Es mi az az FR? :B Koszi :) Es mi az, h gyarival nem foglalkoztok? :B Mondom, h nem ertek a lovakhoz :B

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#29469) oz82 válasza ronin79 (#29458) üzenetére


oz82
senior tag

Azt vettem észre a SpiritFm nél (lett "fizetős" is), hogy ha kilépek, akkor a fülhallgató mindíg "búg". Tehát vmi megy a háttérben, pedig nincs a futó prc között a Spirit. Az ACE en a barátnőm minijén is ez van, restart segít (stock rom, cm 10.1 en is-is), ezt hogy lehet kiküszöbölni? Beállítási gond, esetleg vmi más?

cm10.1 ben hol találom a wifi jelszavakat? Visszaállítottam TB vel és azóta nem lehet bekapcsolni a wifit...
Ki akarom törölni.

Thx

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#29470) vadkörte válasza hengerPHanda (#29468) üzenetére


vadkörte
addikt

FR=Factory Reset
A telefont kikapcsolod, majd lenyomod a Home - az előlapon a nagy középső gomb - és a Power gombot. A Home-ot addig nyomod, amíg a Samsung logo nem jelenik meg. Ezután bead egy karakteres menüt. Itt kiválasztod a wipe data/factory reset-et és a wipe cache. Mindegyiket a Home-mal tudod indtani. DE VIGYÁZZ!!!! A Wipe data/factory reset törö mindent a telefonról!!!

Ronin:
Nevess ki nyugodtan, de fejlesztői menüpontot nem találok a beálltások között.

oz82:
A beállítások között kattints a wi-fi-re. Ne a jobb oldalái ki/be kapcsolóra, magára a Wi-Fi szóra. Elméletben ott kell lenniük.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#29471) oz82 válasza vadkörte (#29470) üzenetére


oz82
senior tag

Valami gubo van...

Üres, és a bemegyek a speciális-ba akkor az ért. kérek miko wifi .. van ki van pipálva és szürkézve, tehát inaktív, ugyanígy a wifi ki be kapcsolás..
Rendszerszinten hol lehetnek? mármint system/... mappába?

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#29472) hengerPHanda válasza vadkörte (#29470) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Koszi :) Hat ez az, h torol mindent :( Most elinditottam rajta vmir, remelem bejon, talaltam egy videot: [link]

Koszi a magyarazatot :)

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#29473) ronin79 válasza hengerPHanda (#29468) üzenetére


ronin79
őstag

A gyári az az android verzió ami a telódon van, nekem nagyon tré vagyis szebben mondva nem rajongok érte ezért custom romokon élünk (ezek módosított verziók, lehet stock ami a gyárin alapul csak fel van tuningolva vagy cyanogenmod 7-10, utóbbiról folyik mostanában az eszmecsere) :)

(#29469) oz82

Erre írtam korábban, hogy feltolja az összes hangerőt és csak reboot segít rajta. Beats audio megoldja, de mikor recoból tettem fel lett egy bootloop így ezt is zipbe dobtam.

(#29470) vadkörte

Nem nevetlek, mert gyakori ez is xda-n, meg kell simogatni a telót és kijön a dzsin aki fejlesztővé varázsol :D
beállítások-telefonról-build szám 7x :DDD

(#29474) hengerPHanda válasza ronin79 (#29473) üzenetére


hengerPHanda
csendes tag

Oh, koszi :)

Nekem anno cyanogen volt egy masik okostelefonon, de nekem azzal mindig nyugom volt :(

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#29475) oz82 válasza oz82 (#29471) üzenetére


oz82
senior tag

Na, megvan a system mappából töröltem:
/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf meg még volt egy 0 bájh hosszú wifi.com,

Restart és voilá, megy normálisan a wifi, úgy látszik egy stock rendszer adatmetését a cm10.1 nem szerette.

(#29473) ronin79:
Mondjuk XDA-n kutassak fel egyet rakjam fel és kész?

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#29476) oz82 válasza oz82 (#29475) üzenetére


oz82
senior tag

(#29473) ronin79:

A Beats a system/ lib/ soundfx mappát cseréli le?

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#29477) ronin79 válasza oz82 (#29476) üzenetére


ronin79
őstag

Igen, meg még jó pár lib és egyébb fájlt is feltesz. Xperionban volt, valahogy nekem sosem volt jó hangzás a dsp managerrel.

(#29478) kmarci25


kmarci25
veterán

vadkörte, vlevi: köszi a beszámolókat, valamikor én is rászánom magam, elég bejövős a kinézete... :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29479) Coolby84


Coolby84
tag

no, sikerült feltennem tegnap cm10.1-et. Eddig elég bejövős, még tanulom a sok új funkciót... A leszedett cuccomban benne volt APEX Launcher, az jó? Bár nem is találom, hogy hogy tudnám leszedni, de mondjuk jónak tűnik...

Egyelőre stabil, talán Gmail app (amit leszedtem, mert nem volt benne) az ami kicsit lassabb, néha egy egy soros emailt is sokáig nyit meg...

Ami kérdésem, hogy a Superuser az mire jó? Nem jöttem rá, hogy mit kezdjek vele?

Fájlmenedzser nincs még a cuccban, azt kell leszednem.

Plusz a kérdésem, hogy eddig a gyári böngészőm felajánlott sima fájl letöltést, most pedig egyből javasolt programmal akarja megnyitni, ezt, hogy tudom visszaállítani, hogy letöltse?

(#29480) nagypety


nagypety
csendes tag

Szevasztok.
Én 2 napja ugrottam neki egy ilyen szoftver frissítésnek és faszán belefutottam a következő hibába: "Encryption unsuccesful.." Phone reset gombbal. Arra, mint a hülyegyerek rá is taperoltam, de szerencsére nem történt semmi, és nem jött fel a megdöglött az andoidom képernyő. A google-n aztán beleakadtam, hogy ilyenkor mi a teendő. Viszont egyik CM verziót sem tudtam feltenni 7.2-t 9-et 10-et mindig megakadt a bootolásnál vagy jött a fent említett unsuccesful szöveg. ráment a napom, de végül felraktam egy működő verziót: SGSII V11.2 4.2.2 7-3-13 00-45 ROM
Ez konkrétan a Samsung Galaxy S 2 szoftverét dobta fel és eddig tökéletesen fut minden: fényképező, wifi, gps stb...

Kérdésem annyi lenne találkozott-e más is ezzel a ROM-al és van-e valami tapasztalata. Nem szívesen venném rá magam ezt leszedni és feltenni mást a fent említett okokból kifolyólag... :)

" mi ez hagymásbab? ... nem krumplis hal... "

(#29481) kmarci25 válasza nagypety (#29480) üzenetére


kmarci25
veterán

Elsőnek nézd meg, hogy nem i-s-e a készüléked. Ha i-s, akkor szerencséd van, hogy egyáltalán még működik.
Kétlem, hogy amit feltettél az konkrétan az SII verzió lenne, leginkább egy olyan Ace rom, aminek az UI-ját SII szerűre szabták. Sok ilyen rom van, általában sima stock-ból moddolják, ikonokat cserélnek, kinézeten állítgatnak. Ha tényleg egy SII-re készült romot raktál fel, akkor csoda történt.
Milyen egyébként a "megdöglött az andoidom képernyő"?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29482) nagypety válasza kmarci25 (#29481) üzenetére


nagypety
csendes tag

Természetesen nem i-s a készülék azt még az elején megnéztem, mert mindenhol feltüntették, hogy arra nem fog működni. Android verzió: 4.2.2. gondolom csak az S II mintájára készült verzió egyébként nem tudom honnan derülne ez ki. Az elején Galaxy S II ikonnal bootolt be ennyi. Build száma: SGS II V11.2

" mi ez hagymásbab? ... nem krumplis hal... "

(#29483) Farkas86 válasza nagypety (#29482) üzenetére


Farkas86
senior tag

Abban az android verzio 2.3.6, az van SII re témázva.

(#29484) kmarci25 válasza nagypety (#29482) üzenetére


kmarci25
veterán

:DDD Beugrottál... Nem túl bonyolult átírni az android verziót 6.2.4-re, a build számot pedig SGS XII-re. :DDD Bootanimációt pedig rém egyszerű cserélni. :D
Onnan tudod kideríteni úgy emlékszem, hogy megnézed az alapsávot. Azt már nehezebb módosítani.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29485) cochy


cochy
tag

Sziasztok,
bocs, hogy megint kérdezem,de ACE hardveres javítást vállal valaki?
A gond: Folyton töltést jelez a gép, de nincs töltve. A rendszert már 3x újraraktam, korábban jó volt.

(#29486) nagypety válasza kmarci25 (#29484) üzenetére


nagypety
csendes tag

Ennek akkor végképp nem tudom mi értelme van... Magyarul pl android verzió 2.3.6 -ot átírom 4.2.2.- re és kész az új verzióm. Mi értelme lenne ennek? Mondjuk teljesen más a rendszer amit most használok mint a Ginger volt úgyhogy nekem ennyi elég...

" mi ez hagymásbab? ... nem krumplis hal... "

(#29487) nagypety válasza nagypety (#29486) üzenetére


nagypety
csendes tag

Nekem már az is elég, hogy újra tudom használni a telót, az meg hogy nem Ginger fut már rajta csak ráadás... :)

" mi ez hagymásbab? ... nem krumplis hal... "

(#29488) Farkas86 válasza nagypety (#29486) üzenetére


Farkas86
senior tag

Az a rom jol meg van csinálva. Szépen át lett szabva minden benne. Azért más mint a sima gyári. :)
Még mindig GB.

[ Szerkesztve ]

(#29489) nagypety


nagypety
csendes tag

Klassz...:) Akkor ez Öngól, bár nem értem még mindig miért jó az ha a verzió át van írva 4.2.2-re... Talán az ilyen idiótáknak mint én... :D na mind1, inkább meghúzom magam...

" mi ez hagymásbab? ... nem krumplis hal... "

(#29490) vadkörte válasza kmarci25 (#29478) üzenetére


vadkörte
addikt

Mit köszönsz? Még meg sem írtam. :C

Nos akkor a "rövid" szösszenet. (ra^ven, ez megy majd neked is)

Tegnap - 2013.04.04 - este megindult a vezérhangya és eldöntöttem, hogy kipróbálom a Cm10.1-et. Még délután lekaptam, a cm-10.1-20130310-NIGHTLY-cooper nevűt. Ez ha minden igaz az Ericas féle verzió
Nem szedtem ki belőle semmit, csak a kedvenc média állományaimat és a Ronin által ajánlott Project Silk v2.0 Pulse Droid scriptjeit tettem bele a megfelelő helyre. A mélyebb turkáláshoz én kevés vagyok, mint tikszarban a vitamin...
Ahogy szoktam, archiváltam a megőrzendő cuccaim, a beállítások mentésével nem foglalkoztam. Odinnal feltettem a négyfájlos 2.2.1-et*, majd rá a 2012. áprilisi spanyol 2.3.6-ot.
Ezt követte a szokásos Recovery-s CWM telepítés, majd egy restartot követően az összes wipe. (wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, wipe battery stat) Telefon restrart után CWM-ból feltelepítettem az időközben az SD-re másolt Cm10.1-et. Ezzel elmolyolt a telefon 4-5 percig, majd ismét az összes wipe. (wipe data/factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, wipe battery stat)
Az első indulás lassú. Nemis, mert ez nem elég kifejező szó rá. Ku...a lassú, majdnem 10 percig forgott a bootanim (ami mellesleg nagyon látványos) mire felállt a rendszer. Az ezt követő alapvető belakás lassú és nehézkes volt, mivel hiába használtam eddig is CM-ot, EZ TELJESEN MÁS! Amit azoknál megszoktál, azt FELEJTSD EL!

Egyelőre nem cseréltem le a Trebuchet launchert, mert tetszik. Olyan, mint a Holo, csak "primitívebb" :) Feltettem a Link2SD-t, ami nem ismerte fel a MiniTools-zal kezelt SD-t, így CWM-ben partícionálhattam újra. Halleluja :((( Az ext partíció filerendszerének az ext2-t választottam, mivel az ext3-mal már szívtam nem egyszer. Majd feltettem az általam használt app-ok 99%-át, 1-2 még várat magára, az Avast-ot még nem tettem vissza, tűzfal/hívásblokkoló még nincs fent. Az ext2 filerendszer miatt a PDoid-ot nem tudom használni. :((
Belőttem az app-ok nagyját, lefrissítette magát néhány, most kb. itt tartunk.

Első élmények:
Sajnos nem olyan fürge, mint az Xperion-ok. El kell fogadni, a Jelly Bean nem erre a HW-re való! Egyszerűen gyenge alá a vas. Azért a 2.3.6-os stock-tól fürgébb.
Halk kérdés, nem tudjátok a Project Butter-t sikerült implementálni ebbe a Cm10.1-be, vagy az a valódi JB kompatibilis telefonok kiváltsága maradt???

Megjelenés:
Látványos, a használata ha kiismered evidens lesz. A menürendszer, a beállítások tényleg olyanok, mint a JB-ben, majdnem mindegyik app-ból képes widgetet is kirakni. A launcher alapból 5 kezdőképernyőt ad, a tálca 1 oldalas. A kezdőképernyők száma 7-ig bővíthető, a tálcáé 5 oldalig. Őszintén? Én még 3 kezdőoldalt is nehezen töltöttem meg.

Memóriahasználat:
Éhes. Nagyon! Az Xperion-oknál a szabad memória általában 120-140Mb volt, ennél volt már 25Mb is. Szerencsére a taskmanagere elég jó, miután kilölövöldöztem a futó appokat - volt vagy 25 - kisimultak a ráncaim. A Cm7.2-nél a beállítások általános memóriafoglalása 10-15Mb, ennél 50-80Mb.

Sebesség:
Ronin segítségével sikerült bejutnom a feljesztői beállítások közé. Az animációk letiltásával némi sebességérzetet tudtam generáni. Emellett a CPU Governor-t ondemand-ról smartass v2-re állítottam, a frekvenciákat 245/825MHz-re. A seduler maradt deadline, a zram és a hwfedvényeket nem piszkáltam, a memóriaürítést engedélyeztem. Valamint a vissza gomb hosszú "nyomására" az épp futó alkalmazás nem leáll, hanem kilép. Így kicsit élhetőbb lett a futás.

Készenléti időről nem tudok nyilatkozni, a zárképernyőt még nem szabtam személyre. Néhány program telepítése és beállítása még vissza van. Úgyhogy a többit majd menet közben.
Egyet kell értenem Roninnal, Tényleg, olyan mint a minőségi drog. Kipróbálod, rákapsz és nem tudsz leszokni róla...

*: Nem akarok vitát nyitni erről, én így csinálom

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#29491) Coolby84 válasza vadkörte (#29490) üzenetére


Coolby84
tag

hasonló a tapasztalatom eddig a CM10.1-el nekem is. Én ezt tettem fel.

Most Link2SD-t izzítottam. Áttettem Facebookot és pár apróságot SDre. Facebook áttétele okozhat gondot?

Ami nekem feltűnt, hogy nem volt Gmail app, azt letöltöttem, de az valahogy nagyon nehézkesen működik, néha tök sok idő egy 2 soros email megnyitása... Ez mitől lehet?

Én még Greenify-t tettem fel, azt használja valaki? Nem tudom pontosan, hogy működik, de azt mondták, kijelölöm a programokat és azokat, ha feleslegesen zabálnak kapacitást, akkor kinyírja a program... van erről tapasztalata valakinek?

(#29492) kmarci25 válasza vadkörte (#29490) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor most köszi!
Ennyien próbáltatok már minőségi drogot, hogy ennyire tudjátok milyen az? :DDD

nagypety: jól gondolod, semmi értelme átírni a verziószámot. Sima parasztvakítás. Tehetsz a Lada-ra BMW emblémát, attól még "belül" Lada marad.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29493) vadkörte válasza Coolby84 (#29491) üzenetére


vadkörte
addikt

Én ezt tettem fel.

Mivel sikeresen megutáltatta magát a FB app így azt nem használom. Helyette az Atrium-mal FB-ok, ha ritkán felmegyek mobilról. Én úgy állítottam be a Link2SD-t, hogy mindet, amit utána telepítek pakoljon át az SD-re.

A GMail, nálam is tetvészkedik. Más a felülete, mint a régié. Kifinomultabb. Talán azzal molyol.

(#29492) kmarci25:
"Ennyien próbáltatok már minőségi drogot, hogy ennyire tudjátok milyen az?"
Mit képzelsz TE? Törvénytisztelő állampolgár vagyok! Kikérem magamnak!
(nincs nekem ilyenekre $-em... :C )

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#29494) vlevi válasza Coolby84 (#29491) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Most Link2SD-t izzítottam. Áttettem Facebookot és pár apróságot SDre. "
Hogy érted, hogy áttetted az SD-re?
Mert ha Link2SD van a telefonon, akkor kétféleképpen lehet áttenni.
Az egyik, a hagyományos mód, ami Link2SD nélkül is működik, és az alkalmazásbeállításokban "áthelyezés sd kártyára" módszer. Ez valóban átteszi az alkalmazást az SD kártya első partíciójára, de ennek semmi köze a link2sd-hez.
A link2sd is átteszi, de nem oda, hanem az extended partícióra, miközben a rendszer azt hiszi, hogy ez még a belső memórián van.
Ha van Link2SD, és mindent átlinkelsz vele az sd extended partícióra, akkor tulajdonképpen a korábbi androidos módszer teljességgel felesleges. Sőt, annyiban rosszabb is, hogy ha rádugod a telefont a számítógépre, olyankor leválasztásra kerül a telefonról az sd kártya, ezáltal megszűnnek futni az ott lévő programok. Viszont az sd extended partíció az ilyenkor sem választódik le, tehát amit a link2sd-vel linkeltél át oda, az működik tovább. Amíg ténlyeg ki nem veszed a kártyát :)

(#29495) Coolby84 válasza vlevi (#29494) üzenetére


Coolby84
tag

nekem nem ajánlott fel többféle mozgatást, de most néztem, hogy van egy ilyen kiírás, hogy szimbólikus link - második partíció nem található, szóval nekem nincs másik partícióm az SD-n, olyat még nem csináltam...

Amúgy nekem gyárilag nem engedte a facebooknál az SD kártyára áthelyezést, ott inaktív volt a gomb... több programot engedett, de facebook-ot nem...

(#29496) vlevi válasza Coolby84 (#29495) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nincs másodlagos partíciód, akkor tényleg nem tudod használni a link2sd-t.
Olyan, mintha telepítve sem lenne.
Érdemes rászánni azt az 5-10 percet, hogy csinálj egy partíciót.
Ehhez telefon kikapcs, SD kártyát a PC-n partícionálni kell. Pl. a minitool partition wizard-al, de az easeus partition assistant home edition is jó. Mindkettő ingyenes program.
Előbb azt az egyetlen létező partíciót kicsit kisebbre venni, hogy mögötte legyen annyi szabad hely, ami neked kell. Mondjuk fél giga bőven elég (178-hoz képest mindenképp).
Az itt fennmaradó szabad helyre kell csinálni egy új ext3-as (vagy ext2, mindegy), de elsődleges, azaz primary (és véletlenül sem logikai) partíciót, majd formázni.
Ezután berakod a telefonba, link2sd-t indítot, a telefon restart, és meg is van.
Elvileg a PC-n történő újrapartícionálás nem okoz adatvesztést az SD kártyán, de azért mégiscsak mentsd le a tartalmát. Legfeljebb, ha tényleg nem volt adatvesztés, akkor nem kell visszamásolni.

(#29497) nagypety válasza kmarci25 (#29492) üzenetére


nagypety
csendes tag

ez az amit használok:

http://www.youtube.com/watch?v=1nlr0g2Wo_Y

" mi ez hagymásbab? ... nem krumplis hal... "

(#29498) RSteve


RSteve
tag

Bocs biztos valahol megvan meg kicsit googliztam ugyan de gondoltam gyorsabb ha itt megkérdezem. Mi a legfrissebb független ROM ami jelenleg elérhető? 2.3.6-ből csak T-s találtam függetlenből mintha csak 2.3.4 lenne.

Egy ismerősöm most vett egy ilyent használtan és segítenék neki. Nekem egy Advence-om van amin 4.1.2 ketyeg. Mit ajánlotok mit érdemes feltenni ami független?

(#29499) RSteve válasza RSteve (#29498) üzenetére


RSteve
tag

Vagy úgy is kérdezhetném hogy a Telenorosok mit ajánlanak mi a legfrissebb hivatalos firmware illetve mi az ami frankón stabil.

(#29500) Coolby84 válasza vlevi (#29496) üzenetére


Coolby84
tag

köszi a leírást, majd szerintem ezt is megejtem... ennek annyi az előnye, hogy gépre kötéskor az SD azon része nem csatlakozik le vagy más előnye is van? Mert gépre kb évente egyszer kötöm a telefont, tehát, ha annyi az előny, hogy akkor nem állnak le az SD-n lévő programok, akkor lehet nem izélok vele, bár nem tűnik nagy dolognak, így akár meg is csinálhatom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.