Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) szasanyi válasza Gebriel (#6249) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdekes jelenség, én ilyet nem tapasztaltam. Nálam abszolute semmi gond nem volt. Sőt, a fiam is végigtolta és nála sem. :( Vannak kimondottan gyönyörű helyek (az idegen hajóban is), komoly háborúk sok résztvevővel de akadás, szaggatás egyáltalán nincs, és tölteni is gyorsan töltött. Szóval tényleg nem értem...

(#6252) Gebriel válasza szasanyi (#6251) üzenetére


Gebriel
veterán

Ja ja vannak szép helyek benne... :K
Nekem pl az is nagyon tetszik amikor a dokival kijönnek a bunkiból és a idegen űrhajókkal teli az ég.
Nagyon hangulatos játék, sajnálnám is ez miatt, de ha nem találok valami megoldást meg kell, hogy váljak akkor tőle. :(

(#6253) Gebriel válasza szasanyi (#6251) üzenetére


Gebriel
veterán

Na megtaláltam a hibát.
Az 1.3 patch nem tetszett neki. :W nem tudom mit javit
Törültem és onnantól kezdve elfogadta a mentéseket, természetesen a régit nem :(

(#6254) szasanyi válasza Gebriel (#6253) üzenetére


szasanyi
félisten

Már ez is valami. Bár én is letöltöttem hozzá, de nem csinált ilyet. Mnd1 a lényeg, hogy megy. Harcolj erősen! :D

(#6255) Plutor


Plutor
aktív tag

Hali!

Tud valaki megoldást arra,hogy játék közben chateljünk?
Az a baj,hogy bezárja a chat ablakot,amikor játékot indítunk. :W

(#6256) Gebriel válasza Plutor (#6255) üzenetére


Gebriel
veterán

Online vagy single-ben?
Mert az online 99%-ban támogatja a headset-et.

saszanyi

Köszi :D
Reszkethet az összes mumér :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6257) Plutor válasza Gebriel (#6256) üzenetére


Plutor
aktív tag

Online.
A GT5P-röl van szó konkrétan.
Eddig csak ez az 1 játék van meg mindenkinek.

(#6258) Gebriel válasza Plutor (#6257) üzenetére


Gebriel
veterán

szerintem pont ez az 1% :DDD

(#6259) Drapedro


Drapedro
csendes tag

Sziasztok!

Másfél hónapja vagyok boldog ps3 tulaj, alapvetően nem bántam meg, hogy emellett a konzol mellett döntöttem.

Egy dolog lomboz le egy picit, ez pedig az élsimítás látványos hiánya egyes játékoknál. A Fallout 3 esetében ez kifejezetten zavar, idegesítő, hogy az objektumok tárgyak olyan "éllel" rendelkeznek, mint egy fűrész. Egy korai ps3 tesztben a cikkíró is az élsimítás hiányán akadt ki, de a sony embere azzal nyugtatta, hogy amint megtanulnak ps3-on programozni a játékfejlesztők emberei, más lesz a helyzet. Ez 2007-ben volt, a Fallout3 2008 év végén jött.

Szóval azt szeretném kérdezni tőletek, alapvetően az élsimítás hiánya ps3 programírási hiányosság, vagy lehet olyan beállításokat ezsközölni a gépen, ami javítja a megjelenítést.

(#6260) DM-Fan válasza Drapedro (#6259) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ez alapvetően programfüggő. Csomó olyan játék van, ahol nem tapasztalható az élsimítás hiánya.

Van ugyan valami olyan menüpont a Settingsben, hogy Smooth, de ez nem annyira az élmosást, mint inkább a mozgás közbeni smooth-olást jelenti. Nekem ez különösebben nem szúrt szemet (lehet kevés olyan játékom van, ahol ez jelentkezik), engem sokkal inkább a V-Sync hiánya zavar egyes játékoknál.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6261) Edgeri válasza DM-Fan (#6237) üzenetére


Edgeri
senior tag

Köszi, hát ja, ha a manual-ban nincs benne, akkor lehet, hogy nem kellene erőltetni és kockáztatni a kütyüt.

Üdv, Edgeri

(#6262) Edgeri


Edgeri
senior tag

Nálatok (már akinek megvan) is beszaggatt néha a Medal Of Honor Airborne? Meg olyan érdekesen villódzik a kép néha, ez pl. a játék V-Sync hiánya, vagy az lcd tv baja?

Üdv, Edgeri

(#6263) szasanyi válasza Edgeri (#6261) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem hinném, hogy egy ilyet teszttől be kell sz@rnia egy PS3-nak. :( Ha meg garos, akkor igen is sz@rjon be, ha ennyit nem bír, majd kicserélik! Mondjuk nem mind1ik csinálja... pedig én kipróbáltam volna, szerintem több mint 1 év alatt lett benne egy leheletnyi por.

(#6264) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Store frissülést néztétek?

Van benne pár új játék meg demo. Többet közt MGS online demo is...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#6265) Gebriel válasza Papa-Georgo (#6264) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó kis game :K
Főleg az eredeti, de a demoval is nagyon jól el lehet játszani :) de nem egy mai frissités

Skate 2 demo is fent van már

[ Szerkesztve ]

(#6266) megsemmisito válasza Drapedro (#6259) üzenetére


megsemmisito
tag

Na szóval. A PS3-ban egy GeForce 7 szériás grafikus kártya van ami nem tud egyszerre megjeleniteni HDR-t és élsimitást. Egy PS3-as játékban vagy HDR van, vagy ésimitás, a kettő együtt lehetetlen.
HDR-High Dinamic Range rendering (Magas dinamikus tartomány-renderelés), ez egy olyan effektus ami a szem fényérzékenységét szimulálja, pl. ha világosból sötétbe nézünk akkor a sötét helyszin kivilágosodik.
http://www.youtube.com/watch?v=ya_u59jcqqs
ezen a videón pl 1:15-nél, 1,27-nél jól látni.
Ezért recés pl. a GT5P,Mirror's Edge (rettenetesen), és ezért nem recés a Ratchet and Clank.

[ Szerkesztve ]

PSN online ID: Tomasz84hun

(#6267) szasanyi válasza megsemmisito (#6266) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát ez az... ha egyedül maradok sem értem, miért ezt tették az amúgy a maga nemében kolosszális CELL mellé. :( Pedig akkor már nem volt új, sőt piacon volt a GF8 (G80) GPU, amivel együtt sokkal ütősebb grafikát láttunk volna. De még azt is meg merem kockáztatni, hogy az ATI fejlesztésével még jobb lett volna! Lásd X360 ami sokszor szebb, és részletesebb képet ad a multi címeknél történő összehasonlítás során. Bár ez szubjektív, hajlok arra, hogy lehet benne vmi... :U

(#6268) bwoay válasza szasanyi (#6267) üzenetére


bwoay
nagyúr

van is ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6269) N4r4ncs válasza Edgeri (#6229) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Ez a clean egy nagy marhaság. Valójában ez egy CPU önteszt ami igen megterheli a gépet ahogy fentebb is írták.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#6270) Gebriel válasza N4r4ncs (#6269) üzenetére


Gebriel
veterán

Akkor bocs mindenkitől, hogy hülyeséget írtam :B :R

(#6271) M@trixfan válasza szasanyi (#6267) üzenetére


M@trixfan
addikt

Túl hamar lerögzítették az RSX specifikációit és betett a csúszás. Ha megvan a G80 és kapott volna 512 Mb memóriát akkor már szépen szálingóznának az 1080P játékok is. Meglenne mindenhol a minimum 30 fps V-lock mellett AA és AF szűréssel. A G80-as PS3 álmaim konzolja lett volna. Rongyosra olvastam minden fórumot ahol felmerült az, hogy az RSX esetleg mégis G80 alapú. :K

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6272) asadasad22 válasza M@trixfan (#6271) üzenetére


asadasad22
őstag

így van. ez fáj nekem is a legjobban.. így viszont nem tudom egy igazi HD konzolként kezelni, csak amolyan HD is meg nem is konzolként. egy HD konzol vigyen mindent FullHD-ban. lehet, hogy egy kistv-n nem tűnik fel a rece, de a braviam van, és ha nem ülök elég messze a tv-től, azok a recék egyszerűen kiszúrják a szememet.

(#6273) Z.m.Z válasza asadasad22 (#6272) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Pedig hát ugye a HD formátum 720p. Tehát egy HD konzol nem fullHD konzol. Sajna ez van. :K

(#6274) szasanyi válasza Z.m.Z (#6273) üzenetére


szasanyi
félisten

Igazából nincs FullHD és HD. Ez - ha úgy tetszik - egy téves népi elnevezés. HD (1920x1080i, 1920x1080p) a helyes jelölés, és létezik az un. HD Ready (1280x720p) .

(#6275) Edgeri


Edgeri
senior tag

A PS3-ban van valami gyári (hardver/szoftver) védelem a netes támadások ellen? Mert ugye böngésző az van rajta, de tűzfalat/vírusírtót nem lehet csak úgy rátelepíteni. Vagy abban lehet bízni (szvsz hibásan), hogy a PS3 programnyelve olyan specifikus, hogy nem fognak (nem tudnak) rá vírust írni?

Üdv, Edgeri

(#6276) bwoay válasza szasanyi (#6274) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem népi elnevezés a full HD, hanem idejétmúlt, de ez terjedt el.
egyébként a helyes megnevezése HD Ready 1080p

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6277) Gebriel


Gebriel
veterán

Most szombaton újra lesz játék tesztelés ha valakit érdekel.

(#6278) Drapedro válasza Drapedro (#6259) üzenetére


Drapedro
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat. Az előző hsz-emet azzal kezdtem, hogy nem bántam meg a PS3 vásárlást, de most azért elbizonytalanodtam. Ha násfél hónappal ezelőtt olvasok a mostanihoz hasonló véleményeket, lehet, hogy az Xbox360 mellett döntök. Nyilván, számtalan előnye van a PS3-nak, mindjárt itt a blue ray, de abból, amit írtatok úgy tűnik, ha az ember elsősorban játszani akar, az Xbox360 jobb döntés.

(#6279) DM-Fan válasza Drapedro (#6278) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem mintha az Xbox hardverileg erősebb lenne. Ugyanott lennél azzal is, a PS3 előnyei meg ettől függetlenül (számomra) igen jelentősek és azok döntötték el a kérdést.

Lehet ugyan sopánkodni a szerényebb GPU-n, de azt azért ne felejtsétek el, hogy a Cell proci azért igen erős számítási potenciállal bír és igencsak sok terhet le tud venni a GPU válláról. Ezért is nehéz összehasonlítani egy PC-s teljesítménnyel a PS3 tudását. Teljesen más architektúra az egész (elég csak a memória méretét megnézni), egy szóval lehet jellemezni: célhardver.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6280) bwoay válasza Drapedro (#6278) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne a hw alapján válasszunk már konzolt!
én legalábbis azt vallom, hogy az elsődleges szempontnak a játékkínálatnak kell lennie,
elvégre hiába veszel fasza boxot, ha neked jobban tetszik a Killzone II, mint a GoW2.
capisci?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6281) szasanyi válasza bwoay (#6280) üzenetére


szasanyi
félisten

Mér' az jobb ha vki azért választotta, mert jobban teccet mint a zikszboksz?

(#6282) bwoay válasza szasanyi (#6281) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem végülis tök mindegy :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6283) Sundesz válasza Edgeri (#6262) üzenetére


Sundesz
őstag

Nálam is szaggat néha elég csúnyán. Ez még az első gamek között volt, gondolom ennek tudható be.

Hörcsög Powa'

(#6284) asadasad22 válasza bwoay (#6276) üzenetére


asadasad22
őstag

nem akarok szőrszálat hasogatni, de a HD Ready 1080p az nem ugyanaz, mint a Full HD. a Full HD csak az 1080p-t jelenti, vagyis a teljes HD felbontást. asszem a HD Ready 1080p-hez viszont olyasmi is kell, mint pl. 24p támogatás, viszont ilyet én még nem láttam tv-re írva, simán FullHD kifejezést használnak szinte minden tv-nél. a HD ready sztem pedig önmagában eléggé hülyeség, nem sokat jelent, sztem elsősorban a vásárlók hülyítésére találták ki, akik mindenre ugranak, ha benne van a HD szó :)

(#6285) DM-Fan válasza asadasad22 (#6284) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nagyon sokan nem láttok tisztán az elnevezéseket illetően:

HD = 1080i (szokás fullHD-nek is nevezni), felbontása 1920x1080

HD-Ready = 720 fizikai sort tartalmazó képernyő kaphatja ezt a logót (szokás kisHD-nak is nevezni) felbontása változó lehet, 16:9-es plazmáknál, LCD-knél 1024x768 vagy 1366x768 is lehet, lényeg a minimum 720 fizikai sor.
A HD-Ready abszolút nem hülyeség, nem a vásárlók hülyítésére találták ki, igazából ma egy HD-Ready kijelző (a szegényes HD-anyag felhozatal miatt és a konzolok jellemzően 720p-s felhozatala miatt) szinte mindenre elég. Mindemellett egy 2008-as HD-Ready plazmán egy fullHD felbontású anyag is gyönyörűen mutat, 1,5 méter távolságról egy vakteszten (ahol nem tudod, hogy melyik készülék fullHD-s és melyik HD-Ready-s) simán elbukna a földi halandók 90%-a. Emellett a HD-Ready panelek fogyasztása kb. fele a fullHD-seknek és előbbi nem igényel aktív hűtést, utóbbi legtöbbször beépített ventilátorokkal hűtött.

24p = teljesen más tészta, ez kadencia, a HD-s anyagok folyamatos lejátszási képességét jelzi. Láthatod TV-kre írva, a Panasonic minden 2008-as plazma modellje tudta már.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6286) bwoay válasza asadasad22 (#6284) üzenetére


bwoay
nagyúr

én meg úgy tudom, hogy elég, ha megjeleníti a 24p-s anyagot,
de nincs előírva, hogy natív módon, vagy mondjuk 3:2 pulldownnal.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6287) Gebriel


Gebriel
veterán

Resistance 2 befejezte nálam a pályafutását, holnap elcserélem egy PoP-ra :)
Hangulatos játék :K :R meg minden, de nagyon gyerekes számomra.
A semmiből elő ugró átlátszó mumérok legyilkolása, C64-n repülő kacsa vadászatra emlékeztettet.Igaz ha nem rezgős joyom lenne biztos, hogy + jó párszor meghaltam volna.
Amikor a sok "zombi" szalad felém az is elég muris volt szintén, mindegy hova lőttem biztos, hogy 2 kill :D
Harmadik trófeám a headshotok után kaptam meg :B

PoP-ra nagyon kíváncsi vagyok, bár ezt a "2D" grafika elég érdekes a next konzolok idején. :U

Szerk:
Többször szó volt a joy kontra egér témáról.
Nos nálam talán először Metal Gear Online-ban igen erősen érzékelhető a hátránya az egérnek.
Erősen gondolkodom egy FFX-ben, de a 16k kicsit sokkalom, viszont addig, elfelejthetek jó pár játékmódot benne :(((

[ Szerkesztve ]

(#6288) asadasad22 válasza DM-Fan (#6285) üzenetére


asadasad22
őstag

"HD = 1080i (szokás fullHD-nek is nevezni), felbontása 1920x1080"

sztem ez így alapból hülyeség, ha a HD-t egy felbontás jelölésére rá lehet húzni, az sztem egyértelműen az 1080p, azaz a FullHD, nem pedig valami interlacált hulladék, nemtom honnan szedted ezt a baromságot, hogy majd pont az 1080i lenne A HD :)

HD-Ready pedig akkor valóban nem lenne értelmetlen, ha a 720 sort jelezné, azonban simán rá van írva több 576p/480p modellre is, így totál értelmetlenné válik az egész. HD-Ready 720p-nek még valami értelme is lenne..

"2008-as HD-Ready plazmán egy fullHD felbontású anyag is gyönyörűen mutat, 1,5 méter távolságról egy vakteszten (ahol nem tudod, hogy melyik készülék fullHD-s és melyik HD-Ready-s) simán elbukna a földi halandók 90%-a"
ezt egyrészt kötve hiszem, másrészt nagyban függ a tv méretétől is. szerintem egy minimum 40 colos tv esetében, az általad említett másfél méterről ez a 90% inkább a mérleg másik felére billenne. ne felejtsük el, hogy 2,25-ször nagyobb felbontásról beszélünk, amit sokmindennek lehet nevezni, de elhanyagolhatónak semmiképpen, képpontszám arányaiban nagyobb a különbség, mint 576p és 720p között, pedig az előbbit mégcsak nem is lehet semmiképpen HD-nak nevezni.
PS3-on is gyönyörűen látszik, egy 720p játéknál (pl Mirror's Edge, GTA4, a játékok ~99%-a) nézhetem 5 méterről is, látom a recéket, másfél méterről szabályosan fűrészelni lehetne az élekkel. egy 1080p játék (csak 1-2 ilyen van, pl Fifa Street 3) közelről is gyönyörű, így kéne kinéznie mindennek..

(#6289) bwoay válasza DM-Fan (#6285) üzenetére


bwoay
nagyúr

"Nagyon sokan nem láttok tisztán az elnevezéseket illetően"

hajjaj :D

vannak a köznyelvben rögzült elnevezések, vannak a saját kitalált szabványok,
meg vannak a hivatalos jelölések. Utóbbiak a következőek:
HD ready illetve HD ready 1080p. Ezek az európai hivatalos jelölések
2005 óta. Elvileg 2007 óta van HDTV 1080p is, de én ezzel még sosem találkoztam.
A 24p pedig kitétel a HD Ready 1080p-hez (de tartom,
hogy ezt nem kell natívban tudnia, elég, ha konvertálni képes)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6290) Gebriel


Gebriel
veterán

(#6291) bwoay válasza Gebriel (#6290) üzenetére


bwoay
nagyúr

na! ingyenes on-line-t is adsz hozzá? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6292) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Na látom nagy a zűrzavar akkor én is leírom amit tudok és mindenki döntsön melyik teóriát ismeri el:

Az "i" és "p" jelölésben van a lényeg az "i"=váltottsoros,"p"=valóságos megjelenítés.
A HD= High Definition minimum 720 valóságos sor megjelenítésére képes,azaz "p",képernyőpanel. Ez a formátum alap szabványa. HD Ready annyit jelent hogy a televítió fel van készítve a HD adás fogadására. Ez csak televíziókon látható a jelölés. Az első fejlesztés a felbontás növelésére a váltottsoros megjelenítés volt,mert nem kellett másik panelt gyártani. Ezt jelölik "i" vel pl: 1080i a valóságban ez egy 720p-s panel,de meg tudja jeleníteni az 1080 soros képet de felváltva hol az egyik hol a másik sort látod. És végül van az a panel ami valóságosan is 1080 vízszintes sorból áll ezt hívják Full HD -nek. Ennek a jelölése 1080p. Hát ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

(#6293) GaBBoR


GaBBoR
tag

Egy használt 60GB-os PS3-nak mennyi most az ára? Február 11-ig garanciás, a bluray egység 3 hónapja lett benne cserélve :)

(#6294) cilo9


cilo9
aktív tag

Az LCD tv topicban (ahol gyakori kérdés ez a HD téma), EZT szokták ajánlani. Ebben benne van mindenféle fogalom és jelölés, szabvány! Én ebből tájékozódtam TV vásárlás előtt.

Üdv, Cilo

(#6295) he7edik. válasza GaBBoR (#6293) üzenetére


he7edik.
addikt

60-65K

Égő szöveg a flém vázon

(#6296) he7edik. válasza Gebriel (#6287) üzenetére


he7edik.
addikt

A Resistance 2 egy nagy baja van nagyon gyenge a multiplayer része.

Égő szöveg a flém vázon

(#6297) asadasad22 válasza Z.m.Z (#6292) üzenetére


asadasad22
őstag

"A HD= High Definition minimum 720 valóságos sor megjelenítésére képes,azaz "p",képernyőpanel. Ez a formátum alap szabványa."

mondjuk ezt a baromságot nemtom honnan szeded. az alapszabvány az 1080p, azaz a FullHD, talán nem véletlenül hívják így, még a nevében is benne van, hogy ez a teljes HD, mint szabvány, aamilyennek szánták. a kommented többi része triviális, sztem senkinek nem mondtál újat.

(#6298) Z.m.Z válasza asadasad22 (#6297) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Ez a "baromság" mint Samsung márkakereskedő,az elmúlt 4 évben ragadt rám. De ha esetleg te jobban tudod,bánom is én mit gondolsz. Itt olvasgathatsz róla ezt azt.

És most ide én is szívesen írnék rólad valami bántó dolgot,de igyekszem az fölötted maradni az inteligenciai ranglétrán.

(#6299) DM-Fan válasza asadasad22 (#6288) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"az 1080p, azaz a FullHD"
Valóban, mellényúltam késő este, sorry, fullHD=1080p.

HD-Ready pedig akkor valóban nem lenne értelmetlen, ha a 720 sort jelezné, azonban simán rá van írva több 576p/480p modellre is, így totál értelmetlenné válik az egész. HD-Ready 720p-nek még valami értelme is lenne..

Mutass nekem olyan, 720 fizikai sornál kevesebb sort tartalmazó képernyőjű készüléket, amelyikre ráírják, hogy HD-Ready! Ne keverd össze azzal, hogy képes fogadni 720p-s, vagy 1080p-s jelet, attól még nem HD-Ready, csak maximum HD-Capable.

"ezt egyrészt kötve hiszem, másrészt nagyban függ a tv méretétől is. szerintem egy minimum 40 colos tv esetében, az általad említett másfél méterről ez a 90% inkább a mérleg másik felére billenne. ne felejtsük el, hogy 2,25-ször nagyobb felbontásról beszélünk, amit sokmindennek lehet nevezni, de elhanyagolhatónak semmiképpen, képpontszám arányaiban nagyobb a különbség, mint 576p és 720p között, pedig az előbbit mégcsak nem is lehet semmiképpen HD-nak nevezni."

Természetesen függ a TV méretétől, én leíratlanul is egy emberi léptékű 42"-os panelről beszélek. Talán érdemes lenne egy pillantást vetned a következő táblázatra, ami a az optimális nézési távolságokat boncolgatja:

Nézési távolságok

Ebből gyönyörűen látszik, hogy hol van az a határ a nézési távolságban, ami fölött a fullHD értelmét veszti a HD-Ready-vel szemben. Láthatod, hogy 42"-nál kb. 1,5 méternél van az a pont ami fölött a szem (optikai felépítéséből adódóan) már nem tud különbséget tenni a fullHD és a HD-Ready felbontás között. Ez puszta fizika, valamint a szem érzékenységével függ össze. Nem tudom hány HD-Ready és fullHD tévét láttál egymás mellett működni úgy, hogy távolabb is mentél tőlük és nem 30 cm-ről nézted egy nagyáruházban, de ha megtetted volna, akkor most nem állnál értetlenül a kérdés fölött.

"PS3-on is gyönyörűen látszik, egy 720p játéknál (pl Mirror's Edge, GTA4, a játékok ~99%-a) nézhetem 5 méterről is, látom a recéket, másfél méterről szabályosan fűrészelni lehetne az élekkel. egy 1080p játék (csak 1-2 ilyen van, pl Fifa Street 3) közelről is gyönyörű, így kéne kinéznie mindennek.."

Már megbocsáss, de ha a HSZ-em többi részére azt mondtad, hogy "baromság", akkor most engedd meg nekem, hogy ugyanezt mondjam a tiédre.
Mi köze annak a képernyő felbontásához, hogy egy PS3 játék recés-e? Ezt nem a képernyő felbontása határozza meg, hanem az, hogy milyen élsimítást alkalmaznak az adott játékban. Régi játékoknál, 640x480-as felbontáson is láthatsz számos olyan esetet, ahol nyoma sincs pixel-nek, illetve fordítsuk meg: ha egy 1080p-s játékot futtatsz HD-Ready TV-n, akkor ugyanúgy nem tapasztalsz recésedést, mintha fullHD TV-n néznéd, ellenben a 720p-s játékot futtatva 1920x1080-as panelen sem lesz rosszabb a látott kép, mint a HD-Ready-n. Amúgy tudok neked olyan 720p-s játékot is mutatni, ahol szintén nem látsz recéket sem HD-Ready TV-n, sem fullHD TV-n, viszont 1080p-sből is tudok olyat mutatni, ami még a fullHD-n is recésedik. Pont a Mirror's Edge PC-s verziója járt nálam a héten és 1920x1080-as felbontáson is ugyanúgy látszanak a recék, mintha 1280x1024-ben nyomnám.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6300) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Hello!

Lassan eljön a PS3 vásárlás ideje. Olyan híreket láttam, hogy csökkent a gép előállítási költsége. Fog ez látható időn belül -1-2 hó- árcsökkenést is eredményezni?

Meg vásárlással kapcsolatban érdekelne, hogy hol érdemes megvenni. Eddig a golemkonzol tűnt a legolcsóbbnak, mit gondoltok?

előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.