Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) CharlieDrop válasza DjKriston01 (#17249) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem lehet, hogy nem jók a RAM-ok?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17252) DjKriston01 válasza CharlieDrop (#17251) üzenetére


DjKriston01
tag

2 db külön shopban vásárol Kingstone hyperx ddr 3 nál nem hiszem hogy mind 2 szar lenne, főleg úgy hogy tegnap tökéletes volt a gép.
Annyi, hogy tegnap du óta ki volt húzva a gép.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17253) stangli válasza CharlieDrop (#17248) üzenetére


stangli
senior tag

Ilyen opciót nem ad a gép.

Így indulunk,
majd +próbál betölteni
bedobja a helyreállítást
keresi a problémát
felajánlja a helyreállítást
így folytatja
és ezt dobja elő
majd ránézek a probléma adataira erre meg erre
és nem mond semmit...
majd a Finish-re kattintva újraindul és kezdődik elölről, mint a mókuskerék..

(#17254) Ruszki válasza DjKriston01 (#17249) üzenetére


Ruszki
senior tag

Azt próbáltad,hogy mindig csak az egyiket próbálod ki más-más slotban!?
Lehet táp is!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17255) DjKriston01 válasza Ruszki (#17254) üzenetére


DjKriston01
tag

igen megpróbáltam, de mint ismétlem magamat már 3 szor , ugyanez volt a baja tegnap előtt a gépnek, és a szerelő mókus azt mondta hogy valamit a biosal genyózott, milyen bios probléma lehet az ami ezt tudja okozni? amit megg lehet oldani úgy hogy még a postig sem jut el a gép, nemhogy a biosba belépjek.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17256) Ruszki válasza DjKriston01 (#17255) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem is olyan régi alaplap...sőt!
Egy másik táppal ha meg tudnád próbálni az jó lenne!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17257) DjKriston01 válasza Ruszki (#17256) üzenetére


DjKriston01
tag

táp hibátlan, ki lett mérve, chicony hipro 580as

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17258) DjKriston01 válasza DjKriston01 (#17257) üzenetére


DjKriston01
tag

nu maradjunk annyiban, hogy a hardweres probléma kizárható

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17259) Ruszki válasza DjKriston01 (#17257) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az sem egy kispályás táp!:)
Érdekes!
A régi ramokat esetleg nem vitted magaddal!? :DDD
Nem hiszem,hogy ha frissített is Biost a szaki nem lenne jó!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17260) CharlieDrop válasza stangli (#17253) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és ha normál indítást választod?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17261) DjKriston01 válasza Ruszki (#17259) üzenetére


DjKriston01
tag

A konfig amúgy akkor részletesen AMD PHenom X4 955 black edition 8 gb hyperx ddr 3 1600 , GigabyteGA-780T-D3L alaplap, chicony hipro 580 as táp és ati hd 6850 vga, arctic cooler pro 64 proc hűtő
És ezzel az összeállítással húzás nélkül tegnap még toltam az új most wantedot...

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17262) CharlieDrop válasza DjKriston01 (#17258) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem biztos, lehet a feszültséget nem bírja
a, az alaplap
b, a memóriák
c, a táp...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17263) DjKriston01 válasza CharlieDrop (#17262) üzenetére


DjKriston01
tag

Tegnap meg bírta?

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17264) DjKriston01 válasza DjKriston01 (#17263) üzenetére


DjKriston01
tag

melegedés minden nélkül???

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17265) CharlieDrop válasza DjKriston01 (#17264) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tipikusan kondenzátorhibára gyanakszom.
akkor szokott ilyen lenni
de ez távgyógyítás csak nem egzakt ...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17266) DjKriston01 válasza CharlieDrop (#17265) üzenetére


DjKriston01
tag

áramtalanított állapotban kondi hiba, és oly annyira hogy a szerelő nem hardweres javítással orvosolni tudta 2 napra?

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17267) Ruszki válasza DjKriston01 (#17266) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet,hogy a szakinál "hideg" volt és ha bemelegszik akkor csinálja ezt!
De ez nem annyira öreg gép,hogy kondenzátor hibát okozzon!
Szerintem!
A táp terhelve lett kimérve!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17268) DjKriston01 válasza Ruszki (#17267) üzenetére


DjKriston01
tag

alapállapotában, de a táp ha feszkó baja van azt sem egyik napról a másikra produkálja,
De tegnap meg még semmi baja nem volt a tápnak?

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17269) Ruszki válasza DjKriston01 (#17268) üzenetére


Ruszki
senior tag

Akkor mire gyanakszol!?
Alaplap!?
Itt csak tapasztalatok alapján felsoroljuk mi lehet a probléma!!
Próbáljuk kizárni a lehetőségeket ill. alkatrészeket!
Ami el tud romlani az el is fog és ezt megteheti bármikor,sajnos!

A lapodon elméletileg dual bios van!
Ha a frissített bios nem lenne jó akkor a gyárit töltené be szerintem ergo a bios frissítés hibája kizárható!
Szerintem!

Dual Bios:

A Dual-Bios előnye, hogy akkor is betölt a gép, ha gebasz van, mert az utolsó működő beállítás mentve van. No meg Boot közben, ha gebaszos a beállítás, akkor rákérdez, hogy betöltse-e az alapbeállítást. Nem kell elemet kivenni, meg hasonló dolgokkal szarakodni. Bios frissítés közben, ha kapsz egy áramszünetet, akkor nem kell új lapot venni, hanem csak visszatöltöd az előző verziót. Szóval sok előnye van. Ha belenyúkál az ember a lap lelkivilágába, akkor manapság már érdemes ezt is figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17270) DjKriston01 válasza Ruszki (#17269) üzenetére


DjKriston01
tag

én arra lennék kíváncsi hogy milyen bios probléma tud ilyet okozni? és hogyan orvosolható?

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17271) stangli válasza CharlieDrop (#17260) üzenetére


stangli
senior tag

akkor csak a fekete képernyő jelenik meg és más semmi... kb5perc után kikapcsoltam a szerkezetet.

(#17272) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Vacsora előtt még ment a gépem,mire visszajöttem már nem. Restart után a videokártya teljes fordulatszámon pörög amikor indul a gép. Végigpróbáltam több memóriával de nem hozott sikert. Vkinem van tippje,hogy ez mitől lehet? A kártyát már vettem ki a gépből és raktam vissza, ua töténik
P35-DS4+E8400+6 giga ddr2+560ti

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17273) GrooveHero válasza GrooveHero (#17272) üzenetére


GrooveHero
addikt

Probléma elhárítva. A moduláris tápból úgy néz ki ki volt csúszva a videokártyához tartozó kábel. Még épp idejében, már szedtem szét a gépet, húzkodtam le mindent az alaplapról és a tápból, amikor arra lettem figyelmes, hogy a videokártyához tartozó kábel túl könnyen kijött. Bedugtam rendesen és már jó is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17274) CharlieDrop válasza stangli (#17271) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha megbirkózol vele, kellene egy live linux distro, usb-ről, vagy cd-ről bootolva

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17275) CharlieDrop válasza DjKriston01 (#17268) üzenetére


CharlieDrop
veterán

volt baja, csak mondjuk nem szedte szét a tápot mert garis, tapasztalatból tudhatja, hogy érintkezési hiba, belefújt kontaktspray-vel és működött, aztán két nap, az kiszáradt.

De mint ahogy mondtam is, és mások is, ahhoz túl messze vagyunk, hogy profi hibaelhárítást csináljunk, keríts egy kölcsöntápot, és próbáld azzal, ha az oké, az a baj, ha nem, akkor alaplapi ott is vannak kondik, ennyi.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17276) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Halihó!

Megoldódott a játék közben kimerevedő majd helyrerázódó gép problémája, köszi a helpet:)

Üdv

(#17277) CoolMan válasza Asimov01 (#17276) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A VGA driver probléma volt?

(#17278) Asimov01 válasza CoolMan (#17277) üzenetére


Asimov01
csendes tag

frissítettem ssd firmware-t, bios-t, vga drivert, szal végülis nem tudom, de valamelyik bejött:)

(#17279) DjKriston01 válasza CharlieDrop (#17275) üzenetére


DjKriston01
tag

Akkor az miért van hogy ki se kapcsol a gép?
Hiába tartom nyomva a power gombot, úgyse kapcsol ki.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17280) CharlieDrop válasza DjKriston01 (#17279) üzenetére


CharlieDrop
veterán

most bekapcsol, vagy sem?
Ha bekapcsol és csak áll, de pörög minden. Nos akkor tényleg BIOS lehet. Viszont az ritkán csinál olyat, hogy egy nap jó, kettőt nem, még mindig lehet vmi kondi baj, az alaplapon mondjuk...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17281) DjKriston01 válasza CharlieDrop (#17280) üzenetére


DjKriston01
tag

Ez az amit mondtam, hogy bekapcsolom, felpörög minden, de effektíve nem csinál semmit se, és kikapcsolni sem lehet.
Tehát fizikailag véve elindulm de még a biosba való belépésig sem jut el.
És a nyomvtartott kikapcs gombra sem kapcsol ki.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17282) CharlieDrop válasza DjKriston01 (#17281) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor, ismét távgyógyításként, a táp okésnak tűnik, bár azért próbálnék egy másikat, azt ha nem akkor lehet alaplap, processzor.
Javaslat
szedd szét
legyen bent csak a processzor és egy RAM modul, semmi más. Ha úgy elindul, akkor szép lassan lehet összerakni, ha nem indul el, akkor még lehet próbálkozni másik RAM-mal, hogy kizárjuk ezt.
Ha nem indul el, akkor csak 4 komponens lehet bibis.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17283) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv ismét!

Elnézést kérek most tudtam megnézni ezért írok csak jelen pillanatban! :)
Hát megtörtént kiírtam PENDRIVE-ra illetve újraindításkor róla bootoltam és semmi csak fekete képernyő ls bak felső sarokban villog a (szövegmutató fül?)!

HUN_Thorpedo

(#17284) #10726912 válasza DjKriston01 (#17281) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szedd szét a géped darabokra, vedd ki az alaplapot is és pakold össze egy asztalon. Vedd ki és nézd meg a CPU-t, nincs-e szétkenődve hűtő paszta, nincs-e egyéb sérülés rajta. Mindezt akkor, ha a CPU+hűtő+egy ram, illetve ramcsere nem segít. Nem láttam, hogy megtörtént volna, ha nem volt még csinálj BIOS resetet is.

(#17285) Bedeco válasza DjKriston01 (#17281) üzenetére


Bedeco
csendes tag

Nem jól gondolkodsz, az alaplap nem indul el, csak a nyomógomb inditja el a tápot!!
Ha az alaplap elindul, és hibája van , elkezd sípolni, itt nincs semmi hangjel....
Nekem van egy asus gépem, az ugyanilyen problémával küzd, hol megy órákig gond nélkül, hol meg süvit a ventillátor, szakik szerint az alaplapi chip "BGA" foglalatának a forrasztása lehet hibás........

(#17286) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Egy régi gépről lenne szó.
Abit IS7 lappal, 2.4 Cerka, 2x256DDR1, ATA 80Gb HDD
Mivel lassú volt a gép még netezésre is gondoltam megnézem milyen ram modulok vannak benne.
(DDR1 v 2 meg, hogy 1 vagy 2 oldalas) és veszek még bele.

Nos miután ez megvolt, a gép már nem jutott el a post screen ig. (Előtte viszonylag jól működött)
Megmozgattam még egyszer a modulokat hátha, de nem segített...
Gondoltam bios reset majd segít, nos azóta nem csinál semmit a gép, power gombra meg se nyekken..
Összezártam a táp indító kábeleket az elindult, de kimérni nem volt lehetőségem.

Próbálta mresetelni a biost, mindent lehúzni a lapról, ramokat más slotban, de semmi...
Viszont elvileg korábban is csinált olyat a gép, hogy power gombra nem indult elsőre....

Szerintetek?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17287) CharlieDrop válasza Czimby (#17286) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha elsőre nem indult, az kondenzátorhibának tűnik, mint lentebb tárgyaltuk.
Esetleg a régi RAM modullal elindul?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17288) CoolMan válasza Czimby (#17286) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az alaplapi elem nincs lemerülve? Púpos kondi az alaplapon, tápban? Milyen tápod van, azért másik táppal megnézném.

(#17289) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
Ebbe a topicba irányítottak a problémámmal.
Az a gondom hogy vettem egy Asrock 990FX Extreme3-at és mellé egy AMD FX-8350 4Ghz processzort, egy Saphire HD7850 2gb videókártyát corsair memóriákkal. Összeraktam és az a gond hogy a ventilátorok elindulnak viszont utána se kép se hang. A ventilátorok mennek de nincs kép, a monitor villog és nem értem mi lehet. 600Wattos FSP Aurum Gold Táp. Tippet tudtok mondani hogy mi lehet a gond? Már kicsit ideges vagyok hogy valami nem jó.

Előre is nagyon köszönöm!

(#17290) ftamas0201 válasza ftamas0201 (#17289) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Tárgytalan, hibás volt az egyik tápcsatlakozó :)

(#17291) cinkoxid válasza ftamas0201 (#17290) üzenetére


cinkoxid
senior tag

És az hogy ment tönkre ? :B

(#17292) #10726912 válasza Czimby (#17286) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szedd szét a géped, szereld ki az alaplapot, és asztalon próbáld indítani: tápegység, cpu+ hűtő ventije legyen rajta, csavarhúzóval zárd össze a power reset tüskéit egy pillanatra. Ha nem indul, szerezz másik tápegységet próba erejéig. Ha indul, akkor mehet rá a vga és egy ram (ezeknek az érintkezőit tisztítsd meg). Ellenőrizd a tápegységet és az alaplapot úgy, ahogy előttem írták (kondenzátor hibák, elszíneződés, stb) Mivel próbáltál betenni másik ramot, így lehet, hogy valahol (akár a ramslotok vagy a cpu foglalat környékén) kontakt hiba van, ha asztalon rakod össze, akkor biztosan egyenes lesz az alaplap és hátha...ráadásul jobban is látsz mindent.
Sok sikert.

(#17293) ftamas0201 válasza cinkoxid (#17291) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nem úgy értve hogy rossz volt hanem hogy nem illeszkedett rendesen. :) Elnézést a pontatlanságért. Nagyon merevek a gyárilag harisnyázott FSP táp kábelei ezért nehéz behajtogatni őket a helyükre, holnap jön egy kábelrendezés de ma már nincs lelki erőm hozzá :D

(#17294) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

Azzal a problémával kereslek titeket, hogy lenne egy gép, aminél windows boot után beírja a user a jelszót, csak fekete képet kap, illetve a kurzort tudja mozgatni, de az asztal már nem töltődik be. ~1,5 éves Win7, eddig nem produkálta ezt. Mi lenne a megoldás?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#17295) CoolMan válasza homeless09 (#17294) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem a Win7 topicban is kérdezz rá.

(#17296) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

A következő gépről lenne szó, mely nem ad képet.
lap: msi ms 7046
proci: Intel Pentium 4 651
vga: zotac nvidia geforce 8600
ram: másfél giga, 1gb apacer másikat nem tudom
táp:mercury kob ap4350xa

Már rég óta próbálom összerakni a gépet, csak sosem sikerül, folyton kell valami mást vegyek hozzá.
Ami előtte az enyém volt és ment az a ram illetve a táp volt, illetve a hdd, de ez mindegy mert képet sem ad.
Úgy vettem a lapot, de tesztelt működő, úgy ahogy a proci és a kártya is. Mi az ötlet?

A ledek az elején égnek, proci hűtő felpörög, úgy ahogy a vga hűtője is, hdd is, és a táp hűtője is fújja ki a levegőt.

Csináltam bios resetet, de nem segített.

(#17297) homeless09 válasza CoolMan (#17295) üzenetére


homeless09
őstag

:R

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#17298) ebegab92 válasza freaghill (#17296) üzenetére


ebegab92
senior tag

Másik tápegységgel próbáld.A Mercuryt felejtsd el,elég hulladék kategória

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17299) freaghill válasza ebegab92 (#17298) üzenetére


freaghill
őstag

Okés, akkor az lesz a következő csere, köszi a gyors választ!
230-as elég, vagy 350es?

[ Szerkesztve ]

(#17300) CoolMan válasza freaghill (#17296) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Én megnézném egy másik (kölcsön) megbízható táppal is, valamint a VGA-t másik gépben, illetve ebbe másik VGA-t próbálni. Valamint csak egy ram modullal,(felváltva) az összes slotot végigpróbálva már nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.