Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Zaja2


Zaja2
senior tag

Szép napot!

Mindenek előtt: Lehet nem jó helyre írok,ezért bocsi az OFF-ért!

Tegnap feltelepítettem a gépemre az EVGA Precision X-et(Videokártya tuningoló program),és kis hibát elkövettem azzal,hogy nem lassacsakán tuningoltam,hanem a már bevált feszültséget állítottam be a Kártyának,és azóta Windows 7 boot screen előtt kb. 18 mp.-ig villog a bal fölső sarokban egy kurzor,ami eddig boot képernyő előtt meg sem jelent,alaposan meghosszabbítva a betöltési időt.

A hiba ott van,hogy elfelejtettem,azt amikor a fejben tartott értéket adtam meg a kártyának,az nem egy 8500GT nVidia 256MB volt,aminek 480/400 az FSB-je,hanem egy 7600GT ami ugyebár 590/1600 Mhz(javítsatok ki ha tévedek).

Én szépen fogtam,felpörgettem a kártyát 530/540-re és akkor jött egy automatikus reset és azóta ezt csinálja.

Már azóta töröltem a priszizsön ex-et is,és előtte visszaállítottam a gyári órajeleket.

Innentől kezdve kevesebb ideig villog a kurzor a bal fölső sarokban,de még így is kb. 10-12 mp. ami számomra nem túl nyugtató.

Javaslatok?
Próbálkozzak rendszer visszaállítással esetleg?

Előre is köszönöm!

Üdv,Sándor:R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#17652) CoolMan válasza Zaja2 (#17651) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az Azonnali VGA-s kérdések órája topicban is kérdezd meg szerintem.

(#17653) Zaja2 válasza CoolMan (#17652) üzenetére


Zaja2
senior tag

Rendben van,megkérdezem! Köszönöm!:)

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#17654) stevve válasza CoolMan (#17650) üzenetére


stevve
nagyúr

Cooler Master.
Még nem próbáltam tesztelgetni lehúzott alkatrészekkel, mert most kell dolgozni, de megteszem majd. Sajnos a VGA-t nem tudom másik gépben kipróbálni.

:R

[ Szerkesztve ]

(#17655) nokia91


nokia91
csendes tag

Sziasztok!

Miért nem működik a gépem?
Bekapcsolom, megy minden benne, de se kép se hang, nem is sipol amikor be kellene töltenie. Csak a LED világít, és a belső alkatrészek mennek, de semmi...
Gondoltam arra h a VGA de nem, mivel kivettem és az integralttal sem megy...
Nagyjából ki is pucoltam mégsem...

(#17656) fahrii


fahrii
őstag

Nagyszerű. Nagy öröm hogy megy a gépem meg minden, erre office telepítés után újraindítás és lefagy a rendszer töltőképernyőjén... Újraindítottam, utána már a biosban befagyott, kb 3x eljátszottam ezt vele sikertelenül aztán egy memória ki-be rakással megoldódott.

Kicsit se lettem dühös :(((

(#17657) kyle23


kyle23
tag

Üdv.
Hazaértem pestről és ez a hibaüzenet fogad.

STOP: c000021a /fatal system error/
the verification of a knownDLL failed. system process terminated unexpectedly with a status of 0xc0000020 ( 0x092f8c00 0x00000000) the system has been shut down.

anyum elvileg facezett rajta aztán ezt kapta egyik percről a másikra. ezután elvileg neki még bejelentkezett de nekem már nem. A windows kép még bejön, tölt aztán hirtelen ez az üzenet fogad.

Nagy gebasz lehet?????????

(#17658) #10726912 válasza nokia91 (#17655) üzenetére


#10726912
törölt tag

Írd le a géped alkatrészeit. Emellett szedj ki mindent, ami a BIOS betöltéshez nem kell, csak egy ram, vga, cpu maradjon.Ha nem megy, cserélj ramot. Csinálhatsz bios resetet is (gombelem ki, tápegységből tápkábel ki).
kyle23: Nem szereti a géped a fészbúkot ;] Bocs :B
Kezd a legegyszerűbbekkel: HDD adatkábelt próbálj cserélni, ha hibás a HDD, akkor futtass egy oprendszer javítást, ramokat vedd ki, egyet hagyj benne egyszerre.

(#17659) kyle23 válasza #10726912 (#17658) üzenetére


kyle23
tag

Kivittem a műhelybe adtam neki a 3 bar-os levegőt kompresszorral és jó lett. :) Most megint bejött az a kék halál mit amit leírtam. A vinyóm meg indításkor úgy zörög-ciripel tudja a tököm hogy mondják :D mikor tölt mintha egy 486-os gép lenne.. Betöltéskor is mintha gondolkodna vagy mit csinál meg ilyen rövid hangok jönnek ki belőle szakaszosan. Mondjuk nem tagadom volt benne por rendesen. Majd holnap megnézem mi lesz ha a ramokat elcsúsztatom 1-el másik slotokba. Mondjuk mostanában a vinyó is hangosabb lett mint szokott lenni.

(#17660) Dell XPS válasza kyle23 (#17659) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elég gyanús a merevlemezed, nem tudom van-e lehetőséget más eszközben leellenőrizni, de kellene. Az OS javítását is meg kellene próbálni (helyreállítási opció, amit a kolléga is említ), mert "tipikus" rendszerfájl sérülés a hiba kiírás (dll.) Természetesen egy alapos portalanítás, nem árt neki...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#17661) FranktheBoss


FranktheBoss
csendes tag

Sziasztok!

Miután vettem egy félkonfigot, gondoltam legelőször a tápegységet próbálom ki a korábbi konfigommal, így lett:

Gigabyte - EP35C-DS3R
E6550
ATi 5670
Geil 2x2 GB DDR3
Macron 400W táp------->e helyett jött egy FSP Bluestorm II 500 W

Miután minden a helyére került és power gomb életet lehelt a cuccba, a ventik felpörögnek kb 2-3 másodpercre, majd OFF. Amikor kihúztam a lapból a táp csatlakozóját, akkor még egyszer nekifutott, de ugyanez.

Próbáltam RAM és VGA nélkül is, de ugyanez.

HDD nem volt bekötve.

A vásárolt félkonfig alkatrészeit (ASUS P5k + E4500) gond nélkül indítja az FSP, tehát kissé fura számomra...

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#17662) #10726912 válasza FranktheBoss (#17661) üzenetére


#10726912
törölt tag

A Macron táp indítja gond nélkül mindkét lapot, de az FSP csak az "új" konfigot, ha jól értelmezem?
Mert ez esetben lehet az is, hogy az FSP már nincs a legjobb állapotban, az új konfigod viszont még "elviseli" az FSP gyáritól eltérő értékeit, a régi konfigod alaplapján a kondenzátorok már ki vannak fáradva, emiatt nem indul az FSP-vel...talán érted, amit próbálok írni, lényeg, hogy a Macron jobb állapotban van, mint az FSP tápegység.
Másik lehetőség, hogy az FSP tápcsatlakozása kontakthibás, sérült.

(#17663) FranktheBoss válasza #10726912 (#17662) üzenetére


FranktheBoss
csendes tag

Köszi a választ! :) a macronnal még nem próbáltam a 'frissen' vásárolt lapot, este már nem volt energiám tovább sakkozgatni, hogy miért is nem megy...így csak visszarendeztem mindent az eredeti felállás szerint

Az nem tudom mennyiben játszik közre, hogy a lap, amit indított, az nem volt gépházban, csak úgy az asztalon hevert, míg amivel küszködött azt nem szedtem ki a házból...

amint letelik a munkaidő, belevetem magam, mert a tápcsere volt a fő szemszög a vásárláskor, de így elég rosszul sült el a dolog

(#17664) gtagta


gtagta
csendes tag

Van egy asztali gépem, ha bekapcsolom elmegy egy villogó fehér csíkig és akár meddig várok nem indul el. :O
Valaki segít megköszönném! :(

(#17665) #10726912 válasza gtagta (#17664) üzenetére


#10726912
törölt tag

Írd le pontosan a géped konfigját és esetleges előzményeket. Az is érdekelne, milyen oprendszer (bár gondolom XP), milyen állapotban van a HDD.

(#17666) ShERiFF91


ShERiFF91
csendes tag

Helló!
Egy olyan problémám merült fel hogy vettem a meglévő gépembe egy 4Gb-os Samsung M392T5160QJA-CE6 memóriát de pittyegés nélkül nem indul el a gép.Próbáltam mind a két slot-ban , próbáltam BIOS resetet, de egyiksem segített. Az előző 1Gb pqi MEADR428LA0108-07C6 ezzel viszont hibátlanul működik. Gigabyte FSB 1066 GA-945GZM-S2 Rev 6.6-os alaplapom van.
Próbáltam memória nélkül is elindítani a gépet úgy jelezte annak hiányát pittyegéssel.
Ötlete lenne valakinek, hogy mi lehet a hibája?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!!! :O :O

(#17667) #10726912 válasza ShERiFF91 (#17666) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem támogatja az alaplapod a 4 Gb-s memóriát.
Nem jó a 4 Gb-s memória.

(#17668) deminos válasza deminos (#17473) üzenetére


deminos
aktív tag

Volt ez a gépmosásos eset, amit sógor csinált. Új fejlemény állt be, az USB-k (az összes) magától megjavult. :DD
Ez az alaplap mindent túlél. Powered by Gigabyte. :DDD

Szerk.: Ja és köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#17669) kyle23


kyle23
tag

Üdv.

Ma megint szarakodott a gép. Bejelentkezett a gép aztán folyton leállt. Elkezdtem cserélgetni a ramokat és azt vettem észre hogy az egyik rammal akármelyik slotba raktam be az alaplapon a ramok felett lévő kis piros lámpa állandóan égett. Kicseréltem a másik ramra ekkor újraindításnál a Scandisk végigfutott a vinyón és azóta betölt a gép normálisan. Elképzelhető hogy a másik ram meghibásodott volna és ezért állt le folyton a gép? A ram tipusa egy Kingston Hyperx blue 1333Mhz és 2 Gb-os.

(#17671) gtagta


gtagta
csendes tag

Az operációs rendszer: Windows 7.
Előzmény:Egyszer elindult, de az még decemberben volt.

(#17672) #10726912 válasza kyle23 (#17669) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet, hogy hibás, de az is elképzelhető, hogy egyszerűen és megmagyarázhatatlan módon "nem szereti" azt a ramot a géped. Megmagyarázhatatlan össze ütközés is lehet az ok. (Ha régebben tökéletesen működött vele a géped, akkor természetesen erről nincs szó.) Próbáld azzal elindítani a géped (a "hibás" rammal), csak az legyen az alaplapon és futtass rajta egy memtest86-ot DOS-ban. Ha hibátlan lesz több kör után is, akkor el is adhatod így (egy hét próba garanciát azért vállalj rá, ez így tisztességes). Ha nem, akkor tedd a többi számtech cucc mellé, aminek kilójáért egész jól fizetnek.
Mythoss: Lehet, hogy hibás az olvasó, de az is lehet, hogy az IDE kábellel van gondja. Próbáld másik adatkábelről, illetve próbáld más jumpereléssel, esetleg másik IDE portra dugva. Nézd meg az olvasó IDE csatlakozóját, hogy nincs e valamelyik tüske vissza csúszva a lejátszóba (én már jártam így), lapos fogóval vissza lehet húzni, ha ez a hiba. Ha ezek nem segítenek, akkor próbáld ki másik gépben is.
gtagta: Az ebben leírt kéréseimet írd le légy szíves, addig nem tudok segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#17673) #58984960 válasza #02381056 (#17670) üzenetére


#58984960
törölt tag

Könnyen elképzelhető, hogy mechanikusan meghibásodott az optikai meghajtód! :R Gondolom nem mai csirke :U ?

[ Szerkesztve ]

(#17675) sunii12


sunii12
csendes tag

HI!

Nekem egy olyan porblematikám lenne hogy amikor bekapcsolom a gépet se kép se hang. Forognak a ventik csekkolja az optikai meghajtókat meg a vinyót.

Volt bios reset, egyesével néztem külön az alkatrészeket de semmi, megnéztem egy másik táppal is és úgyan úgy egy nulla!

Lehetséges hogy alaplap hiba? :F

(#17676) Gyufaaa válasza sunii12 (#17675) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nincs sípszó sem? Vedd ki a ramokat és egyesével pakold bele, De próbáld bele mindet mindegyik slotba.

(#17677) sunii12


sunii12
csendes tag

Nem sípol:\ kipróbáltam az összes slotot ahogy mondtad de semmi. néha néha hajlandó arra hogy kiírja indításkor ugye az alaplap nevét(ASUS) és hogy nyomd meg a deletet a setup indításához de közben kivan fagyva az egész rendszer

[ Szerkesztve ]

(#17678) #10726912 válasza sunii12 (#17677) üzenetére


#10726912
törölt tag

Másik tápegységgel nézted, nézd meg még másik videó kártyával és egyszerre egy memóriával. Minden egyéb dolgot szedj ki az alaplapból-alaplapról (USB-s kütyük, egér, billentyűzet, PCI eszközök, HDD-ODD). Csak vga, cpu, és egy darab ram maradjon. Egy BIOS reset sem ártana.

(#17679) stevve válasza stevve (#17654) üzenetére


stevve
nagyúr

Nah, második felvonás. :)

Úgy tűnik, hogy a három HDD-m közül néha nem mind pörög fel és ilyenkor a gép el sem indul... megreked a meghajtók detektálásánál. Külön-külön csatlakoztatva mind szépen végzi a dolgát, egyik sincs rossz állapotban a HDD Sentinel szerint. Azt mondanám, táp, ha nme pont ugyanez lett volna az előző tápommal is ugyanezzel a konfiggal. :F

(#17680) #10726912 válasza stevve (#17679) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor ez esetben vagy valamelyik HDD elektronikája gyengélkedik és ez bezavarja az alaplapot, így a másik kettő sem tud ilyenkor menni (próbáld egyesével kiszűrni), vagy az alaplap IDE (vagy SATA) vezérlője a hibás, próbálj egy-egy portot nem használni, így kiszűrve a hibás portot (ha nem sikerül megtalálni, és nem hdd hiba, akkor előbb-utóbb alaplap javíttatás-csere lesz).

(#17681) sunii12 válasza #10726912 (#17680) üzenetére


sunii12
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket! sikerült talpra állítani a masinát!:)

(#17682) stevve válasza #10726912 (#17680) üzenetére


stevve
nagyúr

Okés. köszi. a HDD-kkel már sokat játszottam, tettem ide, oda, egy ágra, külön ágra, de az alaplapon még nem cserélgettem a csatlakozókat - megnézem. :R

(#17683) zka79


zka79
tag

Sziasztok!
Lenne egy msi g31m3-lv2 lapom benne egy e4500 és 2x1Gb 667.
Eleinte csak azt csinálta hogy vagy harmadik bekapcsolásra indult el, de most már vagy egy hete még annyit sem tesz!
Pontosabban azt csinálja hogy bekapcsolom majd 1-3mp után leáll és újraindul majd ez megy az idők végezetéig. Próbáltam tápot procit ramot és vga-t is cserélni, de nem oldotta meg a gondomat!
Nincsenek égésnyomok és púpos kondik sem!
Mi lehet a gond? :O :F

A barátnak álcázott ellenség a legrosszabb!!!

(#17684) Rambovits válasza zka79 (#17683) üzenetére


Rambovits
senior tag

Ugyanez a gondom, folyamat ujraindul nekem is. Gigabyte p35 ds3l lap, e6550 cpu, hd6790 vga, 4x1 gb ram. Eleinte tapra gondoltam, elvittem haverhoz, akinel kiprobaltuk cseretappal, es ugy ment. Majd ezek utan vettem egy Chieftec ctg500-at. Gep osszeszerel, es folyamat restart ugyanugy. Probaltam kevesebb hardverrel inditani, semmi kulonbseg. Van amikor betolt a windows es utana indul ujra. Fogalmam sincs mi lehet mostmar. Lapra gyanakszom. De kulso nyomok nincsenek rajta. Kondik rendben es eges nyomok sincsenek.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#17685) n00n


n00n
őstag

A probléma: Volt kettő Windows, egy rossz és egy jó. A rossz volt korábbi. Töröltem a rossz partícióját, azóta ez fogad bootoláskor, hogy oldjam meg?

Kép: itt található

(#17686) RVR400 válasza n00n (#17685) üzenetére


RVR400
veterán

Újrapartícionálás, formázás, telepítés.

(#17687) n00n válasza RVR400 (#17686) üzenetére


n00n
őstag

De a Windows jó!

(#17688) Rambovits


Rambovits
senior tag

Ma már sikerült használni kicsit. Most fél óra, majd 2 perc majd 1 óra után indult csak újra. Azóta viszont folyamatosan.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#17689) RVR400 válasza n00n (#17687) üzenetére


RVR400
veterán

Egy jó Windows kb így néz ki szerintem:

:DDD

(#17690) Rambovits válasza Rambovits (#17684) üzenetére


Rambovits
senior tag

Lehet, hogy vinyó okozza? 250es seagate van benne, de 43 fokos, ami nekem soknak tűnik. Most megpróbálom a másik vinyóra rakni a windowst, azt meglátjuk mi sül ki belőle.
Amikor elindul a gép, akkor a vinyót felpörgeti? Még mielőtt a bios-t előhozhatnám? Mert ez esetben lehet valami megkakukkolt benne.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#17691) Rambovits válasza Rambovits (#17690) üzenetére


Rambovits
senior tag

Hát ez hamar kiderült, hogy nem az, lehúztam a vinyót, bekapcsoltam a gépet, és újra is indult :)
Viszont amit eddig elfelejtettem írni, hogy csippanik egyet amikor újraindul. Ha ez számít valamit.

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#17692) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Ráz a gép. Ötlet?

(#17693) Gyufaaa válasza Buster17 (#17692) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ellenőrizd a földelést a konnektorban illetve az elosztódban.

(#17694) artiny


artiny
őstag

Nem indul el a laptop?
eloszor ramentema windows repair launcherre majd egy részénél megakatt amikor tolti be a dolgokat...majd lekapcsolt magatol most ha beakarom kapcsolni..felvillanak a ledek a venti felporog es kikapcsol..:(

windows 7,hp dv5

(#17695) Buster17 válasza Gyufaaa (#17693) üzenetére


Buster17
addikt

Hogy kell földelni? Vagy hogy helyes?

(#17696) Gyufaaa válasza Buster17 (#17695) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ha nincs benne jártasságod, akkor ne te csináld. Milyen elosztóról használod a gépet?

(#17697) artiny válasza artiny (#17694) üzenetére


artiny
őstag

kb. 2 mp alatt lekapcsol...mit lehet vele kezdeni?

(#17698) Gyufaaa válasza artiny (#17697) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szervizbe vinni és kitakaríttatni első körben. Vagy ha szét tudod szedni, akkor portalanítsd te. A proci hűtő ventije is "zúg"? Elsőre azt mondanám, hogy az melegszik túl.

(#17699) 98bja


98bja
senior tag

Egy gondom van ami elég zavaró: játék közbe hallom hogy felpörög valamelyik venti és a képernyőn enyhe csíkok jellenek meg. Ezt csak újraindítással tudom eltüntetni. Újraindítás után kb. 10-15 perc múlva újra ez... Van egy másik eset amikor nem pörög fel semmi akkor viszont a monitor bekapcsol "power saving mode"-ba. Ezen is csak az újraindítás segít.

-P4 HT 3,06 GHZ
-Sapphire Radeon HD4850 (VAPOR-X)
-1*1GB, 1*512MB RAM
-ASUS P5VD2-MX alaplap
-Chieftec 450w táp

A VGÁt 1 hete vettem használtan (az előző tulaj 1-szer használta) , tehát gyakorlatilag új. Eddig is jelentkezett ez a probléma de nem ilyen gyakran

(#17700) artiny válasza Gyufaaa (#17698) üzenetére


artiny
őstag

Helo.

hat ahogy elneztem a videokat youtubon ott eleg soknak van ilyen tulmelegedesi baja.

Mennyibe kerulhet a javitas vagy csupan az alkatresz?(alaplap lehet tulmelegedve? vagy erdemes szetszedni hogy a cpu-ventit kitakaritani vagy atis kene pasztazni ?)
Zugni nem zug a ventilator.
Egy ismerosom kuldte hogy nezzem meg....amikor hozta meg hideg volt es gondolom azert kapcsolt be kb.2-3percre. Itt szerinted a cpu vagy az alaplap lehet a gond?

hp dv5

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.