Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) goku888 válasza MrDerekas (#43000) üzenetére


goku888
tag

Cpu AMD FX 6300
Alaplap Asus msa97 Evo r2.0
Videokártya GeForce GTX 1050 2gb
Ram 8gb
Táp Corsair cx 430
ezek vannak :)

(#43002) kamracuc


kamracuc
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy asus p8p67 alaplap, i7-2600k Cooler Master Hyper 212 EVO hűtéssel,
Gigabyte R9 390 Arctic Accelero Xtreme IV hűtéssel, 2X8GB Ram, EVGA supernova 850-es táppal.
A probléma azzal kezdődött egy 10 napja kb, hogy tönkrement a proci hűtő ventilátora, és nagyobb terhelésnél lefagyott a gép ha be akartam lépni a játékba vagy nagyobb felbontású videót néztem.ctrl+alt+del sem segített.
Azóta lecseréltem a ventilátort, windows 10-et újrahúztam, újrapasztáztam a procit és a vga--t is, memória modulokat ki be tettem, alaplap BIOS-át frissítettem de semmi változás nagyobb grafikus terhelésnél lefagy.
Amúgy maga a gép tökéletesen teszi a dolgát ha csak böngészgetek vele stb.
AIDA64-el stressz teszteltem és ott amikor GPU-t stresszeltem akkor ugyanúgy lefagyott.
Mivel nincs másik alaplapom, procim, tápom, és videokártyám nem tudom, hogy mi okozza a hibát.
Az lenne a kérdésem, hogy szoftveresen nem lehet kideríteni, hogy mi a hiba?
Köszönöm előre is a segítséget

(#43003) MrDerekas válasza goku888 (#43001) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem a vga tűnik hibásnak, de jó lenne ha kerítenél egy csere tápot (kölcsönkérni) és futtatnál pár tesztet azzal is. Vagy másik vga-val tesztelni a konfigod. Kizárásos alapon lesz meg a hiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43004) MrDerekas válasza kamracuc (#43002) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egy Furmarkot futtathatsz esetleg, de nagy esélyű, hogy a videokarid megfáradt. Mondjuk egy HDSentinel-t is telepíthetnél, hogy milyen állapotban van a rendszerlemez és hogy vannak-e adatkapcsolati hibák.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43005) goku888 válasza MrDerekas (#43003) üzenetére


goku888
tag

Kaptam kölcsön egy Vga megprobálom azzal

(#43006) cyber86


cyber86
őstag

[link] Sajnos mégse oldódott meg a probléma így beraktam a gépbe egy Sound Blaster Z hangkártyát és azon nem jön elő a probléma. Próbáltam keresgélni asus forumon és ha jól fordítottam akkor másoknál is gond van az integrálttal csak mivel nem jó az angol tudásom így nem tudom rendesen értelmezni és jó lenne tudni, hogy hardveresen rontottak el valamit vagy csak driver/szoftver hiba.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#43007) MrDerekas válasza cyber86 (#43006) üzenetére


MrDerekas
addikt

Teljesen elképzelhető, hogy a hw hibás. Ha linuxon is előjön a probléma, akkor pedig egyértelmű az integrált hangeltő hibája. (live linux disztrót futtass esetleg egy pendrive-ról) Az alaplapi hangkártyák sosem lesznek olyan minőségűek, mint a dedikáltak.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43008) goku888 válasza MrDerekas (#43003) üzenetére


goku888
tag

Kaptam kölcsön egy Amd Radeon HD 5700 vga azzal el indítotam a FurMarkot megy lassan 15-20 perce eddig nem indult újra

(#43009) cyber86 válasza MrDerekas (#43007) üzenetére


cyber86
őstag

Linuxot sajnos nem tudom kezelni, meg nem tudom, hogy fut-e rajta pl a call of duty warzone, mert abba lehet inkább észrevenni főleg amikor kb 1-2 secre felugrik benne a proci 100%-ra.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#43010) MrDerekas válasza goku888 (#43008) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ennek a vga-nak kisebb az étvágya, mint a tiédnek? Mert ha sokkal kisebb, még mindig lehet ez táp hiba is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43011) MrDerekas válasza cyber86 (#43009) üzenetére


MrDerekas
addikt

Más ötletem, pedig nincs. Ha driver cserével sem tudod helyrehozni, akkor tényleg esélyes az eszközhiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43012) goku888 válasza MrDerekas (#43010) üzenetére


goku888
tag

Szerintem kisebb nem mai kártya

(#43013) goku888


goku888
tag

új tápot sajna nem tudok kölcsön kérni senkitől ezért szerintem kezdésnek veszek egy tápot tudok esetleg mondani jó tápot 10-13 ezer körül ha létezik ilyen árba jó most Corsair cx 430
használok :)

(#43014) MrDerekas válasza goku888 (#43013) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mielőtt tápot vesze, próbáld ki akkor a saját videokaridat egy másik gépben. Ha ott is hibázik, leáll furmark alatt, akkor jó eséllyel megvan a hibaforrás bizonyítottan.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43015) goku888 válasza MrDerekas (#43014) üzenetére


goku888
tag

Sajnos itt kezdődik a gond hogy sajna nincs másik gépem meg másnál se tudom kipróbálni azért nem tudom mi lenne a jó megoldás :(

(#43016) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Egy Dell Optiplex 520 géppel lenne problémám.
E8400 CPU-t cseréltem Q9300-ra, elindítottam, BIOS felismerte, Windows elindult, nyomkodtam kicsit, majd fogta magát és újraindult a gép, azóta sekép, sehang :O
Megnyomom a bekapcsoló gombot, az sárgán világít, a venti felpörög maxra és ennyi, monitoron nem ír semmi. Visszaraktam az E8400 procit, de ugyanez a szitu.
Alaplap hiba lenne? Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy kuka?

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#43017) jokeph válasza bugizozi (#43016) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Biztos, hogy az eredeti alaplap van a gépben ?
Az optiplex GX520-ban i945G-s chipsetes lap van, elviekben az E8400 sem támogatott.
Nézz rá az alaplapra, mi van ráírva típusnak.
Gondolom, CPU cserénél nem sérült a foglalat, és a hűtőt is rendesen rögzítetted. :U

#43015) goku888: esetleg, azt megcsinálhatnád, hogy beviszed a boltba a komplett gépet, és ott bepróbáltok egy tápot, már ha ez járható és kivitelezhető út.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43018) goku888 válasza jokeph (#43017) üzenetére


goku888
tag

Annyit tudok csinálni hogy veszek egy tápot és ha nem az baj egyik ismerősöm át veszi tőlem
ha vga még 2021 októberig garanciás szóval remélem hogy akkor kicserélik

(#43019) bugizozi válasza jokeph (#43017) üzenetére


bugizozi
őstag

Bocs, nem 520 hanem 760. :B
Ismerős cégénél selejzezes volt, így vettem.
Nem sérült meg, rendesen rögzítettem
Az a bosszantó hogy először elindult és ment rendesen, nem tudom mi történt vele menet közben :W

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#43020) jokeph válasza bugizozi (#43019) üzenetére


jokeph
nagyúr

így már okés, az E8400 támogatott, viszont a Q9300-at nem láttam a gyári support listában, bár attól elvileg mehetne benne.
Nyomj neki egy BIOS resetet, ha még nem volt. (elem ki, CMOS CLR pinek rövidrezár, elem vissza).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43021) Top cat válasza bugizozi (#43019) üzenetére


Top cat
őstag

Ebben Q43 Chipset van, ami támogatja a Q9300-at. De ez nem jelenti azt, hogy a gép is támogatja. Valószínűleg a tápegység miatt.

A Q9300 fogyasztása nagyobb mint az E8400-é. Nemigen érsz el vele többet.

Ha a BIOS reset nem segít, vedd ki a RAM-okat majd tedd vissza.
If the power light is steady amber, a device may be malfunctioning or incorrectly installed.

(#43022) bugizozi


bugizozi
őstag

Memória ki-be megvolt, nem változott semmi :(

A CMOS CLR pinek hol vannak? Egy csavarhuzoval kellene osszeerinteni? :B

Köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#43023) Top cat válasza bugizozi (#43022) üzenetére


Top cat
őstag

Itt van a manuál.

Keresd meg a PSWD jumpert és rakd át a RTCRST-re.
Hagyd rajta 5-10 másodpercig.
Rakd vissza a PSWD-re a jumpert.

(#43024) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Ha rossz az alaplap/ram/proci/vga/táp vagy bármi más akkor furmark+prime95 alatt is produkálnia kéne az újraindulást, nem?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#43025) MrDerekas válasza nyozo (#43024) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ezen a teszten a pcie, ram, különböző vezérlő hibák, illetve sérült cpu pin hiba, táp feszültségcsúcs hiba is átcsúszik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43026) nyozo válasza MrDerekas (#43025) üzenetére


nyozo
aktív tag

Ramot teszteltem memtest-el, 2 modul egyszerre volt bent 6,5 óra alatt végzett 0 hibát dobott

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#43027) -=Fox=-


-=Fox=-
csendes tag

Hali

Játék közben elmegyek kép random hallod mint ha valami usb eszközt vagy valamit lecsatlakoztatnál. Kikapcsolom gépet utána megy megint egy darabig. Táp lehet bajos ?

(#43028) MrDerekas válasza -=Fox=- (#43027) üzenetére


MrDerekas
addikt

A videokártya lecsatlakozik? Vga ki-be, driver frissítés/csere.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43029) nyozo válasza MrDerekas (#43025) üzenetére


nyozo
aktív tag

Illetve játéknál már van, hogy 10 perc de van, hogy 2.5 óra után indul újra

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#43030) -=Fox=-


-=Fox=-
csendes tag

volt az is!
Ja meg mikor olyan játék megy ami nem használja teljes órajelet pl 1920MHZ csak 1300-1400 azt bírta annál nem volt baja. Azért gondoltam hogy lehet táp ?

[ Szerkesztve ]

(#43031) MrDerekas válasza nyozo (#43029) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az újraindulás nagy többségben táp hiba. Esetleg ha valami extrém hőmérséklet előfordul... de akkor inkább csak leáll és kézzel kell indítani. Kérj kölcsön egy biztosan működő tápot pár napra és nyüstöld azzal a gépet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43032) nyozo válasza MrDerekas (#43031) üzenetére


nyozo
aktív tag

Újraindulás után ismétli ezt még kb 5-6x aztán leáll a gép, kézzel indítom megint újraindul párszor és csak utána tud felállni op.rendszerig a gép, furcsa csak az, hogy sima teszteknél h-h nem indul újra csak játéknál

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#43033) MrDerekas válasza nyozo (#43032) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hőfokok? (alaplap, gpu, vram, cpu)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43034) nyozo válasza MrDerekas (#43033) üzenetére


nyozo
aktív tag

Gpu 70fok maximum, cpu 70-75, alaplap 45fok max

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#43035) MrDerekas válasza nyozo (#43034) üzenetére


MrDerekas
addikt

Táp és alaplap a jelöltem. Jó lenne másik táppal lepróbálni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43036) nyozo válasza MrDerekas (#43035) üzenetére


nyozo
aktív tag

valahogy megpróbálok szerezni, (esetleg Újpest környékén valakinek kölcsön táp pár nap erejéig, meg hálálom :D ) garis még igazából minden csak mielőtt visszaküldöm jó lenne tudni mi a rossz

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#43037) syberia válasza MrDerekas (#43014) üzenetére


syberia
veterán

Régi a tápja, stabilitástól függetlenül érdemes lecserélni. :)

(#43018): Mindent meg lehet oldani, a tápegység sem vész el. Csak átkerül egy másik masinába. :D Amúgy én lecserélném a CX-et, egy modern belsős típusra. .

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#43038) Superhun válasza syberia (#43037) üzenetére


Superhun
addikt

Mitől számít réginek egy táp amúgy?

(#43039) syberia válasza Superhun (#43038) üzenetére


syberia
veterán

Tápja válogatja, a jobb minőségű kevesebbet használt példányok akár 10 éves korukban is jó egészségnek örvendhetnek. Egy gyengébb példány pedig már pár év alatt mutathatja a gyengülés jeleit.

https://howbad.info/

(#43040) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Már két éve jön néha elő rejtélyes fagyás.
Általában több óra használat után és semmilyen rendszerességre nem tudtam rájönni, teljesen megáll a kép, a hang beáll és elég szar hallgatni az utolsó bitek analógját.

Konfig:
MSI B450M Gaming Plus
Ryzen 2400G
RX 570 (korábban csak APU volt, azzal is előjött)
Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz (korábban Kingston HyperX Predator 2x4GB 3200MHz, azzal is volt gond, talán többször)
Crucial MX500 SSD
Illetve általában rajta lóg egy Seagate külső vinyó, amiről már olvastam, hogy nem biztos, hogy szereti a rendszer.
És ma, hogy nincs rajta, csak beakad a hang, illetve minden, de egy-két másodperc után megy tovább.
Van tipp, hogy mit nézzek, ellenőrizzek?
Köszönöm!

(#43041) #10726912 válasza Petyás (#43040) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kettős...egyik az örök, a tápegység, ha tudsz, szerezz másikat próba erejéig, azzal is teszteld a gépet, hogy lesz e fagyás.
A másik meg az alaplap, vagy kompatibilitási problémája van, vagy BIOS beállitás (pl egy auto tuning jellegű dolog, olvasd át a lapod Manualját nagyon figyelmesen, s a BIOS-t is próbáld lefixálni, illetve alap értékekre állitani auto beállitásról, ha van ilyen), illetve monitorozz hőfokokat.
Még lehetséges a szoftveres hiba, driver probléma, meg ugye ott van a virus is, meg a bolygók együtt állása, meg a sárga veszedelem átka...
Próbáld módszeresen megtalálni a két éve tartó hibát.

(#43042) MrDerekas válasza Petyás (#43040) üzenetére


MrDerekas
addikt

Futtass egy HDSentinelt-t, hogy mit ír hdd/ssd-re.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#43043) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

a problémám, hogy nagy terhelés esetén ahol cpu és vga is dolgozik szinte maxon játék alatt egyszer csak kikapcsol a gép (a táp forró). A táp főkapcs ki-be és csak utána tudom újra bekapcsolni.
Kisebb terhelésnél ahol nincs minden maxra járatva nem kaocsol ki (régebbi játék vagy filmezés).
Jól gondolom, hogy a táppal lehet a gond?

Táp (CTG-550C) pontosan nem tudom mennyi idős nálam van 3-4 éve és használtan vettem.
Ryzen 5 3600
GTX 2060 Super
16GB ram
2db ssd
2db HDD
1db M.2 ssd
4db ház hűtő

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#43044) jokeph válasza Bossi (#43043) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nem a legjobb táp, de azért nem is gagyi kategória ez a Chieftec félmoduláris. :U
A többi komponens nem fűti be a házat, igaz ?
Milyen házban van, esetleg kép az elrendezésről.
Ha ez nem áll fenn, másik táppal próba, meg ezzel a táppal is másik gépben, ha van rá lehetőség.
Illetve ezt a tápot, ha már tutira nem garos, meg is bonthatod és belenézhetsz, nincs e valami kezdődő égésnyom a nyákon/púposodó kondenzátor.
Esetleg, házon kívül próbázás ezzel a táppal.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43045) syberia válasza Bossi (#43043) üzenetére


syberia
veterán

Én lecserélném a tápodat, az áramforrás stabilitása az egész számítógépre kihat, tehát jobb ha modern tápegységre bízod a feladatot.

https://howbad.info/

(#43046) Bossi válasza jokeph (#43044) üzenetére


Bossi
őstag

A ház elég jól szellőző a VGA hybrid hűtés tehát nem hiszem, hogy valami egyéb melegszik túl.... Ja alsó tápos és elég nagy a ház.
Syberia megvettem a tápot amit ajánlottál.

Köszönöm a válaszokat.

(#43047) Petyás válasza #10726912 (#43041) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!
Ezek nagyjából meg voltak.
Táp nem hinném, mert vadonatúj, illetve volt kölcsönbe másnál tesztelésre.
Szoftverest kizárnám, mert már kétszer volt telepítve a rendszer.
Marad a bolygók együttállása.

(#43048) jokeph válasza Petyás (#43047) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha még nem volt: ha nem "alapon" mennek a ramok (2133 v 2400 MHZ, a ramra valszeg rá van írva az alapfrekije), tedd őket vissza alapra - XMP OFF.
A Corsair Vengeance LPX ramok nem feltétlen a legjobbak a ryzsa konfigba, sok panasz volt már rájuk...
Illetve, ha módodban áll, kölcsönbe ramot szerválni, lehetőleg Crucial Ballsitix-et, vagy G.Skill Trident/Aegis-t. :U
Bekapcsoláskor mennyi idő múlva ad képet a monitorra ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43049) Petyás válasza MrDerekas (#43042) üzenetére


Petyás
tag

Sajnos semmi különöset.

(#43050) Petyás válasza jokeph (#43048) üzenetére


Petyás
tag

RAM-mal sokat játszottam már (amúgy XMP ki is van kapcsolva), másik RAM-mal talán gyakrabban volt a hiba. De úgy vélem nem a RAM a ludas, hanem valami, ami használja/kezeli. Mivel a vezérlő a prociban van, az is lehet. De így, hogy nincs konkrét hiba, nem tudom gariban visszaküldeni. Egyik komponenst sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.