Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29151) ronin79 válasza aelod (#29149) üzenetére


ronin79
őstag

És ez miért meglepő ha egyszer nincs mit látnia? :D A fat partíció mellett hiányzik az azonosító, bal oldali menü change drive letter ;)

[ Szerkesztve ]

(#29152) joc92 válasza fabula (#29147) üzenetére


joc92
csendes tag

A root nem törlődik mivel azt rendszer partícióra rakja factory reset hatására csak az alkalmazásaid törlődnek.

(#29153) vlevi válasza ronin79 (#29146) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez az int2ext zipbe másolás jó ötlet, pár perc és kipróbálom!

(#29154) fabula válasza C.Balint (#29148) üzenetére


fabula
őstag

Köszi a választ. 2.3.6-ból melyik volt fenn neked?

joc92
Köszi, ezt jó tudni.

[ Szerkesztve ]

(#29155) fabula válasza joc92 (#29152) üzenetére


fabula
őstag

Sorry a duplázásért.

[ Szerkesztve ]

(#29156) vlevi válasza vlevi (#29153) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, sajnos még mindíg csak a cyanogenmod felirat forog, már majdnem fél órája, ebből reset és restore lesz :(
Nem akar menni :(

(#29157) ronin79 válasza vlevi (#29156) üzenetére


ronin79
őstag

Az már sok, 5 perc még átlagos első indításra de fél óra semmiképp. Melyik verziót próbálod erikcas vagy wayland, habár mindegy mert mindkettőnek be kéne bootolnia. Esetleg telepítés menete, lehet ott lesz valami gubanc.

(#29158) vlevi válasza ronin79 (#29157) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem másolom be az int2ext scriptet, akkor bebootol.

Ezt a scriptet másoltam be, nem tudom, ez a script jó-e.

#!/system/bin/sh
###################################
## CronMod INT2EXT+ - 08/24/2012 ##
## Written by CronicCorey @xda ##
## 40int2ext ##
###################################
## Thanks to Mastermind1024 @xda for helping to solve the IMEI and Baseband issues on some devices

## Set SD cache size
insmod /system/lib/modules/ext2.ko;
if [ -e /sys/devices/virtual/bdi/179:0/read_ahead_kb ]
then
busybox echo "2048" > /sys/devices/virtual/bdi/179:0/read_ahead_kb;
fi;

...

Az sd-ext partíció az megvan, cwm recovery formázza, és az xperion 5 ROM is tudja használni.

(#29159) aelod válasza KurtCobain (#28968) üzenetére


aelod
veterán

a szedd kis és rakd bele rész + jogosúltságot neki dolgot kifejted nekem "szájbarágósan" ?:)

érdekel engem is:D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29160) aelod válasza ronin79 (#29114) üzenetére


aelod
veterán

én próbáltam azt írta h aborted,,,,

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29161) ronin79 válasza vlevi (#29158) üzenetére


ronin79
őstag

Ha innen töltötted akkor jónak kéne lennie, de ha a cronmodos oldalról akkor az nem működik. A zip nevének Fixed-INT2EXT+_android-4.2..1 kell lennie.

(#29160) aelod

Amíg a fat partíciónak nincs betűjele a windows nem látja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29162) vlevi válasza ronin79 (#29161) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, összehasonlítottam a két scriptet, köze nincs a kettőnek egymáshoz.
Ha jól látom, ehhez ext4-re kell formázni.

(#29163) KurtCobain válasza aelod (#29159) üzenetére


KurtCobain
őstag

Xperion v4.2.zip-et letöltöd, megkeresed a system/app mappát, onnan kimásolod a deskclock.apk-t. Felmásolod az sd-re, a telón valamelyik fájlkezelővel bemásolod a teló system/app mappájába. A fájlkezelőben lehet jogosultságot állítani, most fejből nem tudom mire kell, de megnézed valamelyik másik system app jogosultságát, és beállítod neki azt. Nyomsz egy restartot és működnie kell.

Mmm'kay?

(#29164) ronin79 válasza vlevi (#29162) üzenetére


ronin79
őstag

Maradhat az ext3 a lényeg jellybeanre való script legyen, úgyhogy a linkelt oldalról az első kettő közül valamelyik.

(#29165) C.Balint válasza fabula (#29154) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Én is ugyanezt írtam amúgy, csak bővebben :)
Amúgy nem tudom, de wifivel frissítettem, tehát teljesen gyári volt.

(#29166) vlevi válasza ronin79 (#29164) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mostmár mindegy, átformáztam ext4-re.
Aztán én nagyokos, nyomtam egy wipe data-t a cwm recoveryben, ami természetesen újraformázza ext3-ra, ezért megint a számítógépen újraformáztam ext4-re.

(#29167) vlevi válasza ronin79 (#29164) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi a segítséget, úgynézki, bevált!
Igaz, a zip-re azt írták, flashelhető, de nekem mégis, kétszer próbáltam flashelni (egyszer felraktam a cm10 zipet, elindítottam a telót, beléptem, megnéztem mennyi a hely, 178Mega, tehát a gyári érték). Aztán beléptem újra a recoverybe, flasheltem ezt a fixed ext2 zipet, újraindult a telefon, és még mindíg 178Mega hely van. Szóval nem csinált semmit. És megnéztem a filekezelővel, tényleg nem volt ott az init.d-ben.
Viszont, ha a zipből kivettem azt a file-t, betettem az init.d-be, beállítottam a jogosultságot pont úgy, ahogy az ottlévő többi állománynak is volt, és restartoltam, akkor már látom az 500 megás helyet.
Most következik a cm10 belakása. Ami nem túl bonyolult feladat, mert semmit nem használok a telefonon, szerencsére a névjegyzék a guglinál van, az SMS-ek el vannak mentve, más alkalmazás meg nemnagyon volt.

(#29168) Farkas86 válasza vlevi (#29167) üzenetére


Farkas86
senior tag

Flashelés elött kell a mount system.

(#29169) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
Dobnátok nekem egy tökéletesen működő cyanogen mod-ot Ace-re,ami magyar is?
köszönöm :)

(#29170) Farkas86 válasza fcbarca (#29169) üzenetére


Farkas86
senior tag

Official cm: get.cm :)

(#29171) M_o_g_y_i válasza fcbarca (#29169) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Get CyanogenMod for the Galaxy Ace ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29172) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Felraktam az Xperion v5öt. Első benyomásra jónak néz ki, nem akad/fagy/fényképeket hamar behozza a galériában. A launchert meg kell még szoknom.

Észrevételeim/kérdéseim:

- nem tudok képet beállítani háttérnek csak úgy h lapozható legyen, van egy rakat kijelző méretű hátterem és nemtom berakni egy oldalasra h ki is töltse teljesen ne vágja le vízszintesen
ezt h lehet megoldani, gyári rom tudta...
-nem találok rádiót, talán nincs is? vagy erre nem lehet? nekem kéne azé...:)

TB-vel visszaállítottam az appjaim+adatokat de meghülyült tőle így újra fel kellett raknom a ROMot:)

- pedig kéne mert a coolreader könyvjelzőinek annyi...

- Wifi nem akar menni...bekapcsolom látja a hálózatot de nem csatlakozik...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29173) vlevi válasza M_o_g_y_i (#29171) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azon csodálkozok, hogy itt csak cm7-es verziók vannak, ami a 2.3.7-es androidra épül.
De akkor kik vagy mik és hogyan csinálják a cm10.1-et, ami Jellybean (azaz 4.2-es droid?)

(#29174) C.Balint válasza aelod (#29172) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Hello!

Háttérképet én sem tudtam normálisan beállítani (4.2-nél), ezért letölöttem egy külön programot: Image 2 Wallpapper..fent van Store-on.
Nálam a mobilnetet nem akarta bekapcsolni, viszont újraindítás után már jó volt.
Rádióval kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, viszont ha javasolhatok valamit, akkor rakd fel inkább ezt...
http://www.androidfilehost.com/?fid=9390352402789433415

[ Szerkesztve ]

(#29175) joc92 válasza aelod (#29172) üzenetére


joc92
csendes tag

Rádió ebbe a romba nincs de [ebbe] a rar-ba találsz FM.apk a neve ezt szépen egy Root Expolerrel be rakod a system/app mappába kiadód a jogokat rw-r--r--.

Szerintem írták már többen is, hogy TB-val csak adatokat ments ha gyári rom-ról cm-re térsz át mivel a gyári alkalmazások nem kompatibilisek a cm-el és ezért hülyült meg a rendszer, elvileg ha leszeded play-ről a olvasódat akkor lehetséges, hogy az adatokat vissza bírod állítani asszem kérdi is a TB, hogy mit állítson vissza.

Wifi érdekes ezt írd le bővebben mert így nem értem én se ír valami hibát vagy mi ? Ha jelszavas nem fog magától csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#29176) csaba17 válasza C.Balint (#29174) üzenetére


csaba17
senior tag

azt nem nézted meg hogy mikor nem kapcsolja a mobilnetet akkor tudnak hívni ill te tudsz hívást indítani úgy hogy a hívottnál csörögjön is?
nekem is ez volt és se ki, se bejövő hívás, kifelé még csörgött a fülemben de a hívott szám mobilja már nem és ez fordítva is így volt.

(#29177) Farkas86 válasza vlevi (#29173) üzenetére


Farkas86
senior tag

A cm csapat a cm9, cm10, cm10.1 ben nem támogatja a cooper-t. Ezért nincs is official cm9, 10, 10.1.

(#29178) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
xperion V5-t használok és a benne lévő sms küldő nem tetszik illetve nem működik megfelelően,a visszajelzés nem halhaló és nem jelez sokszor ha sms-t kapok,ki lehet ezt is cserélni valahogy a régire(pl v4.1),gyárira stb?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#29179) aelod válasza C.Balint (#29174) üzenetére


aelod
veterán

és ez a ROM mennyire stabil vagy jobb mint az xperion v5?

utóbbinál azt vettem észre ha felteszem a lin2sd-t és linkelem a programokat az ext3-as partícióra akkor kiírja az épp aktuális program elindítása után h az alkalmazás váratlanul leállt, és bármelyikre is megyek mindig ez van....

gondoltam h vmit elqrtam a telepítésnél de nem, mivel felraktam újra biztos ami biztos alapon lépésről lépésre azt csináltam amit a telepítő írt a dropboxos linken
most konkrétan semmilyen programot nem indít ez a hibaüzenet fogad h váratlanul leállt, 3 program van fenn a dropbox, link2sd, és image2 wallpaper

a partíciót pedig cwmel csináltam 1024mb-os (16gbos kártyám van) mini tool particion is ext3-nak látja szóval nemtom mi lehet a gond pls help....

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29180) ronin79 válasza Bass (#29178) üzenetére


ronin79
őstag

Igen, feltehetsz stock sms alkalmazást is vagy akármilyet ami neked tetszik ;)

(#29179) aelod

Hogy most mi van??? Ha a v5 infojában lévő amarullz nem is mond semmit akkor legalább a képernyőképekben lévő harmadik képnél nézd meg a belső tárhelyet :W mi a búbánatnak akarsz még link2sd-t felrakni ha már eleve az ext partíció belsőtárhelynek van felcsatolva telepítés után??? :N :DDD :N

(#29181) aelod válasza ronin79 (#29180) üzenetére


aelod
veterán

:)) jogos, első rom telepítő vok :)

akkor lehet ezért hülyült meg? most konkrétan semmit nem indít váratlanul leáll még a tárcsázó is :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29182) ronin79 válasza aelod (#29181) üzenetére


ronin79
őstag

Van két lehetőséged, eltávolítod a link2sd-t és módosításait, törlöd a scriptjét, majd factory reset és újratelepíted az adrenaline enginet vagy a másik hogy az egész romot és telepítés után megnézed a belső tárhely méretét.

(#29183) aelod válasza ronin79 (#29182) üzenetére


aelod
veterán

az egész romot kéne telepíteni mert nem tudok semmit se törölni se elindítani....

felrakom és jelentek :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29184) aelod válasza ronin79 (#29182) üzenetére


aelod
veterán

felraktam, teljesen szűz a cucc

ezt látom :)

- a programokat nem TB-vel állítom vissza, meglátjuk h így is szarakodik e rem nem fog
- az alkalmazások beállítások menüben az alkalmazások áthelyezés engedélyezése be kell legyen pipálva ?
- telepítés helye mire legyen állítva?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29185) ronin79 válasza aelod (#29184) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor már láthatod, hogy ennél link2sd-vel nem kell vackolni :) Én TB-vel állítottam mindent appot vissza, de a mentés is CM-ből volt, ha stock mentésed van akkor az okozhat gubancot.

[ Szerkesztve ]

(#29186) Bass válasza ronin79 (#29180) üzenetére


Bass
addikt

Szia az mms.apk a v4.1-ben az való sms-hez?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#29187) ronin79 válasza Bass (#29186) üzenetére


ronin79
őstag

Igen.

(#29188) M_o_g_y_i válasza ronin79 (#29187) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezeket a kibontott apk-kat ha simán csak telepítem, van-e különbség a "bemásolom/jogot adok neki" módszerhez képest? :F
A böngészőt csak simán telepítettem, és megy. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29189) Bass válasza ronin79 (#29187) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm :DD

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#29190) ronin79 válasza M_o_g_y_i (#29188) üzenetére


ronin79
őstag

Ha szignózott telepíthető, ha telepítés végén kiírja az alkalmazás nincs telepítve akkor mehet a másolás.

(#29191) M_o_g_y_i válasza ronin79 (#29190) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Értem. :R
Kb. azt gondoltam erről, hogy ha létező (rendszer) alkalmazás, akkor nem tudom automatice föltelepíteni, csak cserélni-másolni a system/app mappába. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#29192) Bass válasza ronin79 (#29190) üzenetére


Bass
addikt

Kell valami varázslat az mms telepítésekor? Vagy system app removerrel lekapom a mostanit ,beteszem az újat az app könyvtárba és telepítem? ( az ébresztőt így cseréltem)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#29193) C.Balint válasza aelod (#29184) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Ez most melyik ROM? Hogy csináltad hogy felismerte a partíciót belső memóriának?

(#29194) ronin79 válasza Bass (#29192) üzenetére


ronin79
őstag

Kidobod a helpert és ics mms majd másolod a régi újat :)

(#29193) C.Balint

Az speciel Xperion v5 de bármelyik rommal megcsinálható amelyikben van init.d.

(#29195) C.Balint válasza aelod (#29179) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Amúgy egyszer volt nálam is ilyen, hogy linkelés után nem indult egy program.Ma meg egyszer gondolt egyet, és újraindúlt.Meg ennél csak link2sd-ben írja ki hogy mi a helyzet az ext partícióval.
Nekem különben jobban tetszik, mint az XPERION 4.2..

(#29196) C.Balint válasza ronin79 (#29194) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Az micsoda? :)
Init display first?
CM 10.1-ben sincs rádió? Hogyan lehet berakni?

[ Szerkesztve ]

(#29197) ronin79 válasza C.Balint (#29196) üzenetére


ronin79
őstag

Az egy mappa, syste/etc/init.d :D Ha használsz link2sd-t akkor ha megnyitod láthatod benne a link2sd scriptjét. Rádio meg természetesen van és működik is tökéletesen, csak olvasni kéne xda-t is néha :))

(#29198) C.Balint válasza ronin79 (#29197) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Nem vagyok benne már a dolgokban annyira hogy olvasgassak itt-ott.Csak ezen a fórumon szoktam olvasgatni amikor van épp időm...ha van is rádió, én nem találom..

(#29199) aelod válasza C.Balint (#29193) üzenetére


aelod
veterán

Xperion v5, ennek alapból kell ext3 partíció

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29200) C.Balint válasza aelod (#29199) üzenetére


C.Balint
csendes tag

Igen, közben rájöttem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.